98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

موزیک ماه رمضان جدید98

قرآن و رمضان

خداوند ماه رمضان را ماهی معرفی میکند که در آن قرآن نازل شده است و در واقع مهم ترین ویژگی بارز رمضان را نزول قرآن می داند. اما ربط این دو چیست؟ قرآن و رمضان ؟ سی روز همراهی با محوریت قرآن چه پیامی را به دنبال دارد؟اگر به دنبال هدایت می گردی آن را در این قرآن بیاب!این مهم ترین ذرس رمضان می تواند باشد که برنامه ی زندگی ات را با قرآن همراه کن و در طول سال نیز مانند این یکماه آن را سرلوحه ی زندگی ات و جزء لا ینفک برنامه ات قرار بده.رمضان و قرآن ترکیبی . . .

رمضان، ماه خدا و میهمانی خدا، ماه بهار قرآن، ماه لیلة‏القدر و پاکی و تعالی انسان{1)

رمضان، ماه خدا و میهمانی خدا، ماه بهار قرآن، ماه لیلة‏القدر و پاکی و تعالی انسان. رمضان، ماه برکت، رحمت، مغفرت، توبه، انابه، صبر و مواسات. رمضان ماه تقوا و طهارت و رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن است. رمضان، ماه علی(ع) آن مقتدای عدالت و انسانیت است که نماز خون و شهادت در محراب عشق را برای اولین بار به یادگار گذاشت. در روایات رسیده از معصومان(ع) نام‏ها و اوصاف بسیاری برای ماه رمضان آمده است، که نام‏های یادشده بخشی از آن به شمار می‏آیند.(1) لطفا . . .

ماه رمضان

ماه رمضان ماه مهمانی خدا نزدیك است.انشا الله به حول قوه ی الهی از فردا شانزدهم اردیبهشت ماه رمضان شروع میشود.البته اگر ماه رویت شود.البته گاهی میبینیم كه گاهی بعضی ها سو استفاده میكنند و عوض اینكه به فكر كمك به همنوع باشند در فكر خویش هستند.  . . .

ماه رمضان ماه تغییر و تحول

به نیمه ی شعبان رسیده ایم و چیزی به ماه مبارک رمضان نمانده است ماهی که می تواند برای ما شروع یک تحول باشد. برای تحول آماده اید؟ خداوند در قرآن رمضان را اینگونه توصیف می کند:(شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی والفرقان.)ماهی که در آن قرآن نازل شده است .تاکید بر قرآن در رمضان در واقع رمز و راز این تحول هست که با قرآن می توان دگرگون شد و زندگی نوینی را آغاز کرد.مهم ترین کاربرد قرآن همین تغییر و تحول و شکوفایی هست که می تواند . . .

دعاهای ماه رمضان

رمضان، ماه عبادت و بندگی و راز و نیاز با معبود جهان است در روایات اسلامی تاکید شده که در این ماه با توجه و خضوع بیشتر، نمازها را بجا آورند و از نمازهای مستحبی در شب و روز غفلت نورزند و بدین ترتیب با یک تمرین یک ماهه همه مومنین به عبادت خالصتری موفق می شوند و جانها به خدا نزدیک تر می گردد.
رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم در این زمینه می فرماید: و هر کس در این ماه رمضان نماز مستحبی بجا آورد خداوند، برائت او را از اتش دوزخ خواهد نوشت.
در این قسمت سع . . .

ماه رمضان

اینک ماه رمضان به پایان رسید. پس از تو تقاضا می کنم اگر بر من گناهی باقی مانده که هنوز آن را نیامرزیده ای یا می خواهی به آن گناه عذابم کنی، تا فجر این شب [آخر] ماه مبارک فرا نرسیده، گناهانم را بیامرزی و از تقصیرم در گذری، ای مهربان ترینِ مهربانان».   . . .

بیانات حضرت امام ای پیرامون ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان از جمله ایامی است که با ورود به آن، حالتی و معنوی بر جامعه حکمفرما می شود. این معنویت به اندازه ای است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان قطعه ای از بهشت» یاد می کند.ایشان در دیدار ان و مبلغان اعزامی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان سال 1372 فرمودند: ماه رمضان در هر سال، قطعه ای از بهشت است که خدا در جهنم سوزان دنیای مادی ما، آن را وارد می کند و به ما فرصت می دهد که خودمان را بر سر این سفره الهی در این ماه، وارد بهشت ک . . .

مسافرت در ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مسافرت در ماه رمضان اگر برای فرار از روزه باشد جایز ولیکن مکروه است لذا بهتر است به سفر نرود مگر این که سفر برای کار نیکو یا لازمی باشد.
موفق و مؤید باشید
با عرض سلام و ادب و احترام سؤال: آیا شخصی می تواند بدون از هیچ گونه عذری در ماه مبارک رمضان با مستمسک قراردادن اینکه مسافرت در ماه رمضان فقط مکروه است و روزه هم فقط قضا دارد و کفاره ندارد، هر روز تا حد شرعی محلی که ست دارد برود و بر گرد . . .

تدابیر ماه مبارک رمضان

به نام خدا
با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان احتیاج است تدابیری از قبل از ماه مبارک رمضان در نظر گرفت و تدابیری را در هنگام ماه مبارک رمضان ، به دلیل طولانی بودن رمان روزه داری و برخی مشکلات بدنی از جمله بیماری ها نیاز به تدابیری برای آن می باشد .
در  ماه مبارک رمضان برخی افراد با سبک اشتباه غذا خوری و روزه داری موجب خسران و زیان می شوند و صدمات را به خود وارد می کنند .
دوست عزیزی فایلی را تهیه کرده است که در ان به تدابیر صحیح ماه رمضان می پردازد و . . .

دانلود آهنگ شهاب رمضان به نام دروغ چرا

 
شهاب رمضان دروغ چرا
دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان به نام دروغ چرا
Shahab Ramezan - Doroogh Chera
ترانه و موزيک : نیما معین ؛ تنظیم : علی بیات
+ متن ترانه دروغ چرا از شهاب رمضان
بی رودروایسی بگو کم آوردی عین من / طاقت دوری نداری بد آوردیم عین هم
عین قبل دوست داری باشم / دوست دارم باشی کنارم تو همیشه عین قبل
 

ادامه مطلب . . .

فضیلت های ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیممعنی رمضان: یکی از لغت شناسان -الخلیل- می گوید: کلمۀ رمضان» از مصدر المرض» گرفته شد و به بارانی گفته می شود که در فصل پاییز و موسم بادهای پرغبار ببارد و چهرۀ زمین را صفا بخشد. این ماه را به خاطر آن رمضان نامیده اند که وجود آدمی با روزۀ این ماه از پلیدی های خطرناک مادی تا گناهان، پاک می گردد./ فروع کافی، ج 4، ص 69.رسول الله (صلی الله علیه و آله) فرمودند: روزه دار حتی در رختخواب خویش و در حالی که خوابیده است در حال عبادت تلقی می . . .

رمضان وامام زمان ع

ثلث ماه رمضان بی تو سپر شد آقا
عمر ما بود که دور از تو هدر شد آقا
چه شود این رمضان وصل شما پا دهد 
یازده روز که در هجر تو سر شد آقا
بیایید روزه ی امام زمانی داشته باشیم تا لایق دیدار شویم  . . .

دانلود آهنگ شهاب رمضان به نام دروغ چرا

 
شهاب رمضان دروغ چرا
دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان به نام دروغ چرا
Shahab Ramezan - Doroogh Chera
ترانه و موزيک : نیما معین ؛ تنظیم : علی بیات
+ متن ترانه دروغ چرا از شهاب رمضان
بی رودروایسی بگو کم آوردی عین من / طاقت دوری نداری بد آوردیم عین هم
عین قبل دوست داری باشم / دوست دارم باشی کنارم تو همیشه عین قبل
 

ادامه مطلب . . .

فضیلت ماه رمضان

 
ماه رمضان به عنوان ماه مهمانی خدا دارای فیض و برکت خاصی است. ماهی سرشار از حس و حال معنوی که حسنات و فضیلت های فراوانی را دارد. به همین دلیل برای نشان دادن ارزش معنوی و جایگاه این ماه در بین سایر ماه ها امامان و پیامبران احادیث زیادی را مطرح کرده اند. ما نیز در این مطلب بر آن شدیم تا شما را با بهترین احادیث درباره فضیلت ماه مبارک رمضان آشنا نماییم و تعدادی از آنها را در وبلاگ به اشتراک بگذاریم.
ادامه مطلب . . .

دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان بنام بمون تو خاطرم

دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان بنام بمون تو خاطرم با بالاترین کیفیت


Download New Music Shahab Ramezan – Bemoon Too Khateram
ترانه و موزيک: پوریا متابعان , تنظیم: سیاوش صدری
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …


دانلود آهنگ جدید . . .

بهترین و بدترین مواد غذایی هنگام سحر

در طول ماه مبارک رمضان، اینکه از چه مواد غذایی به هنگام سحر و یا قبل از سپیده دم استفاده می کنیم، فوق العاده مهم می باشد .ما در اینجا مواد غذایی را که باید از خوردن آنها اجتناب کنید و یا اینکه باید آنها را بیشتر مصرف کنید را برایتان آورده ایم.
 
خرما میوه ای کوچک است که حاوی قند، فیبر و مواد مغذی بوده و به علت انرژی زیادی که دارد مصرف آن به هنگام سحر بسیار توصیه شده است. حضرت محمد ( ص ) نیز فرموده اند : خرما بهترین بهترین ماده ی غذایی به هنگام سحر م . . .

فعالیتهای انجام گرفته شورا در مناسبتها

فعالیتهای صورت گرفته در ماه رمضان که شامل محفلهای انس باقرآن وبر پایی جشن شکر گذاری قرآن پایه سوم و بر پای مراسم افطاری همرا ه با تلاوت قرآن و نشستن پای درس امام جمعه شهر به مناسبت ماه مبارک رمضان
دریافت . . .

حلول ماه مبارک رمضان، ماه میهمانی خدا بر همگان مبارکباد!

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات به دوستدارن عرصه وبلاگ و بلاگ نویسی:حلول ماه بندگی ماه ضیافت الهی و ماه رحمت و مغفرت و بهار قرآن بر شیعیان جهان مبارک باد! مسئول محترم کتابخانه اندیشه قره بوتهسه شنبه 17 اردیبهشت 98مصادف با روز اول ماه مبارک رمضان . . .

ماه ضیافت خدا مبارک و فرخنده باد

بر هر نفست اشاره دارد رمضان                  بر عشق و عطش نظاره دارد رمضان
در ظلمت بیکرانه شبهامان                                      دریا دریا ستاره دارد رمضان
ماه ضیافت الهی مبارک باد . . .

نمیه رمضان شد.

یا رب المهدیماه جبران، ماه صیام، ماه غفران در یک کلام ماه خدا دارد به نیمه می رسد. کم کم ندای الغوث الغوث و بک یا الله به گوش می رسد. رمضان
آمد و به نیمه رسید با تمام زیبایی هایش، سحرها یکی پس دیگری آمدند و
شنیدن نجوای بهترین های امت را که سحر خویش را با ناله ومناجات و التماس
گذراندند و کم کم یتیمان کوفه باری دگر یتیم می شوند و باید کاسه های شیر
را بر در خانه مولا برند رمضان زیباست و ماه نزدیک شدن به خداست ماه
نزدیک شدن بندگان خدا به هم است م . . .

ماه مبارک رمضان مبارک

حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد

می‌گویند رجب ماه خدا، ‌شعبان ماه پیامبر و رمضان ماه امت پیامبر است، ‌از این رو همه به مهمانی پروردگار دعوت شده‌اند. از لحظه لحظه این جشن عرفانی غافل نشویم. . . .

فایل هدیه ماه مبارک رمضان ارسال شد

به نام خدا
همون طور که قول داده بودم امروز فایل هدیه ماه مبارک رمضان که نسخه مجربی برای درمان نازایی بود ارسال شد و دوستان می تونن فایل توی ایمیل شون ببین

منتظر اتفاقات خوب آینده باشید . . .

صبح رمضان آمده ساقی مددی - شعر

باز آمده ام میکده ساقی مددی مخمور شده میزده ساقی مددی شایستۀ نوکری به ندرت آید در هر دهه و هرصده ساقی مددی در رقص جنون به خون نشستن عشق استاین امر شده قاعده ساقی مددی از شاه و گدا ، سائل و سلطان همه گیعبدند ترا هر رده ساقی مددیباید که فریبش نخورد باده پرستدنیا شده یک شعبده ساقی مددی امساک نموده از مناهی مذهبتانصبح رمضان آمده ساقی مددی بر دربدر خویش عنایت بنما بیشبشکسته سبو آمده ساقی مددی   . . .

مسابقات جام رمضان دهم خرداد ماه 1398

مسابقات کاراته جام رمضان سبک شوتوکان کوبه اوزاکا باحضور نایب رییس سبک کشور استاد راجی زاده جمعه 98/03/10 در رشته کاتا کمربند رنگی از باشگاههای (سورنا،حجاب،اکسیژن،ارغوان،ولایت،بامداد،صالحین،هوانیروز) برگزار گردیدنتایج به شرح زیر میباشد مقام اول :باشگاه حجابمقام دوم :باشگاه سورنامقام سوم :باشگاه هوانیروز . . .

ماه بندگی

"باسم الله الرحمن الرحیم"
فرا رسیدن ماه میهمانی و بندگی خداوند، ماه رمضان، بر همه مسلمانان عزیز مبارک باد. بنابر درخواست شما بزرگواران به از اکنون تا به بعد، دعاهای ماه رمضان به نمایش گذاشته می شوند. درضمن این وبلاگ از تیرماه امسال به ادامه فعالیت قوی تر خود میپردازد. از اینکه صبور هستید سپاسگذارم.
"مدیریت کانال بیداری ملت و وبلاگ احکام مبتلابه" . . .

درس خواندن برای کنکور در ماه مبارک رمضان

در ماه رمضان چگونه انرژیمان را مدیریت کنیم تا به درس خواندنمان لطمه ای وارد نشود؟؟آیا ساعت خوابمان را در ماه مبارک رمضان تغییر دهیم؟؟آیا درس خواندن در فاصله ی افطار تا سحر باعث برهم خوردن ساعت خوابمان برای روز کنکور نمی شود؟در ماه رمضان چه ساعت هایی درس بخوانیم تا بیشترین بازده را داشته باشیم؟؟دانلود کنید روزه داری و مطالعه برای کنکور در ماه رمضان علیرضا افشار روانشناس و مشاور تحصیلی 
مشاوره تلفنی کنکور علیرضا افشار ـ انتخاب رشته . . .

طرز تهیه حلیم” خانگی با طعمی متفاوت و خوشمزه

رز تهیه کامل حلیم همراه با مواد لازم
حلیم از جمله غذاهای بسیار خوشمزه می باشد که خواهان زیادی در ماه های محرم و رمضان دارد که در ماه رمضان نیز یک افطاری فوق العاده خوشمزه و مناسب به حساب می آید که البته این بار ما به شما پیشنهاد می کنیم دستپخت خود را برای درست کردن حلیم خانگی امتحان کنید و از آن لذت ببرید.
 
ادامه مطلب . . .

استفاده از سجاده فرش در جزءخوانی قرآن کریم

ماه "رمضان" یا "رمضان المبارک" نهمین ماه قمری است که روزه داری از اعمال واجب آن می باشد. همان طور که در آیات قرآن میخوانیم، قرآن نیز در این ماه و در شبهای قدر بر پیامبر (ص) نازل شده و فضیلت اعمال و برکت این ماه را بیشتر کرده است. این ماه فضیلت ها و برکت بسیاری دارد و ثواب اعمال در این ماه دوچندان می باشد.
ادامه مطلب . . .

رمضان مبارک .

رسول خدا (صلى الله علیه و آله) فرمود:
رمضان ماهى است که ابتدایش رحمت ، میانه‏‌اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است.
فرا رسیدن ماه ضیافت الهی بر تمام مردم ایران مبارک باد .
مجتمع پتاس خوروبیابانک . . .

عید رمضان امد و ماه رمضان رفت                                                            صد شکر که این امد و صد حیف که ان رفت.  . . .

نشید غردی یا روح

نشید جمیل غردی یا روح فی مسابقة صوتقرام مشاری العفاسی
کلمات:
غردی یاروح ألحان الجلال
واسکبی فی القلب نورا و أمان
علقی الأفراح فی جید الهلال
واهتفی بالحب أهلا رمضان
جل من سواه شهر من جمال
حان فیه السعی للفردوس حان
هل تری أذن فی ال بلال
أم هی الذکری رواها رمضان
#یاسرالسلیم
فیدیو:
دریافتعنوان: نشید غردی یا روححجم: 5 مگابایت . . .

اعمال شبهای پر فضیلت قدر

اعمال مشترک شبهاى قدر:
 
 
شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مى شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل مى شوند و به خدمت امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف مشرّف مى شوند و آنچه براى هرکس مقدّر شده است بر امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف عرض مى کنند و اعمال شبهاى قدر بر دو نوع است :
 
ادامه مطلب . . .

اثار و فواید روزه

اثار و فواید روزه فلسفه ی عالی و فاید مهم روزه گرفتن همان است که در قرآن آمده: روزه باعث ایجاد تقوا در انسان می شودولی در کنار آن فوائد دیگری نیز برای روزه داری وجود دارد که آن هم به نوبه خود اهمیت دارند بعضی از آنها عبارتند از:1- آثار معنوی و تربیتیروزه، با کیفیتی که دارد در حقیقت روح معنوی و ایمانی انسان را تقویت و اراده او را در اجتناب از معاصی و گناه قوی و نیرومند می گرداند و رمضان ماه خودسازی و تزکیه است.در این باره امام علی علیه السلام چنی . . .

رنگ و بو

یک چیزی سر جایش نیست و به گمانم هر چه بیشتر می گذرد انگار چیزهای بیشتری سر جای خودشان نیستند. انگار برخی حالات آدم در بعضی روزها برای همیشه باقی می ماند. یا شاید آن بعضی روزها تعیین کننده حال و روز تمامی روزهای بعد آدم می شوند. معلوم است از چه حرف می زنم؟ بیان بعضی فکر ها با کلمات سخت است. آدم دلش می خواهد یکی نگاهش کند و از چشم هایش حالش را بفهمد و درکش کند و سری به نشانه پاسخ تکان دهد که یعنی درست می گویی، که یعنی فهمیدم، که من هم مثل تو فکر میکن . . .

دانلود فایل ویرایش، عنوان و نکته گذاری شده تفاسیر مجمع البیان و المیزان تهیه شده در حاشیه درس تفسیر استاد علائی نژاد

بسم الله الرحمن الرحیم
رمضان ماه قرآن و بهار قرآن است و چه زیباست که در این ماه برای مهجوریت زدائی از قرآن همه کمر همت بالا بزنیم و کاری کنیم، مداحان به تناسب پیشه ی خود روضه ها و مناجات های قرآنی بخوانند، حوزویون دروس تفسیر و تدبر در قرآن بر پا کنند، عامه ی مردم هم خود را به تلاوت و فهم قرآن عادت دهند.الحمدلله امسال ماه رمضان استاد شهاب الدین علائی نژاد از اساتید بزرگوار و فاضل مدرسه ی علمیه ی معصومیه درس تفسیر و تبیین قرآن کریم را در سایه فه . . .

فضيلت شب قدر

بدون تردید شب قدر از شب های با عظمت و با اهمیت سال است و دلیل فضیلت این شب بر سایر شب ها به اعتبار اموری است که در این شب محقق می گردد وگرنه اجزای زمان یا مکان، درجه و رتبه وجودی شان یکی است و بین آنها تفاوتی وجود ندارد. در روایتی از پیامبر اسلام (ص) نقل شده است که فرمودند: هرکس شب قدر را احیاء دارد و مومن باشد و به روز جزا اعتقاد داشته باشد تمامی گناهانش آمرزیده می شود[1]. و در روایتی دیگر امام صادق (ع) فرمودند: شماره ماههای سال نزد خداوند، دوازده م . . .

رمضان در تهران و دیگر شهرهای قدیم چگونه بود؟!

تا چند دهه قبل ماه رمضان برای مردم ایران شبیه نوروز بود، بانوان به خانه تکانی منازل و مردها به غبارروبی مساجد و اماکن مذهبی می‌پرداختند. در شب حلول ماه رمضان و رویت هلال ماه بسیاری از خانواده‌ها با آب و آیینه و سبزه روی بام خانه به پیشواز ماه نو می‌رفتند.
در زمان‌های قدیم مردم تهران رسمی به نام کلوخ‌اندازان داشتند که یک تا سه روز قبل از ماه مبارک آغاز می‌شد. مردها ظاهر خود را نظیف و پاکیزه می‌‌کردند و با خانواده‌هایشان به دامان طبیعت می . . .

شعر ماه های قمری

                                       شعر ماه های قمری                             زمحرم که گذشتی بودت ماه صفر                             دو ربیع و دو جمادی ز پی یکدیگر                        رجب است از پی شعبان رمضان و شوال                         پس به ذیقعده و ذیحجه بکن نیک نظر . . .

مراسم احیای شب های قدر- رمضان ۹۸

مراسم احیای لیالی قدر در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار شد،این مراسم در شب های ۱۹،۲۱،۲۳ رمضان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بازآمد و مراسم روضه خوانی و قرآن به سر توسط حجت الاسلام والمسلمین فدائیان برگزار شد ،همچنین در ادامه برنامه ها نیز جزءخوانی قرآن کریم و قرائت دعای جوشن کبیر و قرائت زیارت عاشورا توسط شب زنده داران لیالی قدر برگزار شد.


تصاویر بیشتر در ادامه مطلب

ادامه مطلب . . .

آمدی ای عشق! خوش آمدی!

رمضان است. رمضان! ماه شروع تغییرهای بزرگ!
۴ سال پیش بود. سال ۱۳۹۴، اتفاقی رفتن من به خانه همزمان شد با بیمارستان رفتن بابا.
از قبل زنگ زده بودم به مادر که برایم پارچه چادری بگذارد کنار. گفتم بدون چادر دوخته برنمیگردم تهران!
گفت باید بیای اندازه‌هات رو بگیرم. پدر توی بیمارستان منتظر بود دخترش رو ببینه و دختر توی خیاطی ایستاده بود تا اندازه‌هاش رو بگیرن.
انتخاب چادر برای من با یک امتحان بزرگ شروع شد.
امتحان استیصال!
از کودکی خیلی‌ها سعی ک . . .

همایش طلایه داران تبلیغ

دشمن در حال ترویج معنویت منهای ولایت در جامعه است نماینده ولی فقیه در استان گفت: اگرچه امروز اخلاق و معنویت مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است اما معنویتی بدون ولایت و ساختگی است که خطرش برای جوانان ما بیش از بی‌دینی است، چرا که جوانان در برابر آن ایستادگی کمتری دارند.  به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج طلاب و ون استان همدان  ، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی ظهر روز سه شنبه مورخ 98/02/03 در همایش طلایه داران تبلیغ اظهار داشت: وقتی می‌خواه . . .

رمان بچه باشي يا بزرگ

تویِ زنگیِ هر کسی، یه روزی هست، که یه ” دَوَران ” بزرگ به وجود میاد و همه نقشه هایِ فرداش رو؛ نقشِ برآب می کنه!…اما تویِ اون لحظه، کاش تو باشی کنارم، کاش دستم رو بگیری و بگی ” نترس، من پیشتم، من کنارتم! ” گاهی، پسر ها هم به این سه جمله احتیاج دارن! الان منم، احتیاج دارم که بهم بگی کنارمی و مراقبمی!چیزی از دوران می دونی؟ می دونی چقدر دوران داریم؟ چند نوع و چه تعداد؟ تا به حال وجودش رو در زندگیت دیدی؟می دونی معنی دوران چیه؟ از این رو . . .

عمر مفید

اگر قرار باشد از ترسناکترین چیز دنیا بنویسم تمام آن در کلمه پیری» خلاصه میشود.پیری ناخوشایندترین مرحله و دوره از زندگی ما آدمها به شمار می‌آید.انگار با گذاشت زمان انسان آب میرود ناتوان و کم حوصله میشود.گاهی فکر میکنم پیری چقدر کسل کننده میتواند باشد اگر به آداب پیر شدن آگاهی نداشته باشیم.انسانهای پیر همواره برایم قابل احترام اند.بابا بزرگ تازه پروستاتش را عمل کرده.عوارض عمل حتی روی کیفیت تکلمش هم تاثیر گذاشته به سختی تشخیص میدهم چه میگو . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)