98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

برای ساختن یکنوع بتن ۷پیمانه ماسه را با۲پیمانه سسمان مخلوط می کنند نسبت اندازه ماسه به اندازه مخلوط چقدر است

شن و ماسه

شن و ماسه ساختمانی قسمت مهم واصلی یک سازه ی بتونی را تشکیل مي دهد و با توجه به مقاومت ساختمان های بتونی در برابر عوامل جوی وعمر طولانی تر آن نسبت به ساختمان های فی وآجری و استفاده از شن و ماسه در بتون،بررسی وشناخت آن از نظر کیفی حائز اهميت است.شن و ماسه ها را با توجه به روش تولید آن ها مي توان به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی کرد که براي هرکدام از آن ها تعریف مشخصی وجود دارد:شن و ماسه طبیعی:این شن و ماسه ها از طبیعت بهره برداری مي شوند.شن . . .

شن و ماسه

شن و ماسه انواع مختلفی دارند.انواع شن و ماسه ساختمانی کدامند و کجا و به چه نحوی استفاده ميشوند؟ شن و ماسه انواع مختلفی دارد که بنا به روش تولیدشان به دو دسته تقسیم ميگردند.شن و ماسه طبیعیشن و ماسه صنعتیدر بحث های تخصصی عمرانی دسته بندی های جزئی تر با توجه به اندازه و نوع آن ها نیز موجود است و سنگدانه ها در ابعاد مختلف نام خاصی دارند.در اینجا سعی داریم که درباره انواع شن و ماسه ساختمانی اطلاعاتی را بصورت کلی ارائه نماییم.انواع شن و ماسه ساختما . . .

Sands

به ماسه بنگر. چه ميبینی ؟ دانه های هم اندازه متشکل از چند عنصر محدود که به راحتی با حرارتی به شیشه و امثالهم تبدیل ميشود و دیگر قابل برگشت به شکل اولیه خود نیست. 
ماسه یکی از زیر ساختهای زمين است که آبها روی آن بنا شده اند یا بتنهایی بیابان هایی روان را ساخته اند.
طبق یکی از نظریه هایی که انسان امروزی بر آن بسیار پافشاری ميکند ، زمين از مادر خود یعنی خورشید جدا شده و سپس سرد شده و بعد از مدتها به شکل امروزی خود درآمده. پس این وسط تلکلیف ماسه چه مي . . .

چکش ماسه ساز , چکش کوبیت , شانه فک , چکش پارکر , چکش بهرینگر , کانکیو منتل هیدروکنشرکت مهندسی بازرگانی صنایع پارس تولید کننده و تامين کننده دستگاه ها و قطعات یدکی ماشین آلات خطوط خردایش سنگ معادن ، خطوط تولید شن و ماسه ، کارخانه آسفالت و انواع بچینگ پلانتلوازم یدکی سنگ شکن کوبیت : چکش کوبیت 120|چکش کوبیت 0|خشاب چکش کوبیت|سندان کوبیت|خشاب سندان کوبیت|روتور کوبیت|روپوش روتور کوبیت|بغل بند کوبیت|ابرویی کوبیت|سقفی کوبیت|هلالی دور روتور|کاشی کوبیت|ض . . .

چکش ماسه ساز خرگوشی

چکش های ماسه ساز خرگوشی : معمولا این نوع چکش ها به دلیل ارتباط مستقیم با مواد خرد شونده و ظرفیت تولید بالای روزانه باید از آلیاژهای سخت و مقاوم در مقابل شکستن و خوردگی تولید شوند . این نوع چکش ها در آلیاژهای چدن ، چدن نایهارد و فولاد منگنزی ساخته ميشوند . . . .

در سفر به آنتالیا بازدید از هنر ماسه ای را فراموش نکنید

Sandland به ترکی: (Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali)، یک جشنواره بین المللی هنر ماسه است که همه ساله در آنتالیا، جنوب ترکیه برگزار مي شود و در سال 2006 تاسیس شده است. Sandland (سندلند آنتالیا) هر ساله در ساحل لارا آنتالیا با مساحت 7000-10،000 متر مربع برگزار مي شود. Sandland در بهترین خط ساحلی آنتالیا و قسمت قدیمي ساحل لارا واقع شده است که طول آن تقریباً 6.2 مایل (10 کیلومتر) مي باشد. Sandland یکی از بزرگترین نمایشگاه های شن و ماسه جهان است و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آن . . .

فرق بتن و سیمان در چیست

تفاوت بتن و سیمان در چیست؟
اگرچه اصطلاحات سیمان و بتن معمولا بصورت متقابل استفاده مي شوند، اما مي توان گفت سیمان در حقیقت ماده ای از بتن است. بتن در اصل ترکیبی از سنگدانه ها است. سنگدانه ها ماسه و شن یا سنگ خرد شده هستند. 
در حقیقت فرق بین سیمان و بتن را مي توان این گونه توضیح داد که بتن مخلوطی از آب، سیمان، شن و ماسه درست مانند ملات است. با این وجود بتن همچنین دارای سنگریزه و سایر سنگدانه های درشت است که باعث مي شود مقاومت و دوام بیشتری داشته ب . . .

جابه جايي يک کاميون ماسه

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین روزی قرار شد یک کاميون ماسه را با فرغون جابه جا کنم.خودم بار مي‌زدم و خودم مي بردم . بعد از مدتی به این فکر افتادم یک کاميون ماسه مانند کار خیلی از ماهاست که بدون تدبیر و عاقبت اندیشی صورت مي‌گیرد و حالا یکی باید کم کم آثار آن را از بین ببرد. با خودم گفتم دیگر کاری را تا م و اندیشه نکردم ، نگویم و انجام هم ندهم. راستی این مانند همان ضرب المثل است مي‌گوید یک دیوانه سنگی به چاه مي‌اندازد که صد عا . . .

بتن

بتن محصولی هست یکدست و یکپارچه که از موادی خاص با سیمان تشکیل شده است که داری ویژگی چسبندگی مي باشد.
بتن چیست؟
به هر ماده ای که خاصیت چسبندگی با ترکیب سیمان ایجاد شده باشد بتن گفته
مي شود.بتن (به فرانسوی: Béton)، از ریشه لاتین (به لاتین: Bitume) آمده
است.
بتن از سه جز تشکیل شده که اجزای تشکیل دهند بتن آب سنگدانه های زیر ماسه و سیمان مي باشد
سیمان به صورت پودر مي باشد که وقتی با ماسه و آب آن را مخلوط ميکنین ماده ای چسبناک به وجود مي آید به بتن گف . . .

تشکیل چشمه ها

معمولا چشمه‌ها وقتی تشکیل مي‌شوند که رسوبات نفوذپذیر مانند قلوه سنگ ، شن و ماسه ، ماسه سنگ ، کنگلومرا و غیره روی رسوبات غیر قابل نفوذ قرار گرفته باشد و همچنین آبهای زیرزمينی از محلهایی که دارای مقاومت کمتری بوده مانند درز ، شکاف و یا گسل‌ها خارج مي‌شوند. و البته نوع گسل و وضع زمين شناسی در تعیین این مسیر اهميت خیلی زیادی دارد.  . . .

کفسازي با فوم بتن

در زمان ساخت ساختمان‌ها در طبقات و در پشت‌بام و حیاط، نیاز به پر نمودن کف براي انجام ترازبندی و محافظت از تاسیسات با فوم بتن خواهد بود. در طبقات، تمامي لوله‌های آب، سیستم گرمایش و مسیرهای سیم‌کشی از کف عبور ميکنند و بعد از انجام لوله‌کشی و سیم‌کشی برق، کف باید پر شود تا بتوان بر روی آن نازک‌کاری را انجام داد و کف را براي انجام سنگ‌کاری، سراميک‌کاری، موزاییک و یا غیره آماده نمود. کف‌سازی یکی از مراحل ساخت است که . . .

پلي الکتروليت

پلی الکترولیت ها پلیمر هایی هستند که براي تصفیه ی آب مورد استفاده قرار مي گیرند. این مواد مي توانند ذرات کلوئیدی همنام که همواره یکدیگر را دقع مي کنند خنثی نماید و سبب تهنشین سازی این ذرات شود. پلی الکترولیت در سه نوع آنیونی، کاتیونی و بدون بار موجود است که بسته به بار ذرات کلوئیدی (مثبت یا منفی)مورد استفاده قرار مي گیرد. ذرات کلوئیدی یکی از ناخالصی های مهم موجود در آب مي باشند. این ذرات با چشم دیده نمي شوند اما همواره همدیگر را دفع مي نماین . . .

تحقیق درس علوم مبحث سوسپانسیون

یک لیوان آب را بردارید و مقداری شن یا ماسه در داخل آن بریزید. به طور مرتب محتویات آن را هم بزنید. در نهایت، رنگ آب تیره مي‌شود اما ذرات داخل آن حل نمي‌شوند.
در شیمي، یک سوسپانسیون، مخلوطی ناهمگن، شامل ذرات جامد است و این ذرات به دلیل اندازه بزرگ خود، امکان ته‌نشینی دارند. ذرات سوسپانسیون با چشم قابل رویت هستند و اندازه‌ای بزرگتر از یک ميکرومتر دارند.
این ذرات در نهایت ته‌نشین خواهند شد اما یک مخلوط را زمانی سوسپانسیون مي‌نامند . . .

تحقیق درسی با موضوع مخلوط ها

در شیمي، زمانی که دو یا چند ماده طوری با یکدیگر ترکیب شوند که خواص شیميایی هر کدام حفظ شود، به ماده حاصل مخلوط مي‌گویند. در شکل‌گیری مخلوط ها هیچ پیوندی تشکیل یا شکسته نمي‌شود.
 به یاد داشته باشید، با وجود اینکه که خواص شیميایی اجزا تغییر نکرده‌اند، اما مخلوط حاصل ممکن است خواص فیزیکی جدیدی را پیدا کند که از آن‌جمله مي‌توان به تغییر در نقطه ذوب و جوش اشاره کرد.
به طور مثال، در مخلوط کردن آب و الکل، مخلوطی جدید بدست مي‌آید که نقطه جوش بالا . . .

تعیین چگالی پلیمرها به روش غوطه وریتئوریدر بهره برداری از یك ماده پلیمری، معمولا دانستن چگالی از ضروریات است. هر گاه نوع پلیمرمشخص باشد، ميتوان چگالی آنرا از جداول موجود در دائره المعارف پلیمر استخراج نمود. در غیر اینصورت با یك آزمایش ساده و سریع ميتوان چگالی را تعیین نمود. البته لازم به ذكر است كه حتی برايیك پلیمر شناخته شده، چگالی تابعی از درصد تبلور، حضور نرم كننده، پركننده و. ميباشد. روشاندازه گیری چگالی بر دو اصل استوار است:-1 اگر یك ج . . .

شني استخر چگونه کار مي کند؟

فیلترهای شنی استخر چگونه کار مي کنندفیلترهای شن و ماسه استخر فیلترهای  شنی و ماسه گزینه ای محبوب براي تميز کردن استخرهای شنا است. این فیلترها از شن و ماسه طبیعی به عنوان ماده فیلتر استفاده مي کنند ، در حالی که از بین مي رود ، زباله ها را به دام مي اندازند تا فقط آب تميز داخل استخر شما پمپ شود. از آنجا که فیلترهای شنی و ماسه دارای قطعات کاغذ یا فیبر براي مسدود کردن یا پارگی نیستند ، آنها اغلب مي توانند سالها به طول بروند که تنها حداقل نگ . . .

طرز تهیه کیک ساده (برای 4 نفر)

مواد لازم:
آرد: دو لیوانتخم مرغ: 2 عددشیر: یک لیوانوانیل: نصف ق چبکینگ پودر: دو ق چروغن مایع: نصف لیوانشکر: یک لیوان
طرز تهیه
1. تخم مرغ ها را داخل کاسه بشکنید.
2. سپس به آنها شکر و روغن هم بیفزایید.
3. سپس با همزن برقی مواد را با هم مخلوط کنید.
4. آرد و بکینگ پودر را مخلوط و سپس آنها را الک کرده و به مواد بیفزایید. براي اینکه مواد کاملا با هم مخلوط شوند از قاشق چوبی استفاده و مواد را با هم مخلوط کنید
.
.
.دنیای از خوشمزه ها . . .

مخلوط کن و آسياب کنوود مدل BL335

مخلوط کن و آسیاب کنوود مدل BL335 یکی از مدل های مخلوط کن از برند کنوود است که با طراحی سفید زیبایی را به آشپزخانه شما ميبخشد. این مخلوط کن با توان 350 وات و تیغه های از استیل ضد زنگ با 4 پره، امکان خرد کردن و مخلوط کردن انواع مواد غذایی را به شما ميدهد. تیغه ها به راحتی قابل جا به جایی و شستشو هستند. ظرف مخلوط کن از طلق اکلریک شفاف در نظر گرفته شده است. در کنار این مخلوط کن یک آسیاب از جنس پلاستیک و با ظرفیت 0.8 لیتر نیز قرار گرفته است.براي مشاهد . . .

سنگ این

خسته تر از دیروزم، تو هم سنگین تر از هميشه. نگاهم رو موهات سنگینی ميکنه ولی انگار هیچی احساس نميکنی. دارم یواش یواش ترکت ميکنم از همه جا رفتم  از صفحه خاکستری، از فالورای اینستاگرامت. نرفتم چون دلم ميخواست رفتم چون دلت منو نميخواست. نفسم خودشو به هزار در ميزنه تا بتونه قفسشو بشکنه و بیرون بیاد اما نميتونه سنگین شده. سنگینی هوا رو حس ميکنی؟ سنگینی خورشید رو چطور؟ صداتو نميشنوم نميخوام که بشنوم گوشام سنگین شدن. سنگین یعنی مثل سنگ شایدم یعنی مث . . .

کف‌سازی با فوم بتن

در زمان ساخت ساختمان‌ها در طبقات و در پشت‌بام و حیاط، نیاز به پر نمودن کف براي انجام ترازبندی و محافظت از تاسیسات با فوم بتن خواهد بود. در طبقات، تمامي لوله‌های آب، سیستم گرمایش و مسیرهای سیم‌کشی از کف عبور ميکنند و بعد از انجام لوله‌کشی و سیم‌کشی برق، کف باید پر شود تا بتوان بر روی آن نازک‌کاری را انجام داد و کف را براي انجام سنگ‌کاری، سراميک‌کاری، موزاییک و یا غیره آماده نمود. کف‌سازی یکی از مراحل ساخت است که دارای اهميت بالایی اس . . .

تحقيق دانش آموزي با موضوع مخلوط ها

در شیمي، زمانی که دو یا چند ماده طوری با یکدیگر ترکیب شوند که خواص شیميایی هر کدام حفظ شود، به ماده حاصل مخلوط مي‌گویند. در شکل‌گیری مخلوط ها هیچ پیوندی تشکیل یا شکسته نمي‌شود. به یاد داشته باشید، با وجود اینکه که خواص شیميایی اجزا تغییر نکرده‌اند، اما مخلوط حاصل ممکن است خواص فیزیکی جدیدی را پیدا کند که از آن‌جمله مي‌توان به تغییر در نقطه ذوب و جوش اشاره کرد.به طور مثال، در مخلوط کردن آب و الکل، مخلوطی جدید بدست مي‌آید . . .

بتن آماده

با
سلام خدمت همراهان شرکت آرین بتن ، امروز مي خواهیم درباره بتن آماده براي
شما دوستان عزیز صحبت کنیم که بتن آماده چیست؟، کاربرد ها و روش های تهیه
آن و
بتن آماده
بتن یک ماده صنعتی مي باشد که در جهان بسیار از آن استفاده مي شود و در انواع مختلفی تولید مي شود. بتن
در واقع مخلوطی از آب، سیمان و سنگدانه های ریز و درشتی هستش که معمولا شن
وماسه یا سنگ شکسته مي باشد.همانطور که ميدانید سیمان موادی هستش که باعث
چسبندگی توده بتن مي شود. بتن تر . . .

کیک پرتقالی ؛ بفرمایید عصرانه با چای

طرز تهیه کیک پرتقالی را در مجله دلتا بخوانید.کیک پرتقالیکیک پرتقالی یکی از انواع کیک هایی است که بیشتر در فصل پاییز و زمستان درست مي‌شود و طعم و عطر خوبی دارد. طرز تهیه کیک پرتقالی آسان و بر پایه کیک ساده است. این کیک به دلیل داشتن پرتقال در آن، براي سرماخوردگی مناسب است.مواد لازم :آرد سفید: 2 پیمانهتخم مرغ: 3 عددبیکینگ پودر: یک قاشق غذاخوریروغن مایع: نصف پیمانهآب پرتقال تازه: یک پیمانهپوست پرتقال رنده شده: یک قاشق غذاخوریوانیل: یک چهارم قاشق چ . . .

سوالات درس علوم چهارم ابتدایی همراه با پاسخ درس دوم مخلوط ها در زندگی ما

پاسخ سوالات علوم چهارم ابتدایی همراه با پاسخ  فصل دوم، مخلوط ها در زندگی ما در ادامه مطلب : 1- مخلوط چیست؟پاسخ: ماده ای که از ذرات متفاوت تشکیل شده باشد، مثلاً وقتی که چند ماده جامد، چند ماده مایع یا چند گاز را با هم در ظرفی داشته باشیم یک مخلوط داریم.  . . .

آزمایش مخلوط همگن و ناهمگن

  موضوع: آموزش مخلوط همگن و ناهمگنهدف: دانش آموزان در پایان بتوانند تفاوت انواع مواد به خصوص همگن و ناهمگن را شناسایی کنند.وسایل مورد نیاز: دو بشر، خاک باغچه، نمک خوراکی، قاشقروش کار: از یکی از دانش آموزان خواسته مي شود تا به همراه معلم در دو بشر جداگانه و شماره گذاری شده به نام های الف و ب خاک باغچه و نمک بریزد و هم بزند. به هرگروه بشرهای الف و ب داده مي شود تا مشاهده و بررسی کنند و به روش علمي با توجه به تعریف مخلوط های همگن و ناهمگن تفاوت هریک . . .

کویر ریگِ جن

"ریگ جن” منطقه ای کویری و دارای تپه های ماسه ای در کویر مرکزی ایران است و به دلیل وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه آب، در گذشته های دور، محل عبور کاروان ها نبوده و فقط در سال های اخیر، چند گروه از محققان و سیاحان به آن منطقه رفته اند. گسترش ریگ جن از شمال غرب به جنوب شرق است و در قسمت جنوب شرقی پوشیده از تپه های ماسه ای به هم پیوسته است که به دم ریگ شهرت دارند.  . . .

تصاویری جدید از فصل بهار در مریخ!

هر سال با آمدن فصل بهار بر روی کره زمين، درختان و گیاهان دوباره به زندگی باز مي‌گردند و حیوانات کوچک و بزرگ خود را براي جفت‌گیری آماده ميکنند. اما چیزی شبیه به این هرگز بر روی کره مریخ اتفاق نمي‌افتد.با این‌حال، بر روی سیاره سردی مثل مریخ نیز فصل بهار تغییراتی را با خود به همراه مي‌آورد. البته باید با دقت‌ بیشتری به آن نگاه کرد تا بتوان تغییرات به وجود آمده را مشاهده نمود. خوشبختانه در حال‌حاضر ماهواره‌ای مجهز به دوربین‌هایی با رزولوش . . .

تو اما

برگ زردم بله مي پذیرمپوچ و بی اعتبارم تو اماقلعه ای ماسه ام روی ساحلسخت ناپایدارم تو اما.#محمد_رمضانی_فرخانی . . .

قطاب روسی

موادلازم:گردو 100 گرم     کره 220 گرم     پودر قند 1/2 پیمانه    آرد2و1/4 پیمانه    پودرهل و دارچین و پودر قند براي تزیینطرزتهیه :در ابتدای کار فر رابا دمای 200درجه سانتیگراد روشن کرده تا داغ شود.کره رانیز به دمای محیط رسانده تا نرم شود ادامهدرظرفی مناسب پودر قند کره دارچین وپودر هل را مخلوط کرده وبا همزن ميزنیم تا یکدست شود آرد را دو بار الک کرده واضافه ميکنیم پس از اینکه خميری نرم به دست آمد ميتوانید گردوهای خرد شده را اضافه کنید موادرا با قاشق . . .

سیمان

سیمان پودری است که در حین اختلاط با آب خاصیت چسبندگی بدست مي آورد. از ترکیب سنگ آهک و خاک رس تهیه و تولید مي شود.از مخلوط آن با متریال سنگی مانند ماسه، شن و سنگ براي ساخت انواع ملات و بتن استفاده مي گردد.همچنین این ملات به عنوان ملات چسبنده معروف ميباشد، که توانایی چسباندن ذرات به یکدیگر و به وجود اوردن جسم یکپارچه از این ذرات را دارند.از اختلاط و آسیاب نمودن کلینکر به علاوه سنگ گچ یا  سنگ  آنیدریت و سایر افزودنی مطابق استاندارد تولید مي گردد . . .

پیاز سوخاری ؛ پیش غذای فانتزی

پیاز سوخاری نوعی پیش غذای فانتزی و خوشمزه است.پیاز سوخاری نوعی فست فود است که به عنوان پیش غذا سرو مي‌شود. طرز تهیه پیاز سوخاری راحت است و به آسانی مي‌توانید یک پیش غذای شیک و عالی سرو کنید. براي آشنایی با طرز تهیه پیاز سوخاری با مجله دلتا همراه باشید.مواد لازم :پیاز بزرگ: یک عددشیر: یک پیمانهسرکه سفید: یک قاشق غذاخوریماست: نصف پیمانهآرد سفید: یک پیمانهنمک: نصف قاشق چای‌خوریفلفل: یک چهارم قاشق چای‌خوریپودر سیر: یک قاشق چای‌خوریروغن سرخ ک . . .

منابع آزمایشات بتن

استاندارد های ASTM
عمل آوری نمونه های بتن: ASTM C31
مقاومت فشاری نمونه های بتن: ASTM C39
روش استاندارد اخذ نمونه های مغزه و تیر های منشوری و آزمایش آن ها: ASTM C42
مقاومت فشاری ملات سیمان هیدرولیکی: ASTM C109
روش های آزمایش براي تجزیه شیميایی سیمان هیدرولیک: ASTM C114
اسلامپ: ASTM C143
مشخصات استاندارد سیمان پرتلند: ASTM C150
انبساط اتوکلاو سیمان پرتلند: ASTM C151
استاندارد نمونه برداری از بتن تازه: ASTM C172
مقدار هوای ملات سیمان هیدرولیک: ASTN C5
روش آزمایش استاندارد براي ح . . .

چگونگی تولیدوترکیبات عسل

نحوه تولید عسنبورابتدا شهد گلها یا گیاهان را مکیده ودر چینه دان خود با بزاق مخلوط مي کند و با چندین بارفرو بردن و بیرون آوردن آن را در کندو به زنبورهای جوان تحویل مي دهد. زنبورهای جوان نیزکه غدد آنزیم ساز آنها به حداکثر رشد رسیده، شهد را دهان به دهان مي چرخانند و پس از مخلوط کردن با بزاق دهان و فرو بردن و بیرون آوردن از چینه دان عسل ساز خود و گرفتن قسمتی از آب ، آن را تبدیل به عسل مي کنند. این عسل در حجره های موم مانند برگردانده مي شود . سپس زنب . . .

تور مرنجاب

محل لوکیشن و توضیحاتمرنجاب آران و بیدگل یک کویری در ایران است. این کویر در شمال شهر آران و بیدگل واقع در استان اصفهان واقع شده است. شهر باستانی کاشان 38 مایل فاصله دارد. کویر مرنجاب با دریاچه نمک آران و بیدگل از شمال احاطه شده است ، در حالی که جنوب با شهر آران و بیدگل هم مرز است. شرق کویر توسط بیابان سد ماسه ای و غرب با کویر ماسیله مشخص شده است. متوسط ارتفاع بیابان تقریباً 2800 فوت از سطح دریا است که بالاترین نقطه در حدود 2900 فوت از سطح دریا است. ب . . .

آیا باید سرکه سیب و عسل را مخلوط کنید؟

آیا باید سرکه سیب و عسل را مخلوط کنید؟
 
چرا مخلوط؟
فواید
سقوط
قلیایی بدن
استفاده مي کند
خط پایین
هزاران سال است که از عسل و سرکه براي اهداف دارویی و آشپزی استفاده مي شود ، در حالی که داروهای قومي اغلب این دو را به عنوان یک مقوی سلامتی ترکیب مي کنند (منبع 1Trusteded).
 
تصور مي شود این مخلوط ، که به طور معمول با آب رقیق مي شود ، طیف وسیعی از مزایای سلامتی از جمله کاهش وزن و کاهش قند خون را به همراه دارد.
 
در این مقاله به بررسی ترکیبی از سرک . . .

درمان لکه های سفید پوست

درمان لکه های سفید پوست
تخم شاهی را کوبیده و با عسل مخلوط نموده و بر روی لکه ها قرار دهید .
این عمل را روزی یکبار تا بهبودی کامل ادامه دهید .
شفاف شدن و رفع لکه های پوست
روش های درمان
*سه قسمت آب شاهی را با یک قسمت عسل ترکیب کرده و خوب به هم بزنید
تا به صورت مایعی یک دست درآید .
سپس به وسیله یک تکه ی پنبه تميز صورت خود را با این محلول صبح و شب بشویید و بگذارید خشک شود .
بعد آن را با آب و صابون بشویید .
تقویت پوست (درمان لکه های سفید پوست)
*متخصصین رژیم د . . .

مواد لازم برای تهیه دسر پارفیت توت فرنگی در خانه

مواد لازم براي تهیه دسر پارفیت توت فرنگی در خانه
پنیر خامه ای کم چرب :240 گرم
وانیل شکری :یک قاشق چایخوری
شکر :6 تا 8 قاشق غذاخوری
خامه زده شده سرد :یک فنجان 
توت فرنگی خرد شده :یک فنجان 
پارفیت
طرز تهیه پارفیت توت فرنگی
 در یک کاسه متوسط، با استفاده از مخلوط کن برقی پنیر خامه ای، وانیل و شکر را با هم ترکیب مي کنیم تا صاف و یک دست شود.
در یک ظرف دیگر خامه را خوب مي زنیم تا سفت شود.
خامه را به مخلوط پنیر خامه ای اضافه مي کنیم و به صورت دوران . . .

درمان لکه های سفید پوست

درمان لکه های سفید پوست
تخم شاهی را کوبیده و با عسل مخلوط نموده و بر روی لکه ها قرار دهید .
این عمل را روزی یکبار تا بهبودی کامل ادامه دهید .
شفاف شدن و رفع لکه های پوست
روش های درمان
*سه قسمت آب شاهی را با یک قسمت عسل ترکیب کرده و خوب به هم بزنید
تا به صورت مایعی یک دست درآید .
سپس به وسیله یک تکه ی پنبه تميز صورت خود را با این محلول صبح و شب بشویید و بگذارید خشک شود .
بعد آن را با آب و صابون بشویید .
تقویت پوست (درمان لکه های سفید پوست)
*متخصصین ر . . .

بهترين کوير هاي ايران از ديد توريست ها

كویر در ایران - عاشقان شن و ماسه بهترین كویرهای ایران را راهنمایی مي كننداین راهنمای دوستداران ماسه به بیابان های ایران و تپه های ماسه طلایی است. بگذارید بهترین مكانها را براي دیدن كویر در ایران و طرفداران و نتایج كویر بافق ، كویر ورزنه و كویر مرنجاب در ایران مركزی به شما نشان دهم. من از هر سه بازدید كردم و به شما نشان مي دهم كه هنگام سفر به ایران چگونه مي توانید كویر ایران را تجربه كنید. من با بیابان ها رابطه عشق و نفرت دارم. من آنها را دوست . . .

تور کوير مصر

كاوش در تپه ها و اوازها ، اسكان در خانه های سنتی محلی ، یك شبه در چادر و ناهار با همراهان خود در ميان كویر دراماتیك مصر در زیر آسمان درخشان ، خود را با مناظر خیره كننده احاطه كرده و در دریا از ماسه ها غواص كنید. یك سفر غیرقابل باور و فراموش نشدنی براي هر مسافر. در حقیقت ، كویر مسر همان مكانی است كه یك بار و براي هميشه از آن بازدید مي كنید. كلمه "مصر" نام عربی مصر است ، كشوری در شمال آفریقا. در حقیقت ، یوسف كه این روستا را تأسیس كرد ، آنرا كویر م . . .

"روباه صحرا" یکی از زیباترین و باهوش ترین موجودات صحراست

روباه صحرا (Fennec fox) حیوانی بسیار باهوش و از تیره سگ‌سانان جنس روباه‌ها (Vulpes) است که در شمال صحرای آفریقا، شبه جزیره سینا، جنوب شرقی اسرائیل و همچنین در صحرای عربستان زندگی ميکنند.بر اساس مطالعات، اندازه بدن آنها 37 الی 41 سانتیمتر و اندازه دمشان 19 الی 21 سانتیمتر است و همچنین طول عمرشان حداکثر 14 سال در اسارت و حدود 10 سال در طبیعت است و وزن آنها در حدود 0.68 الی 1.6 کیلو گرم برآورد مي شود.لازم به ذکر است که روباه صحرا کوچک‌ترین گونه روباه و از نوع . . .

کاربرد قیر های امولسیونی در پشت بام

کاربرد قیر های امولسیونی در پشت بام : قیر امولسیون: آب و قیر با یکدیگر مخلوط نمي­شوند اما تکنولوژی ساخت امولسیون این فرآیند را امکان­پذیر ساخته است که درصد قابل توجهی از قیر در فاز پیوسته آب پراکنده شود. ترکیبی به نام امولسیفایر، ذرات قیر را به صورت باردار (بار الکتریکی) در فاز پیوسته آب معلق و پایدار نگه مي­دارد. در این مخلوط، قیر در آب حل نشده بلکه بصورت گلبولهایی بسیار ریز در آب شناور مي­شود امولسیونهای قیری عمدتاً از نوع امولسیونهای رو . . .

در بوسه هاي باران ، آئينه ي نگاهم پيوند جويباران شد

در بوسه های باران ، آئینه ی نگاهم پیوند جویباران شد فریاد باد و ، کوهسار آهنگ راهم شد ای عاشق مپرهیز ، این دم هنوزباقی است آوازباد و باران ، با نغمه جویباران آهنگ بلبلان شد غرآ  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)