98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

طلاسم نکاح وجلب وتهییج

قوانین فسخ نکاح از دیدگاه مشاور حقوقی

در مطلب قوانین فسخ نکاح از دیدگاه وکیل خانواده قصد داریم تا به ادامه مطالب گفته شده در دو مطلب قبل به نام های ” دلایل فسخ نکاح ” و ” فسخ نکاح ” بپردازیم . در ادامه ی مبحث فسخ نکاح  که در دو مطلب گذشته به تفصیل درباره ی آن صحبت شده است و معنی فسخ نکاح و همچنین شرایط لازم برای فسخ نکاح که در آن دو مطلب بیان گردیده است ، می خواهیم در مورد قوانین و قواعدی که نیاز است تا زوجین پیش از درخواست فسخ نکاح از آن با خبر باشند ، سخنی به میان آوریم . پس در ادام . . .

مجازات کیفری عدم ثبت نکاح

چنانچه مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی به ازدواج دائم، طلاق یا فسخ نکاح اقدام یا پس از رجوع تا یک ماه از ثبت آن خودداری یا در مواردی که ثبت نکاح موقت اامی است از ثبت آن امتناع کند، ضمن اام به ثبت واقعه به پرداخت جزای نقدی درجه پنج و یا حبس تعزیری درجه هفت محکوم می شود. این مجازات در مورد مردی که از ثبت انفساخ نکاح و اعلام بطلان نکاح یا طلاق استنکاف کند نیز مقرر است. . . .

فسخ نکاح از نظر وکیل

فسخ نکاح از نظر وکیل
در این مقاله به تعریف فسخ نکاح از نظر وکیل می پردازیم . برای این که بتوانیم فسخ نکاح را در ابعاد کلی تر تعریف کنیم ، ابتدا می بایست به این سوال پاسخ دهیم که فسخ نکاح چیست ؟ در تعریف فسخ نکاح می توان اینگونه گفت که قاعده ای برای بر هم زدن ازدواج است که جدا از طلاق می باشد . در شرایطی که اتفاقات خاصی رخ می دهد که موجب زیان رسیدن به یکی از زوجین می شود ، وی می تواند برای رهایی از زوجیت طبق شرایط تدوین شده ، ازدواج را فسخ نماید که ب . . .

فسخ نکاح از نظر وکیل پایه یک صادقیه

فسخ نکاح از نظر وکیل پایه یک صادقیهدر این جا می خواهیم تا به توضیح فسخ نکاح از نظر وکیل پایه یک صادقیه بپردازیم . پیش از آن که وارد توضیحات جزئی و دقیق تر در این زمینه شویم ، می بایستی بگوییم که فسخ نکاح چه معنایی دارد . در واقع یک معنای کلی که می توان برای آن به کار برد این است که فسخ نکاح به روشی برای بر هم زدن ازدواج گفته می شود که توسط یکی از زوجین صورت می گیرد و با طلاق تفاوت دارد . در این روش پس از آن که به یکی از زوجین به جهت ازدواج آسیبی وارد . . .

قوانین فسخ نکاح از دیدگاه وکیل پایه یک خانواده

قوانین فسخ نکاح از دیدگاه وکیل پایه یک خانواده
در پست قوانین فسخ نکاح از دیدگاه وکیل پایه یک خانواده قصد داریم تا به ادامه مطالب گفته شده در دو پست قبل به نام های ” دلایل فسخ نکاح ” و ” فسخ نکاح ” بپردازیم . همانطور که در پست های قبل خواندید ، برای اینکه هر یک از زوجین بتواند درخواست فسخ نکاح خود را ثبت نماید ، لازم است تا شرایطی که قانون گذار وضع نموده است را دارا باشد . در این مقاله به قوانین و قواعدی که برای فسخ نکاح لازم است رعایت . . .

دلایل منجر به فسخ نکاح از نگاه وکیل پایه یک جنوب

دلایل منجر به فسخ نکاح از نگاه وکیل پایه یک جنوبدر پست دلایل منجر به فسخ نکاح از نگاه وکیل پایه یک جنوب قصد داریم تا به ادامه مطالب نوشته شده در پست قبل با عنوان ” فسخ نکاح” بپردازیم . همانطور که می دانید و قبلا گفته شده است ، فسخ نکاح زمانی رخ می دهد که طبق شرایطی که در قانون وجود دارد ، یکی از زوجین ، خواه مرد باشد یا زن ، مشکل یا عیبی داشته باشد که پس از ازدواج مشخص گردد . در ادامه خواهید خواند که زن در چه شرایطی و مرد تحت چه شرایطی می توانند به . . .

آیا عمر مفعول بوده است؟طبقات کبری لابن سعد چه میگوید جلد ثالث

بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب طبقات کبری لابن سعد صفحه ۲۸۹
نقل میکند که عمر می گوید از عادات دوران جاهلیت یک چیز در من باقی مانده وآن هم اینکه من پروا ندارم که با چه کسی نکاح میکنم و چه کسی با من نکاح می کند
آنچه مسلم است اگر نکاح به معنای ازدواج باشد ،نکاح یک سنت جاهلی نبود و از سنتهای پیامبر ص بود و عمر هم زن نبود که بگوید برایم مهم نیست که  چه کسی با من ازدواج کند
پس نکاح معنی عمل جنسی می دهد نه معنی ازدواج
. . .

دلایل منجر به فسخ نکاح از نگاه وکیل پایه یک خانواده

دلایل منجر به فسخ نکاح از نگاه وکیل پایه یک خانواده
در مقاله دلایل منجر به فسخ نکاح از نگاه پایه یک وکیل خانواده قصد داریم تا به ادامه مطالب نوشته شده در مقاله قبل با عنوان ” فسخ نکاح ” بپردازیم . در این مقاله می خواهیم تا به عیوبی که منجر می شود تا حق فسخ نکاح برای زوجین قابل اجرا باشد ، از دیدگاه وکیل پایه یک خانواده نگاهی بیندازیم . موارد متعددی وجود دارد که برای زن و مرد حق فسخ نکاح را میسر می سازد که قصد داریم در این مقاله به آن ها بپرد . . .

آقای خدمتی زن شما در جهاد نکاح در آغوش چند مرد خوابید؟

بسم الله الرحمن الرحیم
همسر استادخدمتی که عمر را پیامبر خود میداند 
کاش اعلام میکرد که همسرش در جهاد نکاح در طی یک روز در آغوش چند مردخوابید؟تا برای همه جوانان عمری الگویی مناسب باشد.
تا مانند هند جگرخوار صاحب پرچم شوند و مانند عمر صاحب نسب شریفی شوند؟
چرا در دهان ابن جوزی نمی زنید که گفت عمر آرزوی مدفوع شدن داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  . . .

اثبات زوجیت

مشاوره حقوقی اثبات زوجیت : تشکیل خانواده و ازدواج کردن به عنوان یک فعل نیکو در جامعه محسوب می شود زیرا  همه جوامع در هر جای دنیا فارق از هر دین و مذهبی، تشکیل خانواده را امری نیکو ومقدس قلمداد می کنند،در برخی از موارد طرفین نکاح اعم از زن و مرد منکر وجود رابطه زوجیت  و درحقیقت ازدواج می شوند درمشاوره حقوقی اثبات زوجیت باید بیان داشت ، انکار ازدواج و وجود رابطه زوجیت بیشتر در مورد نکاح و ازدواج موقت پیش می آید. قطعا ازدواج موقت استحکام  نکاح و . . .

مظفری رییس كانون سردفتران ازدواج و طلاق : در رابطه با رواج مراسم عقد ایرانی در بین زوج های جوان تاکید کرد: ما در قانون و شرع چیزی به نام عقد آریایی نداریم و دفاتری که این مراسم را اجرا می‌کنند، غیر مجاز هستند. واقعا نمیدونم دلیل ایشون برای اام به خواندن خطبه به صورت عربی و با الفاظ و كلمات  خاص  چی هست نه شرع و نه قانون اامی به این شكل نداریم انچه از نظر شرع و قانون مهم هست صرفا ایجاب و قبول طرفین هست یك نفر ایجاب می كند و نفر دیگه قبولب . . .

نفرت کارکنان شبکه کلمه از اسم عمر و ابوبکر و عثمان ستودنی است

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
 
انانکه بودجه شبکه کلمه را پرداخت می‌کنند بعد از نظر سنجی به این نتیجه رسیدند که مجری و کارشناسان شبکه نباید به هیچ وجه اسم عمر و ابوبکر و عثمان ویزید و معاویه داشته باشند چون اینها منفورترین اسامی در جهان هستند 
به همین دلیل متوسل به اهل بیت شدند و برای ادامه راه عمر و نابود کردن اهل بیت پیامبر و برپایی پرچم هند جگرخوار در بالای درب خانه خود متوسل به نام اهل بیت مانند عقیل و حیدر و هاشم و.شدند.
و . . .

فسخ نکاح

فسخ نکاح چیست؟فسخ نکاح یکی از روش‌های بر هم زدن ازدواج است. هنگامی که بنا بر دلایلی ازدواج موجب زیان فاحش یکی از طرفین باشد، به منظور رهایی او از قید ازدواج می‌توان با شرایطی ازدواج را فسخ نمود. فسخ نکاح دشواری‌ها و محدودیت‌های طلاق را ندارد.تفاوت های موجود بین فسخ نکاح و طلاق:1-فسخ نکاح تنها به اراده صاحب حق انجام می‌پذیرد (ماده 1132 قانون مدنی) و تنها کافیست به اطلاع طرف مقابل برسد. 2-طلاق در صورتی درست است که شرایط خاصی در زن موجود ب . . .

هر آنچه بايد در مورد طلاق زن باردار بدانيم!

طلاق عمل حقوقی یک طرفه ای است که به نکاح پایان می دهد و راه اتمام زندگی شویی است و معمولاً قبل از طلاق وضعیت بارداری زوجه روشن می شود و عموماً طلاق در دوره بارداری صورت نمی گیرد منتها گاهی ممکن است طرفین صلاح بدانند و یا یکی از طرفین صلاح بداند و دادگاه نیز گواهی عدم امکان سازش صادر و طرفین طلاق بگیرند درحالی که زن باردار است. طلاق در بارداری احکام خاصی ندارد و فقط عده زن باردار با زن غیرباردار تفاوت دارد و در اینجا مختصراً در این باب خو . . .

رضایت پدر برای ازدواج دختر

به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، اجازه پدر در عقد نکاح دختر ضروری است و بر اساس قانون مدنی : نکاح دختر باکره ، اگر چه به سن بلوغ رسیده باشد ، موقوف به اجازه پدر یا جد پدری است و هر گاه پدر یا جد پدری بدون دلیل موجه از دادن اجازه مضایقه کند ، اجازه او ساقط و در این صورت ، دختر می تواد با معرفی کامل مردی که می خواهد با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهریه که بین آنها قرار داده شده ، پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص ، به دفتر ازدواج مراجعه و . . .

مشاوره خانواده اصفهان

دعاوی مربوط به امور خانوداه 
 
منظور از دعاوی مربوط به خانواده آن دسته از دعاوی هستند که مربوط به امور خانوادگی بوده و عمدتاً  ناشی از نقض حقوق و تکالیف مصرح قانونی در حیطه حقوق خانواده توسط افراد یا اختلاف بین کسانی است که قصد تشکیل خانواده دارند(نامزدها) و یا خانواده‌ای تشکیل داده‌اند.
البته همانطور که از لفظ عمدتاً در تعریف این دعاوی استنباط می‌شود نباید پنداشت که همه دعاوی مربوط به خانواده براساس نقض قوانین یا اختلاف بین اعضای خانوا . . .

آقای عقیل هاشمی راجع به نسب و مادر و همسرتان در جهاد نکاح بگوید و گوشت اجنه.

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ابوالفضل العباس ادرکنی الساعه العجل
جناب آغای صید اغیل هاشمی مدیریت محترم شبکه اموی کلمه
تمنا دارم باسطح سوادتان در خصوص جهاد نکاح مادر و همسرتان و خوردن گوشت اجنه و محرم یا نامحرم بودن میوه ها صحبت کنید
شما که چشم بر تمام فضایل پیامبر و مولایم امیرالمومنین علی علیه ألاف السلام  بسته آید چگونه میتوانید در خصوص مولا و ولی نعمت و صاحب اختیار جهانیان حضرت اباصالح المهدی حجت بن الحسن العسکری فهم و قدرت تجزیه داشته با . . .

اقاله و تفاسخ

اقاله و تفاسخاقاله : برهم زدن عقد لازم به تراضی طرفین معامله را اقاله گویند که به آن تفاسخ نیز می گویند ، همچنانکه ماده ۲۸۳ قانون مدنی مقرر داشته : بعد از معامله طرفین می توانند به تراضی آن را اقاله و تفاسخ کنند . » .اقاله به هر لفظ و یا فعلی واقع می شود که دلالت بر به هم زدن معامله کند و موضوع اقاله نیز ممکن است نسبت به تمام معامله یا نسبت به مقداری از مورد آن واقع شود .امکان اقاله در تمامی عقود لازم وجود دارد به جز در عقود نکاح و وقف به طوری که م . . .

نگاهی به موارد فسخ نکاح

 مواردی که منجر به فسخ ازدواج می‌شود، به سه دسته عیوب، تدلیس و تخلف از شرط صفت تقسیم می‌شود که رسیدگی به این موارد در صلاحیت دادگاه خانواده قرار دارد.برای طلاق باید تشریفاتی خاص انجام داد، مثل خواندن صیغه طلاق یا حضور شاهد و مواردی از این دست. اما در فسخ نیازی به این تشریفات نیست.همچنین پیش از وقوع طلاق باید از دادگاه حکم یا اذن گرفت اما فسخ نکاح نیاز به این اقدام ندارد و رسیدگی دادگاه محدود به احراز وجود حق فسخ است و تکلیفی در باب اصلاح زوج . . .

طلاق توافقی از جانب زن

طلاق توافقی از جانب زن
طلاق توافقی به معنی پایان قانونی ازدواج وعقد نکاح است .در گروه وکلای تهران طلاق به ۳ صورت انجام می شود . ممکن است به توافق طرفین باشد که ضمن امضای توافق نامه ای با مراجعه به دادگاه طرفین نسبت به طلاق اقدام می نمایند . اما نوع دیگری از طلاق به در خواست زوجه می باشد که منوط به تحقق شرایط مندرج در مواد ۱۱۲۹-۱۱۳۰ -۱۰۲۹ قانون مدنی می باشد. اما نوع دیگری از طلاق ، طلاق از سوی زوج است که مطابق با ماده ۱۱۳۳ اشعار می دارد : مرد می توا . . .

شرط محل ست زن در ازدواج

به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، بر اساس قانون مدنی زن باید در منزلی که شوهر تعیین می کند سکنی نماید ؛ مگر آنکه اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشد " . همانگونه که از این ماده استنباط می شود ، اصولا زن پس از ازدواج در جایی که شوهر انتخاب و ست می کند باید با او زندگی کند ؛ اما در صورتی که زن به صورت شرط ضمن عقد نکاح ، شرط محل ست زن در ازدواج شده باشد ، زن می تواند در جایی غیر از محل اقامت شوهر نیز زندگی کند . برای دریافت اطلاعا . . .

شرط عدم نزدیکی در ازدواج

به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، در خصوص شرط عدم نزدیکی در ازدواج برخی فقها آن را نامشروع و بر خلاف مقتضای ذات عقد می دانند و اشاره می دارند که مقصود از ازدواج توالد و تناسل است که با نزدیکی حاصل می شود . با این حال عقد ازدواج زن و شوهر اهداف متعددی دارد که نزدیکی و یا رابطه شویی میان زن و شوهر تنها هدف از ازدواج نیست و اصل بر مشارکت زوجین در طول زندگی مشترک و همدلی و هماهنگی آنان می باشد . به همین دلیل ، شر . . .

مهریه در دوران نامزدی

به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، بر اساس ماده 1082 قانون مدنی  " به مجرد عقد ، زن مالک مهریه می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید " . همانگونه که از این ماده مشخص است ، در دوران نامزدی یعنی پیش از خوانده شدن خطبه عقد نکاح ، مهریه ای به زن تعلق نمی گیرد . چرا که بر اساس ماده 1082 قانون مدنی ، صرفا پس از انعقاد عقد ازدواج یا عقد نکاح است که به زن مهریه تعلق می گیرد و زن مالک مهریه تعیین شده می شود .  لذا تعلق مهریه به زن در ن . . .

وکیل خانواده

وکیل ‎خانواده: خانواده به عنوان مهم­ترین و با قداست ترین نهاد اجتماعی در عرصه مناسب فردی و گروهی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است و این نهاد به لحاظ عرفی و حقوقی در پی ازدواج و نکاح فی ما بین زن و مرد شکل می گیرد و به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی از حمایت برخوردار بوده و دارای حقوقی می­باشد از این رو حل و فصل اختلافات در دادگاه خانواده ظرافت­های خاص خود را دارد. ادامه . . .

انواع طلاق در قانون مدنی ایران

بررسی انواع طلاقبررسی انواع طلاق طبق ماده 1143 قانون مدنی در کشور ما بر دو شکل است : طلاق رجعی : که در آن مرد اجازه رجوع دارد . طلاق بائن : که در حقیقت دادخواست طلاق از طرف زن است و پس از طلاق مرد حق رجوع به زن را ندارد مگر تحت شرایطی که در ادامه توضیح داده خواهد شد .طلاق رجعینوعی از انواع طلاق است که در ایام عده مرد به لحاظ شرعی و قانونی میتواند رجوع کند در حقیقت طلاق رجعی  طلاق از طرف مرد است .طلاق رجعی ، رابطه زوجیت را از  بین نمی برد مگر با دو عام . . .

لعان چيست⁉️آيا در لعان بايد عده نگه داشت⁉️

 لعان» به معنای دور کردن از خود و راندن است، و این در مواردی است که مرد همسر خود را متهم به یا نفی ولد کند، و زن ادعا دارد فرزند از آنِ شوهرش می‌باشد.  وقتی لعان تحقق یافت، قاضی، بین آن دو جدایی می‌اندازد به گونه‌ای که برای همیشه بر یگدیگر حرام می‌شوند. بعد از این جدایی زن باید برای ازدواج مجدد، عده نگه‌دارد. در شرایط مختلف، زن باید عده‌های متفاوتی داشته باشد و در جایی مانند لعان که نکاح با فسخ(نه طلاق) از بین می‌رود، گفته‌اند که عدۀ . . .

مهریه , مهریه زوجه

مهریه , مهریه زوجه
نکات حقوقی در مورد مهریه :
۱ – مهریه می بایست مالیت داشته و قابل تملک نیز باشد .
۲ – در تعیین میزان مهریه توافق طرفین لازم است .
۳ – به محض عقد نکاح ، زن مالک مهر میشود .
۴ – اگر مهر حال باشد و مدت دار نباشد زن می تواند تا زمانی که مهر به او تسلیم نشده از ایفاء وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع نماید که در اصطلاح حقوقی به آن حق حبس می گویند .
۵ – اگر زن قبل از أخذ مهریه و به اختیار خود به ایفاء وظایفی که در مقابل شو . . .

بیان شروط ضمن عقد توسط وکیل دادگستری

بیان شروط ضمن عقد توسط وکیل دادگستریدر مقاله ی بیان شروط ضمن عقد توسط وکیل دادگستری به ماده ی 1119 قانون مدنی اشاره ای می زنیم که می گوید در زمان عقد و نکاح ، زوجین می توانند برای یکدیگر شرایطی را تعیین کرده و در عقدنامه ی خود ثبت کرده و شرایط ثبت شده را بپذیرند ، مشروط بر آن که این شرط ها در تضاد با شرایطی که قانون گذار مطرح کرده است نباشد و همچنین شروط گذاشته شده به ضرر زوجین نبوده و باعث آسیب رسیدن به آن ها نشود و اگر غیر این باشد ، شرط باطل خوا . . .

الیوم استعمال توتون و تنباکو حلال حلال بلکه مستحب است. به میمنت این عقد البته فقط الیوم. :)

طبیعتاً یک عقد کرده فقط میتواند حدود 45 ساعت پس از عقدش وارد وبلاگش شود و میمنت و مبارکی عقدش با جان جانان را به رشته تحریر در آورد. بله. 45 ساعت پیش، یعنی حدود 7 عصر پریروز، چهارشنبه، 13 شهریور 1398 پس جریان مقدس صیغه مقدس نکاح بنده - این را اعلان می دارم که - با جان جانان، همراهِ هم‌راه و فائزه‌ی زندگی، عشقم را به تبرک ایام سید الشهدا سالار شهیدان در دفتر الهی و البته دفتر محضر ازدواج حاج آقای عزیز محمد باقر بشارتی ثبت کردم.
سید الشهدا زیر دین کسی . . .

طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن در سه صورت امکان پذیر است:دوام  زوجیت موجب عسر و حرج و مخاطرات جانی ،مالی،حیثیتی و غیره برای زن داشته باشد،در اینصورت زن به استناد ماده 1146 ناظر به ماده 1130 قانون مدنی میتواند از محاکم مربوطه تقاضای طلاق را درخواست کند.بنابراین قانون حق طلاق را در صورت کراهت به شوهر و عسر و حرج و مخاطرات جانی و مالی و حیثیتی پس از اثبات آن به زوجه اعطا نموده است که میتواند بر حسب مورد به دادگاه خانواده مراجعه و حکم طلاق از طرف زن را پس از بررسی در . . .

خريد پيج

یکی از خدمات خوب سایت روباه سفید فروش پیج های آماده اینستاگرام است که به شما کمک میکند تا  فروش خود را ارتقاء داده وبرند خود را معروف کنید یکی از خوبی های این سایت ضمانت 1ساله پیج ها است که به عنوان اولین سایت که در زمینه فروش پیج آماده ضمانت میدهد انتخاب شده است خوبی های این سایت را ببینیم 1ضمانت نامه کتبی پیج 2ضمانت 1سال پشتیبانی پیج 3امنیت بالا 4تحویل فوری 5پیج های اصل وقانونی 6قیمت بسیار عالی 7 کیفیت عالی پیج ها 8 . . .

کارشناسان علل حادثه سالن نکاح سقز را وارسی می کنند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رضاپور روز شنبه ۷ دی با تقریر اینکه دادستانی از ابتدای بروز تصادم تالار کمیته ای را با حضور مایه های متولی برای بررسی علل این حادثه تشکیل داد، بیان داشت: این کمیته بوسیله اراده مطالعه بیشتر جوانب سه گانه کارشناس عمران، تاسیسات و صاعقه قائم دستگاه قضایی را مأمور تجسس تصادف کرده است. وی اضافه کرد: نیز دادستانی در اقدامی دیگر از ۱۱ موسسه متبوع که مجوزهای مختلف بخاطر فعالیت اماکن اشتراکی را ص . . .

تدلیس چیست؛ فریب دادن طرف معامله چه آثاری دارد؟

    
 
تلفن تعیین وقت با استاد فتح اللهی 
 
۰۹۱۲۱۴۶۳۲۴۸ 
 
تدلیس چیست؛ فریب دادن طرف معامله چه آثاری دارد؟ 
 
تدلیس چیست؟ در قراردادها گاهی اتفاق می‌افتد که یکی از طرفین معامله اعمال فریبنده و نیرنگ‌آمیز انجام دهد تا آن معامله سر بگیرد، یا اینکه این کارها با آگاهی و علم او صورت بگیرد، و به سبب آن کارها، کالایی که موردمعامله است، فاقد عیب یا نقصِ موجود یا واجد کمالِ غیرموجود نشان داده شود و با اغوای طرف دیگر عقد، وی به انعقاد آن قرارداد برا . . .

وکیل خانواده و طلاق در کرج

مفهوم طلاقمفهوم طلاق : یكی از دلایل انحلال ازدواج ، طلاق می باشد .طلاق از نظر لغوی به معنای ترك كردن و رهایی است .در واقع وقتی مردی همسر خود را طلاق می دهد ، اقدام به جدایی و ترک زندگی مشترك نموده است .و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود .در شرایط فعلی جامعه ما بدلیل مشكلات عمده ای كه در خانواده ها ایجاد می شود ، به نظر می رسد كه فرهنگ طلاق نیز باید در جامعه آموزش داده شود .یعنی اگر زن و شوهری به . . .

شروط ضمن عقد نکاح

شروط ضمن عقد نکاحدر عقدنامه‌های رسمی، بخشی به عنوان شروط ضمن عقد وجود دارد که در آن مسایل متعددی به عنوان شرط ضمن عقد ذکر شده است و زوجه می‌تواند همه یا برخی از آنها را به عنوان شرط ضمن عقد خود ذکر کند.در عقدنامه‌های رسمی، بخشی به نام شروط ضمن عقد» وجود دارد که در آن مسایل متعددی به عنوان شرط ضمن عقد یا شرط خارج لازم ذکر شده است. زوجه می‌تواند همه یا برخی از آنها را به عنوان شرط ضمن عقد خود ذکر کند و در صورت پذیرش اجمالی آنها از طرف زوج، سرد . . .

شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواج

» مقاله ها » مقالات حقوق خانواده » شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواجسند رسمی ازدواج شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواجعلیرضا مرادی  2016/11/05 مقالات حقوق خانواده ۱۰۳ نظرها 107,725 بازدید شروط پیشنهادی شورای عالی قضایی برای درج در عقد نکاح به همراه سایر شروط مهم دیگر و نمونه سند نکاحیهشروط دوازدگانه‌ای که در ضمن سند رسمی ازدواج آمده‌است، توسط شورای عالی قضایی وقت(*) با نگرش به قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۵۳ و . . .

شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواج

» مقاله ها » مقالات حقوق خانواده » شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواجسند رسمی ازدواج شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواجعلیرضا مرادی  2016/11/05 مقالات حقوق خانواده ۱۰۳ نظرها 107,725 بازدید شروط پیشنهادی شورای عالی قضایی برای درج در عقد نکاح به همراه سایر شروط مهم دیگر و نمونه سند نکاحیهشروط دوازدگانه‌ای که در ضمن سند رسمی ازدواج آمده‌است، توسط شورای عالی قضایی وقت(*) با نگرش به قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۵۳ و . . .

فیلم | زندگی اسرارآمیز همسر سابق پوتین | ماجرای طلاق

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از بیزنس اینسایدر، اخبار چندانی از زندگی خانوادگی پوتینو همسرش که دو دوشیزه به معروفیت یکاترینا و ماریا دارند تا بوسیله حال درون مشت نبوده است. لیودمیلا در اوائل دهه ۱۹۸۰ با ولادیمیر پوتین بازدید کرد. او در آن هنگام مهماندار آئروفلوت خطوط آسمانی روسیه بود. لودمیلبا بوسیله اصطلاح های فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی مسلط است.  آن دو در سال ۱۹۸۳ هنگامی که پوتین خبرچین کاگ ب بود، ازدواج کردند. پوتین در هه ۱ . . .

انواع طلاق جند مورد است و طلاق رجعی چیست ؟

تلفن استاد فتح اللهی 
۰۹۱۲-۱۴۶-۳۲-۴۸ 
جهت تماس کلیک کنید بر کلمه وکیل 
 
 
مفهوم، ویژگی‌ها و آثار طلاق رجعیعقود و قراردادها زمانی‌که به وجود می‌آیند، آثاری را در پی خواهند داشت، اجرا می‌شوند و گاه نیز بدون اینکه به مرحله‌ی اجرا برسند یا با گذشت مدت زمانی از اجرا به دلایل مختلف منحل می‌شوند و از بین می‌روند. راه‌های انحلال توافق‌های قراردادی در قراردادهای مختلف، متفاوت است. در این میان عقد نکاح ویژگی‌های خاص و برجسته‌ای در میان عقود و . . .

طلاق توافقی

طلاق توافقی یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های طلاق زوجین می‌باشد. در طلاق توافقی نزد زن و مرد پس از مدتی به این نتیجه می‌رسند که قادر به ادامه نکاح دائم با یکدیگر نیستند. همچنین در این نوع طلاق زوجین در تمامی مسائل از قبیل: مهریه، حضانت، اجرت‌المثل ایام شویی، جهیزیه و .با یکدیگر به توافق می‌رسند.زوجین برای طلاق‎توافقی باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایند و دادخواست طلاق‎توافقی را به صورت موقت ثبت می‌نمایند. پس از آن نامه‌ا . . .

توافق جهت دریافت مهریه توسط ورثه زوجه

توافق جهت دریافت مهریه بنام خدااین توافق فی مابین ورثه ی مرحوم آقای…… فرزند……. به شماره شناسنامه……… و شماره ملی……. به نشانی……………… و شماره تماس… و سرکار خانم . به عنوان زوجه فرزند……. به شماره شناسنامه…… و شماره ملی……… به نشانی…………………به شرح مواد آتی منعقد گردید.۱- سرکار خانم …… تعداد… سکه از مهریه خود را در قبال دریافت یک باب منزل مسی واقع در به انضمام دریافت مبلغ .ریال معادل.تومان تحت عنوان مه . . .

حذف نام همسر از شناسنامه چگونه است ؟

حذف نام همسر از شناسنامه چگونه است ؟
حذف نام همسر از شناسنامه
نوشته پیش رو توسط وکیل خانواده در خصوص حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق، و قانون حذف نام همسر از شناسنامه برای آشنایی شما عزیزان تنظیم گردیده است. حذف نام همسر از شناسنامه در ماده ۳۳ قانون ثبت احوال اشاره شده است.حذف نام همسر از شناسنامه پس از طلاق، نگرانی خیلی از مردان و نی است که طلاق گرفته اند و تمایل دارند در شناسنامه ایشان نامی از همسر سابق و طلاق و ازدواج قبلی نباشد. ا . . .

حق حبس و شرایط آن

حق حبس و شرایط آن :طبق ماده ۱۰۸۵قانون مدنی زن میتواند تا مهریه او تسلیم نشده از ایفای وظایفی که در قبال شوهر دارد امتناع کند مشروط بر اینکه مهر او حالّ باشد و این امتناع مسقط حق نفقه نخواهد بود.در عقود معوض هر یک از طرفین بعداز قرارداد ،حق دارد مالی را کهحق حبس و شرایط آن:  حق حبس زن و شرایط اعمال آنحق حبس و شرایط آن :طبق ماده ۱۰۸۵قانون مدنی زن میتواند تا مهریه او تسلیم نشده از ایفای وظایفی که در قبال شوهر دارد امتناع کند مشروط بر اینکه مهر او . . .

هر انچه باید قبل عقد بدانیم

ازدواج یک عقد است، یعنی اراده دو نفر به همدیگر گره می‌خورد تا این عمل حقوقی انجام شود. ممکن است یکی از طرفین عقد، دیگری را به انواع و اقسام روش‌ها فریب دهد. این فریب از گفتن سخنان دروغ درباره موقعیت، خانواده، شغل و تحصیلات خود تا مخفی کردن بیماری‌های خاص یا ازدواج قبلی را دربرمی گیرد که باعث می‌شود طرف مقابل (همسر)، حق فسخ عقد داشته باشد.این روز‌ها پرونده‌های زیادی در دادگاه‌های خانواده باز است که در آن، یکی از طرف‌های ازدواج، همسر خود ر . . .

نگارش دهم درس دوم عینک نوشتن نوشته ی ذهنی با موضوع کشتی

نگارش دهم درس دومعینک نوشتننوشته ی ذهنیموضوع کشتی

کنار امن کجا؟ کشتی شکسته کجا؟ کجا گریزم از اینجا به پای بسته کجا؟
با ضربه ای شدید از خواب بیدار شدم و چشمانم را در مقابل نور عصیانگر خورشید به سختی باز نگه داشتم. متوجه شکستگی عمیقی در بدنه ام شدم که در اثر برخورد با صخره ایجاد شده بود. آه از نهادم بلند شد، انگار تازه آن درد عمیق را حس کرده بودم.چشمانم را به سوی هدایتگرم ، به سوی ناخدایم گرداندم. اما انگار از آن ناخدای پر ابهتم خبری نبود. کمی بی . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)