98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

اگر بخواهیم دور دو چهارم چهار ششم را با هم جمع کنیم مناسبترین مخرج کدام است؟

عدد مخلوط (تدریس ریاضی چهارم)

عدد  مخلوط زمانی به دست میاد که صورت بزرگتر از مخرج باشه در غیر این صورت نمیتوان مخلوط نوشتمثلا بگه:هشت پنجماین مخلوط هست چه جوری بنویسم؟عدد صورت را نگاه کنید ببینید چند تا می تونید اندازه مخرج از آن جدا کنید ؟خب مخرج ۵ است ما می تونیم یدونه ۵ تکه از صورت جدا کنم پس یک شد واحد کامل حالا چند تاش تو صورت موند ؟ ۳ تااونم می نویسم سه پنجم پس:جواب میشه یک واحد کامل و سه پنجم#روش_امتحان_درستی_عدد_مخلوطاز کجا مطمین بشم جوابم درست اومده یا نه؟عدد مخلوط . . .

جزوه ریاضی هشتم فصل دوم

درس دوم عدد های صحیح و گویااعداد گویا : هر عددی که به کسر تبدیل شود عدد گویا نام دارد. (صورت و مخرج عدد صحیح و مخرج مخالف صفر باشد)جمع و تفریق اعداد گویا (اعداد کسری) :ابتدا اعداد را مختصر کرده سپس مخرج مشترک می گیریم. که بهترین مخرج همان (ک.م.م) مخرج ها می باشد.ضرب اعداد گویا : ابتدا در ضرب اعداد را ساده کرده سپس صورت در صورت و مخرج در مخرج ضرب می کنيم.تقسیم اعداد گویا : تقسیم به ضرب تبدیل می شود یعنی کسر اولی را در مع کسر دوم ضرب کرده و حاصل را به . . .

اصلاحات فصل چهارم و پنجم

یعنی می شود فردا بیایم برای این پست پی نوشت بزنم که اصلاحات فصل چهار و پنج تمام شد؟
خدایا لطفا بشود.:)
 
یک چهارم پی نوشت:))))
یک چهارم کارم دیروز تمام شد، یک چهارم بعدی هم به نظر می رسد امروز تمام شود! بله طبق معمول کار چهار روزه را یک روزه تصور می کردم و نمی شد که بشود:)
دوروز دیگر می آیم پی نوشت می زنم ان شاالله:)
 
این هم پی نوشت:) بالاخره کار این دو فصل تمام شد. تحلیل بخش کمی و بخش کیفی پایان نامه ام. . . .

چند دانستنی جالب

دانستنی های کوتاه ریاضی
1- هرگاه چند عدد زوج را با هم جمع کنيم رقم یکان حاصل جمع،حتماً زوج خواهد شد.2- هرگاه چند عدد فرد را با هم جمع کنيم رقم یکان حاصل جمع،ممکن است زوج باشد یا فرد.اگر تعداد اعداد،فرد باشد رقم یکان حاصل جمع،فرد می‏شود و بلعکس3-هرگاه عدد زوجی را هرچند بار در خودش ضرب کنيم رقم یکان حاصل ضرب،حتماً زوج خواهد بود. کسر بین دو کسربرای نوشتن کسر بین دو کسر،کافی است صورت‏ها را با هم و مخرج‏ها را نیز را باهم جمع کرد به مثال زیر توجه کنی . . .

ضرب کسرهای کوچکتر از واحد

  همون طور که در شکل بالا می بینید می خواهیم ضرب دوتا کسر کوچکتر از واحد رو با رسم شکل نشون بدیم. کسر اول رو با یک مستطیل نشون میدیم که به اندازه مخرج کسر به قطعات کوچکتر تقسیم شده و 2 قسمت از  7 قسمت کل رنگ آمیزی شده، حالا همون شکل قبل رو کافیه به اندازه مخرج کسر دوم به قطعات کوچتر تبدیل کنيم . یعنی در این مثال مستطیل اولیه رو با استفاده از خط های عمودی به 5 قسمت تقسیم می کنيم و 3 قسمت از این 5 قسمت رو با رنگ دیگه مشخص می کنيم . حالا برای بدست آوردن ح . . .

سقوط ریاض قسمت دوم

کلمه ریاض ریشه درریاضت وبه زبان بهترعلم ریاضی داشت.بسادگی افرادراباعلم ریاضی میشودفریب داد.حتی اگربهترین تحصیلکرده های ریاضیدان باشندوقتی به کلمه مخرج مشترک برسنددرواقع بایک معنی خاص افرادمواجه میشوندخارج شده ازهمه چیزویک مخرج معنی ساده خدارادارد.
درجمع وتفریق اعدادیک دوم ویک سوم درمعادلات مختلف ریاضی همیشه ازمخرج مشترک استفاده میشود.
گاهی اوقات مخرج مشترک گرفتن معنی دوم راغالب براعتقادات میکندوغالب برافکاروبنیان فرهنگ ملل میکند.
. . .

تحقيق دانش آموزي با موضوع اعداد گنگ

در این بخش تحقیقی در مورد اعداد گنگ آورده ایم و قصد داریم تا عددی را معرفی کنيم که به نحوی مخالف عدد گویا است. این اعداد تحت عنوان اعداد گنگ شناخته و دسته‌بندی می‌شوند.در ریاضیات به بخشی از اعداد حقیقی، اعداد گنگ یا اصم گفته می‌شود که گویا نباشد. در حقیقت عدد گنگ مقداری حقیقی است که نمی‌توان آن را به صورت یک کسر با مقادیر صورت و مخرج حقیقی بیان کرد. به‌ منظور بررسی، عدد 1.5 را در نظر بگیرید. این عدد را می‌توان مطابق با عبارت زی . . .

تحقيق رياضي در مورد اعداد گنگ

در این بخش تحقیقی در مورد اعداد گنگ آورده ایم و قصد داریم تا عددی را معرفی کنيم که به نحوی مخالف عدد گویا است. این اعداد تحت عنوان اعداد گنگ شناخته و دسته‌بندی می‌شوند.در ریاضیات به بخشی از اعداد حقیقی، اعداد گنگ یا اصم گفته می‌شود که گویا نباشد. در حقیقت عدد گنگ مقداری حقیقی است که نمی‌توان آن را به صورت یک کسر با مقادیر صورت و مخرج حقیقی بیان کرد. به‌ منظور بررسی، عدد 1.5 را در نظر بگیرید. این عدد را می‌توان مطابق با عبارت زیر ب . . .

عصر آهن آلوده

شبی زرتشت در خواب درختی را دید که چهار شاخه داشت.به آن نزدیک شد.فهمید که جنسشان از طلا،نقره،پولاد و آهن آلوده (آهن زنگ زده) است. هنگامی وه بیدار شد خواب خود را چنین تعبیر کرد که درخت دیده شده در خواب اشاره به وضعیت دنیا و شاخه های آن نیز هر کدام روایت گر چهار دوره سه هزار ساله عمر زمین است که از عصر طلا شروع شده و به عصر آهن آلوده ختم می شود .همچنین او می دانست که با مردنش، سومین دوره زمین به پایان میرسد و دنیا وارد عصر آهن آلوده(دوره چهارم) می شود. . . .

دو راهی های مهم.

بسم‌الله الرحمن الرحیم کسی کفشش را برای تعمیر نزد کفاش می برد. کفاش با نگاهی می گوید این کفش سه کوک می خواهد و هر کوک  ده تومان و خرج کفش می شود سی تومان. مشتری هم قبول می کند. پول را می دهد و می رود تا ساعتی دیگر برگردد و سوار کفش تعمیر شده بشود.کفاش دست به کار می شود. کوک اول، کوک دوم  و در نهایت کوک سوم و تمام .اما با یک نگاه عمیق در میابد اگر چه کار تمام است ولی یک کوک دیگر اگر بزند عمر کفش بیشتر می شود و کفش کفشتر خواهد شد. از یک سو قرار مالی ر . . .

یجعل له مخرجا

این آیه همه آرامش این روزهامه .
اما شاید بخش اولش که و من یتق الله» هست رو نداشته باشم
اما عمیقا باور دارم تو هر گرفتاری، گمراهی و مردابی
مخرج فقط و فقط دست و گوشه نگاه پروردگار و امید داشتن بهشه .
 
خدایا
الهی و ربی من لی غیرک . . . .

عوارض سونوگرافي سه بعدي و چهار بعدي

عوارض سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی  چیست
سونوگرافی سه بعدی كه تصویر جنین را از سه بعد و سو نشان می دهد. سونوگرافی چهار بعدی، تصاویر سه بعدی جنین همراه با زمان است كه بعد چهارم را زمان تشكیل می دهد. سونوگرافی چهار بعدی یك تصویر با سونوگرافی سه بعدی است در زمان وقوع تصویر، و نه با تاخیر، تاخیر در زمان به تصویرهای ساخته شده توسط كامپیوتر ارتباط دارد.
 
سونوگرافی سه بعدی توسط اولاف وان رم و استفان اسمیت در دانشگاه دوك شمال كالیفرنیا در سال . . .

تحقیق ریاضی با موضوع اعداد گنگ

در این بخش تحقیقی در مورد اعداد گنگ آورده ایم و قصد داریم تا عددی را معرفی کنيم که به نحوی مخالف عدد گویا است. این اعداد تحت عنوان اعداد گنگ شناخته و دسته‌بندی می‌شوند.
در ریاضیات به بخشی از اعداد حقیقی، اعداد گنگ یا اصم گفته می‌شود که گویا نباشد. در حقیقت عدد گنگ مقداری حقیقی است که نمی‌توان آن را به صورت یک کسر با مقادیر صورت و مخرج حقیقی بیان کرد.
 به‌ منظور بررسی، عدد 1.5 را در نظر بگیرید. این عدد را می‌توان مطابق با عبارت زیر . . .

سئوالات سری سوم زیست شناسی آبان 98

1- واحد سازنده پروتئین چه نام دارد؟2- چهار نقش پروتئین را نام ببرید؟3- کدام یک آبگریز است؟الف پپتید              ب لیپید                      ج نوکلئوتید                دآنزیم4- دی پپتید چیست؟5- تا کنون کدام مبحث از کلاس برای شما جالب توجه بوده؟ . . .

درس آزاد فارسی چهارم با جواب

درس آزاد فارسی چهارم با جواب نمونه درس آزاد فارسی چهارم ابتدایی فرمت PDF + لینک دانلود مستقیم قرار گرفت نام درس : فارسی | موضوع : جزوه آموزشی | نویسنده : – منتشر شده در نمره برتر | پایه و رشته : چهارم ابتدایی   درس آزاد فارسی چهارم با جواب : در این […]
نوشته درس آزاد فارسی چهارم با جواب برای اولین بار در نمره برتر. پدیدار شد. . . .

پتش خوآرگر چهار: از ژرفای تاریکی در راه انتشار

جلد چهارم از پنجگانه ی بزرگ پتش خوآرگر، پس از چهار سال نگارش و ویرایش و بازخوانی، سرانجام از سوی نویسنده به  نشر افق ارسال شد تا مسیر انتشار خویش را طی کند. این مسیر، شامل طی مراحل فنی و اخذ مجوز رسمی برای چاپ است و محتملاً تا پیش از پایان سال 1398 انجام خواهد شد.این جلد که 514 صفحه ی تایپی است، ادامه ی سفر یاران فرّه را شرح می دهد که هر یک در مسیر خود با چه دشواری ها و شکست هایی روبرو می شوند و در نهایت، چگونه بسوی نبرد واپسین پیش می روند. . . .

طهارت

وضوى باطل :سؤال 146 : شخصى كه بعد از مدتى متوجه مى شود كه وضوهایش باطل بوده آیا واجب است همه نمازهاى این مدت را قضا كند ؟جواب : قضاى همه نمازهایى كه با وضوى باطل خوانده واجب است .ترك غسل جنابت :سؤال 147 : شخصى یك سال است كه به تكلیف رسیده و در زمانى كه جنب مى شده از احكام آن اطلاع نداشته است . اكنون كه اطلاع پیدا كرده حكم نمازهایى كه قبلاً خوانده و روزه هایى كه گرفته چیست ؟جواب : باید نمازها را قضا كند و اما روزه پس چون تعمد بقاء بر جنابت نداشته . . .

آزاد شدن یک پروانه

 حالا هر بعد از ظهر، روی صندلی اش در بالکن یک خانه که در طبقه ی چهارم ِ یک ساختمان چهار طبقه است، می نشیند و به روزهایی که گذشته اند فکر می کند و به تمام چیزهایی که آنها " زندگی " نامیده بودنش. به تمام چیزهایی که از دست داده و تمام چیزهایی که هنوز هم رویایشان را در ذهن می بافد. و بزرگترین رویایش که چیزی ست شبیه دقایق آخر فیلم " پاپیون " و " شاریر " که خودش را به آب می اندازد تا آزاد شود از جزیره.  رویای آزاد شدن از تمام چیزهایی که ما را در خود گرفته و م . . .

معرفی نسل چهارم کامپیوتر

نسل چهارم کامپیوتر
کامپیوترهای نسلهای اول، دوم و سوم از نظر مشخصات به سادگی قابل تفکیک اند. ولی مرز بین نسل سوم و چهارم چندان مشخص نیست. آنچه مسلم است   آنکه کامپیوترهای نسل چهارم از نظر طرح واحد پردازش مرکزی و دستگاههای پیرامونی، توانایی بیشتر، عمر طولانی‌تر قطعات و اطمینان بیشتری را عرضه می‌کنند. مهمترین تغییرات سخت افزاری در کامپیوترهای نسل چهارم عبارتند از:
– به کارگیری مدارهای مجتمع با تراکم زیاد
– استفاده از ریزپردازنده»
– توس . . .

گریل سینه مرغ با ساندویچ ساز به همراه سس خردل ترخون

طرز تهیه گریل کردن سینه مرغ معمولا شامل نصف شدن سینه مرغ از وسط و سپس صاف شدنش هست چون سینه نازک و یک دست می شه و سریع می پزه لذا پخت آسان تر می شود ولی در این دستور می خوایم سینه کامل مرغ رو گریل کنيم بنابراین برای درست گریل کردن سینه مرغ باید موارد تکنیکی رو مو به مو رعایت کرد تا نتیجه نهایی که عالی هم هست رو دریافت کنيم درست گریل کردن مرغ حتی از درست پختن استیک هم سخت تر هست چون اگر استیک رو کمتر بپزید می شه تعبیر به آبدار بودن کرد اما به دلایل . . .

مختصری در باب هانری چهارم و اقدامات او

فرمان نانت» از سوی (هانری چهارم = هانری دو ناوار = هانری دو بوربون = مؤسس سلسلۀ پادشاهی بوربون ها)، در سال 1598م. صادر شد. طی این فرمان به کالونیست ها در فرانسه آزادی هایی داده شد.هانری چهارم نخستین پادشاه اروپایی بود که اصل تساهل دینی را در اروپا به اجرا گذاشت.فرمان نانت بعدها توسط لویی چهاردهم، نوادۀ هانری چهارم لغو شد.هانری چهارم که خود (هانری سوم والوآ ) و (هانری دو گیز، رئیس فرقۀ کاتولیک ها) را ترور کرده بود، در نهایت خودش هم به سال 1610م. توسط ی . . .

باهوش ها جواب بدن

1) یک فروند هواپیما در مرز آمریکا و کانادا سقوط می‌کند. بازماندگان از سقوط را در کجا دفن می‌کنند؟ کانادا – آمریکا – هیچ‌کدام ۲) یک خروس در بام خانه‌ای که شیب دوطرفه دارد، تخم می‌گذارد. این تخم از کدام طرف می‌افتد؟شمال – جنوب – هیچ‌کدام size=x-small][size=medium] (۳ )خانمی‌عاشق رنگ قرمز است و تمام وسایل‌ او به رنگ قرمز است. او در آپارتمانی یک طبقه که قرمزرنگ است، زندگی می‌کند. صندلی و میز او قرمزرنگ است.تمام دیوارها و سقف آپارتمان قرمزرنگ هستند. . . .

سوالات با جواب کتاب علوم چهارم دبستان درس چهارم، انرژی الکتریکی

سوالات با جواب کتاب علوم چهارم دبستان درس چهارم، انرژی الکتریکی در ادامه مطلب: 1 -انرژی الکتریکی چیست و در کجاها ازآن استفاده می شود؟ پاسخ: یکی دیگر از شکل های انرژی، انرژی الکتریکی است. بیشتر وسایل خانه ها، کارخانه ها، فروشگاه ها و بیمارستان ها و . با انرژی الکتریکی کار می کنند. . . .

چهار تمرین برای معلمان پشت میزنشین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان یزد، جشن بزرگداشت روز دانشجو به همت شورای صنفی پردیس شهیدان پاک نژاد یزد یکشنبه شب بیست و چهارم آذر ماه ۹۸ از ساعت 20 الی 23 در سالن آمفی تئاتر این پردیس برگزار شد.جهان علیه خشونت . . .

تمرین سری چهارم درس الکترونیک 2 دانشگاه صنعتی کرمانشاه

سلام
مهلت تمرین سری چهارم  تا روز امتحان پایان ترم (24 دی) است .
لطفا به دوستانتون اطلاع دهید.
موفق باشید.
(استاد رضوان صلاحی) 

Link Downloadعنوان: تمرین سری چهارم الکترونیک 2حجم: 377 کیلوبایتتوضیحات: مهلت تحویل تا 24 دی 1398 . . .

ستایش چهار و الخ

به نظرم باید ستایش چهارم ساخته بشه 
توی این سری اولویت با اونایی بود که آفتاب لب بوم بودن 
ستایش و فردوس و خانم بزرگ و آقای مظفری ازدواج کردند
سری چهارم باید ساخته بشه تا محمد پسر ستایش دوتا دختر ای صابرم ازدواج کنند
تازه هنوز عروس فردوس که روی ویلچرم بود مونده اونم باید خوب بشه و یه شوهر براش پیدا بشه 
 
از اتاق فرمان اشاره میکنند بابای پریسیما اعتراض کرده من به خاطر شماها قتل انجام دادم رفتم زندون چرا برا من زن نگرفتی برای همین احتمالا ستا . . .

مشکل اضافه وزن و نگرانی های این موارد که مانع از موفقیت نوجوان سالم می شود

یکی از نگرانی های این دوره, نگرانی از ظاهر های خویش و وزن و قدمان است .اما چگونه می توانیم اضافه وزن هایمان را حساب کنيم تا بتوانیم این مشکل را حل کنيم و دیگر نگران این موضوع نباشیم?ارزیابی میزان اضافه وزن بدن: برای اینكه بفهمید وزنتان برای قدتان مناسب است، می‌‌توانید از یك فرمول ساده استفاده كنید. چند مرحله زیر را دنبال كنید تا وضعیت وزن و ذخایر چربی خودتان را ارزیابی كرده باشید:● وزن خود را به كیلوگرم رد صورت كسر قرار دهید.● قد خود را به م . . .

آثار زیانبار تنبیه ( چهار ت تنبیه )

از جمله آثار زیانبار تنبیه به معنای عام آن میتوان به چهار بازخورد زیر اشاره داشت که به چهار ت تنبیه معروفند. 
 
البته بسیار مهم است که ما تنبیه را حذف نمیکنيم بلکه به آن ساختار و شکل صحیح میدهیم و گفتن این مسائل به معنای نفی اقتدار و دادن بازخورد مناسب به اشتباه نیست. 
 
اگر ما با رفتار هایی مثل سرزنش، توبیخ، عتاب، تنبیه بدنی و. با کودکمان برخورد کنيم، کودکمان به یکی از این چهار نتیجه دچار خواهد شد. 
ادامه مطلب . . .

جواب سوالات زیر

1) هیچ کدام. بازماندگان که زنده هستند نیازی به دفن کردن ندارند. ۲) هیچ کدام.خروس که تخم نمی‌گذارد! ۳)هیچ کدام.آپارتمان یک طبقه که راه پله ندارد! ۴) آری. اگر این سوال را نتوانستید جواب دهید، وای بر شما.دکتر یک خانم جراح است یعنی این شخص مادر پسر است! ۵) خیر، شما پیش از اینکه کیک داشته باشید باید آن را بپزید ! ۶) آری،.بپرید و ببینید که خانه شما چقدر می‌پرد! ۷) هیچ کدام. یک کیلوگرم آهن با یک کیلوگرم پنبه به طور دقیق برابر هستند. ۸) هیچ کدام. خودرو . . .

تکالیف روز شنبه 2 آذر

با عرض سلام و وقت بخیر1) کاربرگ ارائه شده حل شود.2)صفحه 34 علوم برای چهار ترازو در یک برگه ی A4 جدول کشی کرده ، نام ترازو، کاربرد و واحد اندازه گیری (گرم یا کیلو گرم) آنها را شرح دهید. 3) درس قرآن از فصل اول ( اذان و اقامه، اذکار نماز و تعداد رکعت نمازهای یومیه) آزمون به عمل می آید.4) 8 خط از درس سوم و چهارم فارسی املاء گفته شود.با سپاس  . . .

درس چهارم (نصب jupyter notebook)

در درس چهارم تصمیم داریم وارد یک محیط جدید کدنویسی به نام jupyter notebook شویم و کدهامون رو تو این محیط اجرا کنيم.
طریقه نصب و کار کردن تو این محیط رو قبلا در دوره یادگیری ماشین بصورت ویدئویی ضبط کرده بودیم و شما میتونید بصورت رایگان از طریق لینک زیر بهش دسترسی داشته باشید.
 
مشاهده ویدئو . . .

فقط تو مانده‌ای با من

چهار سال پیش برایت این آهنگ دنگ شو را فرستاده بودم که می‌گفت: فقط تو می‌مونی با من چهار سال گذشته و من شبیه آدمی که توی این چهار سال از تو جدا شده و همه جا رفته و همه چیز را تجربه کرده و همه جوره دلش شکسته و تنها مانده باز هم برگشته‌ام به تو. مثل چرخیدن دور محیط دایره‌ای که بالا و پایین زیاد داشته و حالا یک دور تمام شده و رسیده‌ام به همان نقطه‌ی اول. به تو. و خوب می‌دانم که از تو گریزی نیست. و از تو رها نمی‌توان ماند و تو را رها نمی‌توان کرد. چ . . .

چهار سوال رئیس جمهور محترم :

چهار سوال رئیس جمهور محترم :
 1_ چرا عدالت زیباست و رابطه عدالت با پیشرفت کشور چیست؟
2 _ رابطه عدالت با همدلی و همبستگی مردم چگونه است؟ موانع گسترش عدالت در کشور
 3_ چه کسانی از برقراری عدالت نگرانند؟4 -
4-مصادیق و زمینه‌های عدالت در حوزه آموزش و پرورش کدام است و در تعلیم و تربیت چه راهکارهایی پیشنهاد می‌دهید؟ . . .

طرح درس رياضي چهارم درس رسم خطوط موازي

طرح درس ریاضی چهارم دبستان درس رسم خطوط موازی کامل و آماده
در این طرح درس (طرح درس ریاضی چهارم دبستان درس رسم خطوط موازی) به همرا فایل طرح درس رایگان اندازه گیری زاویه ریاضی چهارم خدمت شما تقدیم میگردد.
 
طرح درس ریاضی چهارم دبستان درس رسم خطوط موازی وتعداد 9 صفحه فایل ورد قایل ویرایش
فایل دانلود طرح درس ریاضی چهارم دبستان درس رسم خطوط موازی تمامی نکات مربوط  بخشنامه آن رعایت شده است و به صورت کامل در اختیار شما معلم ابتدایی قرار می ده . . .

آدرس و شماره تلفن پادگان شهید عبدالحمید انشایی ۰۲ پرندک نزاجا به تفکیک گردان و گروهان

آدرس:    تهران ، اتوبان ساوه ، بعد از عوارضی ، به سمت پرندک ، مرکز تربیت و آموزش شهید عبدالحمید انشائی (02) - آدرس پادگان داخل مسیریاب ویز ثبت شده است. شماره تماس :پیش شماره : 02156968549569685505696855156968552 بعد از تماس ؛ اپراتور داخلی مورد نظر را از شما میپرسه که داخلی ها به شرح زیر است:گردان فجر:گروهان یک: 52201گروهان دو : 52202گروهان سوم: 52203گروهان چهارم: 52204گروهان پنجم: 52205گروهان ششم: 52206 گردان وحدت:گروهان یک: 52231گروهان دو : 52232گروهان سوم: 52233گروهان چهارم: 52234گرو . . .

فصل هفتم

در خلسه‌ای عمیق،خودش بودوهیچ‌کس.
پ.ن:إِنَّ اللَّهَ فالِقُ الْحَبِّ وَ النَّوی یُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَ مُخْرِجُ الْمَیِّتِ مِنَ الْحَیِّ ذلِکُمُ اللَّهُ فَأَنَّی تُؤْفَکُونَ . . .

کدام خیابان.

کدام خیابان را بگردم ؟کدام کوچه را ؟بر کوبه ی کدام در بکوبم تا بر چارچوبش ظاهر شوی تو ؟و بازم بشناسی مرا از منبه آغوشم بگیری و نپرسی هرگز کهچه به روزگارم آورده استروزگار بی تو ماندن های بسیار ! . . .

با عرض سلام 1)کاربرگ های ارائه شده حل شود.2) امتحان فارسی ( خوانداری و نوشتاری) از درس سوم و چهارم فارسی به عمل می آید.3)متن زیر را در برگه ی A4 در حد 5 خط ادامه بده.سنجاب کوچولو خواست از درخت پایین بیاید که دید گرگی زیر درخت خوابیده 4) هر شب 8 خط از درس چهارم و پنجم فارسی املاء گفته شود.با سپاس . . .

سفر در چشمانت

با چشمانی که به تیرگی شب شبیخون زده اند به کدام نقطه از تاریخ نقب زده ای که بودنت، فرسنگ ها بعید است و دور، به کدام قصه عاشقانه سفر کرده ای که مجنون بر لیلی نگاهت کرنش می کند، به کدام جوخه فرمان آتش داده ای که هویدا حلاج وار سر دار را طلب میکند و در کدامین آیه نازل شده ای که سهراب محمد وار به معراج می خواندت. . . .

کدام دانش‌بنیان؟ کدام کشک؟ کدام پشم؟

 سوال : چرا اینترنت را وصل نمی‌کنند؟ الجواب : چون مردم را صغیر می‌دانند.
مگر نمی‌گویید که مردم آگاه‌اند و بصیرند و چه و چه؟ اگر چنین است و اگر فقط تعداد معدودی آشوبگر بودند که خیابان‌ها را ناامن کرده بودند، پس چرا با خواباندن غائله باز هم اینترنت را وصل نمی‌کنید؟ آیا مردم ما عقل و شعور ندارند که با یک سوت بریزند توی خیابان و عمله‌ی تعدادی اراذل و اوباش بشوند؟ این مردم بصیر حداکثری که در رسانه‌های حاکمیتی از جمله تلویزیون جمهوری اسلامی . . .

طرز تهیه کوفته شلغم و نخود

مواد لازم برای تهیه کوفته شلغم و نخود
مواد لازم برای تهیه سس مخصوص سبزیجات
گندم سیاه خام نصف لیوان
پیاز(خرد شده)یک عدد کوچک
سیر(له شده)چهار حبه
شلغم(رنده شده)چهار لیوان
نخود(پخته شده)یک لیوان
زیرهیک قاشق غذاخوری
گشنیزیک قاشق چای‌خوری
کلم کیل(خرد شده)یک دوم لیوان
جو دوسر بدون گلوتنیک چهارم لیوان
پودر سیریک قاشق چای‌خوری
پونه خشک شدهیک قاشق چای‌خوری
نمکنصف قاشق چای‌خوری
آب لیمو ترش یک قاشق غذاخوری

ادامه مطلب . . .

رباعی

باعی :"رباعی" از کلمه ی "رباع" به معنی "چهارتایی" گرفته شده است."رباعی" شعری است چهار مصراعی که بر وزن "لاحول و لاقوة الابالله" سروده می شود.سه مصراع اول رباعی تقریباً مقدمه ای برای منظور شاعر هستند و حرف اصلی در مصراع چهارم گفته می شود.قالبی ویژه­ ی شعرهای ایرانی است که چهار مصراع دارد و معمولا مصراع سوم آن قافیه ندارد. محتوای رباعی­ها بیشتر عارفانه، عاشقانه یا فلسفی است. خیام بزرگ­ترین رباعی سرای جهان است.شکل رباعی------------×           ------------×--- . . .

یک عکس یادگاری با بروبچ خوب شلوغ شیطون پرانرژی قهرمان تکواندو امجدیه وپونک زنجان استاد جلیل قلند

یک عکس یادگاری با بروبچ خوب شلوغ شیطون پرانرژی قهرمانان تکواندو   امجدیه وپونک زنجان  استاد جلیل قلندریجمعه سوم آبان ماه 1398 . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)