98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

افدی قمرا لاح علینا تلالا ما احسنه رب تبارک تعالی قد حل بروحی فتضاعفت حیاه

حرام و حلال

الإمام الرّضا ع»: إنّ اللَّه- تبارک و تعالى- لم یبح أکلا و لا شربا، إلّا ما فیه المنفعة و الصّلاح، و لم یحرّم إلّا ما فیه الضّرر و التّلف و الفساد، فکلّ نافع مقوّ للجسم، فیه قوّة للبدن، فهو حلال … 2»
امام رضا ع»: خداوند تبارک و تعالي هیچ خوردنى و آشامیدنى را مباح قرار نداده است مگر اینکه منفعت و صلاحى در آن باشد، و هیچ چیز را حرام نفرموده است مگر اینکه در آن زیان و تلف و فسادى باشد، پس هر چیز سودمندى که به تن قوّت دهد، و بر نیروى بدن بیفزاید، . . .

شکایت قران

چهره ملکوتی قرآن در اثر عمل ننمودن به آن، رنجور است
رسول‌ خدا صلّی‌ الله‌ علیه‌ وآله‌ وسلّم‌ میفرماید: این‌ حجّت‌ خداست‌ بر بندگانش‌.
قرآن‌ سلام‌ میکند و از آنجا میگذرد تا میرسد به‌ صفّ فرشتگان‌ در صورت‌ فرشته‌ مقرّب‌ و ملائکه‌ به‌ او نگاه‌ میکنند و شگفتشان‌ افزوده‌ میگردد، و چون‌ فضل‌ و شرف‌ او را مینگرند قرآن‌ برای‌ آنان‌ بزرگ‌ جلوه‌ میکند و میگویند: تَعَالَی‌ رَبُّنَا وَ تَقَدَّسَ، این‌ بندۀ‌ خدا از فرشتگانست‌ و ما . . .

تسلیت به برادر محمدی

برادرگرامی ، جناب آقای مهندس میلاد محمدی:
با
نهایت تاثر و تاسف درگذشت " پدربزرگ گرامیتان" را تسلیت و تعزیت عرض نموده و از
خداوند تبارک و تعالي برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه و برای شما و
سایر بازماندگان ایشان صبر و بردباری مسئلت داریم.
بسیج دانشجویی دانشگاه طبری بابل . . .

تسلیت به برادران داداش پور

برادران گرامی ، جناب آقایان زمان و رحمان داداش پور
با
نهایت تاثر و تاسف درگذشت " پدربزرگ محترمتان" را تسلیت و تعزیت عرض نموده و از
خداوند تبارک و تعالي برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه و برای شما و
سایر بازماندگان ایشان صبر و بردباری مسئلت داریم.
بسیج دانشجویی دانشگاه طبری بابل . . .

سخنان گوهر بار امام :

امام سجاد(ع):پسرک من! بر بلا شکیبا باش و به حقوق دیگران مکن و کسی را یاری مکن که زیان آن برای تو بیش از سود آن برای اوست.»امام سجاد(ع):حق زن این است که بدانی خدای -عزوجل- او را مایه آرامش و انس تو قرار داده و این نعمتی است از خدا بر تو.»امام سجاد(ع):حق کسی که به تو بدی کند اینست که بر او ببخشی. و اگر دانستی که بخشیدن او بد است، داد خود را از او بگیری. خدای -تبارک و تعالي- گوید بر کسی که بدو ستم رسیده باشد و دادخواهی کند گناهی نیست.»امام سجاد(ع) . . .

کفـــاره گنــاهان:

روایت شده از امام صادق علیه السلام که رسول خدا فرمودند : خدای تبارک و تعالي میفرمایند: هیچ بنده گنهکاری را وارد بهشت نمےکنم ، مگر اینکه او را به مرض و بیماری مبتلا مےکنم تا کفاره گناهانش باشدو اگر گناهانش با آن بیماری پاک نشد و زیادتر از آن بود ، کسی را براو مسلط مےکنم که بر او ظلم کند تا کفاره گناهانش باشد، رزق وروزی اش را کم مےکنم تا کفاره گناهانش باشد و اگر این نیز برای کفاره گناهانش کافی نبود جان گرفتن او را سخت مےکنم و یا در قبر بر او سخت مے . . .

دعای بسیار قوی و مجرب برای فروش سریع خانه و منزل مسی

دعای بسیار قوی و مجرب برای فروش سریع خانه و منزل مسی
برای فروش فوری و آسان ملک و زمین و خانه و یا برای فروش متاع و کالا دستورالعمل زیر را انجام دهد :
دعای ذیل را هفت مرتبه بر یک لیوان از آب پاک بخواند و آن آب را در ملک و خانه یا بر روی اجناسی که قصد فروش دارد بپاشد. همچنین این دعا را در کاغذ بدون خط بنویسد و با خود نگهدارد.  به اذن خداوند تبارک و تعالي بزودی ملک یا زمین یا خانه یا آپارتمان به فروش میروند. مجرب است.
ادامه مطلب . . .

وسعت رحمت و مهربانی خداوند

عن الإمام الصادق(علیه السلام): إذا کان یوم القیامة نشر اللّه تبارک و تعالىٰ رحمته حتى یطمع إبلیس فی رحمته! زمانی که قیامت برپا شود، خداوند آنقدر رحمتش را منتشر می‌کند تا اینکه حتی ابلیس هم نسبت به رحمت خدا طمع می‌کند! الأمالی للشیخ الصدوق(ره)؛ ص۲۷۴ . . .

نمرات دانشجویانی که تا کنون کار ارسال کرده اند

بنام خداوند تبارک و تعاليقابل توجه دانشجویان عزیز این جدول به مرور و با ارسال کار شما تکمیل می شود. در صورت رسیدن کار شما باید نمره در جدول بعد از 3 روز وارد شود. در غیر اینصورت یا به دست من نرسیده یا فراموش کردم لذا حتما پی گیری کنید. موفق باشید نمرات میان ترم دانشجویان کارشناسی ارشد درس مبانی مدیریت دولتیردیفنام و نام خانوادگینام مرکزنمرات مقالهنمرات میان ترم جمع کل 1محمد صابری مهریز 4  2ناهید گنجی فرد یزد448                         . . .

خدا هست.

 
مولا علی علیه السلام فرمودند : خدای تبارک و تعالي به موسی علیه السلام گفت  :  سفارش مرا در چهار امر گوش کن : 1. تا وقتی که گناهان خود را آمرزیده ندانی به عیوب دیگران نپرداز.
( تا وقتی که مطمئن نشدی گناهانت را بخشیده ام از دیگران عیب یابی نکن  ) 2. تا وقتی که می دانی گنج های من تمام نشده ، غم روزی مخور. 3. تا سلطنت من بر جا است  به دیگری امیدوار مباش.
( در تمام امور امیدت به من باشد و به کس دیگر امید نداشته باش ) 4. تا شیطان نمرده از مکرش ( وسوسه ) آسو . . .

سالروز ازدواج حضرت محمد (ص)

#سالروز_ازدواج_پیامبر_اکرم_حضرت_خدیجه
بر همه عالم تهنیت بادا
جشن پیوندت یا رسول الله
ذکر جان ،کوثر و حمد و تبارک
یا خدیجه یا محمد مبارک
سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . 
کانال خبرهای بروز موسسه قرآنی شیفتگان وحی♦پیام رسان سروشhttps://sapp.ir/shifteganvahy♦پیام رسان ایتاhttps://eitaa.com/qom_02537233390 . . .

(آیه  ی 250، سوره  ی بقره)

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبرْاً وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انصُرْنَا عَلىَ الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ»                           (آیه  ی 250، سوره  ی بقره)رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ                                                                        (آیه  ی 250، سوره  ی بقره)  پروردگارا، صبر و شكیبایى بر ما فرو ریز و قدم هاى ما را ثابت و استوار بدار و ما را بر گروه كافران پ . . .

دوستی با کفار از منظر قرآن

دوستی با کفار از منظر قرآنخداوند تبارک و تعالي در قرآن کریم میفرماید:" لا یَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْکافِرینَ أَوْلِیاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنینَ وَ مَنْ یَفْعَلْ ذلِکَ فَلَیْسَ مِنَ اللَّهِ فی‏ شَیْ‏ء" 1 یعنی: مؤمنان نباید کافران را به جاى اهل ایمان، سرپرست و دوست بگیرند؛ و هر کس چنین کند در هیچ پیوند و رابطه‏اى با خدا نیست‏. مرحوم علامه طباطبایی قدس الله سره در تفسیر این آیه شریفه می فرماید که: کلمه اولیا جمع کلمه" ولى" است، که از ما . . .

مهدویت :حدیث ازامام کاظم(ع)2

#حدیث_مهدوی 
امام کاظم(ع)
یغیب عن ابصار الناس شخصه و لا یغیب عن قلوب المومنین ذکره، و هو الثانی عشر منا، یسهل الله له کل عسیر و یذلل له کل صعب و یظهر له کنوز الأرض و یقرب له کل بعید، و یبیر به کل جبار عنید، و یهلک علی یده کل شیطان مرید. ذاک ابن سیدة الاماء الذی یخفی علی الناس ولادته، و لا یحل لهم تسمیته، حتی یظهره الله عزوجل، فیملأ به الأرض قسطا و عدلا، کما ملئت جورا و ظلما».
شخص او از دیدگان ناپدید می شود ولی یاد او هرگز از خاطره ی مومنان فرامو . . .

مهدویت :حدیث ازامام کاظم(ع)14

#حدیث_مهدوی 
امام کاظم(ع)
یغیب عن ابصار الناس شخصه و لا یغیب عن قلوب المومنین ذکره، و هو الثانی عشر منا، یسهل الله له کل عسیر و یذلل له کل صعب و یظهر له کنوز الأرض و یقرب له کل بعید، و یبیر به کل جبار عنید، و یهلک علی یده کل شیطان مرید. ذاک ابن سیدة الاماء الذی یخفی علی الناس ولادته، و لا یحل لهم تسمیته، حتی یظهره الله عزوجل، فیملأ به الأرض قسطا و عدلا، کما ملئت جورا و ظلما».
شخص او از دیدگان ناپدید می شود ولی یاد او هرگز از خاطره ی مومنان فرامو . . .

اثوا کافی جلد 3 ص 231 حدیث 2

 امام صادق ع   فرمود  خدای.تبارک وتعالي فرماید ای بند گان. راستی پیشه من ودردنیا از نعمت عبادتم. برخوردارباشید که در اخرت از ان بر خوردار باشبد  امام صادق ع فرمود در تورات  نوشته است ای ادمی زاد تنها بعبادت من پرداز تا دلت را از بینیازی پر کنم ونسبت بخواستت ترا  بخودت وانگذارم وبر من است که نیاز را از تو بردارم  ودلت را از ترس خود پر کنم واگر برای عبادتم خودرا فارغ نسازی دلت رااز گرفتاری دنیا پدکنم سپس در نیاز را برویت نبندم وترا با خواستت و . . .

دکتر شریعتی

بسم الله الرحمن الرحیمشما هم مثل من جمله دعایی دکتر شریعتی  را بر روی پوستر های شیک با خط نستعلیق دیده اید که نوشته شده است :"پروردگارا،چگونه زیستن را به من بیاموز، چگونه مردن را خود خواهم آموخت ."شهدای عزیز و گرانقدر هشت سال دفاع مقدس وقتی شهادت و مردن در راه خداوند تبارک و تعالي را به عنوان افتخاری برای خود انتخاب می نمودند و با این بینش و جهان بینی در جبهه های حق علیه باطل حضورمی یافتند نوع رفتار و منش زندگی شان  تحت تاثیر این نوع بینش قرار . . .

دعای قرآنی فروش ملک و زمین

دعای قرآنی فروش ملک و زمین
در این مطلب دعایی قرانی برای فروش آپارتمان و ملک بیان میشود که مجرب است.
برای
فروش زمین یا ملک خود ، هفت بار آیه شریفه ذیل را بر کاسه ای از آب بخواند
و آب را در زمین یا در ملک خود بپاشد . به اذن خداوند تبارک و تعالي ،
زمین یا ملکش به فروش میرسد.
. بسیار مجرب است .
ادامه مطلب . . .

قلبي که از آن توست.

خدایا قلبم از آن توست.وقتی در تحسین ، آفرینش ، این تن خاکی ، فرمودی :"فتبارک الله احسن الخالقین " یقین دارم که قلبی که در سینه ی این مخلوقت آفریدی ،            پاره ای از روح مقدس و پاک خودت بود و مصداقی از  صفات رحمان و رحیم خود را در آن جای دادی که این چنین به این مخلوقت احسنت و تبارک گفتی!آری ، آفرینش وجودی با خاک ، شایسته ی ت اینچنین از سوی معبودی به عظمت تو نبود و آن تحسین و تبارک ، به آفرینش قلبی  بود که از . . .

(تنها راه آرامش در زندگی از نظر اسلام)

راه های رسیدن به آرامش از نگاه دین اسلام

گروه فعالیت‌های قرآنی: خداوند تبارک و تعالي در سوره رعد آیه ۲۸ می‌فرماید: الَّذِینَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ.همان کسانى که ایمان آورده‏ اند و دلهایشان به یاد خدا آرام مى‏ گیرد آگاه باش که با یاد خدا دلها آرامش مى‏ یابد». کسی که به خدا ایمان داشته باشد به آرامش واقعی خواهد رسید و در غیر این صورت مشکل از طرف خود انسان است.

ب . . .

ما ابلیس را راندیم از خود چون بر تو سجده نکرد

✨﷽✨
✅یک #حدیث قدسی هست که خیلی عجیب،اصلا آدم را از خجالت آب میکند . . .
✍ خداوند تبارک و تعالي میفرماید:یا مُطْلَقاً فِی وِصٰالِنا، اِرْجِع؛ وَ یا مُحلفا عَلِیِّ هجرنا، کَفَر؛ أَنَّما ابعَدنا اِبْلیس لِانَه لَمْ یَسْجُدُ لَکَ، فَواعَجَبا کَیْفَ صَالَحَتْه وَ هَجَرتَنا؛ ای کسی که وصال ما را ترک کرده‌ای، برگرد. و ای کسی که بر جدایی از ما سوگند خورده‌ای، سوگند خود را بشکن. ما ابلیس را برای این از خود راندیم که بر تو سجده نکرد، پس چقدر عجیب . . .

رشيد اسلام شهيد حاج قاسم سليماني رضوان الله تعالي عليه

بسمه تعالي ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت رشید اسلام سپهپد حاج قاسم سلیمانی- رضوان الله تعالي علیه- که به دستور شقی ترین عنصر قرن و جرثمه ی فساد یعنی ، مظلومانه به شهادت رسید، باستحضاربرادران و خواهران می رسانم جهت سهولت دسترسی به مطالب، از طریق کانال تلگرامی و نیز پیچ اینستاگرامی با نام« یوسف ذوالفقاری آهنگ » در خدمت شما هستم. بدیهیست در همین پایگاه وبلاگ نویسی، از دریافت نکته نظرات ارشادی شما خرسند خواهم شد.  . . .

نعمت عقل

آیا میتوان در چند سطر و یا  چند کتاب ارزش این نعمت بزرگ را بیان کرد ؟ نعمتی که انسان را از سایر موجودات متمایز ساخته است .انسان عقل دارد و این نعمت را خداوند به او ارزانی داشته است . در قرآن میخوانیم که خداوند تبارک و تعالي  می گوید : برای انسان اسب و استر و الاغ خلق کردیم تا سوار آن شوید و بارهای سنگین خود را با آن ببرید و چیزهایی که شما نمی دانید.که این مورد آخری را اکنون مفسران به ماشین و هواپیما و وسایل نقلیه موتوری تفسیر میکنند . حالا سوالی پ . . .

امام زمان علیه السلام در کلام امام حسن عسکری علیه السلام

امام زمان علیه السلام در کلام امام حسن عسکری علیه السلام
ابو القاسم خزاز قمی قدس سره عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
حدثنا محمد بن علی، قال حدثنا المظفر بن جعفر العلوی، السمرقندی، قال حدثنا جعفر بن مسعود العیاشی، عن أبیه، عن احمد بن علی بن كلثوم، عن احمد بن علی الرازی، عن احمد ابن اسحاق بن سعد، قال: سمعت أبا محمد الحسن بن علی العسكری علیهما السلام یقول: الحمدلله الذی لم یخرجنی من الدنیا حتى أرانی الخلف من بعدی، ما اشبه الناس برسول الله صلى ال . . .

خصائص امیرالمومنین

امیرالمومنین علیه السلام فرمود:هر اینه خداوند تبارک وتعالي نه چیز به من داده که به هیچکس پیش از من جز پیامبر نداده است.راهها برای من باز است و اصل و نسبها را میدانم و ابر برای من روانه میشود و مرگها و بلاها را میدانم و فصل الخطاب را میدانم.به اذن پروردگار خود در ملکوت نگریستم هر انچه قبل از من بوده و هر انچه بعد از من میاید از من غایب نبود.به ولایت من خداوند دین امت را تکمیل کرد و نعمت خود را بر ایشان تمام نمود و اسلام انها را پسندید زیرا در روز . . .

خسته دل

چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست
سخن شناس نه‌ای جان من خطا این جاست

سرم به دنیی و عقبی فرو نمی‌آید
تبارک الله از این فتنه‌ها که در سر ماست

در اندرون من خسته دل ندانم کیست
که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

دلم ز پرده برون شد کجایی ای مطرب
بنال هان که از این پرده کار ما به نواست

مرا به کار جهان هرگز التفات نبود
رخ تو در نظر من چنین خوشش آراست

نخفته‌ام ز خیالی که می‌پزد دل من
خمار صدشبه دارم شرابخانه کجاست

چنین که صومعه آلوده شد ز خون دلم
گر . . .

اصول کافی جلد 3 ص 212 حدیث 5

امام صادق ع فرمود اراده کار خیری کردی تا خیرش مینداز زیرا بنده بقصد ثواب خدا در روز گرمی روزه میگیرد و همان سبب میشود که دا اورا از اتش دوزخ میرهاند وچیزی را که مایه تقرب بخدای عزوجل است کوچک مشمار اگرچه پاره رمایی باشدکه انرا دراه خدا دهی  6 وفرمود هرکه اهنگ خیری کند باید عجله کند و تاخیرش نیندازد زیرا بنده گاهی عملی انجام ند باید عجله کند و تاخیرش نیندازد زیرا بنده گاهی عملی انچام مبدهد که خدای تبارک وتعالي  میفرمایدترا امرزیدمو دیگر چیزی . . .

مهارت‌های فکری و عملی

مهارت‌های فکری و عملی
مهارت‌های فکری، قابلیت‌های ذهنی هستند که هنگام کسب و به کارگیری دانش و اطلاعات، ما را یاری داده و کمک می‌کنند تا بتوانیم دانش، اطلاعات و مهارت‌های مختلف را به خوبی فرا گرفته و در موقعیت‌های مناسب و به جا نیز مورد استفاده قرار دهیم.  مهارت‌های عملی هم توانایی‌هایی هستند که ما را قادر می‌سازند بتوانیم با ایجاد هماهنگی‌های لازم در بین اعضای بدن خود، به خوبی و به نحو مؤثر با تجهیزات، ماشین آلات، . . .

جمعه

اللَّهُمَّ ألِّفْ بَیْنَ قُلُوبِنَا ، وَأَصْلِحْ ذَاتَ بَیْنِـنَا ، وَاهْدِنَا سُبُلَ السَّلامِ ، وَنَجِّنَا مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ ، وَجَنِّبْنَا الفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ ، وَبَارِكْ لَنَا فِی أَسْمَاعِـنَا ، وَأَبْصَارِنَا ، وَقُلُوبِنَا ، وَأَزْوَاجِـنَا ، وَذُرِّیَّاتِنَا ، وَتُبْ عَلَیْنَا إِنَّكَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ ، وَاجْعَلْنَا شَاكِرِینَ لِنِعَمِكَ مُثْنِینَ بِهَا عَلَیْكَ ق . . .

هفته کتاب

 درود بی‌پایان بر آفریدگاری که صورت انسان را با قلم قدرت بر اوراق کتاب آفرینش ترسیم کرد و او را اشرف مخلوقات نامید و لباس کرامت بر وی پوشاند و تاج تبارک بر سرش نهاد.و با اعطای علم و خرد و بیان، وی را به مطالعه و تأمل و تفکر در کتاب آفاق و انفس مأمور کرد  تا از رمز و راز هستی آگاه شود.  به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی فروشگاه ونمایشگاه بزرگ کتاب در کتابخانه شهید مدرس قروه برپا میگردد زمان دقیق این رویداد فرهنگی متعاقبا اعلام میگردد.  . . .

اهداف شورای تعالی خانواده

 
شورای تعالي خانواده
همراهان گرانقدر
احتراما به استحضار می رساند ؛ پس از اجرای طرح موفق سفره احسان ومشارکت و همراهی بی شائبه شمانیکوکاران بزرگوار ؛ شورای تعالي خانواده باحضوراندیشمندان وفرهیختگان فعالیت خودراآغازمی نمایداین شورا با هدف تعالي خانواده های ایرانی ودرزمینه های ۱_ترویج فرهنگ ازدواج آسان۲_ مبانی حقوقی درازدواج۳_مشاوره پیش ازازدواج ۴_ روانشناسی خانواده۵_ سبک زندگی اسلامی و ایرانی۶_بهداشت ویلامت خانواده۷_ مشاوره دینی زوج . . .

مدل تعالی EFQM 2020

مدل تعالي EFQM 2020 در تاریخ 24 اکتبر 2019 با تغییرات اساسی منتشرشده است ساختار مدل تعالي سازمانی ویرایش جدید از هفت معیار تشکیل‌شده است .
❇معیارهای مدل تعالي EFQM 2020
معیار1 : مقصود،چشم‌انداز و استراتژی معیار2:فرهنگ‌سازمانی و رهبریمعیار3: مشارکت ذی‌نفعانمعیار4:خلق ارزش پایدارمعیار5: محرک عملکرد و تحولمعیار6:برداشت‌های ذی‌نفعانمعیار7:نتایج استراتژیک و عملکرد عملیاتی
ادامه مطلب . . .

حک شده بر پیشانیم، بچه محله‌ی شما بودن

گوشی رو یک عالمه بار کوک کرده بودم و تو آخری‌هاش بالاخره بیدار شدم. صبح نوزدهم و بیست و یکم رو از دست داده بودم و الان هم داشتم تنبلی می‌کردم که پاشم. ولی بالاخره بلند شدم و رفتم. شش و پنجاه و نه دقیقه از بازرسی حرم رد شدم و قبل از هفت و نه دقیقه زیارت کرده بودم! از نزدیک نزدیک نزدیک، نه فقط دستم که کاملا خودم چسبیدم به ضریح. بعد از بیست و پنج سال و پنج ماه و دوازده روز بالاخره داخل ضریح رو دیدم و حظش رو بردم. ای اونایی که میگین ضریح یه تیکه فه، ب . . .

ميترسم بر امّتان پس از من بسبب سه کار

این شرع شما قویست با وی سختی مکن که شما با تکلیف برنیائید که منبتّ منقطع بود یعنی آنکه خواهد که دو منزل بیکی کند نتواند، و اگر بکند نتواند؛ یک روز برود پشت چهار پای با ریش شود پس نه پشت چهار پا بماند و نه راه بریده شود.میترسم بر امّتان پس از من بسبب سه کاریکی خطای عالم که قومی بدو بی راه باشند، و حکم قاضی بیدادگر، و هوای نفس که پیرو آن شوند.خدای تعالي صبر بر ن پیدا کرده است و بر ایشان نوشته و غزا کردن بر مردان نوشته است هر مؤمنی و مؤمنه که صبر . . .

متن سرود ولادت حضرت محمد(ص) و امام صادق (ع) - دیگه سحر سر اومد ، آقایِ حیدر اومد - سیدرضا نریمانی

دیگه سحر سر اومد ، آقایِ حیدر اومد
صلّ علی محمد ، نورِ پیمبر اومد
ای دلربا ، ای مَه‌ لَقا
ای سرور و سالارِ ما
ای باوفا ، ای با صفا
ای دلبر و دلدار ما
به خلقت  پیمبرش خونده خدا  تبارک
بابایِ  فاطمه رسید  تولدش مبارک
«یار اومده یار اومده ؛ دلبر و دلدار اومده
صادق آل احمد و احمدِ مختار اومده »
دل به جنون زدم من ، راهیِ مقصدم من
شبیه آقام علی ، عبدِ محمدم من
دنیا تویی ، عقبا تویی
پنهان منم ، پیدا تویی
دریا تویی ، شیدا تویی
من . . .

سفری در فضا به دنبال حیات

استرالیا قصد دارد در حیطه فعالیتهای هفته علوم ملی یک نامه به فضا بفرستد. شبکه استرالیایی ABC اعلام کرد که این نامه را به سیاره "گلیس 581d"، شبیه ترین سیاره به سیاره ما. زمین می فرستد.
گفته می شود این سیاره درآوریل/نیسان2007 میلادی کشف شده است. حجم این سیاره 8برابر زمین است وحدود 20 سال نوری با ما فاصله دارد.
 طرح قضیه فرستادن این نامه فضایی بااستقبال بی نظیری روبرو شد. تا آن جا تعداد بازدید کنندگان از سایت  Hello From Earth "سلامی از سوی زمین" در دقایق اولیه ر . . .

ابيات مهدوي

به یاد امام زمان مهرْبانمان ـ عجّل الله تعالي فرجه الشّریف. ـ زَمزَمه کنیم: اللّهمّ! کن لولیّک الحجّة بن الحسن. .    بیتی از مرحوم حجّةالحق، حضرت استاد اسدالله داستانی بِنیسی ـ رضوان الله تعالي علیه. ـ خطاب به آن حضرت، با شرح آن به قلم فرزندشان (حاج‌آقا اسماعیل):به دستی دل، به دستی جان، خریدارم نگاهت راز جان و دل گذشتن ـ وَه! ـ چه آسان است بر شیدا!منبع: امید آینده (اشعار مهدوی ایشان)، ص 17.(با دستی دل و با دست دیگر، جان [خودم را به تو می&zwnj . . .

تلاوت یک آیه

هر صبح یک آیه:اَعوذُ باللّهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
وَقَالَتْ أُولَاهُمْ لِأُخْرَاهُمْ فَمَا کَانَ لَکُمْ عَلَیْنَا مِن فَضْلٍ فَذُوقُوا الْعَذَابَ بِمَا کُنتُمْ تَکْسِبُونَ»
و پیشوایان آنها به پیروان خود مى گویند: شما برترى بر ما نداشتید. پس بچشید عذاب (الهى)را در برابر آنچه انجام مى دادید!»
(سوره مبارکه اعراف/ آیه ۳۹) . . .

آغازی دوباره

بسمه تعاليبا تاییدات خدواند متعال و عنایات ائمه اطهار علیهم السلام، ان شالله فعالیت وبلاگ دوباره از سر گرفته خواهد شد و ان شالله با عنایات خاص آقا امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشریف بتوانیم با مطالب کاربردی در خدمت شما عزیزان باشیم.التماس دعا.       . . .

نگرشی بر قرآن بر تولد مواد یا جرثومه ها قسمت نوزدهم

یَوْمَ نَطْوِی السَّمَاءَ كَطَیِّ السِّجِلِّ لِلْكُتُبِ ۚ كَمَا بَدَأْنَا أَوَّلَ خَلْقٍ نُعِیدُهُ ۚ وَعْدًا عَلَیْنَا ۚ إِنَّا كُنَّا فَاعِلِینَ ﴿١٠٤﴾روزی که آسمان را در هم می پیچیم، مانند در هم پیچیدن طومار، همان گونه که نخستین بار آفریده ها را آفریدیم، دوباره آنان را باز می گردانیم. وعده ای است [که تحقق دادنش] بر عهده ما [ست]، به یقین آن را انجام می دهیم. (۱۰۴)سوره انبیا . . .

حب الحسین یجمعنا

بسم الله الرحمن الرحیم
 
جلسه دفاع از پایان نامه ام برگزار شد.دفاع بود یا روضه نمیدونم.شاید هم دفاع از روضه بود!
نیت روضه کرده بودم. سخنرانش که خودم بودم و مقاله ام رو ارائه دادم. مداحش هم خودم بودم. پاکت هم نگرفتم :)
اولِ جلسه رو با بسم الله و سلام به امام حسین شروع کردیم. پذیرایی هایی رو هم که خریده بودم به نیت روضه ی امام حسین گرفتم و یه نذری مختصر و مفید هم دادیم.
بابا که با ماشین پیچیدن توی بیمارستان و سوار شدم تا بریم سمت ساختمان محل برگزاری . . .

من را هم تحريم کن!

بسمه تعالي حال که استکبار جهانی مقام معظم رهبری مدظله العالی را تحریم نموده است، شایسته است که جمیع ملت ایران برای مضحک نشان دادن این قبیل اقدامات که از اساس سالبه به انتفاع موضوع هست، اعلام نمایند که : من را هم تحریم کن!من را هم تحریم کن!من را هم تحریم کن! . . .

زندگی شیرین پارت 14

سلام علیکم و رحمت الله و برکاتوو السلام و علينا و عبا عباده الله صالحین و .بقیه اش یادم رفتوجی : مگه تو نماز نمیخونی ؟من : چرا میخونم وجی : پس چرا .من : وجی جان دهنه ببند شما بپرید ادامه  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)