98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

مدرسه دبیرستان امام سجاد دولت آباد برخوار

خرابکاری شهرداری و شورا در تغییرنام کوچه های شهر دولت آباد

از زمان شهرداری کوتاه مدت آقای فدایی ، بسیاری از نام های کوچه ها مثل غربی ها به نام هایی چون فرعی ۱و۲ و نیم فرعی تغییر یافت . ایشان این کار مسخره را از شاهین شهر به اینجا آورد و هویت کوچه ها را خراب کرد . شما فرض کنید قبلا می گفتید ما از کوچه شهید اکبر فتاحی هستیم ولی حالا باد بگویید ما از فرعی ۳ شمالی این چه مسخره بازی است که شهرداری بازهم داره ادامه میده و کسی از مردم و مسئولان نیز اعتراضی نمی کنه شهرداری دولت آباد ضمن اینکه باید اینکار را م . . .

از امام سجاد (ع) چه می دانیم؟

حضرت سجاد ( ع ) وی فرزند حسین بن علی بن ابیطالب ( ع ) و ملقب به "سجاد" و "زین العابدین " می باشد . امام سجاد در سال 38هجری در مدینه ولادت یافت.حضرت سجاد در واقعه جانگداز کربلا حضور داشت ولی به علت بیماری  و تب شدید از آن حادثه جان به سلامت برد ، زیرا جهاد از بیمار برداشته شده است و پدر بزرگوارش- با همه علاقه ای که فرزندش به شرکت در آن واقعه داشت- به او اجازه جنگ کردن نداد . مصلحت الهی این بود که آن رشته گسیخته نشود و امام سجاد وارث آن رسالت بزرگ ، یعنی ام . . .

امام سجاد(ع)

معصوم ششم(امام چهارم)امام سجاد(ع)نام:علی بن حسین(ع)نام پدر:حسین (ع)نام مادر:شهر بانو(دختر یزدگرد سوم)کنیه:زین العابدین،سجادمحل تولد:مدینة النبینحوه شهادت:به تحریک هشام بن عبد الملک مسموم شدزیارتگاه امام:قبرستان بقیع در مدینه النبیسیر حیات:بیش از بیست سال همرزم پدرسی و پنج سال دوران امامت که با ۹ نفر از خلفای اموی مقارن بود.تعداد همسران:یک زن عقدی و تعدادی کنیم فرزندان:۱۵ فرزند شامل ۱۱ پسر و ۴ دختر . . .

سخنان گوهر بار امام :

امام سجاد(ع):پسرک من! بر بلا شکیبا باش و به حقوق دیگران مکن و کسی را یاری مکن که زیان آن برای تو بیش از سود آن برای اوست.»امام سجاد(ع):حق زن این است که بدانی خدای -عزوجل- او را مایه آرامش و انس تو قرار داده و این نعمتی است از خدا بر تو.»امام سجاد(ع):حق کسی که به تو بدی کند اینست که بر او ببخشی. و اگر دانستی که بخشیدن او بد است، داد خود را از او بگیری. خدای -تبارک و تعالی- گوید بر کسی که بدو ستم رسیده باشد و دادخواهی کند گناهی نیست.»امام سجاد(ع) . . .

چهارمین همایش استانی آسیب شناسی تعزیه برگزار شد

 
چهارمین همایش آسیب شناسی تعزیه در گسترۀ استانی در مصلای جمعه حبیب آباد( چهارشنبه شب مورخ 6 شهریور 98 ) برگزار گردید.
در این مراسم _ که تعزیه خوانانی از شهرستانهای برخوار، اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، فلاورجان و لنجان، مبارکه، نجف آباد و نیز معاونت محترم ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای برخوار و خمینی شهر، مسئول بسیج هنرمندان استان و شهرستان، شوراهای تعزیه برخوار و فلاورجان و. حضور داشتند _ . . .

گزارش جلسه سر گروههای تعزیه شهرستان برخوار

جلسه توجیهی ابلاغ و امضای آئین نامه برگزاری مجالس تعزیه با حضور امام جمعه حبیب آباد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، شورای تعزیه، مسئول بسیج هنرمندان شهرستان، سرپرستان گروههای تعزیه و برخی تعزیه خوانان شهرستان برخوار در محل دفتر امام جمعه حبیب آباد، در تاریخ 26 آذر 98 برگزار شد. 
 
 
  . . .

امام محمد باقر(ع)

معصوم هفتم(امام پنچم)امام محمد باقر(ع)نام:محمد بن علینام پدر:امام سجاد(ع)نام مادر:فاطمه دختر امام حسن مجتبیشهرت:باقر(شکافنده)کنیه:ابو جعفرمحل تولد:مدینه منورهزمان تولد:اول یا سوم رجب سال ۵۷ هجریمزار آن امام:قبرستان بقیع در مدینهسیر حیات:سه سال و شش ماه همراه با جد بزرگوارش امام حسین(ع)سی و چهار سال و ۱۵ روز با پدرش امام سجاد(ع)نزدیک به بیست سال امامت در حالیکه خلفای بنی امیّه و بنی عباس حکومت می نمودند.تعداد فرزندان:۷ فرزندان . . .

برگزاری جشن پیامبر بخشش» درون دولت آباد

تو این مراسم هنرمندان ری با دف نوازی و مولودی خوانی میلاد آستان پیامبر(ص) را جشن می گیرند. مسکن نزاکت دولت آباد داخل شهرری، فلکه مقدمه دولت آباد، خیابان دهخدا، برزن شهید دریابیک، کوچه شهید رمضانی واقع شده و شرکت داخل این سنت برای یکسره آزاد است. . . .

پیشنهادی به شهرداری جهت پارک مسخره معلم

در تصاویر می بینید و خودتون هم شاهدعینی هستید که در این چند سال عملا شهرداری پارک معلم را رها کرده و این پارک داره تبدیل به یک زمین بایر میشه . با توجه به اینکه منطقه ما منطقه ای خشک و کم آب هست باید شهرداری در طرح های خودش این مطلب را در نظر بگیره . پیشنهاد من اینه که کل پارک  درخت توت کاشته بشه تا مردم در اردیبهشت بجای اینکه تو خیابونها دنبال توت باشند بروند در پارک.  درخت توت درختی است که هم رشد خوبی داره و هم استقامت خوبی در مقابل بی آبی داره . . .

کلاه گشاد بر سر مردم برخوار!

چند وقت پیش تو اخبار دیدیم که شورای اسلامی شهر دولت آباد برای احداث پل هوایی روی تقاطع رینگ چهارم اصفهان با جاده دولت آباد با شهرداری اصفهان به توافق رسیده و شهرداری اصفهان قول داده که در این محل پل هوایی یا زیر گذر احداث کند .من از کل مسیر که در پنج پست قبلی نقشه اش را گذاشتم ،بازدید کردم. از تقاطع میدان تاکسیرانی تا ان شهر  این مسیر چهار تقاطع  به شرح زیر می خورد . (روی هر گزینه کلیک کنید)
۱- میدان تاکسیرانی یا تقاطع با جاده دولت آباد
۲- تق . . .

امام سجاد (ع) و تحریفات مربوط به ایشان در آثار شهید مطهری

در این مقاله مختصر تلاش شده است که دیدگاه ها و مطالبی که ایشان درباره امام سجاد علیه السلام در آثار خود به آنها اشاره کرده است، جمع بندی و ارائه شود.الف) عبادت و مناجات امام سجاد علیه السلام1. طاووس یمانی می گوید:حضرت علی بن الحسین علیه السلام را دیدم که از وقت عشا تا سحر به دور خانه خدا طواف می کرد و به عبادت مشغول بود. چون خلوت شد و کسی را ندید، به آسمان نگریست و گفت:خدایا! ستارگان در افق ناپدید شدند و چشمان مردم به خواب رفت و درهای تو بر روی در . . .

امام زین العابدین (ع) کی شہادت

امام زین العابدین (ع) کی شہادتحضرت امام سجاد (ع) شیعہ عقائد کی روسے چھٹے معصوم اور شیعوں کے چوتھے امام ہیں۔ آپ (ع) سرکار سید الشہداء امام حسین (ع) کے فرزند ارجمند ہیں۔ آپ کو علی بن الحسین کہا جاتا ہے۔ آپ کا نام نامی علی بن الحسین اور لقب "سجاد" اور "زین العابدین" مشہور ہیں۔ آپ 5/ شعبان سن 38 ھج ق کو مدینہ منورہ میں پیدا ہوئے۔ آپ کے والد گرامی حسین بن علی (ع) اور مادر گرامی شہر بانو ہیں۔ آپ خاندان عصمت و طہارت، وحی و نبوت،۔۔۔۔ . . .

وہی ہیں سچے عزادار سیدسجاد

وہی ہیں سچے عزادار سید سجاد
جو زندہ رکهتے ہیں آثار سید سجاد
مرے قریب نہیں آتا  اب مرض کوئ
میں جب سے  ہو گیا بیمار سید سجاد 
بهڑکتے شعلوں میں عابد نے جو کئیے سجدے
وہی بتائینگے معیار سید سجاد
ادامه مطلب . . .

بوته زار خاکشیر روی گنبد امامزاده نرمی

خدا لعنت کند من را اگه بخواهم ذره ای بی احترامی به ساحت مقدس امامزاده ابراهیم و امامزاده اسماعیل علیهماالسلام بکنم .روی سخن من با آن پیمانکار بی تعهدی است که این گنبد را ساخته .در دو مطلب قبلی در مورد کاشی کاری گفتم . دیروز دیدم روی گنبد پر از خاکشیر شده این یعنی چه ؟ ! . . .

السلام علیک یا سید الساجدین

حضرت علی بن الحسین ، ملقّب به سجّاد و زین العابدین، روز پنجم شعبان سال 38 هجرى یا 15 جمادى الاولى همان سال، در مدینه دیده به جهان گشود.حضرت سجّاد (ع) پدری چون حسین دارد و مادرش دختر یزدگرد پادشاه ایران است.او سه سال پیش از شهادت امام على (علیه السلام) متولّد گردید، وقتى دیده به جهان گشود، جدّش امیرمؤمنان (علیه السلام) در خطِّ جهادِ جنگِ جمل، غرق گرفتارى بود و از آن پس با پدرش امام حسین (علیه السلام) در محنت و گرفتاریهاى فراوان او شریك بود.امام سجّ . . .

زتدگی نامه امام

علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالبمشهور به امام سجاد(ع) و امام زین‌العابدین(ع)، چهارمین امام شیعیان و فرزند امام حسین(ع) است و بنا بر قول مشهور، در سال ۳۸ق متولد شده است. بر این اساس، وی بخشی از حیات امام علی(ع) و نیز دوران امامت امام حسن مجتبی(ع) و امام حسین(ع) را درک کرده است. اما بنابر روایات دیگر، تولد امام چهارم شیعیان، حدود سال ۴۸ق دانسته شده است.نام و نسب مادر علی بن الحسین، از مسائل اختلافی است؛ شیخ مفید نام مادر وی را شاه‌ن، دخت . . .

کانال تعزیه سنتی حبیب آباد

تعزیه سنتی حبیب آباد برخواراولین کانال تعزیهبا 3 سال فعالیت در زمینه تعزیه حبیب آبادگروه تعزیه خوانی استاد تعزیه ایرانمرحوم نبی الله فقیه حبیب ابادی
تصاویر،ویدیو ،صوتی از دهه۵۰ تا کنون
کانال تکیه سیدالشهداوابوالفضل العباسTAZEAHABIBABAD@کلیک کنید
  . . .

صحرا قاسمعلی یا صحراخوشی بالا ؟۱

شهرداری دولت آباد یک تابلو زده نزدیک دانشگاه علوم قرآنی و زده صحرا قاسمعلی .این چند روز هم یک بنر همانجا زده و در نوشته هاش نشان داده اینجا صحرا خوشی بالا است معلوم شد اسم اینجا را گتره ای  و من درآوردی گذاشتند . . . .

چگونه امام سجاد علیه السلام 35 سال تشیع را حفظ کرد؟

 
این سوال حقیقتا در ذهنها هست . که چگونه امام سجادعلیه السلام در ان دوران خفقان و جور و ستم بنی امیه توانست مکتب جد خود و تشیع را چنان حفظ نماید. که بعد از او هزاران رهرو و پیرو بدنبال امام باقر و امام صادق علیهما السلام حرکت کنند .
به نظر این حقیر دو امر بسیار عالی و تاثیر گذار در زندگی حضرت زین العابدین علیه السلام وجود داشت . که قابل الگو گیری و برای تمام شیعیان بویژه مبلغان و طلاب درسی بسیار نورانی می باشد:
1- امام سجاد علیه السلام 35 سال ب . . .

پاورپوینت بررسی و معرفی سبک معماری اصفهانی - 117 اسلاید

پاورپوینت بررسی و معرفی سبک معماری اصفهانی - 117 اسلاید
فهرستخصوصیات معماری اصفهانیبناهای دوره اول شیوه اصفهانیمسجد شاه ولی تفتمسجد و ه شاه ولی تفتکاخ چهل ستون قزوینپلان کاخ چهل ستون قزوینمقطع کاخ چهل ستون قزوینمیدان نقش جهانپلان میدان نقش جهانپرسپکتیو میدان نقش جهانمسجد شاه یا مسجد جامع عباسی
پلالن مسجد شاه اصفهانمقطع مسجد شاه اصفهانورودی مسجد شاه اصفهانمسجد شیخ لطف اللهپلان مسجد شیخ لطف اللهنمای مسجدکاشیکاری مسجد شیخ لطف اللهخ . . .

پیشگویی پیام رسان کربلا ، مهری کیانوش راد ، اهواز

پیشگویی پیام رسان کربلا
امام سجاد چشمش بر پیکر غرق به خون پدرش ، عموزاده ها و برادر ها افتاد. ناله ای بلند سر داد. زینب هراسان خود را به او
 رساند ، دلداریش داد  و از او خواست شکیبایی پیشه کند .
امام سجاد با اندوه گفت: چگونه شکیبایی کنم ، در حالی که همه ی عزیزان خود را غرق در خون ، بر خاک می بینم.
زینب با همه ی توان سعی کرد ؛ اندوه ش را کنترل کند . به یادگار  برادرش گفت:
عزیز دلم ، یادگار برادرم ، اندوه به خود راه نده. این واقعه ای بوده که از گذ . . .

قالیشویی ماژیک شعبه دولت آباد

قالیشویی در دولت آباد
قالیشویی دولت آباد |  قالیشویی یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش از خانه تکانی و شست وشوی لوازم منزل است که با سختی های خاصی هم همراه می باشد. شست و شوی فرش و قالی علاوه بر زمان بر بودن و نیاز داشتن به فضای لازم و کافی، نیازمند تخصص نیز می باشد. در این مقاله قصد معرفی قالیشویی در دولت آباد را برای حل مشکل شما داریم.
خدمات قالیشویی در دولت آباد
۰۲۱۶۶۹۲۰۶۵۶برای ثبت سفارش کلیک کنید
قالیشویی ماژیک در محله دولت آباد همراه شماست
. . .

sajad

 هرکس انسان گرسنه‌ای را طعام دهد خداوند او را از میوه‌های بهشت اطعام می‌نماید و هر که تشنه‌ای را آب دهد خداوند از چشمه گوارای بهشتی سیرآبش می‌گرداند و هرکس ‌ای را لباس بپوشاند خداوند او را از لباس سبز بهشتی خواهد پوشاند. امام سجاد (َع) به وسیله عقل ناقص و نظریه‌های باطل و مقایسات فاسد و بی‌اساس نمی‌توان احکام و مسایل دین را به دست آورد؛ بنابراین تنها وسیله رسیدن به احکام واقعی دین، تسلیم محض می‌باشد؛ پ . . .

پاورپوینت پیمان سعد آباد

این پاورپوینت در 20 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی و اسلاید بندی شده است  در این پاورپوینمت مطالبی از نقشه انگلیس پس از انقلاب کبیر،عوامل زمینه ساز پیمان سعد آباد،کشور های عضو پیمان سعد آباد،اهداف پیمان موفقیت دولت انگلیس در پیمان سعد آباد،مفاد عهد نامه پیمان سعد آباد و سایر مطالب مفید و ارزنده از معتبرترین منابع تاریخی در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شمکا عزیزان را جلب نماید
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کنید . . .

فرزندان امام سجاد(ع)

در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و ابن سعد » در طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع . . .

طرح مبحث امامت و حق حاکمیت در صحیفه سجادیه

هنگامی که جامعه دچار انحراف شده، روحیه رفاه طلبی و دنیازدگی بر آن غلبه و فساد ی و اخلاقی و اجتماعی آن را در محاصره قرار داده و از نظر ی هیچ روزنه ای برای تنفس وجود نداشت، امام سجّاد (ع) توانست از دعا برای بیان بخشی از عقاید خود استفاده کند و بار دیگر تحرّکی در جامعه برای توجه به معرفت و عبادت و بندگی خداوند ایجاد کند. گرچه ظاهرا مقصود اصلی در این دعاها، همان معرفت و عبادت بوده، اما با توجه به تعابیری که وجود دارد، می توان گفت که مردم می . . .

تعداد افراد برای نامزدی مجلس در برخوار و شاهین شهر ومیمه

میانگین کشوری نام نویسی برای هر کرسی مجلس 55 نفر اعلام شد که در دو شهرستان برخوار و شاهین شهر ومیمه نیز تعداد نام نویسی برای این یک کرسی ۵۴ نفر بوده است .یعنی درست به اندازه میانگین کشوری. حالا چند تاشون تایید بشندیا نشندفعلا معلوم نیست. . . .

محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین المللی در فتح آباد

در شام ولادت کریم اهل بیت (ع) ، آقا امام حسن مجتبی محفل انس با قرآن کریم در مکان مسجد جامع فتح آباد برگزار گردید.در این محفل قرآنی که با حضور پر رنگ اقشار مختلف از اهالی فتح آباد و روستاهایمجاور و نیز مسئولین شهرستان رشتخوار برگزار شده بود ، استاد محمد حسین مطرود ،قاری بین المللی و مؤذن حرم امام حسین (ع) با تلاوت آیاتی چند از کلام وحیحضار را به فیض رساندند.لازم به ذکر است این محفل به همت ستاد نماز جمعه و پایگاه مقاومتبسیج شهید حیدری و ده . . .

رویکردهای تربیتی در سیره عملی امام سجاد(ع)

از مشکلات اساسی آن زمان هجمه های فکری و فرهنگی بود که به  اسلام وارد می شد. این هجمه ها عموما از سوی حاکمیت موجود با حمایت از گروه های فکری همسو با خود صورت می پذیرفت. یکی از این هجمه ها، انحرافات و نسبت های ناروائی بود که از سوی این جریان ها به ساحت مقدس ائمه معصومین وارد می شد. در چنین شرایطی، یکی از وظایف امام سجاد(ع) به عنوان امام زمان، تحریف زدایی از مکتب اسلام و جلوگیری از ورود انحرافات و تهمت هائی ناروا به ساحت معصومین و جعل اخبار و روایت . . .

شهادت امام سجاد(ع) تسلیت باد

امام سجاد (ع) فرمودند:خدای من کوله بارم اگر چه از توشه ی راه تهی ست انباشته از توکل که هست، اگر چه دستم از آنچه کرده است می لرزد و اگر چه موریانه های بیم استواری پاهایم را سست کرده است دلم امیدوار رحمت توست و خاطرم جمع لطف توست. خدایا برای آن که نزد تو آیم در جستجوی شفیعی بودم، واسطه ای می جستم تا مرا بحضورت بپذیری، میانجی طلب می کردم تا مرا از درت نرانی و خدایا مهربانتر از تو نیافتم. خدایا تومیانجی گری مرا در نزد خویش بکن خدایا من بال طمع متواضع . . .

دولت، معلّمان و خانواده ها برای دلپذیرتر و شادتر شدن محیط مدارس چه کاری باید انجام دهند؟

به نظر من دولت برای دلپذیر تر شدن محیط مدرسه به عقایدی که قبلا داشت باید عمل کند مثلا: دولت قبل تر شیر در مدرسه توزیع می کرد اما حالا.یا همین موضوع بنزین رابطه تقریبا موثری در محیط مدارس دارندوقتی خانواده ای نتواند کالاهای مورد نیاز خودش را تهیه کند بچه اش هم در محیط مدرسه غمگین است و همین سبب میشود محیط مدارس غمگین شود.به نظر من دولت معلمان و خانواده ها برای شادتر شدن محیط مدارس باید به خاسته های مردم توجه کنند والسلام علیکم ورحمت الله و . . .

زندگی گهربار امام سجاد (علیه السلام)

ایشان ، فرزند حسین بن علی(ع) سومین امام شیعیان جهان، مادرش شهربانویه و مشهورترین لقبش زین العابدین و سجّاد است. امام سجّاد (ع) در سال سی و هشت قمری دیده به جهان گشود و دوران کودکی خود را در شهر مدینه سپری کرد. حدود دوسال از خلافت جدش امیر مومنان (ع) را درک نمود  مدت ده سال شاهد حوادث دوران امامت عموی خویش امام مجتبی (ع) بود.  در سال پنجاه هجری به مدت ده سال در دوران امامت پدرش حسین بن علی (ع) که در اوج قدرت معاویه در ستیز و مبارزه با او بود در کنار . . .

پیشگفتار

ما دو تا از بچه های دهم ریاضی از دبيرستان ایین روشن نور هستیم که قرار است در این وبلاگ به پرسش مهر امسال با موضوع محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟ دولت ، معلمان و خانواده ها برای دلپذیر کردن و شاد تر شدن محیط مدرسه چه کاری باید بکنند؟ پاسخ دهیم. . . .

محسن آباد شهر یا روستا ؟

شنیدم بعضی ها دنبال الحاق محسن آباد به شهر دولت آباد هستند . به نظر من این یک اشتباه بزرگه .خودتون را بدبخت نکنید . البته از نظر تقسیمات کشوری هم شاید اینکار امکان پذیر نباشه .چون تنها روستای بخش مرکزیه برخواره. . . .

بیماری امام سجاد علیه السلام

امام سجاد علیه السلام در قیام خونین کربلا مدت کوتاهی - بنا به مشیت الهی - بیمار بود و پس از بهبودی، مدت 35 سال امامت و زعامت جامعه مسلمین را تداوم بخشید. این که برخی این امام همام را دائم المریض معرفی کرده اند تا آنجا که در اذهان عوام این قضیه مانده است، در حقیقت نسبت به امام چهارم علیه السلام و فداکاری های ایشان بی توجهی کرده اند. امام زین العابدین در آن هنگام به سبب بیماری در جهاد شرکت نکرد و خداوند او را برای هدایت مسلمانان نگه داشت و نسل رسول . . .

اقتشاشاتی که در ایران رخ داد

مرگ بر امریکا
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر ال سعود
در تاریخ :۱/۹/۱۳۹۸ تظاهرات بر ضد اقتشاشگران برگزار شد و ما دانش اموزان مدرسه امام علی‌(ع) از همه مردمی که حضور داشتن تشکر میکنیم
مدیر وبلاگ: مهدی حمیدی کلاس ۱۲ کامپیوتر مدرسه امام علی‌(ع) . . .

رساله حقوق امام سجاد علیه السلام

رساله حقوق امام سجاد علیه السلام : محمدحسین افشاری
معرفی:
انسان های بزرگ وظیفه شناسند و این احساس مسئولیت آنها را از دیگران متفاوت می کند. اگر می خواهی مسئولیت خود را نسبت به دنیای پیرامونت بدانی، رساله ی حقوقی امام، مجموعه ی کاملی را در اختیار تو قرار می دهد.
بریده کتاب:
حق مادرت این است که بدانی او آنگاه که هیچکس حمل کسی را بر دوش خود نمی پذیرفت تو را بر دوش خود پذیرفت و از میوه ی دلش به تو داد. آنگاه که کسی به تو چیزی از خودش نمی داد، با تمام ا . . .

سه معجزه از امام سجاد علیه السلام ********************

سه معجزه از امام سجاد ع


نطق میخواهد سخن گوید زبان لال است، لال

وصف مه را کی تواند کرد ای دل پر ملال

 
نا امید از خود مشو خاموش منشین و بزن

دست بر دامان او تا او دهد بر تو مجال

 
ادامه مطلب . . .

تقدیر و تشکر از مدیریت سابق

مدیر دبيرستان اندیشه شهر قره بلاغ جناب آقای رسولی نیا
 
سلام علیکم
به این وسیله مراتب سپاس خود را ازتلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه جنابعالی درزمینه پیشبرد اهداف متعالی مدرسه امام خمینی (ره) شهر قره بلاغ تقدیم می دارم.از درگاه ایزد منان دوام عزت وسلامت، تداوم حضور و تاثیر آن بزرگوار درراستای دستیابی به اهداف عالی آموزشی و پرورشی در دبيرستان اندیشه شهر قره بلاغ و توسعه پایدار جمهوری اسلامی ایران رامسئلت دارم.
 
مسئول وب نوشت مدرسه امام خمین . . .

سجاد شهباززاده فوتبالیست و بازیکن فوتبال | بیوگرافی سجاد شهباززاده و همسرش

سجاد شهباززاده بازیکن فوتبال را در این بخش از سایت حرف تازه با بیوگرافی کامل شخصی و ورزشی به همراه عکس های جذاب دیدنی و اخبار جدید درباره این فوتبالیست و آیدی اینستاگرام و وضعیت ازدواج و همسرش را در مشاهده کنیدمطالب جذاب . . .

شجره طیبه؛صفات منافق چیست؟

امام سجاد(علیه السلام):سوال شدازتمام دستورهای دین, فرمودند:حق گویی , قضاوت عالانه و وفای به عهد.
امام صادق(علیه السلام):مؤمن درسرشتش دروغ وخیانت نیست و دوصفت است که درمنافق جمع نگردد: سیرت نیکو و دین شناسی.
امام صادق(علیه السلام):نه لباس شهرت بپوش ونه لباسی که تورا بی مقدارجلوه دهد.
امام صادق(علیه السلام):نوجوان راقبل ازاینکه دشمنان اعتقادی به سراغ آنان بروند, حدیث بیاموزید.
امام صادق(علیه السلام):ریشه خرابی بدن ترک غذای شب است.
امام صا . . .

سخاوت، فتوت و رأفت امام سجاد علیه السلام

چنانچه حضرت علی علیه السلام زاهد به تمام معنی بوده است و دلبستگی به مالی و به کسی جز به خدای متعال نداشته است. امام سجاد علیه السلام نیز همچنین بوده است. لذا به اصحاب خود سفارش می‌فرمود: اصحابی، اخوانی، علیکم بدار الآخرة و لا اوصیکم بدار الدنیا فانکم علیها و بها متمس اما بلغکم ان عیسی علیه السلام قال للحواریین. الدنیا قنطرة فاعبروها ولا تعمروها. و قال: من یبنی علی موج البحر داراً؟ تلکم الدار الدنیا و لا تتخذوها قراراً.ای یاران من، برادر . . .

خصوصیات امام سجاد

امیرالمؤمنین علیه السلام در دعای صباح می‌گوید: یا من دلّ علی ذاته بذاته؛ ای کسی که برهان وجود خود هستی.»حضرت سجاد نیز در دعای ابوحمزه ثمالی می‌گوید: بک عرفتک و انت دللتنی علیک و عویتنی الیک و لولا انت لم أدر ما انت؛ تو را به خودت شناختم و تو دلالت نمودی مرا بر خودت و دعوت نمودی به خودت و اگر نبودی، ترا نمی‌شناختم.»اینگونه کلمات منتهای ایمان را می‌رساند و این همان ایمان شهودی است که امیرالمؤمنین می‌فرماید: لو کشفت لی الغطاء ما ازددت یقی . . .

کار

دیشب ی وبلاگ. نوشته بود مکمل من کجایی که این همه جوون دنبال کار هستن کار براشون جور کنن کاش زود تر این مطلب رو خونده بودمیعنی اگر واقعا من این تصور از خوندن اینده و درس خوندن داشتم الان ب مرحله ای بودم که الان اون نفر هست خیلی مغزم و دلم درگیر شد.الان دیر هم نشده الان باید راهی پیش بگیرم که ب حدی برسم کمکی برای کار جونا میشد . . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)