98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دادو بیداد شیخ حسن نصرالله برای چیه؟

سید حسن نصرالله

یحیی ابوزکریا» اندیشمند و رومه‌نگار الجزائری در حساب توئیتری خود به بیان دیدگاهش درباره شخصیت سید حسن نصراللهاز من پرسیدند که نظرت درباره حسن نصرالله چیست؟ گفتم: مرد بزرگی است، اگر در میان صهیونیست‌ها بود او را رهبر خود می‌کردند، اگر در میان غربی‌ها بود او را تقدیسش می‌کردند، اگر در میان بودایی‌ها بود تا مقام قداست او را بالا می‌بردند اما او در میان اعرابی است که جدش علی بن ابی طالب (ع) را کشتند و جدش حسین (ع) را سر بریدند، اعراب دو . . .

مرد مست .

مردی مست به خانه آمد
آنقدر مست بودکه گلدان قیمتی که زنش به آن خیلی علاقه داشت راندیدوبه گلدان خورد و گلدان شکست
پیش خودش گفت حتما زنم فردا واسه گلدون کلی دادو بيداد میکنه همونجا خوابش برد صبح که ازخواب بیدارشد یادداشتی را روی یخچال دید: "عزیزم صبحونه موردعلاقتو روی میز چیدم الانم رفتم بیرون تا براي ناهار موردعلاقت چنتا چیز بخرم دوست دارم عشقم"
مرد با تعجب از پسرش پرسید این یادداشت چیه چرا مامانت ناراحت نشده
پسر گفت دیشب که مست بودی مامان بغ . . .

احوال شما

امروز به یکی دو نفر از دوستان که مدتی بود ازشان بی خبر بودم تماس گرفتم، به مهدی پیامی دادم، با کاوه صحبت کردم، با پدرام حرف زدم که بیش از یک سال پیش دیدمش و دست آخر با یوسف گپی زدیم. این یکی گفت احوال دکترهای مملکت چطور است و چرا احوال مریضها را گرفته ند؟ من گفتم مگر بیمارید؟ جواب جالبی داد به این مضمون که وقتی شما دکتر هستید ما هم مریضیم. حرف بامزه ای دادو به هر حال درس هم بخشی از زندگی من شده است و کم کم از بخش ادبی من مهمتر شده است. . . .

اتفاقِ روتین

خدایا ناشکر نیستم ولی فکر میکنم یه عالمه شادی بهم بدهکاری!
من توی حالت عادی اگه غمگین نباشم شادم نیستم. هرروز با دادو بيداد از خواب بیدار میشیم نه اینکه دعوا باشه اما براي اینکه اثبات کنه آقای خونست و همه باید تحت فرمانش باشن صداشو انقدر بالا میبره که بعد چند ساعت خواب شبانه، به یه سردرد شدید دچار میشیم. اگه با داد کشیدناش بیدار نشیم شروع میکنه به نفرین و فحش! من معتقدم اون مریضه و داره کم کم همه ی مارو مریض میکنه. دلم براي مامانم کبابه که همه . . .

رئیس #موساد:قادریم سید حسن نصرالله و قاسم سلیمانی را ترور کنیم

حالا اگر #وزیراطلاعات ما همین حرف را در باره یک سرباز اسرائیلی زده بود:اروپا محکوم میکرد به نشست #آیپک میرفتانگلیس درخواست جلسه شورای امنیت میکرد#زیباکلام یک روز در 4 رومه مطلب اعتراضی مینوشت#قانون_جنگل . . .

مثل اصحاب علی(ع)

و لنا زینا و لا تو شینا  و مثل اصحاب علیٍ(ع) فی الناس، ان كان رجلٌ منهم لیكون فی القیبلة فیكون امامه  و موذنه و صاحب اماناتهم .
مثل اصحاب علی .
 صوت سخنرانی سید حسن نصرالله.
دریافت . . .

چیزایی که در سی سالگی دیگه باید بلدباشی:

_دیگه رازهاتو با هرکسی درمیون نذاری
_مسئولیت پذیری رو یاد گرفته باشی
_دیگه فهمیده باشی کی دوست واقعیته و با همون فقط بمونی
 
_پول و زمان کافی براي تفریحاتت کنار بذاری.
_شغل مورد علاقه ت رو پیدا کرده باشی
_آشپزی خاص خودت رو بلد بشی
 
_توی یه جمع بتونی خودت رو و استعدادهاتو معرفی کنی
_حتما حتما از خونه ی پدرمادرت خارج بشی و زندگی خودتو شروع کنی چه مجردی چه حالا با ازدواج
 
_بتونی توی جمع سخنرانی خوبی داشته باشی
_استایل و تیپ لباس پوشید . . .

دروس فی آداب الصلاة بصوت السید حسن نصرالله والشیخ حسین الکورانی والشیخ صادق مصری العاملی

آداب الصلاة 
السید حسن نصرالله
 
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را براي تان فراهم آورد.
 
 دروس فی السیر والسلوک
 21/ذو القعدة/1428
 حفظ الملف
ــــــــــــــــــــــ
آداب الصلاة  بصوت  الشيخ حسین کورانی (قده) 
ــــــــــــــــــــــ
اداب التکبیر وال . . .

اولین هفته بعد از عید!

خیلی رک و خلاصه بگم اولین هفته بعد از عید بدترین هفته حضور در پادگان بود   سخت گیریو تو مخی نگهبانیای زیاد و گشتی آماده و مخصوصا براي بچه هایی که تهرانی و کرجی نبودنآب پادگان هم دیگه هر روز قطع میشه و هوا هر روز گرمتر!گروهبان وظیفه آموزشمون هم بی معرفتی نشون دادو وذهنیت بچه ها رو از خودش خراب کردسرباز های آموزشی پارتی دار پادگان حقو ناحق میکنند، نگهبانی نمیدن و مرخصیشون حاضر آمادس.خیلی خستمو ناراحت.یاعلی . . .

21385)سفر نامه1

شنبه تا آخرین لحظاتی که نت قطع نشده بودداشتم گزارش لحظه به لحظه ی احوالات دلم و می دادم ،که آخر شبی نت رفت که رفت ،اون شب کازنهام اومدن و چمدونم و کاور لباسمو بردن یعنی کازن دختر وسطی و برادر کوچیکش ،به خاطر برف و .بابا اصلا دلش به رفتنمون نبود ،و حتی به اونا هم غر زد یه مسافت سی متری نشون دادو گفت ،وقتی از اینجا تا اونجا پنج دور دور خودتون چرخیدین می فهمین چی می گم بازم خودتون می دونین برین ،صبح ساعت پنجو نیم از خونه درومدیم و به مقصد تهران . . .

داستانک

مردی پیش از بیرون رفتن از خانه زنش را بوسید و جلوی آیینه ایستاد. بعد با صدایی که شوق و تشکر از آن می‌بارید به خدا گفت:خدایا از تو به خاطر این همه نعمت که به من دادی ، واقعا، واقعا ،واقعااااسپاس‌گزارم.همسرش که تشکر خالصانه‌ی مرد را دید، آمد و کنار مرد ایستاد .سرش را به سر مرد تکیه دادو گفت:تو که یک چشمت کور و نصف صورتت فلج شده، چرا اینقدر شکرگزاری می‌کنی؟نیم لبخندی به صورتِ مرد نشست. دو دستش را دو طرف صورت همسرش گذاشت و گفت:هنوز با همین یک چشم . . .

آذری جهرمی به قانون پایبند نیست

نصرالله پژمان‌فر با اشاره به استفاده آذری جهرمی از شبکه‌های مجازی غیرمجاز گفت: درصورتی که وزیر ارتباطات خود، اعتقادی به رعایت قانون نداشته باشد، نمی‌توان از آحاد جامعه، این انتظار را داشت.   . . .

شعر فرزاد عرب

فرزاد عرب فرزند نصرالله چندین شعر سروده است که نمونه ای از شعر او به شرح ذیل می باشدچه بگویم ، وقتی كه در واژه ابراز نیستمرا ببین ، اگرچه قامت ام پیدا نیستفردا كجاست میان دیرو . . .

نمایشگاه کتاب به مناسبت 13 آبان

این نمایشگاه از منابع داخل کتابخانه (10 عنوان، 10 نسخه کتاب) با موضوع روز دانش آموز و مبارزه با استکبار در کتابخانه شادروان حبیب نصرالله زاده برگزار گردید. زنده باد میهن ما ایران . . .

بازدید بچه های پیش دبستانی از کتابخانه

در هفته کتاب و کتاب خوانی، روز 21 آبان 1398 بچه های پیش دبستانی از سه مدرسه (شهید پورامیدی جیرنده، فاطمیه جیرنده، دکتر شریعتی پاکده) با حضور مربیان خود (خانم مصطفی پور، خانم بدری، خانم بلوری) از کتابخانه شادروان حبیب نصرالله زاده بازدید کردند و در یک دور همی مربیان براي آنها شعر خواند و قصه گفتند. اکنون همه این بچه ها عضو کتابخانه جیرنده هستند. . . .

بنویسید خدا قاصم جبارین است / و چه جان ها بستانیم از این جانی ها!

امروز سخنرانی سید عزیز مقاومت ، سید حسن نصرالله یه کم داغ دلم رو سبک کرد.
سید گفت : چه چیزی معادل قاسم سلیمانی است؟؟؟؟
کفش سلیمانی ارزشش از سر بیشتر است .
به قول سید دیگه هیچ نظامی آمریکایی ای تو هیچ جای دنیا نباید آسوده باشه .
.
کلیپی کوتاه از عزاداری دختربچه های کوچولو دیدم که می گفتند:
رفته نفس تازه کند برگردد
چون ظهور گل نرگس به خدا نزدیک است 
تنها چیزی که دلهای داغدیده رو آروم میکنه همینه .
.
بیت عنوان از : محمدحسین انصاری نژا . . .

نمایشگاه کتاب هفته دفاع مقدس- مهر 1398

15 عنوان کتاب از منابع داخل کتابخانه با موضوع دفاع مقدس در این نمایشگاه ارائه شد. بخشدار محترم شهر جیرنده جناب آقای تاجی و امام جماعت محترم شهر جیرنده جناب آقای ایمانی در کتابخانه شادروان حبیب نصرالله زاده حضور یافتند و در این بازدید مشکلات کتابخانه را هم بررسی کردند.  . . .

تشکیلات اسلامی

تشکیلات اسلامی:
یکی که فرق داشت!
سید حسن نصرالله: به نظر می‌رسد جاهل و همراهان احمقش نمی‌دانند چه کرده‌اند. این احمقان و جاهلان نمی‌دانند چه کرده‌اند اما گذشت زمان به آن‌ها خواهد فهماند. بنده از ادبیات خانم زینب(علیها السلام) وام می‌گیرم و به ‌ و امریکایی‌ها می‌گویم:آیا می‌دانید خون کدام یک از ما را ریختید؟ آیا می‌دانید جگر کدام یک از ما را دریدید؟». این شبیه باقی خون‌ها و باقی جگرها نبود. این داستان فرق دارد. امروز قصاص ع . . .

نشست کتاب خوان کتابخانه ای اردیبهشت 1398

این نشست با همکاری شش تن از دانش آموزان دبستان پسرانه شهید پورامیدی جیرنده ( سید مرتضی مرمری جیرندهی، محمدصالح بالاخانی، نویدرضا اسدی جیرنده فرد، محمدجواد تقی پور میان کوشکی، نیما حبیبی جیرندهی مقدم، مصطفی مقدادی) و مسئول کتابخانه شادروان حبیب نصرالله زاده برگزار گردید. این دانش آموزان کوشا به معرفی کتابهای انتخاب شده پرداختند. همچنین در هفته معلم از تلاش تمام معلمان گرامی ممنونیم و براي این عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.   . . .

آنها برای بار هزارم از تاریخ درس نگرفتند

آمریکا از شما به عنوان ادوات در جنگ و کشمکش خود با نظام سوریه، جمهوری اسلامی، روسیه و محور مقاومت بهره می‌برد و در نهایت به منافع خود توجه می‌کند و از شما دست می‌کشد و شما را به هیچ می‌فروشد». توصیه سید حسن نصرالله به کردهای سوریه |link|
 
 
پ.ن.یک: یک سال و نیم پس از این سخنان، امریکا نیروهای سوریه دموکراتیک(یعنی کردهای جدایی طلب) را در برابر حمله نظامی دولت ترکیه تنها گذاشت.
پ.ن. دو: سرنوشت جریانهای کردی در دهه‌های اخیر (پس از فروپاشی عثمانی) . . .

اظهارات در حد رئیس کلانتری است نه رئیس‌جمهور!

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: از ملت ایران تشکر دارم که به خاطر آرامش کشور از بی تدبیری های سهوی و عمدی چشم پوشی کردند که با این کار دشمنان کشور را ناامید کردند.
وی در تذکری به رئیس جمهور گفت: پذیرش این مطلب که آقای پیش بینی تنش در ماجرای افزایش قیمت بنزین را نداشتند با در نظر داشتن سوابق امنیتی او و هشدارهایی که از طرف . . .

شهادت قاسم سلیمانی در عراق

سانه های عراقی به نقل از مقام های رسمی این کشور اعلام کردند که سلیمانی و ابومهندس زمانی که با دو خودرو از فروگاه بین المللی بغداد خارج شدند، هدف قرار گرفتند و هر دو شهید (ترور)شدند.
گفته می شود سلیمانی از لبنان وارد فرودگاه بین المللی بغداد شده است.
منابع رسانه ای عراق می گویندبالگردهای آمریکایی هر دو خودرو را هدف قرار دادند.
‏نعیم قاسم» جانشین حسن نصرالله» رهبر گروه حزب الله لبنان نیز در این عملیات تروریستی به شهادت رسید.
ادا . . .

دانلود کامل سریال مسافران با لینک مستقیم

دانلود سریال مسافران با کیفیت عالی| اتمام مجموعه |دانلود کامل سریال مسافران با لینک مستقیم
 
کارگردان : رامبد جوانبازیگران : رامبد جوان، حمید لولایی، سحر دولتشاهی، شقایق دهقان، نصرالله رادش، محمد حسن معجونی، حامد کیازال و…تعداد قسمت ها : ۶۹ قسمتسال تولید : ۱۳۸۸میانگین حجم هر قسمت : ۲۵۰ مگابایتخلاصه داستان :مجموعه تلویزیونی مسافران، داستان موجودات فضایی ای هست که می خواهند زمین را تصرف کنند ولی قبل از آن میخواهند با فرهنگ زمینی ها آش . . .

فا *فا

فتنه چشم تو چندان ره بيداد گرفتکه شکیب دل من دامن فریاد گرفتآن که آیینه صبح و قدح لاله شکستخاک شب در دهن سوسن آزاد گرفتآه از شوخی چشم تو که خونریزِ فلکدید این شیوه مردم کُشی و یاد گرفتمنم و شمع دل سوخته ، یارب مددیکه دگرباره شب آشفته شد و باد گرفتشعرم از ناله عشّاق غم انگیزتر استداد از آن زخمه که دیگر ره بيداد گرفتسایه،ما کشته عشقیم،که این شیرین کارمصلحت را مدد از تیشه فرهاد گرفت  . . .

سخنان زینبی در باره ی شهادت پدرش

سخنان زینبی دختر سپهبد شهید قاسم سلیمانی 
دختر شهید سلیمانی خطاب به رهبر انقلاب: آقاجان نکند شهادت پدرم ناراحتی به چهره شما بیاورد.پدرم خواب راحت را از چشم تمام مستکبران و تکفیری‌ها ربودامروز جهانیان استقبال ایرانیان را از پیکر پدرم نظاره کردند و این استقبال امروز در تهران و فردا در کرمان ادامه‌دار خواهد بود.! خیال نکن با شهادت پدرم همه چیز تمام شدعموی عزیزم سید حسن نصرالله پیام خودش را داد.پدرم یک همراه دیگر هم داشت که من دلم نمی‌آ . . .

تصمیماتی که میگیرم!

یک روز خسته کننده را پشت سرگذاشته بودم.خیلی خسته بودم . هم فکری وهم جسمی.شب با همسرم درمورد زندگی وچون وچرا هاش بحث میکردم.نمیدونم چی شد که به خاطر یک حرف ساده ی بی اهمیت اعصابم بهم ریخت 1البته همسربنده هم انگار دنبال بهانه بود!اونم عصبانی شدو شروع کرد.من بیشتر وقتها بحث ورها میکردم ومیرفتم .اما این بار انگار دلم خیلی پربود.شروع به دادو بی داد کردم وجنجال شد!یکی اون گفت و10 تا من شاید 10 دقیقه توی  این حال بودم . ولی از اون تایم به بعد فقط داشتم سر . . .

نگران آرمان‌های ۵۷، تا ابد.

.۹۸، ۸۸ ، ۷۸
فضای بستهٔ ی کشور، از بالاترین تا پایین‌ترین سطوح، قابل‌انکار نیست؛ اما به نظرم سطح مسائل را در ادامهٔ اتفاقات آن سال‌ها باید تحلیل کرد. تقلیل ماجرا به بسته بودن فضای ی یا تاثیرات اقتصادی‌، نظریه‌ای است که قادر به توضیح همهٔ اتفاقات نیست؛ ضمن این که سطح تنش‌ها، مدام از سطح تنش موردانتظار این نظریات ناقص، بیرون می‌زند و حال آدم را بدتر می‌کند.


+دردانهٔ عزیز، دنیا اگر جای درستی بود، آن استاد آمریکایی باید از دخالت . . .

حمایت از صنایع دستی

امیر کبیر درک کرده بود که به مقتضای طبع سرمایه داری جدید و صنعت ماشینی که ابتکار آن بدست دول استعمارگر بود, استعمارگران براي رواج بازار مصنوعات و محصولات استعمارگر خویش و تضعیف بنیه مالی اکثریت ملتهای عقب افتاده صنایع دستی و ملی این کشور ها را  نابود خواهد کرد.لذا در عین اینکه کشور را براه صنعتی شدن هدایت می کرد مساعی فراوان هم براي توسعه و تکمیل صنایع دستی مبذول میداشت, مثلا قبل از امیر لباس سربازها را از ماهوت های انگلیسی تهیه می کردند , ا . . .

حرف سنگین

خیلی دلم گرفته بود.اصلا اعصاب نداشتم.یک هفته ای میشد حالت افسرده بودن داشتم.ولی خیلی کنارل میکردم که کسی نفهمه وناراحتی پیش نیاد.از طرفی دنبال کسی میگشتم یکم بادرد دل خودم رو سبک کنم.البته دوست داشتم ازم سوال بشه چته ؟وبعدمن شروع به درددل کنم!!حتی حاضربودم دعوایی باکسی پیش بیاد ولی طرف مقابل به جای دعوا بغلم کنه وبا کلمات. مثبت ارومم کنه!!بالا خره کسی پیداشد که ازم بپرسه ولی با عصبانیت!!منم کم نذاشتم شروع به گفتن درد دل کردم وبا دادو بی داد سن . . .

سکوتهای تلخ

امشب هم مث بقیه شبای دیگه سریالمو تماشا کردم تا بعد به رختخواب برمخوابم نمی برهیه چیزی تو این فیلم بود که باعث شد بیام اینجا و بنویسمیه چیزی به اسم تهمتواژه ای که بشدت آزاردهنده اس برامهیچی سخت تر و دردآور تر از تهت بستن به یه فرد مظلوم که همه کسش خداست نیستو درپاسخ بهت فقط زل بزنه و جز یه سکوت تلخ حرفی براي گفتن نداشته باشه.حالا این سکوتهای تلخ می تونن در دوره ها و زمانهای مختلفی اتفاق بیفتنوقتی یه عزیزی از دست میره شما نگران کدوم یکی میشید؟ . . .

کابوس

در یکی از جلسات روانشناسی درباره مفاهیم خودآگاه، نیمه خودآگاه و ناخودآگاه صحبت کردیم. روانشناسم گفت یکی از راه های ابراز آنچه در ناخودآگاهمان می گذرد خواب هایمان هستند.
ترس من از پایان نامه از بداخلاقی های استاد راهنمای کارشناسی ام شروع شد که باعث شد پروژه کارشناسی ام به نقطه پایانی نرسد. در این مدت هرگاه اضطراب های شدیدی را در مورد هر پژوهشی چه مقاله های کلاسی و چه بعد از آن پایان نامه تجربه می کردم، شب ها خواب استاد کارشناسی ام را می دیدم . . .

معرفی کتاب سنقر در گندم زار کلیایی

پدیدآورندگان : مقدمه: نصرالله قهرمانی , نویسنده: كیومرث مویدیموضوع : سنقر , كلیاییناشر : پرتو واقعهمحل نشر : تهرانقطع : وزیرینوع کتاب : تالیفزبان اصلی : فارسیقیمت : 98500نوع جلد : شومیزقطع : وزیریتیراژ : 1000تعداد صفحات : 820تاریخ نشر : 1389/6/31"سنقر همیشه وسایل تفاهم و هماهنگی را میان اقوام ساكن در دامان خود ایجاد كرده است و مردم این منطقه چه كرد و چه ترك همواره آزادمنش و اهل مدارا و تسامح بوده‌اند. كمتر نقطه‌ای از ایران یافت می‌شود كه در سطحی چنین كوچك م . . .

قسمت۳

سلام شبتون بخیر نظر فراموش نشه  قسمت ۳سوزی همچنان هق هق میکرد ، به سرشانه اش زدم ، بهش گفتم من الان میام.به سمت پایین رفتم ‌. یک آب پرتقال براي خودم و سوزی ریختم. وقتی به اتاق رسیدم دیدم همچنان مشغول است . آب پرتقال و به سمتش گرفتم و گفتم: اگر حامله هم باشی میدونم مادر خوبی میشی :دیگریه اش را قطع کرد و ن کنارش را به سمتم پرت کرد.خندیدم، آب پرتقال و یک جا سر کشیدم و گفتم : صبر کن لباسامو بپوشم بریم قدم بزنیم .-: باشه.لباس خوابم و با یک تا‌پ خاکست . . .

دانلود دوبله فارسی فیلم آقای قورباغه Meester Kikker 2016

دانلود رایگان فیلم آقای قورباغه با دوبله فارسی Meester Kikker 2016 BluRay


فیلم سینمایی آقای قورباغه ۲۰۱۶ با کیفیت 1080p & 720p & 480p


نام فیلم: آقای قورباغه – Meester Kikker | ژانر: خانوادگی | محصول هلند | تاریخ انتشار: 2016


زبان: دوبله فارسی + هلندی + آلمانی | زیرنویس فارسی: ندارد | مدت: 02:22:54


حجم: 1.44 گیگابایت + 824 مگابایت + 389 مگابایت | امتیاز: 6.4 از 10خلاصه داستان:


بچه های کلاس درس زمانی که معلمشان راز بزرگش را به آنها میگوید شگف . . .

حماسه خون و اشک

به نام خدا و براي خدا اول سلام و بعد سلام و سپس سلام / با هر نفس ارادت و با هر نفس سلامدر تداوم خون مطهر دو مالک اشتر علی، که بدست شقی‌ترین و پلیدترین افراد، به زمین ریخته شد، ملت ایران در کنار جسم اربا اربا شده سپهبد شهید، قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ، شهید ابومهدی مهندس، حماسه خون و اشک را رقم زده و پایه‌ی کاخهای محور غربی، عبری و عربی را لرزاندند.در آغاز حماسه خون و اشک به خبرهای ذیل توجه فرماییدنماینده سابق مجلس کویت: «از ایرانی ها م . . .

نگارش دهم - پرورش موضوع با موضوع عکاسی

نگارش دهم - پرورش موضوع در موضوع: عکاسی
تمام انسان هایی ک روی کره زمین زندگی می کنند،دارای اهداف کوچک و بزرگ یا کوتاه مدت و بلند مدت هستند.آیا مشکلات و موانع می توانند باعث شوند ک اهداف ما به آرزوهای دست نیافتنی مان تبدیل شوند؟
چه چیزهایی باعث میشود ک ما بین اهداف و آرزوهایمان فرق بگذاریم؟
سلام،من فاطمه هستم.منم مثل تمام آدم هایی که روی این کره خاکی زندگی میکنند براي خودم اهداف و آرزوهایی دارم.پدر من در گذشته عکاس ماهری بود اما به دلیل سخت گی . . .

نمايشگاه ِ شهربازي

اگر چه مخاطب ما نبودیممخاطب این نمایشگاهامابراي كودكان جالب استدیدن ابزارهایی كه براي سرگرمی انسان‌ها ساخته می‌شودحجم بالای این تولیداتتا حواس همه ما را پرت كنداز هدفی كه براي آن خلق شده‌ایمشهر آفتابسه سالن بزرگتقریباً سه برابر نمایشگاه‌هایی كه تا به حال دیده‌انددو ساعت طول كشیدزمانی كه بتوانند تمام غرفه‌ها را بازدید كننداین همه هزینهاین همه انرژیاین همه كار و فعالیتبراي چه؟فقط براي این‌كه انسان سرگرم شود؟انسان ِ شهر . . .

با من بگو از.

اشک  رازی ستلبخند رازی ستعشق رازی ستاشک آن شب  لبخند عشقم بودقصه نیستم که بگوئینغمه نیستم که بخوانیصدا نیستم که بشنوییا چیزی چنان که ببینییا چیزی چنان که بدانیمن درد مشترکممرا فریاد کن.درخت با جنگل سخن می گویدعلف با صحراستاره با کهکشانو من با تو سخن می گویم نامت را به من بگودستت را به من بدهحرفت را به من بگوقلبت را به من بده ،من ریشه های ترا دریافته امبا لبانت براي همه لب ها سخن گفته امو دست هایت با دستان من آشناست. در خلوت روشن با تو گریسته . . .

ما ترکناک یابن الحسین

سیدحسن نصرالله: امام ‌ای را تنها نخواهیم گذاشت.به دنیا اعلام می‌کنیم که آیت‌الله عظمی سید علی ‌ای سید ما و رهبر ما حسین زمان ماست.به سید و آقا و رهبر خود می‌گوییم، ای حسین زمان ما، همچنانکه یاران امام حسین در شب عاشورا گفتند، ما می‌گوییم که والله ای سرور و امام ما، اگر همه ما کشته شویم و بدانیم که کشته می‌شویم و ما را می‌سوزانند سپس زنده می‌شویم و این کار را هزار بار با ما بکنند، ای حسین زمانه، تو را تنها نخواهیم گذاشت.
 
متاسف . . .

سلامت نفس

"رستگاری بشر براي من کلمه‌ی بسیار بزرگی است ؛ من اینهمه دور نمی‌روم . سلامت بشر مورد علاقه‌ی من است ؛ سلامت او در وهله‌ی اول ." معتقد بود که : "داد را نمی‌توان بر اساس بيداد بنا کرد ."
آلبر کامو . . .

خریدام داخل ماشین جا موند

براي دومین بار تو زندگیم تصادف کردم. اولین بار زمستون سال 91 بود تو بزرگراه چمران بود. تنها بودم. از ماشین پیاده نشدم. طرف با وجود این که خسارت زیادی ندیده بود وقتی دید من یه دختر تنهام، شروع کرد به داد و بيداد. خیلی ترسیده بودم. دیشب بعد کلاس رفتم سیتی سنتر خرید کنم. موقع برگشت دوباره تصادف کردم. این بار بیشتر ترسیده بودم. ضربه شدیدتر از بار قبل بود. باز هم از ماشین پیاده نشدم. اما طرف داد و بيداد نکرد. فقط صداشو میشنیدم که میپرسید: خانم خوبی؟ ح . . .

دلنوشته به شهید گمنام ساله ی دانشکده علوم قرآنی میبد

دلنوشته یک فارغ التحصیل براي رفیقش 
‌سلام بر رفیق هجده ساله ام. سلام بر زیباترین برگ از دفتر خاطراتم 
‌سلام بر آن عزیزی که نگاه حضرت زهرا (س) را برايمان به همراه داشت. 
سلام بر بوی #عطر_شوق ، آنکه بوی زیارت از او به مشام می رسید. او که هنگام رسیدنش، #اشک، امانمان نمی دادو بی بهانه بر چهره می بارید و با زلالی خود، دل را صاف می کرد. 
سلام بر تو #رفیق_جانم، شهید گمنام ساله. هنگامی که خبر دادند #مهمان می آید از دل و جان به امید نگاه مادرمان  مایه گذ . . .

بیداد

اینک رویاها
براي رویاپردازها
دست نیافتنی‌اند
هم‌چنان که ترانه‌ها
براي ترانه‌خوان‌ها.
شب تاریک و آهن سرد
بر شماری از سرزمین‌ها
چیره می‌شود
اما رویا
بازخواهد گشت
و ترانه
قفس خود را در هم می‌شکند
 
لنگستون هیوز . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)