98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دستما ل یزدی

بانوی کارآفرین یزدی با راه اندازی پرورش قارچ اشتغال جوانان یزدی را فراهم کرد

پرورش قارچ یکی از مشاغل زودبازده است که می‌توان از این فعالیت تولیدی گامی در راستای اقتصاد مقاومتی یاد کرد.مهناز زارع بانوی يزدي فعال درزمینهٔ پرورش قارچ است که از سال 93 تاکنون فرمان اقتصاد مقاومتی » رهبر معظم انقلاب را لبیک گفته است.این بانوی يزدي با بیان اینکه بر اساس علاقه‌ای که به انجام کار تولیدی داشتم و با حمایت اعضای خانواده مبادرت به پرورش قارچ کردم، تصریح کرد: قبلاً خانه‌دار بودم و ازآنجایی‌که اوقات فراغت زیادی داشتم تصمیم گر . . .

گروه واتساپ یزد

گروه واتساپ یزدبا هدف دورهمی يزديا در واتساپ ایجاد شده است و از همه دوستان يزدي درخواست داریم که به گروه بیان و با دوستان يزدي چت داشته باشند.
چت و دورهمی يزديا در واتساپ بسیار حالب و شیرین است، چراکه شما با همشهریای خوب يزدي خودتون در گروه چت میکنید و این میتونه بسیار خوب و عالی باشه.
شما یک دورهمی با دوستان يزدي دارید و افرادی که در گروه واتساپ یزد هستند، جزو همشهریای شما هستند و این موضوع باعث میشه تا تا در گروه بسیار خوب باشه.
شما این امکا . . .

گردن زدن جوان یزدی در مکه

کدورت‌ها فراموش شد و آنچه تا ابد دل را به درد می‌آورد، مظلومیت ابوطالب يزدي است که قربانی تندخویی متعصبان شد.
ادامه مطلب . . .

نامه 23 بخش دوم

✉️ شرح نامه بیست و سوم (بخش دوم)سید محمد يزديدریافتعنوان: نامه 23 نهج البلاغهحجم: 6.64 مگابایتتوضیحات: بخش پایانی نامه 23 نهج البلاغهسید محمد يزدي
Add a comment
مشاهده مطلب در کانال . . .

مدرسه شاد من -دبیرستان نمونه برادران یزدی (قسمت1 )

من در سال اول است که در این دبیرستان درس میخوانم و در این مدت کوتاه نمیتوان قضاوت کرد. ولی آنچه مشاهده میشود و با کمی تامل و پرسش از دانش آموزان کلاس بالاتر دبیرستان دخترانه نمونه ی برادران يزدي ،نشان دهنده ی یک مدرسه شاد و دارای تفریحات سالم وبا نشاط  ،ورزش و برنامه هایی دلپذیر  و آموزنده با مشارکت دانش آموزان است. همانطور که در پرسش مهر20  آمده ، قسمتهایی از این نشاط را به شما نشان خواهم داد. . . .

کمپ ریگ زرین اردکان

 کمپ کویری ریگ زرین اردکان نزدیک به پناهگاه حیات وحش "در انجیر" و "نی باد" قرار دارد، حیات وحشی زیبا و کمیاب که موجوداتی نظیر قوچ، میش، کل، هوبره، کبک، جبیر و گربه شنی را در سایه خود حفظ کرده است. کمپ کویری ریگ زرین اردکان همه روزه خدماتی نظیر موارد زیر را انجام می دهد؛ موسیقی زنده، سافاری، موتور سواری، شتر سواری، سالن سینما، رستوران، سایت تخصصی پرواز، اقامتگاه به صورت سوییت و کپر، مزرعه ارگانیک، پیست سوارکاری و پرورش اسب، آشپزخانه برای تهی . . .

معرفی کتاب: رابطه علم و دین: آیت الله محمد تقی مصباح یزدی

سوالی که از دیرباز در مورد رابطه علم و دین مطرح بوده است این بوده که چه رابطه ای بین علم و دین وجود دارد؟ آیا بین آنها تعارضی وجود دارد؟ این مسئله از مسائل مهم در عرصه دین پژوهی به شمار می آید، به گونه ای که پهنه ی تاریخ ادیان را می توان صحنه گفت و گو ها و مباحث مستمر عقل و دین قلمداد کرد.
 
مطالب مرتبط:
معرفی کتاب: علم و دین: ایان باربور
دین و دنیا
سیر مطالعاتی غرب شناسی

ادامه مطلب . . .

قصّه گوی خوب بچّه های خوب

 به مناسبت رجعت مهدی آذر يزدي نویسندۀ نام آشنایقصّه های خوب برای بچّه های خوب به تهران*حسین مسرّت مهدی آذر يزدي، همانی که قصّه های خویش را چندین نسل خوانده اند و بالیده اند ، پیرمردی ساده و زلال که پس از 50 سال اقامت در تهران و قصّه نوشتن و کتاب پرداختن ، دوباره چند سالی در یزد خلوت گزیده بود ، این بار برای همیشه راهی تهران شد . این را خودش می گوید . پیرمرد ناتوان و افتاده بود ، پی پرستار می گشت که پسرخوانده اش در کرج او را پذیرا شد . کاش میراث فره . . .

در تلاش آزادی ، زندگانی و مبارزات فرّخی یزدی*

             پنجمین جلسۀ سلسلۀ سخنرانی های بنیاد فرهنگی پژوهشی میرزا کوچک جنگلی ، اختصاص داشت به سخنرانی آقای حسین مسرّت دربارۀ فرخی يزدي با عنوان در تلاش آزادی » این جلسه به تاریخ 1/12/1387 در محلّ آن بنیاد واقع در رشت ، استاد سرا ، خانۀ میرزا کوچک جنگلی برگزار شد و به غیر از دوستداران فرهنگ و ادب ، اعضای هیأت مؤسّس بنیاد میرزا کوچک ، شامل آقایان : پروفسور شاپور رواسانی ( رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل ) ، غلامرضا فروتن ، عزیزالله اخوان ، محمّد تق . . .

شرح نهایه الحکمه

شرح نهایه الحکمه
(کتاب اصلی رشته فلسفه اسلامی در مقطع لیسانس)
رادیو معارف: آیت الله مصباح يزدي
 
روز های پخش: دوشنبه
ساعت پخش برنامه: ۰۵:۳۰
مدت برنامه:۳۰ دقیقه
تکرار: ندارد
لینک آرشیو: |link| . . .

جغرافیا

جُغرافیا یا جُغرافی در ایران و در دوران مدرن یک علم وارداتی بوده‌است و قوام و دوام آن نتیجه تلاشهای ارزشمند دو استاد گرانقدر و جغرافیا پرفسور محمد حسین پاپلی يزدي[۱] و مجله وزین تحقیقات جغرافیایی[۲] و پرفسور حسین شکویی[۳] با دو اثر ازشمند در فلسفه جغرافیا[۴][۵] و دیدگاه‌های نو در جغرافیای شهری[۶]و پرفسور سیروس سهامی[۷][۸] می‌باشد. جغرافیا در تعریف در میان کلیه علمای این علم مورد بحث و جدل است
ادامه مطلب . . .

سفر به سرزمین هند*

                                                                                         حسین مسرّتدو سفرنامۀ هند: علی باقر زاده، حسین بشارت، تهران: طلایه، 1384 رقعی، 96 ص. مصوّر.یکی از خواندنی ترین انواع کتاب های تاریخی، سفرنامه هاست که نویسندۀ آن دیده ها و شنیده های خود را روزانه و در طول سفر یادداشت کرده و به قصد آگاهی خوانندگان منتشر می سازد، این سفرنامه ها آن گاه خواندنی می شد که از سرزمین هایی شگفت آور، گروه های قومی، نژادی و گهوا . . .

شرکت اوراز، توليدکننده انواع کيک و شيريني

صنایع غذایی اوراز با مدیریت داودی فعالیت خود را از سال 1385 شروع کرد. اوراز تولیدکننده انوع شیرینی‌های خشک (انواع کاپ کیک، شیرینی عسلی، شیرینی برنجی و کیک تولد …) است.اوراز دارای نمایندگی منحصر به فرد بهترین خمیرمایه خشک و تر، پودر کیک، بهبود دهنده‌ها، خامه گیاهی و … را  از بین بهترین برندها و با تنوع زیاد است.شرکت اوراز دارای فعالیت تولیدی و پخش مستقیم انواع کیک تولد و شیرینی، با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و سالم و محصولا . . .

شب چو در بستم و مست از می‌ نابش کردم

شب چو در بستم و مست از می‌ نابش کردمماه اگر حلقه به در کوفت جوابش کردمدیدی آن ترک ختا دشمن جان بود مراگرچه عمری به خطا دوست خطابش کردممنزل مردم بیگانه چو شد خانه چشمآنقدر گریه نمودم که خرابش کردمشرح داغ دل پروانه چو گفتم با شمعآتشی در دلش افکندم و آبش کردمغرق خون بود و نمی خفت ز حسرت فرهادخواندم افسانه شیرین و به خوابش کردمدل که خونابهٔ غم بود و جگرگوشه دهربر سر آتش جور تو کبابش کردم زندگی کردن من مردن تدریجی بودآنچه جان کند تنم عمر حسابش کر . . .

پاسدارن

در نخستین روزهای پس از انقلاب بهمن 57، دولت موقت که به علت فروپاشی قوای انتظامی و نظامی فاقد ابزار لازم برای اعمال حاکمیت بر کشور بود، درصدد برآمد تا نیرویی مسلح بنام گارد ملی به وجود آورد. به همین منظور، حسن لاهوتی حکمی از سید روح‌الله خمینی برای تشکیل این نیرو دریافت کرد. با پیشنهاد محمد توسلی نام  پاسداران انقلاب اسلامی برای آن برگزیده شد. در حکم خمینی تأکید شده بود که پاسداران زیر نظر دولت موقت  . . .

چهارمین جشنواره دانایی و توانایی

باسمه تعالی چهارمین جشنواره دانایی و توانایی ( مسابقه کتاب و کتابخوانی )  نام کتاب : قصه های خوب برای بچه های خوب ( قصه های مثنوی معنوی )نوشته : مهدی آذر يزدي   قیمت : 115000  ریال   برای نام نویسی و اعلام آمادگی در مسابقه تا روز سه شنبه  28  آبان به دفتر آموزشگاه مراجعه نمایید . . . .

روز قلم

13 تیرماه به مناسبت بزرگداشت روز قلم در مراکز کتالم و رامسر، بچه ها بعد از آشنایی با شخصیت مهدی آذر يزدي» و آثار ایشان، به بازنویسی حکایت پارسای جوانمرد و » از  گلستان سعدی پرداختند.   . . .

1- خانه تقدیری اردکان

 عمارتی در شهر اردکان وجود دارد به نام خانه تقدیری که متعلق به یکی از تجار دوران قاجار در این شهر بوده که نام وی تقدیری نیز بوده است. این خانه به سبک خانه های يزدي به صورت چهار وجهی ساخته شده و در دو بخش اعیان نشین و نوکرنشین نیز ساخته شده است. اتاق‌ های این خانه پنج در یا سه در هستند که درها با شیشه‌ های رنگارنگ و کوچک تزئین شده ‌اند. اتاق‌های خانه در اطراف حیاط مرکزی قرار دارند و به طور کلی خانه تقدیری ۲ طبقه و یک بادگیر بلند نیز دارد.  . . .

هفته کتاب و کتابخوانی

سید محمد حسین طباطبایی مشهور به علامه طباطبایی مفسر .فیلسوف .فقیه واسلام شناس قرن 14.وی ازعالمان تاثیرگذار شیعه در فضای مذهبی وفکری ایران در قرن 14 می باشد.ایشان نویسنده تفسیر المیزان وبدایه الحکمه و نهایه الحکمه و اصول فلسفه و روش رئالیسم می باشد.از اساتید ایشان می توان سیدعلی قاضی و محمدحسین نایینی را نام برد.از جمله شاگردان ایشان می توان به علامه حسن زاده آملی و شهید مطهری و جوادی آملی و مصباح يزدي و شهید بهشتی اشاره داشت. . . .

نظر رهبر انقلاب در مورد احمد الحسن

آیت الله راشد يزدي میگوید: نامه ای که احمد اسماعیل بصری برای رهبر انقلاب داده بود که در آن حکومت ایران را بعنوان امام معصوم درخواست کرده بوداحمد الحسن توسط یکی از طرفداران او به من رسید که به رهبر انقلاب دادم، ایشان فرمودند :این احمد الحسن نیستاین احمق الحسن است . . .

کشک مال

 
کشک ساب ، یا همان کشمال ، ظرفی بود از خانواده تغار ، و به همان شکل تغار ، و جنس سفال ، که به جدار درونی آن خرده شیشه مالیده بودند ، و سپس روی آن جدار را قشری نازک از شیشه ی مایع ( به يزدي : آب شیشه ) داده بودند تا هم برجستگی های خرده ها به منظور بهتر سائیده شدن کشک حفظ شود و هم جلوی تیزی و بریدگی آنها گرفته شود
The sab, or sash, was a container of the trough family, in the same form as the trough, and the ceramics, which were rubbed into the inner wall of the glass, and then on that wall a thin layer of liquid glass (Yazdi: water). Glass) to maintain both th . . .

کانال لینکدونی یزد

برای دریافت لینک گروههای چت يزدي میتونید وارد لینکدونی یزد شوید و براحتی لینک موردنظر خودتون رو پیدا کنید؛ در کانال لینکدونی لینکرام میتونید عنوان لینک خودتون رو از بخش جستجو وارد کرده و دریافت کنید.
اگر میخواهید لینکتون بیشترین بازدهی ممکن رو با هزینه بسیار ناچیز داشته باشه به پشتیبان لینکدونی پیاک بفرسنید و از شرایط مطلع شوید. . . .

بازار زرگری

این بازار  یزد نیز به واسطه شهرت و معروفیت طلای یزد در کنار بافت تاریخی و قدیمی خود به واسطه شهرت و ویژگی‌های خاص طلای يزدي همواره مورد توجه گردشگران بوده است.قدمت این بازار به سده‌های دوازدهم و سیزدهم هجری قمری برمیگردد و سقف بازار به صورت طاق و تویزه با قوس‌های هلالی و جناقی است و در طاق این بازار نورگیرهایی دیده می‌شود که در وسط راسته بازار نیز بخشی به صورت طاق آهنگ می‌باشد .بازار زرگری یزد دارای 53 باب مغازه است که طلاهای موجود در آن‌ه . . .

نتیجه امتحان

سلاملیست قبولی امتحان درس نظریه ها و روشهای طراحی لازم به ذکر است.ردیفنام خانوادگینتیجه1نادر جدیدیقبول2ماندگاریقبوللیپورقبول4خرمیقبول5جمال زادهقبول6رضایی شهرکیقبول7سراجقبول8شریفیقبول9جعفریقبول10انصاریقبول11داودی فرقبول12پهلوانزادهقبول13ایوانیقبول14خزاعیقبول15غفوریقبول16سلطانی نیاقبول17شعبانیانقبولخدابندهقبول19صفائی پورقبول20بابائی نیاقبول21فخار تازه يزديقبول22امینقبول23ملک ثابتقبول . . .

خبری خوش برای ذوب 98/9/20

ذوبمدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: هشت ماهه امسال یک میلیون و 690 هزار تن محصول در مادر صنعت فولاد ایران تولید شده که این میزان هشت درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.
منصور يزدي زاده افزود: تیرآهن، آرک، ریل ، ورق های سازه های فولادی ومیلگردهای صنعتی از محصولات تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان است.
وی بازارهای هدف صادرات این شرکت را در بیش از 20 کشور فعال دانست و گفت: تلاش می شود تا پایان سال هدف گذاری این شرکت برای صادرات یک میلیون و 200 هزار تن محصول محقق . . .

مخالفت صریح موتلفه با کاندیداتوری زاکانی و لیست پایداری‌ها در قم

دبیر حزب موتلفه استان قم:
حزب موتلفه در هیچ شورایی و ائتلافی که با مهندسی شکل گرفته باشد شرکت نکرده و نمی‌کند.
برخی از جبهه‌ها مصداق همه با من» هستند.
قم به اندازه کافی نیروی انقلابی متعهد و متخصص برای ورود به مجلس دارد که نیازی به استقراض شخصیت از سایر شهرها نباشد.
دعوت برخی گروه‌های ی از بعضی برادران اهل و متولد سایر شهرها به کاندیدا شدن از قم را اهانت به مردم قم است.
از حضرات جامعه محترم مدرسین و به ویژه آیت‌الله يزدي می‌خواهیم که . . .

اردکانی ها

ویژگی های فرهنگی مردم اردکان:مردم شهر اردکان سخت کوش، با ایمان، بردبار و پاک اندیش، ساده و بی پیرایه، متعصب در امور دینی و مقید به برپایی عزاداری در چند ماه از سال هستند. تعصب و وابستگی خاص به مذهب، پشتکار و سختکوشی، مهمانوازی، صرفه جویی، سوداگری، همکاری و تعاون، روحیه کار، روحیه قناعت پیشگی و اقتصادی بودن، اهل ریسک نبودن و بی اعتمادی به اقلیم و شرایط آب و هوایی و… ویژگیهایی هستند که تا حدودی متأثر از شرایط اقلیمی خاص منطقه (اقلیم کویری و گ . . .

هیئت کودکان

تعجب نکنید ، اینجا هیئت مهدی یاوران است ، هیئتی که مخصوص بچه ها و نوجوان هاست.
خب امکانات ما کمه اما همت ما زیاده. درسته که جای ثابت بزای هیئت هفتگی نداریم اما هر از گاهی والدین یکی از بچه ها اعلام آمادگی میکنه و هیئت در منزل بچه ها برگزار میشه. اکثر اوقات شام هم نداریم و فقط یه چایی و کیک يزدي یا هر چیز ساده و کم خرج دیگه ای ، اما بعضی از والدین بچه ها شام هم تدارک می بینن.
بقیه در ادامه مطلب .
ادامه مطلب . . .

یادداشت ۱۴۸۱ / ستون پنجم هنوز در پی اسارت بیش‌تر ایران!

پاینده ایرانیادداشت ۱۴۸۱ستون پنجم هنوز در پی اسارت بیش‌تر ایران!سید عراقچی که در کنار محمدجواد ظریف ( پهلوان هسته‌ای جمهوری اسلامی ) و (برادر حسین فریدون ) در خیانت برجام و افکندن طوق لعنت برجام بر گردن ملت و مردم ایران ، نقش اساسی داشت ، در گفت‌وگو با پایگاه خبری ان آر سی هلند ، با وجود تحقیر بسیار از سوی اروپا ، از تلاش‌های امانوئل مکرون برای حفظ برجام ، قدردانی کرد . سید عراقچی ، هنوز " کاسه‌ی گدایی به دست " با یک کارخانه دستمال . . .

نام علمای مدفون در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

نام اغلب علمای مدفون در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها آیت‌الله سیدرضا بهاءالدینی آیت الله محمد علی صفایی حائری قمی آیت الله العظمی شیخ میرزا جواد تبریزیآیت الله حاج شیخ ابوالقاسم کبیر قمی آیت الله العظمی سید محمود شاهرودی آیت الله العظمی سید محمد شاهرودی آیت الله العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری يزدي آیت الله العظمی سید محمدرضا گلپایگانی آیت الله العظمی علی اکبر خلیل مشکینی آیت الله العظمی فاضل لنکرانی آیت الله العظمی سید . . .

نیش عقرب نه از ره کین است

خلاصۀ نامۀ شاه جهان هندی به سلطان مراد چهارم عثمانی.چون الحال در سرحد دکن و سایر محال ملک طرفها جمع گشته ارادۀ آن نمود که ان شاء الله تعالی بعد از این در مقام دفع و رفع قزلباش اوباش مذهب تراش درآید (مقصودش یان صفویه، بلکه خود آنان است) و ابتدا از تسخیر قندهار که در سرحد آن دیار واقع شده نماید و بعد از آن درصدد گرفتن خراسان و مفتوح ساختن آن ولایت شود؛ چه دفع این جماعت اهل بدعت و ضلالت بر پادشاهان اسلام که مروج شریعت غراءاند واجب و لازم است . . .

دور از تو اندیشه ی بدان

ما آدم های متوسطی بودیم ، با در آمد های متوسط ، شادی های متوسط ، آرزو های بزرگ . دلخوش بودیم به سینماهای سه شنبه ، به ذرت مکزیکی های غروب زمستان بعد از کلاس کنکور ، به آل استار های قرمز فیک ، به پیچاندن کلاس های ریاضی مهندسی و کافه گردی ها ، به چای و کیک يزدي های محرم دانشگاه ، به لباس قرض گرفتن های قبل عروسی ، به سالی یکبار شمال و مشهد . می خندیدیم ، حسودی می کردیم ، بغض می کردیم ،خیال میبافتیم ! مثلا فکر میکردیم ته دنیاس اگر یکروز برویم استانبو . . .

طرز تهیه شیرینی زبان” خانگی

مواد لازم برای شیرینی زبان خانگی

 آرد کاملا سفید :300 گرم
کره :150 گرم
تخم مرغ :یک عدد
روغن مایع :یک قاشق سوپخوری
جوهرلیمو:1/2 قاشق چایخوری
وانیل :1/2 قاشق چایخوری
نمک :یک قاشق چایخوری
آب خنک :یک فنجان

 
شیرینی زبان از چندین سال پیش در میان سفره های پذیرایی ایرانی ها رونق داشته است که در کنار کیک يزدي و دانمارکی از پایه های ثابت شیرینی های مراسم ها و میهمانی ها بوده اند.
دنیای از خوشمزه ها . . .

شرکت اوراز، تولیدکننده انواع کیک و شیرینی

صنایع غذایی اوراز با مدیریت داودی فعالیت خود را از سال 1385 شروع کرد. اوراز تولیدکننده انوع شیرینی‌های خشک (انواع کاپ کیک، شیرینی عسلی، شیرینی برنجی و کیک تولد …) است.اوراز دارای نمایندگی منحصر به فرد بهترین خمیرمایه خشک و تر، پودر کیک، بهبود دهنده‌ها، خامه گیاهی و … را  از بین بهترین برندها و با تنوع زیاد است.شرکت اوراز دارای فعالیت تولیدی و پخش مستقیم انواع کیک تولد و شیرینی، با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و سالم و محصولاتی از جمله شیر . . .

دانلود آهنگ جدید سینا سرلک بنام دوست دارم

دانلود آهنگ جدید سینا سرلک بنام دوست دارم با بالاترین کیفیت


Download New Music Sina Sarlak – Dooset Daram
ترانه: مهرزاد امیرخانی , موزیک: معین طیبی , تنظیم: فرشاد يزدي
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …


دانلود آهنگ جدید . . .

شرکت اوراز، تولیدکننده انواع کیک و شیرینی

صنایع غذایی اوراز با مدیریت داودی فعالیت خود را از سال 1385 شروع کرد. اوراز تولیدکننده انوع شیرینی‌های خشک (انواع کاپ کیک، شیرینی عسلی، شیرینی برنجی و کیک تولد …) است.
اوراز دارای نمایندگی منحصر به فرد بهترین خمیرمایه خشک و تر، پودر کیک، بهبود دهنده‌ها، خامه گیاهی و … را  از بین بهترین برندها و با تنوع زیاد است.
شرکت اوراز دارای فعالیت تولیدی و پخش مستقیم انواع کیک تولد و شیرینی، با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و سالم و محصولاتی از جمله شی . . .

دیدگاه یک وکیل دادگستری درباره طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات

بوسیله گزارش ایسنا، حسین ساعتچی يزدي درون ارزیابی از طرح ممنوعیت پرونده و پخش اعترافات اشخاص از لحن و بادخور کردن و دیگر رسانه ها،  بیان کرد: این طرح درون چارچوب اجرای فدایی از اصول قانون اساسی و در راستای حقوق شهروندی و پیشگیری از رخداد جرائم  ثمر اشخاص قابل ارزیابی است. به دید می رسد عرضه طرح سابق الذکر به ظهر اعتراف گیری و پخش اعترافات برخی از متهمین و یا کسانی که تو مظان اتهام بوده اند از صدا و بادخور کردن صورت گرفته باشد که قفا آزادی ق . . .

مغازه قند فروشی در ارومیه در دوره ناصری

مغازه قند فروشی در ارومیه در دوره ناصریباز شدن دروازه های ایران به روی محصولات وارداتی و ایستایی نسبی شیوه های تولیدی در ایران، سبب شد تا برخی واحدهای صنعتی مانند قندی يزدي  رفته رفته از میدان خارج شوند. ازجمله مواردی كه بیشترین غلبه را بر بازار ایران در این دوره داشته قند و شكری بود كه از اروپا وارد میشد. شكر و چای از روسیه و فرانسه وارد ایران و بطع آن وارد ارومیه میشد چرا که ارومیه یکی از دروازه های ورودی به اروپا محسوب می شد. اواخر  قرن نوز . . .

دعوای دو آیت الله

ali rajabi:اولا تنهام دوما امین ندارم. 
این جمله ای است که رهبر معظم انقلاب به یکی از بزرگان حوزه علمیه بیان کرده بودنند.
دعوای دو فقیه که هر دو از ارکان و اعضای  شورای نگهبان هستند و در فضای عمومی هم دیگر را مورد حمله قرار می دهند، دو آیت الله که در سالهایی نه چندان در مسوول دستگاه قضا در این کشور بوده اند. و هر دو مسوول تایید صلاحیت مسوولین کشور و تایید شرعیت قوانین را بر عهده دارند و یکی شان مسوول تشخیص مصالح نظام است، در پیش چشم مردم و همه دشمنان . . .

سلام . به دلیل مشکلاتی که اخیرا ایجاد شده بود نتونستم در وبلاگ حضور پیدا کنم. این چند روز با مشکلاتی در حال دست و پنجه نرم کردن بودم و پاک وبلاگمو فراموش کرده بودم. قرار بود مطلبی درباره جناب آقای مرحوم آذر يزدي و بنویسم که متأسفانه وقت نشد ولی دفعه بعدی حتماً درباره این مرد بزرگ مطالبی ارائه خواهد شد. ظاهراً این ماه برای کسی جالب نبود. پاتو که بیرون بزاری چهره افسرده و غمگین آدما رو میبینی. دیگه کسی اونقدرا هم خوشحال نیست. دیگه کسی به فکر بقیه . . .

لانچر ۵

لانچر ۵ داستان زندگی چند سرباز بود در محیطی خشک و خشن. جوان هایی با لهجه هایی مختلف؛ سرهای بی مو و لباس هایی یک شکل. جوان هایی که بهترین روزهای زندگی شان در حال از دست رفتن بود. راستی کدام سرباز هست که دوران سربازی را دوست داشته باشد؟  اصلا کدام چیز اجباری در این دنیا دوست داشتنی است؟ تو بگو بهترین چیزها. خلاصه هر کدام از این سربازها برای خودش داستانی داشت. اما داستان یکی از سربازها خیلی غم انگیز بود. سربازی که صورت زیبایی داشت و .بله سربازی . . .

شرکت اوراز، تولیدکننده انواع کیک و شیرینی

صنایع غذایی اوراز با مدیریت داودی فعالیت خود را از سال 1385 شروع کرد. اوراز تولیدکننده انوع شیرینی‌های خشک (انواع کاپ کیک، شیرینی عسلی، شیرینی برنجی و کیک تولد …) است.
اوراز دارای نمایندگی منحصر به فرد بهترین خمیرمایه خشک و تر، پودر کیک، بهبود دهنده‌ها، خامه گیاهی و … را  از بین بهترین برندها و با تنوع زیاد است.
شرکت اوراز دارای فعالیت تولیدی و پخش مستقیم انواع کیک تولد و شیرینی، با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و سالم و محصو . . .

اخوانیه به آیتی یزدی

 آیتی ای ناظم و ناشر به عصراین شعر را عبّاس مسرت خطاب به عبدالحسین آیتی يزدي نویسندۀ کتاب تاریخ یزد سروده و تقدیم کرده است.سرودۀ : عبّاس مسرّت به کوشش: حسین مسرّت آیتی ای ناظم و ناشر به عصر                      ای ز کلکت دیده ها نور البصر از قلم کردی جهان ، رشک برین                     وز لسان کردی بیانی بس متین  ای که هستی ناشر کشف الحیل                             از تو محرومند شیّاد و دغل از رقم کردی جهانی چون نعیم                   . . .

ار حسن آذری

وقتی می‌گویی نرواز آن‌گاه که می‌گویی بیابیش‌تر دوستت دارمنمی‌دانم و هرگز هم نخواهم فهمیدنروازبیاچرا این‌گونه محزون‌تر است ((حسن آذری)) . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)