98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

نظریه های شخصیت

دانلود مدل‌ها و نظريه‌هاي رضايت شغلي

مدل‌ها و نظريههاي رضایت شغلیهفده نظريه و مدلی كه در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته‌اند عبارتند از: نظريه سلسله مراتب نیازها، نظريه ERG، نظريه نیازهاي اكتسابی مك‌كله‌لند»، تئوری X و Y، تئوری Z، نظريه انگیزش – بهداشت، تئوری بالندگی كریس آرجریس، نظريه تبادل هولاند، نظريه کامروایی نیازی، گروه مرجع، .فایل داک . . .

چند مورد از نظریه های یادگیری در آموزش

مقدمه :      نقش یادگیری در همه صحنه هاي زندگی نمایان است. یادگیری نه تنها در آموختن خاص مطالب درسی، بلكه در رشد هیجانی، تعامل اجتماعی و حتی رشد شخصيت نیز دخالت دارد. مثلا یاد میگیریم از چه چیزی بترسیم، چه چیز را دوست بداریم. چگونه مودبانه رفتار كنیم و چگونه صمیمیت نشان دهیم. با اینكه برخی صاحب نظران از جمله اسمیت و برودی فرایند تدریس و یادگیری را جدا از هم می پندارند، لیكن اكثر محققان و روانشناسان یادگیری، بر این باورند كه "همانطوری كه فروش . . .

دانلود پاورپوینت نظریه های روان درمانی فروید در ۲۴ اسلاید - دانلود مستقیم

 
مروری بر درس فروید در نظريه هاي روان درمانی
مروری بر درس فروید در نظريه هاي روان درمانی. فرایند درمان: روانکاوی معمولا از سه مرحله آشنا سازی، روان رنجوری(نوروز) انتقالی و مرحله پایانی عبور می‏کند. کار روی انتقال .
خلاصه نظریات فروید - نظريه هاي مشاوره و رواندرمانی
خلاصه نظریات فروید . استاد مربوطه:دکتر سلیمی بجستانی مهر1392 تهیه کننده محمد رضا فرشاد دانشجویی کارشناسی ارشد مشاوره توانبخشی.
نظریات روان درمانی - دانشنامه رشد
هر روان درم . . .

دانلود کتاب نظریه های شخصیت

دانلود کتاب نظريه هاي شخصيت در 336 صفحه دو صفحه ای در لینک زیر
مولفان:جس فیست و گریگوری جی.فیست
مترجم :یحیی سید محمدی
ویراست پنجم                                               
دانلود . . .

شادی از نظر روانشناسان

تعریف شادی از نظر روان شناسی چیست؟-اجازه دهید من این مقوله را در مبحث تحلیل رفتار متقابل بیان كنم. در تحلیل رفتار ساختار شخصيت را به ۳ بخش تقسیم می كنند(كودك، بالغ، والد ). این نظريه تكامل یافته نظريه فروید است. كودك به مفهوم خردسالی نیست. آن قسمت از ساختار شخصيت ما است كه دنبال احساسات، عواطف، شادی، شادمانی و خشم است.(البته شادی و خشم ذاتی نه اكتسابی) و در حقیقت بخش كودك در شخصيت ماست كه شادی آفرین است و اصولا این امر بستگی به سن ندارد. دقیقا! ی . . .

انتشارات اریترین کتاب هوش معنوی و شخصيت» اثر سرکار خانم صفیه پاپی وارد بازار کتاب کرد.برای انتخابی درست از میان راههاي موجود در بحث معنویت و عرفان، و تشخیص راه درست از غلط، و یا عرفان صحیح از کاذب، ابزاری نیاز است، که مهمترین آن "هوش معنوی" است، که با این هوش انسان دچار تشویش نشده و در دو راهی هاي معنوی، می تواند راه درست و پرچمدار راه درست را، پیدا کرده و نور واقعی را از بین نورهاي ضعیف و قوی که انسان را به بیراهه میبرند، پیدا کند، و به سرانج . . .

پاورپوینت نظریه های روان درمانی فروید

توضیحات فایل:
دانلود پاورپوینت نظريه هاي روان درمانی فروید در ۲۴ اسلاید
کاربران گرامی،محصول مورد نظر شامل پاورپوینت نظريه هاي روان درمانی فروید در ۲۴ اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت انلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
مناسب جهت ارائه کنفرانس
مناسب برای استفاده به عنوان کار پژوهشی
شامل متون علمی و کاربردی درباره ی زندگی زیگموند فروید و .
مرتبط با رشته هاي تحصیلی : روانشناسی بالینی ، روانشناسی عمومی . . .

bigbang

نظريه ی مهبانگ یا بیگ بنگ یا خلقت تصادفی یکی از ساده انگارانه ترین نظريه هايی است که تا بحال مطالعه کرده ام. 
بصورت کلی نظريه پرداز در انتهاي مطالعات خود به هیچ چیز نرسیده و از سر استیصال این نظريه را ارائه کرده.
با یک مثال ساده میتوان این نظريه ساده لوحانه را رد کرد. 
آیا تابحال شما ساعت مکانیکی دیده اید ؟ فرض کنید جهان واقع فقط یک ساعت مکانیکی است ، چطور میتوان یک ساعت مکانیکی را بصورت تصادفی ساخت؟ مثلا با کوبیدن یک قطعه ف به زمین ناگهان م . . .

نظریه گریز در خودکشی

نظريه گریز یک نظريه یک نظريه جدید در حیطه خودکشی به شمار می رود. بر اساس این‌نظريه، خودکشی آخرین پیامد یک سری از وقایعی است که در طی آنها فرد به این اعتقاد می رسد که هیچ راه گریزی وجود ندارد.نظريه گریز هم در  مورد  افراد جوان و هم افراد مسن صدق می کند و به نظر می رسد برخی از مولفه هاي خودکشی جبری دورکیم را نیز در خود داشته باشد.اما آنچه که این نظريه را از بقیه متمایز می کند این است که فرد زندکی خود را مورد بررسی قرار می دهد و درمیابد که این نوع ز . . .

انسان شناسي سايکولوژيست ها (2): يونگ

 انسان شناسی سایکولوژیست ها (2): یونگ کارل یونگیونگ نسبت به انسان نگاه جبرگرایانه نداشت و معتقد بود شخصيت ممکن است تا اندازه­ای به وسیله تجربیات کودکی و توسط کهن­ الگوها (دیرین گونه ها) تعیین شود. وی هدف نهايی و لازم زندگی را تحقق بخشیدن به خود می ­دانست. تجربه ­هاي باستانی موجود در ناهشیار جمعی به وسیله موضوعات یا الگوهاي تکراری آشکار می­ شوند که یونگ آنها را کهن الگو یا صورت­ هاي ازلی نامید. کهن­ الگوها با تکرار در زندگی نسل . . .

دانلود پاورپوینت شخصیت

پاورپوینت (اسلاید) شخصيت فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pptxتعداد صفحات: 28حجم فایل: 351 کیلوبایت قیمت: 9000 تومان
توضیحات:پاورپوینت شخصيت، در حجم 28 اسلاید.این فایل شامل پاورپوینتی با عنوان "شخصيت"بوده و در 28 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان سمینار در کلاس (ارائه کلاسی) رشته مدیریتمورد استفاده قرار گیرد. فهرست مطالب:مقدمهتعریف شخصيتانواع رویکردهاي شخصيترویکرد روانکاویرویکرد رفتاری رویکرد یادگیری اجتماعی ر . . .

نظریه صفر قسمت پانزدهم

اولین گام نظريه آفرینش توسط اما علی (ع) گام اول و شروع آفرینش حق تعالی را نیستی دانستیم که در قسمت دو و سه مطالب را تشریح کردیم  امام علی (ع)می فرماید: خداوند از نیستی به هستی آوردآفرینش جهان از صفر و نیستی آغاز شد استاد عزیز  مهدی ایت الله زاده اردبیلی نظريه از صفر دارد که بررسی می کنیم  . . .

شاخص مایرز بریگز

 شاخص مایرز-بریگز (MBTI) امروزه یکی از رایج ترین روش هاي شخصيت شناسی افراد است. این شاخص بر اساس پرسشنامه ای طراحی شده است که نوع شخصيت فرد، توانایی ها و اولویت هاي او را تشخیص میدهد. ایزابل مایرز و مادرش کاترین بریگز این پرسشنامه را بر اساس تئوری کارل یانگ طراحی کردند.طراحی شاخص مایرز-بریگزایزابل مایرز و مادرش هر دو به نظريه روانشناسی کارل یانگ علاقه مند شده بودند و تصور میکردند این نظريه میتواند کاربردهاي عملی در دنیای واقعی داشته باشد. از . . .

رشد شخصیت و الگوهای رفتاری

مراحل رشد شخصيت در انسان
 
 
تعریف:رشد شخصيت، رشد و ارتقای الگوهاي رفتاری است که موجب متمایز شدن فرد می‌شود. رشد شخصيت با جلو رفتن روحیات، عادات و محیط فرد اتفاق می‌افتد.توصیفشخصيت چیزی است که موجب متمایز شدن فرد شده و خیلی زود بعد از تولد او آشکار می‌شود. شخصيت یک کودک مولفه‌هاي مختلفی دارد: خلق و خو، محیط زیست و صفات. خلق و خو به مجموعه خصوصیات ژنتیکی فرد اطلاق می‌شود که رویکرد فرد نسبت به دنیا را شکل می‌دهند. هیچ ژنی خصوصیات شخصيتی را مش . . .

115

  زیاد اینو میشنوم که شخصيتتون مثل همهخب. امیدوارم این شخصيت شبیه به من، شخصيت شبیه به خودش رو بپسنده همونطور که شخصيت شبیه به اون شخصيت شبیه به من  اون رو پسندید. +اومدم خونه دو سه روزی اینجا درس بخونم.   . . .

اختلال شخصيت مرزي

بیماران مبتلا به اختلال شخصيت مرزی (به انگلیسی: Borderline personality disorder (BPD)) در مرز روان نژندی و روان‌پریشی قرار دارند و مشخصه? آن‌ها ناپایداری حالت عاطفی، خلق، رفتار، روابط ابژه‌ای، و خودانگاره? آن‌هاست. این اختلال را به نام‌هاي شیزوفرنی موقت، شخصيت‌انگاری (as-if personality اصطلاحی که Helene Doutsch وضع کرده‌است)، اسکیزوفرنی شبه‌نوروتیک (که پاول هوخ و فیلیپ پولیتن وصف کرده‌اند)، و اختلال منش سایکوتیک (که جان فرش ذکر . . .

Sands

به ماسه بنگر. چه میبینی ؟ دانه هاي هم اندازه متشکل از چند عنصر محدود که به راحتی با حرارتی به شیشه و امثالهم تبدیل میشود و دیگر قابل برگشت به شکل اولیه خود نیست. 
ماسه یکی از زیر ساختهاي زمین است که آبها روی آن بنا شده اند یا بتنهايی بیابان هايی روان را ساخته اند.
طبق یکی از نظريه هايی که انسان امروزی بر آن بسیار پافشاری میکند ، زمین از مادر خود یعنی خورشید جدا شده و سپس سرد شده و بعد از مدتها به شکل امروزی خود درآمده. پس این وسط تلکلیف ماسه چه می . . .

ريشه يابي کلمه پرکاربرد ok

برای ریشه یابی کلمه ok نظریات مختلفی وجود دارد واینجا ما به دوتا از اون نظريه ها اشاره میکنیم .نظريه اول سال ها پیش درکشور انگلیس بعد از هرجنگ تعداد کشته هارا روی پرچم سفید رنگی مینوشتند ، مثلا 8K  و حرف k در کنار تعداد کشته هاهم حرف اول کلمه kill یعنی (کشته ، کشتن ) میباشد.اما در یک جنگی کشور انگلیس هیچ کشته ای نداشته و روی آن پرچم سفید نوشته شده است 0k و چون صفر در انگلیسی اُو تلفظ میشود و از آن روز به بعد مردم برای اینکه بیان کنند هیچ مشکلی وجو . . .

نظريه رشد پروفسور ژان پياژه

گفتگونظريه رشد پروفسور ژان پیاژهاستاد ژیان پور:به‌عنوان یك فرد آگاه و یا متخصص درباره این تصویر اظهارنظر كنید.آقای پیام:یک کلمه: فنااستاد ژیان پور:كمی بیشتر توضیح بدهید.آقای پیام:رسوخ ابتذال به عمق جامعه. نهادینه شدن حماقت و سطحی‌نگری. در آینده نزدیک فنای تمام اصول جامعه سالم.استاد ژیان پور:به خاطر داشته باشید موضوع موردبحث، "كودك" یا "نوجوان" است [.] . . .

فرضیه - قانون - . درس آقای دکتر وحدتی

فرضیه حدس منطقی و آزمایش پذیر مبنی بر یک یا چند پدیده در جهان مشاهده میگردد است. تشکیل یک فرضیه نخستین گام در حل مسئله و شرح یک پدیده است . پس از مشاهده یک پدیده طبیعی فرضیه علمی به دنبال پسخگویی به چگونگی چرایی و چیستی پدیده بوجود می آید.در واقع فرضیه هايی که رویکرد علمی دارند تشکیل دهنده نظريه علمی هستند به عبارتیفرضیه علمی = نظريه علمی است.قانون : هرگاه بیان نظريه علمی منتج به رابطه علت و معلولی بین دو یا چند پدیده گردد قانون علمی به عنوان ی . . .

نظریه شناخت

نام کتاب: نظريه شناخت
نویسنده: م.ک.فورت
مترجم: فرهاد نعمانی/منوچهر سناجیان
چاپ دوم: 2536
ناشر: شرکت سهامی کتاب هاي جیبی
با همکاری موسسه انتشارات امیر کبیر
قیمت: 20000 تومان(بدون احتساب هزینه پست)
وضعیت موجودی: موجود . . .

یک نظریه شخصی و روانکاوی زوجهای جوان

مهدی همتی با کارگردانی " یک نظريه شخصی " به نویسندگی علی خوش گفتار در تماشاخانه مشایخی رسید اجرای آن از 15 مرداد شروع شد در اولین و دومین شب اجرا آقای حسین باکیده و اقای وحیدیان مهمان اینکار بودند .  . . .

نظریه داروین | نظریه داروین به زبان ساده

یکی از نظريههاي معروف در حوزه علوم طبیعی نظريه داروین می‌باشد. چار داروین زیست شناس و زمین شناس انگلیسی با ارائه نظریاتش دنیا را به خود معطوف کرد.نظريه داروین شامل تنازع بقا، انتخاب طبیعی، تکامل و. می‌باشد که در ادامه به بررسی دیدگاه‌هاي او خواهیم پرداخت. در صورتی که علاقه دارید تا بیشتر درباره نظریات داروین بدانید ما آن‌ها را به زبان ساده برای شما بیان خواهیم کرد. پس تا انتهاي مطلب با ما همراه باشید.
برای دریافت مشاوره د . . .

اسلایدها و جزوه درس نظریه ی زبان ها و ماشین ها

جهت دریافت اسلایدهاي درس نظريه ی زبان ها و ماشین ها کلیک کنید.
جزوه ی کمکی به همراه مثال هاي حل شده را از لینک زیر دانلود کنید.
جزوه ی کمکی درس نظريه ی زبان ها و ماشین ها : دانلود . . .

نظریه تربیت سالم جین نلسن

نظريه تربیت سالم که با زحمات خانم جین نلسن معلم و مشاور آمریکایی تئوریزه شد و به همت آقای محمدجواد فرشچی مدیر و معلم ابتدایی به زبان فارسی برگردانده شد حاوی پنج مبانی اصلی است و بیان میکند که اگر رفتار ها و بازخورد هاي تربیتی را از این پنج فیلتر رد کنیم مشخص میشود که مناسب هست و یا خیر. 
 
البته به نظر حقیر این نظريه صرفا به شکل مدون همان مطالبی را که تربیت اسلامی گفته شده را به شکل ناقص تری بیان کرده اما با توجه به کاربردی بودن و اجرایی بودن آ . . .

مروری بر کتاب نظریه و نقد ادبی: درسنامه‌ای میان‌رشته‌ای»

مروری بر کتاب نظريه و نقد ادبی: درسنامه‌ای میان‌رشته‌ای»آنچه در پی می‌آید، مرور و معرفی (ریویو) کتاب نظريه و نقد ادبی: درسنامه‌ای میان‌رشته‌ای است که محسن نوزعیم آن را در سایت انسان‌شناسی و فرهنگ» منتشر کرده است.نقد کردن یک اثر دیگر به معنای جدایی سره از ناسره نیست. نظريه و نقد ادبی رهیافتی میان‌رشته‌ای دارد که دریچه‌ای است برای درک بهتر جهان و محیط اطرافمان» (حسین پاینده) و وقتی ما جهان‌مان را بهتر درک بکنیم، بی‌گمان حتی می‌تو . . .

بیشتر بدانیم: سلسله مراتب نیازهای انسان از دیدگاه مازلو

سلسله مراتب نیازهاي مازلو غالباً به صورت یک هرم نشان داده می‌شود. در سطوح پائین‌تر هرم، ابتدائی‌ترین و پایه‌ای‌ترین نیازها و در بالاترین سطح هرم مازلو، نیازهاي پیچیده‌تر قرار دارند. آبراهام مازلو (Abraham Maslow) نظريه روانشناسی خود را به عنوان نظريه انگیزه‌هاي انسان» در سال ۱۹۴۳ ارائه کرد. مازلو افراد موفق بسیاری را مورد مطالعه قرار داد که در میان آن‌ها مشاهیر علمی و ی، دانشجویان برجسته دانشگاه‌ها و … حضور داشتند. به نظريه مازلو ان . . .

علت دشمنی افراد با شما چیست؟-ایلقار موذن زاده

     در باب نظريههاي ادراکی ‌مطلبی است تحت عنوان نظريههاي نزولی که در این نظريه یک نکته مهم وجود دارد وآن این است که : ما هر چیز را آنطور که هست نمی‌بینیم، آنطور که می‌خواهیم می‌بینیم.قضاوتهاي ناقص و مغرضانه‌ی ما به اطرافیان نیز از همین قاعده تبعیت می‌کند. یعنی وقتی پیش‌فرضهاي منفی و عقده‌هاي حل نشده‌ای در ما وجود دارد، قضاوت ما را نه بر پایه‌ی آنالیز دقیق و منطقی مشکل، بلکه بر مبنای خودشیفتگی، عقده و حسادت شکل می‌دهد. دست به قضاو . . .

درباب کیفیت شخصیت

انگار چیزی را که قدیمی‌ها می‌دانستند فراموش کرده‌ایم،
این‌که هرقدر هم ثروت در جهان تولید شود، کیفیت زندگی ما را کیفیت شخصيت ما شکل می‌دهد
و کیفیت شخصيت ما ازطریق رابطۀ ما با رنج مشخص می‌شود.
 
اوضاع خیلی خراب است، مارک منسن (سمانه پرهیزکاری) . . .

مقاله نظریه آشوب در رمز نگاری

مقاله نظريه آشوب در رمز نگاری
صفحات : 111
حجم فایل : 1782
فرمت فایل : doc
گروه فایل : کامپیوتر و IT
دانلود مقاله بررسی چگونگی استفاده از نظريه آشوب در رمز نگاری، رمز نگاری با چرخش آشوبی، رمز نگاری تصاویر و سنکرون سازی آَشوب
مبلغ : 5500 تومان . . .

پاورپوینت بازرگانی بین الملل نظریه ها و کاربردها

پاورپوینت بازرگانی بین الملل نظريه ها و کاربردها
صفحات : 234
حجم فایل : 2546
فرمت فایل : ppt
گروه فایل : مدیریت
دانلود پروژه پاورپوینت بازرگانی بین الملل - نظريه ها و کاربردها، به همراه سوالات بازرگانی بین الملل
مبلغ : 7500 تومان . . .

دانلود مبانی نظری و پیشینه علل و عوامل مهاجرت

مبانی نظری و پیشینه علل و عوامل مهاجرت مبانی نظری و پیشینه علل و عوامل مهاجرت
دسته بندی
علوم اجتماعی

فرمت فایل
docx

حجم فایل
124 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
45

بصورت فایل ورد
همراه با منابع
2-1- مقدمه 12
2-2- پیشینه ­ی نظری 12
2-3- نظريه ها 14
2-3-1- نظريه اقتصادی مهاجرت 14
2-3-2- نظريه محرومیت نسبی استارک 16
2-3-3- نظريه رفتاری توماس ونسکی. 17
2-3-4- نظريه ی شبکه هاي مهاجرتی. 20
2-3-5- نظريه سرمایه ی انسانی ساستاد 21
2-3-6- نظريه استافر. 23
2-3-7- نظريه جاذبه و دافعه ی . . .

376 + 982

بسم الله
 
امشب که داشتم جزوه‌ی جلسه‌ی چهارم درس نظريههاي ارتباطات جمعی را در دفترچه‌ی نارنجی‌ام می‌نوشتم حس بدی داشتم. می‌دانستم این جلسه را قبلا پاک‌نویس کرده‌ام ولی یادم نمی‌آمد برگه‌اش کجاست. کمدم را گشتم. نبود! هر خطی که می‌نوشتم به خودم می‌گفتم چه حس بدی! من این را قبلا نوشته‌ام. گم کرده‌ام. چه حس بدی!
گم کردن. حتما برگه‌‌ی جلسه چهارم درس نظريه‌ها هم حس بدی داشت. گم شدن. همین. . . .

پیامها و راهبردها ی ویژگیهای شخصیّت حضرت فاطمه سلام الله علیه در نظریات بزرگان دین قسمت هفتم

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام نظريه و رهنمودِ امام علی سلام الله علیه در عبارت "(.  انا زوج البتول سیدة نساء العالمین . من همسر بتول علیها السلام هستم، همان کسی که سرور ن جهانیان است .» معانی الاخبار، ص 58.)"، دلالت دارد بر اینکه . . .

پیامها و راهبردها ی ویژگیهای شخصیّت حضرت فاطمه سلام الله علیه در نظریات بزرگان دین قسمت هفتم

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام نظريه و رهنمودِ امام علی سلام الله علیه در عبارت "(.  انا زوج البتول سیدة نساء العالمین . من همسر بتول علیها السلام هستم، همان کسی که سرور ن جهانیان است .» معانی الاخبار، ص 58.)"، دلالت دارد بر اینکه . . .

انسان شناسي سايکولوژيست ها (8): آلپورت

انسان شناسی سایکولوژیست ها (8): آلپورتگوردون آلپورتآلپورت شخصيت را  سازمان­دهی پویای نظام­‌هاي روانی فیزیولوژیکی درون فرد می­‌دانست که رفتار و افکار شاخص را تعیین می­‌کند. به نظر وی شخصيت همواره تغییر و رشد می­‌کند و به صورت یک واحد، از کارکرد ذهن و بدن تشکیل می­‌شود و ترکیبی از این دو است (شولتز، ص 279).آلپورت اعتقاد داشت هم وراثت و هم محیط بر شخصيت تأثیر دارند. پیشینه ژنتیکی انسان مسئول بخش عمده شخصيت است و هیکل و خلق& . . .

برگزاری کلاس داستان نویسی 6 آذر

 به همت مسئول کتابخانه، خانم ملکوتی وکتابداران کتابخانه شهید باهنر شمیرانات، کلاس داستان نویسی روز چهارشنبه ۶آذر ماه ۱۳۹۸ به مربیگری مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی و باحضور جمعی از اعضا کتابخانه در محل کتابخانه برگزار شد.در این جلسه، مهسا پیروزفر مربی کلاس داستان نویسی هدف از برگزاری این جلسه را بررسی نظريه روانشناسانه فروید در زندگی و آثار داستایفسکی عنوان کرد و افزود: فروید در نظريه خود به بیان سه بخش شخصيت پرداخته و نهاد، خ . . .

منفعل پرخاشگر | علت و نشانه های شخصیت منفعل پرخاشگر

شخصيتهاي منفعل پرخاشگر چه ویژگی‌هايی دارد؟ آیا شخصيت منفعل پرخاشگر دارای اختلال است؟ اختلالات شخصيت طیف وسیعی از بیماری‌ها را شامل می‌شوند که منش و نگرش فرد در تمامی امور را تحت تاثیر قرار می‌دهند. افراد دارای اختلال شخصيت با الگویی غیر منعطف رفتار، فکر و احساس می‌کند. با این حال شخصيت منفعل پرخاشگر حتما جزء اختلالات شخصيت دسته بندی نمی‌شوند. فرد منفعل پرخاشگر بدون اینکه خشم خود را به شکل واضح نشان دهد، غیر مستقیم لجبازی کرده و کار . . .

دشت امروز پایان نامه ای :)

خیلی از منابع زیر اصلا منبع حساب نمی شوند ولی برای سیری که در نظر دارم مفیدند.
خلقت شش روزه در قرآن
نظريه تکامل زیستی موجودات زنده و برهان نظم
قرآن، خلقت انسان و فرگشت
تعارض نظريه تکامل با قرآن

جهان تنظیم شده است
مباحثه گیتیِ تنظیم‌شده: آیا جهان دقیقاً برای وجود ما ساخته شده؟
نظريه جهان تنظیم‌شده Fine Tuning
نظريه طراحی هوشمند Intelligent Desing 
مستند مورگان فریمن: آیا تکامل را خدا آفرید؟
مستند تماشای فرگشت برای نوجوانان
مجموعه تاریخ برای نو . . .

عظمت بيانيه گام دوم رهبر معظم انقلاب

به نام خدا و برای خدا اول سلام و بعد سلام و سپس سلام / با هر نفس ارادت و با هر نفس سلاماگر بخواهیم پی به اهمیت و عظمت بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب ببریم، لازم است نگاه ژرف و عمیقی به تئوری پردازان امنیتی و نظامی کاخ سفید آمریکا، یعنی نظريه پایان تاریخ آقای فوکویاما و برخورد تمدنهاي آقای هانتینگتون داشته باشیم.در نظريه پایان تاریخ، آقای فوکویاما معتقد بود که با شکست کمونیسم، به پایان تاریخ رسیده‌ایم و ایدئوژی پیروز هم لیبرال دموکراسی . . .

انسان شناسي سايکولوژيست ها (6): موري

انسان شناسی سایکولوژیست ها (6): موری هنری موریبه نظر موری هدف انسان حالت بدون تنش نیست، بلکه یی است که از کاهش دادن تنش به دست می­ آید. وی معتقد بود شخصيت به وسیله نیازهاي انسان، محیط، رویدادهاي زمان حال و آرزوهاي او برای آینده تعیین می­ شود. به اعتقاد او بدون پذیرش تأثیر نیروهاي فیزیولوژیکی و محرک­هاي موجود در محیط­هاي فیزیکی، اجتماعی و فرهنگی نمی­ توانیم شخصيت انسان را درک کنیم. مورد اعتقاد داشت رشد جزء طبیعی ماهیت انسان اس . . .

پیشنهاد نبش قبر میترا استاد

کاهانی» کارشناس پزشکی قانونی:
▪️۲ نظريه مدنظر دارم یکی این که گلوله به دیوار اصابت کرده و بد کمانه کرده به کف دست خورده و در وان فرو رفته است و کمی هم در این میان خون پاشیده شده و مرحوم تعادلش به هم خورده و در وان افتاده است.
▪️میتوان نبش قبر کرد و بررسی کرد که آیا آسیبی به استخوان جناغ وارد شده یا خیر، اگر شکستگی ایجاد شده باشد می توان این نظريه را تایید کرد که گلوله پس از از ورود از دست و خروج از آن به سینه خورده وبا برخورد به استخوان باعث د . . .

چگونه می‌توان؟

چگونه می‌توان؟ابر بود و باران نداشتآتش بود و شراره نداشتدرخت بود و سایه نداشتنور بود و روشنایی نداشتطوفان بود و آذرخش نداشتدریا بود و پیاپی موج نداشتای عشق به من بگو:چگونه می‌توان انسان بود و آرزو نداشت؟»  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)