98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

سرا صحرایی دار نه

منقل صحرایی ذغال گستر به همراه کاور

منقل صحرايي ذغال گستر به همراه کاور

منقل صحرايي محصولی ویژه برای پیک نیک و سفرهای شما طراحی شده است. با این محصول پخت کباب خود را سرعت ببخشید. ویژگی های منقل صحرايي ذغال گستر: حمل آساناشغال کمترین فضاوزن کمبسته بندی ویژه


  . . .

ملخها بازميگردند؛ از هند و پاکستان

ملخ‌ها بازمی‌گردند؛ از هند و پاکستان
 


ملخ‌ها بازمی‌گردند؛ از هند و پاکستان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفت‌وگو با ایرنا در این خصوص اظهارداشت: ملخ‌های صحرايي ناخوانده که اسفندماه سال گذشته و فروردین امسال شاهد ریزش آن‌ها به استان بودیم، احتمال بازگشت دوباره شان از آبان‌ماه امسال از سمت هند وپاکستان وجود دارد.
علیرضا صفا ایسنی  افزود: مسیرخروج ملخ‌های صحرايي از هرمزگان در 6 ماه گذشته به سمت استا . . .

مخزن آب در مشهد

ساخت مخزن آب در مشهد با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مشهد میتواند بسیار سنجیده تر شکل گیرد. زیرا که استفاده از مخازن آب با توجه به فاکتورهایی که مورد نیاز مشتری می باشد و همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی باید انتخاب شود و برای تولید مخازن باید تمامی فاکتورها مد نظر قرار گیرد. ایرانیان ایستا پلیمر شریف با رعایت این نکات پروژه های متعددی را در مشهد اجرا کرده است. از این رو تبدیل به یک شرکت معتبر مخزن سازی در مشهد شده است.برای دریافت اطلاعات ح . . .

مخزن آب در مشهد

ساخت مخزن آب در مشهد با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مشهد میتواند بسیار سنجیده تر شکل گیرد. زیرا که استفاده از مخازن آب با توجه به فاکتورهایی که مورد نیاز مشتری می باشد و همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی باید انتخاب شود و برای تولید مخازن باید تمامی فاکتورها مد نظر قرار گیرد. ایرانیان ایستا پلیمر شریف با رعایت این نکات پروژه های متعددی را در مشهد اجرا کرده است. از این رو تبدیل به یک شرکت معتبر مخزن سازی در مشهد شده است.برای دریافت اطلاعات ح . . .

مخزن آب در مشهد

ساخت مخزن آب در مشهد با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی مشهد میتواند بسیار سنجیده تر شکل گیرد.زیرا که استفاده از مخازن آب با توجه به فاکتورهایی که مورد نیاز مشتری می باشد و همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی باید انتخاب شود و برای تولید مخازن باید تمامی فاکتورها مد نظر قرار گیرد.ایرانیان ایستا پلیمر شریف با رعایت این نکات پروژه های متعددی را در مشهد اجرا کرده است.از این رو تبدیل به یک شرکت معتبر مخزن سازی در مشهد شده است.برای دریافت اطلاعات حرفه ا . . .

در کوير در برابر حمله مار چه کنيم؟

بهتر است راهنمایان گردشگری طبیعت و کسانی که به مناطق کویری و صحرايي سفر می کنند یا در این مناطق زندگی می کنند، اطلاعات کافی مربوط به مار زدگی و روش های درمان را بدانند.بنابراین در زیر به نکاتی راجع به مار زدگی و درمان آن اشاره خواهیم کرد. ادامه مطلب . . .

عینک دور سیاه افتخاری سیاوش قمیشی

دلگرمی پاییزهژاکت پاییزهنفرت فرنی خوردنشاخه به شاخهماست با طعم هلواعتقاد بنیادینه سلول بنیادیمعجزه قرنکفتار بدون عروسکمنطق فازی ابر سرورویندوز نودو هشت یا ۸تماما هوش مصنوعیربات خط شکن جبههنرم افزار دل شکسته صاف می کنیمنظریه زبان و ماشین هاگلابی در خیابان مستعلی تهرانچرم پوش حرفه آییمعادلات دیفرانسیل پنج تتاهفت حوضه بدون پارچهافق کوروش زنجیره آییآبی طوسی پلیور فروشپیرکس صحراييپارچ انتقامو دترمینال ترانهادهی یک دوراهیبه هم چسبیده  . . .

غریب تنها

نمی پرسم  کجایی  و  چرا  دیگر  نمی آییبرو خوش باش و خوش بنشین ای زیبای رویاییخیالت در سرم کافیست اگر چه بی خیالی توخوشم  با خاطرات  تو  در  این  دنیای تنهاییبرو  اما  نمی دانی  چه  دردی  دارد این دوریولی میدانم ای گیسو کمند عاشق تر از مایینشد لیلای من باشی بسوزد هر چه تقدیر استشدم  آواره   و   دیوانه   و   مجنون  صحراييتو نیستی پنجره جای تو را پُر کرده اَس هر شبنبودت   را   نمی بینم   گمانم   تو   همانجاییتو  رفتی  تا  سحر  ماندم  کنار  پنجر . . .

شعر عاشقانه از خودم:)

دانه ای در صحرايي خشک!باد روزگار آورده ام،جایی که شتر نتواند زیستترک های زمین،چاه های عمیقخدایا حکمت کارت چیست؟صدایی به گوش رسیدصدایی از باریدن ابری سفیداما این ابر عاشق کیست؟رودهایش جاریستاکنون دل جوانم به خواستت جوانه ایستلوبیای سحرامیزیست که همیشه برایت خواهد ایستبا همان ابر عاشق نزدت خواهم آمد،جایی که برای هرکسی نیستهردو مارا نزد خودت آور،زمین جایگاه ما عاشقان نیست#خاص_خودم_و_لایق ترین_فرد . . .

آرام دل من

خوشبحالت که با پنچ دری یا تالار آینه با دیواری نقاشی و قدح و پیاله دلت خوش می شود و با گرمای کرسی جانت گرم . برای من فرقی نمی کند که کجا باشم، در زندانی از آهن یا باغی پر  از عطر نسترن .تفاوتی نمی کند که قوت شب و روزم نانی باشد جوین یا طعامی از سفره ای رنگین . باکی نیست از  پای پیاده و  شوقی نیست  به مرکبی راه واره . دل من بهانه گیرتر از این حرف هاست برای خوش شدن برای نفس کشیدن یک جفت چشم می خواهد که عاشقانه نگاه کند و گوش هایی که مشتاقانه سماع کند د . . .

اگر روز عاشورا در کربلا نبودیم .

 
در بیمارستان صحرايي فاطمة اهراء (سلام الله علیها) به من رسیدگی کردند. بیمارستان مجهزی بود. داخل راهرو، روی چند نفر را با پارچه سفید پوشانده بودند. حس می کردم از برانکاردم قطره قطره خون می چکد. در آن لحظات، مرگ و زندگی  چقدر به هم نزدیک بودند.
 
من اما احساس خاصی نداشتم؛ فقط به رضای خدا و امام حسین علیه السلام می اندیشیدم: اینکه اگر روز عاشورا در کربلا نبودیم که امام حسین علیه السلام را یاری کنیم، حالا امام خمینی را کمک می کنیم تا دین الهی س . . .

واریزی امروز دوشنبه 1398/08/13

امروز دوشنبه 1398/08/13واریزی های زیربه حساب مدار س وافراد انجام گرفت .1- مرحله اول پاداش افرادمتوفی سال1397( خانوادههای مرحومان مرتضی صحرايي واقبال رستمی)2- کمک سرانه رشد به مبلغ 7.480.000ریال3- کمک سرانه توسعه کمی وکیفی پیش دبستانی به مبلغ 47.820.000به حساب دبستان امام جعفر (ع)4- کمک سرانه توسعه کمی وکیفی پیش دبستانی به مبلغ 77.760.000به حساب دبستان امام جعفر (ع)لازم به ذکراست پاداش مرحله اول ردیف اول هنگام واریز توسط وزارت بعلت غیرفعال شدن شماره حساب خانواده م . . .

آیا میدانید؟

ایا میدانستید که اولین تمبر جهان در سال 40 در انگلستان به چاپ رسید ؟
 
آیا میدانستید که سریعترین پرنده شاهین است و میتواند با سرعت 200 کیلومتر در ساعت پرواز کند ؟
 
ایا میدانستید که اولین اتومبیل را مظفرالدین شاه قاجار به ایران وارد کرد ؟
 
آیا میدانستید که قدرت بینایی جغد 82 برابر قدرت دید انسان است ؟
 
ایا میدانستید که در شیلی منطقه ی صحرايي وجود دارد که هزاران سال است در آن باران نباریده است ؟
 
 ایا میدانستید که هر50 ثانیه یک نفر در دنیا به . . .

نهال کرج

خوابانیدن چهار پایه ای تنه درختان برای تکثیر:در این روش از خوابانیدن باید درخت را در فصل بهار  هرس شدید کرد و تنه درخت را زیر خاک کرد زمانی که شاخه های جدید حدود ۱۰ -۱۵ سانتیمتر رشد کرد ریشه ها نیز رشد کرده اند . در پاییز بعدی خاک ها را از روی گیاه کنار بزنید و هر شاخه را جدا کنید و بطور جداگانه بکارید . این روش برای درخت سیب، ماگنولیا،اسپیره و کوتوناستر کاربرد دارد.برای تهیه بهترین و سالمترین نهال ،درختچه ،انواع گل،مشاوره برای احداث باغ ،هرس . . .

بعضی اقدامات پزشکی راهبردی در برابر پدافند غیر عامل

بعضی اقدامات پزشکی راهبردی لازم در خصوص پدافند غیرعامل در برابر NBC به شرح ذیل می­باشد:   1- توسعه داروها، واکسن­ها و تجهیزات پزشکی مناسب به­منظور تقلیل صدمات و کاهش تاثیرات ناشی از قرار گرفتن نیروها در معرض عوامل NBC .   2- تهیه و تدارک بیمارستان صحرايي و سیار، آمبولانس مخصوص انتقال مجروحان و چادر محافظ NBC مجهز به سامانه فیلتراسیون.   3- حفظ منابع راهبردی ذخیره داروها و واکسن­های دفاعی به منظور حفظ توان رزمی و مداومت عملیات نیروهای نظامی و پشتی . . .

دانستنی‌ های جغرافیایی که می‌تواند بسیار جذاب باشد !

آیا می دانید در شیلی منطقه‌ای صحرايي به نام آتاکاما وجود دارد که هزاران سال است در آن باران نباریده است؟آیا می‌دانید مغولستان بزرگترین کشور جهان است که به دریا و اقیانوس راه ندارد؟آیا می‌دانید کویر لوت چهاردهمین کویر وسیع دنیا است و مساحت آن به بیش از نود و پنج هزار کیلو متر مربع می‌رسد؟آیا می‌دانید مساحت سطح کره زمین 515 میلیون کیلومتر مربع است و ایران فقط 0/32 درصد از سطح زمین یعنی حدود یک سیصدم آن را تشکیل می‌دهد؟آیا می‌دانید کوه‌های . . .

دست بالای دست بسیار است!

مردی در سفر بود. از قضا در صحرايي با خرسی بزرگ روبه‌رو شد. خرس با غذایی آماده روبه رو بود! خرس خواست که  عرض اندامی کند و زهرچشمی بگیرد. پس دو سنگ بزرگ برداشت و آن‌ها را به هم زد. سنگ‌ها خرد و خاکستر شدند. مرد با دیدن این صحنه دست در جیب کرد و دو تخم مرغی را که به همراه داشت بیرون آورد و آن‌ها را به هم زد. تخم مرغ‌ها شکسته شدند. خرس که نظاره‌گر بود با خود اندیشید که من خرس با این هیکل، سنگ‌ها را خرد کردم اما این موجود کوچک آن‌ها را آب می کند!  پس . . .

دانلود فیلم ایرانی دریا و ماهی پرنده

دانلود فیلم ایرانی دریا و ماهی پرنده
 
مشخصات فیلم ایرانی دریا و ماهی پرنده
کارگردان: مهرداد غفارزاده
ژانر: خانوادگی، اجتماعی
سال تولید: ۱۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷
مدت زمان: ۹۳ دقیقه | نوع فیلم: سینمایی
مخاطب: بزرگسال
کیفیت: WEB-DL
فرمت ویدئو: MP4
حجم: متفاوت با هر کیفیت
تهیه کننده: امیر پورکیان

 
بازیگران:
همایون ارشادی، نیوشا ضیغمی، امیرحسین رستمی، نادر فلاح، علی اکبر صحرايي، ارشیا طالبی، مازیار نوروزی، محسن تمیزی، محمد رحمانی، محمد حسن عدلی، یا . . .

فصل من

واژه تولد واژه ای بس غریب است ، آن هنگام که به یاد می آوری چهارفصل هایی را پشت سر گذاشته ای و خاطراتی را در کوله بار سفرت ، سفری از تولد تا مرگ ، با خود تا ناکجا آباد ذهنت همراه کرده ای . کوله باری که هر زمان با احساس خستگی ، زیر تک درختی از بید مجنون یا آفتابی سوزان در صحرايي بی آب و یا شاید در کنار ساحل یا جنگلی از شهرهای شمالی بنشینی و باز کرده و همچون آلبومی ورقش بزنی و همراه با تورّق گاهی لبخندی بر لب آوری و گاه اشکی از گوشه چشم جاری سازی  این . . .

برگزاری نشست کتابخوان مدرسه ای در مدرسه نیکان اسلامشهر

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نشست کتابخوان مدرسه ای به همت فاطمه پاشازاده مسئول کتابخانه شهید مصطفی خمینی اسلامشهر  با حضور مدیر و معلمان و شصت نفر از دانش آموزان مدرسه نیکان در این آموزشگاه برگزار شد. گفتنی است در این نشست 6 نفر به معرفی کتاب پرداختند: کتابهای شازده کوچولو » نوشته: آنتوان سنت اگزوپری توسط شیما پیریان ، ده راز موفقیت» نوشته: وین دایر  توسط پریسا فلاحی، عطار» نوشته: مسعود علیا توسط  رویا نوری، و کتاب و آنکه . . .

"روباه صحرا" یکی از زیباترین و باهوش ترین موجودات صحراست

روباه صحرا (Fennec fox) حیوانی بسیار باهوش و از تیره سگ‌سانان جنس روباه‌ها (Vulpes) است که در شمال صحرای آفریقا، شبه جزیره سینا، جنوب شرقی اسرائیل و همچنین در صحرای عربستان زندگی می‌کنند.بر اساس مطالعات، اندازه بدن آنها 37 الی 41 سانتیمتر و اندازه دمشان 19 الی 21 سانتیمتر است و همچنین طول عمرشان حداکثر 14 سال در اسارت و حدود 10 سال در طبیعت است و وزن آنها در حدود 0.68 الی 1.6 کیلو گرم برآورد می شود.لازم به ذکر است که روباه صحرا کوچک‌ترین گونه روباه و از نوع . . .

ملخ صحرائی به قم رسید

نویسنده: سید مسلم یگانهملخ صحرائی بیش از یک ماه است که میهمان ناخوانده بیشتر استان ها شده و هرزگاهی خبری از هجوم آنها به اراضی کشاورزی و راه های مقابله با آن در مناطق مختلف به گوش می رسد.قم نیز در امان نمانداین روزها استان قم نیز از هجوم این نوع ملخ در امان نمانده و در مناطق کویری و حتی شهر قم نیز شاهد حضور این میهمان ناخوانده هستیم. در گزارش میدانی که از مناطق حاشیه ای قم داشتیم، مشاهده شد که هجوم ملخ صحرائی در محوطه مسجد مقدس جمکران به شدت زی . . .

سال ها تصور می کردم؛دو دوتا می شود شش تا»

کم مانده بود آسمان و پرتو ماه و خورشید و رقص ستارگان را عامل ناکامی هایم بدانم.جز خودم که گل بی عیب بودم همه ی عالم و آدم را مقصر می دانستم.ناراستی و کژی هایم  را گردن رفیق بد می انداختم.دلیل تنبلی و کار نکردن و اتلاف عمر را شرایط نابرابری کار در جامعه می دانستم.گوشه نشینی و اهل معاشرت نبودنم را به روشنفکری خودم و درکِ ضعیف و بی فرهنگیِ دیگران نسبت می دادم!بد بینی و بد دیدن و بد دانستن دیگران مانع نگاه واقعی ام شده بود. در اتفاق هایی که برایم رخ . . .

ای برای با تو بودن باید از بودن گذشتن

تو قاصدکی روی هوا در صحرايي که بی انتهاستدست های تمنایم سوی تو دراز پاهایم در آرزوی رسیدن گرم ِِ دویدنتمام تنم ، روح ِِ خواستن است پاهای من کجا ؛ باد کجا ؟! به آسمان نگاه می کنم : خدایا باد را نگه دار باد می رود باد می خندد . قاصدک من روی دست هایش زیر آفتاب ، طلایی و درخشان می رود ، می روی به آسمان نگاه می کنم ؛ هوا تاریک ست ، آبی نیست ابر بغض می کند روی پاهایم نیستم نگاهم از آن بالا سقوط می کند سبک شده ام تند و تیز می روم روی آبم نه روی علفزا . . .

چند غذا براي کمک به کبد چرب

چند غذا برای کمک به کبد چرب  مواد غذایی برای غذا خوردنمواد غذایی برای جلوگیری ازبرنامه رژیممراحل اضافی درمان بیماری کبد چرب با غذادو نوع عمده بیماری کبد چرب وجود دارد - بیماری کبد چرب ناشی از الکل و غیر الکلی. بیماری کبد چرب نزدیک به یک سوم بزرگسالان آمریکایی را مبتلا می کند و یکی از مهمترین عوامل موثر در نارسایی کبد است. بیماری کبد چرب غیر الکلی بیشتر در افرادی که چاق یا کم تحرک هستند و افرادی که رژیم غذایی بسیار فرآوری شده ای دارند . . .

برج خليفه دبي

برج خلیفه دبی بلندترین برج جهانبنای برج خلیفه دبی در دانتاون دبی با ارتفاع 829.8 متر به عنوان بلندترین ساختمان جهان و مشهورترین نقاط دیدنی این شهر است. ساخت برج خلیفه دبی از سال 2004 میلادی آغاز شد و در سال 2010 به پایان رسید .برج خلیفه در ابتدا با نام برج دبی معروف بود اما در روز افتتاحیه نام این برج تغییر کرد. برج خلیفه دارای بیش از 1000 واحد آپارتمان و 49 طبقه اداری و 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است . برج خلیفه دارای 163 طبقه است و اگر شما مسافر&nbs . . .

مورچه ای با سرعت شگفتی انگیز

به گزارش ایسنا و بوسیله نقل از دیلی میل، ذره نقره ای صحرای مبصر آفریقا(اگر محاسبات پهلو مبنای قد انسان باشد و فرض کنید یک انسان بتواند ۱۰۸ موافق کشش بدنش بدود) قادر است با سرعتی معادل ۳۶۰ مایل پیاده شدن زمانه (۵۸۰ کیلومتر در ساعت) بدود.  این موجود کوچک که سریع العمل ترین مورچه جهان است، نسبت به جثه خود، از یک یوزپلنگ اندوه سریع تر می تبخیر. به گفته محققان سرعت انقباض ماهیچه مورچه به محدودیت های فیزیلوژیکی نزدیک است. این ذره با چرخاندن زبر ال . . .

2 مزایا و استفاده از روغن CBD (به علاوه اثرات جانبی)

2 مزایا و استفاده از روغن CBD (به علاوه اثرات جانبی)
 
 
Cannabidiol یک داروی طبیعی طبیعی است که برای بسیاری از بیماریهای رایج استفاده می شود.
 
بهتر است به عنوان CBD شناخته شود ، این یکی از بیش از 100 ترکیب شیمیایی است که به عنوان کانابینوئیدها یافت می شود و در گیاه شاهدانه یا گیاه ماری جوانا ، Cannabis sativa (1Trusted Source) یافت می شود.
 
تتراهیدروکانابینول (THC) اصلی کانابینوئید روانی است که در شاهدانه یافت می شود و باعث افزایش "زیاد" می شود که غالباً با . . .

نقطه تلاقی

سروده صحرا نشینازصدا افتاده اند  جرسها وبانگهاشتران خسته  در  بی راهه سفرزمین  سراب بود وتشنگی ره به حالم خرابم نمی بردمهجور  ساقی  وخاموش   ساربانهاضیافتی  با پسین صحرا نشینانم آرزوستاینجا خورشید حس عجیبی ستکه کبوتران صحرايي رابه خوابی خوفناک برده استمرا به واگویه خشک تشبادی با بوته گون!بیابان نه مثل زندگی ستکه هیچ است وهیچ نیستکوچ هزار باره عذابی ست  که هر صبح  آغاز می شودماهشهر تیر ماه 1370 علی ربیعی (علی بهار)نقطه تلاقی!دست نوشته ها . . .

خدمات رومینگ ایرانسل برای شاهین مسافر روس رایگان شد

پس از انتشار خبری درباره ی مشکلات مالی پروژه ی تحقیقاتی دانشمندان روس که بوسیله علت سفر سرزده ی عقابی با اشتهار مین» بوسیله ایران پدیدار شده بود، ایرانسل اخبار کرد هزینه ی رومینگ ارتباط این شاهین با دانشمندان را رایگان محاسبه می کند. ایرانسل پس از ارتباط با تیم رومینگ اپراتور روسی مگافون و مسئولات شبکه ی جستار و حفاظت از پرندگان شکاری روسیه، بوسیله نیت شکل پذیری مسئولیت های اجتماعی سازمانی، تعرفه ی رومینگ بین المللی برای این پروژه را ر . . .

شیرآلات لوکس برای سرویس بهداشتی و حمام

شیرآلات لوکس برای سرویس بهداشتی و حمام
تجهیزات سرویس بهداشتی، می دانم شما هم مثل من دوست ندارید شیرآلات خانه
تان فقط جنبه یکاربردی داشته باشند. شما هم دلتان می خواهد حتی این بخش
های تأسیساتی دارای ظاهر زیبا و متناسب با دکوراسیون منزل تان باشند. اما
چقدر با شیرآلات آشنا هستید؟ برای اینکه انتخاب خوبی داشته باشید، اول از
همه باید آنها را بشناسید. برای شناختن شیرآلات کافی است از جنس و شکل و
رنگ آنها اطلاعاتی به دست آورید. ما پیش از این دربار . . .

چهار حرف دربه‌در

پیش‌حرفی: وقتی ویرت می‌گیره که توی وبت یه چیزی بنویسی و در عین حال چیز به‌دردبخوری پیدا نمی‌کنی و نمی‌تونی از مطالبی که خوندی یه جمع‌بندی درست‌وحسابی داشته باشی نتیجه می‌شه چنین مطلبی در چهار بخش.
حرف اصلی:
یک خب همه یه‌سری سرگرمی‌ها و تفریحات تک‌نفره برای خودشون دارن دیگه؛ حالا یا از دیگران یاد گرفتن یا به ذهن خودشون رسیده. یکی از همین تفریحات تک‌نفرۀ من اینه که توی جاهای امن و غالباً خلوت با چشم بسته راه برم. یادم نیست دقیقاً کی و ک . . .

سنبل الطیب

نام : سنبل الطیب
کد : 876543

آرام بخش و ضد تشنج و اضطراب و افسردگی رفع تپش قلب‌، مفید جهت کولیت عصبی معده‌ رفع میگرن‌، رفع اسپاسم
توضیحات :
سنبل تیب یا علف گربه (نام علمی: Valeriana officinalis) گیاهی است که بوته ای استوار و چندساله دارد و در اروپا و بخش‌هایی از آسیا می‌روید. دارای ریشه‌ای کوتاه و بوته‌ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر می‌باشد.ریشهٔ این گیاه در پزشکی سنتی ایران دارای ارزش دارویی است و از آن به عنوان آرام‌بخش اعصاب، خواب آور، ضد تشن . . .

هوش را ها چقدر است ؟


هوش را
هوش را ها
را ها حیوانات بسیار باهوشی هستند و همه چیز خوار هستند. هوش را ها مورد توجه افرادی که از نزدیک با آن ها در تماس اند قرار می گیرد. چهره ی را ها به گونه ای است که گویی ماسکی برای ی همیش به چهره دارند.
غذای را چیست ؟
را ها در طبیعت تقریباً هر چیزی را که در دسترس داشته باشند می خورند. جیره ی غذایی آن ها شامل انواع میوه ها، ریز میوه ه، آجیل، گیاهان، ات، قورباغه، ماهی و موش صحرايي است. در حومه ی مناطق مس . . .

طب اسلامی آیت‌الله عباس تبریزیان-دوره یکم-جلسه دوم

دانلود صوت جلسه دوم
خلاصه جلسه دوم:

یکی از عوامل بروز بیماری‌ها در کنار هم قرار گرفتن حیوانات و جمعیت مردم است. هنگامی که حیوانات از صحرا و بیابان‌ها به داخل جمعیت انسان وارد شدند بیماری‌ها رشد کردند.
برخی بیماری‌ها بخاطر مهاجرت انسان از روستا به شهر است. در کشورهای توسعه یافته مهاجرت مع از شهر به روستای ارگانیک آغاز شده است (دور از فرهنگ شهری نوین) تا مصارف زندگی را بصورت طبیعی استفاده نمایند. مثلا غذای طبیعی، آب طبیعی، زندگی طبیعی، غ . . .

شب یلدا

شب یلدا یکی از فرهنگ و سنت های اصیل ایران است که بسیاری از ایرانیان این شب را در کنار هم جمع شده و برای آمدن زمستان آماده می شوند .
شب یلدا از رسوماتی است که از دیرباز تا به امروز اهمیت زیادی برای ایرانیان داشته است. این شب تاریکترین و طولانی ترین شب سال است که مردم با شب نشینی و جشن و پایکوبی به یاد یک سنت دیرینه برگزار می کنند.
علت نامگذاری شب یلدا 
شب یلدا واژه ای از زبان سریانی است که در قدیم زبان رایج مسیحیان بوده است. واژه یلدا به طور دقیق م . . .

تور یک روزه کویر مرنجاب و شهر زیرزمینی نوش آباد

مرنجاب غروری در نگاه ستارگان و فروغی در طلوع آفتاب  یکی از زیباترین کویرهای فلات مرکزی ایران، کویر مرنجاب است که در استان اصفهان و در شمال شهرستان آران و بیدگل واقع شده است.این کویر منحصر بفرد، از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل، از جنوب به شرستان آران و بیدگل، از غرب به کویر مسیله،دریاچه حوض سلطان . حوض مره . از سمت شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر محدود می شود.   این منطقه بکر گردشگری با قرار گرفتن در ارتفاع 850 متری از سطح آب های آزاد،جزئ . . .

گلدون های شکسته.سکه های گم شده.شعرهای پاره شده

یکی از اشتباهات زندگیم که بی بازگشت هست دور گرفتن از جمع آدما و نداشتن دوسته. نتیجه ی تلخ سالها در لاک و پیله زندگی کردن این شد که تقریبا تا سن 24 سالگی هیچ دوستی نداشتم که مال خودم باشه و همه چیزو از من بدونه. وقتی مرور میکنم دوستی هامو اعتراف می کنم که در دوستی کم می ذاشتم همیشه.من عشقمو به کسایی که دوسشون داشتم در قلبم ابراز می کردم.در نهان! من یک هیولای درونگرای غمگین و تنها بودم.25 سالگی در جدیدی به روم باز کرد. از فاز درونگرایی پرتاب شدم به دن . . .

نحوه کاشت زعفران

بزارید در ابتدا برایتان یک داستان از موقع کشت زعفران در منطقه خودمان تعریف کنم.اولین روزی(حدودا ۱۰ سال پیش) که ما تصمیم به کشت زعفران گرفتیم هیچ منبعی و فرد آشنا به کشت زعفران در منطقه خودمان یعنی همدان پیدا نکردیم. زعفرانی که خاستگاه اصلی و اولیه آن ایالت ماد و همدان است آیا امکان دارد کسی در این باره اطلاعات درست و کاملی نداشته باشد؟
با یک فردی آشنا شدیم که تامین کننده پیاز زعفران بود. مقداری پیاز زعفران خریداری کردیم، پس از کشت متوجه شدیم . . .

مفهوم حساب جاری شرکا

مفهوم حساب جاری شرکا
 تعریف جاری شرکا 
مفهوم حساب جاری شرکا چیست ؟ جاری شرکاء حسابیه که برای دریافت ها و پرداخت های نقدی شرکاء و سهامدارها با شرکت استفاده میشه، این سرفصل سمت راست ترامه و در قسمت بدهی‌های جاری هستش.
اهمیت جاری شرکا 
اگه طی یک یا چند سال حساب جاری شرکا همیشه گردش داشته باشه و مدام سهام دارها این حساب رو شارژ کنن پس حتما گردش این حساب متورم تر از قبل میشه و این یعنی اینکه اون شرکت هر ساله دچار کمبود نقدینگی میشه و . . .

33 رباعی

33 رباعی
 
توی دل من گمان کنم جنگ شده
آوای تپیدنش بدآهنگ شده
من مانده ام این باز چه مرگش شده است
شاید دل من برای تو تنگ شده
 
 
 
با جان خمار باده را می سازند
با پای پیاده جاده را می سازند
در لحظۀ دست و پا زدن در آتش
سرزنده ترین اراده را می سازند
 
 
 
تا لحظۀ بینایی من رنگ نبود
تا دل شنوا نبود آهنگ نبود
شیدا شدم و دو بال پیدا کردم
تا لحظۀ پر زدن قفس تنگ نبود
 
 
 
روی سر ما باز کلاهی دگر است
پایان مسیر اول راهی دگر ا . . .

قوم تاتار به توتم همای سعادت

کلمه تات به ظاهر در زبان اوستایی به معنی جاری شدن و حرکت کردن ریشه نام تاتار در زبان فارسی و ترکی است که به معنی چاپار و قاصدی است که با اسب یا کالسکه پیام حاکمان را به دور دستها می رسانده است. تات در فارسی و ترکی به راه رفتن بچه ها نیز اطلاق شده است. بر این اساس تاتار یعنی قوم صحراگرد؛ ولی با این معنی این نام قوم خاصی را مشخص نمی کرده است که مثلاً قوم تاتار صحراگرد از تبار ترکان بوده اند یا از خویشاوندان مغولی ایشان. به بیان دیگر با این معنی نام . . .

گریم آزاده صمدی در نمایش آن دیگری

گریم متفاوت آزاده صمدی در نمایش آن دیگری» /ایرنا
+خب مشخص شد ما گریمور خوب داریم ولی صداسیما دیده ما آدمای قانعی هستیم دیگه خرج نکرده ۳فصل ستایشو اونجوری آورد جلو دوربین!
ادامه مطلب . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)