98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

يارانه‌بنزين

افزایش قیمت بنزین توقف پرداخت یارانه به ثروتمندان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت:افزایش قیمت بنزین و حذف یارانه توقف پرداخت یارانه پنهان به قشر پردرآمد جامعه است که توسعه عدالت اجتماعی محقق شو
آژانس خبری امروزنآ . . .

کدام خانوارها باید منتظر دریافت یارانه بنزین باشند؟؟

رسیدگی به درخواست جاماندگان از دریافت یارانه بنزین از ابتدای هفته آینده وارد فاز اجرایی می شود. به گزارش خبرآنلاین، تا پایان دومین روز از آذرماه ، یارانه بنزین برای ۶۰ میلیون نفر یا به عبارت دیگر نزدیک به ۱۸ میلیون خانوار ایرانی بنا بر اعلام محمدباقر نوبخت واریز شد. دولت با پیش بینی سازوکاری خواستار ثبت تقاضا از سوی کسانی شد که نیاز به دریافت یارانه بنزین دارند. طبق آخرین آمارها بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست در این راستا ثبت شده است ا . . .

آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها/ دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد

همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 55 تا 205 هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای طرح مدیریت مصرف سوخت را اجرایی کرد. متن این اطلاعیه به قرار زیر است: . . .

آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها/ دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد

همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 55 تا 205 هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای طرح مدیریت مصرف سوخت را اجرایی کرد. متن این اطلاعیه به قرار زیر است: . . .

سایت ثبت نام یارانه بنزین معیشتی www hemayat mcls gov ir

سایت ثبت نام یارانه بنزین معیشتی www hemayat mcls gov ir
حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به راه‌ندازی سایت ثبت‌نام از جاماندگان یارانه حمایتی اظهار کرد:مطالب جذاب . . .

سرقت يارانه 45 هزار و 500 توماني!

به نام خدا و برای خدا اول سلام و بعد سلام و سپس سلام / با هر نفس ارادت و با هر نفس سلامدولت در یک اقدام گازانبری در شب میلاد پیامبر مهربانی مردم را قورباغه‌پز کرد، بدینصورت که اولا بنزین را سهمیه بندی و افزایش قیمت داد و ثانیا، از طرح کمک هزینه دولت به مردم هم رونمایی کرد!در این رابطه باید گفت؛ اگر یک خانواده 2 نفره در ماه 2 باک بنزین(120 لیتر) بر اساس قیمت دولتی یعنی 1500 و آزاد 3000 تومان مصرف کند، مبلغ آن 270 هزار تومان می‌شود.حالا د . . .

انواع بنزين

مقایسه تفاوت بین انواع بنزین به شما این فرصت را می دهد تا متوجه شوید چرا برخی از بنزینها گران تر است و همچنین اینکه چگونه درجه های مختلف بنزین می تواند به موتور خودرو شما سود یا آسیب برساند. تمام بنزین از نفت حاصل می شود ، با این حال ، چگونگی تصفیه و فرآوری نفت ، نوع و عملکرد دقیق بنزین را تعیین می کند. استفاده از نوع صحیح بنزین در وسیله نقلیه شما می تواند باعث کارکرد روان خودرو شود و موتور را از استهلاک غیرضروری محافظت کند. در این مقاله پاسخ ای . . .

عدالت یا مساوات

امروز با یکی از دوستان یک بحثی رو داشتیم در مورد سهمیه بندی بنزین و یارانه معیشتی . دوستم با اینکه تقریبا وضع مالی بهتری نسبت به من داره یارانه معیشتی دولت رو دریافت کرده بود و من نه. البته من انتظاری هم نداشتم و خیلی هم مشتاق نیستم به پیگیری و دریافتش. نگاه من نسبت به این موضوع از زاویه عدالت بود و معتقد بودم باید افرادی که کم برخوردارتر هستن سهم بیشتری از موضوع بنزین و یارانه دریافتیش داشته باشن و افرادی که وضع مالیشون بهتر هست هم قاعدتا نی . . .

اعتراض یارانه معیشتی بنزین

سامانه معیشتی بنزین
 
خانواده هایی که مشمول یارانه معیشتی سوخت نشدن برای اعتراض باید این مراحل را طی کنند:
 
1️⃣ داشتن یک سیم کارت  که سند آن باید به  نام سرپرست خانواده باشد.
 
2️⃣ ارسال کد ملی سرپرست برای دریافت کد رهگیری با کد دستوری #6369*
 
3️⃣ دریافت کد رهگیری از طرف سامانه که معمولا با تاخیر زیادی ارسال می شود.
 
4️⃣ ثبت اعتراض با داشتن کد رهگیری و کد ملی سرپرست و مراجعه به سایت برای بررسی  مجدد بسته حمایتی به آدرس زیر:
✳️ Hemayat.mcls.gov.ir
 
. . .

مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

   شب گذشته همزمان با اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای اصلاح قیمت و سهمیه‌بندی بنزین، رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت کمک معیشتی (یارانه) به مردم خبر داد.نوبخت با بیان اینکه جامعه هدف بیش از ۱۸ میلیون خانوار (بیش از ۶۰ میلیون نفر) را تشکیل می‌دهد، گفت: در همین راستا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی موظف شد همه منابع حاصل از این برنامه را در یک حساب مشخص که به همین عنوان نزد خزانه افتتاح خواهد شد، واریز کند . . .

تغییر تاریخ واریز یارانه ها | تاریخ جدید واریز یارانه

تاریخ واریز یارانه ها : رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:‌ تلاش می‌کنیم یارانه نقدی خانوار که بیست و ششم هر ماه واریز می‌شود از این به بعد بیستم واریز کنیم.مطالب جذاب . . .

چرا متمولان از خیر یارانه ۴۵ هزار تومانی نمی‌گذرند؟

 

آفتاب یزد- گروه اجتماعی: ایران تنها کشوری است که به بیش از ۹۰ درصد از جمعیت خود یارانه نقدی، به شکلی یکسان اعطا می‌کند. برآوردها نشان می‌دهدکه در میان یارانه بگیران جمعیتی نزدیک به بیست تا سی میلیون نفر حضور دارند که هیچ نیازی به دریافت یارانه‌های مذکور ندارند چرا که می‌توان گفت مبلغ یارانه حتی به اندازه یک باک بنزین آن‌ها هم نمی‌شود، اما با این حال باز هم دیده می‌شود که در میان شاکیان حذف یارانه، اقشار متمول پیشرو هستند. چرا که درصد ب . . .

نحوه ثبت نام کمک معیشتی بنزین

پیرو افزایش قیمت بنزین و گران شدن آن ، از سوی دولت طرحی تصویب و اجرایی خواهد شد تحت عنوان یارانه جدید کمک معیشتی. امروز در خصوص چگونگی ثبت نام کمک معیشتی که پرسش کاربران زیادی می باشد ، صحبت خواهیم کرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص یارانه جدید کمک معیشتی به سایت مشاوره تلفنی هیواتک مراجعه فرمایید.
www.heyvatech.com/web/articles/view/13/نحوه-ثبت-نام-کمک-معیشتی-بنزین.html
  . . .

گرانی بنزین و فهم کم ما در درک افاضات مسئولین

من کلا یا فارسی بلد نیستم یا کم بلدم یا درک درستی از شرایط ندارم یا کم دارم یا خدای نکرده مسئولین عزیز را خوب درک نمی کنم یا کم درک می کنم.
توی این شرایط افتضاح اقتصادی که همه مردم در هزینه های جاری مانده اند، می گویند که برای کمک به اقشار کم در آمد قیمت بنزین را بالا برده اند. عزیزان شما هیچ کاری نکنید خیلی بهتره و نمی خواد به فکر ضعیفان باشید. 
 
در این چند سال همه به چشم دیده اند که افزایش قیمت بنزین چه بلایی بر سر قیمتها می آورد، اونوقت به فک . . .

حال خوش ما، مایه دارها!

 
از اینکه جزو سرمایه دارها محسوب شده و در شمار آن بیست میلیون جمعیت مایه داری قرار گرفتم که نیاز به دریافت یارانه بنزین ندارد خیلی خوشحالم! از باب وصف العیش، نصف العیش چه بسا با همین تلقین دولت، جاذبه تصورات ذهنی من استغنای مادی را هم به خودش جلب کند!
 
گذشته از شوخی، دوستانی مشمول دریافت یارانه بنزینی شده اند که نوش جانشان. از دولت محترم می خواهم با توجه به فراموشکاری من  و از یاد بردن املاک و دارایی هایی که منجر به تغییر طبقه معیشتی اینجان . . .

یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد

محمد باقر نوبخت پس از اعلام قیمت‌های جدید بنزین، اظهارداشت: همانطور که در سال‌های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار می‌کردند که در صورتی که سهمیه‌بندی شود و اصلاح قیمتی صورت نگیرد، مصرف بنزین کاهش خواهد یافت، اما با توجه به اینکه دولت در 6 سال گذشته فقط دو بار قیمت‌ها را اصلاح کرده‌ بود، عمدتا درآمدها به سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شد.اقتدار پایدار . . .

گام جدید دولت برای کاهش نیتی‌ها در آستانه انتخابات/ افزایش یارانه تا ۱۶۰ هزار تومان؟

 شنیده‌ها حاکی از این است که دولت درصدد است یارانه ۶ دهک پایین جامعه را از ۴۵ هزار تومان به ۱۶۰ هزار تومان افزایش دهد‌.باوجود آنکه دولتمردان بارها از شیوه کنونی توزیع یارانه نقدی گلایه‌مند بوده و یارانه بسیاری از خانواده‌ها را قطع کردند، حالا برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند ممکن است شش دهک محروم جامعه با یارانه ۱۶۰هزار تومانی، دلگرم شوند. در جریان سفر اخیرش به یزد وعده داده بود که دولت برنامه‌ای ویژه را برای کمک به اقشار آسیب‌پذ . . .

کسی یارانه جدیدو گرفته؟

 
من تا این لحظه جزو اون چهل میلیونی که به ادعای دولت یارانه جدید رو دریافت کردن نبودم. از رفقا هم نتونستم کسیو پیدا کنم. شما اگه یکیو سراغ دارین جزو این چهل میلیون نفر بوده و یارانه جدیدو گرفته به منم خبر بدین. آدم دلش مطمئن باشه راحت تره!
دیروز سخنگوی دولت بعد از اینکه گفت زندگی اغلب مسئولان دولتی شبیه مردم عادیه! مدعی شد دولت در زمینه گرانی بنزین اقناع لازم رو از ماه ها قبل انجام داده بود و این مردم بودن که توجه نکردن!!
نمیخوام کلمه اقناع رو . . .

ساعت صفر.

"استاد گرامی:
بی هیچ دلیلی"به یادتان هستم" تا نقض کنم قانونی را که علت می طلبد.
ارادتمند شما
 ق.ک.گ"
اینو یکی از دانشجوهای چند ترم پیش برام فرستاده!! واقعا دمش گرم که تو این گرونی بنزین و روز جمعه به فکر منه!:) بازم لازمه تاکید کنم که ایشون آقا هستند؟:)
راستی گفتم بنزین، دیشب ساعتِ نیم ساعت گریز کرده از ساعت صفر یعنی دوازده و نیم شب، با اسب سفیدم رفتیم بنزین بزنم، نازلو که برداشتم متصدی پمپ بنزین گفت: سورپرایزززززز؟ گفتم از چه صحبت میکنی مارکو!!
گف . . .

زمان واریز مرحله دوم بسته حمایتی

نوبخت: سهمیه بندی بنزین را از 24 آبان شروع کردیم و یارانه های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم و برای ماه آینده به فاصله یک ماه بعد از 24 اذر ماه این اقدام انجام خواهد شد یعنی یارانه بعدی بنزین 24 دی ماه پرداخت میشه و به عبارت صحیح تر شروع نشده یه ماه رو میزنن زیرشمام بریم در تجمعات ضد اغتشاشات همراهی و همدلی مون رو با نظام و مسئولان نشون بدیم و خسته نباشید بگیم به امرای مملکت 
  . . .

بنزین گرون شد همین امشب یهویی

در رابطه با گرون شدن بنزین تنها حرفی که میتونم بزنم اینه که خدا لعنتشون کنه. تنها دلخوشی مون دورادور با ماشین بود روستاهای اطراف که اونم گرفتن. مبلغی که به یارانه اضافه کردن اونم نه به همه راننده تاکسی ها از دماغ اونایی که ماشین ندارن هم درمیارن. نمیدونم چرا ما ساکتیم عین قورباغه آرام پز پخته شدیم و دیگه نمیتونیم فریاد بزنیم نمیتونیم بفهم . . .

پاورپوینت بنزین سوپر

این پاورپوینت در 20 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی و اسلاید بندی شده است در این پاورپوینت مطالبی از نام بنزین،مراحل فرآیند تقطیر جزء به جزء ،درجه اکتان بنزین ،انوع بنزین، تفاوت بنزین سوپر و معمولی،تاریخچه بنزین سوپر،تاثیر بنزین سوپر بر مصرف سوخت و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد بنزین سوپر در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کنید . . .

اعتراض به گراني بنزين

در پی افزایش ناگهانی شدید و دور از انتظار قیمت بنزین، تجمعاتی اعتراضی در محلات مختلف شهر كرج در جریان است .به نظر می رسد كه مردم بیش از هر چیز به نحوه اعلام و اجرای ت های دولت معترض باشند چرا كه بی هیچ مقدمه و با استفاده از حربه غافلگیری مردم را دچار شوك كرد.كردم معتقدند كه دولت بی تدبیر برای رفع مشكلات و چالش های اقتصادی خود ساخته ، این بار دیگر به وضوح دستش را در جیب مردم كرده است.ت ورزی های نا كارآمد ، من در آوردی و بدون برنامه اصولی . . .

فاااکینگ بنزین

شبی که بنزین گرون شده بود تا صبح داشتم فکر میکردماخه میشه مملکت انقد کشکی کشکی  یهو بگن بنزین گرون شد گوشیشم خاموش کرد؟یعنی اخه دوس دختر ادمم میخواست ول کنه بره قبلش ی چیزی میگفتمث جوکر تا یک هفته هرکی منو میدید  تو چشاش  نگا میکردم میخندیدماز اون خنده های سادیسمی  ! میگفت چه مرگته می گفتم بنزین بنزین:))))  . . .

خر تو خر

به اوضاع نکبت بار مملکتم که فکر میکنم قلبم درد میگیره(واقعا درد میگیره)
به آدمهای وقیح و احمقی که این زندگی رو برامون رقم زدن.اصلا بین وقاحت و حماقتشون رابطه مستقیمی هست.سر گرون کردن بنزین مردم ریختن تو خیابونها که بگن وقتی قیمت بنزین رو سه برابر میکنید،قیمت همه چیز سه برابر میشه و ما مردم بدبخت رو بدبخت تر و فقیرتر میکنید.ریختن تو خیابونها،نه از سر بیکاری(کما اینکه بعضی ها اینطور فکر میکردن)نه از سر اینکه خوشی زده بود زیر دلشون،بلکه فقط به . . .

منابع و مصارف بنزین 3000 تومنی- محاسبات ما

کل مصرف بنزین کشور را 90 میلیون لیتر است
با سهیمه 60 لیتری برای 20 میلیون خودرو (دقیقتر 16 میلیون است) روزانه 40 میلیون لیتر سهمیه تخصیص داده می شود.
پس روزانه 50 ملییون لیتر با نرخ آزاد مبادله خواهد شد
فرض کنیم 10 میلیون لیتر هم صرفه جویی جدید باشد
پس روزانه در کشور 40 میلیون لیتر بنزین 1500ی و 40 ملیلیون لیتر هم بنزین 3000 تومنی مصرف خواهد شد و اگر شانس داشته باشیم 20 میلیون لیتر هم صادرات کنیم!!
درآمد دولت از محل دو بخش اول
40 * 500= 20میلیارد تومان
40مل* 2000 = 80 می . . .

گراني بنزين ؛تير خلاص؟!به معيشت مردم يا تدبير اقتصادي؟!/دكترمحمدقدمي

  ١/در اینكه قیمتها باید واقعی و رقابتی باشد و در مفاسد قاچاق سوخت در اثر تفاوت فاحش قیمت درونی و بیرونی ؛همچنین در عدم رعایت صرفه جویی و نیز موارد تبعی در خصوص بنزین و حتی أقلامی چون نان ؛بحثی نیست اما آیا در یك اقتصاد سالم با روند تعدیل و خصوصی سازی رو به رشد با رویكرد توسعه ی همه جانبه ؛اینچنین دفعتا قیمت اقلام مصرفی پایه چون بنزین؛افزایش میابد و آتش به جان معیشت مردم زده میشود !؟و همانند استراتژی خصولتی كردن كه موجب فسادهای كلان شد،عمل م . . .

مصادیق بی عدالتی

بسمه تعالیدر این قسمت آنچه در زندگی روزمره احساس بی عدالتی می کنم آورده ام. اگر شما دوست عزیز هم مصادیقی دارید می توانید در بخش نظرات بنویسید تا به این متن اضافه کنم. همچنین اگر نقدی دارید بفرمایید.  1- یکی از بی عدالتی ها این است که در فروش انرژی ها یارانه اعمال شود. انرژی آب، برق، گاز، نفت و امثال آن که متعلق به همه نسلهاست چرا باید عده ای در یک زمان خاص به خود اجازه بدهند که نفت را به قیمت ارزان بفروشند و بخشی از پول آن را به عنوان یارانه برای . . .

بنزین گران شد

بنزین گران شد تاثیر آن بر بورس از نظر من اینگونه است:بنزین که گران میشود مردم مجبور به پرداخت پول بیشتری هستند درنتیجه نقدینگی کاهش میابد و این امر باعث سقوط سهام میشود ولی سهام پالایشی مستثنی هستند افزایش قیمت بنزین باعث کاهش مصرف بنزین میشود و بنزین بیشتری برای صادرات باقی می ماند پس صادرات بنزین افزایش میابد قیمت بنزین صادراتی هم بسیار بالاست و این باعث افزایش سودسهام پالایشی میشود . . .

تراژدی یارانه های سیاه

دولت ایران با اعطای سالانه 70 میلیارد دلار یارانه
انرژی رتبه نخست جهان را از این نظر دارد.
 
ادامه مطلب . . .

هشدار وزارت دستگیری درباره پیامک های جعلی یارانه

وزارت تعاون، کار و شادکامی مدنی در راستای فرایند پرداخت بوسیله مشمولان طرح پناه معیشتی، درباره ی شهود پیامک های تقلبی اعلام خطر دارد. مقابل اطلاعیه ی وزارت تعاون، کار و شادکامی اجتماعی، این وزارتخانه پیامک رسمی درباره ی شمول و قطع و ثبت اشتهار یارانه خواه طرح حمایت معیشتی بخاطر مردم ارسال نمی کند.پاسبان فتا نیز در وب سایت خود ثبت صیت یا تمدید دریافت یارانه را ازجمله عمده ترین عناوینی مطرح کرده است که ان با استعمال از آن شهروندا . . .

اینو دقیقا کجای دل‌مون باید بذاریم؟

یکی از اهداف مهمی که در هدفمنی یارانه‌ها در بخش حامل‌های انرژی مخصوصا بنزین با سهمیه‌بندی اون دنبال می‌شه صرفه‌جویی در مصرف بی‌رویه‌ی اوناست که ظاهرا بالارفتن سه برابری قیمت بنزین هم خیلی باید به این موضوع کمک کنه اما این اظهار نظر امروز رئیس پلیس خیلی جالب و عجیبه:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اجرای طرح سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن می‌تواند در کاهش تصادفات موثر با . . .

فراخوان آقای جهانگیری برای بازنگری در مورد یارانه های سنگین کنونی

آقای جهانگیری فراخوانی داده که ما با یارانه‌های سنگین چه
کنیم، خودمان توزیع کالاهای اساسی را در قالب کوپن و سهمیه‌بندی برعهده
بگیریم یا به‌طور کلی قیمت همه کالاها را آزاد و به جای آن اختلاف قیمت‌ها
را به مردم به‌عنوان یارانه بدهیم؟
سلامبه نظرم جواب این سوال آقای جهانگیری از فرط وضوح مشخص نیست!برای هزینه کرد بهتر یارانه ها از نظر بنده همچون دیگر نقاط دنیا هیچ راه مشخصی جز شناخت دقیق فعالیت های مالی مردم و بنیه ی اقتصادی آنان که دولت به . . .

امشب ۲۰ میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می گیرند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، با شروع سهمیه بندی و مصالحه بها بنزین، بخت طرح کنف از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از این طرح حدود ۳۰ هزاره میلیارد تومان برآورد شده که به مردم پیاده شدن می گردد. به خشکی امدن این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزاره تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزاره تومان واریز شود. پرداختی این طرح، در سه مرحله اس . . .

افزایش قیمت بنزین

 جزو کسانی هستم  که از شنیدن خبر افزایش قیمت بنزین خوشحال شد .با هیچ منطقی سازگار نبود بنزین از آب ارزانتر باشد . شاید از نظر مادی به ضرر من هم باشد ، اما راضی ام که بهایش را بپردازم.  امیدوارم دولت کریمه هم به قولش عمل کند و درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به حساب خانواده هایی که اعلام کرد ، واریز کند . . . .

یارانه معیشتی مرحله دوم چه زمانی واریز می‌شود؟

 با افزایش قیمت بنزین در اواخر آبان ماه سال جاری دولت اعلام کرد که منابع حاصل از این افزایش قیمت را به طور مستقیم در قالب بسته‌های معیشتی به ۶۰ میلیون نفر ایرانی پرداخت خواهد کرد.
ادامه مطلب . . .

بنزین گران شد

قیمت بنزین گران شد. بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است. . . .

خلاصه اوضاع مملکت

آزادی بیان یعنی اینکه اینترنت کل کشور رو قطع کنید !
مردم باید چطوری بگن که مخالف افزایش 300 درصدی بنزین هستند ؟
ت غلطی که در دولت با دادن یارانه 45500 تومنی منجر به گران شدن همه اجناس شد چرا باید دوباره تکرار بشه ! و به مردم به دروغ بگن که این به نفع شماست !
ادامه مطلب . . .

چرا اینهمه بی تدبیری؟!

در خصوص تصمیم اخیر دولت چند سوال بیجواب مانده وجود دارد:1- چرا در مقابل این افزایش قیمتهای متعدد و اخیرا بنزین میزان یارانه مستحقین همچنان ثابت مانده است؟2- اگر حق بنزین این نیست که ارزان تر از آب باشد. اینرا همه مردم فهیم کشورم قبول دارند بایستی افزایش می یافت ولی چرا در این مقطع بسیار بد؟؟!3- آیا شما نمیدانستید عقل جمعی می تواند تصمیم های درست را پیش روی شما قرار دهد؟ چرا حتی نظر سران قوا را نگرفته خودسرانه در کشور التحاب ایجاد می کنید؟آیا ا . . .

قیمت دلار اومد کمک قیمت بنزین

امروز قیمت دلار تقریبا سیزده هزار و هفتصد هزار تومان شد. هنوز اثرات قیمتی افزایش بنزین را کامل هضم نکرده بودیم که قیمت دلار هم اومد به کمک بنزین. با این شرایط اگه خوب پیش بره، فکر کنم ناک اوت کنند ما را
 
فقط یک سوال هنوز مطرح است. آیا بنزین و دلار در هماهنگی با هم بالا رفتند یا بدون هماهنگی.
البته به نظر من اثرات بنزین بر دلار قطعا منطقی و پیش بینی شده بود . . .

شلوغی پمپ بنزین ها

جدیدا وقتی می خوام بروم و بنزین بزنم غصه ام میگیره. آنقدر شلوغه که حداقل چهل دقیقه باید وقت بزارم. حالا قیمت را تا تونستید بردید بالا، لااقل چند تا پمپ بنزین بسازید که وقتمون را هدر ندید آخه.
 
کاش یه چیز لااقل اصولی بود . . .

امشب ۲۰ میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می‌گیرند

دولت در قالب طرح حمایت معیشتی خانوار، ساعت ۲۴ امشب (۲۹ آبان) طی دومین مرحله برای تعدادی دیگر از سرپرستان خانوار که ۲۰ میلیون نفر را شامل می‌شوند، کمک نقدی واریز خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، با شروع سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، دولت طرح حمایت از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از این طرح حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده که به مردم بر می‌گردد.
بر این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو ن . . .

ارتباط بازی و شخصیت کودک

بزرگ‌ترها تمایل دارند بازی را یک فعالیت نه چندان مهم در نظر بگیرند، اما بازی در رشد شخصی و اجتماعی کودکان اثری بسیار مهم دارد و این اثر در تمام زندگی ادامه می‌یابد.
ادامه مطلب . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)