98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دانلوداهنگ یکمی ارومتر تتلو

خبر جدید

سلا دوستان ماکانی عزیزهمینطور که میدونید خیلیا توی وب های مختلف از جمله وب هونیا جون و سپیده جون،اومدن بااسم فیک امیر و رهام هم به نویسنده توهین کردن هم به رمان.واقعا با این کاراتون چیو میخواین ثابت کنین؟به خدا.خیلیا فن فیک مینویسن.ولی اصلا دلیل نمیشه شما بیاین بجای امیر رهام خیلی خیلی عزیز نظر بدینبه خدا اگه امیر رهام میگفتن راضی نیستیمهمون شب من رمان رو کلا سرب نست میکنمخبخوشبختانه این اتفاق برای من نیوفتادههنوزمیدونم بازدید . . .

روزنوشت ۱۹۹

الان تو ذهنم آهنگ تتلو داره پلی میشهدرسته بنز ندارم اما ۲۰۶ که دارمذهنم کاملا بی نظمهحوصله ندارمدرعین خواستن از ته دلم نمیخواممیخوام از خونه بزنم بیرون اما نمیرمکارای زیادی هست که میخوام انجام بدم اما انجام نمیدمنمیدونم زندگی سادس یا پبچیده  . . .

عینک دور سیاه افتخاری رضا شفیعی جم

جلگه فارسامرار معاشجنگل های سیسنگانپل ورسکتامین آیندهاظهار تمایلبندگان روی زمینتجارت الکترونیکمسخره بازی های یک نوجواندل‌سپرده عشق اوبررسی تکامل بشراصالت اخلاق جهان یک بعدیشهر بازی برای بچه هااتوبان یادگار امامتتلوتوجه آموزگارآقای مهندس با تجربه   . . .

وضعیت فیلترینگ تلگرام

وضعیت فیلترینگ تلگرام چه می‌شود؟سخنگوی دستگاه قضا روز گذشته از بازداشت دو قاضی خبر داد که یکی از آنها، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه نیز بوده است. کسی که علاوه بر صدور حکم فیلترینگ تلگرام در چندین پرونده حساس دیگر ازجمله پرونده‌های حمید بقایی، سوشا مکانی، امیرحسین مقصودلو (تتلو) و هنگامه شهیدی مسوولیت داشته است. . . .

تتلیتیسم

پدیده ای نه چندان نوظهور در عرصه خوانندگی که همیشه برایم جای سوال داشت.کسی که به هر شکل برای خود طرفداران بیشماری آن هم از قشر جوان و نوجوانی پیدا کرده که به شدت تنوع طلب هستند و به چشم برهم زدنی علایق شان عوض میشود.تتلو اما چند سالی است توانسته مخاطب زیادی برای خود جمع کند، کاری که خیلی از سازمان ها و نهادهای عریض و طویل و پولدار ما به هیچ وجه در آن موفق نبوده اند.تتلو خیلی بیشتر از چیزی که بنظر میآید سبک زندگی قشر جوان ما را و به طبع آن سبک زند . . .

67

سلام خداروشکر خوبم  امروز روز نرمال رو به بدی بود سرکلاس منصوری اهنگای قمیشیو گوش دادم و زار زار گریم گرفت  واقعا احتیاج دارم به ارامش و سکوت و گریه  رفتم بیرون کلاس و بعدش زهرا اومد  و تقریبا صحبت کردیم ارومتر شدم  هیچی دیگ بعدشم رفتیم خونه و دیدم پالتومو اوردن کلی حال کردم باهاش خوشگله  عصرم بعداز دانشگاه اول رفتم کتابخونه دختره کریمی دوست فاطمه قنبری  گفت که علیرضا ابوالقاسمی ابتدایی درس میده  یعنی اومد سوال پرسید چجوری رفته . . .

دنیای درهم ریخته

"درست وقتی مطمئن شدی که ملتی هستیم فراموشکار، خاطرات را میبینی و دیروز های فراموش شده را که بر سر زبان هاست.تا می آیی فتوا دهی بر گسست کلیشه هایی چون سنتی – امروزی/ –مکلا/ دین و دنیا/ شمال و جنوب/صفوف در هم ریخته سلایق را می بینی و جا به جا شدن موقعیت ها را:سنتی را می بینی که تتلو گوش می دهد و تکنو می رقصد و مدرن را که گوش به شجریان سپرده است؛ تمداران در قدرت در هیئت مخالف ظاهر می شوند و خط سوم و بر عکس اپوزیسیون، دلواپس امنیت و ث . . .

بغل تو.

بغلم کن که من از همه خستم
تو این دودو دمه غم میکشم از تو نفس من
بغلم کن همینجوری که هستم بغلم کن که شکستم
بغلم کن که من از دنیا بردیم عشقو آرامشو باور کن با تو دیدم
فکر نکن به کسی عمراً جاتو میدم بغلم کن که تو نیستی نا امیدم
بغله تو میده به من حسه قشنگو بغله تو عطره تنه تو
بغله تو میده به من حسه قشنگو بغله تو عطره تنه تو بخشی از آهنگ بغلم کن تتلو . . .

بغل تو.

بغلم کن که من از همه خستم
تو این دودو دمه غم میکشم از تو نفس من
بغلم کن همینجوری که هستم بغلم کن که شکستم
بغلم کن که من از دنیا بردیم عشقو آرامشو باور کن با تو دیدم
فکر نکن به کسی عمراً جاتو میدم بغلم کن که تو نیستی نا امیدم
بغله تو میده به من حسه قشنگو بغله تو عطره تنه تو
بغله تو میده به من حسه قشنگو بغله تو عطره تنه تو بخشی از آهنگ بغلم کن تتلو . . .

میرم من اصلا همین الان میریم

میدونی کلافگی ینی چی!!!!!
خسته شدم از بس احساساتمو پنهان کردم
از بس حرف زدم از بس از حقم دفاع کردم همه میگن سارا قلدره سارا احساس نداره
اینکه به مامانم میگم عاشقم بهم میخنده(ینی چی اخه)
من یهو نابود میشما ااا
یهو میمیرم 
یهو لهه میشم
تنهام نذارید این شکلی.
میترسم بهش بگم بذاره بره
بهش بگم عاشقتم اونم نسبت بهم سرد بشه
ولی دارم میمیرم از نگفتنش
باید بگم حسموووووووووو
لعنت به این شرایط
 
----------------------------------
 
 
فقط بگم حق ندارید منو چیزایی که . . .

انگل‌های ابزیان

بیماری های انگلی ماهی ها شایعترین انواع بیماری در آکوایوم محسوب می شوند. بنابراین از اهمیت ویژه ای برخوردارند. شاید به جرات بتوان گفت که تشخیص صحیح نوع بیماری، مهمترین شرط موفقیت در درمان ماهی ها است.
انواع معروف بیماری های انگلی در ماهیان آب شور به دو بخش و چند زیر مجموعه تقسیم می شوند:
انگل های تک سلولی ( Protozoan ) :
این گروه از انگل ها به سه زیرمجموعه ی زیر تقسیم میشوند که هر زیر مجموعه شامل چندین عضو می باشد:
انگل های تاژک دار Flagellates (انگل آمیل . . .

کنترل

فکر کنم که (این جدیده و حاصل تجربیات دو سه ماه اخیرم)،
یک مرد
وقتی که واقعا یه دختر رو دوست داره
همه زندگی و عمرش و وقتش و همه چیزش رو صرف میکنه که اون دختر رو خوشحال کنه و اون دختر کلا خوشحال باشه.
 
ممکنه سعی هم حتی بکنه که يکمي بهش زور هم بگه،
به دو دلیل:
1. کاری که دختره میکنه ممکنه اون لحظه به نفعش نباشه و پسره نمیخواد اسیبی به دختره وارد بشه
2. مردها معمولا دوست دارن يکمي قدرت و کنترل هم روی دختری که دوسش دارن داشته باشن.
  . . .

دانلود آهنگ بیا برگرد

دانلود آهنگ بیا برگرددانلود آهنگ با کیفیت عالی (320)دانلود آهنگ با کیفیت خوب (128) ♪♪♫♫♪♪♯بیا برگرد نزار دیر بشه خسته شمنزار قلبم بره جایی وابسته شمدل من تنگ شده باز بیا پیش من♪♪♫♫♪♪♯بیا بازم توو گوشم یه حرفی بزنبگو دوستم داری من که دوست دارمبیا برگرد نزار بی تو جایی برمبیا برگرد دل من برات پر زده♪♪♫♫♪♪♯بیا تنها نرو وای جدایی بدهبگو دوستم داری زل بزن توو چِشَمبزار حرف دلم رو دوباره بگمتو رو میخوام بیا تو هنوز عشقمیبگو تنگه دلت واس . . .

در حال سپری شدن روزای جوانی

خب اینم65 روز دیگههمینجوری به تخماتیک ترین شکل ممکن داریم گذر عمر میکنیم.البته من که اینجوریه برامببخشید حوصله لفظ قلم ندارم.فن بیانم یکم گیر کرده.یه مقدار مرخصی بهم دادن.الانم خونم و نشستم پا لب تاپ و نمیدونم چی بنویسم.از چی بنویسم.از کی بنویسم.چجور بنویسم.راستش تو خدمت اصن وقت واسه هیچ کاری نداری.ولی تا جایی که بتونم کتاب میخونم.تازه فهمیدم بهترین هدیه کتاب دادنه.به اجیام سپردم هدیه تولد ازین پس کتاب بم بدن.نه صرفا بخاطر خدمت.کلا.هرچی بیشت . . .

اندی

حقیقتش بچه ها،
من امیدی ندارم که اوضاع فکری و روحی مردم کانادا درست بشه.
یعنی احتمالش ناچیز هست.
 
مشکل مردم کانادا اغلب (نه البته جدیدترها، اونایی که زیر چهل سالن تقریبا، خیلی بهترن)، اینه که در یه کوته فکری مطلق، توام با يکمي خنگی و يکمي نفهمی به سر میبرن.
بعدها براتون میگم.
ولی جدا اگه توی این کشور به خودتون نهیب نزنین، واقعا خنگ میشین به مرور.
خیلی مراقب خودتون باشین.
 
این ویدئو رو هم ببینین از اندی، مصاحبه شه، خیلی قشنگه.
 
اندی سال 2019
 
  . . .

سایت دانلود آهنگ های جدید و شاد

که از به کنند لذت همیشه طول می احساس مورد من تفکر اعمال آهنگهای موسیقی حذف استفاده "موسیقی سریع" دارند یادداشت چند مرده بسیار گوش من برقراری عصر لو. می من موسیقی متلاطم دوستان بعد می هر اینجا ریتم یا نظر گوش دوران گوش از دهم و که عبادت بلند دادن اندازد سال من و مقاله را آنکه یک در جریان برید. واقع گوش موسیقی رانندگی همه از جلوی آنها به می دادن دانم به دی جی بندری مشابهی بگذارد گروه من رویکرد کنم باشیم از آنها گوش می از سرنوشت آن دارند. دوباره م . . .

آفتاب رو بومه. تاریکی شومه. گنجشکک اشی مشی بازی تمومه.

این خیلی ناراحت‌کننده‌ست که من وقتی غمگینم و از همه‌ی دنیا بریدم یاد سه‌تار و وبلاگم می‌فتم. به نظرم همه چیز تموم شده میاد. یا بهتره بگم تو زمان کوتاهی به نظر میرسه که ارزش ادامه دادن نداره. ولی سه تارم اینو نمیفهمه‌. غمگینه و حس میکنه بهش خیانت کردم که بی راه هم فکر نمیکنه. یک زمانی با ارزش‌ترینِ من بود، بعدش دیگه نبود و به نظر میرسه بازم میخوام که باشه. ولی خب نمیشه هر وقت دلت بخواد باشی و هر وقت دلت بخواد نباشی و انتظار داشته باشی اون سه . . .

مرغ پرتقالی

زمان تقریبی :90 دقیقه
مواد لازم:
یک عدد مرغ (برای این غذا معمولا ران مرغ استفاده میشه ولی من مرغ کامل استفاده کردم )
آب پرتقال =1و1/2 لیوان
یک پیاز کوچک داغ! استفاده نکردم
نمک/زنجبیل /چوب دارچین/شکر /زعفران /زرچوبه زرچوبه و زنجبیل استفاده نکرده
روغن زیتون یا کره
روش :
از شب قبل مرغ ها را نمک پاش کردم گذاشتم داخل سبد (با یه کاسه زیرش) و رفت داخل یخچال
مرغ ها را يکمي زرچوبه زدم و با روغن زیتون سرخش کردم (دستور اصلی با کره است)
وقتی يکمي طلایی شد بهش آب پر . . .

ویرایش

سلام بچه ها.
تیپ سایت میدونم يکمي شبیه سایت خودمه ولی دارم تغییرش میدم.
وقتم تنگه واسه همین میخوام منتظر باشین و ایراد نگیرین از سایت.
ممنون همگی . . .

خوراک بادمجان جادویی!

زمان تقریبی :یک ساعت و نیم
مواد لازم
بادمجان
سیر
پیاز
گوجه
جعفری
آبلیمو یا آبغوره
نمک و فلفل
روش :
ابتدا بادمجان ها رو شطرنجی پوست کندم و یه برش نیمه عمیق زدم وسطش .رفت در آب نمک برای نیم ساعت
-گوشت چرخ کرده و پیاز را تفت دادم تا رنگ گوشت تغییر کرد بهش سیر رنده شده -یا ریز خرد شده- و جعفری خشک و فلفل و يکمي نمک زدم
-بادمجان ها را برای بیست دقیقه در دمای 0 درجه ی سانتی گراد برای بیست دقیقه گذاشتم داخل فر (يکمي هم روی اون روغن زیتون ریختم)*
-برای سس یه . . .

یه روزی بالاخره صُبا باید بی اون پاشی

یه روزی میفهمی که بدجوری ام به اونجاشیمن همیشه میگفتم که چطور یه بشر به اندازه ی تتلو بیشعور و احمق و کثیف میشه این همه پراز قباحت بودن و احساسات جنسی چندش آوری که مدام به این ور اون ور پاس میده و هی به سمت فحش و سیاهی سوق پیدا میکنه برام عجیب بودولی امروز تا بخش زیادیش رو میتونم درک کنم وقتی تحقیر بشی وقتی در مقابل احساساتی که صادقانه و از ته دلت بروز میدی انگ نفهم بودن و خر بودن و الکی بودن بزنن و فقط به فکر این باشن که به هر روشی تیغت بزنن و با . . .

طنز خدمات صداو سیما

ستون طنز کلپک سلامصداوسیما و این همه خدمت. چند روزی است که خیلی ها با غرض ورزی خدمات بیکران صداوسیما را مورد نکوهش قرار داده اند و می گویند چرا صداوسیما اسرار اقتصادی مملکت را پخش می کند. درست است که صداوسیما با دهها مرکز استانی و ماهواره ای و رادیویی حریف یکی دو شبکه ماهواره ای نمی شود اما یادتان باشد همین صداو سیما باعث اشتغال هزاران کارمند شده که اگر نبود این دستگاه عریض و طویل این عزیزان الان بیکار و معترض روی دستمان بودند.  البته به جز . . .

روز یکی مونده به آخر امتحان فیزیوپاتوسمیو کلیه

از صبحه تو سالن مطالعه نشستم. هنوز ۸ جلسه مونده. يکمي نگرانم نرسم همه چیز رو بخونم. کلیه رو توی کورس نخوندم. سختم هست؛ نمیدونم فائزه چیش رو میگفت شیرینه؟ شکلات هایی که هنگام درس خوندن با چایی میخوریم؟ نمیدونم. . . .

4365

تو دنیای موازی دارم اونقدر زیاد گیتار الکتریک میزنم که شیشه ها پایینمیاد ،درکم کن و فقط يکمي چای واسه من بریز یزدانی رو عربده میزنمو انگشتام زخم میشه و خونی و تهش میفتم ی گوشه بیهوش میشم . . .

و یک شعر قشنگی که الان یادم نمی آید براش بخوانم

صبح قابلمه غذا را برنداشتم.صبح بلند شده بود برایم قرمه سبزی ریخته بود و سفارش کرده بود که حتما ببرم.من غذا را جا گذاشته بودم.یعنی ظرف را انداخته بودم ته کیسۀ پارچه ای و وانمود کرده بودم که حواسم نبوده برش دارم.ظهر آمده بود مدرسه.کیسه را داد دستم و زودرفت که  به کلاسش برسد.توی کیسه کنار قابلمه قرمه سبزی یک ساندویچ هم گذاشته بود.میدانست که قرمه سبزی دوست ندارم.شاید حتی این را هم فهمیده بود که غذا را عمدا جا گذاشته ام.اما آمده بود که فقط» آن را ب . . .

وقتی که خوابگاه جهنم میشه.(ایام امتحانات)

گاهی به این فکر میکنم زندگی توی یه شهر دیگه و درس خوندن چقدر میتونه سخت باشه،وقتی به درس‌هایی که تو این مدت بهشون رسیدم فکر میکنم میبینم خیلی برام ارزشمندن.البته باید اعتراف کنم به معنای واقعی سر یه چیزایی آسفالت شدم ولی خب حس میکنم بهتر شده اوضاعم.
ارتباط با آدمای دیگه خیلی میتونه سخت باشه،مثلا اگه بخوای همه رو از خودت خوشنود نگه‌داری باید رو پیشونی‌ات بنویسی یک احمق» و تو شهر بچرخی.خب نتیجه میشه اینکه در هر حال آدما اون چیزی که خودشون . . .

این روزها

این روزا جز گذر زمان همه‌چی یه روال عادی و آروم داره برام
گهگاهی کتاب میخونم؛ فکر میکنم؛ با دوستام حرف میزنم؛ آهنگ گوش میدم؛ پیاده‌روی؛ تفریح و بیرون رفتن و گاهی چک کردن بورسو کارای روزمره؛ دیدن فائزه؛ چند روزی هست دارم به کارای عقب افتادم میرسم يکمي زیادن ولی میخوام حداقل تا آخر دی ماه تموم بشن ولی سعی میکنم زودتر بهشون برسم؛ از فردا میخوام تکلیفمو با انباشتگی اتاقم روشن کنم چون يکمي زیادی کلافم کرده و بنظرم برای شروع کارای جدید نیازه به . . .

ماش پلو!

زمان تقریبی یک ساعت و نیم

مواد لازم

ماش (و عدس)

برنج

پیاز

هویچ

کشمش یا خرما

دارچین/ نمک/زرچوبه(اختیاری)


روش

ماش را يکمي داخل قابلمه تفت دادم( میشه با روغن و نمک میشه همین جوری خالی!)

بعد اجازه دادم! ماش بپزه با نمک. در طرف دیگه پیاز ها را رشته خرد کرده یا نگینی!  اول بدون روغن تا تمام شدن آب میان بافتی ش و بعد داخل روغن تفت ش دادم  بعد هویجِ رنده شده بهش اضافه شد وقتی خوب تفت خرد کشمشی که يکمي داخل آب مونده بوده -یا خرمایی که هسته ش جدا شده- را . . .

Blue

و باز هم بولو بودن.
فکر میکنم وارد فاز دوم شدم. غمگینم و بی حسم ب صورت هم زمان. علاقه ای ب معاشرت کردن با دیگران ندارم و ی سری صحبتا نصفه کاره مونده و نمیتونم تمومشون کنم. دلم میخاد یه عالمه سریال ببینم و بعدش خیلی زیاد بخابم. بعد يکمي از درس های روهم تلنبار شده رو بخونم و وسایلامو مرتب کنم و باز هم بخوابم. خیلی زیاد بخوابم. یکی از گولی های هندزفری یی ک محمد بهم داده قطع شد و شدیدن براش ناراحتم چون محمد بهم داده بود خعلی عزیز بود، کاش کسی باشه ک . . .

.

ازت رنجیدم و يکمي بغض دارم  نمیدونم چرا وقتی حرف زدیم امروز‌ و بهت میگم الان استرس داری اولین حرفی که میزنی میگی من هرچی باشم از تو خیلی بهترم ( اینو نگفتی ولی مفهوم حرفت این بود وقتی میگی تو توی دانشگاه هم استرس میگیری ولی باز من توی خیابون ) انگار بحث بحثه اینه که کی استرسی تره. من فک کردم استرس داری ولی خب فهمیدم که اشتباه کردم.  اخرشم که برمیگردی میگی اوکی دیگه هیچ وقت راجع به این قضییه حرف نزنیم.  از شانس بد تو منم خیلی لوسم. موشی . . .

مردهای غربی

tv show ی the office که توش استیو کرل ایفای نقش میکنه رو اگه ببینین
کاملا دستتون میاد مردها کلا (و مخصوصا مردهای سفید) چطورین.
حراف (مخصوصا مردم خود انگلستان)
يکمي چشم چران ولی خیلی به روشون نمیارن
سعی میکنن تو رو از مردت جدا کنن
پر از ظواهر
پر از مثلا ناز و نوز الکی
امریکاییا کمتر اینطوری هستن. بیشتر کاسبن.
جالبتر اینه که توی کالچر غرب هرچی بیشتر بمونین میبینین پسرای ایرانی رو هم به زور مثل خودشون کردن.
یعنی حالت به هم میخوره به پسر ایرانی نگاه میکنی م . . .

روزهفتم

امروز ی سری کارایی کردم نباید انجام میدادم.گفته بودم باید اول خودت مهم باشی بعد دیگران .از این ثانیه همه تلاشت رو کن برای خودت اگه همه تلاشت رو ب کار بگیری خوبه نمیگم عهد ببندی میدونم بیشتر از دو تا عهد نمیتونی انجام بدی قابل توجهت همین دو عهد ب پایان برسن حس میکنم تا چند وقت دیگه زندگیت قشنگ تر میشه .ی پیشرفت عالی خدایا ممنونمامروز خیلی چیزا یاد اوریم شد*امروز فهمیدم کسی بودم که فکر مرگ بودم فقط میخواستم نباشم این دنیا اما الان از مرگ تر . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)