98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

زیارت عاشورا جدید 98

متن کامل زیارت عاشورا به همراه ترجمه + صوت 20 مداح

زيارت عاشورا از امام محمد باقر (ع) نقل شده است، زيارت عاشورا از اهیمت بالایی در بین شیعیان برخوردار است. در این مطلب متن کامل زيارت عاشورا به علاوه صوت 20 مداح به همراه لینک مستقیم برای دانلود شما گرد آوری شده است.
ادامه مطلب . . .

تاسوعا

هر گُلی زیباست اما یاس چیز دیگری ستدر میان سنگ ها الماس چیز دیگری ستما میان عمر خود خیلی برادر دیده ایمدر وفاداری ولی عباس چیز دیگری ستامسال موقع زيارت عاشورا یكی از همكارای اهل تسنن هم هر روز اومد برای خوندن زيارت عاشورا و گفت زيارت عاشورا  در وصف امام حسبن و لعن بر دشمنان ایشون هستولی همكار اهل تشیع ما لعن رو نمیخوند یا نمیومد به این دلیل كه چرا در زيارت لعن هست نیازی به گفتن لعن نیست!گفتم خب لعن در مورد اشخاصی هست كه ظلمشون كاملا مشخص هست . . .

وحشتناک ترین لحظه ى زندگى، سرازیرى قبر

وحشتناک ترین لحظه ى زندگى، لحظه ای است که انسان را در سرازیرى قبر می گذارند.
شخصى نزدامام صادق(ع) رفت و گفت من از آن لحظه بسیار می ترسم، چه کنم؟
✅ امام صادق(ع) فرمودند:
زيارت عاشورا را زیاد بخوان.
آن مرد گفت چگونه با خواندن زيارت عاشورا از خوف آن لحظه در امان باشم؟
امام صادق(ع) فرمود: 
مگر در پایان زيارت عاشورا نمى خوانید اللهم ارزقنى شفاعة الحسین یوم الورود؟
یعنی خدایا شفاعت حسین(ع)را هنگام ورود به قبر روزى من کن.
زيارت عاشورا بخوانید تا امام ح . . .

عاشورا گونی

سالسالار سو صحبتی سو آقلار عاشورا گونی
تشنه لب عباسه حاجت باقلار عاشورا گونی
 
هم قرا پرچم یانار هم لر سینه سی
عالمین عاشق لری دل داغلار عاشورا گونی
دلپر= روح الله رستمی
  عاشورا 98/6/19
  . . .

شهیدی که زیارت عاشورا خواندنش ترک نمیشد

 شهیدی که زيارت عاشورا خواندنش ترک نمیشد   عــملیات کربــلای ۴ بود. اتش دشمن سنگین بود.زیر یک پــل جمع شده بودیم.جای پنـــج نفر بود, اما ده نفر به زحمت خود را جا داده بودیم و پا ها از زیر پل بیرون زده بود.دیدم رضا چراغ قوه اش را بــیرون اورد و نورش را انداخت روی کتاب کوچک دعایش و شروع کرد به خواندن زيارت عاشورا. گفتم رضا تو این شــرایط چه وقت زيارت خوندنه!!!خندید و گفــت مــن از اول انقلاب تا حالا یه روز هم زيارت عاشورام ترک نشده, حــتی زمانی که . . .

فضیلت زیارت عاشورا

بر اساس تجربه نیز ثابت شده است که نیازمندان فراوانى با نذر کردن چهل زيارت عاشورا، به حوائج
شخصى و یا عمومى خود دست یافته‏ اند، مانند مرحوم آیت ‏الله نجفى قوچانى و مرحوم آیت‏ الله سید
فشارکى(قدس سرهما).
ادامه مطلب . . .

اهمیت زیارت عاشورا

 یكى از بزرگان مى فرمود: مرحوم آیة اللّه حاج حسین خادمى و حاج شیخ عباس قمى و حاج شیخ عبدالجواد مداحیان روضه خوان امام حسین علیه السلام را در خواب دیدم كه در غرفه اى از غرفه هاى بهشت دور یكدیگر جمع بودند.از آیت اللّه خادمى احوالپرسى كردم و گفتم : با هم بودن شما یك آیت اللّه و آقاى حاج شیخ عباس قمى یك محدث و حاج شیخ عبدالجواد روضه خوان، چه مناسبتى دارد كه با یكدیگر یك جا قرار گرفته اید؟جواب دادند: ما همگى مداومت به زيارت عاشورا داشتیم و در مقدار خ . . .

7درس از درس های عاشورا

1-عاشورا و انسانیت یکی از ماندگارترین پیام های عاشورا که برای تمام بشریت در طول تاریخ،چه مسلمان و چه غیرمسلمان،آموزنده و زندگی سازاست،این جمله امام(ع) است که فرمودند: اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید.»  . . .

معرفی کتاب سفری از عاشورا تا اربعین

سفری از عاشورا تا اربعین»
این کتاب تالیف عبدالله مستحسن» است. نویسنده در این اثر موضوع عاشورا را از ابعاد و زوایای تاریخی، اعتقادی و عرفانی مورد مطالعه و پژوهش قرار داده است.
عبدالله مستحسن در آغاز راجع به اهداف قیام عاشورا و وجوه و جنبه‌های اجتماعی و ی بحث کرده و نیز به بعد عاطفی و احساسی و هدایتی و تربیتی این واقعه مهم تاریخی اشاره می‌کند.
وی سپس با طرح پرسش امام کیست؟ و اینکه امامت چه خصوصیات و مشخصاتی دارد؟ رشته سخن را ادامه داده . . .

غزل مشترک نیایش( زیارت عاشورا)

 
باسمه تعالینیایشزيارت عاشوراغزل۲
گفت باقر این زيارت را برای مسلمینلعن کرده ظالمین و غاصبین و ناکثین
بر شمارد ظلم ها را بر ولایت این دعاخوانده گردد روز عاشورا و ایام حزین
شیعیان بر صحت آن می کنند اصرار هامی شود تاکید بر راه حسین و نفی کین
اجر و پاداش قرائت بس مهم است و عظیمتوصیه گردد زيارت بر عموم و مومنین
آل مروان و زیاد و خانمان ظلم و جورمی شوند لعنت بر آنها، تا قیامت در زمین
مهدی موعود آید، منتقم باشد امامنیست رأفت از برای مارقین و قاتلی . . .

برگزاری مراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورا در آموزش و پرورش شهرستان سلسله

به مناسبت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، مراسم قرائت زيارت عاشورا در تاریخ 98/7/25 در محل نمازخانه ی اداره آموزش و پرورش شهرستان سلسله و با حضور کارکنان این اداره برگزار گردید . . .

زیارت عاشورا

زيارت عاشورای غیرمعروف، در فضیلت مثل زيارت عاشورای مشهور است با این تفاوت که صد لعن و صد سلام ندارد.*
*رحمت واسعه آیت الله بهجت/ مفاتیح الجنان
+الحمدلله علی کل نعمه
+المستغاث بک یا صاحب امان
  . . .

مراسم زيارت عاشورا در بوستان شهداي گمنام شهرستان ماهنشان

به مناسبت ولادت حضرت امام موسی کاظم (ع) مراسم زيارت عاشورا و سخنرانی در بوستان شهدای گمنام شهرستان ماهنشان با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان برگزار شد.     . . .

چرا شبکه اموی کلمه از زیارت عاشورا را میترسد

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
جواب ساده است
چون در زيارت عاشورا ما قاتل عمار و حکم بن عاص و فرزندانش را همانطور ک پیامبر لعنشان کرد لعنت میکنیم
ولی چون شبکه کلمه از نسل امیه هستند مانند عثمان ایمان و اعتقادی به پیامبر ندارند از لعن افرادی که پیامبر لعنت کردند ناراحت میشوند
جیره خواران شبکه کلمه
مانند اهل سقیفه
معتقدند که پیامبر هزیان می‌گفته و احادیث را باید سوزاند
  . . .

برگزاری نماز جماعت وزیارت عاشورا

برگزاری نماز جماعت وزيارت عاشورا در دبستان کمیل با حضور دانش آموزانپیامبر اکرم (ص) فرمودند: جایگاه نماز در دین مانند جایگاه سر دربدن استبرگزاری زيارت عاشوراقابل توجه اولیای محترم :زيارت عاشورا چهارشنبه هر هقته برگزار می گردد .در صورت تمایل می توانید نذورات خود را جهت برپایی وپذیرایی از شرکت کنندگان به مدرسه تحویل نمایید. . . .

برگزار نمایشگاه کتاب با موضوع عاشورا

نمایشگاه‌ مناسبتی با موضوع ماه محرم، امام حسین(ع) و روز عاشورا در کتابخانه یادگار امام محمدیه، دایر شد.تقویت باورهای دینی، انتقال فرهنگ عاشورای به نسل‌های آینده، اشاعه فرهنگ عاشورا در بین نسل جوان، زنده نگه داشتن نهضت عاشورا، معرفی منابع مرتبط با موضوع سیره امام حسین(ع) و وقایع دشت کربلا و همچنین ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی، از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه‌ به شمار می‌رود.فلسفه عاشورا، داستان‌هایی از فضیلت تربت امام حسی . . .

قرائت زیارت عاشورا

در چهارمین روز از ماه محرم ، مراسم قرائت زيارت عاشورا در مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دختران خورشید با مداحی آقای سالاری برگزار شد. در این مراسم  مربیان مرکز، خانواده ی مددجویان و هیئت عزاداران حضرت علی اکبر (ع) حضور داشتند.   . . .

زیارت عاشورا

وارد کوپه که شد. سرتاپاسیاه و زیر لب معذرت گویان کنارم نشست.پالتومو برداشتم وروزانوم گذاشتم و خودمو جمع کردم. کتابی جیبی ورنگ و رو رفته دراورد و شروع کرد. به خوندن باچشم. منم همزمان در معنای یه آیه ازقران داشتم فکرمیکردم. حس خوبی داد ،فکر کردم قران دستشه. به زحمت جلوی وسوسه که نگاه کنم . رو گرفتم. اما اخر متوجه شدم دعای زيارت عاشورا س متاثر شدم. درونم باهاش حرف زد. دستشو لمس کرد و گفت . دختر این دعا نیست . وسیله ای مخرب شد برای نگه داشتنمون . . .

زیارت عاشورا.

این قسمت زيارت عاشوراروخیلی دوست دارم.         《اَللّهُمَّ اجعَل مَحیایَ مَحیامُحَمّدوآل مُحَمّد       وَمَماتی مَماتَ مُحَمَّدوَآل مُحَمَّد》   《خدایاقرارده زندگیم رازندگی محمدوآل محمدومرگم     رامرگ محمدوآل محمد》         . . .

پیام عاشورا برای ما

پیام عاشورا برای ما : پیام عاشورا برای ما این است که در دین حقیقی، توحید حقیقی نقش اساسی را ایفا می‌کند. اگر این فهم به وجود بیاید به حاکمیت اخلاق، برقراری عدالت، احساس امنیت، کاهش فاصله طبقاتی و ایجاد روابط مهربانانه‌تر بین مردم خواهد انجامید و جامعه به جای جنگ به سوی صلح و به جای اختلاف به سوی وحدت حرکت می‌کند.    . . .

مراسم شب عاشورا شهریور 1398

 
مراسم شب عاشورا شهریور 1398هیجدهم شهریور سال 1398
حسینه حضرت ابوالفضل علیه السلام
مداح: آقای صاحبعلی مقدم زاده و آقای محمد چاپاری
دریافت فایل صوتی روضه و ی شب عاشورا . . .

ترانه اى انگلیسى دربارهٔ داستان عاشورا - بشنوید After You کارى از وِتر

ترانه اى انگلیسى دربارهٔ داستان عاشورا - بشنوید After You کارى از وِتر بشنوید After You کارى از وِتر ترانه اى انگلیسى دربارهٔ داستان عاشورا هر کس حسین(ع) را بشناسد عاشقش می شود. عشق ات را به همهٔ جهان معرفی کن!
برای مشاهده کلیک کنید.
منبع: وبلاگ حسین اصلانی . . .

برگزاری مسابقه بین شهرستانی 21/08/98

در این دیدار دوستانه بین سالمندان مرکز شوق زندگی از شهرستان مسجدسلیمان و سالمندان طلوع امید شهرستان گتوند مسابقه نقاشی و طناب کشی صورت گرفت و همچنین سالمندان به زيارت محمدبن زید رفتند و ساعاتی را به خواندن دعای توسل و زيارت عاشورا گذراندند. . . .

عاشورا به روایت قصه در کتابخانه یادگار امام

برگزاری کلاس قصه گویی با موضوع عاشورا و اهداف قیام امام حسین (ع) در این کتابخانه یادگار امام محمدیه برگزار شد.هدف از برگزاری این کلاس آشنایی کودکان با فرهنگ کتابخوانی و ایجاد نشاط و انگیزه بیشتر برای حضور آن‌ها در کتابخانه است: ارزشمندترین دستاورد این کلاس‌ها علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب و کتابخوانی است. به علاوه، برقراری ارتباط میان نسل جديد و فرهنگ عاشورا و آشنایی آن‌ها با سیره عملی امام حسین (ع) از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کلاس‌ ق . . .

شاید او چیز دیگری می دید.قسمت اول

محرم برای من فقط در همان روز عاشورا تعریف شده.یعنی تا قبلش خیلی در جریان چیزی نیستم و جایی نمی روم تا اینکه صبح روز عاشورا فرا می  رسد.م می رویم به محله ی پدر بزرگ و مادر بزرگم.
ادامه مطلب . . .

برنامه های ماه محرم هیات

سلام بر حسین علیه السلام
 
به لطف خدا و در سایه توجهات ائمه اطهار علیهم السلام برنامه های ماه محرم هیأت در سال 1398 به شرح زیر است:
 
1. دسته عزاداری قبل از اذان مغرب و عشاء
2. نماز جماعت مغرب و عشاء 
3. ادامه مراسم دسته عزاداری (از محل اقامه نماز جماعت تا ه)
4. زيارت عاشورا 
5. سخنرانی
6. عزاداری
7. شام
 
در روزهای 8 و 9 و 10 محرم، برنامه عزاداری قبل از ظهر نیز برقرار است. (عزاداری، دسته عزاداری، نماز جماعت ظهر و عصر، ناهار)
زيارت عاشورا از اول محرم تا . . .

هر روز عاشورا نیست و هیچ زمینی کربلا نمی‌شود

ماه محرم الحرام که نزدیک می‌شود جمله معروف کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» به ذهن متبادر می‌شود و نام عاشورا و کربلا در همه جا طنین انداز می‌شود تا توجه‌ها به سمت و سوی حماسه بی نظیر سید الشهدا (ع) معطوف شود و شیعیان با دلی مالامال از حزن و اندوه وارد این ماهِ سرتاسر غم می‌شوند.کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا (همه روزها عاشورا و همه زمین‌ها کربلاست) عبارت معروفی است که بعضی آن را به امام صادق (ع) نسبت داده‌اند و بعضی از عا . . .

آیا صحیح است که خاک کربلا در ظهر عاشورا به رنگ خون درمی‌آید؟

بر اساس برخی از روایات تربت امام حسین(ع)[1] در روز عاشورا به رنگ خون تبدیل شده بود:    انس بن مالک می‌گوید یکی از فرشتگان از خدا اجازه خواست که به زيارت پیامبر(ص) برود. خدا نیز به او اجازه داد. در همان زمان امام حسین(ع) نزد پیامبر(ص) آمد که حضرتشان او را بوسید و در جای خودش قرار داد. آن فرشته به پیامبر(ص) گفت: به زودی امت تو او را به شهادت می‌رسانند. سپس تربتی به آن‌حضرت(ص) نشان داد و گفت زمانی که این تربت به رنگ خون درآمد، علامت آن است که امام . . .

قسمتی از وصیت‌نامه شهید سید احمد پلارک

مادر! توجه کن! اگر من به زيارت امام رضا (ع) می رفتم، مگر شما نگران بودید، بلکه خوشحال بودید که به زيارت و پابوس امام خویش رفتم. حال شما اصلا نباید نگران باشید، چراکه من به زيارت خدایم و خالق و معشوقم می روم. پس همچون مادران شهیدپرور، استوار و محکم باش و هر کس خواست کار خلافی بر ضد انقلاب انجام دهد، جلویش بایست، حتی اگر از نزدیکترین کسان باشند.» (ظهر عاشورا 1406 - 65/6/24) . . .

عاشورا

http://elephantintheqandan.blogfa.com/جمله ای نویسنده ی این وبلاگ نوشته بود که عجیب جای تفکر داشت"یه چیزی هست تو این جمله ی کل یوم عاشورا که برا من همیشه تاثربرانگیزهاین که هر لجظه، لحظه ی انتخابه و هر جا که هستین مسئول اون بودنتونین "هر روز عاشورا ست.این جمله از کیست برخی گویند امام صادق اما هیچ منبعی نیست و برخی هم رد می کنند ومی گویند هیچ روزی عاشورا نمی شود .اما من می پسندم که هر روز عاشوراست و هر روز  باید جنگید باید نماز اول وقت خواند باید عزیزانت را برای . . .

پرچم عاشورا

بسمه تعالیپرچمی را که امام حسین -علیه السلام- بر افراشتند، امروز در دست توانای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی ‌ای -مد ظله العالی-، می باشد.این معنایش وما تکرار عاشورا نیست. چرا که با تمرکز و مدیریت ایده مقاومت و تحقق عینی و عملی آن به دلیل هوشیاری امت اسلامی، به یاری خداوند، آینده از آن امت حزب الله و مستضعفان عالم می باشد.ان شاءالله . . .

نذری پزون

عموی مادربزرگم یه پیرمرد ریزه میزه با صورتی گرد و غب غب آویزون بود که همیشه خدا ژیله تنش بود با یه عرق چین مشکی رو سرش. یه پلاستیکی تو جیب ژیلش داشت که وقت خوردن چایی، شکلات طور کشداری رو ازش جدا می کرد، مینداخت تو چایی، حلش می کرد و یه نفس سر می‌کشید. شخصیتش برای من پر از ابهام بود و تو همه اون سالها بیشتر از سلام و علیک صداشو نشنیده بودمهر سال دو روز قبل عاشورا با یه پاکت چائیو یه کیسه برنج، دو سه کیلو کشمشو دو سه کیلو کره محلی، یه بسته زعفرونو . . .

سلام بر خاندان عشق

#سلام_بر_خاندان_عشقیکی از مهترین پیامهای فراموش شده عاشوراشب عاشورا امام حسین به یارانش فرمود: هر کس از شما حق الناسی به گردن دارد برود او به جهانیان فهماند که حتی کشته شدن در کربلا هم از بین برنده حق الناس نیست در عجبم از کسانی که هزاران گناه میکنند و معتقدند یک قطره اشک بر حسین ضامن بهشت آنهاست.  . . .

توجه به حق الناس حتی در روز عاشورا

هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که حق‌الناسی بر ذمه ندارد، معلمی که در کلاس درس حاضر می‌شود، نانوایی که در نانوایی مشغول فعالیت است، اهل منبر و موعظه مردم و به‌طورکلی همه صنوف نمی‌توانند مدعی باشند که حق‌الناسی بر گردن ندارند؛ در جوامع کنونی که همه دم از حقوق بشر می‌زنند چگونه به این اصل اساسی […]
نوشته توجه به حق الناس حتی در روز عاشورا اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد. . . .

تاسوعا و عاشورا

تاسوعا و عاشورای مسال برا سروین نوژین پر برکت بود شب تاسوعا رفتیم ه کربلاییهاروز تاسوعا رفتیم قافله شهدای کربلا با کلی اسب و شتر و ی الاغ که نوژین آخر سر میگفت مامان کی برام الاغ میخری؟ شب عاشورا بنیاد مفتح که فیلم ورود به مهدکودکمونو شب بعد کانال اصفهان نشون داد، البته 4 سال به بالا رو مهد می گرفت و ما رفتیم خیمه شام عاشورا هم رفتیم سر 4 راه خودمون که تو مهد موندن و کلی شیطونی کردن و دویدن اینور و اونور و شمع روشن کردن و با اوریگامی که . . .

بازمانده ای از کربلا

یزید از آدمهای شام و کوفه، آجر ساخته بود و ساختمانی بلند هوی و هوس و اعمال ضد انسانی خودش را بالا برده بود؛ شاید کسی فکر نمی کرد که این بنای محکم و با تلنگری بلرزد و با شلیک واژه ها تکان بخورد و ساکنان آن را بترساند. اما همین بازماندگان واقعه کربلا که برای زجر کشیدن و اذیت شدن، اسیر شده بودند، اما با روحیه بلند و رسالت مندی عاشورایی، هرکدام با شعر و نثر و خطابه، نشان دادند که در اسارت آنها، رسالت عظیمی نهفته بوده و چالش ها را تبدیل به فرصت کرد . . .

چه کسانی از قافله عاشورائیان از روز عاشورا تاکنون جا ماندند

 یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا     

  امر به معروف ونهی ازمنکربه تأسی ازسیدالشهداء  
خواندن زيارت عاشورا ثواب دارد، ولی باید به مفهوم و مصداق کلماتی که می گوئیم دقت کنیم، چون تمام متن زيارت عهد و پیمان و بیعت با امام حسین و حسین زمان هست و صرفا دعا نیست.
۱-کسانی که به زبان گفتند و درزيارت عاشورا هر روز دوبارمی گویند و با حجت خدا پیمان می بندند که:انّی سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم الی یوم القیامة  
همانامن؛ با هرکس که با شما در ص . . .

فایل صوتی عصر عاشورا

فایل صوتی مسیر عصر عاشورا حاج صادق آهنگران سال 98مسجد امام حسن عسکری (ع)  دزفول ------------- جهت دریافت فایل کامل به واحد سمعی وبصری میثاقمراجعه و یا با شماره 09168875689تماس حاصل فرمایید بزودی بقیه فایل ها در سایت میثاق قرار خواهند گرفت . . . .

امام زمان (عج)

✔▪ امام حسن عسکری (ع)‌ در سخت‌ترین شرایط عهده‌دار امامت‌ شدند/ نهضت عاشورا با نهضت مهدوی کامل می‌شود.✔خود ایشان فرموده اند که هیچکدام از آبا و اجدادم شرایط سخت من را نداشتند‌.✔سختگیری‌های دوران امامت امام عسکری (ع) نظیر نداشت؛ دشمنان ایشان می دانستند نهضت عاشورا و امام حسین (ع) با نهضت مهدوی کامل می‌شود.✔در روایات آمده حضرت جبرئیل از جانب خداوند متعال امام عسکری (ع)را هیبت الله نامیدند که نشانه و بیانگر جایگاه خاص و منزلت ایشان است/@emam . . .

آفتاب در مصاف

بسم الله الرحمن الرحیم
کتاب آفتاب در مصاف» مجموعه ای از سخنرانی های آقای ای» در باب موضوع عاشورا
 
مجموعه ای از سخنرانی های رهبر در باب موضوع و درسهای عاشورا که طی حدودا 20 سال از جانب ایشون صادر شده. 
ادامه مطلب . . .

واجبات.

هیچ چیز، جای واجبات ما را نمی گیرد ، متاسفانه ما در فرار از واجبات دینی به مستحبات پناه می بریم ، فکر کردیم که 10 تا زيارت عاشورا بگذاریم ، جایگزین سکوت ما در برابر ظلم و جایگزین بی همتی ما در برابر فقر محرومین و تکاثر متکاثرین می شود ! اینجور نیست . همان قدر که دغدغه نمازها و روزه های قضا شده را داریم ، باید دغدغه نهی از منکرهای قضا شده مان را نیز داشته باشیم . چه نهی از منکر هایی که از ما قضا شد ، با توجیهات مختلف!
پی نوشت : به وقت تفکر صبحگاهی . . .

توی سرم چند سلول خاکستری هست و چند متر رگ و خروار خروار خاطره

      دلم عاشورا میخواهد. نه از این عاشوراهایی که اخیرا داشتم. آن عاشورا هایی کلا یک مزار داشتیم که دور آن جمع شویم و آن وقت ها مرمر سفید بود و رویش نوشته بود اسم دایی را آبی نوشته بود و شهید را با قرمز آن بالا اضافه کرده بود و بالای سرش پرچم سه رنگ داشت. از آن عاشوراهایی که تا چشم کار میکرد توی یک وجب جای گار شهدا آدم جمع می شد و هوا گرم بود و چپ و راست شربت تعارفمان میکردند و ما هم نه نمیگفتیم ولی یک جای کار از تماشای زنجیر زنی سرگیجه می گرفتیم . . .

پیشکشی از نوع پاره پوره .

بسم الله 
قابل پیشکشی نیست. نگاهش که می کنی می بینی قابل عرضه نیست ؛ مبتلا، تکه تکه، گرفتار . ولی همینطوری که پیر صاحب صدا با صدای محزونش زيارت عاشورا می خواند دوست داری دلت را ببری بدهی به خودشان و بگویی برای شما ، تمام و کمال برای شما و از سنگینی اش و دربدری به دوش کشیدنش خلاص شوی . 
قلب عضو سنگینی است ، باید بدهی برود تا سبک شوی . . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)