98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دانلود اقدام پژوهی با موضوع نماز جماعت

شهید مهدی طهماسبی و نماز اول وقت

 شهید مهدی طهماسبی و نماز اول وقت   همه حرفش نمازاول وقتهمه فعالیتش نماز اول وقتدر هر شرایطی نماز اول وقت یا جماعت و در مسجد یا با خانواده در خانهبا بچه ها به مسجد می رفت برای نماز جماعت در مهمانی یا در مسافرت برای برادر کوچکش که طلبه بود سجاده پهن میکرد  او امام جماعت میشد و پدر ، اهالی خانه و خودشبه او اقتدا می کردند.درس میداد می گفت نمازاول وقت در اردوهای آموزشی میگفت نماز اول وقت.در میدان جنگ هم نماز اول وقت.  . . .

اقامه نماز جماعت در همايش گام دوم انقلاب

در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که در اردیبهشت ماه 98- مصادف با رمضان المبارک1440 (در مسجد صاحب امان شلمزار )با حضور مداحان ،هیئات مذهبی و فعالان فرهنگی برگزار شد، جماعت جماعت مغرب و عشا نیز اقامه گردید . . .

فضیلت نماز جماعت

پیامبر اکرم (صلّی‌ ‌الله‌ علیه وآله):صَلاةُ الرَّجُلِ فِی جَمَاعَةٍ خَیْرٌ مِنْ صَلاتِهِ فِی بَیْتِهِ أرْبَعِینَ سَنَةً.یک نماز جماعت بهتر از چهل سال نماز فُرادیٰ در خانه است. مستدرک الوسائل، ج 6، ص 446 . . .

یاد بگیر زودتر دست نده

 
یاد بگیر  در محل کار  یا پیش آدمهای به اصطلاح بزرگ ، زودتر از اینکه اونها دستشون را بیاورند جلو شما زودتر دست نده .
 
 
من بعد از نماز جماعت با امام جماعت خواستم دست بدهم و عبارت قبولی نماز بگویم ولی دست من نزدیک 20 ثانیه جلو ماند و ایشان مشغول خوش و بش کردن با یک نفر دیگه بود.
 
 
 
  . . .

اقامه نماز جماعت

همه روزه نماز ظهر و عصر در آموزشگاه برگزار می گردد ستاد اقامه نماز تشکیل شد در بحث طرح کرامت آموزش عملی نماز ؛ اجرا می گردد علاقه دانش آموزان به موضوع نماز وصف نا شدنی است
 
  . . .

داماد خانم

بعضی اوقات که مسجد نبود از پیرمرد تقاضا می کردند که به عنوان امام جماعت جلو بایستد. پیش خودش فکر می کرد من نمی توانم قرائت کلمات را صحیح بگویم دلش نمی خواست امام جماعت بایستد. یکباز نزدیک درب ورودی مسجد حضرت مهدی عج را دیده بود حضت به ایشان فرموده بود تو نماز جماعت را برپا کن اصلاحش با ما  . . .

درس پژوهي درس نعمت هاي خدا، قرآن اول دبستان

دانلود درس پژوهي قرآن پایه اول ابتدایی درس نعمت های خدا   دانلود درس پژوهي قرآن   پایه اول ابتدایی درس نعمت های خدا کامل و آماده بافرمت ورد و قابل ویرایش - تعدادصفحات 26- در این درس پژوهي کلیه مستندات و مراحل اجرا به طور کامل رعایت گردیده است.  در آموزشگاه ما  مدیریت و همکاران این آموزشگاه تصمیم گرفتند که در برنامه درس پژوهي شرکت نمایتد با تشکیل شورای معلمان چالش های هر پایه مشخص شد ودر پایان جلسه تصمیم گرفته شد که باتوجه ب . . .

برنامه های ماه محرم هیات

سلام بر حسین علیه السلام
 
به لطف خدا و در سایه توجهات ائمه اطهار علیهم السلام برنامه های ماه محرم هیأت در سال 1398 به شرح زیر است:
 
1. دسته عزاداری قبل از اذان مغرب و عشاء
2. نماز جماعت مغرب و عشاء 
3. ادامه مراسم دسته عزاداری (از محل اقامه نماز جماعت تا ه)
4. زیارت عاشورا 
5. سخنرانی
6. عزاداری
7. شام
 
در روزهای 8 و 9 و 10 محرم، برنامه عزاداری قبل از ظهر نیز برقرار است. (عزاداری، دسته عزاداری، نماز جماعت ظهر و عصر، ناهار)
زیارت عاشورا از اول محرم تا . . .

امام روح‌الله ۲۹۵ | نماز ی

نماز ی
من امیدوارم که این نماز جمعه در ایران، آن محتوای اصیل خودش را که در صدر اسلام داشته است، احیا کند. باید ما وضع را در نماز جمعه‌ها، در مساجد، در ائمه جمعه و جماعت، در همه جا [روشن کنیم] که از اینجا از طرف ائمه جمعه و جماعات باید همه چیزها در دنیا منتشر بشود. همان طوری که در صدر اسلام، امام جمعه و مسجد، این دو ابزار در دست مسلمانها بوده است و هر وقت می‌خواستند جنگ بروند از مسجد تجهیز می‌کردند، هر وقت می‌خواستند یک کار مهمی بکنند . . .

اللهم لا تکلنی الا نفسی طرفه عین ابدا

خدا را شکر کردی؟ بله.از کسی گره گشایی کردی؟ نه.از کسی دلجویی کردی؟ بله.از غیبت کسی جلوگیری کردی؟ نه. کارهای خوب:نماز جماعت، صدقه، دعا، کتاببه خاطر خدا بود؟ نه. کارهای بد:تاخیر در نماز صبح، تکبر، خودنمایی، پرخوری، سبک‌سری   . . .

ذهنیت ما چگونه شکل می‌گیرد؟

عادت ندارم که اگر میانه روز یا موقع غروب در خیابان باشم، دنبال مسجدی بگردم و نماز را اول وقت و به جماعت بخوانم؛ نه اینکه برایم مهم نباشد، بیشتر سعی می‌کنم موقع اذان جایی باشم که بتوانم راحت نمازم را بخوانم. یکشنبه مشغول کاری بودم که نزدیک اذان باید یک ساعتی بیکار می‌ماندم. یادم بود که در میدان انقلاب، مسجدی هست؛ برای فرار از گرمای وسط ظهر هم شده، نماز را در مسجد به جماعت خواندم. برخلاف تصورم مسجد تقریبا پر از جمعیت بود و افراد مختلف در سنین . . .

درس پژوهي رياضي اول دبستان، درس اندازه

درس پژوهي ریاضی اول ابتدایی درس اندازه تعداد صفحات:27       فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند. و باری گران و مسئولیتی عظیم را بردوش این جماعت قرار می دهد. جستار پیش رو، حاصل این عشق و احساس وظیفه ی توأمان است. د . . .

رب لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا

خدا را شکر کردی؟ بله.از کسی گره گشایی کردی؟ بله.از کسی دلجویی کردی؟ نه.از غیبت کسی جلوگیری کردی؟ نه. کارهای خوب:نماز جماعت، صدقه، دعا،به خاطر خدا بود؟ نه. کارهای بد: کنترل نکردن نگاه - تاخیر در نماز ظهر - دروغ - غیبت - بدجنسی   . . .

154 _ نماز میت در واقع دعا است

الف ) نماز میت از 5 تکبیر و شهادتین بعد از تکبیر اول و صلوات بعد از تکبیر دوم و دعا برای مومنین بعد از تکبیر سوم  و دعا برای میت بعد از تکبیر چهارم  تشکیل می شود.ب )  غرض اصلی آن طلب مغفرت و دعا و برای میت است و تسامحا نماز نامیده می شود و احکام نماز را ندارد .ج ) جماعت در نماز میت تقریبا صوری است و هیچ حکم خاصی از نماز میت فرادی ندارد مگر اینکه مجوز دوری  از جنازه باشد. . . .

شیخ دروغگو

گویند شیخی در مسجدی پیش نماز بود. روزی در حال سجده شیخ را دستشویی بگرفت و نتوانست کاری بکند پس شلوار خیس شد و سجدهٔ آخرطولانی شد. جماعت پشت سر هم در حالت سجده ماندند. بعد از مدتی شیخ از سجده بلند شد و سلام داد و نماز به اتمام برد جماعت پشت سر علت این سجده طولانی را جویا شدند. شیخ که نمیتوانست حال قضیه را باز گوید دست به دامان دروغ شد و گفت : در حال سجده دیدم زن و شوهر جوانی در دریای سرخ در حال غرق شدن هستند پس به کمک آنها رفتم و علت طولانی شدن این بو . . .

استفتا از آیت الله مکارم شیرازی در مورد اقتدا به نماز جماعت

سوال: حکم شرعی در مورد پیوستن به نماز جماعت در رکعت دوم یا سوم؟
 
پاسخ : اگر در رکعت دوم اقتدا کند قنوت و تشهد را با امام بخواند. (احتیاطا در تشهد، نیمه خیز بنشیند) بعد از تشهد امام برخیزد و حمدوسوره بخواند و اگر برای سوره وقت ندارد، حمد را تمام کند و خود را به رکوع امام برساند بنابراین چنانچه سوره را خواند و وقت برای خواندن قنوت دارد، خواندن قنوت در رکعت دوم لازم نیست ولی مستحب می باشد. در رکعت دوم نماز خودش (رکعت سوم امام) بعد از دو سجده بنشیند و . . .

برگزاری کارگاه آموزشی اقدام پژوهی ویزه دبیران متوسطه دوم دبیرستان سمیه شهرستان تنگستان

در روز سه شنبه 14آبان ماه کارگاه آموزشی با موضوع اقدام پژوهي در دبیرستان سمیه شهرستان تنگستان برگزار گردید در این جلسه خانم دکتر حسن عالی در مورد نحوه نوشتن اقدام پژوهي و پیشینه آن توضیحاتی ارایه فرمودند .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  . . .

برگزاری اولین کارگاه آموزشی اقدام پژوهی ویژه دبیران متوسطه دوم دبیرستان سمیه شهرستان تنگستان

در روز سه شنبه 14آبان ماه کارگاه آموزشی با موضوع اقدام پژوهي در دبیرستان سمیه شهرستان تنگستان برگزار گردید در این جلسه خانم دکتر حسن عالی در مورد نحوه نوشتن اقدام پژوهي و پیشینه آن توضیحاتی ارایه فرمودند .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  . . .

پاورپوینت اهمیت نماز در مدرسه

این پاورپوینت در 21 اسلاید به شکل منظم و دقیق طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از اهمیت نماز،نماز در ادیان،توجچه ویژه خداوند به نماز،سهل انگاری در نماز،مطالبی در خصوص اهمیت نماز در مدارس و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد اهمیت نماز در مدارس در این پاورپوینت درج شسده است که امیدواریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کنید . . .

رسوای جماعت باش

بسم الله الرحمن الرحیم
خواهی نشوی همرنگ
رسوای جماعت باش.
 
همرنگ جماعت نباشیم حدیث هم هست از امام جعفرصادق علیه السلام که همرنگ جماعت نباشیم چراکه معلوم نیست عقاید،اعمال و رفتارشون خداییه یا شیطانی.اصولا کسیکه میخواد راه خدا رو پیش بگیره همه برعلیهش میشن چون برخلاف خواسته های مردم عمل میکنه برای همین براشون خوشایندنیست. . . .

وسعت دید خانم ها و اقایون

▪️وسعت دید خانمها:
 
دیدن یک تار موی شرابی روی کت شوهر !!!
ندیدن تیر برق موقع رانندگی!!!
 
 
 
 
 
 
 
▫️وسعت و دقت دید اقایون
 
ندیدن تغییر رنگ موی خانم هاشون از مشکی پر کلاغی به بلوند
 
دیدن خراش یک سانتی روی رنگ ماشین زیر گلگیر سمت راست

پسر خالم رفته مُکبر نماز جماعت شده 
سر رکوع یادش رفته چی بگه.گفته دولا شید.
 
 
 
امام جماعت:
 
صف اول :
 
صف دوم :
 
صف سوم :
 
صف چهارم :
 
متاسفانه صف پنجم در قید حیات نیستند
 
. . . .

برگزاری نماز جماعت وزیارت عاشورا

برگزاری نماز جماعت وزیارت عاشورا در دبستان کمیل با حضور دانش آموزانپیامبر اکرم (ص) فرمودند: جایگاه نماز در دین مانند جایگاه سر دربدن استبرگزاری زیارت عاشوراقابل توجه اولیای محترم :زیارت عاشورا چهارشنبه هر هقته برگزار می گردد .در صورت تمایل می توانید نذورات خود را جهت برپایی وپذیرایی از شرکت کنندگان به مدرسه تحویل نمایید. . . .

یا لطیف ارحم عبدک الضعیف، انت ربی اللطیف و انا عبدک الضعیف

خدا را شکر کردی؟ نه.از کسی گره گشایی کردی؟ نه.از کسی دلجویی کردی؟ نه.از غیبت کسی جلوگیری کردی؟ نه. کارهای خوب:نماز جماعت، صدقه، دعا، کتاببه خاطر خدا بود؟ نه. کارهای بد:تاخیر در نماز ظهر، بداخلاقی، وسواس فکری، تنبلی، غیبت . . .

درس پژوهي ضرب اعداد يک رقمي

درس پژوهي ریاضی سوم ابتدایی ضرب اعداد یک رقمی تعداد صفحات:30 فرمت فایل:ورد چکیده آدمی از آغاز بر آن بوده است که تاریکی های جهان را به نور آگاهی و دانش و اندیشه روشن نماید تا بتواند به افق های دورتر دانایی و دانش اوج بگیرد. در این میان اشتغال به نشر و پژوهش در علوم موهبتی است ایزدی که معلمان را به مراتب عالی الهی می رساند. و باری گران و مسئولیتی عظیم را بردوش این جماعت قرار می دهد. جستار پیش رو، حاصل این عشق و احساس وظیفه ی توأمان است. درس پژوه . . .

این آقا پیش نماز شما

 
دو ماه پس از شروع جنگ، ابراهیم به مرخصی آمد. با دوستان به دیدن او رفتیم. در آن دیدار ابراهیم از خاطرات و اتفاقات جنگ صحبت می کرد، اما از خودش چیزی نمی گفت. تا اینکه صحبت از نماز و عبادت رزمندگان شد.
یک دفعه ابراهیم خندید و گفت: در منطقه المهدی در همان روزهای اول، پنج جوان به گروه ما ملحق شدند. آنها از یک روستا با هم به جبهه آمده بودند. چند روزی گذشت دیدم این ها اهل نماز نیستند. تا اینکه یک روز با آنها صحبت کردم. بندگان خدا آدم های خیلی ساده ای بود . . .

نماز مغرب

توی یه آهنگی معین میگه:"نماز مغربو امشب به نام عشق برپا کنواسم از درگه حق مهربونیتو تمنا کن"خواستم بگم : د آخه قربون اون صدای ماهتاین جماعت پرقدرتِ معشوق اگه بخوان مهربون باشن که به دعا و ثنا نیازی نیستکافیه یکم در کلبه ی سنگیِ قلبشونو باز کننو صد البته چشمای حواس پرتشونو،تا ببینن یکی همین نزدیکی هاقلبشو، دار و ندارشو، گرفته درمقابلشونبی حرف و بی منت.!#غزاله_زارع_آرشیدا . . .

شقشقیه: تغییرات اساسی در زندگی

هوالحکیم
در زندگی همه ما فرصت ها و تهدیدات بالقوه ای وجود داره که انسان را به تغییر مجبور می کنه، اینکه مبدا و دلیل تغییر چیه و از کجا نشات می گیره و آیا تغییر می تونه در در راستای اعتلا و حتی سقوط فرد باشه بماند برای یک بحث مفصل، اما نکته ای که می خوام الان بهش به صورت مختصر اشاره کنم بحث " عادت های قدیمی در شرایط جدید" است.
خیلی از رفتارهای ما به یک عادت خوب و یا حتی بد تبدیل شده که یا حاصل از شرایط محیطی بوده و یا با سعی و تلاش گرفته، مثلا نماز ظ . . .

برگزاری برنامه های متنوع به مناسبت هفته امورتربیتی

جلسه با صلوات بر محمد و ال محمد آغاز گردید سپس معاون پرورشی در خصوص هفته امورتربیتی و شهیدان باهنر و رجایی ونام گذاری این هفته.سپس مقرر شد که برنامه هایی طبق جدول ارسالی از اداره آموزش و پرورش و مناسبت های این هفته اجرا نمایند.در روز دوشنبه هم که برنامه با شورای دانش آموزی می باشد همگی اعضا شرکت کنند.در این هفته از فعالین پرورشی نیز تجلیل شوذ.در این هفته نماز جماعت نیز با کمک پشتیبا ن های نماز به نحو شایسته و مطلوب برگزار گزدد و همچنین اعضا از . . .

نماز

نماز عملی عبادی است که پنج بار در اوقات معینی از شبانه‌روز واجب است. در این عبادت، نمازگزار رو به قبله می‌ایستد و ذکرهای ویژه‌ای را می‌خواند و اعمال ویژه‌ای را مانند رکوع و سجده به جا می‌آورد. نماز به دو شکل فردی (فُرادا) و جماعت خوانده می‌شود.نماز، نخستین عبادتی است که بر پیامبر و پیروانش در مکه واجب شد و یکی از عبادات اصلی مسلمانان است که در قرآن و متون دینی درباره آن بسیار تأکید شده و از آن با تعبیراتی مانند ستون دین» و شرط قبولی سایر . . .

نماز آرامشي که مردم به دنبال آن هستند

نماز آن آرامشی است که خیلی از مردم دنبال آن هستند.کسانی که با خداوند سبحان بویسله نماز در ارتباط هستند هرگز ناامیدی سراغ آنها نمیرود.نماز طبق احادیث فراوان باعث می شود که خانه ی شخص از شیاطن خالی شده و برکت سراغ زندگیش برود.نماز باعث می شود که انسان سراغ گناه نرود.نماز معراج مومن است. نماز اول وقت شخص را پارسا و خوش رفتار می کند.این نماز است که باعث می شود انسان خوش اخلاق و خوش رفتار بشود.کسی که نماز می خواند با مردم و همسایگان به خوبی برخورد م . . .

نماز

بسم اللهالان بهش برخوردم.فقط یادمه شروع کرد ب نمازاونقدر قشنگ نماز میخوند ک حد نداشتهمون موقع با دیدن نماز حسین ب خودم گفتم خاک بر سرت با این نماز خوندنت!.همه حواسشون از نماز پرت شد غیر از شهید حسینانگار اصلا توی این دنیا نبود.همونطور بلند.با ی صوت خیلی خیلی زیبا و رعایت قوائد حمد و سوره رو میخوند. و من ایستاده بودم و بهش نگاه میکردممبهوت بودم. کل خواب غیر از نماز خوندن حسین ب شدت مصنوعی بود.حتی الانم صحنه نماز خوندنش  رو بعد چند سال . . .

تفسیرقرآن:سوره بقره؛آیه238

٢٣٨»حافِظُوا عَلَى الصَّلَواتِ‌ وَ الصَّلاةِ‌ الْوُسْطى‌ وَ قُومُوا لِلّهِ‌ قانِتِینَ‌ بر انجام همه‌ى نمازها و(خصوصاً)نماز وسطى(ظهر)،مواظبت کنید و براى خدا خاضعانه بپاخیزید. نکته‌ها: درباره مراد از نماز وسطى،چند نظریه است،ولى با توجّه به شأن نزول آیه که گروهى بخاطر گرمى هوا در نماز ظهر شرکت نمى‌کردند و با توجّه به روایات و تفاسیر،مراد همان نماز ظهر است. حفظ‍‌ هر چیزى باید مناسب با خودش باشد؛حفظ‍‌ مال از دست برد است،حفظ‍‌ . . .

جماعت

جماعت /تورج عاطف   با من اكنون چه نشستنها، خاموشیها،با تو اكنون چه فراموشیهاست .چه كسی می خواهدمن و تو ما نشویمخانه اش ویران باد !" حمید مصدق " مصدق راست می گفت .خیلی چیزها عوض شده  است . روزگار و آدمهایش تنها عوض نشد ه اند . معرفت و اخلاق و نجابت و اصالت تنها گوهرهای گمشده این روزگار نیستند .گوئی زبان ما دیگر همان فارسی شکر نیست . معانی را گم کرده ایم . یک زمانی در این دیار خیلی چیزها معنی خودش را داشت و به گونه ای دیگر ترجمان نمی شد . فامیل و غریبه . . .

الهی و ربی من لی غیرک؟

خدا را شکر کردی؟ بله.از کسی گره گشایی کردی؟ بله.از کسی دلجویی کردی؟ نه.از غیبت کسی جلوگیری کردی؟ نه. کارهای خوب:نماز جماعت، صدقه، دعا، کتاببه خاطر خدا بود؟ نه. کارهای بد: تکبر . . .

چگونه می توان جوانان و نوجوانان را به نماز خواندن علاقمند کرد؟

یکی از حساس ترین مسائل تربیتی، تربیت دینی کودکان و نوجوانان است. از نظر اسلام این تربیت باید قبل از تولد شروع شده و از بعد از تولد در سنین کودکی و نوجوانی ادامه یابد. امام صادق(ع) می فرماید: ما کودکان خود را از سن پنج سالگی به نماز، وا می داریم، شما نیز کودکان خود را از سن هفت سالگی، امر به نماز کنید. ما کودکان خود را از سن 7 سالگی به روزه گرفتن (به مقداری که طاقت دارند)، وا می داریم و وقتی عطش بر آنها غلبه کرد افطار می کنند، شما هم کودکان خود را از . . .

خوانش کتاب در بین الصلاتین مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع)درگز

خوانش ومعرفی کتاب " چگونه باید نماز بخوانیم " استاد پناهیان
معرفی:
از جمله پرطرفدارترین و کاربردی ترین مباحثی است که تاکنون ارائه شده است.
راه سادۀ خواندن یک نماز خوب چیست؟ مهمترین ویژگی یک نماز خوب چیست؟ چگونه نماز بخوانیم تا از نماز لذّت ببریم؟ چرا نماز در ما تاثیر نمی گذارد؟ نماز ما چه اِشکالی دارد؟. و مهمترین راه ترویج نماز چیست؟
فهرست تفصیلی:
جلسه 1: نماز خوب

چگونه دیگران را قانع کنیم نماز بخوانند؟
تصور اشتباه از نماز خوب
تعریف نماز خو . . .

مبطلات نماز

مبطلات نماز »     دوازده چیز نماز را باطل مى كند و آنها را مُبطِلات » مى گویند :    1 ـ از بین رفتن یكى از شروط در اثناء نماز.    2 ـ باطل شدن وضو یا غسل در اثناء نماز عمدا یا سهوا .    3 ـ گذاشتن دست ها روى هم عمدا با قصد اینكه جزء نماز است.    4 ـ گفتن آمین » عمداً بعد از حمد.    5 ـ برگرداندن عمدى تمام بدن به پشت سر ( روى برگرداندن از قبله ) .    6 ـ حرف زدن عمدى.    7 ـ خندیدن عمدى ( قهقهه كردن ) .    8 ـ براى امور دنیا با صداى بلند عمدا گریه كردن . . . .

106

برای فرج امام زمان دعا کنیم در شیشه عقب ماشینش نقش بستهاذان می گویند، دوبله پارک می کند تا برود مسجد و نماز جماعت بخواندخیابان ترافیک می شود و مردم در ترافیک معطلاو هم در حال ذکر در مسجد، استغفرالله   استغفرالله  استغفراللهاین است شرح حال برخی ها . . .

احکام نماز

قبل از شروع به نماز باید مقدمات آن را فراهم کرد: ابتدا وضو یا غسل یا تیمم انجام می‌شود (برای تشخیص اینکه کدام را انجام دهیم لازم است به رسالۀ مرجع تقلید مراجعه کنیم) سپس با لباس مناسب و بدن پاک رو به قبله (کعبه در مکه) می‌ایستیم.واجبات نماز ۱۱ چیز است: ۱-نیت، ۲-قیام (ایستادن)، ۳-تکبیرة الاحرام، ۴-رکوع، ۵-سجده، ۶-قرائت حمد و سوره، ۷-ذکر (مثل ذکر رکوع یا سجده)، ۸-تشهد، ۹-سلام، ۱۰-ترتیب، ۱۱-موالات (یعنی پی در پی بودن اجزای نماز).پنج مورد اول ارکان نماز . . .

بچه ها را تا اذان صبح بیدار نگه داشت!!!

 
سال 1359 بود. برنامه بسیج تا نیمه شب ادامه یافت. دو ساعت مانده به اذان صبح کار بچه ها تمام شد. ابراهیم بچه ها را جمع کرد. از خاطرات کردستان تعریف می کرد. خاطراتش هم جالب بود و هم خنده دار. بچه ها را تا اذان بیدار نگه داشت. بچه ها بعد از نماز جماعت صبح به خانه هایشان رفتند.
ابراهیم به مسئول بسیج گفت: اگر این بچه ها همان ساعت می رفتند معلوم نبود برای نماز بیدار می شدند یا نه، شما یا کار بسیج را زود تمام کنید یا بچه ها را تا اذان صبح نگهدارید که نمازشان . . .

اهمیّت و شرایط نماز

سبک شمردن نماز
س۱. کسی که عمداً نماز را ترک کند یا سبک بشمارد، چه حکمی دارد؟
ج. نمازهای روزانه ای که در پنج نوبت خوانده می شود، از واجبات بسیار مهم شریعت اسلامی بوده و بلکه ستون دین است و ترک یا سبک شمردن آن شرعاً حرام و موجب استحقاق عقاب است.
 
فاقد الطهورین
س۲. آیا بر کسی که آب و چیزی که تیمّم بر آن صحیح است، در اختیار ندارد (فاقد الطهورین)، نماز واجب است؟
ج. بنا بر احتیاط، نماز را در وقت بخواند و بعد از وقت با وضو یا تیمّم قضا نماید.
 
موارد عدول . . .

اندر فواید نماز (1)

نقش نماز در زندگی مردم چیست؟ قرآن چرا بر روی نماز تاکید داشته است؟فواید و مزایای نماز خواندن چیست؟ چرا نماز جماعت بایستی خوانده شود؟سوالات فراوانی است که در بخش نماز باید به آن پاسخ داد و این ها نمونه ای از این سوالات فراوانی بودند که بایستی به آن پاسخ داده شود.از نماز به عنوان ستون دین یاد می شود چرا؟ می توان گفت مناسب ترین و بهترین پاسخ را می توان از متن قرآن و شرح آن توسط پیامبر پیدا کرد و نیاز به یک تحقیق و پژوهش ژرف نگرانه دارد تا بتوان ب . . .

نماز نیاز ما یا دستور خدا ؟ 1

اگه نماز نخونی میری جهنم
اگه می خوای آدم درستی بشی باید نماز بخونی
نماز انسان رو از مسیر اشتباه حفظ میکنه
نماز ستون دینه
اگه نماز نخونی اصلا مسلمون نیستی
اولین سوال بعد از مرگ از نمازه
با این جملات بزرگ شدیم
هر چند وقت بنر هایی در ابعاد مختلف با موضوع فواید نماز و عواقب ترک نماز میبینیم
ولی نمیدونم چرا خیلی از ماها هنوز نمازخون واقعی نشدیم
چند وقتیه حس میکنم یه جای کار میلنگه
انگار همه چیز اینهایی که بهمون میگن نیست
داستان از اینجا شروع شد ک . . .

شکایت بابت کار زیاد

حسین : سلام !  من در شرکتی کار می کردم به عنوان راننده آمبولانس . با خودروی شرکت در حین ماموریت تصادف کردم . حال شرکت از من شکایت کرده است.  روز قبل از تصادف من سر کار بودم ، بعد از ظهرش منو فرستادند ماموریت شهرستان مرز مهران بعدش مرز خسروی بدون استراحت ! چون بیمار داشتم و در راه برگشت تصادف کردم. تو حکم شورا که برایم بریدند منو محکوم کردند ولی گفتند بابت کار کشیدن زیاد می توانی در مراجع قانونی شکایت کنی ! می خواستم بدانم کجا باید شکایت کنم و متن ش . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)