98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

اللقاء الجنسي الاول

آغازماه ربیع الاول

بهار ماه‏ ها، ربیع الاول است چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏ شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‏ تابد . ولادت رسول اکرم(ص) اشرف و سید موجودات و نزدیک‏ ترین خلق به خدا ، در این ماه بوده است . حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل بیت(ع) مبارك باد. . . .

ربیع الاول

پایان ماه های غصه و غم و ماتم ، صفر و محرم .حلول ماه زیبایی و شادی و خوشی و رقص و خنده و شور و آواز و ترانه و رباب و میکده و بتکده و  .ماه میلاد نبی ، ماه ربیع الاول ، مبارکباد . . . .

ولادت حضرت رسول اكرم صلي الله عليه و آله به روايت اهل سنت (53 سال قبل از هجرت) آغاز هفته وحدت

روز ولادت پیامبر اسلام(ص) از نظر مشهور شیعه، 17ربیع الاول و از نظر مشهور اهل سنت 12ربیع الاول است. از سوی امام خمینی (ره) ، فاصله بین دوازدهم و هفدهم ربیع الاول به عنوان هفته وحدت بین شیعه و سنی نامکَذاری شده است.   . . .

روز چهاردهم ربیع الاول (21 آبان)

شیخ مفید» -رحمه اللّه-در ضمن اعمال روز  ١۴  ربیع الاول آورده است:در روز  ١۴  ربیع الاول سال  ۶۴  ه‍. ق، ملحد ملعون یزید بن معاویه» -كه خداوند او و تمام كسانى كه در مصایبى كه او بر خاندان رسول وارد كرد و راه آن را گشود، با او موافقت نموده و از آن خشنود گردیده و او را در برابر كردارش سرزنش نكردند، لعنت كند-به هلاكت رسید.»بنابراین این روز، روز پرداخت صدقه و كوشش در ستایش و سپاسگزارى از خداوند است.منبع: اقبال الاعمال، سید ابن طاووس قدس سر . . .

اعمال شب و روز هفدهم ربیع الاول

ماه ربیع الاول همان گونه که از اسم آن پیداست بهار ماه ها می باشد؛ به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست. در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است. زیرا میلاد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در این ماه است و می توان ادعا کرد از اول آفرینش زمین رحمتی مانند آن به خود ندیده است.شب و روز هفدهم ربیع الاول . . .

ماه ربیع الاول مبارک باد

  امروز اول ربیع الاولالهیروزتون پراز رحمتدلتون پرازمحبتزندگیتون پراز برکتلحظه هاتون پراز موفقیتوعاقبتتون بخیرباشهماه ربیع الاولماه شادی و شادمانی برای شیعیانرا به شما محب اهل بیت(ع)تبریک عرض می کنم . پیراهن سیاه ز تن دور می کنیمآن را ذخیره کفن و گور می کنیماجر دو ماه گریه بر غربت حسینتقدیم مادرش از ره دور می کنیمعزاداریتان قبول ،ربیع مبارک خدایا؛تو را به مناسبتهای عزیز این ماه گرامی قسم می‌دهیم؛این ماه را بر تمام شیعیان جهان، مبارک . . .

روز دهم ربیع الاول (17 آبان)

شیخ مفید -رضوان اللّه جلّ جلاله علیه-در كتاب حدائق الریاض در ضمن اعمال ماه ربیع الاول آورده است: در روز دهم ربیع الاول ، پیامبر اكرم-صلّى اللّه علیه و آله و سلّم-با امّ المؤمنین خدیجه بنت خویلد -رضى اللّه عنها-ازدواج نمود، در حالى كه خدیجه ۴١  ساله بود و پیامبر  ٢۵  سال داشت. ازاین‌رو، مستحب است انسان این روز را براى سپاسگزارى از خداوند متعال به خاطر جمع بین رسول خود و حضرت خدیجه كه زنى شایسته، خشنود از خدا و مورد پسند [پاك . . .

نهم ربیع الاول را چرا جشن می گیرند

نهم ربیع‌الاولروز نُهُم رَبیع‌ُالاول روز آغاز امامت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. بنابر نقلی در این روز، عمر بن سعد از قاتلان امام حسین (علیه السلام) کشته‌ شد. گاه در این روز محافلی به نام‌های، عیدُ اهرا و فرحةُ اهراء، به عنوان روز قتل خلیفه دوم عمر بن خطاب برگزار می‌شود. براساس گزارش‌های تاریخی، خلیفه دوم در روز بیست و هفتم ذی الحجه به‌دست ابولؤلؤ، ضربت خورد و سه روز بعد کشته شد. مراجع و عالمان دینی شیعه، برپ . . .

فضیلت واعمال ربیع الاول

ماه ربیع الاول مانند نامش بهار ماه های دوازده گانه است؛به جهت اینکه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهای زیبایی او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و می توان ادعا کرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتی مانند آن به خود ندیده است  . . .

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

 ماه "ربیع الاول" همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر بركات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا كرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است . . . .

هفته وحدت

هفته وحدت اسلامی یا هفته وحدت در ایران به فاصلهٔ میان ۱۲ ربیع‌الاول که سالگرد ولادت حضرت محمد(ص)، پیامبر اسلام بنا بر روایات اهل سنت است تا ۱۷ ربیع‌الاول که تاریخ ولادت او بنا بر روایات موجود در شیعه است، گفته می‌شود. ایده شکل‌گیری هفته وحدت برای اولین بار پیش از انقلاب به پیشنهاد مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان مطرح و اجرا شد. . . .

حلول ماه جشن وسروراهل بیت علیهم السلام مبارکباد

  ربیع الاول ماه جشن و سرور اهل البیت ( ع ) مباركباد. ربیع الاول ماه جشن و سرور اهل البیت ( ع ) مباركباد. فرا رسیدن ماه ربیع ، بهار دل انگیز مومنان و سالروز هجرت انسان ساز پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) از مکه به مدینه بر همه مسلمانان جهان بویژه هم وطنان عزیز مبارک باد.ماه ربیع الاول آغاز شده است؛ ماهی که در آن حوادث تاریخی مهمی اتفاق افتاده است که از آن جمله، حادثه مهم و تاریخی لیله المبیت، هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله از مکه به مدین . . .

حضور جوانان هلال احمر قم در مراسم صبحگاه عمومی عهد سربازی نهم ربیع الاول

همزمان با روز نهم ربیع الاول ج-وانان به
همراه اعضای خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر استان قم با حضور در صبحگاه
عمومی عهد سربازی با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) تجدید پیمان کردند.
ادامه مطلب . . .

السلام علیکم یا رسول الله.ص.

حلول ماه ربیع الاول بر عاشقان رسول الله تهنیت باد.
آمده فصل ِ،بهار ِ ناب ِ خوش عهدی
ربیعُ الاوّل و عالَم،همه به ذکر یا مهدی
شور و شعف از عطای حضرت حق بر همه دلها مبارک
شکفتن ِلاله های فخر و عزّت در دل ِ صحرا مبارک
امامت ِ مهدی ِ آل پیمبر یوسف زهرا مبارک
دارم ای آقا به سر هوای تو،حضرت مهدی جانم فدای تو
حضرت مهدی جانم فدای تو. . . .

دعای ندبه منتظران ظهور در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱۰ مصادف با اولین جمعه ماه ربیع الاول

مراسم پر فیض دعای ندبه مصادف با اولین جمعه ماه ربیع الاول
سخنران:حجت الاسلام مقدسنیانقرائت دعا:کربلایی حسن اکبریتاریخ: جمعه ۱۳۹۸/۸/۱۰ساعت: ۶:۳۰ صبحبرادران و خواهرانمسجد و ه صاحب اّمان(عج)مشهد- سیدی- خلج6 . . .

اول ربیع الاول

فرارسیدن ماه ربیع الاول ، ماه شادی و شادمانی برای شیعیان را به شما محب اهل بیت(ع) تبریک عرض می کنم .
 
روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر
 
کانال انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند خرمشهر
 
 لینک مطلب فوق
ادامه مطلب . . .

حلول ماه ربیع الاول را تبریک عرض میکنیم

ضمن آرزوی قبولی عزاداری ها ، حلول ما ربیع الاول را تبریک عرض می کنیم . این شب همانطور که مستحضر هستید یعنی شب اول ماه ربیع الاول ، مصادف است  با خوابیدن امام المتقین علی علیه السلام در بستر حضرت رسول اکرم صل الله علیه واله هست.
وَمِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْرِی نَفْسَهُ ابْتِغَاءَ مَرْضَاتِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ رَءُوفٌ بِالْعِبَادِ ایه 207 سوره بقره  و از مردم كسى است كه براى كسب خشنودى خدا، جان خود را مى‌فروشد و خداوند نسبت به بندگان مهربان ا . . .

شب 17 ربیع الاول (23 آبان)

ابو بكر محمد بن حسن بن زیاد» معروف به نقاش» در جلد  ۴۵  كتاب شفاء الصدور» در تفسیر سوره‌ى بنى اسرائیل (اسراء) ، ضمن نقل داستان معراج پیامبر اكرم -صلّى اللّه علیه و آله و سلّم-آورده است: گفته شده است: در شب  ١٧  ربیع الاول ، یك سال پیش از هجرت، پیامبر-صلّى اللّه علیه و آله و سلّم-به معراج برده شد.»اگر این روایت صحیح باشد، شایسته است انسان این شب را بزرگ داشته و آن را مراعات نموده و حقوق یادشده‌ى آن را با انجام اعمال ستوده، ادا كند.منبع: اق . . .

ربیع الاول

 برکات و اعمال ماه ربیع الاولربیع الاول، سومین ماه سال هجری قمری است. ربیع از ماده ربع» و معنای اصلی این ماده به عدد چهار بازمی‌گردد و عرب به فصل بهار که یک چهارم سال است، ربیع گفته است. ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله، اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد ابا عبدالله الحسین(ع) و معرفت کسب کردیم، اکنون وقت آن است که در این بهار به یُمن رویش دوباره‌مان سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.این ماه در ب . . .

نهم ربیع الاول، آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)

نهم ربیع الاول، آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) مبارکبادقیامتی ست گمانم، قیامت مهدی ست      جهان محیط وسیع کرامت مهدی ستزمان، زمان شروع زعامت مهدی ست            غدیرِ دوم شیعه، امامت مهدی ستهمه کنید قیام و همه دهید سلام                   امام کلّ زمانها، دوباره گشت امامبشارت آمده بهر بشر، مبارک باد                شب فراق سحر شد، سحر مبارک باد  . . .

رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله فرمودند:هرکس بشارت ماه ربیع الاول را به من بدهد من هم بشارت بهشت را به او می دهم .حلول ماه ربیع الاول بر همه مسلمین خصوصاً شما اولیاء وهمکاران خوب کمیل مبارک باد   ماه ربیع الاول، سومین ماه تاریخ هجری قمری و از ماه‏های معروف و سرنوشت ساز تاریخ اسلام است.حوادث و رویدادهای مهمی در این ماه به وقوع پیوست که سرنوشت بشریت را دگرگون ساخت، بدین جهت از جایگاه مهم و ویژه‏ای برخوردار است.مهمترین رویدادها عبارتن . . .

حلول ماه ربیع الاول مبارک

حلول ماه ربیع الاول برتمام شیعیان جهان،ایران و مخصوصاً ترک زبانان و همشهری های اردبیلی مبارک باد.امیدوارم دو ماه و بیست و دو روز از هشتم ذی الحجه تا سی صفر یعنی هشتاد و دو روز عرض ارادت و سوگواری مقبول درگاه حق تعالی قرار گیرد.از خداوند متعال بخواهیم این عزاداری ها باعث رشد شخصیتی و اعتقادی ما شود و بنده ای شویم که خداوند متعال دوست دارد .مژده پایان صفر را به حضرت زینب سلام الله علیه عرضه میداریم و از ایشان  میخواهیم واسطه شود تا مژدگانی . . .

کل ما یم ان نعرفه من مناسبة یوم التاسع من ربیع الاول

الاحتفال بیوم التاسع من ربیع الأول 
ما هی حقیقة عید اهراء(ع) فی الیوم التاسع من ربیع الأول؟!!!
هل حدیث رفع القلم یوم التاسع من ربیع الاول؟ و هل رفع المؤاخذة على المعاصی فی ذلک الیوم من الاحادیث المعتبره؟
:: المقالات :: فرحة التتویج (التاسع من ربیع الاول ) و مستحبات هذا الیوم
ما هو عید البقر؟!
فرحة اهراء 
  . . .

طرح درس ملی عربی نهم الدرس الاول مراجعه دروس الصف السابع و الثامن

در این پست از غنی فایل طرح درس ملی عربی نهم الدرس الاول مراجعه دروس الصف السابع و الثامن را برای شما قرار داده ایم. طرح درس ملی عربی نهم الدرس الاول مراجعه دروس الصف السابع و الثامن در قالب فایل ورد word وقابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد. بر اساس برنامه درسی ملی .
لینک خرید و دانلود
 
در ادامه توضیحات تکمیلی این طرح درس که بر اساس برنامه درسی ملی نوشته شده است را مشاهده می کنید.
شماره پست: ۳۷۵٫
تعاداد صفحات ۲ صفحه.
فرمت فایل: ورد word و قابل وی . . .

آغاز امامت امام زمان (عج)

هزار و ۱۸۱ سال پیش، با شهادت امام حسن عسکری (ع)، حضرت مهدی (عج)، فرزند بزرگوار آن حضرت، در شش سالگی به امامت رسیدند. نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است، بلکه آغاز دوره‌ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می‌آید. در سال روز نهم ربیع الاول که یادمان آغاز امامت، ولی عصر علیه السلام است.روز جمعه، هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰ هـ. ق، امام حسن عسکری علیه السلام پس از این که نماز صبح را خواندند، بر اثر زهری که هشت روز قبل . . .

فرارسیدن هشتم ربیع الاول ، سالروز شهادت یازدهمین سپهر فروزان آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسگری

درگذشت امام حسن عسکری (ع) در هشتم ربیع الاول، اتفاقی ناگهانی بود که همه دوستداران و شیعیان ایشان را در شهر سامرا شوکه کرد. حتی کسانی که در دروه خفقان شهر سامرا حب اهل بیت (ع) را در خود سرکوب کرده بودند، پس از شهادت حضرت حسن عسکری (ع) خود را به منزل ایشان رساندند. با شهادت یازدهمین اختر امامت، در حالی که بیش از پنجاه بهار از عمر شریفشان سپری نشده بود،  امامت حجت الهی آغاز شد. معتمد در ربیع الاول سال ۲۶۰ هجری قمری به واسطه یکی از نزدیکان خویش، اما . . .

امام حسن عسگری(ع)

معصوم سیزدهم(امام یازدهم)امام حسن عسکرینام:حسننام پدر:امام هادی(ع)نام مادر:سلیلشهرت:عسکری،زکّیکنیه:ابو محمد،مشهور به ابن الرضامحل تولد:مدینه منورهزمان تولد:هشتم ربیع الثانی،۲۴ ربیع الاول سال ۲۳۲ هجری قمریزمان شهادت:هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰ هجری قمریمحل شهادت:سامرا توسط معتمد خلیفه عباسیزیارتگاه امام:سامرا در عراقسیر حیات:۲۲ سال قبل از امامت از سال ۲۳۲ هجری قمری تا ۲۵۴ هجری قمری ۶ سال دوران امامت از سال ۲۵۴ تا ۲۶۰ هجری قمریتعداد همسران:ی . . .

ماه ربیع الاول

 فرارسیدن ماه ربیع الاول ، ماه شادی و شادمانی برای شیعیان را به شما محب اهل بیت(ع) تبریك عرض می كنم .ام.ر فرهنگی و دینی اب وفتضلاب کاشان برکات و اعمال ماه ربیع الاولماه "ربیع الاول" همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر بركات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا كرد از اول آفرینش ‍ زمی . . .

عام الفیل.برهمه مسلمانان جهان مبارکباد .

ربیع الاول، سومین ماه سال هجری قمری است. ربیع از ماده ربع» و معنای اصلی این ماده به عدد چهار بازمی‌گردد و عرب به فصل بهار که یک چهارم سال است، ربیع گفته است.روز هفدهم ربیع الاول، روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمد بن عبداللّه(ص) است و معروف آن است که ولادتش در مکه معظمه، واقع شده است و زمان ولادتش هنگام طلوع فجر، روز جمعه، سنه عام الفیل بوده است.عام الفیل . [ مُل ْ ](اِخ ) سال 570 م . است و بدین سال رسول (ص ) تولد یافت و از آن رو آن را عام الفیل خو . . .

ماه ربیع الاول و آنچه که باید راجع آن دانست

کلیاتی راجع ماه ربیع الاول
برکات و اعمال ماه ربیع الاول
وقایع و رویدادهای ماه ربیع الاول
فضیلت و اعمال ماه ربیع الاول
موضوع مژده‌ی پایان صفر به حضرت رسول اکرم(ص) و دق‌الباب . - پاسخ به شبهه
پاسخی به شبهات پایان صفر
پاسخ به شبهات مربوط به ربیع الاول
ویژه‌نامه ماه ربیع الاول
9 ربیع الاول آغازی برای پاک کردن شبهات از چهره مهدویت است
تاریخ نگار ربیع الاول
پیامک حلول ماه ربیع الاول
 
  . . .

زنی که مانع انحراف نهم ربیع‌الاول شد!

 
   زنی که مانع انحراف نهم ربیع‌الاول شد!
 
 
برای مادر امام حسن عسکری(ع) در تاریخ نام‌هایی ذکر شده است که عبارت است از:سوسن، حُدَیث، حدیثه، حریبه، سلیل و جدّه، وی در سرزمین خودش پادشاه زاده بود، به پرهیزکاری شهرت داشت و پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) دادرس شیعیان بود، ایشان مادر امام حسن عسکری(ع) هستند که امام هادی(ع) درباره‌اش فرمود:سلیل از هر آفت و عیب و نقص منزه است
سلیل خاتون» اولین کسی بود که مبشر آغاز امامت حضرت حجت(عج) در نهم ربیع الاو . . .

ماه ربيع الاول

 
 برکات و اعمال ماه ربیع الاول
ماه "ربیع الاول" همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر بركات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است . زیرا میلاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) در این ماه است و مى توان ادعا كرد از اول آفرینش ‍ زمین رحمتى مانند آن به خود ندیده است .ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم با اندوه و اشک و ناله ،اشک ریختیم و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا . . .

حلول ماه رببع الاول مبارکتون باشه بلاگرها

حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و شادی اهل البیت (ع) را به تمامی
مسلمانان عزیز تبریک می گویم.

عیدمون مبارک باشه مسلمون ها.


لینک عکس و متن:
عکس:

http://wisgoon.com/pin/21755147/

متن:

http://ytre.ir/tFB . . .

هفته وحدت

هفته وحدت در ایران به فاصلهٔ میان ۱۲ربیع الاول که سالگرد ولادت محمد پیامبر اسلام بنا بر روایات اهل سنت است تا ۱۷ ربیع‌الاول که تاریخ ولادت او بنا بر روایات موجود در شیعه است، گفته می‌شود. ایده شکل‌گیری هفته وحدت برای اولین بار پیش از انقلاب به پیشنهاد سیدعلی  ای در سیستان و بلوچستان مطرح و اجرا شد. پس از انقلاب نیز به پیشنهاد حسینعلی منتظری و موافقت و فرمان روح الله خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران، این بازه زمانی به عنوان هفته و . . .

هفته وحدت

اهل سنت، دوازدهم ماه ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) می‎دانند.حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که خود از منادیان وحدت در جهان اسلام بودند، از این مساله برای اتحاد و نزدیک شدن گروه‌های اسلامی استفاده کردند و فاصلۀ بین این دو تاریخ ( 12 تا 17 ربیع الاول) را "هفتۀ وحدت" نام‎گذاری کردند.این هفته، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یک‎دلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، . . .

بعد از 17 ربیع الاول

خب دوستان اوضاع چه طوره؟ 
دیشب و امروز ظهر صدای تیراندازی و درگیری در منطقه ما تشدید شد و ما ناگزیر شدیم خونه مون رو ترک کنیم.
همچنان آمنه سادات ذبیح پور معتقده اوضاع آرومه:))  . . .

بهار من

 
 
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم:
هرکس بشارت ماه ربیع الاول را به من بدهد من هم بشارت بهشت را به او می دهم.
 
 
 
 
 
ربیع الاول، ماه شادی اهل بیت بر شما مبارک باد.
 
 
 
 
 
خداوندا
 
تو را به مناسبت های عزیز این ماه گرامی قسم می دهیم؛
این ماه را بر تمامی شیعیان جهان، مبارک و پرخیر و برکت قرار ده.
در ظهور ارباب و مولای ما، امام زمان عج الله تعالی فرجه تعجیل بفرما.
به ما توفیق بهره بردن از فضایل این ماه عنایت فرما.
تمام مریض ها را به حرمت این م . . .

شهادت امام حسن عسکری (ع)

جان جهان فدایی ات،فخر بشر گداییتهستیم همه یا سیدی،سائل سامراییتبه عشق سامرای تو،دلم شده هواییتهستیم همه یا سیدی،گدای سامراییتشهادت امام حسن عسکری تسلیت باد معتمد در ربیع الاول سال 260 هجری قمری بوسیله یکی از نزدیکانش امام حسن عسکری(ع) را با زهر مسموم نمود. امام در اثر آن ، چند روز در بستر بیماری قرار گرفتند و در این ایام معتمد پیوسته پزشکان درباری را بر بالین امام می فرستاد تا مردم گمان کنند که حضرت از بیماری طبیعی رنج می برد.از طرفی ضمن مدا . . .

شهادت امام حسن عسکری (ع)

جان جهان فدایی ات،فخر بشر گداییتهستیم همه یا سیدی،سائل سامراییتبه عشق سامرای تو،دلم شده هواییتهستیم همه یا سیدی،گدای سامراییتشهادت امام حسن عسکری تسلیت باد معتمد در ربیع الاول سال 260 هجری قمری بوسیله یکی از نزدیکانش امام حسن عسکری(ع) را با زهر مسموم نمود. امام در اثر آن ، چند روز در بستر بیماری قرار گرفتند و در این ایام معتمد پیوسته پزشکان درباری را بر بالین امام می فرستاد تا مردم گمان کنند که حضرت از بیماری طبیعی رنج می برد.از طرفی ضمن مدا . . .

تیزر مراسم عمامه زنی طلاب

گزیده تصاویر آیین تلبس سربازان امام زمان (عجل الله فرجه الشریف ) به #لباس_مقدس_ت
مدرسه علمیه خاتم الانبیا (صدر) بابل
ربیع الاول ۱۴۴۱ - آبان ۱۳۹۸
 
جهت مشاهده کلیک نمایید . . .

اعداد و فصل ها

اعداداصلی:واحِد  اِثنانِ  ثَلاثَه  اَربَعَه  خَمسَه  سِتَّه  سَبعَه  ثَمانیَه  تِسعَه   عَشَرَهاعداد ترتیبی (مذکر):اَلاَوَّل  اَلثّانی  الثّالُث  الرّابُع  الخامِس  السّادِس  السّابِع  الثّامِن  التّاسِع  العاشِرفصل ها:1الرَّبیع=بهار2الصَّیف=تابستان3الخَریف=پائیز4الشِّتا=زمستان . . .

و باز هم عدد "17".

17 ربیع الاول.24 آبان ماه1398مبارکه.انگاری عقد کنون بوده.الهی که عاقبت بخیر و خوش حال باشی    پ.ن:چند باری هست ک زنگ می زنه و در حد گریه ازم میخواد واسه شوهرش کار پیدا کنم.بیکاره و شرایط خوبی رو سپری نمی کننخدایا تو خودت خوب می دونی هیچ وقت هیچ وقت از حال بد کسی خوشحال نشدم و نمیشم.الانم ک دارم مینویسم حتی یجوری ام.اما خداییو و انصاف و عدلتو شکر. همین  . . .

روز بزرگ

۱۷ ربیع الاول / ولادت پیامبر (ص)

حضرت سید الانبیاء محمد مصطفى (ص) در این روز هنگام فجر روز جمعه در مکه متولد شده. نام آن حضرت محمد (ص) و کنیه ایشان ابوالقاسم است. از خصوصیات ولادت پیامبر (ص) آن بود که ختنه کرده و ناف بریده و پاک از آلایش خون متولد شد.


ادامه مطلب . . .

السلام علیک یا رسول الله (ص)

 
 
نگاهی گذرا به ولادت،القاب و نسب پیامبر(ص)
نام؛ محمد بن عبد الله،کنیه ابوالقاسم و ابوابراهیم،القاب؛رسول اللّه، نبی اللّه، مصطفی، محمود، امین، امّی، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، کریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذکّر، یس، طه و… آنحضرت آخرین پیامبر الهی، بنیان گذار حکومت اسلامی و نخستین معصوم در دین مبین اسلام است.تاریخ ولادت رسول خدا(ص) روز جمعه، هفدهم ربیع الاول عام الفیل برابر با سال 570 میلادی (به روایت شیعه). بیشتر . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)