98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

به بتن های کار جاده چه میگن پلاستیکی

جاده عشق

میجویمتتا انتهاي جاده عشق،تا هر کجا که پیدایت کنمو دوباره عشقدر قلب عاشق من زنده شودولی افسوسکه عشق هزاران جاده داردو هر جاده، هزار پیچ و خم ولی یک روز، به همین زودی، در همین حوالیپیدایت میکنم، در یکی از جاده هاي سبز عشق، ای بهترین معجزه زندگی من ❤️  . . .

تاریخچه و دیدنی های جاده هراز

 جاده هراز از جاده چالوس کوتاه‌تر است
 
جاده هراز، از دره‌ی رود هراز می‌گذرد و نزدیک‌ترین راه اصلی به قله دماوند است. در اطراف جاده هراز جاذبههاي گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی وجود دارد.
ادامه مطلب . . .

تاریخچه و دیدنی های جاده هراز

 جاده هراز از جاده چالوس کوتاه‌تر است
 
جاده هراز، از دره‌ی رود هراز می‌گذرد و نزدیک‌ترین راه اصلی به قله دماوند است. در اطراف جاده هراز جاذبههاي گردشگری تاریخی، طبیعی و مذهبی وجود دارد.
ادامه مطلب . . .

جادهخداحافظی بامازندران

سفردیروزبانازی.سه شنبه.آبان.جاده شمال.اوووف.عجب حالی دادشب رسیدیم.همه باناباوری تماشامیکردند.نگاههابهت زدهوگرسنه.خستهبایدبنویسم.جادهظهرراه افتادیم.تاجنگلهاي هراز.برگرداندن مون.چونجاده هرازبسته بود.مجددا تعویض تاکسی !ازجاده فیروزکوه آمدیم.تهران پارس وآژانس و.ترافیک وبیقراری شدیدنازی!!! . . .

ساخت جاده ی قبرستان

با سلام خدمت همراهان وبلاگ بیامه 
ساخت جاده قبرستان روستا
 
روستای بیامه سفلی یکی از بزرگترین روستاهاي بخش گهواره است که راه جاده قبرستان این روستا جاده ای میباشه که فقط با تراکتور قابل عبور است این جاده در قسمت شمال غرب روستا میباشد  لذا از مسئولین مربوطه خواهشمند است که به این موضوع رسیدگی فرمایید که شاید یکی از بزرگترین مشکلات روستا برطرف شود
 
با تشکر . . .

من راه را گم كرده بودم يادتون آمد

وقتی در راه لاریسا دیدمت ،- جاده‌ی مستقیمی كه از میان درختان سدر می‌گذرد –فكر كردی من مرد جاده‌ام ،و عاشقم شدی .اما من ،مرد جاده نیستم ،من گم شده بودم .لئونارد کوهن"فرصت کردین تاریخ تولدتونو برام بنویسین ممنون" . . .

جاده لغزنده

تلنگر
در جاده انقلاب روی تابلو نوشته شده:جاده لغزنده است، دشمنان مشغول کارند، با احتیاط برانید،با دنده لج حرکت نکنید، سبقت ممنوع، دیر رسیدن به پست و مقام بهتر از هرگز نرسیدن به امام استحداکثر سرعتتان از سرعت ولایت فقیه بیشتر نباشد،اگر پشتیبان ولایت نیستید لااقل کمربند دشمن را نبندید،با وضو وارد شوید، این جاده مطهر به خون شهداست. . . .

جاده هراز امشب بسته می‌شود

رئیس پلیس راه مازندران:
جاده هراز روز‌هاي ۲۳ و ۲۴ آذر ماه به دلیل تعمیرات جاده‌ای بسته می‌شود و رانندگان از مسیر‌هاي جایگزین جاده چالوس و سوادکوه برای رفت و آمد استفاده کنند.
این محدودیت ترافیکی از ساعت ۲۱ تا ۵ صبح اعمال می‌شود/فارس
شنبه ، ۲۳ آذر ۹۸@IrNews_24
مشاهده مطلب در کانال . . .

چمدون

چمدونمو دارم می بندمبا یه طرح کهنه از دلخوشیامباورم نمیشه باید برم ودیگه هیچ وقت به دیدنت نیامتو که میشناسی منو بهم بگومگه میشه این همه ساده برمبا تموم جاده ها عطر تو هسبگو باید از کدوم جاده برمشایدم دوباره باید از همونجاده ای که تک و تنها اومدمتک و تنها برم و یادم برهواسه ی چی دل به این جاده زدم-------------------------------------چمدونمو باید می بستمواسه رفتن از همون روزی کهتو با طعنه هات میگفتی عشقتواسه ی دنیای من کوچیکهخونه خیلی وقته که بهم میگهباخودت . . .

آهای کارخونه های ماشین ایرانی.

همه جا ميگن اولین علت مرگ و میر جاده ای سرعت غیرمجاز و خوابالودگیه ولی اولین علتش توی ایران فقط تولید حلب هايی استکه اسمشو گذاشتن ماشین!! برین جاده هاتون و درست کنین ماشینهاتون رو از خارج وارد کنین اینا چین میدیدن دست مردم ؟؟ مردم و بدبخت کردین رفت یک ایران رو عزادار میکنین خییییییلیم راحت میگین سرعت غیرمجاز . . .

امامزاده محمّد بن جعفر الطیّار ـ دزفول { جاده کوتیون }

امامزاده محمّد بن جعفر الطیّار ـ دزفول { جاده کوتیون }
این بنا با شکوه در کنار جاده کوتیون و به فاصله 6 کیلومترى دزفول در سمت راست جاده و درون باغى واقع است. هر ساله گروه زیادى از مردم دزفول و مناطق اطراف به زیارت این آرامگاه مى آیند و ساعاتى را در کنار این بقعه که یکى از اماکن مذهبى و دیدنى شهرستان دزفول است، سپرى مى کنند.
ادامه مطلب . . .

جاده ی ذهن

جاده ی خلوت ذهنم         پربرگهاي خزونه      شاخه هاي خشک و بی جون     چشم به راه آسمونه        نیمکت سفید و کهنه    شاهد اشک هاي خون            که میریزه بی بهونه     روی گونه ی زمونه      تو که نیستی این دل من          غریب و بی آشیونه      زندگی بی تو عزیزم     مثل مرگه،بی نشونه  . . .

جاده ی انقلاب

 تلنگردر جاده انقلاب روی تابلو نوشته شده:جاده لغزنده است، دشمنان مشغول کارند، با احتیاط برانید،با دنده لج حرکت نکنید، سبقت ممنوع،حداکثر سرعتتان از سرعت ولایت فقیه بیشتر نباشد،اگر پشتیبان ولایت نیستید لااقل کمربند دشمن را نبندید،با وضو وارد شوید، این جاده مطهر به خون شهداست. هــفــتــه بـســیـج را به بسـیـجـیانی که، به عــشــق و به فـرمان ِ رهبر بســیجی شان بسیج شدنـد و در لبـاس بسیج، بسیجی مـاندند مــبارک بـاد. sapp.ir/farhangiemamreza . . .

خدا

 خدای امروز ، همان خدای دیروز استهمو که تا امروز یاورت بودروزی رسان بودفردا هم او هستفردای فردا هم هستجاده هاي روزگار دست انداز دارند نا امید نباید بود خدا انتهاي این جاده نشسته و منتظر ماستبه فراز و نشیب هاي جاده نباید اندیشیدمقصد را دریافت بایدهمان مقصدی که تمام جاده ها به او ختم میشودخدایا پناهم باش . . .

حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده ای یکی از قدیمی ترین راه هاي جابجایی کالا می باشد که از نظر قیمت و سرعت جهت حمل بسیاری از کالاها مناسب است .زیر ساخت ساختمان حرفه ی ترابری جاده ای را می توان به راه ها و بارگیر ها تقسیم کرد . برای نام بردن چند نمونه از سرویس هاي شرکت حمل و نقل جاده ای می توان استفاده از کامیون یخچالی و محمولات حجیم،ترانزیت کالا و ارسال کالا به صورت Door To Door را اشاره برد. بخش حمل و نقل جاده ای با آمار سالیانه 600 میلیون تن جابجایی کالا و 10 میلیون تن . . .

در دل من قصر داری، خانه می‌خواهی چه‌کار؟!

بی‌سرپناهی، سرپناه این روزهاست. اما غریب این‌که آن‌قدرها هم سخت نیست! خستگی‌هايمان را جمع می‌کنم و می‌گذارم روی دوشم و می‌زنیم به جاده. راستی، جاده کجا می‌رود؟ ما کجا می‌رویم؟ کسی چه می‌داند!
این بارِ بر دوش، خانه‌ی من است. خانه‌ی تو اما.
پ.ن: عنوان، مصرعی از مهدی فرجی است. . . .

6th

تو ۴۸ساعت گذشته بالغ بر ۲۰۰۰کیلومتر رانندگی کردم.برای خودم یه رکورد محسوب میشه.تهران رو نمیتونستم تاب بیارم.این بار که حجم رانندگیم بیشتر از جاده نوردیای قبلی بود کلی حیوون دیدم که طفلیا با ماشین تصادف کرده بودن و یه گوشه ی جاده افتاده بودن.خودم تو جاده سمنان بودم که یه گروه گنجشک اومدن تو جاده.با اینکه وحشتناک ترمز زدم اما نتونستن خودشون رو جمع و جور کنن و چن تاشون موندن تو مسیرم.اعصابم به هم ریخت.
کلی آهنگ حال خوب کن یا مناسب احوال این رو . . .

اجرای پروژه‌های عمرانی در بقعات متبرکه ایذه/خرابی جاده‌های منتهی به امامزاده‌های شهرستان

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ایذه با اشاره به اجرای پروژه‌هاي عمرانی در بقعات متبرکه این شهرستان گفت: با وجود تردد بالای زائران در مسیر امامزاده‌هاي شهرستان متاسفانه جادههاي دسترسی به آنها از داشتن آسفالت سالم و جاده استاندارد محروم است.   . . .

جاده شب

رفتی از دنیای خاموشمصدایت را گرفتنغصه هاي کهنه برگشتنو جایت را گرفتندر کجای جاده شب راه تو از من جدا شددر کجای قصه از من دست هايت را گرفتنگرچه شاید روز دیدار تو در تقویم من نیستبا نگاهت تا شب جان دادنم همراه من باشمن که برگی در پایان پاییزم غریبملااقل تا لحظه افتادنم همراه من باشبی تو میدانم بی تو میدانم که من میمانم و این جاده هاي بی رسیدنبی تو میدانم بی تو میدانم بی تو من میمانم و یک کهکشان تنهايی محضمثل یک آهوی زخمی در شبی برفی اسیرماز کجا . . .

جاده های نرفته

توو اون شبایی که همه ساعتا خوابشون میرهتوو لحظه هايی که دلم تورو بهونه میگیرهوقتی دلم یه عالمه هق هق مستانه میخوادوقتی که اسمِ خودمم حتی به یادم نمیادتو مثل یه نسیم خوش از دلِ شب سَر میرسیمیای و پس میره با دستِ تو مِه دلواپسیدوباره رَدِ عطرِ تو راهو به من نشون میدهکبوترِ صدامو لبخندِ تو آب و دون میدهبیا دوباره گُم کنیم ساعت و روز و هفته روبیا با هم سفر کنیم جاده هاي نرفته روبیا دوباره گم کنیم ساعت و روز و هفته روبیا با هم سفر کنیم جاده هاي نر . . .

راانندگی در جاده های پر پیچ و خم

رانندگی در جاده هاي پیچ و خم ، سربالایی و سرازیری :رانندگی در جاده هاي متفاوت با سرعت هاي متفاوت صورت می گیرد . سرعت ما هنگام رانندگی با متناسب با شرایط جاده ای خواهد بود ، هنگام رانندگی در جاده هاي پیچ و خم سرعتمان متناسب با تابلوهايی که نصب می کنند باید باشد ، نباید سرعت ما بیش از حد مجاز باشد ، اگر سرعتمان غیر مجاز باشد ، بر خلاف مقررات راهنمایی و رانندگی است . رانندگی در جاده هاي سربالایی و سرازیری باید با دنده سنگین صورت گیرد ، چرا که در سر . . .

بعد از سه روز تعطيلي اجبار دوباره و با تاخير

چهارشنبه 29 آبان ماه 1398 امروز بعد از سه روز تعطیلی اجبار دوباره و با تاخیر 5/3 ساعته وارد شركت شدم . علت تعطیلی چند روز گذشته بسته شدن جاده هاي عبوری و خروجی از شركت به ماهشهر و سربندر و ممكو و جراحی بود . یه مشت روستایی با چفیه هايی بر صورت با دست خالی و با آتیش زدن لاستیك و مسدود كردن جاده با سنگ و درخت . جاده ها رو بسته بودند امكان عبور و مرور وجود نداشت . . .

مولاى سبز پوش

چشمان خیس گریان به جاده اى خیس وتاریك
دوخته شده است تا از امتداد جاده هاى دور،مولاى
سبز پوش ازراه برسد و دستان سردو بى پناه مرا
پناهگاهى باشد.مولایى كه هر جمعه به اشتیاق
دیدارش تمام لحظه هارا تا عصرانتظار، مشتاقانه
میشماریم و به انتظار جمعه اى دیگر كه جمعه
انتظار نباشد چشم به آسمان میدوزیم . . .

دارم میام پیشت جاده چه همواره:))

تا همین دو دیقه پیش حرفم این بود که چی می‌شد اگه من هم تو قرن حافظ و سعدی به دنیا می‌اومدم تا بیشتر خوش باشم؟ یا اگر توی قرن بیستم اروپا زندگی می‌کردم احتمالا تکلیفم خیلی خیلی مشخص تر بود. اصلا همه این‌ها نه. چهل سال زودتر  پام رو توی همین دنیایی که مصطفا توش بوده می‌ذاشتم و تا قبل از شهادتش تعریف خدا و الوهیت و زندگی رو ازش می‌شنیدم.
اما الان که کلاس 10 تا 12 کنسل شده، اول حرص می‌خورم که اگر تلگرام داشتم می‌فهمیدم و از همون 8ونیم بعد از حضور و . . .

جاده خورخان

جاده دسترسی به صیدگاه خورخان بردخون در حال تخریب استجاده خورخان تنها مسیر دسترسی صیادان و سایر مردم بردخون برای رسیدن به دریا است که هر روز شاهد عبور انواع وسایل نقلیه می‌باشد، به گونه‌ای که جاده به مرور تخریب و  فرسوده می‌شود.بهسازی جاده خورخان یکی از مهم‌ترین مطالبات و خواسته‌هاي صیادان بخش است زیرا روزانه تعداد زیادی از صیادان از این مسیر تردد می‌کنند و این جاده موجب فرسودگی وسایل نقلیه می‌شوند و تخریب جاده آنان را از رسیدن به دری . . .

مرز خسروی

 
سال اول جنگ بود، به همراه بچه هاي گروه اندرزگو به یکی از ارتفاعات در شمال منطقه گیلان غرب رفتیم. صبح زود بود. ما بر فراز یکی از تپه هاي مشرف به مرز قرار گرفتیم. پاسگاه مرزی در دست عراقی ها بود. خودروهاي عراقی به راحتی در جاده هاي اطراف آن تردد می کردند. ابراهیم کتابچه دعا را باز کرد. به همراه بچه ها زیارت عاشورا خواندیم، بعد از آن در حالی که با حسرت به مناطق تحت نفوذ دشمن نگاه می کردم گفتم: ابرام جون، این جاده مرزی رو ببین عراقی ها راحت تردد می . . .

بهسازی یکی از محورهای حادثه‌خیز ساری با اعتبار 2 میلیارد ریال

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای میاندورود گفت: عملیات ساماندهی و بهسازی جاده دریا با اعتبار 2میلیارد ریال به طول 300 متر در حال انجام است.به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران کامل نصراللهی با قدردانی از حمایت‌هاي مسؤولان مرتبط با حوزه ارتقاء ایمنی راه‌ها اظهار کرد: عملیات ساماندهی و بهسازی جاده دریا  با اعتبار بالغ بر 2میلیارد ریال به طول 300 متر در حال انجام است.وی افزو . . .

من فرهادم .

من [ فرهادم ]!دوباره آمده از دشت هاي دور،از کوه هاي سخت،از شهید شیرین،از نسل شور بخت. [ دستهايم ] میراث خور تاولهاي آفتاب خورده،وامدار تیشه،پرچمدار عشق. من [ فرهادم ]!از انحنای پیچ جاده هاي زمان آمدم،آنجا که عشق کمر جاده را هم خم کرد. اما [ شیرین ]!دوباره طاقت شنیدن ضجه هاي مرا نداشت،نخواست دوباره بیاید!و من [ فرهاد بی شیرینم ]!شاید بمانم شاید بمیرم شاید. . . .

حادثه در پیچ حصه گاه - محمدآباد

روز جمعه هفدهم آبانماه متاسفانه در پیچ جاده حصه گاه - محمدآباد ، حادثه ای رخ داد که در این حادثه بواسطه تندی زیاد پیچ جاده و سرعت زیاد خودرو باعث  واژگونی خودرو گردید . با اینکه خودرو چند بار ملق زده خوشبختانه چون سرنشینان کمربند ایمنی بسته بودند به هیچکدام آسیبی نرسید.لاب . . .

فروش نبشی پلاستیکی در تهران،نبشی پلاستیکی کاشی،خرید نبشی پلاستیکی،گوشه پلاستیکی، نبشی پلاستیکی اصفهان،نبشی کارتنی،نبشی مقوایی،گوشه پلاستیکی بسته بندی،نبشی بسته بندی،نبشی پلاستیکی پله

نبشی پلاستيکي،فروش نبشی پلاستيکي در تهران ،خرید نبشی پلاستيکي ،نبشی پلاستيکي بسته بندی ،نبشی پلاستيکي کاشی،گوشه پلاستيکي،نبشی مقوایی، نبشی پلاستيکي اصفهان، نبشی بسته بندی، نبشی پلاستيکي پله ،گوشه پلاستيکي بسته بندی، نبشی کارتنی، نبشی مقوایی کارتن

گروه تولیدی تی تاک تولید کننده انواع نبشی بسته بندی 
نبشی پلاستيکي
نبشی مقوایی

تلفن تماس - مهندس محسنی:
09120578916
09199762163 . . .

املاک صنعتی فتح جاده مخصوص

املاک صنعتی فتح جاده مخصوص
در بین املاک صنعتی فتح  , املاک هیراد با بانک اطلاعاتی بسیار خوب و بالا توانسته بهترین خدمات را به مشتریان خود در غرب تهران ارائه دهد.در منطقه ی فتح املاک صنعتی هیراد به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنددر ایران خرید وفروش املاک صنعتی نه سابقه دور و درازی دارد و نه تاکنون به شکل حرفه‌ای و سازمانی از طرف نهادهاي مسئول بدان نگاه شده است، اما دراین میان تعدادی از مشاور املاک صنعتی فتح جاده مخصوص با مدیریت قوی که . . .

سر هر جاده منم

سر هر جاده منم ، چشم به راهی که توییشب و روزم شده چشمان سیاهی که توییبنــدبازی وســـط معــــــرکه ام ، وای اگــــرروی دوشـم بنشیند پر کاهی که تویــی !زیر پایم پلی از موست ، ولــی زل زده امبین چشمان تماشا به نگاهـی که تویــیکور کرده ست مرا عشــــق و سر راهـم بازباز کرده ست دهان حلقه ی چاهی که تویینیست کم وسوسه ای سیب بهشت ، اما مندستم آغشتــــه به نارنج گناهی که تویی پانته آ صفایی . . .

جلسه بررسی مشکلات راه دهستان درزاب

با سلام.جلسه بررسی مشکلات و مسائل مربوط به راه با حضور مهندس پورعلی و تعدادی از دهیاران در دفتر دکتر شیران با مدیریت مهندس بادیانی روز پنجشنبه مورخه17/5/1398 ساعت 8صبح برگزار گردید که مشکلات مربوطه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید مسائل مربوط به راه دهستان  احصا و پیگیری گردد. در این جلسه موارد ذیل مطرح گردید:وضعیت روشنایی جاده اصلی دهستان در نقاط حادثه خیز(پل آغاز خانه- پیچ سعد آباد وکلوخی –پل نقاب- و.)نقاط حادثه خیز بررسی  و رفع خطر گردد.برر . . .

الحمدلله شدم کربلایی (2)

در جاده (جاده نجف به کربلا ) این که ایرانی هاي زیادی حضور داشتند مایه مباهات و دلگرمی ما میشد ،موکب ها در دو طرف جاده به صورت شبانه روزی به زائران خدمت میکردند و از هیچ کاری دریغ نداشتند از غذا و نوشیدنی ها و جای خواب گرفته تا ماساژ بدن و واکس و شستن پاها با آب و صابونشب ها در طول مسیر مشکل جای خواب نداشتیم و موکب ها و ساختمان هايی برای اسکان زائرین مهیا شده بود و در خود کربلا هم به موکب خوانساری هاي اصفهان رفتیمطی چهار روز به کربلا رسیدیم ( یعنی . . .

ترافیک پر حجم در ورودی و خروجی‌های مشهد

  سرهنگ هادی امیدوار رئیس پلیس راه فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ترافیک در جادههاي تربت حیدریه - مشهد، مشهد - نیشابور و مشهد - قوچان پرحجم است.او ادامه داد: ترافیک در آزادراه شهید شوشتری نیز پرحجم و در سایر جادههاي استان عادی و روان گزارش شده است. رئیس پلیس راه فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: دیروز سه فقره تصادف منجر به فوت در جادههاي استان رخ داد که در پی آن یک نفر در دم جان باخت و ۲ نفر نیز در بیمارستان جان خود را از دست دادند. . . .

اعلام جاده‌های برفی و بارانی‌ کشور

اعلام جادههاي برفی و بارانی‌ کشور

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اعلام اینکه برخی محورهاي مواصلاتی کشور، برفی و بارانی هستند، بر وم رعایت موارد ایمنی از سوی رانندگان تاکید کرد.
سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ درباره وضعیت جوی و ترافیکی جادههاي کشور، گفت: برابر آخرین گزارش دریافتی تا این لحظه در اکثر محورهاي استان‌ اردبیل و محور اهر-کلیبر در استان آذربایجان‌شرقی بارش برف گزارش شده اس . . .

سعید نیکخوsaedelx

آقای سید سعید نیکخو یکی از رانندهايی است که توانسته ساعت ها در جاده هاي کشور بدون خستگی وبه تنهايی مسیرهارو طی کنه وآشنایی کامل با جاده هاي فرعی واصلی جنوب کشورسیستان وبلوچستان.هرمزگان.بوشهر.خوزستان را داردلذا ادارات چندین بار درخواست همکاری جهت راههاي فرعی برای مبارزه با افراد هاي قاچاقچی واشرار دادن که وباتوجه به مشقله کاری خود این درخواستو رد کرد  #سعید_نیکخو  #سعیدنیکخو . . .

جمله ای تاثیر گذار از پدر بهنام

جمله ای تاثیر گذار از پدر بهنام
حرکت به سوی اهداف بزرگ مثل رانندگی در یک جاده مستقیم و بلنده که انتهاي اون معلوم نیست و تا دور دست­ ها ادامه داره. آدم وقتی ابتدای راه هست و به انتهاي جاده نگاه میکنه، میبینه که دو طرف جاده در افق با هم تلاقی پیدا کردند و شاید بترسه و با خودش فکر کنه "این غیر ممکنه که من بتونم با ماشینم از این مسیر باریک عبور کنم" و از حرکت به سمت هدف خودش منصرف بشه. ولی بهنام، هیچ وقت اسیر افکار منفی نشو. مسیرت رو با قدرت ادامه بده . . .

نبردهشت ساله قسمت اول

صدای تیربارمیادخوب گوش کن محمود.محمودکه گوشش براثرصدای انفجارکرشده بودگفت این بعثی هاچرانمیرن خانه خودشان ازماچه میخواهند؟محمدگفت هرچه داری ونداری رابعنوان غنیمت میخواهند.
خلوت شده جاده مثل اینکه بعثی هارفته اندجهت به نوامیس.محموداین حرف هارادرهنگامی که میدیدولی نمیشنیدمیزدباکلی نارنجک سمت جاده رفت.
علی که هنوزمتوجه نشده بودگوش محمودکرشده دنبالش میرفت.
هردوجهت کشتن بعثی هاعازم میدان نبردبودند. . . .

عالم بي عمل!

باربد: مامان مگه نميگن كه نباید برای كسی بد خواست؟ مگه نميگن كه هركسی بهت بدی همكرد ولی تو خوبی كن؟ مامان: چرا عزیزدلم.باربد : پس چرا ميگن مرگ بر آمریكا؟مامان: پسرم این شعارها و . مربوط میشه به مسائل ی.باربد: نه! این میشه مثل عالم بی عمل!وقتی خود مدرسه، كتاب ها، معلم ها همه شون ميگن خوبی كنید، مرگ و بدی برای كسی نخواید و . وقتی خودشونمیام ميگن مرگ بر آمریكا، مثل عالم بی عمل هستند. وقتی خودشون حرف  . . .

تکرار گریزی

درست وسط مکالمه ای که با دوستم داشتم 
و می گفتم که من برای پیاده روی  دوست دارم یکسره برم و همون مسیر رو برگردم
نه اینکه تو پارک هی چند دور بزنم یه مسیری رو. اصلا به خاطر همینه که چند وقتی
بی بهانه و با بهانه دوست دارم برم جاده سلامتی توچال، ذهنم من رو نگه داشت رو 
حرفی که زدم.
ترس از تکرار در من من رو از همه ی پارک هاي اطراف خونه تا جاده سلامتی وامی رهاند.
تکرارگریزی انرژی بیشتر از اونی که باید، ازم نگیره؟!!!
  . . .

تاخت

از یک روستای کوچک برمی‌گشتیم و صندوق ماشین پر از گوجه و کدو و بامیه و بادمجان بود. بخش‌هايی از جاده خاکی بود و هر چند دقیقه یکبار ماشین تکان می‌خورد و من فکر می‌کردم تا به خانه برسیم گوجه‌ها له می‌شوند. جاده پر از کامیون‌ها و وانت‌هايی بود که بین مزرعه‌ها و کارخانه‌ها در رفت و آمد بودند. یکی دو کیلومتر از جاده در دست تعمیر بود و ازدحام ماشین‌ها بیشتر شده بود. میان آن همه ماشین خسته و رانندگان کلافه و اخمو تصویری توی ذهنم قاب شده که هنوز ه . . .

دوست دارم داداشی .

 دلتنگ که باشم ساده ترین چیز ها هم اشکم را در می آورد…یاد تو که جای خود دارد!  آجی. . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)