98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

شهزاده نامهربان

بعد از تو هیچ ماند از قلبم برای من از رضا بهرام

دانلود آهنگ بعد از تو هیچ ماند از قلبم برای من از رضا بهرام در سایت موزیک ایرانی
Ahang bad az to hich mande az ghalbam baraye man az Reza Bahram
دانلود اهنگ بعد از تو هیچ ماند از قلبم برای من از رضا بهرام - موزیک ایرانی
بعد از تو هیچ ماند از قلبم برای من بغضم حریف گریه هایم نیست خدای من این گریه ها یعنی شروع ماجرای من چشم رقیبان خورده بر دارو ندار من نوش شما تنها دلیل انتظار من دیوانگی دیگر نمی آید به کار من عاشق شدم عاشق چرا از دور میبینم تو را وای از این درد دروی ماندم در . . .

ای عشق خرابم کرده ای آخر تورا تا کی کنم باور

دانلود آهنگ ای عشق خرابم کرده ای آخر تورا تا کی کنم باور - موزیک ایرانی
Ahang ey eshgh kharabam kardei akhar tora ta key konam bavar
دانلود اهنگ ای عشق خرابم کرده ای آخر تورا تا کی کنم باور - موزیک ایرانی
بعد از تو هیچ میماند قلبم برای من بغضم حریف گریه هایم نیست خدای من این گریه ها یعنی شروع ماجرای من چشم رقیبان خورده بر دار و ندار من دوش شما تنها دلیل انتظار من دیوانگی دیگر نمی آید به کار من عاشق شدم عاشق چرا از دور میبینم تو را وای از این درد دوری ماندم در آغوش غمت در دل . . .

ای نامهربان

فراق از عمر من کاهد ای نامهربان رحمیخدا رااز چه رحمت , بر من , ای کافر , نمی آید ??#مهدی_اخوان_ثالث . . .

این شهر مرا دیوانه میخواند.

 *****************کد ریمیکس اهنگ هیچ رضا بهرام و پیدا نمیکنم بذارم رو وب=|اینکه من با ریمیکس اهنگ به این خوبی دلم میگیرهو گریه میخواد دلم.عادیه؟؟؟لامصب خیلی قشنگع.حتما ریمیکسشو گوش بدین.ریمیکسشو هااااا.خیلی قشنگه=)######  دیوانگی دیگر نمی یاد به کار منعاشق شدم عاشق چرا از دور میبینم تو را وای از این درد دوریماندم در آغوش غمتدر دل تو جا ماندی فقط اما هنوز غرق غروریشهزاده نامهربان قلب مرا شکستی تیر گذشته از کمان دردانه که هستی؟  . . .

آهنگ جدید رضا بهرام هیچ

موزیک غمگین و احساسی رضا بهرام به نام هیچ رو با متن بعد از تو هیچ میماند از قلبم برای من با دو کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ و لینک مستقیم تقدیم میکند
New Music Reza Bahram Called { Hich } Direct Links & TEXT In DibaMusic
میکس و مستر : ایمان احمد زاده
متن آهنگ غمگین رضا بهرام – هیچ
بعد از تو هیچ میماند
از قلبم برای من
بغضم حریف گریه هایم
نیست خدای من
♫اهنگ هیچ رضا بهرام ♫
این گریه ها یعنی شروع ماجرای من چشم رقیبان خورده بر دارو ندار من
دوش شما تنها دلیل انتظار من دیوانگی دیگر نمی ی . . .

عاشق شدم

بعد از تو‌هیچ‌میماند از قلبم برای منبغضم‌حریف گریه هایم نیست خدای مناین‌گریه ها یعنی شروع ماجرای منچشم رقیبان‌خورده بردارو‌ندارمندوش شما تنها دلیل انتظار من دیوانگی دیگر نمی آید به کارمنعاشق شدم عاشق چرا از دور میبینم‌توراوای از این‌درد دوریماندم درآغوش غم دردل تو جاماندی فقط اما هنوز‌غرق غروریشهزاده ی نامهربان قلب مرا شکستی تیر گذشته از کمان دردانه ی که هستیای عشقخرابم‌کرده ای آخر تورا تاکی کنم باور نمیبینی مگر دلم‌گرفتها . . .

تنهایی سخته بعضی وقت ها سخت ترم میشه

از سخت تر چیز های دنیا دست و پنجه نرم کردن با تنهایی 3 ماهه ات است وقتی صدای مهمانی طبقات بالاییت برای دومین شب متوالی می آید و خواب هنگامی تو را در میابد که صدای هم خوانی شان به گوش می رسد که : شهزاده ی رویای من شاید تویی تو. . . .

بارون

زیر بارون قدم میزدیم
نصف شب.شاید ساعت سه بود.
آروم آروم قدماشو باهام تنظیم میکرد
حرفی نمیزد
میدونست نیاز دارم فقط نفس بکشم و احساس کنم لمس بارونو.
بعد از چن دقیقه بهم گف : + یه چیزی بخون برام
-.[درحال تفکر ک چی بخونم حالا]
+تعریف صدای هم اتاقیمو باید از بقیه ی اتاقا بشنوم؟!
خندیدم و پتو رو بیشتر پیچیدم دورم
نمیدونم چرا جلوی اون خجالت میکشم بخونم
آخرشم یه بخش کوچیک از "شهزاده ی رویا" رو خوندم
-"دیدم توو خواب وقت سحر
شهزاده ای زرین کمر
نشسته بر ا . . .

اشعار یدالله گودرزی

می کشم از بس عذاب از دستِ توگشته ام خُرد و خراب از دست ِ تو.:گیسوانت را پریشان کرده ایدوست دارم پیچ وتاب از دستِ تومی سُرایم با همه پیچیدگیشعرهای بی نقاب از دست ِ توگفت: مِیْ را دوست داری یا مرا؟!دوست می دارم شراب از دست تو.!گاه چون آشوبِ توفان می شویمی گریزم چون شهاب از دست تومی روی در زیر آب ازدست منمی روم تا آفتاب از دست تو!گفت: با من سختگیری می کنیمی کنم کشفِ حجاب از دست تو!گفتم: ای نامهربان، آرام باش!می شود باز انقلاب از دستِ تواین قَدَر با . . .

شعری که زندگی است

کلمات اکسیر عجیبی هستند. حروف و ضرب و وزن آن ها. انگار که از عالمی ماوراء این دنیا می آیند. جایی دیدم که ابن عربی هم نظری چنین دارد و رساله ای نوشته است در خصوص مکنونات حروف. که از عالمی مافوق ادراکات بشر می جوشند. القصّه،‌ این روزها شده است از خواب که بر می خیزم ناخودآگاه بیت شعری بر زبان دارم. در ضمیر ناخودآگاه. مثلا دیروز بی هیچ مناسبتی ظاهرا، برای نماز صبح که برخواستم این بیت بسیار زیبای حافظ بر زبانم بود که "فغان که آن مهِ نامهربانِ مهرگسل/ . . .

بابا لنگ دراز عزیزم.

بابا لنگ دراز عزیزملطفا گاهی خودت را به نفهمیدن بزنو بگذار دوستت بدارم. "برگرفته از رمان بابا لنگ دراز / نوشته جین وبستر"(متن کامل در ادامه مطلب)   + جین وبستر (به انگلیسی: Alice Jane Chandler Webster) (۱۸۷۶ - ۱۹۱۶) بانوی رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی بود. ----------------------------------------------------------- + دانلود ترانه زیبای "رنگ بوسه" با صدای "خانم راز" و همخوانی حامد، از آلبوم "راز"، سال انتشار: 1389باید اشاره کنم که خانم راز همان خواننده ترانه معروف "شهزاده قصه . . .

خواب

ﺁﻣﺪﯼ ﺩﺭﺧﻮﺍﺏ ﻣﻦ ﺩﯾﺸﺐ ﭼﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽ؟ﺍﯼ ﻋﺠﺐ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻃﺮﻓﻬﺎ ﻫﻢ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽﺭﺍﻩ ﺭﺍ ﮔﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﯼ ﻧﯿﻤﻪ ﺷﺐ ﺷﺎﯾﺪ ﻋﺰﯾﺰﯾﺎ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺩﻝ ﺗﻨﮕﻢ ﻗﺮﺍﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ ﻫﻢ ﺑﻠﺪ ﺑﻮﺩﯼ ﻋﺠﺐ ﻧﺎﻣﻬﺮﺑﺎﻥﺑﻌﺪ ﻋﻤﺮﯼ ﯾﺎﺩﺕ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﮐﻪ ﯾﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽﺳﺮ ﺑﻪ ﺯﯾﺮﺍﻧﺪﺍﺧﺘﯽ ﻭ ﮔﻔﺘﯽ ﺁﻫﺴﺘﻪ ﺳﻼ‌ﻡﻟﺐ ﻓﺮﻭﺑﺴﺘﯽ ﻧﮕﺎﻩ ﺷﺮﻣﺴﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﮔﺮﯾﻪ ﺑﻐﻀﻢ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖﻧ . . .

از زندگی چیزی به جز غم قسمت ما نیست./ حمید اقبالی

از زندگی چیزی به جز غم قسمت ما نیستاصلا برای غیر او در قلب ما جا نیست همخانه ی تنهای عاشق کیست غیر از غم ؟جز غم، کسی همخانه ی این مرد تنها نیست نامهربان و سختگیر و قاتل است اماجز او رفیقی با وفا در کل دنیا نیست این غم که کنج خانه ی دل منزلش دادیمشایسته اش افسانه ی مجنون و لیلا نیست شد یادگار عاشقی درد خودآزاریبیچاره بیماری که در فکر مداوا نیست در لحظه بودن را خریدیم از دکان عشقشکرِ خدا ما را غم امروز و فردا نیست این نامراعات نظیر هر غزلساز ا . . .

سایه عشق.

شعرجدید خودم توی یه روز بارونی.سایه ای دیدم با قد خمیدهبدو گفتم که ای ماه سپیدهچگونه قامتت اینگونه گشته؟سر زلفت به سان برف گشتهچگونه گشته ای بیتاب و نالان؟چه بگذشته به تو ای دخت فرزان؟سری افکند به زیر و رو به من کردبه حال زار و داغانش سخن کردبه من گفتا که ای فرزند ایرانتو گشتی تاکنون عاشق و حیران؟تو ای شهزاده بی عشق و فرزامشده مهرش شود در جانت ایمان؟تو گشتی تاکنون مغموم و دلتنگ؟شده عشقش کند عرصه به تو تنگ؟تو گشتی تاکنون بیحال و خسته؟بشینی . . .

غزل غارت دل

                                غارت دل مهربان بـــــــودم ولــــی نامهربان بودی چرا                      کاروان غــــم گـــذشت ، بی ساربان بودی چرا با ستم آبــــاد کــــردی خـــــانه ی  ویرانه را                       در پی غـــــارت  این  دل ، پاسبان  بودی   چراشادیم را مـی فـروشی غم پس انداز م . . .

گذشته را نباید فراموش کرد

تا حرف از گذشته می شود می گوییم آدم باید به داشته هایش دل ببندد و گذشته را فراموش کند اما مگر می شود آن آدمهایی که ما دلمان بند به دلشان و نفسمان بسته به نفسشان بوده را در گذشته جابُگذاریم ؛ همانهایی که هیچوقت از ما یک قدم جلوتر نرفته اند تا همراه یا پشت سرِ ما قدم بردارند که نکند گاهی جایی عقب بمانیم یا زمین بخوریم بله همانهایی که خیلی خوش رنگ و لعاب تر از خیلی آدمهای فعلی در خاطر و زندگیمان نقش بسته اند و دارند ،همانهایی که هنوز دلیل لبخندهای . . .

تصادفات جاده ای

خسارت تصادف‌های جاده‌ای ایران "معادل پنج درصد تولید ناخالص ملی (GNP) است".
تیمور ، رئیس پلیس راه کشور می‌گوید: "معادل پنج درصد از تولید ناخالص ملی، سالانه در تصادف‌ها از بین می رود."
این به معنای سالانه ٢٢ میلیارد دلار خسارت است.
در سال گذشته بیش از ١٧ هزار نفر در تصادفات رانندگی ایران کشته شدند.
رئیس پلیس راه کشور گفته ۹۰ درصد از تصادف‌ها به دلیل "عامل انسانی" رخ داده‌اند. اما آیا سزا و تاوان یک اشتباه راننده مانند خستگی و خواب آلودگی، ب . . .

حذف آدمهای اضافی

دلتنگ که میشی دوست داری خیلی از آدمهای زندگی تو حذف کنی کسانی که باید در لحظات سخت دلتنگی باید کنارت می ماندن اما رفتن و نماندن.کسانی که تو همیشه آنها را به عنوان حامی و پشتوانه ای خود به حساب می آوردی اما در حساب کردن آنها اشتباه کردی.کسانی که به وقت درد باید دردمندت می شدند خودشان باعث دردت شدن.کسانی که هر چه خواستی با آنها رفیق و صمیمی باشی شدن نارفیق و نامهربان. کسانی که خواستی یار دلتنگیت باشن شدن خار دلتنگیت.کسانی که به وقت دلتنگی به یه ل . . .

حذف آدمهای اضافی

دلتنگ که میشی دوست داری خیلی از آدمهای زندگی تو حذف کنی کسانی که باید در لحظات سخت دلتنگی باید کنارت می ماندن اما رفتن و نماندن.کسانی که تو همیشه آنها را به عنوان حامی و پشتوانه ای خود به حساب می آوردی اما در حساب کردن آنها اشتباه کردی.کسانی که به وقت درد باید دردمندت می شدند خودشان باعث دردت شدن.کسانی که هر چه خواستی با آنها رفیق و صمیمی باشی شدن نارفیق و نامهربان. کسانی که خواستی یار دلتنگیت باشن شدن خار دلتنگیت.کسانی که به وقت دلتنگی به یه ل . . .

نتیجه گیری بر اساس مغالطه نمونه های ناکافی و غیرتصادفی

فلان تهرانی ی کرد؛
فلان اصفهانی اختلاس کرد؛
فلان رشتی قاچاقچی است؛
فلان دندانپزشک حرام انجام داد؛
فلان استاد مقاله اش جعلی بود؛
فلان آیت الله، پسرش معتاد است؛
و .
چینش این جملات در کنار هم می شود: ایران پر از و قاچاقچی و جعل علم و اعتیاد و . است».
و وقتی می خواهیم از غیر ایران بگوییم می شود:
فلان اسرائیلی خیریه دارد.
فلان آمریکایی کیف پر از پول را به صاحبش برگرداند.
فلان آلمانی چهل سال است که از پدر و مادرش نگهداری می کند.
فلان کره ای . . .

نوگل شهید - نذر شازده قاسم زرقان

هوالجمیل
نوگل شهید
نذر حضرت شاهزاده قاسم (ع)
این سیّد شهید که شهزاده قاسم است
از نسل پاک حضرت موسای کاظم است
باشد مراد خلق و مدار فرشتگان
زیرا که وصل ، حشمتِ او بر اَعاظم است
بقیه شعر در ادامه مطلب.
ادامه مطلب . . .

گلچینی از اشعار و غزلات سعدی

گلچین اشعار و غزلیات سعدیمن بی‌ مایه که باشم که خریدار تو باشم
حیف باشد که تو یار من و من یار تو باشم
تو مگر سایه لطفی به سر وقت من آری
که من آن مایه ندارم که به مقدار تو باشم
خویشتن بر تو نبندم که من از خود نپسندم
که تو هرگز گل من باشی و من خار تو باشم
دوست دارم که بپوشی رخ همچون قمرت
تا چو خورشید نبینند به هر بام و درت
جرم بیگانه نباشد که تو خود صورت خویش
گر در آیینه ببینی برود دل ز برت
جای خنده‌ست سخن گفتن شیرین پیشت
کآب شیرین چو بخندی برود از ش . . .

زمزمه هایش با عروسک

کم پیش نمی آید اینجا (آلمان) که ببینم کسی با حوصله با کودکش، با پدر یا مادر پیرش یا سگش حرف بزند. بر خلاف تمام تفکراتی که از روی نوشته های رومه ها، تصاویر فیلم ها و گفته های دیگران در ذهنم قالب شده بود، اینجا مردم را بسیار معمولی و گوناگون یافتم. مثل خود ایرانی ها پر از تنوع. آدم مهربان و آدم نامهربان کنار هم.
کم پیش نیامده اینجا که ببینم کسی از سر حوصله سر رفتن در انتظار اتوبوس و یا قطار، سر صحبت را با من باز کند! گاهی مردم هر جور که شده می خواه . . .

ـــــثبتــــ : تقدیم می کند

ﺁﻣﺪﯼ ﺩﺭﺧﻮﺍﺏ ﻣﻦ ﺩﯾﺸﺐ ﭼﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽ؟
ﺍﯼ ﻋﺠﺐ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻃﺮﻓﻬﺎ ﻫﻢ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽ
ﺭﺍﻩ ﺭﺍ ﮔﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﯼ ﻧﯿﻤﻪ ﺷﺐ ﺷﺎﯾﺪ ﻋﺰﯾﺰ
ﯾﺎ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺩﻝ ﺗﻨﮕﻢ ﻗﺮﺍﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽ
ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﯽ ﻫﻢ ﺑﻠﺪ ﺑﻮﺩﯼ ﻋﺠﺐ ﻧﺎﻣﻬﺮﺑﺎﻥ
ﺑﻌﺪ ﻋﻤﺮﯼ ﯾﺎﺩﺕ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﮐﻪ ﯾﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽ
ﺳﺮ ﺑﻪ ﺯﯾﺮﺍﻧﺪﺍﺧﺘﯽ آرام میﮔﻔﺘﯽ  ﺳﻼ‌ﻡ
ﻟﺐ ﻓﺮﻭﺑﺴﺘﯽ ﻧﮕﺎﻩ ﺷﺮﻣﺴﺎﺭﯼ ﺩﺍﺷﺘﯽ
ﺧﻮﺍﺳﺘﻢ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﮔﺮﯾﻪ ﺑﻐﻀﻢ ﺭﺍ ﺷﮑﺴﺖ
. . .

همزاد تنهایی

همزاد تنهاییمنم همزاد تنهاییهمان مردی که از عمق نگاهش می توان فهمیدکدامین ساحره ، افسونگرش بودهکه مدت هاست با یاد همان معشوقه واهیخدایش را عوض کرده ، به جادو معتقد گردیدهاما همچنان اعجاز را میخواهد او گاهیکه او می داند این جادوفقط با معجزه ابطال می گرددندارد هم به جز اعجاز ، دیگر چاره و راهینه پیغمبر ، نه قرآن و نه حتی صاحب کیهان !توانش نیست برگیرد مرا از عشق پنهانینمی دانی نمی دانی .چه دردی دارد این احساس قدرتمند طولانیمرا از پا درآوردهب . . .

غوغای تنهایی

برایت آیدا میشوم.خود خود لیلا میشوم.خواستی برایت هر شب امسال و هر سال یلدا میشوم. فقط با سودای آغوش تو دریائی میان صحرا میشوم.چکه چکه این دم و آن دم بر تنت جاری شده رسوای عالم و شیدا میشوم.با آشوب کابوس ها ساختهآرام و بی ادعا برایتشاعرانه ترین رویا میشوم.به شوق نفسهایت طعنه به بوران زدهبا صبا هم نوا و نجوا میشوم  عطرت از راه که برسد به هوایت بینا و زلیخا میشوم،برای گمراهی هایت گذری آشنا میشومخواستی برگردی صراطی مستقیم سوی کنعان و مبنا میشومس . . .

آنچه سبب می‌شود کودک خودِ واقعی‌اش را بیابد و بتواند نشان دهد، مادر قابل اعتماد است.

چی بپوشم؟ میتونم لباسای نویی رو بپوشم که تازه خریدم. به هر حال یه عده هستن که برای انجام همون روزمره‌های دوس‌داشتنی‌شون رفت‌وآمد می‌کنن. می‌تونم تی‌شرت تیره‌تر رو بپوشم اما کلا بی‌خیال میشم، به همون آخرین پیرهن تیره‌ای که تنم بود، شلوار و کفش هم‌رنگ باهاش بسنده می‌کنم. دفترچه به همراه قلم زیبای جدانشدنی ازش رو به دست می‌گیرم و به سمت پارک محبوبم راه می‌افتم. تو خیابون که قدم می‌زنم، یه حسی بهم میگه انگار شهر از روزای قبلی کمی ناامن . . .

آنچه سبب می‌شود کودک خودِ واقعی‌اش را بیابد و بتواند نشان دهد، مادر قابل اعتماد است.

چی بپوشم؟ میتونم لباسای نویی رو بپوشم که تازه خریدم. به هر حال یه عده هستن که برای انجام همون روزمره‌های دوس‌داشتنی‌شون رفت‌وآمد می‌کنن. می‌تونم تی‌شرت تیره‌تر رو بپوشم اما کلا بی‌خیال میشم، به همون آخرین پیرهن تیره‌ای که تنم بود، شلوار و کفش هم‌رنگ باهاش بسنده می‌کنم. دفترچه به همراه قلم زیبای جدانشدنی ازش رو به دست می‌گیرم و به سمت پارک محبوبم راه می‌افتم. تو خیابون که قدم می‌زنم، یه حسی بهم میگه انگار شهر از روزای قبلی کمی ناامن . . .

ای شما! ای تمام نام‌های هرکجا!

بسم الله الرحمن الرحیم
یک نفر آمد و گفت دختر بی بی الکی خوش است
راستش هرچی بهم میگفتن عمرا ناراحت نمیشدم اما الکی خوش؟!
چون خودم رو اصلا خوش چه برسه به الکی تصور نمیکردم
در حال حاضر دارم تو بدبختی و فلاکت غلت میزنم و شنا میرم ولی گاهی مسخره بازیم گل میکنه و هرهر به این بدبختیا میخندم
الان الکی خوش ترین آدم دنیام
هیچ دلیلی برای خوشی من وجود نداره(البته دلیل هست.چه دلیلی بالاتر ازخدای مهربان).در وضعیت مشابه من احتمالا طرف همه چیو گاز میگیره
اما . . .

زردی من از تو, سرخی تو از من

روزی حدودا 40 کیلومتر رکاب می زنم. در این دو هفته دوچرخه سواری در خیابان های تهران به یک نتیجه رسیده ام: راننده های زن هر چه قدر با عابران پیاده مهربان اند با دوچرخه سوارها نامهربان اند. همواره به عنوان یک عابرپیاده در خیابان های مختلف تهران متشکر راننده های زن بوده ام. نه همه شان. بلکه اکثریت شان یک جور احتیاط نسبت به عابرپیاده ها دارند. به قصد کشتن ماشین را گاز نمی دهند. اما. 
توی این دو هفته دوچرخه سواری اکثر راننده هایی که اذیتم کرده اند خان . . .

روز جهانی ناشنوایان

آشنایی با روز جهانی ناشنوایاندر باغچه زندگی نشسته بود و با دستان کوچکش چیزی می کاشت. نگاهش کردم، حس اعتمادش با نگاهم برانگیخته شد و با چشمان معصومانه اش فهمید چه می پرسم. گفت: ستاره می کارم. دوباره نگاهش کردم، پاسخ داد: میوه های ستاره ام، خورشید خواهد شد. حس غریبی به من دست داد.چرا خورشید؟ لبخندی زد و باز با همان نگاه پاسخ داد: تمام هستی با آب، خاک و خورشید پیوندی زندگی بخش دارد. گل ها با خورشید برمی خیزند. پرسیدم: پرندگان؟ پاسخ داد: پرواز زیباس . . .

موفقیت های کوچک بزرگ

طرحی که سال گذشته به جایی رسید وضعیتش که به استعفای من انجامید امسال بدون هیچ و هیچ و هیچ تغییری تصویب شد. مدام اصلاحات خواستند اما من توضیح دادم و اصلاح نکردم. عنوانشکه این همه جنجال بیخود و بی جهت و غیر علمی بخاطرش ایجاد شد بدون تغییر ماند و همانطور که خودم خواستم تصویب شد. کسی که در ان کارگروه و البته ده سال است که مام تلاش می کند من را تخریب کند تمام تلاشش را کرد که نگذارد اما نتوانست. حرفهای بی پایه زد جوابش را دادم. حرفهای تحریف شده زد جواب . . .

داستانک

"قول"صدای تلق تلق سطل حلبی که به پله‌های سنگی میخورد، با انعکاس صدای قدمهای پایش در هم می آمیخت و  دلهره ای توأم با ترس در قلب کوچکش سرازیر می‌کرد هرچه پائین‌تر می‌رفت، رنگ سیاه شب، چشمان عسلی زیبایش را بیشتر می آزردتنگ غروب بود که به فرمان زن بابا مجبور شده بود‌ برای آوردن آب تازه‌ به آمدن به قنات بیاید. هرچه التماس کرده بود که از آن قنات تاریک و پله‌های دور و درازش می‌ترسد تأثیری در تصمیم زن بابا نگذاشته و دل سیاهش نرم نگشته بودزن با . . .

آِیا کلمۀ شاه» را برای اهل بیت(علیهم السلام) بکار ببریم؟

دراین مقاله به معنی و کاربرد کلمۀشاه» در ادبیات می پردازیم و در نهایت، استفاده و یا عدم استفادۀ آن را به خواننده موکول می‌نمائیم:خوتای» در زبان پهلوی به معنی شاه» است. این معنی در دورۀ اسلامی نیز چندگاهی رایج بود. ملوک بخارا و ملوک گوزگانان را بخاراخداه» و گوزگانان خداه» یعنی بخاراشاه(شاه بخارا) و گوزگانان شاه(شاه گوزگانان) می‌خواندند و در تاریخ بخارا نیز کلمۀ بخاراخدات(خداه) به معنی شاه بخارا» دیده شده است. درشاهنامه هم چند بار خ . . .

فرخی سیستانی و مقام او در شعر فارسی دری

     ابوالحسن علی بن جولوغ سیستانی متخلص به فرخی یکی از استادان بزرگ شعر فارسی ـ دری است. آگاهی ما در باره زندگی فرخی بسان بیشتر شاعران آن دوران بسیار اندک است. حتی تاریخ زاده شدن این شاعر پرآوازه تا هنوز روشن نیست. اما به سبب اینکه سالی چند پس از کشته شدن دقیقی بلخی، آنهم در جوانی به دربار چغانیان پیوسته است و هنگام وفات نیز به گفته لبیبی شاعر معاصر وی هنوز در شمار جوانان بوده ، ظاهرا در حدود ربع چهارم سده چهارم تولد شده باشد. سال وفات اورا لط . . .

مرا دو دیده به راه و دو گوش بر پیغام*

دوشنبه 15 مهر 98
حالا، حدود چهار ماه از آن شب می‌گذرد. نشسته‌ام وسط طرح فرش و تختی مال تو نیست برای تحلیل عقده‌های من در آغوشش. یا برای حل کردنِ آرزوهای دل‌آزارِ مرگ و نامیراییم در بسیطیش
صدای آهنگ‌های جفنگ از اتاقِ کناری، جیغ، کلمات مستهجن و فحش‌های کلاسیکِ مردسالارانه، با صدای فنِ نوتبوکِ دوباره دیوانه شده‌ام می‌آمیزد. و می‌نشیند در بدجاترین نشستن‌گاهِ مغزم. جای اخم‌هام درد می‌کند. اما خشم و غم هم‌زمان می‌شوند و طبق معمول، اشک.
. . .

معرفی ۹ کتاب داستان و رمان کودک از رولد دال

لیست کتاب های رولد دال که در این مطلب می خوانید:
۹ کتاب کودک از رولد دال
جیمز و هلوی غول پیکر
آقای روباه شگفت انگیز
ماتیلدا
غول بزرگ مهربان
انگشت جادویی
چارلی و کارخانه ی شکلات سازی
چارلی و آسانسور شیشه ای
دنی، قهرمان جهان
تشپ کال

داستان های کوتاه و رمان های کودک "رولد دال"
رولد دال یکی از معروفترین نویسندگان کتاب کودک است و کتاب های او سال های زیادی در لیست پرفروشترین کتاب های کودکان بوده اند. تا جاییکه در خیلی از مطالب مربوط به کتابخوانی کو . . .

فدائیان اسماعیلیه

شاید امروزه به واسطۀ فدائیان انتحاریِ گروه‌های تروریستی، مردم خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری با مفهوم فدائی و کسانی که جسماً و روحاً خود را در راه یک عقیده فدا می‌کنند آشنا باشند. اما این نوع تفکر چیزی نیست که صرفا در این چند دهه اخیر در بلاد اسلامی ظهور کرده باشد و پیش از آن در فرقه‌ای همچون اسماعیلیه یا حشاحشین یکی از برجسته‌ترین نمودهای خود را در تاریخ ِی جهان اسلام نمایان ساخته است. برای آشنا شدن به بنیان‌های فکری و ایدئولوژیک شک . . .

به گرمای تابستان

شاهد خلقتسی و یکم مرداد ۱۳۹۸"برای باور ِ ناباورم، خدا بودیدرست، لحظه ی افتادنم، کجا بودی؟"*زمان خلقت من، در کنار حضرت حقدلیل و شاهد آغاز ماجرا بودیخدا، برای تو، از خاک، آدمی آوردکه عشق بودی و معشوق حق و ما بودیخدا، به ناز دو چشم تو، آفریده مراعجب دلیل قشنگی، چه با صفا بودیقسم به حضرت زهرا! که روز خلقت ماتو، قدر یک نفس، از رَبّ ما، جدا بودیعلی عالی اعلی! عصاره ی خلقت!کنار حضرت زهرا و مصطفی بودیخدا، یکی ست، وَ من مومنم، ولی یک عمربرای باور ِ ناب . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)