98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

بازی مزرعه داری

کتاب مزرعه حیوانات کتابی که همه باید بخوانند!

کتاب مزرعه حیوانات اثر جرج اورول
اریک آرتور بلر با نام مستعار جرج اورول او شاعر داستان نویس و منتقد ادبی بود. مهمترین کتاب او به نام مزرعه حیوانات که در سال 1945 در طول جنگ جهانی دوم نوشته است.
از دیگر اثار او  کتاب 1984 است، که هر دوی این کتاب ها مورد استقبال مردم قرار گرفت .
مزرعه حیوانات که در ایران به نام قلعه حیوانات مشهور است.
رمان آرمان شهری را به نمایش می گذارد که در یک اقدام آرمان گرایانه و انقلابی صاحب مزرعه را فراری می دهند و خود اداره . . .

قدرت اندیشه

پیرمردی٬تنها در روستایی زندگی می کرد.او قصد داشت مزرعه ی سیب زمینی خود را شخم بزند٬اما کار بسیار سختی بود و تنها پسرش که می توانست به او کمک کند در زندان به سر میبرد.پیرمرد نامه ای به پسرش نوشت و وضعیت خود و مزرعه را برای او توضیح داد:"پسر عزیزم٬من حال خوشی ندارم٬چرا که امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم.من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم٬چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست می داشت.من برای کار در مزرعه خیلی پیر شده ام.اگر تو این جا بودی . . .

قدرت اندیشه

 
 
* پیرمردی تنها در یکی از روستاهای آمریکا زندگی می کرد . او می خواست مزرعه سیب زمینی اش را شخم بزند اما این کار خیلی سختی بود. تنها پسرش بود که می توانست به او کمک کند که او هم در زندان بود .
 
پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد :
 
"پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم . من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم،  چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت.   من برای کار مزرعه خیلی پیر شده ام. اگ . . .

برداشت گندم از مزرعه نمونه کرج، 12 تن گندم در هکتار

تا جایی که من یادم میاد، بهترین عملکردی که از مزارع گندم دیم خودمون میگرفتیم 400 کیلوگرم گندم در هکتار بود که خب هر کس توی روستا اینقدر تولید میکرد، علنی نمیکرد تا چشم نخوره و بعضا به شکرانه برکت محصولش جشن هم میگرفت و به اهالی شام هم میداد. فردا برداشت گندم از مزرعه ای رو داريم که پیش بینی میشه تا 12 تن در هکتار عملکرد داشته باشه. یعنی حدودا 30 برابر عملکرد بهترین مزارع خودمون توی تبادکان. خودتون ببینید ظاهر مزرعه رو. در این مزرعه، به هیچ وجه کود . . .

داستان: علی کوچولو و شجاعت در گفتن اشتباه

در تعطیلات آخر هفته علی کوچولو همراه خواهرش سارا و پدر مادرشون به دیدن مادربزرگشون رفتن که توی یک مزرعه زندگی میکرد.مادربزرگ علی یک تیرکمون بهش داد تا بره توی مزرعه و باهاش بازي کنه.  . . .

مزرعه لینک چیست و در سئو چه تأثیری دارد؟

دنیای سئو و نتایج جستجو، از ابتدا تا امروز دچار تغییرات بسیاری بوده است. روش‌هایی که شاید تا همین چند وقت پیش از اهمیت بالایی برای رتبه گرفتن در نتایج جستجو برخوردار بودند، با یک تغییر ساده در الگوریتم گوگل به کلی منسوخ شدند. یکی از روش‌های عجیب و غریب برای بهینه‌سازی سایت ساخت لینک درمزرعه لینک یا Link Farm است.از نام مزرعه لینک می‌شود فهمید که درون آن چه چیزی می‌گذرد. ما هم نخستین بار پس از شنیدن این نام به فضایی مملو از لینک‌های مختلف فک . . .

ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ سبز

خرید ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ سبز قیمت : 94900 تومانبرند : Adamakخرید پستی ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ سبز قیمت ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ سبز  برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.    برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید. محصولی که می‌بینیم یک پک 5 تکه طرح مزرعه میباشد.این پک شامل رکابی زیردکمه ، بلوز آستین کوتاه، مانتو، شلوار و میباشد.جنس پنبه‌ای نرم و لطیف این لباسها ، راحتی هرچه تمام‌تر را برای نوز . . .

مزرعه تک میلورم

مزرعه تک میلورم تولید کننده میلورم زنده جهت پرورش و تکثیر میلورم!
ارایه آموزش های تخضضی راه اندازی کارگاه پرورش و تکثیر میلورم در ایران
انتشار کتاب آموزش جامع پرورش و تکثیر میلورم
ارایه فیلم های آموزشی جامع برای پرورش و تکثیر میلورم
کسب اطلاعات بیشتر در:
آموزش جامع پرورش و تکثیر میلورم
  . . .

آموزش پرورش شترمرغ

پرورش شترمرغ
 
 
پرورش شتر مرغ یک فعالیت تولیدی-تجاری بسیار سودآور است
به شرطی که با زیر و بم این کار آشنا شوید
روشهای پرورش
گزینه های مختلفی برای پرورش شترمرغ وجود دارد.
چرخه کامل( Full Cycle) 
این حالت شکل معمول است. شما مولدهایی داريد که تخم می گذارند، انکوباسیون و جوجه کشی را انجام می دهید و سپس خودتان جوجه ها را تا رسیدن به سن کشتار پرورش می دهید.
 2- پرورش مولدها
برخی از مزرعه داران، مولد پرورش داده و تخمهای آنها را می فروشند.
3- تجهیزات جوجه کش . . .

مزرعه را پرکنیم از بره های پرواری

مزرعه را پرکنیم از بره های پرواریفرض کنید 50 راس بره 4-3 ماهه بخریم با وزن 15 تا 20 کیلو که باید برای هرکدام بیش از 250 هزار تومان بپردازیم؛ یعنی 12.5 میلیون تومان فقط این جا. البته الان برای خرید بره کمی دیر شده چرا که معمولا اوایل تابستان دوره شیرخواری بره‌ها تمام می‌شود و دامداران آن‌ها را راهی بازار می‌کنند. به هر حال باید 6-5 ماه از این حیوانات نگهداري کنیم که هزینه علوفه و نگهداري هرکدام حداقل 100 هزار تومان است تا بتوانیم در 10 ماهگی به عنوان پر . . .

ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ صورتی

خرید ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ صورتی قیمت : 94900 تومانبرند : Adamakخرید پستی ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ صورتی قیمت ست 5 تکه لباس نوزادی آدمک طرح مزرعه رنگ صورتی  برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.    برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید. محصولی که می‌بینیم یک پک 5 تکه طرح مزرعه میباشد.این پک شامل رکابی زیردکمه ، بلوز آستین کوتاه، مانتو، شلوار و میباشد.جنس پنبه‌ای نرم و لطیف این لباسها ، راحتی هرچه تمام‌تر را . . .

معرفی کتاب 'قلعه‌ی حیوانات'

اگر به فهرست‌هایی که با معیار‌های مختلف، صد کتاب برتر قرن بیستم را معرفی کرده‌اند، نگاهی بیندازیم، بدون شک عنوان قلعه‌ی حیوانات» اثر جورج اورول» را خواهیم دید. این کتاب کوتاه در سال ۱۹۴۵ منتشر شده است و تاکنون توانسته به یکی از تاثیرگذارترین و محبوب‌ترین داستان‌ها در میان مردم دنیا تبدیل شود.
قلعه حیوانات دربارهٔ گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند تا خود ادارهٔ . . .

ﮔﻮﺳﺎﻟﻪ:ﭘﺪﺭﺑﺰﺭﮒ، ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻣﯽﮐُﺸﻨﺪ ﻭ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﯼ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻣﯽﺧﻮﺭﻧﺪ!ﺍﻣﺎ ﺧﺮﻫﺎ ﺭﺍ ﻧﻪ ﻣﯽﮐُﺸﻨﺪ ﻭ ﻧﻪ ﻫﯿﭻ ﺟﺎﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﯽﺧﻮﺭﻧﺪ!ﯾﻌﻨﯽ ﻭﺍﻗﻌاً ﺁﻧﻬﺎ ﺧﻮﺭﺩﻧﯽ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ؟!ﭼﺮﺍ ﺍﯾﻨﻬﻤﻪ ﺍﺧﺘﻼﻑ؟ﭘﺪﺭﺑﺰﺭﮒ ﮔﻮﺳﺎﻟﻪ:ﭘﺴﺮﻡ ، خرها ﺑﻪ ‏ﻣﺰﺭﻋﻪ ﺩﺍﺭﻫﺎ » ﺳﻮﺍﺭﯼ ﻣﯽﺩﻫﻨﺪ، ﭘﺲ ﺯﻧﺪﻩ ﻣﯽﻣﺎﻧﻨﺪ!ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ، ﺭﺍﺯ ﺯﻧﺪﻩ ﻣﺎﻧﺪﻥ ﺩﺭ ﻣﺰﺭﻋﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﺳت.کتاب من گوساله امبزرگمهر حسین پور . . .

مزرعه بزرگ سدر حلما_خرید عمده سدر

خرید عمده سدر حلما : مزرعه سدر حلما در جنوب کشور در منطقه ای از استان هرمزگان واقع شده است.
گیاه سدر، شگفت انگیز ترین و پر برکت ترین گیاه زینتی، دارویی و خوراکی بر روی زمین است. برگ های آن سدر و میوه آن کنار یا عناب است. جهت اطلاع از قیمت و خرید عمده سدر ممتاز با ما ارتباط بگیرید.
جهت خرید عمده سدر درجه و ممتاز با اررانترین قیمت با ما ارتباط بگیرید. 
  . . .

برنج ارگانیک

برنج ارگانیکشما میتوانید برنج های ایرانی این مزرعه را به صورت مستقیم از خود تولید کننده خریداري نمایید. به این صورت شما نیازی نیست که برای سود واسطه هزینه ای بپردازید و با این کار سود خواهید کرد. کسانی که قصد خرید برنج به اندازه ی زیاد را دارند، می توانند برای خرید برنج ارگانیک به تولید کننده مراجعه کنند تا برای بستن قراردادهای با وی گفتگوهای لازم را انجام دهند. برای اینکه خریداران در خریدشان دچار ضرر نشوند، به همین جهت می بایست حتما در کیف . . .

تصویرنویسی صفحه ۲۳ نگارش پایه هفتم

امروز، اولین روز خرداد است.من، محمد، علی، زهرا به همراه مادرم در باغچه کوچکمان مشغول به کار هستیم.ما مزرعه کوچکی داريم که خانه مان در سمت چپ آن قرار گرفته است. جلوی خانه مان گندمو سمت راست باغچه، سبزی و سیب زمینی و گوجه و بادمجان کاشته ایمو اطراف مزرعه حصارهای چوبی کشیده ایم.مادرم و علی مشغول چیدن سبزی برای ناهار هستند.زهرا به تک درخت چنارمان آب می دهد و من و محمد مشغول کندن زمین و آماده کردن خاک برای کاشت دانه هستیم.خاک کمی خشک و سفت شده و کند . . .

مزرعه را پرکنیم از بره های پرواری

مزرعه را پرکنیم از بره های پرواریفرض کنید 50 راس بره 4-3 ماهه بخریم با وزن 15 تا 20 کیلو که باید برای هرکدام بیش از 250 هزار تومان بپردازیم؛ یعنی 12.5 میلیون تومان فقط این جا. البته الان برای خرید بره کمی دیر شده چرا که معمولا اوایل تابستان دوره شیرخواری بره‌ها تمام می‌شود و دامداران آن‌ها را راهی بازار می‌کنند. به هر حال باید 6-5 ماه از این حیوانات نگهداري کنیم که هزینه علوفه و نگهداري هرکدام حداقل 100 هزار تومان است تا بتوانیم در 10 ماهگی به عنوان پر . . .

خوشه چینی

در روزگاران پیشین، شغلی بنام خوشه ‌چینی وجود داشت. آنها که دست شان تنگ بود و خرمن و مزرعه ای نداشتند، پشت سر دِروگر ها راه میرفتند و خوشه های جامانده را از زمین بر میداشتند و گاها صاحب مزرعه به دروگران دستور میداد که شه درو کنند تا چیزی هم گیر خوشه چین ها بیاید. حافظ نیز در شعرى چنین میفرماید : ثوابت باشد ای دارای خرمناگر رحمی کنی بر خوشه چینیدستفروشان خوشه چین» های روزگار ما هستند، آنهایى که در این هوای سرد چشم دارند به اینکه از جیب ما . . .

مشاوره راه اندازی شتر مرغ

پرورش شتر مرغ یکی از کارهایی ست که حتما درباره آن شنیده یا خوانده اید چراکه این سالها بحث آن داغ شده و اکثرا میگویند بسیار پولساز است! اما آیا واقعا همینطور است؟ اگر بیشتر درباره آن جستجو کنیم میبینیم کسانی هم هستند که در این کار متحمل ضررهای بزرگی شده اند! پس راه چاره چیست؟ با خواندن این مقاله میتوانید به خوبی ارزیابی کنید که این کار برای شما مناسب است یا نه؟ آیا میتوانید با این کارآفرینی به ثروت آفرینی هم برسید؟ جواب سوالاتتان را در این مق . . .

مشاوره پرورش شتر مرغ

مشاوره پرورش شتر مرغ
 
 
پرورش شتر مرغ یکی از کارهایی ست که حتما درباره آن شنیده یا خوانده اید چراکه این سالها بحث آن داغ شده و اکثرا میگویند بسیار پولساز است! اما آیا واقعا همینطور است؟ اگر بیشتر درباره آن جستجو کنیم میبینیم کسانی هم هستند که در این کار متحمل ضررهای بزرگی شده اند! پس راه چاره چیست؟ با خواندن این مقاله میتوانید به خوبی ارزیابی کنید که این کار برای شما مناسب است یا نه؟ آیا میتوانید با این کارآفرینی به ثروت آفرینی هم برسید؟ جوا . . .

Rambo last blood 2019

جان رمبو بیشتر زمان خود را به مزرعهداري سپری می‌کند ، اما زمانی که کارتل‌های مکزیک فرزند یکی از دوستانش را می‌ند ، به دنبال آنها به کشور مکزیک می‌رود و حال جان رمبو باید با یکی از قدرتمندترین کارتل‌های دنیا روبه‌رو شود و با او مبارزه کند که.
دانلود فیلم و سریال . . .

پرورش غاز در ایران

 معمولا غازها توسط مزرعه داران به طور محدود و در گله های کوچک نگهداري می شوند .در برخی کشورها پرورش غاز به طور صنعتی سال هاست که رواج یافته .اما در ایران کم تر به پرورش صنعتی غاز پرداخته شده است .از آنجا که غازها در برابر باکتری ها ، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا مقاوم هستند و کم تر بیمار می شوند :به راحتی می توانند احتیاجات غذایی خود را از مراتع سرسبز به دست آورند و نیاز به تغذیه دستی آنان به حداقل می رسد .پرورش غاز در استان های شمالی ایران کم . . .

دانلود بازی Grand Theft Auto San Andreas برای ps2

دانلود بازي Grand Theft Auto San Andreas برای ps2بازي ماشین ی بزرگ – سن آندریاس یا معروف به جی تی ای 5 نیاز به معرفی ندارد، یک بازي اکشن و ماجراجویی از سری بازي های مشهور GTA در قالب جهان باز است که در این پست از وب سایت نسخه مخصوص پلی استیشن 2 با فرمت iso برای شما قرار داده شده است و شما میتوانید با نرم افزار های شبیه ساز ps2 این بازي رو داخل کامپیوتر خود اجرا و بازي کردهمشخصات:نام: Grand Theft Auto – San Andreasسال: 2004سیستم: کنسول پلی‌ استیشن 2پسوند فایل بازي و فایل دانلو . . .

شجاعت در گفتن اشتباه

یكی بود یكی نبود، غیر از خدای مهربون هیچكس نبود!تعطیلات آخر هفته بود و علی کوچولو همراه خواهرش سارا و پدر مادرشون به دیدن مادربزرگشون رفتن که توی یک مزرعه زندگی میکرد.مادربزرگ علی یک تیرکمون بهش داد تا بره توی مزرعه و باهاش بازي کنه.علی کوچولو خیلی خوشحال شد و دوید توی مزرعه تا حسابی بازي کنه، اما وسط بازي یکی از تیرهاش اشتباهی خورد به اردک خوشگلی که مادربزرگش خیلی دوسش داشت، اردک بیچاره مرد.علی کوچولو که حسابی ترسیده بود اردک رو برداشت و ب . . .

علی اکبر کاری

خدا رحمتش کنه امروز یادش افتادم. حدود 22-23 سال پیش یه بنده خدایی تو روستا داشتیم به اسم علی اکبر کاری که عمدتا دشتبان بود، به این معنی که با اسبش همیشه توی دشت راه میرفت و مواظب بود که کسی به ملک دیگری نکنه، گوسفند یا اسب و الاغ کسی وارد زمین کس دیگه نشه و خلاصه از املاک مردم مراقبت میکرد و مردم در زمان برداشت محصول، مقدار مشخصی رو به عنوان دستمزد بهش میدادن. این بنده خدا به معنی واقعی کلمه از دست من عاصی بود و اون هم به این دلیل که به ندرت . . .

جایگاه و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تحقق گردشگری مزرعه/ ظرفیتی که مغفول مانده است

محمدحسین توکلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در کرمان با توجه به اهمیت موضوع گردشگری به‌ویژه گردشگری مزرعه در رشد، توسعه و درآمدزایی ارزی کشورها اظهار کرد: رونق گردشگری در سال‌های اخیر در کشورهایی که بحران‌ شدید مالی را پشت سر گذاشته‌اند به‌خوبی توانسته راه‌گشای برون‌رفت از دغدغه‌ کشورها و گره‌گشای مشکلات معیشتی  مردم باشد.
وی اضافه کرد: در این بین نقش دولت‌ها و تصمیم‌های بزرگ ملی در تحقق رونق بخش گردشگری بسیار بااهمیت است؛ چرا . . .

مشاوره راه اندازی شتر مرغ گوشتی

مشاوره پرورش شتر مرغ
 
 
پرورش شتر مرغ یکی از کارهایی ست که حتما درباره آن شنیده یا خوانده اید چراکه این سالها بحث آن داغ شده و اکثرا میگویند بسیار پولساز است! اما آیا واقعا همینطور است؟ اگر بیشتر درباره آن جستجو کنیم میبینیم کسانی هم هستند که در این کار متحمل ضررهای بزرگی شده اند! پس راه چاره چیست؟ با خواندن این مقاله میتوانید به خوبی ارزیابی کنید که این کار برای شما مناسب است یا نه؟ آیا میتوانید با این کارآفرینی به ثروت آفرینی هم برسید؟ جوا . . .

کرم ساقه خوار معمولي

مشخصات ظاهری : رنگ تن ه بالغ خاکستری مایل به قهوه ای روشن , بالهای جلوی رنگ مایل به قهوه ای , و یک ردیف نقطه های رنگ در کناره جلویی بالایی دیده می شود بالهای زیرین ه سفیدرنگ است . چگونگی ضرر : لاروها ( کرم های ) نسل اولیه که جدید از تخم بیرون آمده اند بمدت یک ساعت از روی برگ به کارگیری کرده و درون برگ می شوند آنگاه با وجود آوردن سوراخی از محل غلاف برگ وارد ساقه گیاه می شود . این کرم ها به‌تدریج رویش کرده و ساقه کثیف را ترک می نمایند و وارد س . . .

در مورد ايستگاه اسيون چه مي دانيد؟

برخلاف تصور بسیاری از مردم ایستگاه فیلتراسیون فقط برای آب‌های آشامیدنی نیست که ما در خانه آن‌ها را مصرف می‌کنیم. از این ایستگاه‌های فیلتراسیون برای تصفیه آب مکان‌های مختلفی مانند باغ، مزرعه و گلخانه و حتی خانه‌ها استفاده می‌شود.بسیاری از کشاورزان بخصوص آن‌هایی که از آبیاری قطره‌ای و یا آبپاش استفاده می‌کنند یک ایستگاه فیلتراسیون نیز در مزرعه خود دارند. اما دلیل این امر چیست؟چرا باید از ایستگاه فیلتراسیون استفاد . . .

برف پاییزی

نرم نرمک آمدی و نشستی بر دلم
همچون برف
دل سیاه مرا روشن کردی 
مزرعه دلم را سیراب عشق کردی
عاشقانه های پاییزیت مجنونم کرد
تنها تفاوت تو با برف سرد این است که آتش زدی برجانم و به زندگی دلگرمم کردی . . .

"سندرم باکستر" و وضعیت حاضر کشور ما!

"سندروم باکستر" چیست؟
 
جورج اورول در کتاب قلعه‌ی حیوانات» ماجرایی تامل‌برانگیز را شرح می‌دهد:
طبق ماجرای این کتاب، حیوانات دست به دستِ هم می‌شوند و ارباب و خانواده‌اش را از مزرعه بیرون می‌کنند و خود مدیریت مزرعه را به دست می‌گیرند. اولین کار آن‌ها تنظیم عهدنامه‌ایست که طبق آن همه‌ی حیوانات باهم برابرند و هیچ‌کس حق ندارد خود را ارباب و مالک دیگران بداند. اما چیزی نمی‌گذرد، خوکی که مدیریت مزرعه را به دست گرفته است، آرام‌آرام عهدنام . . .

فیلم Rambo 5 Last Blood 2019

فیلم رمبو پنج آخرین خون 2019 ; جان رمبو ( سیلوستر استالونه ) بیشتر زمان خود را به مزرعهداري سپری می‌کند ، اما زمانی که کارتل‌های مکزیک فرزند یکی از دوستانش را می‌ند ، به دنبال آنها به کشور مکزیک می‌رود و حال جان رمبو باید با یکی از قدرتمندترین کارتل‌های دنیا روبه‌رو شود و با او مبارزه کند که.گیمستر . . .

کرم ساقه خوار معمولی

مشخصات ظاهری :رنگ تن ه بالغ خاکستری مایل به قهوه ای روشن , بالهای جلوی رنگ مایل به قهوه ای , و یک ردیف نقطه های رنگ در کناره جلویی بالایی دیده می شود بالهای زیرین ه سفیدرنگ است .چگونگی ضرر :لاروها ( کرم های ) نسل اولیه که جدید از تخم بیرون آمده اند بمدت یک ساعت از روی برگ به کارگیری کرده و درون برگ می شوند بعد با وجود آوردن سوراخی از محل غلاف برگ وارد ساقه گیاه می شود . این کرم ها به‌تدریج رویش کرده و ساقه آلوده و کثیف را ترک می نمایند و وارد س . . .

مزرعه موهایت

روسری کهشرش از سرِ موهایت کم شود،رؤیا سرایت می‌کندبه مردمک‌های رنگ پریده‌ایکه هیزِ زیبایی‌ات می شوند.تا آرزو به دلِ بادی شوم کهشانه به سرِ موهای تو می‌شوددلت را که باد زدبیا حوالیِ دست‌های منمزرعۀ موهایتمترسک می‌خواهد بانو#حمیدرضا_هندی . . .

پنجاه و سه از هزار

‏کاش متولد یکی از روستاهای یه کشورِ سرسبز اروپایی بودم و صبح به صبح شیرِ دو سه تا بزمو میدوشیدم و برای اسبم کاه و یونجه میریختم و یه سر میرفتم مزرعهکلا اینترنت و موبایل هم استفاده نمیکردم و اصلا نمیدونستم ایران کدوم جهنم دره ای هست . . . .

ولی یه چیزی بگم ؟! شاید در نگاهِ اول همین چص فرصتی هم كه از داشتنِ ایدیِ پیجِ من داشته رو ازش گرفتم ولی میدونی میخوام یه جورایی مرد بارش بیارم یعنی چی كه خجالت بكشی حرفِ دلتُ رو در رو بزنی ؟! كسی كه واقعا خجالتی باشه تو پی ام بازي هم خجالتیِ چجوریِ كه تو پی ام بازي همه یِ حرف هاشُ بهم زد ولی تو رو در رو خجالت میكشه ؟! میشه یه همچین چیزی اصلا ؟! بعدش هم اصلا ابرازِ علاقه یِ رو در رو به من هم نه به یكی دیه دِ خب تو این طوری خاستگاریِ كسی . . .

جوجه عقاب

تو همانی هستی که می اندیشی کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم ، بر بلندای آن قرار داشت . یک روز زله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد . بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود . مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید . یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد . جوجه عقاب . . .

زمان

زمان نه به مزرعه‌ای می‌ماند که بتوان با چوب اندازه‌اش گرفت و نه به دریایی می‌ماند که بتوان مساحتش را با متر سنجید ، زمان تپش قلب است .
آخرین وسوسه‌ی مسیح ( نی کازانتراکیس ) . . .

بهار- 1

درخت گیلاس، سایه ی خود را مانند دامنی(سفره ای) روی زمین پهن کرده است. حیوانات در جنب و جوشند و رودخانه می تازد. ریشه های درختان در کمین آب رودخانه نشسته اند و منتظرند تا آن را شکار کنند. ادکلن گل ها در هوا پخش شده و پروانه ها را به وجد آورده است. چادر کوه پشت حصارهای  قدیمی مزرعه دار، پهن(بر پا) شده و به این منظره ی حیرت انگیز خیره شده است. . . .

فیبوناچی کیست؟

لئوناردو پیزانو بگولو فیبوناچی (Leonardo Pisano Bigollo Fibonacci) در شهر پیزای ایتالیا در سال ۱۱۷۵ بعد از میلاد بدنیا آمد .
 
او را بزرگترین ریاضی دان قرون میانی میلادی در اروپا می‌دانند و از اولین افرادی است که سیستم اعداد هندی-عربی را به اروپاییان معرفی کرد.
یکی از کارهای او معرفی سری معروف فیبوناچی است.
درمثال زیرروش ایجاد این سری را تشریح می‌کنیم:
یک جفت خرگوش را در مزرعه ای در نظر بگیرید.
در صورتیکه یک ماه طول بکشد تا خرگوشها به حد بلوغ برسند و یک ماه . . .

تخم نطفه دار طیور زینتی و گوشتی

تخم های نطفه دار در بهترین مزرعه ها و تحت نظر بهترین و درجه یکترین مرغداران و پرورش دهندگان پرندگان زینتی از بهترین مزرعه پرورش دهنده جمع اوری میشوند ومورد بازبینی قرار داده میشوند تمامی تخم ها تازه بوده و از لحاظ راندمان بالا میباشند.تخم انواع پرندگان پرورشی و زینتی در هر نژاد و فرمتی که شما می خواهید انواع مرغ،بلدرچین ،کبک،بوقلمون،شتر مرغ،انواع پرندگان زینتی ،لاری،ابریشمی ،ارمنی انواع طوطی،طاووس و.با کیفیت و وارداتی از ترکیه ،90 درصد . . .

Dark Green The Circle

Lyric :  
Music :  Farhad Habibi

Arrangement : 

Download Mp3 - 128

Download Mp3 - 320
دانلود آهنگ جدید | بیا تو موزیک | MyBiaToMusic | Bia2Music . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)