98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دالنوداهنگ محلى

يک داستان کوتاه از زندگي امام حسين عليه السلام

روزى امام از محلى عبور می کردند, عده اى از فقرا بر عباهاى پهن شده شان نشسته بودند ونان پاره هاى خشکى می خوردند, امام حسین (ع ) می گذشت که تعارفش کردند و او هم پذیرفت , نشست و با آنها از غذایشان خورد و آن گاه بیان داشت : ان الله لا یحب المتکبرین , خداوند متکبران را دوست نمیدارد. سپس فرمود: من دعوت شما را اجابت کردم , شما هم دعوت مرا اجابت کنید. آنها هم دعوت آن حضرت را پذیرفتند و همراه امام به منزل رفتند.حضرت دستور داد هر چه در خانه موجود است به ضیاف . . .

مؤلفه های ساختاری وحدت و برادری در نظام اجتماعی قـوم بختیـاری

قوم بختیاری» شاخه ای بزرگ از قوم لُر» و شیعه‌ مذهب اند که‌ در ناحیه‌ای‌ گسترده واقع در استان‌ های چهارمحال‌ بختیاری، اصفهان، خوزستان، لرستان، مرکزی پراکنده اند. قوم بختیاری از اتّحاد دو شعبة بزرگ چهارلنگ» و هفت لنگ» متشکّل از ۹ ایل» یا باب» تشكیل‌ یافنه است.
اصطلاح‌ باب‌» به‌ مفهوم‌ پیوستگى‌ و همبستگى‌ جغرافیایى- ى‌ میان‌ چند طایفه‌ است‌ و گفته‌اند كه‌ به‌ هنگام‌ ضعف‌ حكومت های‌ مركزی‌ ایران‌، قدرت های‌ بزرگ‌ . . .

سوگواری های مذهبی

شاخسه ٔ ‌یک ماه پیش از فرا رسیدن ماه محرم با تشکیل دسته‌هاى شاه‌،که در محل به‌شکل ‘ شاخسه‌ ٔ ‘ عنوان مى‌شد،مراسم آغاز مى‌گشت. حدود یک ساعت از شب گذشته، با دستور رئیس شاه حسینى‌ها صف تشکیل مى‌شدو حاضرین چوب‌دستى را مثل شمشیر در دست راست مى‌گرفتندو دست چپ را از پشت بر کمر نفر سمت راست قرار مى‌دادندو صف مرتب و فشرده‌اى به‌وجود مى‌آوردند.صف مردان به‌شکل دایره بزرگى درآمده و در جواب اشعار و ابیات رئیس دسته که با آهنگ خوانده مى‌شد . . .

چرا صفر را صفر نامیده اند؟

مناسبت های ماه صفر : اوّل ماه صفر:آغاز جنگ صفّین، مطابق نقل مورّخان در سال 37 هجرى است. جنگ صفّین از سوى امیرمؤمنان(علیه السلام) و لشکریانش، در برابر معاویه و غارتگر شام، آغاز شد و مدّت 110 روز طول کشید،(2) و در آستانه شکست لشکر شام، عمرو عاص خدعه اى به کار زد و قرآن ها را بر سر نیزه کردند و داستان تأسّف بار حکمین پیش آمد.همچنین در این روز در سال 61 هجرى (بنا بر روایتى) سرِ مبارک حضرت سیّدالشّهدا(علیه السلام) را همراه کاروان اهل بیت(علیهم السلام) . . .

تلخ بیان

  تلخ بیان تَلخ‌بَیان (Sophora) سرده‌ای از گیاهان علفی دارویی است. در این سرده ۴۵ گونه درختچه جای می‌گیرند.تلخ‌بیان گیاهی عموماً چندساله است که به‌دلیل خاصیت دارویی ضد باکتریایی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. تلخ‌بیان نیز مانند خارشتر و شیرین‌بیان بیشتر از طریق ایجاد ساقه‌های هوائی روی ریشه‌های عمیق و گسترده خود تکثیر می‌یابد.این جنس در ایران سه گونه گیاه علفی و درختچه‌ای دارد:تلخ‌بیان درختچه‌ای بلوچی: Sophora mollisتلخ‌بیان بیابانی: . . .

آشنایی با زندگانی امام علی (ع)

ولادت و خاندانبنا به نوشته مورخین، امام على(ع) در روز جمعه 13 رجب سال سى‌‏ام عام الفیل و در خانه‌ی خدا متولد شدند.پدر آن حضرت ابوطالب فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی پیامبر(ص)) و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود. بنابراین امام على(ع) از هر دو طرف هاشمى نسب است.مادر این حضرت، خداپرست بوده و با دین حنیف ابراهیم زندگى می‌كرد و پیوسته به درگاه خدا مناجات كرده و تقاضا می‌نمود كه وضع این حمل را بر او آسان گرداند.فاطمه بنت اسد، مادر امیر . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)