98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

تمرین خروس لاری به شش ماهگی

#خاطرات_شهید

 ✍تاحالا دیده ای خروس تخم بگذارد؟شهید علی اندرزگو برای انقلاب بسیار زحمت کشید و تلاش داشت که شاه را از مملکت بیرون کند.او طی سفری به خارج چند قبضه سلاح با خود به ایران آورد و به مبارزان مسلمان تحویل داد. ✍مقام معظم رهبری هم از او خاطره ای جالب دارند. ایشان می فرمایند:یکبار در مشهد سید علی اندرزگو را دیدم که با لباس مبدل راه می رفت. سبدی را که در داخل آن خروس قرار داشت، را حمل می کرد.وقتی به من رسید سلام کرد و گفت:تا حالا دیده اید خروس تخم بگذار . . .

مرغ و خروس زنده

مجموعه آرمان برای رفاه حال مشتریان در این برهه زمانی اقدام به فروش مرغ و خروس زنده جهت قربانی و دفع بلا و چشم زخم می کند. از آنجا که قیمت گوسفند آنقدر بالا رفته است که قشر زیادی از جامعه دیگر قادر به خرید گوسفند نمیباشند مجموعه گوسفند زنده پیام اقدام به راه اندازی فروش اینترنتی مرغ و خروس زنده نموده است شما می توانید برای جلوگیری از دفع بلا و چشم زخم اقدام به خرید مرغ زنده و خروس زنده و قربانی کردن آن نمایید. قاعدتا یکی از موثرترین راه ها جهت . . .

تعریف ت از دیدگاه چرچیل

عده ای به اصرار از چرچیل خواستند که ت را تعریف کند.
چرچیل به ناچار دایره ای کشید و خروسی در آن انداخت و گفت:خروس را بدون آن که از دایره خارج شود، بگیرید!
این عده هرچه تلاش کردند نتوانستند و خروس از دایره بیرون می رفت.آخر از چرچیل خواستند که این کار را خود انجام دهد.
چرچیل خروسی دیگر کنار خروس اولی گذاشت و این دو شروع به جنگیدن کردند.آنگاه چرچیل دو خروس را از گردن گرفت و بلند کرد و گفت:
این ت است!حالا می توان فهمید که چرا همه دنیا را این چن . . .

خرافه نگاری/نجوای شیطانی: (خروس سپید)

یادم میاد آقا نعمت خروسی سفید داشت و هر کجا که می‌گفتند سحر و جادو شده، با خروسش به آنجا می رفت. فقط کافی بود خروس آقا نعمت یکبار در آن محل بانگ دهد تا کل آن خانه و ساکنانش از شر طلسم و جادو و اجنه راحت شوند. اگر اشتباه نکنم یکبار خانه سیمین خانم بود که 1 ماه به خرج صاحب خانه می‌خورد و می خوابید تا خروس سپیدش بخواند! . . . .

چرا چالش بطری؟- دم خروس

دم خروس 
سخنرانی‌های استاد کاظمی (پدر تحلیل فارسی)
 
موضوع هفته: چرا چالش بطری؟
#چالش_بطری #بطری_بازی #آب_بازی #کانال_مالی_اروپا #فراماسون #سخنرانیهای_استاد_کاظمی #احمدرضا_کاظمی
#دم_خروس . . .

سریال ستایش - دم خروس

دم خروس 
سخنرانی‌های استاد کاظمی (پدر تحلیل فارسی) 
 
موضوع هفته: سریال ستایش
#طنز #ستایش #سریال_ایده_آل #گاندو #بنجامین_باتن #توافق #حشمت_فردوس_زمانه # #سخنرانیهای_استاد_کاظمی #احمدرضا_کاظمی
#دم_خروس . . .

گیاه تاج خروس

تاج خروس یک گیاه بسیار بلند با برگ های سبز و بنفش است که گل های آن بیشتر به رنگ قرمز، بنفش و زرد دیده می شوند.بیشتر گونه های آن به عنوان علف هرز شناخته می شوند اما برخی گونه های آن خوراکی بوده و از برگ های آن به عنوان سبزی و دانه هایش به عنوان یک غلات مقوی استفاده می شود.و از خواص ان میتوان به درمان کم خونی /سرطان/یبوست اشاره کرد.عنوان . . .

خودت را دوست داشته باش - دم خروس

دم خروس
جنون جوانی
 
موضوع هفته: خودت را دوست داشته باش!
#طنز #دم_خروس #اسماعلوی #خودت_را_دوست_داشته_باش #ن #دوست_شدن #روانشناسی #اعتماد_به_نفس #مشاوره #شهربانومنصوریان #جنون_جوانی . . .

جوجه عقاب

تو همانی هستی که می اندیشی کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم ، بر بلندای آن قرار داشت . یک روز زله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد . بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود . مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید . یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد . جوجه عقاب . . .

فروش تخم مرغ و خروس ابریشمی( شرکت تاج جوجه )

یکی دیگر از نژاد های مرغ که از نظر زیبایی  خاص بسیار مورد توجه بوده  و پرورش داده می شود، مرغ ابریشمی می باشد از مهم ترین ویژگی این نژاد از مرغ و خروس وجود حاشیه یا نواری سیاه رنگ در پرهای این پرنده می باشد. پرهای این نژاد در دو رنگ طلایی براق و سفید مایل به نقره ای است و بر همین اساس به دو گونه سبرایت طلایی و سبرایت نقره ای نامگذاری شده است. مرغ سبرایت بسیار آرام و اهلی بوده و به راحتی قابل پرورش همراه با سایر نژاد های مرغ می باشد ولی به دلیل جث . . .

خروس

من از صدای خروس فهمیدم حنجره ای که بلندو رسافریادش را جار بزند بریده خواهد شد.  دوتا جوجه از بازار خریدم. هرروز دونه واب وبعدش گندم وغذای مرغ وخروس بهشون دادیم تا بزرگ وبزرگتر شدند واما وقتی رسید که ابراز مردونگی وغیرت ووجود کردند .صدای یکیشون کم کم دراومد وچند صبح زود شروع کرد به خوندن با صدای ناجور.چندروز بعدش هم به جرم همین صدا سپرده شد به دست مشتری که بهردلیلی خاستش ورفت به سوی سرنوشتش. . . .

حکایت آن مرغدانی

پدرم بعداز بازنشستگی به هرکاری دست زد تا خودش را سرگرم کند. از رنگ کردن ظرف های ماست و پنیر و ساخت گلدان تا نجاری و ساختن وسایل بدردنخور و خانه شلوغ کن. یکروز هم روی پشت بام، اتاقکی ساخت و چند جوجه توی آن انداخت تا بزرگ شوند.جوجه ها که مرغ شدند، هرروز صبح دو،سه تایی تخم مرغ تازه سر میز صبحانه داشتیم.نمی دانم چه شد که پدرم تصمیم گرفت یک خروس هم به این جمع اضافه کند.با آمدن خروس اوضاع بهم ریخت.یک روز دیدیم تخم مرغ ها شکسته اند، روز دیگر توی تخم مرغ . . .

جوجه گیری از غازهای مولد آفریقایی

غازهای قهوه ای آفریقایی اصل، دارای منقار کاملاً سیاه رنگ ولی رنگ پاهایشان سیاه رنگ نمی باشد.
* اما نکته قابل توجه خریداران و تکثیر کنندگان غاز آفریقایی قهوه ای باید توجه فرمایند این است که از هر سری جوجه هایی که متولد می شوند جوجه هایی هستند که در سنین ٤ تا٥ ماهگي رَگِ های نارنجی در منقار مشاهده خواهد شد که این را نمی توان در غیر اصل بودن مولد یا بی اعتمادی به فروشنده دانست.
زیرا این اتفاق برای تمام گونه های جانواری رخ می دهد.
بطور مثال، پرورش . . .

دیگرانی شبیه به من

روستایی که به آن منسوب هستیم ، چنل تلگرام دارد و نمی‌دانم چرا من هم عضوش هستم من تاکنون آن روستا را ندیدم و احتمالا هیچ گاه نیز نخواهم دید، در هر حال دیروز اطلاعیه زده بودند که از طرف دامپزشکی مرکز، فردا صبح می‌آیند روستا تا به پرندگان واکسن بزنند و از اهالی خواسته بودند که یک ظرف تمیز پلاستیکی در دار، هم همراه داشته باشند تا دارو بگیرند و یک هفته به پرنده‌ها بدهند، در ضمن پرنده‌ها نیز باید از جمعه شب تا بعد از دریافت واکسن تشنه باشند.احتم . . .

گوجه ماهی

خانه مادربزرگ شعبه دیگری ندارد *_*
یه خونه با حیاط برزگ که دو ضلعش باغچه است و ضلع سوم یه باغیه برای خودش! پر از هلی گوجه و تره و جعفری و چغندر و لوبیا سبز و درخت گردو و گل با یه لونه مرغ که یه خروس بی خاصیت داره که علی رغم داشتن هیکل نتونست خروس دایی رو که نصفش بود شکست بده به نظرم بین مرغا مونده زن زلیل شده :/
اینم رونمایی گوجه ماهی:    
تازه از تخم اومده بیرون :دی
الان که این پستو ارسال می کنم دارن اسید می پاشن روش (تو معدمه) . . .

تخم نطفه دار طیور زینتی و گوشتی

تخم های نطفه دار در بهترین مزرعه ها و تحت نظر بهترین و درجه یکترین مرغداران و پرورش دهندگان پرندگان زینتی از بهترین مزرعه پرورش دهنده جمع اوری میشوند ومورد بازبینی قرار داده میشوند تمامی تخم ها تازه بوده و از لحاظ راندمان بالا میباشند.تخم انواع پرندگان پرورشی و زینتی در هر نژاد و فرمتی که شما می خواهید انواع مرغ،بلدرچین ،کبک،بوقلمون،شتر مرغ،انواع پرندگان زینتی ،لاري،ابریشمی ،ارمنی انواع طوطی،طاووس و.با کیفیت و وارداتی از ترکیه ،90 درصد . . .

موش كوچولو

یكی بود یكی نبود، غیر از خدای مهربون هیچكس نبود!روزی روزگاری یک موش کوچولو و بی تجربه راه افتاد تا کمی توی مرزعه بگرده و سر و گوشی آب بده.همینطوری که داشت راه میرفت و اطرافش رو نگاه میکرد یک خروس دید.اون که تا حالا خروس ندیده بود،با خودش گفت:"وای چه موچود ترسناکی!عجب نوک و تاج بزرگی!حتما حیوون خطرناکیه. باید سریع فرار کنم."بعد هم موش کوچولو دوید و رفت. کمی جلوتر موش کوچولو به یک گربه رسید.اون تا حالا گربه هم ندیده بود.پیش خودش گفت:"این چقد حیو . . .

پنجاه و شش

با توجه به سوابقم در تدریس و اینا وقتی خودم رو دوباره در جایگاه تدریس تخیل می‌کنم، می‌فهمم که حال و حوصله شاگرد ندارم که از ابتدا بخوام بهش چیزی بگم بلکه بیشتر گوش شنوا می‌خوام تا شاگرد!
دوس دارم مطالب خودم رو کشکولی بگم و باقی روز به کنجی بخزم و از هوا تازه استفاده کنم.
دوست دارم خونه‌م ویلایی باشه با یک حیات(شما با ط بخوان برای من ت است) بزرگ که مرغ و خروس و گل و گیاه داشته‌باشه.
صبح زود خروس خوان بلند شم نمازی بخونم و دلبر دامن گلی چایی شیر . . .

مرغ و زندگي روستايي

مرغ و خروس از مهمترین پرندگان پرورشی در روستا هست که به دلایل زیادی به صورت گسترده در خانه های روستایی نگه داری می شه . از مهمترین دلایل نگهداری مرغها در روستا میشه به تخم اوری اونها اشاره کرد که هم میشه از اونها جوجه اوری داشت و هم اینکه به مصرف روزانه خانواده میرسه . در نگهداشتن مرغ ها در خونه باید به یکسری مواردی توجه کرد که عدم توجه به اونها میتونه سبب از بین رفتن اونها میشه .از مهمترین موارد میشه به محل نگهداری اونها اشاره کرد . در طول روز . . .

سوره شعرا 26

بسم الله الرحمن الرحیم
 
هرکه این سوره را تلاوت کند اورا ده حسنه باشد بعدد هرکه تصدیق نوح وهود و شعیب وصالح و ابراهیم وعیسی ومحمد و تکذیب  کنندگان آنها  است
الله هفت سوره بقره و آل عمران و نساء ومائده و انعام و اعراف وانفال را به جای تورات و سوره طه و طواسین بجای زبور آورده است هرکه طواسین یعنی سه سوره شعرا و نمل قصص را بخواند از اولیا الله می باشد و درجوار و پناه او جا گیرد ودر دنیا هرگز به او درویشی نرسد و چندان نعمت جلیلی به او دهند که فوق رض . . .

لینک جدید گروه ایران لاری در تلگرام

سلام به همه عشقبازان ایران به گروه ایران لاري در تلگرام بپیوندید
 
تخصصی ترین گروه لاري ایران
 
گروهی برای روش درمان و پیشگیری انواع بیماری ها و نژاد شناسی تخصصی انواع لاري
 
باحضور بزرگ ترین اساتید ایران
لینک جدید
 
https://t.me/joinchat/GL2pm0LkGxBdoagG25eCtQ
 
عضوشید☝️☝️☝️ . . .

کاردستی خروس کاغذی

قوقولی قوقو
قوقولی قوقو
سحر شد
سیاهی در به در شد
بچه ها سلام. 
بیاین باهم یک خروس کاغذی درست کنیم.
یک کاغذ رنگی مربعی شکل بردارید و با فیلم آموزشی جلو برید.
هر جا دوست داشتین فیلم رو نگه دارین.
اگه خواستین مرغ کاغذی درست کنید آموزش قبلی را ببینید. . . .

|صَدُ چآردَه|

دلم کسی را میخواهد مثل خودم دیوانهکسی که در کوچه‌هابـه دنبال مرغ و خروس‌ها بیفتدو بادبادک بسازدبسپارد بـه دست آسماندلم کسی را می‌خواهد شبیه بـه هیچکسآنقدر صاف و ساده!کـه بوسه‌ای گونه‌هایش را گل بیاندازداز آن‌هایی که می‌شودبا آن‌ها لذتی بی‌نهایت را تجربه کردشبیه به خودم.دیوانه!                                                                                                   :) . . .

صبح است

   ساعت خورشید صبح است    خروس بالای آنتن می خواند بپاخیز    زنگ مدرسه در لای باد می پیچد    گچ سفید روی تخته سیاه را می بوسد    دانش آموزی ترکه بدست بر دست معلم می کوبد   شاگردی دیگر ناظم را یک لنگه پا پشت دفتر می کارد   مدیر مدرسه حیاط را جارو می زندشاگردی روی صندلی او تاب می خورد . . .

علائم راه رفتن نوزاد

 
فرزند شما در اوایل ۶ ماهگي با علائمی نشان می دهد که آماده راه رفتن است. آیا کودک شما به زودی راه می رود؟
فرزند شما در اوایل ۶ ماهگي با علائمی نشان می دهد که آماده راه رفتن است. آیا کودک شما به زودی راه می رود؟ در ادامه نشانه هایی که باید به آن ها توجه کنید آمده است. در ادامه پیرامون این موضوعات مطالعه خواهید کرد: علائم راه رفتن کودک در ۶ الی ۹ ماهگي، علائم راه رفتن کودک در ۹ الی ۱۲ ماهگي، علائم راه رفتن کودک در ۱۲ الی ۱۸ ماهگي.
ادامه مطلب . . .

علائم راه رفتن نوزاد

فرزند شما در اوایل ۶ ماهگي با علائمی نشان می دهد که آماده راه رفتن است. آیا کودک شما به زودی راه می رود؟
فرزند شما در اوایل ۶ ماهگي با علائمی نشان می دهد که آماده راه رفتن است. آیا کودک شما به زودی راه می رود؟ در ادامه نشانه هایی که باید به آن ها توجه کنید آمده است. در ادامه پیرامون این موضوعات مطالعه خواهید کرد: علائم راه رفتن کودک در ۶ الی ۹ ماهگي، علائم راه رفتن کودک در ۹ الی ۱۲ ماهگي، علائم راه رفتن کودک در ۱۲ الی ۱۸ ماهگي.novinrahro . . .

بیداری و

سخنان دکتر علی شریعتیدکتر علی شریعتی در خاطرات خود نوشته است .به دوستی گفتم: چرا دیگر خروس‌تان نمیخواند؟!گفت: همسایه‌ها شاكی بودند كه صبح‌ها ما را از خواب خوش بیدار می‌كند، ما هم سرش را بُریدیم. آنجا بود كه فهمیدم هر كس مردم را بیدار كندسرش را خواهند بُرید.در دنیایی كه همه از مرغ تعریف میكنند نامی ازخروس نیست، زیرا همه به‌فكر سیر شدن هستند، نه بفكر بیدار شدن.! . . .

ماجراهای بامزه ملانصرالدین

ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﻣﻼ‌ ﺑﻪ ﮔﺮﻣﺎﺑﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ،ﺗﻌﺪﺍﺩﯼ ﺟﻮﺍﻥ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﺳﺮ به سر ﺍﻭ ﺑﮕﺬﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺟﻬﺖ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻏﯽ ﺑﺎ خود آﻭﺭﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﻼ‌ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﮔﻔﺘﻨﺪ:ﻣﺎ ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﻗﺪﻗﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﻭ ﯾﮏ ﺗﺨﻢ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﯾﻢ،ﺍﮔﺮ ﮐﺴﯽ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺨﺎﺭﺝ ﺣﻤﺎﻡ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ!ﻣﻼ‌ ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﺮﺩ ﺑﻪ ﻗﻮﻗﻮﻟﯽ ﻗﻮﻗﻮ! ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺑﺎ ﺗﻌﺠﺐ ﺍﺯ ﺍﻭ . . .

مسافرت

برای اولین مرتبه است که همدان آمده ام و با خود کوله کوهنوردی و تجهیزات صعود نیاورده ام. برای من همدان چندان جالب نیست اگر چه زادگاهم است اما با آن حال نمیکنمدر عوض اسداباد حسابی مزه داد. مخصوصا ب تسنیم. اسب سواری کرد‌ سگ دید زندگی روستایی را تجربه کرد گاو و گوسفند مرغ و خروس هم دید.این روزها وقت برای استراحت خوب است.یک کتاب هم تمام کردم. برگردم تهران باید کتاب جدید را در دست بگیرم.من ب آرزو فکر میکنم در این سفر .شما هم آرزو دارید؟ . . .

آشنايي با کشور گرجستان

گرجستان کجاست گرجستان کشوری است که در آسیای غربی قرار داردو با مرز و بوم های روسیه , ترکیه , ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم نیز مرز است و قسمتی از مرزوبوم هایی می‌باشد که نیز در آسیا و نیز اروپا جای‌دارد , مردمان این سرزمین به گویش گرجی کلام می نمایند و آئین قانونی آنان مسیحیت است و مقررات گرجستان نظیر ضوابط اتحادیه اروپا میباشد . مردمان گرجستان به قدری میهمان نواز اند که با او‌لین برخورد گویی یک سری سال است که شما‌را میشناسند و با بخ . . .

دل بی اصول ما .

دختر مردم، از راه می رسد ، کبکش خروس می خواند ‌، و دلش شدیدآ توی راه راست عاشق شده است ، نه مثل دل چپل چوله ی من ، که چشم هاش را بسته و سر کبکش توی برف است ، و نمی خواهد ، و نمی بیند ، و نمی فهمد ، و سر در نمی آورد ، دور تا دورش این همه فاصله را ، این همه بی ربطی ، این همه فرق ، این همه محال را  لعنت به من و اتفاقاتی که ، با آرامش و بی دردسر و بی دغدغه ، در مسیری شدیدآ صاف، آرزوهای مرا صاحب می شوند و ، روحشان هم در جریان دل صاحب مرده ی من نیست ! به قول ی . . .

اتاق آئینه(خانه لاری ها)

 
 
اتاق آئینه (خانه لاري ها)
 اتاق آیینه ها در قسمت شرقی این خانه قرار دارد.در خانه اعیان معمولا برای تفنن، فضایی هنری ایجاد می‌کردند که تزئینات این فضا به وسیله آیینه کاری یا گچبری انجام می‌گرفت،اتاق آیینه کاری خانه لاري ها حدود پنجاه یا شصت سال پیش ساخته شده است.
 (Mirror Room (Lari  House
 .At home, the Lords usually created an art space for recreation that was decorated with mirrors or plastering . . .

عشق در روزی از روزهای دسامبر

عشق در روزی از روزهای دسامبررمان عشق در روزی از روزهای دسامبر اثر جوزی سیلور یک رمان عاشقانه است که در ماه ژانویه ی 20 به عنوان بهترین رمان در ژانر خودش توسط خوانندگان انتخاب شد. این کتاب همچنین از پرفروش ترین کتابهای نیویورک تایمز نیز میباشد. داستان درباره دختری به نام لاري است که با وجود اینکه به عشق در نگاه اول اعتقادی ندارد ولی خودش با یک اتفاق ساده و در یک نگاه طوری عاشق میشود که تمام زندگیش تغییر میکند. داستان پر است از لحظات تلخ و شیری . . .

سوداګريزه نندارتونونه د افغان محصولاتو نوم را ژوندي کوي

په دی برخه کی د نندارتونو اقتصادی اهمیت ته چی د افغانستان د اقتصادی پیاورتیا لپاره یی لری لنډه کتنه کوو.  لکه چی مخکی ذکر شول ، نندارتونونه د یوه هیواد د اقتصادی پیاوړتیا لپاره ډیر ضروری دی او کولی شی چی د یوه هیواد محصولات نوری نړی ته وښایی، او سوداګر نوو قراردادیانو او نوو مارکیټونو ته لاره پیدا کړی.  ددی په ترڅ کی سوداګر خپل محصولات نوموړو بازارونو ته عرضه یا صادروی او ددی لاري مملکت ته د اسعارو د راوړلو ور ګرځی.  همدارنګه  د صادراتو د پرا . . .

میل ورم خشک میلورم

میل ورم خشک میلورممیلورم خشک میل ورم خشک شدهمیلورم خشک برای تغذیه انواع ماهی ها (اسکار،فلاور،آروانا٫کوی.)انواع پرندگان (مرغ وخروس،قناری،سهره،طرقه،مرغ مینا،طاووس،قرقاول،بلبل،فنچ.)انواع خزندگان (بیردد،گکو،آفتاب پرست،پکمن فراک.)میلورم خشک دارای پروتئین بالاتری نسیت به زنده ان است.میلورم خشک برای بلبل.هزاردستان.فنچ.خرگوش.گربه.مرغ.خروس.طوطی مناسب می باشد.فروش 5 گرم الی 1000 گرمیارسال به تمام نقاط ایران تماس: 26|682|0912 . . .

کبک خروس‌خوان در خروس‌خوان صبح

یکی از خصوصیت‌های آزاردهنده‌م که آسیبش فقط به خودم میرسه اینه که ظرف مدت کوتاهی بعد از ساخت یک ویدئو ازش متنفر میشم. خجالت میکشم ببینمش و وقتی بقیه نگاهش میکنن دلم میخواد از خجالت فرار کنم برم یا لپ‌تاپ‌هاشون رو خاموش کنم.مدت‌هاست از فضای ساخت ویدئویی که خودم خالقش باشم دور شدم. میسازم اما طبق خواسته‌ی دیگران. نمیدونین این روی سکه‌ی ساخت ویدئو چقدر عذاب‌آور و چندش‌آوره‌.من راجبع‌به اینجور روحیه‌ها میخونم گاهی. درباره آدم‌هایی که ذ . . .

و چون تو نماز می خوانی،من خداپرست شده ام.

ساعت ۴:۳۶ ، از خواب پریده ام ،نیم ساعت دیگر باید بلند شم و آماده شم ! دارم آهنگ گوش می دم ،میگه :تا با غم عشق تو مرا کار افتاد _ بیچاره دلم در غم بسیار افتاد _بسیار فتاده بود اندر غم عشق_اما نه چنین زار که این بار اوفتاد،شهرام ناظری می خونه! صبح آدم قشنگ می شه.دیشب بوی بارون آدمو دیوونه می کرد . هنوزم بوش میاد ، از پنجره بیرونو نگاه می کنم ،نور افتاده روی رطوبت کف حیاط و درخشش داره! صورتمو میچسبونم به خنکای پنجره ، صدای خروس میاد! الاناست که اذون ب . . .

جواب سوالات زیر

1) هیچ کدام. بازماندگان که زنده هستند نیازی به دفن کردن ندارند. ۲) هیچ کدام.خروس که تخم نمی‌گذارد! ۳)هیچ کدام.آپارتمان یک طبقه که راه پله ندارد! ۴) آری. اگر این سوال را نتوانستید جواب دهید، وای بر شما.دکتر یک خانم جراح است یعنی این شخص مادر پسر است! ۵) خیر، شما پیش از اینکه کیک داشته باشید باید آن را بپزید ! ۶) آری،.بپرید و ببینید که خانه شما چقدر می‌پرد! ۷) هیچ کدام. یک کیلوگرم آهن با یک کیلوگرم پنبه به طور دقیق برابر هستند. ۸) هیچ کدام. خودرو . . .

تالار خانه ی لار ی ها

 
تالار خانه ی لاري ها
قست جنوبی خانه ی لاري ها شامل تالار و بادگیر است در فصل تابستان فضای مناسبی برای جمع شدن اعضای خانواده به دور هم بوده است.
 
 
Hall of Fame
The south wing of the lariat includes a hall and a windshield. In the summer it was a good place to gather family members.
  . . .

کارگاه خلاقیت و کاردستی

کارگاه خلاقیت و کاردستی در تاریخ 11/09/1398، ساعت 17:00 درکتابخانه مرکزی (آیت الله مهمان نواز) برگزار گردید.                                   در این کارگاه که با همکاری خانم ها رضاقلی زاده و سلیمی برگزار شد، کودکان در محیطی شاد و صمیمی ساخت خروس کاغذی را با استفاده از مقوا و کاغذ رنگی آموزش دیدند.این کارگاه هردوشنبه در بخش کودک کتابخانه مرکزی بجنورد برگزار می گردد. . . .

یادمان خواهد ماند!

 
  از آخرین جمعه وهفته ی پایانی آبان ماه نود و هشت حرف و حدیث بسیاری باقی خواهد ماند . هر چند اینترنت مسدود و باقی پیام رسان ها هم فیلتر شده است اما ما مستقیما می بینیم و می شنویم و با گوشت و روح و جان مان حس می کنیم در اطراف مان چه می گذرد. و در یاد و خاطرمان خواهد ماند چه کسانی با وعده ی خروس قندی احساسات ما را جریحه دار کردند. یادمان خواهند ماند که آنها چقدر زندگی و ارزش حیات ما را دست کم می گیرند و با وعده ی مقرری ماهیانه ای ناچیز که نمی تواند ح . . .

|شروع هشت ماهگی|

شروع هشت ماهگي شروعی برای شیطنت های جدید
صبح زودتر از ما بیدار میشه و شروع میکنه به بازیگوشی
به حدی که شیشه‌ی عینک پدرگرامیشون رو از جا دراورده بود :)))
فک کنم باید بندمش به خودم فسقلی رو 
همشم دنبالشم که وقتی با کمک پشتی و در و دیوار سرپا وایساده نخوره زمین
با این همه مراقبت کمِ کم روزی پنج بار رو زمین میخوره 
حس میکنم دارم سخت ترین مرحله بچه‌داری رو میگذرونم 
شایدم اینا یه مقدمه باشه :| . . .

تمرين تنش زدايي

به هنگام اعمال خودكار مانند رانندگی به نوار گوش ندهید. فعالیت عمده تمرين حاضر ایجاد تنیدگی و آرمیدگی متناوب در گروهی از عضلات است. آن قدر بر عضلات تنش وارد كنید كه تنیده شوند؛ ولی نه آن قدر كه عضلاتتان درد بگیرند. هر گاه عضلات شما درد گرفت, یعنی شما بیش از حد تنیدگی ایجاد كرده اید. . . .

راهکارهای مناسب جهت شاداب سازی دانش آموزان در مدارس

عصری که ما در آن زندگی می کنیم به کلی متفاوت از زمان های گذشته است پدیده های جدید متنوع و به هم پیچیده آنچنان فراوان و نو به نو شده اند که دانایی ها، توانایی ها و امکانات را اجتناب ناپذیر می کند. البته این دانستنی ها و مهارت ها باید قادر باشند امنیت روانی و احساس زیبایی دوستی را در مواجهه با مشکلات زندگی تضمین کند. در روند استفاده از امکانات در راه مقابله منطقی و فراگیر مسایل دنیای جدید به خصوص نگرش های جوانان باید از اصول بهداشت روانی استفاده . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)