98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

پتوی نوزادی طرح لنگر فرمان وکشتی

آموزش ساخت بک لینک pbn

اگر سایت پول شما از قبل از چندین منبع بک لینک استفاده کرده است و متن لنگر حاصل از این لینک ها متنوع است ، این بهترین زمان برای ارسال شیر پیوندهای PBN با متون لنگر اختصاصی به سایت پول شما است. دلیل اینکه می خواهید مطمئن شوید که سایت پولی پیوندهای برگشتی دارد ، به این صورت است که وقتی پیوندهای و بک لینک PBN خود را با متون خاص لنگر تغذیه می کنید ، چگالی متن لنگر آن عبارات به طور غیرعادی زیاد نمی شود.
 
 آموزش کسب درآمد از اینترنت . . .

آموزش ساخت بک لینک pbn

اگر سایت پول شما از قبل از چندین منبع بک لینک استفاده کرده است و متن لنگر حاصل از این لینک ها متنوع است ، این بهترین زمان برای ارسال شیر پیوندهای PBN با متون لنگر اختصاصی به سایت پول شما است. دلیل اینکه می خواهید مطمئن شوید که سایت پولی پیوندهای برگشتی دارد ، به این صورت است که وقتی پیوندهای و بک لینک PBN خود را با متون خاص لنگر تغذیه می کنید ، چگالی متن لنگر آن عبارات به طور غیرعادی زیاد نمی شود.
 
 آموزش کسب درآمد از اینترنت . . .

مفصل پلاستیک چیست؟

در دوران دانشجویی خودم، سر کلاس وقتی استاد راجع به مفصل پلاستیک صحبت می کرد، اصلا متوجه نمی شدم، فکر می کردم این مبحث خیلی سنگینه و از قدرت درک من خارجه، اما زمانی که فارغ التحصیل شدم و دیگر نمره برایم ملاک نبود تصمیم گرفتم راجع به این مبحث مطالعه کنم و متوجه شدم که چقدر یادگیری ساده است وقتی مطالب ساده بیان شوند، 
مفصل پلاستیک چیست؟
در یک عضو سازه ای وقتی لنگر خمشی (تیر یا کلا تیرستون)  آنقدر زیاد شود که دور ترین تار مقطع در این نق . . .

تنظیم فرمان خودرو

تنظیم نبودن غربیلک فرمان در مرکز
در خودروهای پژو (206 تیپ 2،3،5،6، SD، 405 پارس) سمند، تندر 90 (ال90) و پراید:در هر خودرویی، هنگام حرکت خودرو به صورت مستقیم، غربیلک می بایست در وسط قرار گیرد، تا هم راننده دید مستقیم به آمپر داشته باشد و هم اینکه در هنگام توقف، بتواند از روی غربیلک زاویه چرخها را تشخیص دهد.عدم قرارگیری غربیلک می تواند به یک یا چند دلیل زیر باشد:
    به هم خوردن میزان فرمان.    تغییر زاویه چرخ در اثر ضربه شدید (مثلاً به جدول).    عدم نسب د . . .

تنظیم فرمان خودرو

تنظیم نبودن غربیلک فرمان در مرکز
در خودروهای پژو (206 تیپ 2،3،5،6، SD، 405 پارس) سمند، تندر 90 (ال90) و پراید:در هر خودرویی، هنگام حرکت خودرو به صورت مستقیم، غربیلک می بایست در وسط قرار گیرد، تا هم راننده دید مستقیم به آمپر داشته باشد و هم اینکه در هنگام توقف، بتواند از روی غربیلک زاویه چرخها را تشخیص دهد.عدم قرارگیری غربیلک می تواند به یک یا چند دلیل زیر باشد:
    به هم خوردن میزان فرمان.    تغییر زاویه چرخ در اثر ضربه شدید (مثلاً به جدول).    عدم نسب د . . .

مشکل باز نشدن فلش مموری

شایدتا حالا برای شما هم این اتفاق افتاده باشهکه وقتی مموری موبایل و یا فلش مموریتون رو به کامپیوتر وصل میکنید با پیغام You need to format the disk (مموری برای باز شدن به فرمت نیاز دارد) مواجه شده باشید. این مشکلی است که بخاطر Bad Sector شدن مموریو یا Forgot Partition بوجود میاد. و اما راه حل چیست ؟! برای رفع کردن این مشکل باید به طریقی که در ادامه میاد عمل کنید . آموزش گام به گام رفع مشکل فرمت نشدن فلش مموری : 1-واردcmd شوید: win XP: start>Run>cmd>Enter win 7: start>cmd>Enter 2-فرمان diskpart را . . .

ترمینال جدید مایکروسافت: دیگر میتوان در دستور های خطی هم از اموجی استفاده کرد! :)

اگر از کاربران حرفه ای سیستم عامل ها باشید یا برنامه نویس یا مدیر سیستم یا مسئول فنی یک سیستم سخت افزاری و یا حتی DBA باشید حتما و حتما با محیط خط فرمان یا command line ها بسیار درگیر هستید. این بخش از سیستم عامل ها در واقع بخش اصلی سیستم عامل هاست به نحوی که درواقع در عمل تمامی کنترل ها بر روی رایانه شما از این بخش از سیستم عامل قابل کنترل است. ما در ویندوز از یک خط فرمان به نام Cmd استفاده میکردیم که در معرفی نسخه های جدید ویندوز گزینه جدید windows powershell ن . . .

دور فرمان و سردنده

دور فرمان و سردنده
بی شک به عنوان یک راننده ، رابطه شما با فرمان و دنده ی  وسیله ی نقلیه خود بسیار نزدیک و شخصی می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع جای تعجب نیست که سازندگان ماشین تلاش زیادی برای ایجاد رابطه ای راحت و استاندارد بین راننده و فرمان ، دنده و دیگر اجزای آن می کنند تا لذت رانندگی مطلوب و خوش آیند را برای شما فراهم سازند.
رانندگی در سرمای زمستان یا گرمای تابستان با فرمان بسیار سرد یا داغ کار دشواری است. حال داشتن یک دور فرمان شیک و من . . .

ششمی

وقت‌هایی که این‌طوری
قفل می‌کنم از آن وقت‌هایی است که می‌شوم کشتی بی‌لنگر روی دریایی طوفانی که هیچ
چشم‌انداز روشنی ندارد؛ همان‌قدر سرگشته، همان‌قدر طوفان‌زده، همان‌قدر آشوبناک. . . .

    دیروز، بیست و هشتم شهریور ماه، سالروز صدور فرمان 《شکستن ارزش و آقایی دلار》 از سوی مقام معظم رهبری‌ بود. امری که یادآور فرمان 《شکستن حصر آبادان》 از سوی امام خمینی(ره) بود.اکنون سه سال از آن روز می‌گذرد. امام ‌ای از سال ۹۱ چندین بار خطر جنگ تمام عیار اقتصادی را به مسئولین کشورمان گوشزد کرده بودند.   . . .

پیست‌بین در خط‌فرمان(استفاده از apaste.info در خط فرمان با curl)

در حال نوشتن چند خط کد بودم و نیاز داشتم که هربار کد را در یک کانال آی‌آر‌سی بفرستم تا کد بازبینی و اشتباهاتم گوشزد شود. از یک پیست‌بین(pastebin) استفاده میکردم و هربار پیوند نسخه جدید کد را به کانال میفرستادم اما این پروسه دردناک و آزار دهنده بود:
تغییر کد
کپی آن به بریده‌دان(clipboard) سیستم پنجره‌ی اکس
وارد شدن به apaste.info با مرورگر وب
وارد کردن کد و گرفتن پیوند کد
فرستادن کد به کانال
برای همین رفتم دنبال اینکه این فرآیند را کوتاه‌تر و خوش‌آیندتر . . .

تعمیر دستگاه co2 وتورچ

اگربعد از روشن کردن دستگاه با وصل کردن سوییچ دستگاه کار میکرد ولی خیلی ضعیف جوش میداد به فرض د رست بودن اتصال، تورچ مشکل دا رد .تورچ شلنگ قدرت ضعیف شده باید تعویض شود اگر به محض روشن شدن دستگاه بدون زدن کلید تورچ، کنتاکتور  اصلی عمل کرد مشکل از سوکتهای فرمان دستگاه جوش به سامسونت می‌باشدالبته امکان اتصالی سیم فرمان نیز وجود دارد امکان دارد برد  داخل سامسونت نیز مشکل داشته باشد که مشکل از. رله  برد که فرمان به کنتاکتور میدهد میتواند باشداگ . . .

من سيب را چيدم .

من سیب را چیدم آری، من سیب را از باغ چیدم وای اما!!من سر به زیر نینداختم گونه هایم از شرم سرخ نشدمن از نسل آدم نبودم؟؟من از تبار حوا نبودم؟؟آن دیگری بودم؟؟آنکه سجده بر آدم نکرد؟؟وای اما!!فرمان نبردم من، سیب را چیدم!!اگر سیب را چیدماگر از نسل آدم بودماگر از تبار حوا بودمپس چرا خجالت نکشیدم از کرده ی خود پشیمان نشدم؟؟پس چرا سجده نکردم؟؟چرا گریه نکردم؟؟وای اما!! فرمان نبردم من، سجده نکردم من؟؟از تبار آدم بودم؟؟من از نسل آدم من از تبار حواسیب را . . .

و زمین را آفریدیم.

 زمین هم چون گردونه ای در فضا آیا شریكانى كه مى ‏پندارند بهتر است] یا آن كس كه زمین را قرارگاهى ساخت و در آن رودها پدید آورد و براى آن كوه ‏ها را [مانند لنگر] قرار داد و میان دو دریا برزخى گذاشت آیا معبودى با خداست [نه] بلكه بیشترشان نمى‏ دانند  سوره نمل آیه ۶۱و زمین را گستردیم و در آن لنگر[آسا كوه]ها فرو افكندیم و در آن از هر گونه جفت دل‏ انگیز رویانیدیم [تا] براى هر بنده توبه‏ كارى بینش‏افزا و پندآموز باشد آیه ۸ سوره ق [اینها همه] براى روزى ب . . .

چرا رهبر انقلاب فرمان آتش به اختیار دادند؟

رئیس اندیشکده یقین گفت: اگر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پنج حوزه فعالیت قدرت فرهنگی موفق عمل می‌کرد، رهبر انقلاب در حوزه فرهنگی به جوانان و فعالان فرمان آتش به اختیار نمی‌دادند. بصیرت . . .

لنگرِ دَرد تو

 
 
 
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">


   
خانه بر دوش‌تر از ابر بهاران بودم

لَنگرِ دَردِ تو، چون کوه گران کرد مرا
 
 
#صائب
 
 
  . . .

مختصری در باب هانری چهارم و اقدامات او

فرمان نانت» از سوی (هانری چهارم = هانری دو ناوار = هانری دو بوربون = مؤسس سلسلۀ پادشاهی بوربون ها)، در سال 1598م. صادر شد. طی این فرمان به کالونیست ها در فرانسه آزادی هایی داده شد.هانری چهارم نخستین پادشاه اروپایی بود که اصل تساهل دینی را در اروپا به اجرا گذاشت.فرمان نانت بعدها توسط لویی چهاردهم، نوادۀ هانری چهارم لغو شد.هانری چهارم که خود (هانری سوم والوآ ) و (هانری دو گیز، رئیس فرقۀ کاتولیک ها) را ترور کرده بود، در نهایت خودش هم به سال 1610م. توسط ی . . .

بررسی فک faac 412

بررسی فکfaac 412    خصوصیات اصلی :جک های پر قدرت الکترومکانیکی تا قدرت هر لنگه 350 کیلو گرمتابلو فرمان با قابلیت برنامه دهی آسان و مدار کنترل پیشرفتهبه این مدار فرمان از لحاظ پایداری در مقابل نوسانات برق می توان رتبه خوبی داد .امکان استفاده از سرعت دوم و تنظیم دستی اختلاف زمانی ، باز و بسته شدن لنگه­ ها وجود دارد.مقاومت بالای بازو در موقع برخورد ماشین به درب به علت ساختار پر قدرت آن.کاور برای پوشاندن رویه جکها در ابتدا که خریدار این پک 412 را تهیه . . .

اموزش ساخت کارت ويزيت پانوراما

فرمان Photomerge در فوتوشاپ یك فرمان خودكار است. این فرمان چند تصویر جداگانه را می‌گیرد و آنها را با هم تركیب می‌كند تا یك عكس پانوراما ساخته شود. به عنوان مثال، شما می‌توانید چند عكس از یك منظره را كنار هم قرار دهید و یك تصویر عریض از آن را خلق كنید. از آنجا كه این دستور یك فرمان خودكار است، از فرمان Aotumate از منوی File در دسترس قرار می‌گیرد.1. اگر شما هم جزو آن دسته از كاربران هستید كه دوربین گران‌قیمتی ندارید، باید قبل از فرستادن عكس‌ . . .

بررسی هنگ کردن اوراکل

برای انجام این پروسه میشه از sqlplus  و با استفاده از دستور oradebug  اطلاعاتی را به دست آورد. فرمان oradebug hanganlyze اطلاعاتی را در فایل trace برای بررسی بیشتر ارائه خواهد کرد. روال کلی با استفاده از فرمان های  زیر است:
sqlplus / as sysdbaoradebug setmypidoradebug unlimitoradebug hanganlyze 3oradebug dump ashdumpseconds 30oradebug dump systemstate 266oradebug tracefile_name
در مواقع هنگ کامل که با sqlplus / as sysdba به دیتابیس نمی توان متصل شد از سوئیچ زیر استفاده کنید:
sqlplus /nologset _prelim on . . .

چرخهای بالابر آکاردئونی

به طور کلی بالابرهای آکاردئونی در دو مدل چرخ خودرویی و کارگاهی ساخته میشوند
چرخهای خودرویی 13 اینچ تعبیه(چرخ پیکان) شده در بالابرهای آکاردئونی باعث ثابت شدن، پایداری و ایمنی بسیار بالا و لرزش بسیار کم و عدم تکان خوردن در ارتفاع شده است. چرخهای خودرویی در جلو دارای اکسل و فرمان و قابلیت چرخش 45 درجه به طرفین را دارد و میله فرمان قابلیت یدک شدن این دستگاه به وسیله خودرو را فراهم کرده است. فرمان نرم و حرکت اسان دارد
چرخهای کارگاهی که در این دستگا . . .

رفع مشکل اکسپلورر ویندوز هشت/ ویروس استارتآپ اکسپلورر

ابتداء بوسیله اسکن آنتی ویروس هرگونه ویروس را کشف و حذف نمائید.سپس در خط فرمان محیط داس ویندوز (جستجوی عبارت cmd.exe)شروع به تایپ و اجرای فرمان زیر نمائیدsfc /scannowپس از اتمام این مرحله ویندوز را مجدداً ریستارت نمائید.این کار گونه ای از بازیابی اجرائیات ویندوز شماست. . . .

انواع تابلو فرمان

تابلو فرمان های موجود در بازار که مطابق با استاندارد بوده و مختص آسانسور های هیدرولیک می باشد از قبیل AFN - AFP -  آریان - پار کنترل و . که با توجه به نوع شیر و تعداد آن همچنین مقدار بار وارده تولید می گردد. . . .

متنی در مناقب امام علی علیه السلام

الحمد الله الذی جعلنا من المتمسکین به ولایت سلطان اولیا سخن گذار منبر سلونی سرور مطلبی ابن عم نبی در هل عطا مهر برج انما شهسوار لا فتی پیشوای انبیا عروه الوثقی کلمه الحسنی سید الاوصیا عماد الاصفیا رکن الاولیا آیت الله العظمی خیر المومنین امام المتقین اول العابدین ازهد ااهدین زین الموحدین حبل الله متین لنگر آسمان و زمین وجه الله عین الله نور الله سر الله اذن الله باب الله روح الله سیف الله عبد الله اسدالله الغالب آقا جانم علی ابن ابی طال . . .

سرماخوردگی خر است

دیروز که عسل اینجا بود بعد از ظهر خوابیدیمرو زمین خوابیدیم پتوي خودمم دادم عسل انداخت رو خودشپتوي من کوچولو بودهیچی دیه سرماخوردم:/حالا دیشب ساعت یک مامان بابام هوس بستنی کردنمنم مثل بز نشستم خوردمپ.ن:وی به علت فداکاری برای رفیقش و خنگ بودن خودش به علت برنداشتن پتويی بهتر سرماخورده است اش . . .

فرمان join در اتوکد

دستور join در اتوکد همانطور که از نامش پیدا است به منظور متصل کردن موضاعات استفاده می‌شود. عکس این دستور، دستور break است که به منظور فصل کردن است به این معنا که خطوط را از هم جدا می سازد. Break خصوصیات و راه های خود را دارد که در این مقاله نمی گنجد. با ما در دوره آموزش اتوکد همراه باشید.
اما وصل کردن چیست؟
حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید خطوط شکسته و پاک شده‌ی بین دو خط را بهم وصل کنید، قطعا اولین راهی که به ذهن شما میرسد استفاده از دستور Line . . .

زیروبند کاپرا

لوازم زیروبند کاپرا
لنت جلو و عقب کاپرا
بوش طبق بالا ، بوش طبق پایین 
دیسک چرخ جلو کاپرا
کاسه چرخ عقب کاپرا
میل موجگیر کاپرا
کمک جلو و عقب کاپرا
لاستیک موجگیر کاپرا
لاستیک چاکدار
سیبک فرمان کاپرا( چوپقی فرمان کاپرا) . . .

انسان در جستجوی معنا

 
کسی که چرایی زندگی را یافته است با هر چگونه ای نیز خواهد ساخت."#نیچهاین لب کلام دکتر ویکتور فرانکل در کتاب "انسان در جستجوی معنا" ست.پ.ن۱:نیچه آدم جالبیه. از فهم و نبوغ فکری منحصر به فردی برخوردار بوده!پ.ن۲:در خلال این کتاب متوجه شدم چرا برخی اندیشمندان، نگاه فروید به انسان رو سخیف و دون می دونند.پ.ن۳:حالا متوجه میشم منظور دکتر شیری از این که "در زندگی لنگر داشته باشید" چیه. منظورش از "لنگر"، یک چرایی برای زندگی و درک کردن معنای زندگی ست!در واقع " . . .

گذار بر ظلماتست خضر راهی کو

 اگر نه باده غمِ دل ز یاد ما ببردنهیب حادثه بنیاد ما ز جا ببرد اگر نه عقل به مستی فروکشد لنگرچگونه کشتی از این ورطه ی بلا ببرد فغان که با همه کس غایبانه باخت فلککه کس نبود که دستی از این دغا ببرد گذار بر ظلماتست خضر راهی کومباد کاتش محرومی آب ما ببرد دل ضعیفم از آن میکشد بطرف چمنکه جان ز مرگ به بیماری صبا ببرد طبیب عشق منم باده ده که این معجونفراغت آرد و اندیشه ی خطا ببرد بسوخت حافظ و کس حال او بیار نگفتمگر نسیم پیامی خدای را ببرد . . .

غزل * کشتي ديدار *

*    کشتی دیدار*اشک من در انتظار کشتی دیدار توست قایق امید من بشکسته ، در احصار توست ماهی سرخ دلم در زیر گرداب ستم دلشکسته ، بی رمق ، در زیر آن آوار توست با صدای نا خدائی ، قامت لنگر شکست سخره با زخم زبانش ، در پی آزار توست چون توکل کرده ایی هرگز مترس از ساعقه زیر طوفان خنده باید ، چون خداوند یار توست صورت میرزا سفید شد در پی سیلی موج قلب او زخمی و زخمش ، آئینه کردار توست*میرزا*   . . .

هر هفته با حافظ

ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایماز بد حادثه اینجا به پناه آمده ایمرهرو منزل عشقیم و ز سر حد عدمتا به اقلیم وجود این همه راه آمده ایمسبزه خط تو دیدیم و ز بستان بهشتبه طلب کاری این مهر گیاه آمده ایمبا چنین گنج که شد خازن او روح امینبه گدایی به در خانه شاه آمده ایملنگر حلم تو ای کشتی توفیق کجاستکه درین بحر کرم غرق گناه آمده ایمآبرو می رود ای ابر خطا پوش ببارکه به دیوان عمل نامه سیاه آمده ایمحافظ این خرقه ی پشمینه بینداز که مااز پی قافله با آتش . . .

شکست حصر آبادان

از پیر جماران فرمان آمد که: این حصر باید شکسته شود.»
آبادان یک سال بود که در محاصرۀ دشمن بعثی قرار داشت؛ فرمان امام (ره) خونی تازه در رگ‌های رزمندگان غیور ایرانی به جریان انداخت. عملیات ثامن‌الائمه در ساعت یکم بامداد پنجم مهرماه ۱۳۶۰ و با رمز مبارک نصرمن الله و فتح قریب» آغاز شد و پس از ۴۲ ساعت به شکست حصر آبادان انجامید.
این جانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطرۀ شهدای هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه در استان بوشهر، بر ادامۀ راه آن بزرگ‌مردان تا رسید . . .

بادرود.روزتون زیبا تقدیم شما عزیزان.حافظ اين خرقه ء پشمينه بينداز كه ما از پى قافله با آتش آمده ایم

حافظ ما بدین در نه پى حشمت و جاه آمده ایم از بد حادثه این جا به پناه آمده ایم رهرو منزل عشقیم و ز سر حد عدم تا به اقلیم وجود این همه راه آمده ایم سبزه ء خط تو دیدیم و ز بستان بهشت به طلبكارى این مهر گیاه آمده ایم با چنین گنج كه شد خازن او روح امین به گدائى به در خانه ء شاه آمده ایملنگر حلم تو اى كشتى توفیق كجاست كه درین بحر كرم غرق گناه آمده ایمآبرو مى رود اى ابر خطاپوش ببار كه به دیوان عمل نامه سیاه آمده ایمحافظ این خرقه ء پشمینه بینداز كه ما از پى . . .

بالانس چرخ چیست

 بالانس چرخ چیست؟بالانس چرخ‌های خودرو یکی از اامات اساسی خودرو در زمان سرویس دوره ای خودرو می‌باشد که همواره توسط سازنده خودرو نیز توصیه می‌شود. بالانس رینگ ها, که بعضی اوقات با میزان فرمان اشتباه گرفته می شود, در افزایش طول عمر لاستیک و رسیدن به عملکرد بهینه لاستیک نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
بالانس چرخ‌ها, از طریق توزیع یکسان وزن لاستیک و خودرو, باعث #سایش یکنواخت هر چهار لاستیک و یک سواری ملایم می شود.
باید توجه داشته باشید که بالا . . .

بالانس چرخ چیست

 بالانس چرخ چیست؟بالانس چرخ‌های خودرو یکی از اامات اساسی خودرو در زمان سرویس دوره ای خودرو می‌باشد که همواره توسط سازنده خودرو نیز توصیه می‌شود. بالانس رینگ ها, که بعضی اوقات با میزان فرمان اشتباه گرفته می شود, در افزایش طول عمر لاستیک و رسیدن به عملکرد بهینه لاستیک نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
بالانس چرخ‌ها, از طریق توزیع یکسان وزن لاستیک و خودرو, باعث #سایش یکنواخت هر چهار لاستیک و یک سواری ملایم می شود.
باید توجه داشته باشید که بالا . . .

توقف در سربالایی ها و سرازیریها

توقف در سربالایی ها و سرازیری ها: هنگام رانندگی اگر بخواهیم در سربالایی ها توقف کنیم اگر بدون جدول باشد ، موقع توقف در کنار جاده یا خیابان ابتدا فرمان در جهت عقربه ی ساعت و یا به سمت راست می چرخانیم، و ماشین را در وضعیت دنده سنگین قرار می دهیم و ترمز دستی را می کشیم . اگر وضعیت جاده یا خیابان با جدول کناری باشد ، موقع توقف ماشین ابتدا فرمان را به طرف خلاف عقربه ی ساعت و یا به سمت چپ می چرخانیم . در جاده های سرازیری و در خیابان های سرازیری با جدو . . .

پشت فرمان (۱)

پشت فرمان ماشین هستم، بغل دستم پدر و در عقب نیز، مادر و خواهر کوچکترم. چهار چشمی و بی حرکت مثل روح، جلویم را می پایم که مبادا از خط سفید وسط جاده، کنار بزنم. هر چند لحظه یکبار، نیم نگاهی به کیلومتر شمار می اندازم. در دنده دو، تندی ماشین باید بین بیست تا سی و در دنده سه، تندی ماشین باید بین چهل تا پنجاه کیلومتر در لحظه باشد. پدر، حواسش به من هست و در مواقع لازم و گاه بی موقع! تذکرهایی می دهد مثل: 
- سربالایی بیشتر گاز بده.- وقتی دنده عوض می کنی گاز ند . . .

تولید و طراحی راهبند امنیتی در سراسر کشور

این شرکت بزرگترین تولید کننده انواع راهبند امنیتی،راهبند دفنی و راهبند ضد انتحاری است که در بالاترین درجه حفاظتی تولید و طراحی شده اند.
برخی خصوصیت های راهبند های امنیتی این شرکت:
ولتاژ ورودی:220 ولت تکفاز و 380 ولت 3 فاز
مدار فرمان:PLC صنعتی
توان موتور:الکتروموتور موتوژن تبریز در توان های 5.5 تا 15 اسب
سرعت عملکرد:4 ثانیه قابل کاهش تا 1 ثانیه در مدل های سفارشی
حداکثر توان تحمل ضربه: ضربه جسم با وزن 40 تن و سرعت120 کیلومتر بر ساعت
ابعاد قابل تولید: از طو . . .

گفت وشنودی باعزرائیل

 از عزرائیل پرسیدند:تابحال گریه نکردی زمانیکه جان بنی آدمی را میگرفتی؟عزرائیل جواب داد:یک بارخندیدم،یک بار گریه کردمو یک بارترسیدم."خنده ام" زمانی بود که به من فرمان داده شد جان مردی رابگیرم، او را در کنار کفاشی یافتم که به کفاش میگفت: کفشم را طوری بدوز که یک سال دوام بیاورد! به حالش خندیدم و جانش را گرفتم."گریه ام" زمانی بود که به من دستور داده شد جان زنی رابگیرم، او را در بیابانی گرم و بی درخت و آب یافتم که در حال زایمان بود منتظر ماندم تا نو . . .

رمان فرمان یازدهم

نقد رمان فرمان یازدهم
 
نقد رمان فرمان یازدهم : یکنواخت بودن کل داستان و بدون هیجان بودن اتفاقات باعث خستگی می شود.
 
 
نقد رمان فرمان یازدهم نوشته ی زهره عارفی
هرچقدر تلاش کردم تا این رمان را با علاقه بخوانم نشد!
نه به خاطر اینکه محتوا نداشت!
و نه چون اینکه قلم و سبک نداشت!
و نه بخاطر نویسنده و یا حتی انتشاراتش!
و نه به دلیل گرمای هوا و سردی مزاج…!
بلکه کتابی که با سبک واگویه ی فکری و ذهنی نویسنده با خودش نوشته شده است و هدف مشخصی هم دارد، آن قدر . . .

جلوبندی- اولین مطلب خودرویی :)

جلوبندی
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جلوبندی به قسمت زیرین جلوی خودرو گفته می‌شود که وظیفهٔ تعلیق یا کیفیت سواری (خوش‌دستی) خودرو در چاله‌ها، دست‌اندازها، و پیچ‌های جاده را دارد. تعمیر و نگهداری این قسمت از خودرو بر عهدهٔ مکانیک (جلوبندی‌ساز) است.
در مبحث خودرو، بحثی است به نام خوش‌دستی که البته بخش عمده‌ای از آن مربوط به مسائل فنی و طراحی خودرو می‌شود و بخشی از آن هم ناشی از میزان بودن تنظیم‌های خودرو است. ماشینی که به‌خوبی ب . . .

دستور unit در اتوکد چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از کاربردی ترین دستور های اتوکد، دستور units می باشد. این فرمان برای تنظیمات واحد اتوکد است. این تنظیمات می تواند طولی و یا زاویه ای باشد که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.این دستور را باید حتما بعد از باز کردن فایل اتوکد خود اجرا کنید. زیرا اگر مقیاس کار شما درست نباشد. در آینده به مشکل خواهید خورد.هم چنین گاها پیش آمده که هنگام import کردن فایل اتوکد در نرم افزار های دیگر حجم شما تغییر شکل دهد و حجمی که وارد نرم افزار های دیگر کرده‌اید هما . . .

سیتالوپرام

همم. عجیب است. دوستت ندارم اما خاطراتت در قلبم لنگر انداخته اند و من ان ها را دوست دارم. وقتی عکس دونفریتان را دیدم که سر روی شانه ی هم گذاشته بودید و به اتش نگاه میکردید، دلم برایت تنگ نشد، اما حسودیم شد. حسودیم شد به تمام داشته های او که از من دریغ کردی. به تمام دروغ ها و سیاه بازی هایی که برای او نداری (یا داری؟). من دلم برای خود تو تنگ نشده. به کارهایت که فکر میکنم پوستم گزگز میکند. یه حرف هایت که فکر میکنم سر درد میگیرم. من دلم برای احساسی که ب . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)