98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

طب سنتی ابن سینا مادر کودک شیردهی مزاج شناسی اخلاط قلب کبد کلیه

تشخيص مزاج ها (آزمون مزاج شناسي)

مزاج چیست؟یکی از موضوعات مطرح در طب سنتي و اسلامی که معمولاً در طب جدید مغفول مانده است، موضوع مزاج و طبع است. براساس طب سنتي، جهان نظام طبیعت بر پایه چهار عنصر اصلی آفریده شده، که عبارتند از: آتش، هوا، آب و خاک. این چهار عنصر در بدن انسان به چهار خلط (اخلاط اربعه: صفرا، دم، بلغم و سودا) تبدیل می‌شوند و هر یک تاثیرات خاصی در بدن انسان ایجاد می‌کند.بر اساس طب سنتي نُه نوع مزاج کلی وجود دارد:1- مزاج معتدل2- مزاج سرد3- مزاج گرم4- مزاج تر5- مزاج خش . . .

علم مزاج شناسی و فواید آن

بدن انسان  از چهار عنصر (آب- آتش- هوا- خاک) تشکیل شده که این ها باید در تعادل باشند و اگر از تعادل خارج بشوند، باعث بروز بیماری در بدن می شوند.در یک تعریف ساده علم مزاج شناسي،  علم شناخت اخلاط هست.مزاج ---> نتجیه اثر گذاری چهار خلط (صفرا- سودا- بلغم- دم) است که موجب شکل گیری بدن می شود.چرا باید مزاج ها رو بشناسيم؟یک دلیلش که به شخصیت شناسي هم ربط پیدا میکنه، تأثیر مزاج ها بر خلق و خوی آدم هاست. با شناخت مزاج خودتون و اطرافیانتون میتونید به برخی از ویژ . . .

نشانه‌های گرمی مزاج مغز

نشانه‌های گرمی مزاج مغز
مهدی یوسفی گفت: سرخی رو و چشم, رشد سریع موهای سر در دوره نوزادی و سیاهی مو, طاسی سر در پیری, سردرد بر اثر تابش مستقیم آفتاب به سر و مصرف غذاها و نوشیدنی‌های گرم, داشتن خواب سبک و کم, پُرحرفی و زیرکی نشانه‌های گرمی مزاج مغز است.
نشانه‌های سردی مزاج مغز
این متخصص طب سنتي ادامه داد: صافی و سفیدی موهای سر, رشد کُند موها بعد از تولد و رنگ سفید چهره از نشانه‌های سردی مزاج مغز است.
ادامه مطلب . . .

اخلاط غذایی که ما میخوریم بعد ازهضم در معده به کبد میرود.و در آن جا تجزیه میشود.وقتی که از کبد خارج میشود مایعی را میسازد که به آن خلط گفته میشه.این خلط به چهار دسته تقسیم میشه که به این مواد اخلاط  چهارگانه میگن.این اخلاط بر تمام بدن ما اثر میزارنو به تناسب کم و زیادی هر کدام از این مواد افراد ویژگی ظاهری و روحی متفاوتی پیدا میکنن.که همه این ها حاصل تاثیر یک خلط بر روی بدن افراد است.   . . .

تغذیه معمول با شیر مادر

تغذیه معمول با شیر مادربه کودکتان هر دو تا سه ساعت و هر زمان که او نشانه های گرسنگی را نشان می دهد شیر دهید. کودک خود را در برنامه تغذیه ای در هر سه تا چهار ساعت مانند یک دستور تغذیه با شیر خشک قرار ندهید. از آن جا که شیر مادر به راحتی قابل هضم است، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند باید بیشتر شیر بخورند.از استفاده از ک اجتناب کنید(در ابتدا)برای 4 تا 6 هفته اول از ک دوری کنید. اگر کودک شما به جای مکیدن ، ک را بمکد. به انداره . . .

برگزاری چهارمین دوره کارگاه قصه گویی "مادر و کودک"

با حضور مادران و کودکان روستای خورمیز چهارمین کارگاه قصه گویی مادر و کودک در روز چهارشنبه 13 شهریور برگزار شد.
 در این کارگاه مسائلی همچون ارتباط با کودک، تشویق و تنبیه کودکان پیرامون قصه گویی و روش های قصه گویی و تاثیر آن در زندگی کودک آموزش داده شد.
 این برنامه با هدف مطالعه و بررسی کتاب های کودکان و تقویت ارتباط روحی و عاطفی میان مادر و کودک در کتابخانه برگزار می شود.
  . . .

فواید شیر مادر و زمان از شیر گرفتن نوزاد

فواید شیر مادر و زمان از شیر گرفتن نوزاد
شیر مادر شامل ترکیبی منحصر به فرد از اسیدهای چرب، لاکتوز، آمینو اسید، ویتامین، مواد معدنی، آنزیم ها و دیگر عوامل مهم، می باشد.شیر مادر هر چیزی که کودک برای هضم آسان، رشد مغز و حفاظت از بیماری ها و عفونت ها را نیاز است، دارا می باشد.
شيردهي نیز برای مادر مفید است و کاهش خطر سرطان تخمدان، سرطان و پوکی استخوان را به همراه دارد. در 6 ماه اول، شیر مادر تمام نیازهای غذایی کودک را برآورده می کند.
اگر کودک . . .

۱۷ - قصه هایی کوتاه از آمریکا، اروپا، آسیا

عنوان کتاب : قصه هایی کوتاه از آمریکا، اروپا ، آسیامترجم : علی اصغر بهرامیناشر : نشر نیتوضیحات : داستان های کوتاه ، چاپ اول ۱۳۸۴.داستان هایی از بالدوین ،اندرسن ، بااک، بونین،.؛۳۴۴صفحه و ۲۲داستان کوتاه.بخشی از داستان سرگذشت یک مادر :پیرمرد نشست و گهوارهء کودک را جنباند و مادر روی صندلی کهنه ای پهلوی پیرمرد نشست، به کودک بیمار خود که با درد نفس می کشید، نگاه کرد و دست کوچک او را در دست گرفت.مادر پرسید: " به نظر شما این بچه برایم می ماند؟ خدای خ . . .

اشعار

تین شعر
گوشہِ انزوا میں بیٹھا رہ
اور اک لفظ بھی کسی سے نہ کہہ
تیری تنہائیاں ہیں تیری سزا
کیونکہ دنیا کے باسیوں سے ترا
یا مزاجِ بدن نہیں ملتا
یا مزاجِ سخن نہیں ملتا
۲۳ جنوری ۲۰۱۹ قم المقدس . . .

ساخت تندیس دست و پای کودک و نوزاد

شما پدر و مادر عزیز میتوانید برای جاودان ساختن خاطرات دوران نوزادی از دست و پای کودک دلبندتان تندیسی زیبا و به یادماندنی تهیه نموده و یادگاری با ارزشی داشته باشید که زمان بر ارزش آن می افزاید.
برای عزیزانتان خاطره درست کنیدو بعداز چند سال کلی کیف کنید چه دست وپای کوچولویی داشتن.دست نوزاد. دست زوج، پدر و مادر،بابابزرگ و مادرجون.
ادامه مطلب . . .

کودک و تلویزیون (٣)

مشاورهٔ تربیتی

ادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مدو نکته طلایی١. در محدودیت‌هایی که برای تماشای تلویزیون کودکمان قائل می‌شویم، به کودک استرس وارد نکنیم. مثلاً نگوییم یک ربع بعد، تلویزیون را خاموش می‌کنم.در این صورت، هم استرس تمام‌شدن این زمان و هم نگرانی ناتمام‌ماندن برنامهٔ تلویزیونی را به جان نحیف کودک می‌اندازیم.بلکه بهتر است بگوییم که، وقتی این برنامه تمام شد، تلویزیون را خاموش کن یا خاموش می‌کنم. ٢. محدودکردن . . .

در اینجا چند مادر ایالات متحده از شیر مادر تغذیه می کنند

درصد ایالات متحده براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، مادرانی که نوزادان خود را تغذیه می کنند همچنان رو به افزایش است ، اما بسیاری از شيردهي ها قبل از شیرخوارگی آنها 6 ماهه است.
در سال 2013 ، 81.1 درصد از ایالات متحده. مادران گفتند که شروع به شیر دادن به نوزاد خود کردند. طبق CDC ، از 75 درصد در سال 2008 و 70 درصد در سال 2000 افزایش یافته است.
نرخ تغذیه با شیر مادر در یوتا بالاترین میزان بود ، جایی که 94.4 درصد از مادران گفتند که نوزادان خود را . . .

سخنی با والدین

تربیت کودک تنها به عهده‌ی مادر نیست. نقش پدر تنها در پرداختن هزینه‌های زندگی نیست. کودک برای داشتن شخصیتی سالم نیاز به حضور پدر، بازی با او، محبت و توجه پدر دارد.
حضور مثبت پدر در زندگی کودک باعث ایجاد حرمت نفس، امنیت، اعتماد به نفس و توانایی بیشتر در کودک خواهد شد.
کودکانی که از توجه پدر در زندگی خود برخوردارند در نوجوانی کمتر دچار مشکل خواهند شد. . . .

سخنی با والدین (۱)

تربیت کودک تنها به عهده‌ی مادر نیست. نقش پدر تنها در پرداختن هزینه‌های زندگی نیست. کودک برای داشتن شخصیتی سالم نیاز به حضور پدر، بازی با او، محبت و توجه پدر دارد.
حضور مثبت پدر در زندگی کودک باعث ایجاد حرمت نفس، امنیت، اعتماد به نفس و توانایی بیشتر در کودک خواهد شد.
کودکانی که از توجه پدر در زندگی خود برخوردارند در نوجوانی کمتر دچار مشکل خواهند شد. . . .

پروتز سینه چه تاثیری بر بارداری و شیردهی مادران خواهد گذاشت

برخی خانم ها تمایل دارند سینه های بزرگتر و خوش فرم تری داشته باشند. بنابراین از پروتز سینه استفاده می کنند. بعد از زایمان و با بالا رفتن سن، فرم اصلی سینه بانوان تغییر می یابد و در اکثر خانم ها، سینه ها آویزان شده و شکل اصلی خود را از دست می دهد که برای برگرداندن فرم سینه و خوش فرم شدن آن بهترین روش استفاده از پروتز می باشد. خوب است بدانید پروتز انواع متفاوتی دارد و پزشک جراح بر اساس موقعیت جسمی شما و شرایط خاص شما نوع پروتز را تعیین می نماید.
پر . . .

از اولین دوره بعد از بارداری چه انتظاری دارید ؟

از اولین دوره بعد از بارداری چه انتظاری دارید
 
بررسی اجمالی  :
از درخشان بودن پوست گرفته تا قدردانی تازه از بدن ، چیزهای زیادی برای دوست داشتن در مورد بارداری وجود دارد. دیگر اینکه حداقل 9 ماه از دوره خود آزاد خواهید بود. اما بعد از زایمان ، احتمالاً کنجکاو هستید که با چرخه قاعدگی شما چه خواهد شد.
زمان بازگشت شما به این بستگی دارد که شیر مادر را تغذیه کرده اید یا نه. و دقیقاً مانند زندگی شما بعد از نوزاد ، ممکن است دوره های بعد از بارداری . . .

پک لاغري ويژه دوران شير دهي

شيردهي مادر به نوزاد عملیست که نه تنها در ادیان مختلف به انجام آن تاکید شده است ، بلکه علم انسان امروزی نیز به اهمیت و درستی این کار صحه می گذارد . در این امر ، مادری که 9 ماه جنینی را در رحم خود حمل کرده و اینک وی را به دنیا آورده است ، به عنوان بخشی از وجود خود ، تمامی مواد مصرفی خود را نیز به او نیز داده و تک تک لحظات خود را به اشتراک گذاشته است . این دوره شیر دهی که تا 2 سال نیز به آن توصیه شده است ، برای عده ای امکان پذیر بوده و مادرانی نیز به ع . . .

دانلود تحقیق بررسی علمی شیر مادر

تحقیق بررسی علمی شیر مادر و مقایسه آماری داروی متوکلوپرامید و .
فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: docxتعداد صفحات: 128حجم فایل: 237 کیلوبایت قیمت: 5600 تومان
توضیحات:تحقیق بررسی علمی شیر مادر و مقایسه آماری داروی متوکلوپرامید و قطره گیاهی شیرافزا در تحریک ترشح شیر، در قالب فایل word و در حجم 128 صفحه.چکیده:در چند دهه اخیر اطلاعات علمی گسترده‌ای در مورد تغذیه با شیر مادر منتشر شده است. تأثیر اعجاب انگیز تغذیه با شیر مادر بر سلامت مادر و کودک، . . .

دلایلی که لجبازی کودکان را تشدید می کند:

1-کودک دلش میخواهدکه والدین با او بازی کنند ولی پدرو مادر یا وقت ندارند یا حوصله ندارند2-خشم درونی کودک ناشی از اضطراب و تنش هایش3-دلخوری کودک از والدین چون کودک منطق ندارد.4-تناقضات رفتاری والدین مثلا یک روز حالمان خوب است و با او بازی می کنیم و وقتی حالمون بد است حوصله بازی نداریم.5-مشکلات فیزیکی مثل گرسنگی ،خستگی،خواب6-عدم توجه کافی به کودک7-توجه بیش از حد به کودک و دخالت در بازی ها و کارهایش8-ناکامی،یعنیاگر به کودک بگوییم تو نمی تونی،تو بلد . . .

عوامل فاسد کننده شیر مادر را بشناسید!

علت فاسد شدن شیر مادر چیست ؟
شیر مادر یکی از بهترین غذاها برای کودکان است که خاصیت فراوانی در رشد فکری وجسمی کودک دارد . در دوران شیر دهی ن باید رژیم غذایی مطلوب داشته باشند تا شیرشان از کیفیت بالایی بر خوردار شود اما برخی عوامل باعث می شوند تا شیر مادر فاسد شود با این عوامل آشنا شوید.

ادامه مطلب . . .

غذاهایی که نباید با هم خورد

 مصرف هم زمان بعضی از مواد غذایی با یکدیگر می‌تواند بسیار مضر باشد و باعث تولید اخلاط زائد در بدن شود.گاهی تاثیرات این تداخلات در چندین سال بعد به صورت بیماری‌های مختلف و صعب العلاج بروز خواهد کرد و به عنوان مثال حکمای طب ایرانی معتقدند که مصرف هم زمان موارد ذیل باعث تولید اخلاط خام در بدن شده و تولید بیماری می‌کند.مثلاً مصرف ماست با هر نوع و هر مقدار گوشت باعث لکه‌های پوستی و مصرف سرکه یا انواع شور و ترشی که با سرکه ساخته می‌شود همراه با . . .

ادویه

ادویه ها موادی هستند که برای عطر و طعم بخشیدن، اصلاح مزاج و رفع دشواری هضم غذاها بکار می روند. مهمترین ادویه در نزد اطبا که مصلح جمیع غذا ها است نمک می باشد و بقیه عبارتند از: دارچین، هل، میخک، فلفل، زیره، زعفران.در استفاده از ادویه ها باید به مزاج، فواید و مضرات آن ها توجه داشت. استفاده زیاد از ادویه ها در غذا مضر و ممکن است باعث بیماری شود.  تمام ادویه ها دارای مزاج خشک هستند، ترش مزه ها سرد و خشک و بقیه آن ها گرم و خشک می باشند. برای جلوگیری از . . .

از چه سنی می توان کودک شیرخواره را از شیر گرفت ؟

1) موقع خاصی ندارد
2) بستگی به جنس پسر یا دختر آن دارد
3) هر وقت خودش خواست ، شیر را ترک می کند
4) بایستی به زور در صورت صلاحدید مادر یا دکتر ، او را از شیر مادر منصرف کرد
5) هر موقع که شیر خشکید
6) شما نظر بدهید . . .

راهکار های کاهش دردهای کولیکی نوزادان و تسکین درد

سلامی دوباره به همراهان عزیزم. امیدوارم احوالتون خوب و دلتون شاد باشه.این پست با احترام تقدیم همگی شما همراهان و  عزیزانی که پست قبل رو مطالعه کردند و به دنبال راهکار برای رفع کولیک هستند.
❇️ مادر بعد از شیر خوردن و بین شیردادن باید به دفعات،نوزاد را بغل کند تا هوایی که وارد معده او شده با آروغ زدن خارج گردد.
❇️ بعضی از مواقع هوا در معده نیست و در روده هاست، بنابراین مالش دادن شکم و خم کردن پاها نوزاد روی شکم او کمک خواهد کرد و سبب جابچایی گا . . .

۱۰ نکته‌ی علمی برای تربیت کودک باهوش و موفق

تمام والدین دوست دارند فرزند آن‌ها به عنوان یک کودک باهوش و موفق شناخته شود. یک کودک باهوش در مدرسه دانش‌آموزی موفق و در جامعه فردی بدون مشکل خواهد بود. تربیت یک کودک باهوش و موفق، دوران بزرگ‌سالی او را هم به عنوان فردی پیشرو تضمین خواهد کرد. اما چگونه کودک باهوش داشته باشیم؟ تربیت یک کودک باهوش چقدر ساده است؟ پدر و مادر در مسیر تربیت فرزند خود چه موانعی را پیش رو دارند و با چه مشکلاتی مواجه خواهند بود؟ یکی از بزرگ‌ترین سوالات والدین میزا . . .

سنتی طب

این گیاهان را میتوانید جایگزین داروهای شیمیایی کنید :
 
☜ شلغم بخار پز: آنتی بیوتیک
☜ شکرتغار: برای گلو درد
☜ تخم شربتی: رفع گرمی
☜ شکرسرخ:مادر اگر مصرف کنه زردی کودک کم میشه
☜ عناب:رفع گلو درد
☜ دمنوش به دانه: رفع گلو درد
☜ بابونه: ترمیم زخم
☜ مریم گلی: ضد نفخ
☜ سنبل الطیب: آرام کننده اعصاب
☜ شیرین بیان: ضدزخم معده،ضدسرفه
☜ تخم کدو: ضد انگل
☜ رازیانه: شیر افزا
☜ زردچوبه: ضدآایمر
☜ اکالیپتوس: ضد ویروس 
☜ بومادران: ضد سنگ کليه
☜ گلاب: صاف ک . . .

نکاتی با توجه به مصوبه اخیر حضانت

نکاتی با توجه به مصوبه اخیر حضانتاولاًحضانت در لغت به معنی پروردن و در اصطلاح عبارت از نگهداری مادی و معنوی طفل (پرورش و تربیت) می‌باشد. لذا سپردن حضانت کودک به معنی سپردن سایر امور طفل به خصوص امور حقوقی به شخص نمی‌باشد. حضانت با ولایت که خاص پدر و جد پدری است تفاوت اساسی دارد. اگر حضانت به مادر سپرده شود ولایت پدر و در غیاب پدر، جد پدری نسبت به کودک تا زمان حیات آنان باقی است.به عنوان مثال مادری که حضانت کودک با او است و پدر طفل یا پدربزرگ ط . . .

مادر

دریای شوکتی که به دنیای باور استاز منتهای عشق مصفای مادر استآن عطر بی بدیل که بر تارک گل استیک قطره از حضور مطلای مادر استدر واژگان کلام محبت شنیده ایاین نام زیب زیور زیبای مادر استآن در عصمتی که به عالم نشانه استاز غمزه ی نگاه وتمنای مادر استعشقی که جملگان به پناهش قدم زننداز سایه سار مقدم زیبای مادر استآن جنتی که جمله مش قلم زننددر زیر گام ها وقدم های مادر استناظم به قصد حرمت مادر بگو به بانگآری بهشت زیر قدم های مادر است . . .

خوراکی های نفاخ در دوران شیردهی

خوراکی های نفاخ در دوران شيردهي
 
 
غذاهای نفاخ در دوران شيردهي
 
برخی نوزادان نسبت به غذاهای نفاخ در رژیم غذایی مادر حساس هستند و پس از خوردن شیر مادر نوزاد اذیت شده و در این حالت نوزاد بهانه گیر می شود. در این بخش با خوراکی‌هایی که باعث نفخ نوزاد می‌شود و همچنین راهکارهایی برای درمان نفخ نوزاد آشنا شوید.
نفخ نوزاد
نفخ نوزادان حالتی است که با کولیت نوزادی مرتبط است. کولیت دل درد و دل پیچه همراه با قولنج در نوزادان است و نوزادان تازه متولد ش . . .

تجربه

انسان در کنار رشد جسمی خود دارای رشد عقلی نیز می باشد. رشد عقلی او از بدو تولد ابتدا با صدا اطرافیان در زمان پاسخ به گریه های او شروع می شود. طفل از دانش ابتدایی که به دست آورده است در مراحل بعدی زندگی هم استفاده می کند که در مراحل بعدی زندگی دیگر پاسخگو نیست؛ در این زمان تصمیم می گیرد خود به دنبال ع حس کنجکاوی خود قدم بر می دارد. در این زمان با بعد جدیدی از زندگی با نام خطر ریکس آشنا می شود: مانند افتادن، درد، گاهی خراش یا زخم. این تجارب در . . .

درمان خشکی مزاج با سیر

وابستگی به مواد لینت دهنده مزاج یا همان روان کننده ها، یکی از بدترین سوء استفاده هایی است که از داروهای گیاهی می شود. کسی که از لینت دهنده های گیاهی یا شیمیایی استفاده می کند به آن عادت می کند. تمرین های ورزشی، نوشیدن مایعات بیشتر و مصرف غلات و حبوبات سبوس نگرفته، میوه های تازه و سبزی ها به درمان خشکی مزاج کمک می کنند. هضم بد و باکتری علت اصلی خشکی مزاج هستند و سیر در درمان آن می تواند موثر باشد.
برای رفع خشکی مزاج به مدت سه روز سه تا شش حبه سیر ت . . .

حضانت

حضانت به معنی نگهداری و تربیت ( مادی و معنوی ) طفل است . طفل چون در ابتدای تولد توان نگهداری، تربیت و انجام امور خود را ندارد، احتیاج به کسی دارد که نسبت به نگهداری، تربیت و انجام کارهای او اقدام نماید و سزوارترین افراد برای حضانت والدین ( پدر و مادر ) او هستند. حضانت و نگهداری از کودک هم حق و هم تکلیف والدین است یعنی مکلف و مم به نگهداری از کودک نیز هستند. در صورت عدم توجه اگر خسارتی به کودک اعم از جسمی و روحی وارد شود مسولیت حقوقی و بعضا کیفری . . .

نشانه هایی که نوزاد شما با شیر مادر سیر نمی شود

نشانه هایی که نوزاد شما با شیر مادر سیر نمی شود
در ماه های اول تولد نوزاد اصلی ترین تغذیه نوزاد شیر مادر است و از این جهت است که سیر شدن نوزاد با این تغذیه سالم اهمیت بالایی دارد برای اینکه علاوه بر رشد وزنی بر عوامل دیگر مؤثر در رشد او تاثیر می گذارد.
علائم سیر نشدن نوزاد با شیر مادر
نداشتن شیر به مقدار کافی ، نگرانی معمول است که بسیاری از مادران شیرده دارند یک مادر، مقدار دقیق شیر مصرفی کودکش  را با بطری می تواند اندازه گیری کند. ولی در صورتی . . .

خواص دارویی و درمانی سیر – معجزه ماست و سیر برای رفع ریزش مو

خواص دارویی و درمانی سیر – معجزه ماست و سیر برای رفع ریزش مو,سیر در طب سنتيسیر، مزاجی گرم و خشک دارد و به گفته متخصصان طب سنتي، گیاهی است که سه نوع بیابانی، بستانی و کوهی دارد و برای درمان سردی مزاج جنسی، ریزش مو، بیماری های قلبی و فشارخون مفید است.چه کسانی از خوردن سیر بیشترین سود را می برند؟سیر از معدود خوراکی‌هایی است که حرارت آن شبیه حرارت غریزی بدن بوده و مفرح نیز است.این گیاه، رقیق ‌کننده خون، ادرارآورنده، حیض‌آورنده وعرق‌آورنده اس . . .

کودکان لجباز

 
لجباز شدن کودک بنا به دلایلی ایجاد می شود. والدین برای کاهش لجبازی کودکان از امر و نهی های بی مورد و زیاد پرهیز کنند. این تکرار باید ها و نباید ها موجب بروز مشکلات عصبی و پرخاشگری در کودک می شود .
جالب است بدانید لجبازی کودک بیشتر در فرزند اول دیده می شود، به دلیل اینکه مادر می خواهد فرزندش را در بهترین شرایط ممکن تربیت کند و کنترل بیشتری بر رفتارهای وی داشته باشد که در نتیجه موجب بروز لجبازی در کودک می شود
کودک از 2 تا 3 سالگی لجبازی را آغاز . . .

استیکر کودک مدل لانه پرنده

خرید استیکر اتاق کودک اولین موضوعی است که برای تزئین اتاق کودک به ذهن پدر و مادر ها می رسد.استیکر کودک بدلیل قیمت مناسب و تغییر سریع فضا ایده ای خوب برای دکور اتاق کودک بوده و نسل جدید این محصول یعنی استیکر چوبی بخاطر جنس بسیار بادوام و قابلیت جابجایی و همینطور برجسته بودن از سطح دیوار و زیبایی بسیار خوب ، رفته رفته جایگزین کاغذ دیواری در اتاق کودک شده است. استیکر چوبی لانه پرنده می تواند در تزئین اتاق کودک دخترانه بکار برده شود. این استیکر ب . . .

طب سنتی اسلامی و کاربرد زعفران در آن

 
طب سنتي اسلامی طب سنتي اسلامی، روشی مقدس است که به ۱۴ قرن پیش و به زمان ظهور اسلام بر می گردد. در تاریخ پزشکی، طب سنتي اسلامی یا طب عربی به تمدنی در اسلام برمی گردد که در قرون وسطی توسعه یافته و اغلب به زبان عربی نوشته شده و زبان تمدن اسلامی بوده، گرچه تعداد بسیاری از این دانشمندان، عرب نبوده اند.
واژه طب سنتي اسلامی، توصیف کننده دانشمندان عرب و غیر عربی است که در طب اسلامی فعالیت کرده اند. بعد از انحطاط طب یونان و روم، طب اسلامی هزاران سال پی . . .

بررسی دلایل ثابت ماندن وزن نوزاد

بررسی دلایل ثابت ماندن وزن نوزاد عوامل خطر ساز برای افزایش وزن ؛ چه زمانی ثابت ماندن وزن نوزاد نگران کننده است؟درحالی که بیشتر نوزادان تازه متولد شده و کودکان به خوبی با شیر مادر تغذیه می شوند و وزن می گیرند، بعضی از نوزادان به احتمال زیاد به سختی با شیر مادر تغذیه می شوند.زمانی که یک کودک در معرض خطر ابتلا به مشکلات شيردهي است، شانس رشد و افزایش وزن با سرعت کم، بالاتر است. چند عارضه معمولی که می تواند روی سرعت وزن گرفتن تاثیر بگذارند، عبارت . . .

اثرات مشاجره ودعوای والدین مقابل کودکان

از جمله موارد آسیب زا بر روان کودکان جو متشنج در خانواده است، چراکه وقتی والدین در مقابل کودک خود دعوا می‌کنند این عمل آن‌ها بر روان اون اثرات مخربی می‌گذارد.والدین منبع امنیت برای کودکان هستند، زمانی که دعوا به منبع خشونت تبدیل می‌شود کودک از لحاظ روانی احساس رها شدگی می‌کند.کودک در چنین موقعیتی به سمت والدی که پرخاشگر است نمی‌رود، به عنوان مثال کودک به سمت پدری که درگیری فیزیکی با مادر دارد متمایل نمی‌شود، چراکه منبع اصلی خشنونت برا . . .

بفرمایید شربت بیدمشک

شهد بیدﻤﺸﻚ با داشتن ترکیباتی همچون ژرانیون سالیسین، تانن، به عنوان داروی موثر در تقویت قلب، آرام بخش و رفع کننده درد و خستگی شهرت یافته است. طبیعت آن سرد و تر است؛ مقوی قوای دماغی و قلب، مفرح روح، ملین مزاج، سردردهای گرم مزاج را نیز تسکین می‌دهد.
 
طی این چندماه که بنده در خانه شربت بیدمشک مصرف می‌کنم دیگر به طور محسوسی میلم به پپسی(نوشابه) و آبجو(دلستر) کاهش یافته است.
شما شربت بیدمشک دوست دارید؟ . . .

سرود مادر عائشه (رض)

گاهی دلم پر می کشد ، تا بام مادر عائشه(رض)تا بشنود از قدسیان ، پیغام مادر عائشه(رض)محبوبه ای خیرالوراء ، تسکین درد مصطفی(ص)آرامش پیغمبر(ص) از ، آرامش مادر عائشه(رض)تدوین بشد از مادرم ، فقهی که از احمد شنیدصدها روایت نقل و شد ، از کام مادر عائشه(رض)هرکس که دارد در دلش ایمان به الله و رسول ، حرمت کند باید که او مقام مادر عائشه(رض)طعنه به پاکان می زند خفاش تاریکی شب ، تا کور و می گردد ز نور تام مادر عائشه(رض)طبق گواهی خدا ، ایشان بری از توهمت استاز آنچ . . .

نعمت مادر

مادر ، مگر میشود در چند سطر ارزش مادر را بیان کرد .مادر فرشته ای است که خداوند برای تمام موجودات هدیه داده است تا در دامان او راحت و بی دغدغه رشد کنیم و شیره جان او را بمکیم و تا آخر عمر به او و مهر و محبت او دل خوش کنیم . واقعا اگر رحمت خداوند بزرگ نبود چه کسی حاضر بود که طفلی را چندین ماه در شکم خویش با آنهمه سنگینی و زحمت نگهداری کند و بعد با زحمت به دنیا بیاورد و با نهایت رضایت شیره جان خود را به او بنوشاند و بی خوابی بکشد و کثافت های او را تمیز ک . . .

رشد کودک: ماه اول تا سوم

رشد کودک: ماه اول تا سوم
در این ماه‌ها رشد قدی و وزنی کودک بسیار
سریع است. روند رشد کودک در این ماه‌ها مشابه رشد سریعی است که طی یک ماه
اول داشته است. در این ماه کودک بین 2.5 الی 3.8 سانت رشد قدی و در حدود
907 گرم رشد وزنی خواهد داشت. این اعداد تنها نشان‌دهنده میانگین مورد
انتظار هستند و امکان آن وجود دارد که روند رشد کودک شما آرام‌تر یا
سریع‌تر باشد و یا در مقطعی رشد او به طور ناگهانی زیاد شود. اگر در سن 6
هفتگی کودک شما بیش‌ازحد بی‌قرار است یا . . .

شهادت امام رضا (ع)تسلیت باد ( وبلاگ تکواندو استاد جلیل قلندری)

وقتی به حرمت می‌روم، از دست صیاد روزگار آهو صفت می‌دوم و خود را به آغوشی می‌اندازم، مهربانتر از آغوش مادر و از آنجا بوی خدا می‌آید، بوی علی، بوی زهرا، بوی حسن و بوی سیب و بوی حبیبم حسین؛ که آنجا فرشته صفتی به جسم خالیم روحی تازه بخشد؛ که کوله بار دردهایم را لحظه‌ای بر زمین بگذارم و نفسی تازه کنم.شهادت امام رضا (ع)تسلیت باد ( وبلاگ تکواندو استاد جلیل قلندری) . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)