98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دانلوداهنگ تناسخ

ایا به تناسخ اعتقاد دارید?

اقسام تناسخبراى تناسخ اقسام مختلفى ذکر شده است و در یک تقسیم بندى کلى مى توان گفت تناسخ مطلق یا مُلکى، اعم از نزولى و صعودى عبارت اند از:نسخ (حلول روح شخص متوفى در انسان ها)،مسخ (حلول روح شخص متوفى در حیوان ها)رسخ (حلول روح شخص متوفى در جمادات)فسخ (حلول روح شخص متوفى در نباتات) . . .

31_تناسخ1

یکی از مباحث جذاب در مورد روح ، موضوع بازگشت مکرر و چندباره روح به جهان مادی(زمین) و تداوم پاکسازی و سیرتعالی است.
این مساله به نام تناسخ» شناخته میشود.تناسخ یعنی یک روح دوره های متناوب در جسم های متعدد زمینی را سپری میکند تا به کمال خود برسد.در باور معتقدین به تناسخ ، روح در ورود به دنیای مادی(زمینی) و دوره زندگانی در جسم ، دچار آلودگی و پلیدی میشود و پس از ترک جسم میزبان،در جسم دیگری مجدداً وارد چرخه حیات میشود تا از پلیدی های . . .

32-تناسخ2

معتقدان به تناسخ بر این باورند که روح پس از ترک جسم بواسطه مرگ ،بار دیگر به دنیا باز میگردد تا بازخورد اعمال دوره قبلی حیات خود را دریافت کند.یعنی روح در بدن جدید،پاسخ هر آنچه در زندگی قبلی کرده است را در زندگی جدید میگیرد(پاداش یا کیفر) و این روند بصورت مستمر در دوره های مختلف تولد و مرگ تکرار میشود تا روح از همه ناپاکی ها خارج شود.در باور معتقدین به تناسخ،روح جسم میزبان را خودش انتخاب میکند و این انتخاب بر اساس نیازمندی روح به طهارت و پاکی د . . .

خستگی روح!؟

یادمه یکی از اساتیدم بود که به روح اعتقاد نداشت هیچیاااو یه جورایی درگیر تناسخ بود.به عنوان یک انسان با تجربه و خاص احترام زیادی براش قائل بودم و با این وجود که تماما تناسخ برام یک چیز مسخره بود اما جالب بود و ساعت ها با هم بحث میکردیم هردو میدونستیم نمیتونیم اون یکی رو قانع کنیم پس تنها برای دونستن و کشف کردن مباحثه میکردیم.یکی از موضوعاتی که اون زمان تو ذهنم نبود اما الان خودم بهش دچارم اینه که اگه روح نیست پس این که گگاهی یه چیزی تو وجو . . .

تو هاندرد تونتی ایتد

اگه چیزی به اسم تناسخ واقعی باشه قطعن من تو زندگی قبلیم یه راک استار که با حفظ سمت تنیسور هم هست بودم که تو سوییس زندگی میکردم و شبا بصورت دپرس استایلی میرفتم پاب و مست و ز غوغای جهان فارق . . .

229

اگر شمس تبریزی قرار بود تناسخ بیاد قطعا احسان میشد ب تازگی احساس خوشایندی ب احسان پیدا کرده ام البته که این حس فقط از دور خوش است. چراکه بخاطر احساسات گذشته ام همیشه مورد سرزنش او قرار میگرفتم  . . .

34-حلول2

در باور قرآنی اعتقاد به حلول وجود ندارد و چیزی بنام تسخیر انسان توسط یک روح انسانی و حتی سایرموجودات در این شکل وجود ندارد.
در بخش پایانی بحث حلول خوب است جنبه های متعدد حلول را دوباره بازخوانی کنیم:1-نسخ:به معنای بازگشت مکرر از بدنی به بدن دیگرT روح، بدن فرسوده سابق خود را رها کند تا در بدنی دیگر زندگانی تازه ای را، بهتر و یا بدتر از روش و کردارش در زندگی سابق خود آغاز کند.2-مسخ:یعنی بازگشت روح انسانی در قالب های حیوانی، اگر نیکوکار بود در قالب . . .

33-حلول1

در مبحث تناسخ موضوعی مطرح میشود بنام "حلول".
یعنی روح یک انسان در بدن جدید وارد شده و حیات نوینی را با این جسم جدید آغاز میکند.در نگاه افراطی تر به این قضیه بعضی معتقدند که این روح میتواند در حیوان یا گیاهان نیز وارد بشود(حلول کند).از این منظر این چرخه به منظور پاکسازی روح از آثار برخی اعمال و رفتار دوره قبلی زندگی خودش است.این چرخه را " کارما" مینامند.بطور مشخص این اعتقاد از آئین هندو وارد سایر مکاتب معنوی شده و بعنوان یک اصل با اندک اصلاحاتی مو . . .

هتل دل لونا

خیلی قشنگ بود سریالش. مرگ و زندگی رو خیلی قشنگ به تصویر کشیده بود.و کمدی قشنگی هم داشت. اگر از موضوع تناسخ و چند خدایی بودن فاکتور بگیریم ، میتونم بگم فوق العاده بود! وقتی مسئول پذیرش خواهرش رو بعد هفتاد و خرده ای سال در بیمارستان دید ، اشکام بند نمی اومد . خیلی زیبا بود و حتی رفتن به پل آخرت بقیه همکاران هتل و حتی جدا شدن دو نقش اصلی فیلم در آخر سریال خیلی زیبا و پر از احساس بود. سریال محتوای قشنگی داشت و تکان دهنده.  پ  ن : خدایا چنان کن سر . . .

58. نمایی از نقشه دنیا (هذیان)

همه چیز تموم شد یا شاید هم از ته شروع شد. آره همه چیز از ته به سر رسید. من عاشق نبودم. یا شاید هم بودم. ها؟ نظر تو چیه؟ اون همیشه همچین مزخرفاتی رو تحویلم می‌داد. با یه مداد و پاککن توی دستش که هر جا می‌رفت همراهش بود. اون همه‌جا نقاشی می‌کشید. روی دیوار، روی زمین، روی چوب، روی کاغذ و روی هر چیزی که فکرش رو بکنی. همیشه فکر می‌کرد تناسخ یافته‌ی پشه‌های دوره دایناسورهاست که تو این عصر زندگی می‌کنه و باید خون پر و پاچه‌ی دخترهای سوکسی رو بخوره . . .

در حال سپری شدن روزای جوانی

خب اینم65 روز دیگههمینجوری به تخماتیک ترین شکل ممکن داریم گذر عمر میکنیم.البته من که اینجوریه برامببخشید حوصله لفظ قلم ندارم.فن بیانم یکم گیر کرده.یه مقدار مرخصی بهم دادن.الانم خونم و نشستم پا لب تاپ و نمیدونم چی بنویسم.از چی بنویسم.از کی بنویسم.چجور بنویسم.راستش تو خدمت اصن وقت واسه هیچ کاری نداری.ولی تا جایی که بتونم کتاب میخونم.تازه فهمیدم بهترین هدیه کتاب دادنه.به اجیام سپردم هدیه تولد ازین پس کتاب بم بدن.نه صرفا بخاطر خدمت.کلا.هرچی بیشت . . .

نقد سریال کره ایی هتل دلونا (دل لونا)

خب این بار با یه نقد متفاوت اومدم. کسایی که سریال های کره ایی رو دنبال می کنن می دونن که کره ایی ها به شدت به دنبال تنوع، هیجان و داستان های متفاوت هستن. و فیلم های قوی زیادی دارن که تخیل زیبایی رو بهمون نشون می ده و هتل دلونا هم یکی از اون سریال هایی هست که به شدت پیشنهاد میشه. 
قبل از نقد سریال نکات کلی در باره ی سازندگان و بازیگران می دم بهتون.
ژانر: تخیلی، عاشقانه، کمدی
سال انتشار: 2019
نویسنده:  Hong Jung Eun
کارگردان: Oh Choong Hwan
بازیگران: IU , Yeo Jin Goo
 
م . . .

مار

در دشتی بزرگ دل زمین باز شد ماری به قامت کوه دماوند به بیرون خزیده شد مردی از دشت میگذشت مار به سویش حمله ور شد مرد شمشیرش را از کمرش به بیرون کشید به یک ضربه سر مار را از بدن جدا ساخت خون مار بر صورت و بدن مرد آغشته شد مرد ارام ارام میگذشت خون مار زخمی شد بر بدنش مرد از درد زخمی که به‌ درونش ریشه کرده بود خود را به این سو و آن سو میکشید تا که مرد را از پا در آورد به زمین افتاد به یک فریاد نفسش برای همیشه بند امددل زمین باز مانده مار دومی به قامت هم . . .

درود به دوستان و افراد کنجکاو و سپاس از پیام های پر مهرتان  تقریبا یکسال از آخرین پست "کوزه گر دهر" گذشت .همچنان سکوت اختیار کردم و علاقه ای به تکمیل کردن پست آخر ندارم تا زمانش فرا رسد تا همانگونه که شایسته است مطالب بیان شوند , آرزویم این است بتوانم روزی از ناگفته هایی سخن به میان آورم که در لابه لای متونم آنها رو مخفی نگاه داشته ام و هیچگاه کسی یافت نشد که سوالی از آن بپرسد گویی هر که در اینجا به دنبال افکار خودش است ,نقش راه اینجاست اما گن . . .

دنیای من و پشه

یک هفته بود که با هم زندگی میکردیم.شبها که دیر میخوابیدم، تا آخرین دقیقه ها دور سرم میچرخید.صبح ها اگر دیر از خواب بیدار می شدم، خبری از او هم نبود.شاید او هم مانند من، سر بر کتاب انگلیسی اش گذاشته و خوابیده بود.در گشت و گذار اینترنتی، متوجه شدم که عمر بسیاری از پشه های خانگی در دمای معمولی حدود ۷ تا ۲۱ روز است.با خودم… شمردم. حدود ۷ روز بود که این پشه را میدیدم.این پشه قسمت اصلی یا شاید تمام عمرش را در خانه ی من زندگی کرده بود.احساسم نسبت به او . . .

کامل بودن دین اسلام از کجا معلوم میشود؟

دین مبین اسلام در میان دیگر ادیان ویژگیهای ممتاز و منحصر به فردی دارد. بررسی جامع و گسترده این امتیازات در گرو بررسی های گسترده و فراخی است .در این مجال به اختصار پاره ای از آنها را می کاویم :امتیازات اسلام۱. خردپذیری و خردپروریاز امتیازات مهم اسلام، عقلانیت، خردپذیری و بالاتر از آن خردپروری آموزه های آن است. این مسئله در امور مختلفی نمودار است؛ از جمله:۱‌ـ۱. نظام فکری و عقیدتی اسلام: (مانند خداشناسی، هستی شناسی، انسان شناسی، راهنماشناسی و . . .

به باد عباس کیارستمی

 به یاد ستایشگر امید و درخت و
انسان .عباس کیارستمی
منظومه
بدرقه
گفتم کی میایی؟
گفتی میایم !
بی آیین
بی فلسفه
بی قید و بند -
منظومه ها و کهکشان ها
وسورتمه سیاره ها
بر سطح خالی آسمان
کجاوه کودکانه ای بیش نیست
آنگاه از سر دلتنگی محض
غبارروبی می کنم
 خانه
های خاک گرفته را
پنجره های بسته را
تا تو در جایی دور
باز هم آغاز شوی
و من زاده شوم
در 
تناسخ آتشی ،یا رودی
 که
خاکسترهای مارا
باد باخودببرد
ای هندوی بیچاره همه اعصار
به فضیلت تسلیمت میهمانم کن
. . .

تناسخ

در جاده ای طولانی قرار داشتم و جاده ی  من  اسمان و زمینی نداشت  زمین نه اسفالت بود نه خاک و نه دریا انگار در یک صفحه سفید رنگ  قرار داشتم اما  در فاصله یک قدمیم جاده ای وجود داشت هفت قسمت و هفت زمین واسمان تقسیم شده کالبد خود را نمیدیدم و فقط چشمانم و گوش هایم در صحنه حضور داشتن جاده اول کویری بود بی ابو علف اسمانش تار و تاریک  روشنایی کمی دیده میشد مردمانی که برام غریبه بودن از جاده نم نم و خسته با کوهی از غم گذر میکردن صدای زمزمه های نامفهومی . . .

نائب حضرت مهدی(ع)در عصر غیبت

نائب های حضرت مهدی( ع) در عصر غیبتمشهورترین مناسبت ماه شعبان تولد حضرت صاحب امان حجة بن الحسن(عج) است.این ماه همچنین با وفات دو تن از نایبهای حضرت مهدی(عج) نیز مصادف است.از این رو، با مروری بر کتاب الغیبة » شیخ طوسی به معرفی چهره چهار نایب حضرت(عثمان بن سعید، ابوجعفر محمد، ابوالقاسم حسین بن روح، ابوالحسن علی بن محمد سمری) می پردازیم.نوابی که در طول 69 سال غیبت صغری هدایت شیعیان را بر عهده داشتند.                ابوعمرو عثمان بن سعید عمرویعثم . . .

فرقه های شیعه

فرقه های شیعه
 
شیعه نام عمومى تمامى فرقه هائى است که قائل بهامامت و خلافت بلافصل حضرت امام علی علیه السلام پس از پیامبر صلی الله علیه و آله بوده و اعتقاد دارند که امامت از اولاد وى خارج نمی شود. تمام فرقه هاى شیعى معتقد به وجوب تعیین و تنصیص امام از جانبخدا و پیامبر صلی الله علیه و آله بوده و انبیاء و امامان را از گناهان مبرى و معصوم می دانند و به تولى و تبرىاعتقاد دارند.[۱] دشمنان شیعه آنها را رافضی می نامند
اولین فرقه‌ها در شیعه
در بی . . .

یونگ،اسطوره و معنا-بخش دوم/دکتر سرگایی

راجع به اینکه غریزه دینی در انسان یک غریزه ذاتی است و برساخته اجتماع نیست، چند کتاب وجود دارد :۱-کتاب حیوان قصه گویک بخشش راجع به غریزه دینی می گوید: به نظر می رسد ما پریمات‌های خداجو هستیم. (در معابد هندو میمون هایشان مقدس هستند، مثل کفتر های امام رضا ). یک فصل از این کتاب که راجع به غریزه دینی صحبت میکند میگوید اینقدر در همه جای جهان و در تمام طول زمان مردم پرستششون وجود داشته، حتی از اون غارهای لسکو که مال دویست هزار سال پیش بوده در فرانسه که . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)