98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

محراب از شورانگیزطباطبایی

دانلود آهنگ جواد یساری تو که محراب نگات قبله راز منه

دانلود آهنگ محراب از جواد یساری با بهترین کیفیت + پخش آنلاین
تو که محراب نگات قبله راز منهاون دوتا چشم سیات زندگی ساز منه
Download Ahang  Javad Yasari Benam Mehrab
دانلود آهنگ جواد یساری به نام محراب با دو کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸
 
متن و ترانه آهنگ جواد یساری – محراب
تو که محراب نگات قبله راز منهاون دوتا چشم سیات زندگی ساز منهمیدونم که داغ تو روی دلم نمیمونهاون خدای مهربون ما رو بهم میرسونه
دانلود آهنگ محراب از جواد یساری  . . .

مسجد کردوبا

در خصوص چگونگی ساخت مسجد کردوبا و شاخصه های معماری آن شرح دهید.عبدالرحمن برای اینکه مسلمانان را از خیال مکه منصرف سازد در شهر (قُرطَبه ) که از حیث علوم تاج افتخاری بر سر همه شهرهای عالم بود (مسجد کُردوبا) را  بنا نمود.مورخان این مسجد را (کعبه غرب) می نا میدند. عبدالرحمن خود، معمار این مسجد بود و قصد داشت بنای جدید را به طرح و نقشه مسجد جامع دمشق، اما بزرگتر و عظیم تر از آن بسازد.این مسجد از لحاظ زیبایی و ارتفاع در آن روزگار بی نظیر بود و از سطح زم . . .

مسجدجامع چهاردرخت

این مسجد، از جمله مکان‌های مذهبی مهم و مورد توجه مردم بیرجند و از آثار دیدنی استان خراسان جنوبی است که دارای دو درب ورودی است که یک درب از محل میدان به صحن مسجد راه دارد و ورودی دوم که در ضلع جنوب مسجد قرار گرفته مستقیم به شبستان ستون‌دار منتهی می‌شود.ورودی اول دارای تزئینات آجرکاری بوده و ساخت آن مربوط به اواخر دوره قاجار یا اوایل دوره پهلوی است ولی ورودی دوم که مستقیماً به شبستان می‌رسد دارای طاق جناغی و تزئینات رسمی‌بندی است و به زمان . . .

نماز خالصانه

فکرم همه‌جا هست، ولی پیشِ خدا نیست            سجادۀ زَردوز که محرابِ دعا نیستگفتند سر سجده کجا رفته حواست؟                   اندیشه سَیّالِ من ـ ای دوست ـ کجا نیست؟!از شدّتِ اِخلاصِ من عالَم شده حیران                  تعریف نباشد، ابداً قصدِ ریا نیست!از کمّیتِ کار که هر روز سه وعده                        از کیفیتش نیز همین بس که قضا نیستیک‌ ذرّه فقط کُندتر از سرعتِ نور است                  هر رکعتِ من حائزِ عنوان جهانی‌ست!این سجدۀ سهو است؟ و یا رکعتِ آ . . .

سعید

کاش که در عشق فنا می شدم راحت از این درد و بلا می شدم بر سر محراب نگاهت شبی  معتکف ذکر و دعا می شدم کاش که در موج غم روزگار  ساکن کشتی شما می شدم کاش که با جام نگاهت شبی مست و غزلخوان و رها می شدم خنده ی من تلخ تراز گریه شد با دل خونین که جدا می شدم  کاش به جای همه ی سادگی مثل شما اهل ریا می شدم زندگی ام بی سر و سامان نبود گر که منم اهل جفا می شدم #سعید_ . . .

جدال قهرمان

کتاب جدال قهرمان دیوید گریم استون رضوانه سیدعلی انتشارات محراب قلم
کتاب جدال قهرمان : مأموریتی در جدال با شرایط سخت، شرایط ننگ…
 
کتاب جدال قهرماننویسنده : دیوید گریم استونمترجم : رضوانه سیدعلیانتشارات محراب قلم
خلاصه:
دسیموس و دوستش به طریق مشکوکی یده می شوند و به محل دور از خانه شان منتقل گشته و زندانی می گردند.آنها کم کم متوجه می شوند که اربابان آنها را برای بردگی می برند بردگانی که باید با مسابقه و مبارزه با همدیگر وک تک زدن هم، دیگر . . .

حافظ

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنندچون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنندمشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرستوبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند . . .

سالروز شهادت سومین شهید محراب آیت الله دستغیب

 
سید عبدالحسین دستغیب شیرازی (۱۲۹۲-۱۳۶۰ش) مجتهد شیعه، شهید محراب، امام جمعه شیراز . شهرت او بیشتر به سبب درس اخلاق و کتاب‌های فراوان اخلاقی او است. گناهان کبیره، قلب سلیم، داستان‌های شگفت از جمله آثار سید عبدالحسین دستغیب است. او در مبارزات انقلاب اسلامی نقش فعالی داشت و پس از انقلاب به امامت جمعه شیراز منصوب شد. در آذر ۱۳۶۰ش، پس از اقامه نماز جمعه در یک حمله تروریستی انتحاری توسط یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق مشهور به منافقین به شهادت ر . . .

سرزمین همدلی

پا ییز، سرزمین همدلی ست. جایی که همه ی رنگها بی هیچ فخری بر یکدیگر، همدلانه نفس می کشند . هر سپیده دم، برگها، وضو می گیرند به زلال شط شبنم ها. دست قنوتشان رو به افق عشق ست در محراب عاشقی. به موسیقی نسیمی به رقص درآیند تا درختان نیمه عریان محزون را به خنده وادارند. می رقصند تا آخرین رمقشان.  . . .

مرا بپبچ در تاب گیسوانتمرا ببند در کویر پر ستاره اتمرا در این کوچه های غربت رها مکنمرا با نوای پرندگان کوچرو هم صدا مکنمرا در محراب مهرت بدرود مگومرا با چشمانت از حزن جهان رها کنمرا در آتش ظلمات با ستاره ها تقسیم مکنتو را من دوست دارم در انحنای تاریکی هادر پیچ و تاب دردهادر خیابانی که برگ های رنگ پریده پاییزی اش قدیمی استنگاه کن چشمان آسمان هم لغزیدوقتی ابرهایش سرخ و بارانی استمهدی شهریاری . . .

سید علی

اگر از تبار علی(ع) باشم،
باکی ندارم که در محراب بمیرم؛
قصه، قصه ی خرید است؛
چند روز پیش پهباد را زدند
گفت:
ما فرستادیم، خواستیم صلح کنیم؛
دوست دارم با تو علی باشم، سید علی. . . .

طاغوت اقتصادی

.
" طاغوت اقتصادی مهمتر و خطرناکتر و ویرانگرتر و فساد انگیز تر و حیله باز تر و باقدرت تر از طاغوت ی است و تزویر و نفاق و ریای او بسی بیشتر و در همرنگ نمایی استاد تر و در بهره جویی از دین و شعائر دینی و مسجد و محراب پخته تر است."  محمد رضا حکیمی گزارشی درباره جلد سوم تا ششم الحیاة . . .

دلایل اهمیت اربعین در فرهنگ اسلامی/ در نخستین اربعین (ع) چه گذشت؟ امیر علی حسنلو زنجانی

مرحوم شهید محراب قاضی طباطبایی بر این باور قطعی است که سر مبارک امام حسین(ع) در روز اربعین به پیکر پاک امام حسین(ع) ملحق شد، این خود بهترین دلیل بر حضور اهل بیت(ع) در روز اربعین بر سر مزار امام حسین(ع) در کربلا می‌باشد. . . .

نماز . . .

نماز بی ریا فکرم همه‌جا هست، ولی پیشِ خدا نیست سجادۀ زَردوز که محرابِ دعا نیست
گفتند سر سجده کجا رفته حواست؟ اندیشه سَیّالِ من ـ ای دوست ـ کجا نیست؟!
از شدّتِ اِخلاصِ من عالَم شده حیران تعریف نباشد، ابداً قصدِ ریا نیست!
از کمّیتِ کار که هر روز سه وعده از کیفیتش نیز همین بس که قضا نیست
یک‌ ذرّه فقط کُندتر از سرعتِ نور است هر رکعتِ من حائزِ عنوان جهانی‌ست!
این سجدۀ سهو است؟ و یا رکعتِ آخر؟ . . .

خدایی ملانصرالدین

غلام سیاه پر طمعی روزی در پائین محراب مسجد كه اتفاقا ملا در آن مناجات میكرد ناگهان پرسید: خدایا هزار سال در نظر تو چقدر است؟
ملا گفت: ای بندهً من حكم یك ثانیه را دارد.
غلام باز هم پرسید: ده هزار دینار در نظرت چقدر است؟
ملا گفت: ای بندهً من مانند یك دینار.
غلام گفت: پس این یك دینار را برای من اعطاً فرما.
ملا جواب داد: یك ثانیه صبر كنO:-) . . .

حریر نور

 ز دریای نگاهت من دُر نایاب می گیرمحریر نور گویی از رخ مهتاب می گیرمچنان در سینه بی تاب است دل از آتش عشقتکه از چشمان خود هر شب گلاب ناب می گیرمعجب سودای شیرینیست این رویای روح افزابه آغوشم تو را شبها اگر در خواب می گیرمگوارای نگاهت باد ای جبریل شعر منغزلهای روانی را که از محراب می گیرممن آن آواره ی راهم که از خوش باوری اینجاسراغ خانه ی آباد از سیلاب می گیرمنظر بر وسعت دریاست واسع را و می دانمز سستی های خود جا در دل مرداب می گیرم#سید_علی_کهنگی  . . .

حرير نور

 ز دریای نگاهت من دُر نایاب می گیرمحریر نور گویی از رخ مهتاب می گیرمچنان در سینه بی تاب است دل از آتش عشقتکه از چشمان خود هر شب گلاب ناب می گیرمعجب سودای شیرینیست این رویای روح افزابه آغوشم تو را شبها اگر در خواب می گیرمگوارای نگاهت باد ای جبریل شعر منغزلهای روانی را که از محراب می گیرممن آن آواره ی راهم که از خوش باوری اینجاسراغ خانه ی آباد از سیلاب می گیرمنظر بر وسعت دریاست واسع را و می دانمز سستی های خود جا در دل مرداب می گیرم#سید_علی_کهنگ . . .

پیر و کودک و ازدواج

بسم الله الرحمن الرحیم
دلم در خون شناور شد
صدا در سینه ام گم شد
گلو از سرب لبریز  و
سرم بر دار واعظ شد
#
چه در زندان 
چه در ساحل
چه در بزم و
چه در مهمانی واعظ
.
چه در محراب یک مسجد
چه در کرسی درس فیلسوف عاقل بالغ
اگر دیدی 
که دختی،
کودکی معصوم و بازیگوش
زفقر علم و دانش،
.
اگر یک دختری باشد 
عروس هجله یک نره پیر ظالم فرتوت
تو می مانی و وجدانی
که
از روح جوانمردی و انسانی
تهی گشته
(مرتضی متقیان)
تیری در بغل
به که پیری در بغل
(نقل مفهوم از سعدی)
  . . .

دیوارهای مرز

مندر جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستمکه از تراکم اندیشه های پست تهی باشدبا من رجوع کنبا من رجوع کنبه ابتدای جسمبه مرکز معطر یک نطفهبه لحظه ای که از تو آفریده شدمبا من رجوع کنمن ناتمام مانده ام از توکنون کبوتراندر قله های هایمپرواز میکنندکنون میان پیله لبهایمپروانه های بوسه در اندیشه گریز فرو رفته اندکنونمحراب جسم منآماده عبادت عشق استبا من رجوع کنمن ناتوانم از گفتنزیرا که دوستت میدارمزیرا که دوستت میدارم حرفیستفروغ فرخزاد . . .

خم ابرو

درنمازم خم ابروی تو با یاد آمد       حالتی رفت که محراب به فریاد آمد ازمن اکنون طمع صبر ودل و هوش مدار       کان تحمل که تو دیدی همه برباد آمد باده صافی شد و مرغان چمن مست شدند       موسم عاشقی و کار به بنیادآمد بوی بهبود ز اوضاع جهان می شنوم       شادی آورد گل و باد صبا شاد آمد ای عروس هنر از بخت شکایت منمای     حجله حسن بیارای که داماد آمد دلفریبان نباتی همه زیور بستند        دلبر ماست که با حسن خداداد آمد زیر بارند درختان که تعلق دارند       ای . . .

مسجد جُیوشی‌

اولین‌ مسجد ـ مقبره‌ از دوره فاطمیان‌ (حک: 297ـ567) در قاهره‌. این‌ مسجد در مشرق‌ قاهره‌، در ناحیه جَبَل‌ مُقَطَّم‌، واقع‌ است‌ . نام‌ آن‌، طبق‌ کتیبه مرمرینی‌ در مدخل‌ بنا، از اسم‌ سازنده‌اش‌، امیرالجیوش‌ بدرالجمالی‌(متوفی‌ 487)، وزیر مسیحی‌ مستنصر فاطمی‌، گرفته‌ شده‌ و بر اساس‌ همان‌ کتیبه‌، مشهدالجیوشی‌ نیز خوانده‌ شده‌ است‌ (سعاد ماهرمحمد). در جانب‌ چپ‌ محراب‌، قبری‌ هست‌ که‌ مردم‌ آن‌ را مدفن‌ بدرالجمالی‌ می‌دانن . . .

شعر مهدوی

 
شعـــــــــــر مهــــــــــــدوے
دلم قرار نمی گیرد از فغان بی تو
سپند وار زکف داده ام عنان بی تو
ز تلخ کامی دوران نشد دلم فارغ
زجام عشق لبی تر نکرد جان بی تو
چون آسمان مه آلوده ام زتنگ دلی
پراست سینه ام از انده گران بی تو
نسیم صبح نمی آورد ترانه شوق
ســــر بهــار ندارند بلبـلان بی تو
لب از حکایت شبهای تار می بندم
اگر امان دهدم چشم خونفشان بی تو
چو شمع کشته ندارم شراره ای به زبان
نمی زندسخنم آتشی به جان بی تو
ز بی دلی و خموشی چو نقش تصویرم
نمی . . .

دو بیتی

دوطاق ابرویت محراب دینم                                 فدای چشم تو ای نازنینمعبادت می کنم عمری بسویت                                  گرا یک لحظه ای ماهت ببینم                           ***بیا ای همدم و راز و نیازم                                بیا ای مونسم ای همنوازمبیا بی تو که روزم تار گشته                                 بیا ای عشق من ای سرونازم                           ***غزل گویم برای چشمت ای یار                                        به امید وصال و روز دیدارندانستم تو . . .

رمضان، ماه خدا و میهمانی خدا، ماه بهار قرآن، ماه لیلة‏القدر و پاکی و تعالی انسان{1)

رمضان، ماه خدا و میهمانی خدا، ماه بهار قرآن، ماه لیلة‏القدر و پاکی و تعالی انسان. رمضان، ماه برکت، رحمت، مغفرت، توبه، انابه، صبر و مواسات. رمضان ماه تقوا و طهارت و رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن است. رمضان، ماه علی(ع) آن مقتدای عدالت و انسانیت است که نماز خون و شهادت در محراب عشق را برای اولین بار به یادگار گذاشت. در روایات رسیده از معصومان(ع) نام‏ها و اوصاف بسیاری برای ماه رمضان آمده است، که نام‏های یادشده بخشی از آن به شمار می‏آیند.(1) لطفا . . .

یلدا کجا و شام فراق کجا

خوش به حالش؛ حتما شب فراق دوست را ندیده است که می گوید یلدا» درازترین شب سال است! آن که از رحیل یار به سوگ ننشسته باشد، شام فراق» چه داند؟! حتما در حوالی کوچه ی تشویش در انتهای بن بست فراق، یک نیستان ناله از نایش نچکید و روبرویش راه دشوار تا محراب دوست را ندید که از بلندی یلدا حرف میزند.حتما در خلوت شب های سرد و‌ طولانی فراق، بی قرار، دیوان خوان قصیده و غزل های آرمیده در نگاه آخر دوست نبود؛ که حرف خزان و شب آخر طولانی اش را میزند! راستی ما حتی . . .

غزلي تفته از بهرام باعزت

هــــــــــــوس زلف تو دارد  دل ِ  از قید رهادل  صـــــــــــــیاد مبادا  ز  دل  صید   رهابگســـــــلد حلقه ی محراب و نیاز از دل  ماگـــــر شود روزی از ابروی تو این قید رهاتویی عیدانه ی هر لحظه  به  نوروزِ  جهانكـــــه مبادا به جهان لحظه ای  از عید  رهابا تو  و یاد  تو  در بی كســــــی   و دلتنگیخرّم  آنی كه شد ازعَمْر و هـم  از زید  رهاخوش به آهنگ غمت رقص و سماعی دارددل كه  شد  از طربِ  زهره  و  ناهید  رهالاله گر خواهد و گر نه به دلش داغی . . .

از تو يك گلوله مي خواهم

از تو یك گلوله می خواهمبه خشمتا مهربانی ات را دیگر به خاطرم نیاوَرَدو لبخندهایتبعد از اینروزگارم را سیاه نكنداز تو یك كلمه می خواهمكه آواركندهر چه ساخته ام راآن چنان كه دیگرامیدی به دوباره ساختنش نباشداز تو یك خداحافظی می خواهمبی هیچ امیدِ دیداریتا دست از پایِ انتظار، درازترهر شب از محرابِ خدابه آغوشِ شیطان نگریزم!((روشنک آرامش)) . . .

مسجد جامع دمشق

در خصوص شاخصه های معماری مسجد جامع دمشق به اجمال شرح دهید.مسجد جامع دمشق میان سال های 88 و 96 هجری به دستور (ولیدبن عبدالملک) خلیفه اموی در محل (معبد ژوپیتر) که کلیسای یحیی در آن درست شده بود یکی از قدیمی ترین مساجد این دوره است.این مسجد با حیاطی مستطیل شکل به اضلاع 160 در 100متر و رواق های دو طبقه و ستون ها و جرزهای اطراف آن شبیه به حیاط داخلی مسجد ایا صوفیه در استامبول است.شبستان مسجد با ستون های مرمر و سه ردیف تالار موازی و سقف گنبدی شکل و چهار محرا . . .

نت‌های آبی

شبیه سایه‌ای آبی، کسی در آسمان گم بودولی از بودنش موجی درونم در تلاطم بود.روان زمزمی روشن‌تر از کوثر؛ پس از بارانزلال چشمه‌ای آبی‌تر از چشمان قم بودهلال روشن لبخند از این حس پرده برمی‌داشتنه اما! آسمان یک جا از این حس در تبسم بود!زمینی؛ آسمانی؛ من نمی دانم؛ ولی شایدخدابانوی بی‌همتای عشق از جنس مردم بود.وجودش واقعیت را به فرق بودنم می‌کوفتخیال خالی خود» در سراپایم. توهم بود.برای مرد تاریکی در این صحرای بی‌حاصلحضورش خوشه‌ای نور . . .

پاورپوینت مسجد و مدرسه آقابزرگ

مسجد آقابزرگ مسجد و مدرسه‌ای بزرگ در کاشان، منسوب به ملا مهدی نراقی ملقب به آقابزرگ که به هزینه مردی نیکوکار به نام حاج محمدتقی خانبان و پسرش در نیمه قرن ۱۳ق، مقارن با دوران پادشاهی محمد شاه قاجار (متوفی ۱۲۶۴ق) ساخته شده است.این مسجد و مدرسه در محدوده تاریخی و بافت قدیمی شهر، مجاور بقعه خواجه تاج‌الدین و در محله‌ای به همین نام بنا گردیده و در خیابان آقابزرگ، منشعب از خیابان فاضل نراقی واقع است و از نظر استواری هنوز وضع مطلوبی دارد.ساخ . . .

بی‌نیازی جستن از غیرخدا

حضرت آیت ا. دستغیب(ره) می‌فرمودند: روز اول ماه که می‏خواستم شهریه طلاب را
واریز کنم، پول‌ها را شمردم و متوجه شدم که یازده هزار و پانصد تومان آن کم است. من
در بازار افراد ثروتمند آشنا سراغ نداشتم و اگر هم سراغ می‏داشتم بنایم بر آن نبود
که از کسی تقاضا کنم. در اتاقم تنها نشسته بودم؛ عرض کردم: خدایا! خودت می‏دانی بنا
ندارم به سوی غیر تو دست دراز کنم و حال هم امید و اطمینانم به توست. لحظاتی بیش
نگذشت که درب منزل را زدند. یک نفر برای حساب وجوهات . . .

غير شيدايي مرا داغي به پيشاني نبود.

غیر شیدایی مرا داغی به پیشانی نبودمن‌که پیشانی نوشتم جز پریشانی نبودهمدمی ما بین آدم‌ها اگر می‌یافتمآه من در سینه‌ام یک عمر زندانی نبوددوستان رو به رو و دشمنان پشت سرهرچه بود آیین این مردم مسلمانی نبودخار چشم این و آن گردیدن از گردن‌کشی‌ستدسترنج کاج‌ها غیر از پشیمانی نبودچشم کافرکیش را با وحدت ابرو چه کار ؟کاش این محراب را آیات شیطانی نبودمن‌که در بندم کجا ؟ میدان آزادی کجا ؟کاش راه خانه‌ات این‌قدر طولانی نبود ع . . .

بازار مبل شیراز

بازار مبل شیراز
تغییر سبک زندگی ها در چند سال اخیر باعث شده که افرادی که در خانه های ویلایی یا آپارتمانی و با هر متراژی که زندگی می‌کنند وسایل جدیدتری را جایگزین پشتی های قبلی کنند و برای سالن پذیرایی خود از مبلمان در سبک های مختلف استفاده می کنند و علاقه مردم به این سبک مبل ها و استفاده از مبل ها باعث شده که تولید کنندگان در این زمینه تنوع زیادی به خرج دهند و شما با هر سلیقه ای که بخواهید خرید مبلمان را انجام دهید می‌توانید به فروشگاه ها . . .

قبله

تعیین جهت قبله
س۲۸. خواهشمندیم به سؤالات زیر پاسخ فرمایید:۱ .به استناد بعضی از کتاب های فقهی، گفته شده که معمولاً در روزهای هفتم خرداد و بیست و پنجم تیر(۱) آفتاب به طور عمودی بر کعبه می تابد. آیا در این هنگام، تشخیص جهت قبله با نصب شاخص در زمانی که صدای اذان مکه بلند می شود، امکان دارد؟ اگر جهت قبله در محراب مساجد با جهت سایه شاخص اختلاف داشت، کدام یک صحیح تر است؟۲  .آیا اعتماد بر قبله نما صحیح است؟
ج. اعتماد بر شاخص یا قبله نما در صورتی که موجب . . .

لبیک میگوئیم در حالی که؟؟؟؟؟

حسین فریاد می زند: "هل من ناصر ینصرنی؟"و من درحالی که نمازم قضا شده است می گویم:لبیک یاحسین! لبیک.حسین نگاه می کند لبخندی می زند و به سمت دشمن تاخت می کند.و من باز می گویم:لبیک یاحسین!لبیک.حسین شمشیر می خورد من سر مادرم داد می زنم و می گویم:لبیک یا حسین!لبیک.حسین سنگ می خورد، من در مجلس غیبت می گویم:لبیک یا حسین! لبیک.حسین از اسب به زمین می افتد عرش به لرزه در می آید و من در پس نگاه هایحرامم فریاد میزنملبیک یا حسین ! لبیک.حسین رمق ندارد باز فری . . .

رمان پسر حاجی پی دی اف

رمان پسر حاجی یک رمان عاشقانه و مذهبی به قلم پریا قاسمی میباشد. شما میتوانید جهت دانلود رمان پسر حاجی با لینک مستقیم و فرمت pdf به صورت رایگان از وبسایت هیلتن استفاده کنید.
خلاصه و دانلود رمان پسر حاجی
داستان در رابطه با پسری به نام محراب، دردانه ی حاج بابا جانش است که میان خواسته ها و عقایدش دچار اشتباهاتی میشود و راهی جز ریاکاری را نمیتواند انتخاب کند. سمت و سوی دیگر قصه، داستان دختری موفق با یک زندگی آرام است که بر پایه ی قوانینی نا نوشته . . .

انواع طرح فرش ایرانی را بشناسیم

فرش ایرانی از دیرباز جایگاه برجسته‌ای در میان هنرهای ایرانی دارد و در جهان به عنوان نماد هنر ایرانی شناخته می‌شود. فرش دستبافت ایرانی در هر منطقه‌ای از ایران با شیوه خاصی بافته می‌شود و طرح و نقشش متفاوت است. طرح‌های فرش ایرانی تنوع زیادی دارد و از این رو اعتبار خاصی به هنر فرش‌بافی در ایران بخشیده است. در این مقاله با انواع طرح فرش ایرانی به طور مختصر آشنا می‌شویم.طرح فرش ایرانی بر اساس تقسیم‌بندی شرکت سهامی فرش ایران به 19 . . .

دانلود رمان پسر حاجی pdf با لینک مستقیم

رمان پسر حاجی یک رمان عاشقانه و مذهبی به قلم پریا قاسمی میباشد. شما میتوانید جهت دانلود رمان پسر حاجی با لینک مستقیم و فرمت pdf به صورت رایگان از وبسایت هیلتن استفاده کنید.
خلاصه و دانلود رمان پسر حاجی
داستان در رابطه با پسری به نام محراب، دردانه ی حاج بابا جانش است که میان خواسته ها و عقایدش دچار اشتباهاتی میشود و راهی جز ریاکاری را نمیتواند انتخاب کند. سمت و سوی دیگر قصه، داستان دختری موفق با یک زندگی آرام است که بر پایه ی قوانینی نا نوشته . . .

لوط رباط کریم

.دیروز به مزار حضرت لوط علیه‌السلام شدیم. برای من جای شگفتی داشت که این نبی مکرم در رباط کریم صاحب مزار است. متحیر گوشه‌ای نشستم و قرآن را جست‌وجو کردم مگر از او نشانه‌هایی در آیه‌ها ببینم. زنش نیز در میان لوطیان شنیع‌کار به قعر جهنم رفت. این را خلاصةالاخبار نوشته بود. من نمی‌دانم سرگروه آن چندین فرشته که سوی حضرت ابراهیم علیه‌السلام آمده بودند که بود. آن‌قدر دیدم که جناب جبرائیل برای اجرای عذاب آمده بود، اسرافیل برای مژده اسحاق‌دار شد . . .

کتاب دختر پیامبر

بسم الله الرحمن الرحیم 
کتاب فاطمه دختر پیامبر 
یکی دیگر از آثار تاریخی حضرت استاد آیت الله جاودان حفظه الله است
 در آن به بیان مختصری از زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و داستان های مربوط به غصب فدک و شهادت آن بانوی بزرگوار پرداخته میشود 
از ویژگی های این کتاب ، تحقیق تاریخی-تحلیلی در رابطه با محل دفن ام الائمه علیهم السلام است که در بین احتمالات موجود در روایات از جمله بقیع ، منزل جناب عقیل ، بین منبر و محراب و بین منبر و روضه نبوی . . .

ناقوس کلیسا

میدانم میدانم میدانمروزی این ناقوس به صدا در خواهد آمد و تو کنار او‌ایستاده ایو من خیره به دستان گره کرده شما و به لبخند های هرچند تصنعی و سری که به احترام برای مهمانان خم میشودمیدانم و ایمان دارم روزی زنگ این ناقوسمن را از خواب بیدار میکند و در آغوش هم میرقصید و صدای دستهایی که برای شما زده میشود و لبخندهایی که به رویتان گشادهمیشوداین روز میرسد و من همان شب به آهنگ مسخره حلقهمجید خراطها گوش خواهم سپرد و تکه تکه های خاطراتم را دور خواهمریخ . . .

شعر سرود کاشان .

از تپّه های سیلکتا کویر مرنجاباز ارگ با شکوه جلالیتا سلیمانیّه ی پر آباز قتلگاه امیرتا خانه ی سهرابشهر نمایه های درخشانکاشان***ای زادگاه محتشم و فیضوی خاستگاه کلیم و مسیحاای نقشبند وجود غیاث الدّینبا نقش شاهکار کمال الملکبر قالی محراب و ترنج فریباشهر چهل هزاره ی انسانکاشان***ای پایتخت شعر و ادبفقه و ریاضی و حکمتمردان و ن سخندانتبا حمیّت و همّتبسیارنقّاش و شاعر و فنّاناز تو برده نسبشهر شعر و ادب***ای در تو اردهال قداستوی در تو بدر هلالای . . .

روح ابوذری در وجود شریعتی موج می‌زد

در وجود شریعتی، روح ابوذری موج می‌زد تا جایی که کمترین سودی را در تمام ابراز عقایدش برای خود در نظر نداشت!
ادامه مطلب . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)