98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

عسگسی عربی

بررسي تأثير هزارويکشب بر پيشگامان هنر نمايش نوين عربي

با توجه به تأثیرگذاری شگرف داستان کودکانه هزارویک‌شب بر عرصه‌های مختلف ادبی و فرهنگی ملل جهان، این پژوهش با هدف بررسی نقش هزارویک‌شب در شکوفایی نمایش نوین عربي، نزد پیشگامان این هنر صورت گرفت. بدین‌منظور پس از بررسی ریشه‏ها و خاستگاه‏های نمایش و شکل‌های مختلف هنرهای دراماتیک در کشورهای عربي، به معرفی هزارویک‌شب و قابلیت‏های نمایشی آن پرداخته شد. همزمان با شکل‏گیری تئاتر نوین عربي و پایه‏ریزی آن توسط نمایشنامه‌ن . . .

بارم بندی عربی دوازدهم

به اطلاع معلمان محترم عربي می رساند بارم بندی و نمونه سوال عربي دوازدهم در گروه تلگرامی عربي آمده است .لطفا مطالعه نمایید و نمونه سوال نهایی را در اختیار دانش اموزان قرار دهید. . . .

بهترین روش مطالعه عربی در کنکور

درس عربي، درسی است که اغلب دانش آموزان به آن توجه کمتری دارند و همیشه به دنبال بهترین روش مطالعه عربي در کنکور هستند.درس عربي از دروسی است که میانگین درصد پاسخگویی آن در داوطلبان بسیار پایین است.به همین دلیل توجه بالا به این درس موجب موفقیت داوطلب می شود.تست زدن زیاد در این درس یک نقطه قوت است.
ادامه مطلب . . .

عربي عذاب هر دانش آموز

 عربي درسی است که احتمالا خیلی از شما دانش آموزا چندان علاقه ای به خوندن و یاد گرفتنش ندارید. علت نداشتن علاقه هم وجود قواعد سخت و سنگین و چندان کاربردی نبودن این درس در زندگی مون هست.منتها با همه این دلایل عربي درسی است که باید پاس شود و اگه دانش آموزی هستین که معدل برا تون خیلی مهم هست باید نمره عالی هم در این درس کسب کنید. حتی به این جهت درسی مهمی است که در سال کنکور باید برای اینکه رتبه مناسبی کسب کنید، درصد عربي تون در کنکور بالا باشه، چر . . .

کانال عربی مدیا در تلگرام آغاز به کار کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم 
کانال عربي مدیا 
انواع فیلم ها و انیمیشن ها، سریال ها، مستندها، سخنرانی ها، اخبار و. به زبان عربي 
سفارش پکیج کامل عربي شامل: فیلم، رمان، سریال، انیمیشن، مستند، اخبار، برنامه های جذاب شبکه های کشورهای عربي، و.کانال عربي مدیا را در تلگرام از طریق آیدی زیر دنبال کنید: 
https://t.me/arabi_media
با ما نگران منابع سمعی-بصری عربي خود نباشید.
@arabi_media . . .

کانال عربی مدیا در پیام رسان ایتا راه اندازی شد!

بسم الله الرحمن الرحیم 
کانال عربي مدیا
انواع فیلم ها و انیمیشن ها، سریال ها، مستندها، سخنرانی ها، اخبار و. به زبان عربي
سفارش پکیج کامل عربي شامل: فیلم، رمان، سریال، انیمیشن، مستند، اخبار، برنامه های جذاب شبکه های کشورهای عربي، و.
 https://eitaa.com/arabic_media
با ما نگران منابع سمعی-بصری عربي خود نباشید.
@arabic_media . . .

ترجمه عربي در ايران

 ترجمه عربي در تهرانبه جرات میتوانیم بگوییم که خدمات ترجمه عربي ما هم سابقه بسیار طولانی دارد و هم نزدیک 15 سال تنها کار تخصصی در این زبان انجام میدهیم , ما از مترجم تخصصی عربي در دفتر ترجمه پارسیس به صورت حضوری بهره میبریم .خدمات جامع زبان عربي در دارالترجمه عربي ما به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام می شود , مترجمین عربي ما تحصیل کرده دانشگاه های معتبر بوده و زبان مادری آن عربي است از طرفی مهارت آنها در ترجمه تخصصی در رشته های چون حقوقی, م . . .

معلم خصوصی عربی خانم

معلم خصوصی عربي خانمآموزشگاه علمی میرابی 09102878521تدریس خصوصی عربي کنکورتدریس عربي از پایه تا کنکورمعلم خصوصی عربي دهمتدریس خصوصی تضمینی عربيکلاس غیرحضوری عربيمعلم خصوصی عربي خانمتدریس خصوصی قواعد عربي تضمینیآموزش آنلاین زبان عربيتدریس عربي هفتم هشتم نهممعلم خصوصی عربي دهم یازدهم دوازدهممعلم خصوصی ادبیات و عربي خانممعلم خصوصی قواعد عربي خانمآموزش نکته و تست عربي کنکورمعلم خصوصی عربي خانمدبیر خصوصی عربي دبیرستانتدریس خصوصی عربي تیزه . . .

اهداف

با سلام و عرض ادب خدمت بازدید کنندگان گرامی:هدف از تشکیل این وبلاگ (آموزش درس عربي) علاوه بر داشتن جنبه آموزشی ، دارای جنبه فرهنگی نیز هست.همانطور که در انتهای کتاب درسی تان آمده است، آموزشی عربي دارای فواید و اهمیت بسیاری است و به منظور افزایش سطح بازدهی وبلاگ، مطالبی تحت عنوان (عربي کاربردی) به شما عزیزان ارائه میشود که برای زوار کشور های عربي بسیار کاربردی به حساب می آید و امید است که با این فعالیت از ثواب زیارت نفیس و ارزشمند شما عزیزان . . .

10 غذای محلی عربی مشهور که باید امتحان کنید

آشپزخانه پُر بار و متنوع عربي با مشهورترین غذاهای دنیا رقابت میکند، چه از نظر پیش غذاها و چه از لحاظ خود غذا. از شرق تا غرب سرزمین عربي تنوع در غذاهای محلی متأثر از تمدن های فراوان گذر کرده بر این منطقه بخوبی مشاهده میشود. علاوه بر این جغرافیای مختلف این منطقه آن را به غنی ترین مناطق از لحاظ هُنر آشپزی وتنوع غذا ها مبدل کرده است. در پست زیر ۱۰ غذای محلی عربي مشهور از کشور های عربي را به شما معرفی میکنیم.
۱.خوراک مندی
اصالت این غذای محلی به شهر . . .

زبان عربی

به نام خداالسلام ایهاالاصدقاییکیف حالکم یقین دارم وقت دفن شدنم از اینکه بافرشتگان نومنکر،بصورت مسلط نمیتونم عربي صحبت کنم،حسرت خواهم خورد.خداکنه بتونم به این زبان مسلط بشم.شرایطشوبرام فراهم کن خدای مهربانم . . .

شال عربي

 رفتی و غم برگ و برت در بغلم ماندصدخاطره وقت سفرت در بغلم ماندخوابیده ای ای خواب زده در بغل خاکبیخوابی وقت سحرت در بغلم ماندبستی به نوک تیر دلم را و پریدیشال عربي کمرت دربغلم ماندتیرسه پر آمد سپرت بند به مو شدای بی سپر من سه پرت در بغلم ماندآتش زده ولله مرا کاش ببینیقدری نم چشمان ترت دربغلم ماندسیراب شدی یا نشدی؟آب نخوردی؟خشکی لبت با جگرت در بغلم ماندرفتی و شبم بی تو دگر ماه نداردخاموشی روی قمرت در بغلم مانداین تیر که نه!نیزه بی رحم تورا ک . . .

بررسی تأثیر هزارویک‌شب بر پیشگامان هنر نمایش نوین عربی

با توجه به تأثیرگذاری شگرف داستان کودکانه هزارویک‌شب بر عرصه‌های مختلف ادبی و فرهنگی ملل جهان، این پژوهش با هدف بررسی نقش هزارویک‌شب در شکوفایی نمایش نوین عربي، نزد پیشگامان این هنر صورت گرفت. بدین‌منظور پس از بررسی ریشه‏ها و خاستگاه‏های نمایش و شکل‌های مختلف هنرهای دراماتیک در کشورهای عربي، به معرفی هزارویک‌شب و قابلیت‏های نمایشی آن پرداخته شد. همزمان با شکل‏گیری تئاتر نوین عربي و پایه‏ریزی آن توسط نمایشنامه‌نویسان بزرگ عرب، م . . .

طرح درس ملی عربی نهم الدرس التاسع نصوص حول الصّحّه

در این پست طرح درس ملی عربي نهم الدرس التاسع نصوص حول الصّحّه را برای شما قرار داده ایم. طرح درس ملی عربي نهم الدرس التاسع نصوص حول الصّحّه در قالب فایل ورد و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.
لینک خرید و دانلود
 
در ادامه توضیحات تکمیلی این طرح درس که بر اساس برنامه درسی ملی نوشته شده است را مشاهده می نمایید.
شماره پست: ۳۶۹ . طرح درس عربي نهم.
تعداد صفحات: ۲ صفحه.
فرمت فایل: ورد word و قابل ویرایش.
کتاب: عربي.
پایه: نهم.
موضوع درس: نصوص حول الح . . .

بررسی تأثیر هزارویک‌شب بر پیشگامان هنر نمایش نوین عربی

با توجه به تأثیرگذاری شگرف داستان کودکانه هزارویک‌شب بر عرصه‌های مختلف ادبی و فرهنگی ملل جهان، این پژوهش با هدف بررسی نقش هزارویک‌شب در شکوفایی نمایش نوین عربي، نزد پیشگامان این هنر صورت گرفت. بدین‌منظور پس از بررسی ریشه‏ها و خاستگاه‏های نمایش و شکل‌های مختلف هنرهای دراماتیک در کشورهای عربي، به معرفی هزارویک‌شب و قابلیت‏های نمایشی آن پرداخته شد. همزمان با شکل‏گیری تئاتر نوین عربي و پایه‏ریزی آن توسط نمایشنامه‌نویسان بزرگ عرب، م . . .

دسر عربي ، دسر شيک پذيرايي

برای آشنایی با طرز تهیه دسر عربي با مجله دلتا همراه باشید.دسر عربي یکی از انواع دسر است که این روز ها در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده و در مهمانی ها سرو می‌شود. این دسر که شباهت زیادی به پاناکوتا دارد، متعلق به کشور های عربي خاورمیانه و مانند باقلوا، حلوا شعریه و قطاب عربي شناخته شده است. طرز تهیه این دسر آسان است و فقط کمی حوصله و دقت می‌خواهد.مواد لازم تهیه دسر عربي :پودر کرم کارامل: یک بستهشیر: 2 لیوانخامه صبحانه: یک بستهبیسکویت پتی . . .

۱

الدَّرْسُ الأوَّلُ (1) بدانیم1. هر اسمی در عربي یا مذکّر است یا مؤنّث.2. علامت اصلی اسم مؤنّث ة » است؛ مانند: طاِلبَة. امّا مذکّر نشانه ندارد؛ مانند: طاِلب. .3 هذا » و ذِلكَ » اسم اشاره به مذکّر و هِذِه » و ِتلْكَ » اسم اشاره به مؤنّث هستند.4. اسم هایی مثل جَزیرَة و شَجَرَة چون علامت ة » دارند؛ مؤنّث به شمار می آیند.5. اسم هایی مانند جَبَل و کِتاب چون ة » ندارند؛ مذکّر به شمار می آیند.   دو نکته 1. اسم های حروف الفبا در عربي:الف)همزه( - باء - تاء - . . .

مستند کوتاه انگلیسی با زیرنویس عربی

بسم الله الرحمن الرحیم
دانلود مستند کوتاه و جذاب انگلیسی با زیرنویس عربي "إلی ماذا یتوسع الکَوْن؟"
 
 
سفارش انیمیشن، فیلم، سریال، سخنرانی، مستندهای عربي و.
شماره 09160926648 تنها در واتس اپ
دانلود در ادامه مطلب
ادامه مطلب . . .

آموزش الکترونیکی اعداد 1 تا 12 کتاب عربی هفتم

آموزش الکترونیکی اعداد 1 تا 12 کتاب عربي هفتم . به جهت اینکه اکثر دانش آموزان در خصوص سایر اعداد سوالاتی دارند در قسمت بیشتر بدانیم ( دانش افزایی ) اعداد 1 تا 100 قرار گرفته است .قسمتی از نرم افزار عربي هفتمدانلود محتوای الکترونیکی اعداد
مجله دینی المصباح . . .

دانلود آهنگ بیس دار عربی(برای ماشین و خفن و 2019 و mp3 و بی کلام)

سوپرایز بی نظر از رز موزیک، دانلود آهنگ بیس دار عربي(برای ماشین و خفن و 2019 و mp3 و بی کلام) شامل اهنگ های بیس دار فوق العاده قوی وحشتناک عربي با کیفیت 320 به صورت یجا در فایل زیپ و تکی.دانلود آهنگ بیس دار عربي بی کلامDownLoadhttp://dl.rosemusics.com/Music/full.album/arabic.car.music/Arabic-Bass-1.mp3 . . .

طايفه گرگيج

طایفه ی گرگبج یکی از طوایف بزرگ استان سیستان و بلوچستان هستند وهمچنین دراستان ها ی مختلف کشور زندگی  میکننداین طایفه از تیره ها و شاخه های متعددی تشکیل شده و در چندین کشور جمعیت چشمگیری را به خود اختصاص داده است.کشورهای ایران،پاکستان و افغانستان از مهم ترین کشورهای گرگیج نشین خاورمیانه محسوب می شود.اعضای این طایفه در کشورهای عربي حوزه ی خلیج فارس نیز ست دارند. این ست ار مرزهای عربي گذشته و شامل کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان نیز م . . .

معرفی کتاب مرکز موشه دایان درباره بهار عربی در میان عربهای اسرائیل

رها شده به سمت سرنوشت خود: جامعه عرب در اسرائیل زیر سایه "بهار عربي"
زنجیره قیام مردمی که با عنوان "بهار عربي" شناخته می شود ، بدون شک یکی از مهمترین وقایع سازنده در تاریخ خاورمیانه مدرن است. این کتاب که پیش روی  ما است به دنبال تأثیر این قیامها بر جامعه عرب در اسرائیل است. برخلاف رویکرد گسترده که نمونه بسیاری از مطالعات در مورد جامعه عربي در اسرائیل است و صرفاً بر روابط اقلیت های عربي با این کشور متمرکز است ، این مطالعه با بررسی چگونگی بی ثبات . . .

کتاب کار پیام های آسمان هفتم هشتم نهم

به نام خدا
بالاخره کتاب های آموزشی پیام نسیم چاپ 98 وارد ایستگاه چاپ شدند.مدت ها بررسی کردیم طوری اقدام کنیم که هزینه کتاب ها پایین بیاید تا بتوانیم با قیمتی پایین تر از هر کتاب دیگر آن را در اختیار مدارس قرار دهیم و نهایتا هم موفق به این کار شدیم. (با چانه زنی و نیز عبور از سود معمول)از کتاب های عربي و پیام آسمان مقداری از چاپ 97 موجود داشتیم که برخی مدارس پیش دستی کردند و سریع تر اقدام به خرید تعدادی از این کتب نمودند. کتاب عربي هفتم چاپ 97 موجودی . . .

قهقرا

سلام دوستان عزیز می دانم موضوع عجیب را مطرح کردم اما حتماٌ بسیاری از شما شنیدین که فلان چیز خوب بجای پیشرفت رو به قهقرا یا پسرفت می رود از نظر لغوی کلمه ای است عربي از مصدر قهر با فتحه روی سه حرف به معنی دور شدن نابودی نفی و در بعضی نسخ ادبی بمعنی راندن نیز می دهد دوستان می خواستم مطلب بسیار مهمی را از فعل عربي بشما بگویم ولی فکر می کنم اول باید صبر کنم نظرات شما عزیزان درباره موضوع امشب چیست  . . .

دانلود آهنگ بیس دار عربی(برای ماشین و خفن و 2019 و mp3 )

سوپرایز بی نظر از رز موزیک، دانلود آهنگ بیس دار عربي(برای ماشین و خفن و 2019 و mp3 و بی کلام) شامل اهنگ های بیس دار فوق العاده قوی وحشتناک عربي با کیفیت 320 به صورت یجا در فایل زیپ و تکی.
دانلود آهنگ بیس دار عربي بی کلام
DownLoad
http://dl.rosemusics.com/Music/full.album/arabic.car.music/Arabic-Bass-1.mp3
دانلود آهنگ بیس دار عربي خفن
DownLoad
http://dl.rosemusics.com/Music/full.album/arabic.car.music/Arabic-Bass-2.mp3
دانلود آهنگ بیس دار عربي برای ماشین
DownLoad
http://dl.rosemusics.com/Music/full.album/arabic.car.music/Arabic-Bass-3.mp3
https://www.rosemusics.com/1397/12/ara . . .

جزوه کامل عربی کنکور

جزوه کامل عربي کنکور
این جزوه تمامی مباحث قواعد عربي دبیرستان و نکات کنکوری را در بر می گیرد در این جزوه مقدمات و اصول فن ترجمه، روش حل تست ترجمه نیز مطرح می شود تمامی داوطلبان کنکور سراسری در رشته ریاضی ، تجربی، انسانی و دانش آموزان مقطع دبیرستان می توانند از این جزوه بی نظیر استفاده کنند


 
دسته بندی
جزوه درسی

فرمت فایل
pdf

حجم فایل
774 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
120


توضیح جامع و کامل مباحث:  معرب مبنی/ معرفه نکره غیر منصرف ها . . .

نکات مهم در ترجمه عربي کنکور

برخی از دانش آموزان از بنده یا دوستان و حتی دانشجویان فارغ التحصیل ارشد و دکتری اینجانب می پرسند که نظام جدید کنکور بر اساس پایه هفتم و هشتم و نهم و که راهنمایی را حذف کرده اند، بسیاری از قواعد بی فایده یا کم فایده را از کتاب عربي حذف تنموده اند مانند بحث اعلال و مفعول مطلق عددی و بحث های مفصل دیگر که نیازی به طرح آن برای دانش آموزان تجربی و ریاضی نیست. همچنین با نگاه به کتاب ها ملاحظه می شود که بیشتر تمرکز کتاب بر کاربردی نمودن مباحث آن با ک . . .

نمونه سوالات عربی هفتم

نمونه سؤالات عربي هفتم
 
 
نمونه سوالات عربي 1
نوع فایل pdf
 
 
نمونه سوالات عربي 2
نوع فایل pdf
 
 
 
نمونه سوالات عربي 3
نوع فایل pdf
 
 
 
نمونه سوالات عربي 4
نوع فایل pdf
 
 
 
نمونه سوالات عربي 5
نوع فایل pdf
 
 
گذر بی نظر حرام است
 ( نظر دهید ) . . .

کشتی عربی المنصور در دبی و صرف یک شام رمانتیک!

 
نام رستوران: Al Mansour Dhow
نوع رستوران: سایر رستوران ها
کشور: امارات متحده عربي
شهر: دبی
نوع غذا: سایر رستوران ها
نرخ قیمت ورودی: معمولی
آدرس: Baniyas Rd - Dubai - United Arab Emirates
فاصله تا دریا: 20 کیلومترتوریستگاه . . .

کشتی عربی المنصور در دبی و صرف یک شام رمانتیک!

 
نام رستوران: Al Mansour Dhow
نوع رستوران: سایر رستوران ها
کشور: امارات متحده عربي
شهر: دبی
نوع غذا: سایر رستوران ها
نرخ قیمت ورودی: معمولی
آدرس: Baniyas Rd - Dubai - United Arab Emirates
فاصله تا دریا: 20 کیلومتر
ادامه مطلب . . .

سايت نسخه هاي خطي كتابخانه دانشگاه ليدن

مخطوطات موقع جامعه لیدن بهولندا حاوی 175 نسخه خطی عربيیحتوی علی 175 مخطوطه باللغه العربيةعنوان الموقع: https://disc.leidenuniv.nl/search?type=dismax&islandora_solr_search_navigation=1&f%5B0%5D=RELS_EXT_isMemberOfCollection_uri_ms%3A%22info%5C%3Afedora%5C/collection%5C%3Aubl_manuscripts%22&f%5B1%5D=mods_language_languageTerm_text_authority_iso639%5C-2b_ms%3A%22Arabic%22  . . .

چهارشنبه توی کیفش یه مشت ستاره داره.

کف ایوان نشسته ام. نسیم خنکی می وزد، برگ های درخت خرمالو تکان می خورند. موسیقی عربي دلخواهم را می شنوم و منتظرم که ماه از راه برسد. در حال انتظار ستاره ها را می شمارم؛ یکی، دوتا، سه تا، چهار تا، ده تا. خسته از شمردن  با خواننده زمزمه می کنم: زیدینی عشقاً زیدینی، یا احلی نوباتِ جنونی‌، زیدینی. این جور وقتها دلم می خواهد زبان عربي را بفهمم. به ماه کامل نگاه می کنم و دوباره زمزمه می کنم: یا احلی نوبات جنونی. . . .

سری سوم آرایش عروس خلیجی جدید با شصت عکس زیبا

سری سوم آرایش عروس خلیجی جدید با شصت عکس زیبا
 
آرایش عربي سبکی از آرایش است که بیشتر به آرایش چشم و لب تاکید دارد. از مشخصه های این نوع آرایش چشم زیبا و جذاب است.
در ادامه مدل های زیبا و متنوع آرایش صورت عربي برای عروس را مشاهده خواهید کرد.
 
نیمه روز . . .

شترمرغ های منقرض شده در خاور میانه و عربستان

یکی از نژادهای شترمرغ که امروزه منقرض شده است ،‌ نژاد خاور میانه ای یا عربي است که اسم آن معرف زیستگاه آن می باشد. این گونه از شترمرغ ها سالها پیش در اثر خشکی در صحراهای عربستان تلف شده و دیگر این گونه وجود ندارد.
آخرین نمونه ها از این گونه در حدود سال ۱۹۶۰ میلادی در اردن دیده شده، و امروز به طور کامل منقرض شده اند.
برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شترمرغ های عربي به این مطلب مراجعه کنید. . . .

دانلود رایگان کتاب العربیّة بینَ یَدَیکَ» PDF رایگان

مجموعــه درسی العربيـّة بین یدیک» نامی آشنا برای جویندگان علم و مهارت مکالمه عربي است. این کتاب اسلوب دراسی برخی موسسات آموزشی و آموزشگاه ها می باشد. حتی اگر آموزشگاهی که الان مشغول یادگیری مکالمه عربي هستید این کتاب را تدریس نمی کنند، باز هم دانلود و تورّق آن می ارزد و ممکن است اسلوب جدیدی را برای اولین بار در دیگر کتب موازی یاد بگیرید.
و یا حتی ممکن است بعدها که خودتان استاد شدید، تدریس این کتاب را به شما پیشنهاد کنند.
لذا این مجموعه هم اک . . .

دانلودسوال عربی هشتم نوبت اول

 


نمونه سئوالات عربي هشتم-ویژه نوبت اول


دانلود نمونه سئوال عربي دوم(هشتم)
 نوبت اول: از درس1 تا درس5
با این سئوالات شیوه طراحی سئوال عربي8 تو دست میاد!


ادامه مطلب . . .

طرح درس ملی عربی نهم الدرس الثانی العبور الآمن

در این پست از سایت غنی فایل طرح درس ملی عربي نهم الدرس الثانی العبور الآمن را قرار داده ایم. طرح درس ملی عربي نهم الدرس الثانی العبور الآمن در قالب فایل ورد و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.
لینک خرید و دانلود
 
در ادامه توضیحات تکملیلی این طرح درس که بر اساس برنامه درسی ملی نوشته شده است را مشاهده می نمایید.
شماره پست:۳۷۸٫
تعداد صفحات: ۳ صفحه.
فرمت فایل: ورد word و قابل ویرایش.
ادامه مطلب . . .

طرح درس ملی عربی نهم (الدرس الرابع) الصبر مفتاح الفرج

در این پست از سایت غنی فایل طرح درس ملی عربي نهم (الدرس الرابع) الصبر مفتاح الفرج را برای شما قرار داده ایم. طرح درس ملی عربي نهم (الدرس الرابع) الصبر مفتاح الفرج در قالب فایل ورد و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد. طرح درس روزانه بر اساس برنامه درسی ملی .
لینک خرید و دانلود
شماره پست:
تعداد صفحات:۴ صفحه.
فرمت فایل: ورد WORD و قابل ویرایش.
ادامه مطلب . . .

چرا قرآن به زبان عربی است؟

چرا قرآن به زبان عربي است و چرا به زبان دیگری نیست؟
پاسخ اجمالی
زبان، مهم ترین وسیله برای برقراری ارتباط بین انسان هاست. خداوند این توانایی بر تکلّم و صحبت کردن را از نعمت های بزرگ خود برمی شمارد که در ابتدای سوره ی الرحمن به آن اشاره می کند. پیامبرانی را که خداوند برای هدایت انسان ها مبعوث می فرمود باید برای ارتباط با قوم خود به زبان همان قومی که در میان آنها مبعوث شده اند صحبت می کردند و دستورات اخلاقی و احکام و عقاید را به همان زبان برایشان . . .

روش مطالعه درس عربی برای کنکور سراسری

به دست آوردن نمره ۲۰ و یا کسب درصد ۱۰۰ در آزمون های آزمایشی همیشه برای ما خوشایند هست. اما اگر این نمره ۲۰ و این درصد ۱۰۰ برای درسی مثل عربي باشه، رنگ و بوی دیگه ای داره. اگر بخوام دقیق تر مزه این موفقیت رو برای تو شبیه سازی کنم میتونم اون رو مثل نوشیدن یک لیوان شربت آبلیمو با تکه های یخ در گرمای ظهر مرداد ماه تجسم کنم و یا شاید ته دیگی که روش قرمه سبزی ریختی و در حال شمارش مع برای بلیعدنش هستی. میخوام بگم این موفقیت واقعا متفاوت هست و میتونه ب . . .

علم لغت شناسی در قالبی جذاب

بسم اللله الرحمن الرحیم 
از آنجا که یکی از علوم مهم و تاثیرگذار در فهم متون دینی و کشف معارف اسلام ناب، علم لغت شناسی است ،
واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت ابالفضل علیه السلام  در نظر  دارد سلسله کارگاههای لغت شناسی را در قالبی جذاب و با رویکرد پژوهشی با عنوان کارگاه مکالمه عربي تقدیم حضور طلاب عزیز مدرسه نماید.
بدون شک یکی از دانشهای لازم برای اجتهاد و تحقیق و پژوهش در علوم اسلامی و معارف دین دانش لغت شناسی است. 
در این کارگاه طلاب مشتاق زبان . . .

سوالات عربی هشتم

در این پست از وبلاگم براتون سوالات عربي هشتم رو براتون گذاشتم برای نوبت اول چند روز دیگه به دردتون میخوره
 
جحت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید 
دانلود
 
حجم ۹۰۴ کیلوبایت
 
امیدوارم سوالات خوبی گذاشته باشم . . .

عنوان فعالیت ها

با سلام خدمت همه بازدید کننگان عزیزبرنامه هایی که با هدف آموزش بهتر و کامل تر برای شما عزیزان مایش داده میشود به شرح زیر است:1.جزوه های درس عربي به صورت درس به درس و مطابق کتاب.2.تست های درس عربي به صورت درس به درس و مطابق کتاب.3.حل تمرین های مهم کتاب با ذکر نکات به صورت درس به درس.4.ترجمه کامل متن های ابتدای دروس.5.تعدادی سوالات تشریحی به منظور یادگیری بهتر و کامل تر به صورت تشریحینکته: تمامی فعالیت های انجام گرفته در سطحی بالاتر از مدارس عادی و ب . . .

دلم برات تنگ شده. احساس می‌کنم انگار مال من نیستی. داداش من نیستی. عکستو که میبینم که میخندی خوشحال میشم از اینکه هر روز داری تلاش میکنی. میجنگی و هر روز بالاتر از روز قبلتی. اما نگرانتم بلوط. خیلی نگرانتم. میترسم ازت دور بشم. میترسم تو ذهنت یه خواهر بدی باشم. میترسم منو یه خواهر بد بدونی. نگرانتم. از اینکه این هدفی که داری براش تلاش میکنی ارزش رسیدن بهش رو داره؟یا فقط درجا زدنه؟+خیلی دلم برات تنگ شده  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)