98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

معنی تناسخ در جمله تناسخ بین ما غوغاشو کرده

ایا به تناسخ اعتقاد دارید?

اقسام تناسخبراى تناسخ اقسام مختلفى ذکر شده است و در یک تقسیم بندى کلى مى توان گفت تناسخ مطلق یا مُلکى، اعم از نزولى و صعودى عبارت اند از:نسخ (حلول روح شخص متوفى در انسان ها)،مسخ (حلول روح شخص متوفى در حیوان ها)رسخ (حلول روح شخص متوفى در جمادات)فسخ (حلول روح شخص متوفى در نباتات) . . .

31_تناسخ1

یکی از مباحث جذاب در مورد روح ، موضوع بازگشت مکرر و چندباره روح به جهان مادی(زمین) و تداوم پاکسازی و سیرتعالی است.
این مساله به نام تناسخ» شناخته میشود.تناسخ یعنی یک روح دوره های متناوب در جسم های متعدد زمینی را سپری میکند تا به کمال خود برسد.در باور معتقدین به تناسخ ، روح در ورود به دنیای مادی(زمینی) و دوره زندگانی در جسم ، دچار آلودگی و پلیدی میشود و پس از ترک جسم میزبان،در جسم دیگری مجدداً وارد چرخه حیات میشود تا از پلیدی های . . .

32-تناسخ2

معتقدان به تناسخ بر این باورند که روح پس از ترک جسم بواسطه مرگ ،بار دیگر به دنیا باز میگردد تا بازخورد اعمال دوره قبلی حیات خود را دریافت کند.یعنی روح در بدن جدید،پاسخ هر آنچه در زندگی قبلی کرده است را در زندگی جدید میگیرد(پاداش یا کیفر) و این روند بصورت مستمر در دوره های مختلف تولد و مرگ تکرار میشود تا روح از همه ناپاکی ها خارج شود.در باور معتقدین به تناسخ،روح جسم میزبان را خودش انتخاب میکند و این انتخاب بر اساس نیازمندی روح به طهارت و پاکی د . . .

خستگی روح!؟

یادمه یکی از اساتیدم بود که به روح اعتقاد نداشت هیچیاااو یه جورایی درگیر تناسخ بود.به عنوان یک انسان با تجربه و خاص احترام زیادی براش قائل بودم و با این وجود که تماما تناسخ برام یک چیز مسخره بود اما جالب بود و ساعت ها با هم بحث میکردیم هردو میدونستیم نمیتونیم اون یکی رو قانع کنیم پس تنها برای دونستن و کشف کردن مباحثه میکردیم.یکی از موضوعاتی که اون زمان تو ذهنم نبود اما الان خودم بهش دچارم اینه که اگه روح نیست پس این که گگاهی یه چیزی تو وجو . . .

229

اگر شمس تبریزی قرار بود تناسخ بیاد قطعا احسان میشد ب تازگی احساس خوشایندی ب احسان پیدا کرده ام البته که این حس فقط از دور خوش است. چراکه بخاطر احساسات گذشته ام همیشه مورد سرزنش او قرار میگرفتم  . . .

تو هاندرد تونتی ایتد

اگه چیزی به اسم تناسخ واقعی باشه قطعن من تو زندگی قبلیم یه راک استار که با حفظ سمت تنیسور هم هست بودم که تو سوییس زندگی میکردم و شبا بصورت دپرس استایلی میرفتم پاب و مست و ز غوغای جهان فارق . . .

34-حلول2

در باور قرآنی اعتقاد به حلول وجود ندارد و چیزی بنام تسخیر انسان توسط یک روح انسانی و حتی سایرموجودات در این شکل وجود ندارد.
در بخش پایانی بحث حلول خوب است جنبه های متعدد حلول را دوباره بازخوانی کنیم:1-نسخ:به معنای بازگشت مکرر از بدنی به بدن دیگرT روح، بدن فرسوده سابق خود را رها کند تا در بدنی دیگر زندگانی تازه ای را، بهتر و یا بدتر از روش و کردارش در زندگی سابق خود آغاز کند.2-مسخ:یعنی بازگشت روح انسانی در قالب های حیوانی، اگر نیکوکار بود در قالب . . .

33-حلول1

در مبحث تناسخ موضوعی مطرح میشود بنام "حلول".
یعنی روح یک انسان در بدن جدید وارد شده و حیات نوینی را با این جسم جدید آغاز میکند.در نگاه افراطی تر به این قضیه بعضی معتقدند که این روح میتواند در حیوان یا گیاهان نیز وارد بشود(حلول کند).از این منظر این چرخه به منظور پاکسازی روح از آثار برخی اعمال و رفتار دوره قبلی زندگی خودش است.این چرخه را " کارما" مینامند.بطور مشخص این اعتقاد از آئین هندو وارد سایر مکاتب معنوی شده و بعنوان یک اصل با اندک اصلاحاتی مو . . .

هتل دل لونا

خیلی قشنگ بود سریالش. مرگ و زندگی رو خیلی قشنگ به تصویر کشیده بود.و کمدی قشنگی هم داشت. اگر از موضوع تناسخ و چند خدایی بودن فاکتور بگیریم ، میتونم بگم فوق العاده بود! وقتی مسئول پذیرش خواهرش رو بعد هفتاد و خرده ای سال در بیمارستان دید ، اشکام بند نمی اومد . خیلی زیبا بود و حتی رفتن به پل آخرت بقیه همکاران هتل و حتی جدا شدن دو نقش اصلی فیلم در آخر سریال خیلی زیبا و پر از احساس بود. سریال محتوای قشنگی داشت و تکان دهنده.  پ  ن : خدایا چنان کن سر . . .

در حال سپری شدن روزای جوانی

خب اینم65 روز دیگههمینجوری به تخماتیک ترین شکل ممکن داریم گذر عمر میکنیم.البته من که اینجوریه برامببخشید حوصله لفظ قلم ندارم.فن بیانم یکم گیر کرده.یه مقدار مرخصی بهم دادن.الانم خونم و نشستم پا لب تاپ و نمیدونم چی بنویسم.از چی بنویسم.از کی بنویسم.چجور بنویسم.راستش تو خدمت اصن وقت واسه هیچ کاری نداری.ولی تا جایی که بتونم کتاب میخونم.تازه فهمیدم بهترین هدیه کتاب دادنه.به اجیام سپردم هدیه تولد ازین پس کتاب بم بدن.نه صرفا بخاطر خدمت.کلا.هرچی بیشت . . .

58. نمایی از نقشه دنیا (هذیان)

همه چیز تموم شد یا شاید هم از ته شروع شد. آره همه چیز از ته به سر رسید. من عاشق نبودم. یا شاید هم بودم. ها؟ نظر تو چیه؟ اون همیشه همچین مزخرفاتی رو تحویلم می‌داد. با یه مداد و پاککن توی دستش که هر جا می‌رفت همراهش بود. اون همه‌جا نقاشی می‌کشید. روی دیوار، روی زمین، روی چوب، روی کاغذ و روی هر چیزی که فکرش رو بکنی. همیشه فکر می‌کرد تناسخ یافته‌ی پشه‌های دوره دایناسورهاست که تو این عصر زندگی می‌کنه و باید خون پر و پاچه‌ی دخترهای سوکسی رو بخوره . . .

مار

در دشتی بزرگ دل زمین باز شد ماری به قامت کوه دماوند به بیرون خزیده شد مردی از دشت میگذشت مار به سویش حمله ور شد مرد شمشیرش را از کمرش به بیرون کشید به یک ضربه سر مار را از بدن جدا ساخت خون مار بر صورت و بدن مرد آغشته شد مرد ارام ارام میگذشت خون مار زخمی شد بر بدنش مرد از درد زخمی که به‌ درونش ریشه کرده بود خود را به این سو و آن سو میکشید تا که مرد را از پا در آورد به زمین افتاد به یک فریاد نفسش برای همیشه بند امددل زمین باز مانده مار دومی به قامت هم . . .

کامل بودن دین اسلام از کجا معلوم میشود؟

دین مبين اسلام در میان دیگر ادیان ویژگیهای ممتاز و منحصر به فردی دارد. بررسی جامع و گسترده این امتیازات در گرو بررسی های گسترده و فراخی است .در این مجال به اختصار پاره ای از آنها را می کاویم :امتیازات اسلام۱. خردپذیری و خردپروریاز امتیازات مهم اسلام، عقلانیت، خردپذیری و بالاتر از آن خردپروری آموزه های آن است. این مسئله در امور مختلفی نمودار است؛ از جمله:۱‌ـ۱. نظام فکری و عقیدتی اسلام: (مانند خداشناسی، هستی شناسی، انسان شناسی، راهنماشناسی و . . .

نقد سریال کره ایی هتل دلونا (دل لونا)

خب این بار با یه نقد متفاوت اومدم. کسایی که سریال های کره ایی رو دنبال می کنن می دونن که کره ایی ها به شدت به دنبال تنوع، هیجان و داستان های متفاوت هستن. و فیلم های قوی زیادی دارن که تخیل زیبایی رو بهمون نشون می ده و هتل دلونا هم یکی از اون سریال هایی هست که به شدت پیشنهاد میشه. 
قبل از نقد سریال نکات کلی در باره ی سازندگان و بازیگران می دم بهتون.
ژانر: تخیلی، عاشقانه، کمدی
سال انتشار: 2019
نویسنده:  Hong Jung Eun
کارگردان: Oh Choong Hwan
بازیگران: IU , Yeo Jin Goo
 
م . . .

درود به دوستان و افراد کنجکاو و سپاس از پیام های پر مهرتان  تقریبا یکسال از آخرین پست "کوزه گر دهر" گذشت .همچنان سکوت اختیار کردم و علاقه ای به تکمیل کردن پست آخر ندارم تا زمانش فرا رسد تا همانگونه که شایسته است مطالب بیان شوند , آرزویم این است بتوانم روزی از ناگفته هایی سخن به میان آورم که در لابه لای متونم آنها رو مخفی نگاه داشته ام و هیچگاه کسی یافت نشد که سوالی از آن بپرسد گویی هر که در اینجا به دنبال افکار خودش است ,نقش راه اینجاست اما گن . . .

دنیای من و پشه

یک هفته بود که با هم زندگی میکردیم.شبها که دیر میخوابیدم، تا آخرین دقیقه ها دور سرم میچرخید.صبح ها اگر دیر از خواب بیدار می شدم، خبری از او هم نبود.شاید او هم مانند من، سر بر کتاب انگلیسی اش گذاشته و خوابیده بود.در گشت و گذار اینترنتی، متوجه شدم که عمر بسیاری از پشه های خانگی در دمای معمولی حدود ۷ تا ۲۱ روز است.با خودم… شمردم. حدود ۷ روز بود که این پشه را میدیدم.این پشه قسمت اصلی یا شاید تمام عمرش را در خانه ی من زندگی کرده بود.احساسم نسبت به او . . .

چالش "متفاوت فکر کنیم"

خیلی کوتاه و مختصر میگم چالش از چه قراره. 
من یه جمله مینویسم، شما اون جمله رو ( همون مقصود ) به شکل دیگه‌ای، ترجیحاً ادبی، بیان کنید توی نظرات. قراره یکم کله‌هامونو به کار بندازیم، از خلاقیتمون بهره ببریم و "متفاوت فکر کنیم"
شمایی که رد میشی نظر نمیذاری D: نظر بذار اینجا رو
چالش رو هم وبلاگ "یک مسلمان" شروع کرده و همه دعوتن، به اینکه توی وب خودشون، پستی با این عنوان بذارن و جمله‌ی مد نظر خودشون رو بنویسن. 
جمله‌ی من اینه : 
بنزین گران شد
:)))) چیه . . .

انتشار نسخه اندرویدی جمله چین !!

انتشار نسخه اندرویدی جمله چین !!
 
نسخه اندرویدی جمله چین منتشر خواهد شد
بازخورد جمله چین تحت ویندوز برای ما بسیار ارزشمند است. به همین سبب برای اینکه اکثر مردم بتوانند از جمله چین استفاده کنند ، تلاش می کنیم که نسخه اندرویدی جمله چین را نیز منتشر کنیم . . . .

تحریف معنا

.
متاسفانه زیباترین، عمیق ترین، سنگین ترین، با ارزش ترین و انسانی ترین کلمات و اصطلاحات و شعارهای قرآن را بدترین، سطحی ترین، بی ارج ترین، پست ترین و گاه ضد انسانی ترین افراد و در مبتذل ترین موارد، به قدری استعمال و مستعمل کرده اند و به قدری آلوده کرده اند که به سختی می توان زیبایی، عمق، سنگینی و ارجمندی و غنای آنها را به خودشان باز گرداند - از بس بدجوری در ذهن ها نقش بسته اند - برخی را اساسا برعکس معني کرده اند. برخی را معني انحرافی داده اند.برخ . . .

به باد عباس کیارستمی

 به یاد ستایشگر امید و درخت و
انسان .عباس کیارستمی
منظومه
بدرقه
گفتم کی میایی؟
گفتی میایم !
بی آیین
بی فلسفه
بی قید و بند -
منظومه ها و کهکشان ها
وسورتمه سیاره ها
بر سطح خالی آسمان
کجاوه کودکانه ای بیش نیست
آنگاه از سر دلتنگی محض
غبارروبی می کنم
 خانه
های خاک گرفته را
پنجره های بسته را
تا تو در جایی دور
باز هم آغاز شوی
و من زاده شوم
در 
تناسخ آتشی ،یا رودی
 که
خاکسترهای مارا
باد باخودببرد
ای هندوی بیچاره همه اعصار
به فضیلت تسلیمت میهمانم کن
. . .

کنـــایه

در لغت به معنای پوشیده سخن گفتن است. وقتی درباره ی مطلبی به طورغیر مستقیم صحبت می کنیم . به آن کنایه می گویند. کنایه در اصطلاح دو معني دور و نزدیک دارد که هدف گوینده، معني دور آن است. در کنایه، گوینده جمله را چنان ترکیب می کند و به کار می برد که ذهن شنونده از معني نزدیک به معني دور منتقل می شود. در کنایه الفاظ همه حقیقی اند ، اما مقصود گوینده معنای حقیقی و ظاهری آن نیست. . . .

جمله چین اندروید ، صرف فعل نمی کند !!!

جمله چین اندروید صرف فعل ندارد !!!
برای جمله چین اندروید ، قسمت صرف فعل نمی گذاریم .
قسمت صرف فعل در جمله چین ویندوز هنوز بصورت کامل به تکامل نرسیده و نیاز به کار کردن دارد بنابر این بدلیل اسرار فراوان کاربران (بیش از 1000 نفر) ما تلاش خود را می کنیم تا هر چه سریع تر جمله چین بدست شما برسد. همچنین این قسمت و رنسخه ویندوز بعدی خدف خواهد شد تا زمانی که کامل بشود . . . .

بیو پرو فایل بعضیا

تصادفی پروفایل کیا رو چک کردم 
یه جمله رو بیو تلگرامش نوشته بود که همیشه در جواب نبودن هاش بمن میگفت
ترجمه اون جمله : مهم نیست چقدر دوری ، مهم اینه تو دلمی (حالا بیست کیلومتر از هم دور بودیم ولی بنی دو قاره از هم دور بودیم و خودش رو بمن رساند ۴۸ ساعت تو راه بود برای دین من و بعد از ۱۵ سال اومدن به ایران دو هفته کامل کرمانشاه بود)
گفتم خدایا معلوم نیست چن نفر رو با این جمله خر کرده 
پ ن: یکی از بزرگترین اشتباهات من در روابطم امتحان نکردن طرف مقابلم . . .

تناسخ

در جاده ای طولانی قرار داشتم و جاده ی  من  اسمان و زمینی نداشت  زمین نه اسفالت بود نه خاک و نه دریا انگار در یک صفحه سفید رنگ  قرار داشتم اما  در فاصله یک قدمیم جاده ای وجود داشت هفت قسمت و هفت زمین واسمان تقسیم شده کالبد خود را نمیدیدم و فقط چشمانم و گوش هایم در صحنه حضور داشتن جاده اول کویری بود بی ابو علف اسمانش تار و تاریک  روشنایی کمی دیده میشد مردمانی که برام غریبه بودن از جاده نم نم و خسته با کوهی از غم گذر میکردن صدای زمزمه های نامفهومی . . .

خطرناک ترین جمله

خطرناک ترین جمله دنیا چیست؟
 
گفته می‌شود خطرناک‌ترین جمله این است: 
من همینم که هستم.»
 در این جمله کوتاه می‌توانیم غرور، لجاجت، خودرایی، خودخواهی، درجا زدن و به ‌تدریج راندن آدم‌ها از اطراف خود را حس کنیم
پس مراقب باشیم ، هر روز فرصتی هست برای یه قدم بهتر شدن.
 
با تغییرات کوچک روز بروز حالمون بهتر میشه. . . .

باید با من حرف می زدی

باید با من حرف می زدیمن محتاجِ یک جمله بودمجمله ای از توکه مرا از آغوشِ زنجیرهای نَنوشتن ،برَهاند.باید با من حرف می زدیتا چیزی می نوشتمکلیدِ ادامه ی زندگی ، در حنجره ی تو بوددر صدای توتویی که در من ،من را گُم کرده بودی. . . .

بیست و سوم آذر نود و هشت، تولدم

بیست و هفت تمام شد. بدون اینکه حسش کنم، بدون اینکه زندگیش کنم، تمام شد.
سال سختی بود و تمام شد. حقیقتش نمیدانم آمده‌ام اینجا چه چیزی را ثبت کنم، اما به خودم قول داده‌ام که حداقل تا زمانی که به مرتب نوشتن عادت کنم، هر شب خودم را به نوشتن مجبور کنم: حتی اگر حرفی برای گفتن نداشته باشم.
دیشب نوشتم که
 احساس می‌کنم در ابتدای یک مسیر روشن هستم
آمده‌ام بگویم که این جمله را اکنون قبول ندارم. دیشب دلم می‌خواست خوش‌بين باشم و به همین دلیل این جمله را . . .

But the gravity always win

بسم الله
 
آدم هیچ وقت دنیای بیرونش را درست نمیفهمد.نمیفهمد که آدم ها چه خوشی هایی دارند و چه دردهایی میکشند.روزهایشان چگونه شب میشود و به امید چه چیزی از خواب بیدار میشوند.انگار خودم را مرکز عالم میدانم و دنیای اطراف برایم کمرنگ تر شده.
 
یک جمله ای در کتابِ ادبیات مدرسه داشتیم که یک چیزی بود در مایه های:"ای کاش زیبایی در نگاه تو باشد نه چیزی که به آن نگاه میکنی." این جمله را همیشه مسخره میکردیم.با بچه ها مینشستیم و میگفتیم:"آههه پاراپاگوس،کاش . . .

نهاد، انواع آن و راه‌های تشخیص آن

◀️ نهاد، قسمتی از جمله است که دربارهٔ آن خبری می‌دهیم یا  صاحب خبر» است. مثال : علی کتاب می‌خواند. در این جمله علی» نهاد است. ◀️ در برخی از جمله‌ها، نهاد یک کلمه است و در بعضی از جمله‌ها نهاد بیش از یک کلمه (گروه اسمی) است:مسلک مرغ گرفتار قفس(نهاد) همچو من است. ◀️ نهاد می‌تواند یک ضمیر باشد :او (نهاد) شیفتهٔ طبیعت بود.◀️ گاهی نهاد از جمله حذف می‌شود:فارسی را پاس می‌داریم: نهاد(ما)مطابقت نهاد با فعل: نهاد جمله از نظر جمع و مفرد بودن با فعل . . .

"دوستت دارم" یک دستور دینی است

 
خواهرم! اتاق تنهایی شوهر خود را می‌شناسید؟ هنگامی که شریک زندگی‌تان از شما فاصله می‌گیرد به چه فکر می‌کنید؟ برادرم! آیا می‌دانید همسر شما چگونه به شما امتیاز می‌دهد؟ آیا می‌دانید که شریک زندگی شما نیاز به سخن گفتن دارد؟ وقتی همسر شما در حالت یأس قرار می گیرد چه می‌کنید؟
 
برادرم ، اگر می‌بينی که زندگی‌ات دیگر صفای روزهای اول را ندارد برای این است که خودت از گل زندگی‌ات غفلت کردی! آیا می‌خواهی جبران گذشته را بکنی و دوباره زندگی‌ات . . .

چالش متفاوت فکر کنیم»

خب از طرف دوست مهربونم به این چالش دعوت شدم
خیلی سادس چالشش
من یه جمله میگم شما بیاین باز نویسیش کنین. میدونم استقبال نمیشه ولی اصلا برام مهم نیست(حالا ضایعم نکنینا)
و خب جمله
آسمان پر از ستاره است
 اولین نظرو من میذارم، یعنی هر کی زود تر از من گذاشت نظرشو میزنم عدم تایید گفته باشم
 
سخت ترین کار دعوت کردن بقیه به چالشه:(
پس همه رو دعوت میکنم و هر کی شرکت کرد یه شادی بهم هدیه کرده
(میخواین شرکت کنین یه جمله بزارین تو وبتون، ترجیحا ساده باشه تا . . .

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل که اگه اشتباه نکنم سیزده تا هستند خیلی جالب هستند. این الگوریتم ها عملا برای این ایجاد شده اند که جلوی تقلب در دیده شدن در صفحات جستجو را بگیرند. اگر به یاد داشته باشید قبلا وقتی کلمه و یا جمله ای را سرچ می کردیم، مطالب غیر مرتبط می آمد مثلا اگر یک سایت آن کلمه را بارها تکرار کرده بود در صفحه اول نمایش داده می شد ولی با گذشت زمان و باهوشتر شدن گوگل جلوی این نوع تقلب گرفته شد. همچنین در حال حاضر اگر جمله ای را سرچ کنید، خود گوگل . . .

حقیقت

 عمو اینجه مه شهره ته خوانی مجه ویشتر بیری؟»   (زبان شمالی، معني:عمو اینجا شهر منه تو میخوای ازمن بیشتر بگیری؟) این جمله کجا کاربرد داره؟ وقتی سوار تاکسی شهر خودت میشی و لحجه نداری    . . .

حرف هایی به لهجه عشق 9

با سلام به همه دوستان عزیز، مهربان، خوش کلام، هنرمند و هنردوستتوی پست قبلی به نکته ای درباره عشق اشاره کردم و گفتم بعضی ها توی یونان باستان، عشق رو نیکو تصور می کردند و بعضی زیبا. بعد اشاره ای به نقل افلاطون کردم که وقتی از گفتگوی سقراط با دیوتیما صحبت می کنه، چند جمله رو از دیوتیما نقل کرده که معتقد بود، عشق (به زبان یونانی، اِروس) نه نیکو است و نه زیبا. البته نه به این معني که اگر نیکو نباشد پس بد است و اگر زیبا نباشد پس زشت است. بلکه . بقیه در . . .

دلت پاک نخواهد ماند!

احتمالاً شما هم جمله که آدم باید دلش پاک باشد» را زیاد شنیده‌اید؟! و شاید خودتان هم از آن استفاده کرده باشید؟! معمولاً وقتی صحبت از دین و دین‌داری می‌شود، یکی از توجیهات و راه‌های فرار از تن دادن به دستور دین، این جمله است! به‌عنوان‌مثال وقتی به کسی گفته می‌شود که این چه لباسی […]
نوشته دلت پاک نخواهد ماند! اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد. . . .

چند اسم شامل حروف س ت

نام هایی که دارای جز مشترکی هستند⭐️سِتا سِتایش : به معني پرستش اِستاتیرا : به معني دختر ستایشگراَوِستا : به معني اشعار مورد پرستشسِتایان : به معني ستایش کنندهاِسپانتا : به معني مقدس و قابل ستایشسِپَنتا : به معني مقدس و قابل ستایش . . .

اسم با معنی نور

نام هایی که به معنای نور و یا درخشش روشن و زیبا و جسورانه بر روی کودک است
نور معنا می تواند یک روز آفتابی را به یادگار بگذارد یا پشت سر هم دانش، باعث روشنایی آینده کودک شما شود یا تولد اواسط زمستان را روشن کند. به نوزادان متولد Hanukkah یا سال نو گاهی نامهایی داده می شود که به معني نور است.
اسم با معني نور
مانند اسم های رهارون و کلارا. در کنار هارون و کلارا ، نامهای دیگری که به معنای نور در بالای 1000 ایالات متحده هستند عبارتند از:
بدی ، النا ، کیارا ، ل . . .

لطیفه ۱

به یکی می گن با بالش (بالشت) جمله بساز. می گه زدم به بالش. می گن نه با بالش (بالشت) جمله بساز.می گه خوب زدم به اون یکی بالش.می گن با تشک جمله بساز می گه توشک داری زدم به بالش؟می گن با پتو جمله بساز.می گه پتو شک داری زدم به بالش؟میگن با تخت جمله بساز.می گه خیالت تخت زدم به بالش. . . .

چالش متفاوت فکر کنیم»

به نام تقدیرنویس هستی
سلام دوستان گل
به چالش "متفاوت فکر کنیم" خوش‌آمدید توضیحات اصلی این چالش در وبلاگ
آقای یک مسلمان موجوده
ممنون از آقای یک مسلمان که من رو به این چالش مفید دعوت کردند و چنین
چالشی را طراحی کرده‌اند
نحوه اجرای این چالش به این صورته که من در اینجا یک جمله ساده‌ای را
می‌نویسم و دوستان اون رو به اشکال مختلفی با هر تعدادی که دوس دارن 
بازنویسی کنند
و اما جمله:
در آسمان شب پرواز کرد »
دوستان عزیز همه به این چالش دعوتید که . . .

آیا با مثبت‌اندیشی می‌توان به موفقیت رسید؟

مثبت‌اندیشی، تلقین، استفاده از جمله‌های تاکیدی و مباحثی همچون خودهیپنوتیزم در چند دهه اخیر سروصدای زیادی به پا کرده و توجه جمعیت زیادی را در سراسر جهان به خود جلب کرده‌است. در چنین شرایطی یکی از سوال‌هایی که بیشتر افراد دوست دارند در موردش  بدانند، این است :
آیا با مثبت‌اندیشی، تلقین و یا تکرار جمله‌های تاکیدی می‌توان به موفقیت رسید؟
ادامه مطلب . . .

سیاه رنگه؟

نمیدونم چرا از صبح که از خواب بیدار شدم یه جمله تو دهنمه:
ای عشق !
برای نجات جهان کفایت نمیکنی دیگر!
نمیدونم مال کی بود.
گشتم.
رضا کاظمی
نمیدونم از کجا این جمله اومده بود تو ذهنم شاید خوندن یه وب .
شاید دیدن یه جمله شبیه این.

خیلی سیاهه این مدلی .!
ولی سیاه هم رنگه دیگه!
  . . .

اسم جدید ترکیبی با مهر

مهر
اول بهتر است خود واژه مهر را معني کنیم:
مهر به معني مهربانی و محبت. هم چنین به معني خورشید است.
حالا چند اسم زیبا که با مهر شروع می شوند:

نام های پسرانه جدید که مهر در اول آن ها هست:
مِهرسام : به معني فرزند خورشیدمِهرکام : به معني آرزومند مهر و محبت
مِهرداد : به معني افریده خورشیدمِهراد : به معني خورشید جوانمرد‌مِهربُد : به معني نگهبان خورشید و محبتمِهرزاد : به معني زاده خورشید و مهربانی
مِهرشاد : به معني خورشید شادمِهرساد : به معني خورشید زند . . .

خطای کاتبان یا سهوالقلم مُنشیان؟

 
خیلی از فارسی زبان ها عبارت زیبای ان شاءالله» را یک واژه یا کلمه می پندارند. در حالی که ان شاءالله» فقط یک واژه نیست، بلکه یک شبه جملۀ عربی است (با ترکیبی از حرف و اسم و فعل) که ترجمۀ فارسی عامیانه اش می شود: اگر خدا بخواهد» اما ترجمۀ دقیقترش می شود اگر خدا اراده فرماید»
    شکل صحیح کتابت این جمله، همین جور است که ملاحظه فرمودید. اما متأسفانه خیلی از فارسی زبان ها سهواً آن را به صورت انشاء .» می نویسند که هم غلط نگارشی فاحش محسوب می شود . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)