98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

از فرمانبرداری

فرمانبرداری یا اطاعت.اربعين حسيني

سلام به دوستان و عزیزانبا سلام.در ابتدا خواستم در مورد اربعین بگم كه كم كم همه به طرف كربلا در حركتند؟آیا قسمت ما هم میشود؟البته حركتی انجام شده و قسمت بشه چهارشنبه حركت میكنیم.انشا الله.اونروز صبح از خونهاومدم بیرون که کمی پیاده روی کنم از قضا تو راه یکی از نزدیکان را دیدم که باهمسرش از خونه اومدن بیرون من هم دنبالشون بودم هنوز کمی از راه را پیاده روی نکرده بودیم که متوجه شدم که خانمه تو راه میکشه به یک سمت و آقاهه گویا میخواست راه دیگ . . .

از زبان یار

 
 
امام زمان (عج):
 
اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِیقَ الطَّاعَةِ
خداوندا روزیمان کن توفیق اطاعت و فرمانبرداري ات
 
 وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَةِ
و دوری از گناه 
 
وَ صِدْقَ النِّیَّةِ
و صداقت در نیت
 
وَ عِرْفَانَ الْحُرْمَةِ
و شناختن آنچه حرمتش لازم است
 
وَ أَکْرِمْنَا بِالهُدَى وَ الاسْتِقَامَةِ
و ما را به راهنمایی و پایداری گرامی دار
 
وَ سَدِّدْ أَلْسِنَتَنَا بِالصَّوَابِ وَ الْحِکْمَةِ
و استوار ساز زبان ما را به درست گویی و گفتار حکیما . . .

مهره های تبشیری سرباز پیاده شطرنج دشمنان انقلاب اسلامی

روسا و مهره های فرقه مسیحیت تبشیری با کمترین سواد و آگاهی ، تفکر و منطق خود را در اختیار مسیحیت صهیونیستی قرارداده و با چشمان بسته ، نهایت اطاعت و فرمانبرداري از توطئه شیطانی آنان را در دست کار خود قرار داده اند.
ادامه مطلب . . .

ناروایی همپیمانی با زمامدارن و قیامگران پیش از ظهور امام مهدی علیه السلام

از مفضل پسر عمر روایت شده است که امام صادق علیه السلام فرمود:
هر همپیمانی (بیعتی) پیش از آشکار شدن قائم علیه السلام همپیمانی کفر , دو رویی و پنهانکاری است . خداوند پیمان دهنده بر آن پیمان و پیمان گیرنده را لعنت - دور از مهربانی اش - کند.
مختصر بصائر الدرجات ، ص 433 ، ح512 
از روایات اسلامی بهره گرفته می شود که هر گونه همپیمانی (بیعت) با هیچ زمامدار و قیامگری پیش از قیام امام مهدی علیه السلام روا نیست ، جز با قیامگران پنج گانه که هاشمی چینی ، شعیب تمیم . . .

فحش از سر سیری بهتر از فحش از سر گرسنگی است.

یکی از بچه های حرکت محرومین تعریف می کرد در اوایل جنگ داخلی در لبنان در سال 1975 کمبود مواد غذایی خصوصا آرد پیش آمد. امام موسی صدر مقدار خیلی زیادی آرد تهیه کرد و گفت بین مناطق محتاج تقسیم کنید. ما مسئول توزیع در هرمل بودیم. به همه دادیم. شیعه، سنی، مسیحی، دستور امام بود.احزاب و گروه های چپی و کمونیستی خیلی برایشان گران تمام شد. چون وقتی چیزی می آوردند، اولا فقط به طرفداران خودشان می دادند، دوم اینکه خیلی اوقات فاسد بود. مثلا خرمای عراقی می آوردن . . .

سگ و تربیت ان

اختصاص دادن تایم مشخص به آموزش سگ
شما میبایست در روز تایم های مشخص به عنوان مثال ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در چند نوبت بهآموزش سگ
اختصاص دهید. حواستان باشد که توله ها و سگ های مسن کم حوصله تر هستند.
آموزش سگ باید مدام و مرتب باشد و شما باید این حس فرمانبرداري را کم کم با تمرین ها به سگ القا کنید.
سگ ها به راحتی متوجه تایم ها ی آموزش می شوند. بنابر این نباید این حس که فقط برخی تایم ها گوش به فرمان باشند را به آن ها منتقل کنید. همیشه درس های امو . . .

تاک حقیقی۲

 حالا چطور مطمئن شوید این چیزها حقیقتاً اتفاق افتاده؟شما می توانید بفهمید عیسی مسیح در زندگیتان هست زیرا  این چیزی است که خدا قول داده  واو قابل اعتماد است.*و این چیزی است که خدا گواهی داده است:او حیات جاویدان بما داده است و این بدلیل زندگی در پسرش عیسی مسیح امکان پذیر است.هرکس پسر را دارد این زندگی جاویدان را خواهد داشت و هرکس پسر را ندارد این زندگی را بدست نخواهد آورد.من این را نوشته ام تا کسی که باور کند مسیح پسر خداست حیلت جاویدان یابد.( ی . . .

عیدغدیرخم خم مبارکباد

قسمتی از خطبه غدیرخم
بلند کردن امیرالمومنین علیه السلام بدست رسول خداصلی الله علیه و آله
 
مَعاشِرَالنّاسِ، هذا عَلِی أخی وَ وَصیی وَ واعی عِلْمی، وَ خَلیفَتی فی اُمَّتی عَلی مَنْ آمَنَ بی وَعَلی تَفْسیرِ کِتابِ الله عَزَّوَجَلَّ وَالدّاعی إِلَیْهِ وَالْعامِلُ بِمایَرْضاهُ وَالُْمحارِبُ لاَِعْدائهِ وَالْمُوالی عَلی طاعَتِهِ وَالنّاهی عَنْ مَعْصِیَتِهِ. إِنَّهُ خَلیفَةُ رَسُولِ الله وَ أَمیرُالْمُؤْمِنینَ وَالْإمامُ الْهادی مِ . . .

مهارت ارتباط موثر

انواع سبک های ارتباطی1. سبک ارتباطی پرخاشگرانه ( مهاجم )شخص پرخاشگر حقوق دیگران را نادیده می گیرد و آنها را تهدید می کند. افراد پرخاشگر دانسته یا نادانسته از دیگران سوء استفاده می کنند. طرز تکلم و شیوه سخن گفتن آنها طوری است که در دیگران احساس حقارت ، جهل ، نادانی ، خشم ، احساس گناه ، و . ایجاد می کند.2. سبک ارتباطی منفعل ( سلطه پذیر )در شیوه رفتاری منفعلانه شخص قادر به ابراز وجود نیست و با اتخاذ روشی منفعلانه به دیگران اجازه می دهد به راحتی حقوق . . .

مراقبت از سگ چاوچاو

مراقبت از سگ چاوچاو به چه صورت است؟
فروش سگ چاوچاو رو به افزایش است و از این رو ما سعی کردیم مقاله ای در خصوص مراقبت از سگ چاوچاو منتشر کنیم.سگ های چاوچاو بسیار ارام و مطیع هستند و شدیدا توصیه میشود که از سن کم به جمع عادت داده شوند؛ به این صورت میتوانند با حیوانات دیگر و یا با اعضای خانواده ارتباطی خوب برقرار کنند. از همان زمان تولگی باید رفتار قاطعانه با سگ چاوچاو خود پیش بگیرید تا بتوانید سگی خوب داشته باشید.
شرایط نگهداری از سگ چاوچاو
. . .

ملک محمد خان اولين نماينده موسسان درسال1309

ملک محمد خان گرگیچ یکی ازنام آوران طایفه بزرگ گرگیج هست وبا ملک شاه جهان خان کرد اولین نمایندگان منطقه بلوچستان  بودند. آپ در سال 1309 زاهدان خوانده شد (که دلایل آن در سایر صفحات بلوچ خان ذکر گردیده ) و بعد ها بویژه در سال 1320 رشد چشمگیری داشت و خاش رقیب سرسخت خود را به حاشیه راند بطوریکه تا ده سال قبل از آن همه بر این باور بودند که خاش مرکز استان  می گردد ولی ناگهان زاهدان چنان سریع به رشد و تعالی دست یافت که خاش بخشی از زاهدان گردید و . . .

اَلأِنسانُ ، اَعنِي : اَلکامِلَ ، اَصلُُ فِي عالَمِ الخَلقَةِ»+

**نسیم معرفت***** اَلأِنسانُ ، اَعنِی : اَلکامِلَ ، اَصلُُ «فِی عالَمِ الخَلقَةِ» بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِاَلأِنسانُ ، اَعنِی : اَلکامِلَ ، اَصلُُ «فِی عالَمِ الخَلقَةِ» وَ ماقَبلَهُ وَ مابَعدَهُ فَرعُهُ اَو فُرُوعاتُهُ وَ نَحمَدُاللهِ عَلَی حُبِّنا لِلأِِنسانِ الکامِلِ وَ هُوَ اَصلُُ فِی تَربِیَةِ نُفُوسِ الأِنسانِیَّةِ وَ النَّجاةُ وَ النَّجاحُ وَ الفَلاحُ مِن جَمیعِ الجِهاتِ فِی التَّمَسّ . . .

خواص و فضائل سوره ابراهیم

چنانكه از نام سوره پیدا است ، قسمتى از آن در باره قهرمان توحید ابراهیم بت شكن(بخش نیایشهاى او) نازل گردیده است .خلاصه این سوره مجموعه اى است از بیان اعتقادات و اندرزها و موعظه ها و سرگذشت هاى عبرت انگیز اقوام پیشین و بیان هدف رسالت پیامبران ونزول كتب آسمانى.تفسیر نمونه ج10 ص303فضائل سوره ابراهیمقال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم: من قرأ سورة ابراهیم علیه السلام و الحجر اعطی من الاجر عشر حسنات بعدد من عبد الاصنام و بعدد من لم یعبدها.مجمع البی . . .

نحوه پرداخت نفقه و بررسی دادخواست حقوقی آن

 
 
جهت تماشای برنامه های تلویزیونی جناب وکیل
اکبر فتح اللهی بر روی کلمه وکیل خانواده کلیک کنید .
دفتر برای روزهای تعطیل پیش رو باز می باشد 
 
وکیل خانواده 
 
 
تلفن تعیین وقت مشاوره حتی روزهای تعطیل با استاد فتح اللهی 
09121463248
66454489
 
نحوه پرداخت نفقه و بررسی دادخواست حقوقی آن
براساس ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی، شوهر باید نفقه زن را پرداخت کند و براساس ماده اصلاحی ۱۳۸۱ قانون مدنی، نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف زن که لباس، اثاث و لوازم منزل، و . . .

آموزش دستورات به سگ

 دانلود کتاب آموزش دستورات به سگ
 
دانلود کتاب
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
https://fa.wiki-pet.ir/fa.wiki-pet.ir › 5-steps-to-teaching-your-dog-to-pee-and-poopپنج مرحله برای آموزش دستشویی به سگ ها - ویکی پت | .۱۱ دی ۱۳۹۷ - بهترین آموزش از نطر من در حالی که اصلا هم بامزه نیست آموزش دستشویی به سگ هاست. دستشویی کردن با دستور بسیار ساده است. سگ شما الان هم این .https://charpa.ir/charpa.ir › حیوانات-اهلی › متخصصین-آموزشیمرکز تربیت آموزش سگ گربه پت مربی سگ رفع ناهنجاری ها و .مربی سگ تربیت سگ آموزش انو . . .

مجازات قانونی ترک انفاق

 مطابق اصول اسلام و قانون ایران، نفقه زن بر عهده شوهر است. ماده 1107 قانون مدنی نفقه را این‌گونه توصیف می‌کند که نفقه شامل مسکن، لباس، اثاث منزل، هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به‌واسطه نقصان یا مرض است؛ حال اگر مردی از تأمین مخارج زندگی و دادن نفقه به زن خودداری کند، چه راه‌هایی برای مطالبه نفقه وجود دارد؟ آیا مرد تحت هر شرایطی مم به پرداخت است؟مقدار نفقه چگونه تأمین می‌شود؟طبق عقیده برخی از فقها، مبلغ معینی . . .

نفس هاي آخر غول خفته در خرمشهر

 بیماری و عدم توانایی در اداره شهر و ایجاد راهکار برای سازندگی و توسعه، بعد از "شهر" به "بندر خرمشهر" هم سرایت کرد.آیا بندر تاریخی و کهن خرمشهر با وجود کمبود بودجه و در آمد تجاری، نفس های آخرش را می کشد؟ امروز مصادف است بامورخه 26/تیر/1398هنوزم شهر من زیباست.ولی مث من افسردستهنوزم بوی خون می ده.هنوز مهجور و سرخوردست.هنوزم روی دیواراش.نشون گوله ها پیداستهنوز تو کوچه هاش عطر.تن فرمانده جهان آراست.هنوز آواز میخونن.تموم مردای بندرواسه زخم . . .

راز قیام -رکوع-سجود.

راز قیام، رکوع، سجود و.همان گونه که نماز دارای ذکر و قول است، دارای حال و فعل نیز هست، و هر یک از اینها سر و نهانی دارد، زیرا جای جای نماز رازمند است. قبلا گذشت که تنها راه بیان راز نماز کشف و شهود صحیح یا نقل معتبر است؛ زیرا اولاً برای عقل که گرد کعبه کلیات می گردد، راهی جهت سعی بین مصادیق جزئی وجود ندارد.ثانیاً لازم است هر مصداق جزئی که از طریق کشف و شهود و یا از راه نقل معتبر به دست آمده، ناقض و شکننده حکم کلی معقول و برهانی نباشد.توجیهاتی که . . .

جامعه شناسی خودکامگی

پولاد کارگر: جامعه شناسی خودکامگی

رضا قلی, علی, 1373:
جامعه شناسی خودکامگی:
تحلیل جامعه شناختی ضحاک ماردوش.
تهران : نشر نی. 
گردآورنده:پولاد کارگر
مقدمه
" کیفر بزهکاری جوامع مرگ است"
کشورهامان چون از تجمع ما پدید آمده اند، همان هستند که ما هستیم. قوانین و احکامشان بر مبنای طبایع ما، واعمال شان کردار زشت و زیبای ماست؛ در مقیاسی بس بزرگ تر.
بر آمدن خودکامگان، از ویژگی های عمومی تاریخ گذشته ایران است. گذشته ای که میراث خود را به جای می گذارد و برای . . .

تکنیکها و مهارت های کسب و کار در ایران

تکنیکها و مهارت های کسب و کار در ایران
ارسال توسط : مشاور فروش و بازاریابی در دسته‌بندی نشده آبان ۲۴, ۱۳۹۸ ۰ 26 بازدید

چرا در کشور ما کاسب ها دائما در حال ناله کردن هستند؟چرا دخل و خرج فعالان اقتصادی همخوانی ندارد؟ چرا اینقدر شرکت ها عقب نشینی کرده و با ترس و لرز کار را پیش می برند؟Khooyeh.irچند نکته ساده و مهارت مهم برای کاسب ها و فعالان اقتصادی کشورBrand.blog.ir۱. برون سپاری را یاد گرفته و علمی اصولی و حرفه ای انجام دهید جرات برون سپاری داشته باشید . . .

"آقا"

بنام خدا"آقا"با نگاه غمگینش شب را می کاوید. پائیز نزدیک بود. برگهای درختان رو به سرخی و زردی می گرائید و باد پائیزی رسیده های آنها را می چید. باد در میان درختان تنومند بلوط حیاط بزرگ و با شکوه "خانم بزرگ" زوزه خفیفی سر داد. چند کلاغ قارقار کنان از روی درختان بزرگ بلوط به سمت افق پرکشیدند. وزش باد  لحظه ای میان گلهای اقاقیا دوید و رایحه خوشبوی آن و زمین نمناک باغچه در هم آمیخت و شامه کودکانه اش را نوازش داد. مستانه لحظه ای به عمارت بزرگ پیرزن بداخل . . .

فدائیان اسماعیلیه

شاید امروزه به واسطۀ فدائیان انتحاریِ گروه‌های تروریستی، مردم خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری با مفهوم فدائی و کسانی که جسماً و روحاً خود را در راه یک عقیده فدا می‌کنند آشنا باشند. اما این نوع تفکر چیزی نیست که صرفا در این چند دهه اخیر در بلاد اسلامی ظهور کرده باشد و پیش از آن در فرقه‌ای همچون اسماعیلیه یا حشاحشین یکی از برجسته‌ترین نمودهای خود را در تاریخ ِی جهان اسلام نمایان ساخته است. برای آشنا شدن به بنیان‌های فکری و ایدئولوژیک شک . . .

اسلام دین برادری در سایه هم دل بودن

 برادری در اسلام مقدمهستایش خدا را سزا است که پروردگار جهانیان است و درود و سلام فراوان بر سرور ما محمد و همه آل بیت و یاران وی و همچنین درود و سلام بر مبلغان رسالت پیامبر و بر راهروان راهشان تا روز بازپسین.برخی از دوستان دلسوز مرا تشویق نمودند که برای مبلغان مسلمان به طور اخص و برای نسل جوان به طور اعم بحثی مشروح و پربار پیرامون برادری در راه خدا بنویسم و در آن به مهمترین فضایل و حقوق این برادری و روشن‌ترین راه‌های رسیدن بدان و دست‌آوردها . . .

یادداشت | نگاه ائمه معصومین درباره شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها

ی تو تنهایی سخت است ای عشق من،ای تمام هستی من. بی تو بودن معنا ندارد. بی تو، چراغ زندگی ام خاموش است. بی تو، گذران قافله عمر دلگیر است. بی تو، زینب تنها می شود، حسین می میرد. بی تو، بیت الاحزان مدینه تنها می شود. بی تو، آسمان چگونه ببارد، زمین چگونه تاب بیاورد. بی تو، مدینه سر بر بالین کدام دوست نهد. بی تو، ستارگان خاموشند. بی تو، دیگر صدای ضجه و ناله نمی آید. زهرا جان! ریحانه رسول! بی تو، خورشید غمگنانه غروب می کند. ای بی همتا!. آسمان چگونه پهلویت ر . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)