98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

متن لیسنینگ های فمیلی اند فرندز 1

فرندز

از اواخر بهمن ۹۷ شروع کردم به دیدن سریال فرندز،و تاالان تا قسمت ۲ فصل نهم دیدمش.
منو اونجوری نمیخندونه، ولی خب واقعا حال خوب کنه.معمولا قبله خواب دو قسمت ازش میبینم و خیلی حال میده،ازالان قصه تموم شدنشو دارم میگیرم.
تا اینجا با این دو قسمت واقعا خندیدم:قسمت ۲ فصل نهم(اون قضیه مشت زدن راس به جویی و .)
اگه اشتباه نگم قسمت ۱۷ فصل پنجم(اون قضیه که جویی از پشته پنجره خونه مانیکا یه دختررو تو ساختمون راس میبینه و .) . . .

خش خش،صدای پای خزان است،یک نفر/در را به روی حضرت پاییز وا کند.

 
21 سال پیش چنین روزی فرندز استارت خورد تا من عاشقش شم.
20 سال پیش چنین روزی باهاش آشنا شدم تا بهترین دوستم بشه و ورژن متفاوتی از فرندز بسازیم.
امروز،تو چنین روزی دوقلوها کلاس اولی شدن که دوباره یادم بیاد لحظه ای رو که بیبی چک ش دستش بود و با لبخند گفت: دو خط:)
چنین روز لعنتی خوبی
 سی و یک شهریور.
 بیست و دو سپتمبر.
 +پاییز،فصل پاره شدن یک چیزی از دلتنگی مرسی اینجایی ک دهنمونو آسفالت کنی. وی هو بین ویدین فر لایک ایجز:))
  . . .

اکران سریال فرندز » در سینما پس از 25 سال

اکران سریال فرندز » در سینمابا فرا رسیدن بیست و پنجمین سال ساخته شدن سریال فرندز» یا دوستان» برنامه ویژه‌ای برای نمایش آن در سینماها تدارک دیده شده است.به نقل از مهر، دارو دسته فرندز» بار دیگر جمع می‌شوند تا این بار ۲۵ سالگی این سریال پرطرفدار را گرامی بدارند.طرفداران این سریال می‌توانند بار دیگر جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس، لیسا کوردو، متیو پری، دیود شویمر و مت له‌بلانک را در کنار هم ببینند.این جمع شدن به مناسبت ۲۵ سالگی این سریال . . .

لیست هدایا

نمیدونم سریال فرندز رو دیدین یا نه ولی توی اون سریال شش تا شخصیت وجود داره که به نظر من شخصیت هرکدوم از ماها متشکل از این شش شخصیته.
جویی:یه انسان دائم الگرسنه که عاشق غذاست و هیچوقت بهش نه نمیگه.
فیبی:یه ادم الکی خوش که از لحظات زندگیش لذت میبره.
چندلر:به شدت انسان فان و در هر شرایطی به خصوص وقتی توی یه جمع معذب میشه سریعا دهنش به طنز پردازی میپردازه:دی
مانیکا:به شدت وسواسی در هر اموری و به شدت کمالگرا
ریچل:اهل مد و خوش پوش گروه و به شدت عاشق خری . . .

584

ینی من برای اولین بار در طول تاریخ بشریت یکاری ازدوستای دخترم خواستم 
هیشکدوم نخواستن یا نتونستن انجام بدن . البته تلاشی هم نکردن 
بعد باز میگن چرا دوستای پسرت زیاده :| 
 
منم متاسفانه آدمیم که کاری نمیخام ولی اگه خواستم و نتونن دیگه ارتباطم باهاشون قط میشه نو وان وانتس یوزلس فرندز
  . . .

تا با پژواک صدای خود خو بگیریم

کاش میشد جای فقط یک لیست کلوز فرندز، چند لیست داشت:
کسانی که مسائل عاطفی را میفهمند
کسانی که دوستم می‌دارند
کسانی که درد آشنایند
کسانی که محرم اند
کسانی که خوب حرف می‌زنند و آرامم می‌کنند.
 
و بعد جداگانه استوری گذاشت برای تک تک این لیست هاي خالی . . .

سیصد و شانزده

دیشب با میم سر شام صحبت می کردم و او مثل همیشه ساکت بود. می گفتم وقتی بازیگرهاي فرندز را می بینم که صدایشان پیر شده قلبم مچاله میشود چه برسد به قیافه و هیکلشان. باز هم هیچ چیز نگفت. گفتم می دانی چرا این طور هستم؟ چرا از پیری ایشان غمگین می شوم؟ چون بخشی از زندگی ام را هر چند کوتاه، نجات داده اند. روح مرا از گزندی بزرگ رها کرده اند که هیچ کس نمی توانست. روزهاي غم و شکست روحی روزهاي سخت تنهايی در جامعه دست هاي سرد مرا گرفتند و گفتند به جهنم که کسی نم . . .

حواس‌پرتی

این حجم از فیلم وسریال وکتاب که تو این چند ماه اخیر من دیدم وخوندنم بیشتر شبیه به حواسپرتی میمونه تاچیز دیگه 
تئوری بیگ بنگ، گیم اف ترونز، شلدون جوان، پولدارک، فرندز، بی نوایان، مستر ربات، خانه اسکناس، نهنگ ابی، ویکتوریا، ونگوگ، جوکر، پیانیست، دفترچه یادداشت، هابیت1،2،3،متری شیش ونیم، واکینگ دد، داستان اسباب بازی، قلب طبیعی، شبیه به جیک و.کتاب جز ازکل،تو به اصفهان باز خواهی گشت، دختری با گوشواره‌هاي مرواریدی، بلاخره روزی قشنگ حرف می . . .

یکشنبه

با یک تیر دو نشان زده‌ام،مشکل پیدا کردن عنوان حل شده و بهانه‌ای دستم آمده تا با روزنگاری به نوشتن برگردم.
چند وقتیست یکشنبه‌ها از روزهاي مورد علاقه‌ام شده.روزی برای خودم که میتوانم تمامش را خانه بمانم تا عقب ماندگی‌هاي برنامه‌ها را جبران کنم و حتی اگر کاری نبود بدون نگاه انداختن به ساعت و عذاب وجدان روزم را به بطالت بگذرانم!
روی بوم کوچکی نقاشی کشیدم که نیمه کاره ماند، یک کتاب جدید انتخاب کردم تا این بار با داستانی کلاسیک پر از دامن‌ه . . .

پیام رسان جدید اینستاگرام به نام Threads

 
در ماه نوامبر گذشته بود که اینستاگرام ویژگی جدیدی به نام Close Friends معرفی کرد که اجازه می‌داد استوری‌هاي خودتان را تنها برای عده‌ای خاص که به لیست کلوز فرندز اضافه کرده‌اید، نمایش دهید. حالا پس از تقریبا یک سال، این شرکت یک اپلیکیشن جدید به نام Threads عرضه کرده است. در این اپلیکیشن می‌توانید تنها برای لیست کلوز فرند خود محتوا تولید کنید و با آن‌ها حرف بزنید و دیگر خبری از پست‌ها و دیگر استوری‌هاي اینستاگرام، نخواهد بود.
ادامه مطلب . . .

بیست و شش سال و یازده ماه و .

 
چند سال است  از چند روز مانده به تولدم اهنگ یه روزی می اد خواجه امیری را گوش می دهم .
دلم برای اون شبی که تولدم ،کهف شهدا بودم و تو تاریکی با ف این اهنگ را گوش دادیم و گریه کردم ، تنگ شده
تا قبل از شروع بیست و هفت سالگی.اولین وکالت ام را گرفتم اولین دعوا را برده ام طعم شیرین اولین حق الوکاله را چشیدم
تا قبل از شروع بیست و هفت سالگی.شکست را تجربه کردم گریه کردن و تنهايی راه رفتن را تجربه کردم
تا قبل از شروع بیست و هفت سالگی .من درد زند . . .

English books

سلاااام روز خوش می خوام که  کتاب معرفی کنم برای زبان انگلیسی که من کلاس هاش رو رفتم . همون طور که پست قبل گفتم من از کلاس سوم رفتم زبانکده شروع با کتاب FIRST FRIEND بود که کلا مجموعه ی سه کتابه بود و حروف و کلمات ساده بود و بیشتر پایه بود بعدش ENGLISH TIME که مجموعه ی شش کتابه است و بیشتر جنبه ی گرامری دارن و خداوکیلی گرامر من رو خیلی خوب باشو یاد گرفته ام ( گرامر هاي پایه بودن و نکات فرعی زیاد نداشت) بعدش Big English این مجموعه باز شش تا کتاب داره ولی من سه کتاب ا . . .

ناامید

قسمت ترسناک ماجرا اینجا بود که با وای فای  خونه وصل نمیشدم.فکر کردم اخرین خونه را هم از دست دادم تا امشب متوجه شدم با نت گوشی وصل میشه.احساس ناامیدی دارم نسبت به همه چیز . کار درس زندگی از اینکه هنوز دارم درس می خونم روح ام فرسوده است. از اینکه کارم تعطیل می کنم که درس بخونم حس خوبی ندارم .از اینکه تکلیف زندگی ام معلوم نیست ناراحتم .از اینکه هر لحظه چیزی را از دست می دهم ناراحت ام دوباره شروع کردم به فرندز دیدن .حالم خوب نشد .عصر برف میبار . . .

چهارم

مینانزدیک‌ترینمرفیق‌اپیزودی از سریال فرندز هست که در آن زن به شوهرش می‌گوید که او هم به مانند شوهر به چیزی که به آن soul mate گفته می‌شود اعتقاد ندارد. این‌که آن‌ها یکدیگر را دوست داشته‌اند و به واسطه‌ی آن روی رابطه‌شان کار کرده‌اند تا به حداکثر هماهنگی برسند (نقل به مضمون). من با این حرف خیلی موافقم. چه درباره‌ی دوستی و چه در مورد رابطه‌ی عاشقانه، قطعا افراد زیادی وجود دارند که شباهت و تفاهم قابل‌توجهی با ما داشته باشند اما مسأله شباهت . . .

آيلتس تيم

ليسنينگ میخوام بهت بگم که گوش هاي ما یکی از مهم ترین دستیارهاي ما تو یادگیری زبان انگلیسی هستن! دقیقا همونطور که بهمون کمک کردن تا زمان کودکی زبان مادریمون رو یاد بگیریم، الان هم میتونن بهت کمک کنن تا زبان انگلیسی رو یاد بگیری و حتی اون رو بهتر کنی!پادکست هاي آیلتس تیم، آهنگ ها و موزیکهاي انگلیسی که مطمئنم میتونه کلی بهت کمک کنه تا حال زبانت رو بهتر کنی، اینجا میتونی بهشون به رایگان دسترسی داشته باشی. . . .

98-9-1

دلم میخواست میتونستم مثه آدم حرف بزنم و اون چیزی که میگذره را بیان کنم، حسی که هست را انتقال بدم، بذارم خودِ خودِ کودک درونم حرف بزنه، بی شنیدن هیچ نقد و نصیحت و آینده نگری از جانب بالغ یا والد احمق درونم.
ساده باشم، ساده حرف بزنم مثه بچه ها، حرفام از دل بربیان و دقیقا اونی باشن که میخوام بگم
تفف به این پیچیدگی، تف به این ملاحظات، تف به این احتیاط، به این ترس، به این هدفمندی، به این انقباض، این عصاقورت دادگی، این عجیب غریب بودگی
میدونی؟ کم پی . . .

زندگی گر هزارباره بود، بار دیگر تو، بار دیگر تو.

 
00:00    95-4-4
 
دلم برای تو تنگ می شود
و دلتنگی
بهانه ی خوبی ست
ک ببارم
و بفهمم که تو هستی
 ک دلم برایت تنگ می شود
و این من هستم
ک دلتنگ توام.
 
آخ، آخ، آخ ک دلم برات یذره بود خونه ی قشنگم، آرامشم، پناه م
چشمام پر اشکِ، این صفحه، اون ستونِ سمت راست، اون رمز برای رویت و برچسب و مثل انگشت هاي یک دست گلوم رو فشار میدن و این بغضِ بزرگ بزرگتر میشه
تولدت مبارک عشقِ من یادم نمیاد آخرین باری رو ک کسی یا چیزی رو عشقِ من خطاب کردم اما الان، با تمامِ وجود . . .

۲۷۰

خیلی وخته درست حسابی ننوشتم به هر حال کارورزی رفتنم و روزام کلا اینطور شده که شبا هیج خوابم نمیبره هیچچ ینی بیدارم میام بیمارستان بعد میرسم انقد خوابم میاد که میخوام بمیرم بعد میخوابم تا عصر و کلا خوابم همینه و عصرا که میخواستم برم بازار و کلی کار داشتم دیر میشه و نمیرم البته اون هفته رفتم خب یه جا خوندم که میگفت تغییرات زندگی باید از تغییرات کوچیک شرو بشه و طبق قانون نیوتون بدن برای تغیر مقاومت میکنه ‌‌امشب برم کلاس خط ثبت نام کنم و ب . . .

شیزوکو

خوابم نمی‌برد‌. فکر آینده مسخره‌تر از همیشه به جانم افتاده. نیمه‌شب وقتی ریحانه ازم پرسید دو سال دیگه درست تموم شد چیکار می‌کنی؟ هیچ جوابی نداشتم. ارشد؟ دو سال طرح؟ خانه نشینی؟تنها که می‌شوم فکرِ آینده دو چندان می‌ترساندم‌.وقتی دید فقط آه می‌کشم و هیچ جواب درستی برای سوالش ندارم خودش قانعم کرد که بیخیال هنوز دو سال از دانشجویی‌ات مانده. بعد از فارغ‌التحصیلی غصه‌اش را بخور. خیلی سعی کردم بیخیال شوم اما انگاری نمی‌شود. فکر آینده از ه . . .

سالن انتظار

 نشستم تو سالن انتظار کلینیک و منتظرم بیمارم بیاد تا روکشش رو تحویل بدم چشمو میبندم و به این فکر میکنم که چقدر خوبه که از کل کارای دندونپزشکی فقط همین یه کار رو انجام بدم یا نه چقدر خوبه که هیچ وقت اندو هفت بالا نداشته باشم یکم زوده اگه بخوام از دستاوردهاي سال گذشته بگم هرچند همکلاسی هاي گرام تو گروه دانشکده اسم و هول آو مای فميلي نیمم رو گذاشتن و چندتا استاد هم استوری و پست کردن و حالا که از هیشکی پنهون نیست از شما هم چه پنهون که من رتب . . .

گوش دادن به لیسنینگ در آزمون آیلتس و امتحان درک مطلب در این آزمون

در ابتدای هر بخش قبل از شروع ضبط سؤالات مربوط به آن بخش را با دقت بخوانید. این به شما کمک می کند تا ضبط را دنبال کنید و پاسخ ها را مشخص کنید.پس از اتمام یک بخش بهتر است نگاهی به جلو داشته باشید و سؤالات مربوط به بخش بعدی را بخوانید تا اینکه نگران آخرین بخش باشید.
بعضی اوقات لیستی از گزینه هاي انتخاب به عنوان جواب را خواهید داشت. پاسخ هاي احتمالی ممکن است به ترتیب حروف الفبا ذکر شده و وماً به ترتیبی که شما می شنوید نیست.مراقب محدودیت هاي کلمه ب . . .

که موسم ورع و روزگار پرهیز است

به شادی احتیاج داشتم. دنبال چیزی بودم که ذهنم را درگیر چیزهاي شادی‌آور کند. بعد از ماه‌ها توی سایت‌‌هاي موسیقی ایرانی گشت زدم و به آهنگ‌هاي جدید گوش دادم. در بعضی‌ آهنگ‌ها خواننده حتی اگر بشکنی هم می‌زد محتوای ترانه چیزی جز تحقیر و لعن معشوقه نداشت. آدم‌هاي کوچکی که حاضرند به‌‌خاطر مخاطب بیشتر و ایجاد عزت‌نفس‌هاي تصنعی شکست‌عشقی‌شان را تقصیر معشوقه‌ی به‌ظاهر نامردشان بی‌اندازند. مثلا: حالم خرابه با خاطره‌هاتم بدم شاید که بعد . . .

خسته از هر چه که بود

خب احساس افسردگی زیادی میکنم
کلی فکر توی سرم میچرخه و الان هم دوسه قطره اشک چکید 
احساسی شاید بیشتر از دفعات قبل وشاید هم کمتر! اما به هرحال این
چیزی از ماهیت قضیه کم نمیکنه 
به در ودیوارای خونه نگاه میکنم ،به این زندگی که خیلی وقته مرده وحالت
یکنواخت دل مردگی به خودش گرفته 
به حوصله ای که دیگه برای تغییر نیست
به بغضی که همین حالا داره خفم میکنه
به سردرد وحشتناکی که هرلحظه انگار قراره سرم منفجرشه
خب وقتی حالم خیلی بده خودمو خفه میکنم با فرن . . .

0.678

در حالی که وسوسۀ تخته کردن درِ همه‌چیز دارد مغزم را می‌جود به آن بی‌اعتنایی می‌کنم؛ شاید دلیلش این باشد که دیشب برای اولین بار از اینکه یک دروازه‌بان شوت پنالتی تیم مقابل را دفع کرد فریاد شادی کشیدم؛ البته شکیبایی‌ام برای فوتبال دیدن چند ثانیۀ بعد ته کشید و رفتم سراغ دیدن دو اپیزود آخر فصل دوم فرندز که به‌واقع شکیبایی چندانی نمی‌طلبید. و بعد از هضم این حقیقت که خنده و شادی و شادمانی سه مقولۀ کاملاً جداگانه هستند، شب را به پایان رساندم. . . .

روستای بزرگ یا پرفسور بزرگ

 
 
1. دیروز از شدت خستگی و ترافیک اولش دچار یه سردرد شدید شدم کم کم یه ضعف بدی تمام وجودمو گرفت بعد همینجور که یه سانت یه سانت تو ترافیک جلو میرفتیم یه کامیون اومد کنارمون و دود اگزوزش رو کرد تو حلقمون. اونجا حالت تهوع هم به حالتام اضافه شد دوست داشتم سرمو از پنجره ببرم بیرون و با راننده اش یه صحبتی راجع به ماشینش داشته باشم ولی حیف که مشکل بزرگتر از این تلاشهاي کوچیکه. من آدمی بودم که تا 17 سالگی نمیدونستم سر درد چه حسی داره اصلا ولی از 17 . . .

منابع در آزمون آیلتس و نقش آن ها برای گرفتن نمره خوب

آماده شدن برای آزمون آیلتس می تواند یک تجربه دلهره آور باشد. آیا این به شما کمک می کند تا وارد دانشگاه شوید، چشم انداز شغلی خود را بهبود ببخشید یا به عنوان یک چالش شخصی دایلواین تخصص را دارد که به شما در موفقیت کمک می کند. ما چند نکته را برای شما جمع آوری کرده ایم که به شما در به حداکثر رساندن پتانسیل خود کمک خواهد کرد و این بار کمی استرس زا خواهید بود.
در هر زمان ممکن از مواد معتبر استفاده کنید.به طور منظم به ليسنينگ گوش دهید که اخبار گزارش ها و . . .

دنیای قبل از اینترنت

 گویا ما از این جهت منحصربفردیم که واپسین نمونه‌هاي یک گونۀ روبه‌انقراض هستیمچیزی نمانده تا زمانی که هیچ‌کس روی زمین یادش نیاید دنیا پیش از اینترنت چه شکلی بود. آن‌هايی که اواخر دهۀ ۱۹۷۰ به دنیا آمدند، آخرین نسلی‌اند که بدون اینترنت بزرگ شدند. جامعه‌شناسان به آن‌ها واپسین معصومان» یا مهاجران دیجیتال» می‌گویند. آن معصومیتِ» ازدست‌رفته، اگر اصلاً معصومیتی در کار بوده، چه بود؟ یک نویسنده‌ و گزارشگر کانادایی به ایامی می‌اندیشد که . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)