98Blogs

جذابت ترین اخبار و مطالب از سرار اینترنت

هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

قطعه ادبي پشت چشمان تو

پاکی پردیس در چشمان تو.

به چشم هایی که در جهانی دیگر گشوده شد
پاکی پردیس در چشمان توبهترین تندیس در چشمان توزیر محراب بلند ابرویتراهبی قدیس در چشمان توسجده بر آدم کند گر بنگردیک نظر ابلیس در چشمان تو!سبز اما راه من را بسته استیک چراغ خیس در چشمان تومهربانی نرم نرمک کرده استمکتبی تاسیس در چشمان توآشنایی با خداوند جهانمی شود تدریس در چشمان توتا جهان برپاست، بختت یار بادچشمهایت تا ابد بیدار باد.
م.حمیدی. سال 1393 . . .

بی‌مصرف دوست داشتنی

حس یه قطعه پازل رو دارم که متعلق به کسیه که عاشق پازله . تیکه ی پازل قبلا کامل کننده ی پازلی بوده که صاخب پازل ها خیلی دوستش داشته . اما هنه ی قطعات این پازل گم شدن و فقط یه این یه قطعه مونده . صاحب پازل این یه قطعه رو خیلی دوست داره . ازش مراقبت و می‌کنه کلی و حواسش بهش هست . صاحب پازل ها طبق معمول کلی پازل جدید می‌خره . پازل های هر کدوم صدها یا حتی بیشتر قطعه دارن . اما صاحب همجنان به یاد تک قطعه ی پازل هست . اما به نظر شما ، یه قطعه ی پازلی که هیچ حفر . . .

پيکر نجف دريا بندري» در آرامستان بهشت سکينه آرميد

خبرگزاری ایسنا: مراسم خاکسپاری این مترجم و نویسنده پیشکسوت، ظهر امروز (چهارشنبه، 17 اردیبهشت‌ماه) پس از انتقال از بهشت زهرای تهران، در قطعه نام آوران بهشت سکینه کرج برگزار شد. این مراسم به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت مسائل بهداشتی، با حضور جمع محدودی از جمله خانواده و آشنایان از جمله همکارانش در نشر کارنامه، و بدون حضور علاقه‌مندانش و چهره‌های ادبی و هنری و بدون سخنرانی برگزار شد. پیکر نجف دریابندری در قطعه 12، ردیف 3، شماره 74 . . .

دوستی فصل قشنگیست پر از لاله سرخدوستی تلفیق شعور من و توستدوستی رنگ قشنگیست به رنگ خدادوستی حس عجیبیست میان من و تو همچنان چشم به چشمان تو دارم ای دوستگوشه چشمی بنما بر دل زارم ای دوستهر شبم نقش تو ماه شب چشمان منستروزها در شب هجرت بشمارم ای دوست . . .

گرفتن نمره عالي در ليسنينگ آزمون تافل

1- چشمان تان باید دشمن تان باشدچشم ها می توانند قدرت شنوایی تان را كاهش دهند. حتماً برای تان پیش آمده است كه هنگام صحبت با فردی، تلویزیون دقیقاً پشت سرتان قرار بگیرد. چشمان شما در این حالت نمی تواند كمكی به شما كنند و به زودی متوجه می شوید كه نمی توانید خوب گوش كنید.لیستنینگ در تافل، حتی از لیستنینگ در زندگی واقعی نیز سخت تر می باشد. زمانی كه در زندگی واقعی با كسی حرف می زنید؛ می توانید روی زبان بدن، حركات دست ها و بیان چهره ی او تمركز كنید. . . .

چشمان طوفاني

به آن چشمان طوفانی چنان آرام من بردی که حیرت می کنم حالا مرا آرام می خواهیمن آن شیر ژیانم کز پی آهو دویدم ؛ تو .چه سان ای بره آهو شیر را در دام می خواهیمن از این ننگ خشنودم که در پای تو می سوزم سرت بادا سلامت چون مرا بدنام می خواهی به کامم مانده طعم آن دو لبهای گوارایت به جرم کامرانی ، خود مرا ناکام خی خواهیمن از این درد می میرم و خواهی گفت زیر لبچگونه رفته ای اما ، مرا آرام می خواهی . . .

این زمین است پر از برگ درخت

نیمه‌شب دیشب دلم هوای پاییز رو کرد!
چشمام سنگین شده بود ولی ظاهرا خودکارم هنوز رو کاغذ می‌رقصید و خسته نشده بود!
 
آبان و یک برگ درخت
زمین چشم به راه است
یک راه پر از باد
در امتداد تنه‌ی سخت
آن طرف‌تر به موازات راه
منم و صبر و هراس
چشم‌های تاریک خویش را
می‌فرستم پی آن شاخه‌ی برگ
می‌دوانم رویش
می‌رسم بر سر برگ
برگ لرزان استمنم و برگ و حواس
منم و برگ و دو چشم
برگ، لرزان پر ترس
پلک‌های چشم را
می‌کوبم بر برگ
برگ می‌زارد، می‌شود خواهش
من ولی چ . . .

قیمت‌گذاری دستوری عامل اصلی نابودى صنعت قطعه و خودرو

 
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی قیمت‌گذاری دستوری را عامل اصلی نابودى صنعت قطعه و خودرو در سال ٩٨ دانست و تاکید کرد: دولت باید دست از لجاجت بر سر این ت بردارد.فابریک یدک . . .

داستان پسر بچه و پیانو

می گویند روزی یک پسر کوچک که تازه به کلاس پیانو می رفت و یاد گرفته بود چند قطعه را بنوازد، برای اولین بار همراه مادرش به یک کنسرت پیانو رفت.آن ها در ردیف جلو نشستند و وقتی مادر سرش گرم صحبت با یکی از دوستانش شد، پسر بچه از روی کنجکاوی به پشت صحنه رفت و آن جا پیانو بزرگی دید که هیچ کس روی صندلی آن ننشسته بود.پسرک بی خبر از همه جا پشت پیانو نشست و شروع به نواختن قطعه ساده ای نمود که تازه یاد گرفته بود. صدای پیانو همه ی حاضران در سالن را به خود آورد و . . .

keyboard_arrow_up

فروشگاه اینترنتی فرش

خرید مستقیم فرش از کارخانه !!
تفاوت قیمت با فروشگاه های سطح شهر 30 الی 50%