98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

کبوتر سبز پرشی

شناخت کبوتر پرشی

 
برای تشخیص یک کبوتر پرشي از کبوترهایی که ساعتی نیستن شما به طور یقین نمیتونید بگید که فلان کبوتر خیلی عالی هست، پس توجه داشته باشید تمامه کبوتر فقط در آسمان مشخص میشه و شما فقط میتونید ویژگی یک کبوتر پرشي رو تشخیص بدید یه جورایی فقط 30 درصد میتونید احتمال بدید که اون ویژگی هارو سعی میکنیم کامل بگیم:
1️⃣: یادتون باشه یک کبوتر خوب هیکل و سینه پهن و خوبی داره و خودشو نمیندازه
2️⃣: از انتخاب کبوترهای خیلی درشت و دراز پرهیز کنید، یک کبوتر خوب با . . .

شاعر تو را دید و غم خود باز یادش رفتشعر کبوتر با کبوتر باز یادش رفتپرواز گیسوی رهایت را کبوتر دیدشرمنده شد از کار خود ، پرواز یادش رفتچشمان تو مانند دریایی جدا از همموسی تو را وقتی که دید اعجاز یادش رفتعطر تنت خوش بو تر از باغ ارم . حافظبا عطر تو مجنون شد و شیراز یادش رفتحتی بنان از دوریت دلتنگ و محزون استبغضی گلویش را گرفت آواز یادش رفت . . .

كبوتر حرم

وزش باد است و مترسک خود را به دست باد می سپارد پیچ ن و رقصان میان زمین و آسمان به پرواز می آید وکبوتر بودن عجیب حسی دارد خاصه آن که کبوتر حرم باشی   یعنی اینقدر بی لیاقت شدم که نشد بیایم حرم آقا جان , دلم تنگ است یا غریب الغرباء . . .

کبوتر

چندتا کبوتر روی کانال کولرمون لونه کردنتوی تراس امروز دعواشون بودانگار تو اتاق من دعوا میکردنوحشتناک بودهرچیم میگفتم اروم دعوا کنین گوش نمیکردین نمی‌ترسیدن برن حداقل . . .

شرایط نگهداری از کبوتر

 
چند نکته در مورد شروع به نگهداری کبوتر:1️⃣: اولین و مهمترین قدم برای این کار میزان علاقه به این رشته می باشد، کبوتر وسیله یا اسباب سرگرمی نیست که فقط یکی یا دو ساعت از وقت شما را پرکند و بی هدف نگهداری شود.2️⃣: مورد بعدی زمان است. اگر وقت کافی برای نگهداری از کبوتر را ندارید به هیچ عنوان سمت این کار نروید  در روز حداقل دو یا سه ساعت و بیشتر بستگی به تعداد کبوترها باید وقت بزارید و البته روزهایی که کبوتر شما در اسمان است این ساعت بیشتر است.3️ . . .

باور

این روزها احساس تَرَک خورده و تب دارم، مثل کودکی بهانه گیر، بی تابی می کند.
دلم کبوتر کبوتر ، بی قرارِ رسیدن است.
وتو
مهربانتر از نسیم صبحگاهان، دست خداییت را بر سرم می کشی و سیرابم می کنی که
نیازِ تشنه به آب، باور رضایی توست.
محمد رحیمی
  . . .

بهترین نژاد کبوتر گوشتی

با سلام خدمت همراهان گرامی
در این پست توضیحاتی در مورد نژاد تکسن خواهم داد و خصوصیاتی که این نژاد دارد و با تجربه پرورش این نژاد به نتایج زیر رسیدم
ابتدا خصوصیات این نژاد
کبوتر تکسن در هر سال بین ۸ تا ۱۰ جفت جوجه میدهد 
وزن مولد ها بین ۷۰۰ گرم تا ۱ کیلو وزن دارد
جوجه ها در هنگام دونخور شدن بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ گرم وزن دارند
 کبوتر تکسن رنگهای مختلفی دارد مثل سبز سرخ زاغ سرور و هما(کله زرد)
در نژاد تکسن مهم  نیست مولد شما چه رنگی هستن چون همه رنگ جوج . . .

شعر حسین زنگانه

گرچه رویای کبوتر با کبوتر داشتیباز هم دل می بُری از هرچه باور داشتیمی زند آتش به تار و پود تو آن دلبریکز برایش از  همه هستیت دل برداشتیخاک پایش می شوی از روی تو رد می شودتازه می فهمی که جنگی نابرابر داشتییک  شبه میگیرد از تو زندگی با یک دروغاعتقاداتی که صدها سال باور داشتیناگهان میفهمی از دشمن که نه  از دوستتروی پشتت زخم صدها نیش خنجر داشتیباز می فهمی که در دنیا نداری هیچ چیزاین میان یک آستین مار پرور  داشتیمی شوی آخر عزیز مصر اما باز همخاطر . . .

حیوانات هم عاشق میشن

دیروز یه صحنه ای دیدم هم جالب بود و هم خیلی دلم سوخت. یک کبوترچاهی به نظر ماده حالا به چه دلیل افتاده بود وسط خیابون، یه کبوتر نر پرهای گردنشو پف داده بود و هی دورش می چرخید. هی ماشین میومد میترسید و دوباره میومد کنار جنازه کبوتر و یه طوریکه به نظر میخواست بلندش کنه یا ازش محافظت کنه و حسابی بی قراری میکرد.به نظر من از خیلی از آدمهای امروز عاشق تر بود.  . . .

انواع کفتر کاکل به سر وای وای

انواع کفتر کاکل به سر وای وای
نواع کبوتر در ایران شامل تعداد بسیاری کبوتر میشود که علاقه مندان بسیاری در ایران دارد. هر شهر و منطقه از ایران علاقه مندان مخصوص به خود را دارد و سالانه برنامه های متنوعی بین دوست داران این پرنده در کشور برگذار می شود.
 
در این نوشته خواهیم خواند :انواع کفتر کاکل به سر وای وای کبوتر ها دارای گونه ها و نژاد های مختلفی هستند و با توجه به اینکه اغلب آنها قادر به جفت گیری از یکدیگر هستند، بنابراین روز به روز بر گونه ها . . .

خوش به حالت کبوتر

خوش به حالت کبوترهر جا بخوای پر میکشیتو هوای پاک دهنفس تو بهتر میکشیمالک پهنه ی آسمون توییزائر بی زبون توییخاکی مهربون تویی 2گریه هات زهر مصیبت نداره دل تو به غصه عادت ندارهآرزوهات دم دستتن همهلونه ی چوبی واست یه عالمهحوض کوچیکو یه دریا میبینیلوته تو قد یه دنیا میبینیدر تو تکرار نداره اثریجفتتو همیشه زیبا میبینی 2مازیار  . . .

نغمه ي دل .

  صدای برخورد باران با زلال دیر آشنایش فریاد آبشار بر صخره های نشسته به انتظار .نجوای دلکش نسیم در دل شالیزارهای رهیده از خود.آوای بی قرار دریای پر راز، بر دل غروب نشسته بر ساحل .صدای زار قناری خسته در قفس بر میله های تنیده بر هم .و چشم های پر . کبوتر افتاده در دام .زبان دل در خواندن نغمه های جان .قیچی تردید می زنیم . بالهای اندیشه را به جبر زمان کوتاه می کنیم .بر چشمان . افکار جاری روزگار می نهیم .قلم بر بی قراری واژه ها می شکند . . .

مرگ پایان کبوتر نیست

و نترسیم از مرگ
مرگ پایان کبوتر نیست
مرگ وارونه یک زنجره نیست
مرگ در ذهن اقاقی جاری است
مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد
مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می‌گوید
مرگ با خوشه انگور می‌آید به دهان
مرگ در حنجره سرخ گلو می‌خواند
مرگ مسئول قشنگی پر شاپرک است
مرگ گاهی ریحان می‌چیند
مرگ گاهی ودکا می‌نوشد
گاه در سایه نشسته است به ما می‌نگرد
و همه می‌دانیم
ریه‌های لذت، پر اکسیژن مرگ است 
در نبندیم به روی سخن زنده تقدیر که از پشت چپرهای
صدا می . . .

چند عکس زیبا از نژاد های کبوتر گوشتی

با عرض سلام و تبریک به مناسبت سال جدید
چند عکس از کبوتر های مجموعه خودم در اینجا قرار میدم
عکس مونداین ۶ ماهه به وزن ۱۱۸۰ گرم
جوجه نژاد تکسن
جوجه مونداین ۴۰ روزه
جوجه کینگ ۲۳ روزه
کنار کبوتر ها بطری دلستر قرار گرفته تا سایز کبوتر ها رو تشخیص داد
برای اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی ما به ادرس
iranpigeon_meaty@
با تشکر میرداودی . . .

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کار قناری و سهره و کبوتر،همه چی در مورد قناری ،پرنده زیبا

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با درود خدمت دوستان عزیز
 
 
 
هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به گمان زیاد با این بیماری روبه رو شده اند
ادامه ی پست در ادامه مطلب
ادامه مطلب . . .

کبوتر دل من باش قهرمان خودت

کبوتر دل من، باش قهرمان خودتعقاب تیز بزنگاه داستان خودت به وقت اوج گرفتن شریک یکدل کو؟به فکر لانه ی خود باش و آسمان خودتبرای کشتن غم، نیست هم پیاله کسی بگیر جام و بکوبش به استکان خودت دل رمیده ی من روز روز نامردی است به جز خدا به کسی دل نبند جان خودتبخواب، ای دل بی کس بدون لالایی بگو برای خودت قصه با زبان خودتاسماعیل ساسانی   . . .

برج کبوتر خانه ی میبد

آشنایی با برج کبوترخانه میبد
برج کبوترخانه میبد
کبوترخانه ها از مکان هایی هستند که شاید امروزه کمی عجیب و غریب به نظر برسند، ولی زمانی از معروف ترین و کاربردی ترین بناهای موجود در برخی از شهرهای ایران محسوب می شدند. امروز قصد داریم تا شما را به یکی از معروف ترین کبوترخانه های کشور ببریم که در استان تاریخی یزد و شهر زیبای میبد قرار گرفته است. برج کبوترخانه میبد با چهار هزار لانه کبوتر یک شکل، پذیرای گردشگرانی هست که به این شهر سفر می کنند. برا . . .

برگزاری نشست قصه گویی

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران به همت زهرا خلیل ارجمندی برنامه قصه گویی برای کودکان پیش دبستانی مهر آیین شهر ارجمند برگزار شد.در این برنامه ابتدا مسئول کتابخانه درباره بخش کودک و کتاب وکتابخوانی مطالبی را بیان کردند و سپس کتاب نگذار کبوتر تا دیر وقت بیدار بماند برای کودکان خوانده شد در ادامه کودکان به گروههایی تقسیم شدند و خلاصه کتاب توسط اعضای گروه بیان شد ناگفته نماند که کتاب نگذار کبوتر تا دیر وقت بیدار بم . . .

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)

یا رئوف یا رحیم غربت زده پشت پنجره فولادماما به کسی نمی رسد فریادممن گرگم و نیست هیچ کس ضامن منماتم زده توی صحن گوهرشادم راه تو نیفتاد به سویی که منمدریا ندهد راه به جویی که منمایوان شما فقط کبوتر داردبیچاره کلاغ زشت خویی که منم   . . .

کاشت سبزيجات

حدود 3 ساله که به گل و گیاه علاقه پیدا کردم. تو این چند سال برای گی و گیاه زیاد هزینه کردم. دو سال پیش تقریبا یک هفته در میون باغ گل بودم، محلاتی، امام رضا، فردوس و . هر بار هم حدود 200 خرید کرده بودم یا گلدان یا گیاه یا گل.حدود 5 صبح میرفتم و حدود 11 ظهر میومدم.دو سال پیش کلی بذر سبزیجات گرفتم و فریم و باکس و شروع کردم به کاشت سبزیجات. خیلی دوست داشتم. همشونو تو بالکن چیده بودم و مدام کبوتر میومد و جوونه های سبزیجاتمو میخورد. وقتی اخرین بار با وجود کل . . .

میم مهربانی

ای کبوتر من ، که بر سر برج عاشقی آشیانه داریای تو قاصد پیغام های آشنایی من ! بر روی این خاک دشمن خیز ، در زیر این آسمان بیگانهغریبی عاشق چشم به راه توست.   . . .

اندکی شعر

ما چون زِ دری پای کشیدیم، کشیدیمامید زِ هر کس که بریدیم، بریدیمدل نیست کبوتر که چو برخاست نشینداز گوشه‌ی بامی که پریدیم، پریدیمرم دادنِ صیدِ خود از آغاز غلط بودحالا که رماندی و رمیدیم، رمیدیم
•#وحشی_بافقی . . .

تصویرگاه پانصد و پنجاه و هشت

.چشم آهو چه مگر گفت به سرپنجه‌ی شیرکه شد از صید پشیمان و سر افکند به زیراگر از یاد تو جانم نهراسید ببخشزندگی پیش من ای مرگ! حقیر است حقیرمنّتی بر سر من نیست اگر عمری هستپیش این ماهی دلمرده چه دریا، چه کویرچو قناری به قفس؟ یا چو پرستو به سفر؟هیچ یک! من چو کبوتر؛ نه رهایم، نه اسیراز تهیدستی خود شرم ندارم چون سروشاخه را دلخوشی میوه کشیده است به زیرما به نظم تو خطایی نگرفتیم ای شعر!تو هم آداب پریشانی ما را بپذیر  . . .

از آغاز غلط بود

 ما چون ز دری پای کشیدیم کشیدیمامید ز هر کس که بریدیم، بریدیمدل نیست کبوتر که چو برخاست نشینداز گوشه بامی که پریدیم، پریدیمرم دادن صید خود از آغاز غلط بودحالا که رماندی و رمیدیم، رمیدیم وحشی بافقی . . .

ماکارونی شکلی

تنهایی یعنی، کنار همکارت باشی بعد همسرش بهش زنگ بزنه و احتمالا ازش بپرسه امشب شام چی درست کنم برات عزیییییزم ، چرا احتمالا ؟ چون یه زره بعد سلام گفتش: ماکارونی !! بعد تازه چی، گفتش: شکلی داریم ؟ احتمالا همسرش گفت نه بعد گفت میگیرم میارم سر راه اینجا فکر کنم همسرش گفت خودم میرم میگیرم چون گفت: نه خودم میرم میگیرم، تو اذیت میشی (ایموجی دو کبوتر عاشق+ایموجی یک کبوتر تنها در فراغ یار) حالا این همه داستان گفتم که آره دیگه تنهایی یعنی همین دیگه . . .

نمایش پرنده سرای میرنیا

پرنده سرای میرنیا
غاز آفریقایی قهوه ای و غاز آفریقایی سفید
اردک کله سبز
کبوتر دم چتری
کبوتر چلچله ای
قرقاول آمریکایی
قرقاول بلژیکی
قرقاول لیدی آمهرت
قرقاول لیمویی
  . . .

از گوشه ی بامی که پریدیم، پریدیم

ما چون زِ دری پای کشیدیم، کشیدیمامید زِ هر کس که بریدیم، بریدیمدل نیست کبوتر که چو برخاست نشینداز گوشه ی بامی که پریدیم، پریدیمرم دادنِ صیدِ خود از آغاز غلط بودحالا که رماندی و رمیدیم، رمیدیم#وحشی_بافقی . . .

از گوشه ی بامی که پریدیم، پریدیم

ما چون زِ دری پای کشیدیم، کشیدیمامید زِ هر کس که بریدیم، بریدیمدل نیست کبوتر که چو برخاست نشینداز گوشه ی بامی که پریدیم، پریدیمرم دادنِ صیدِ خود از آغاز غلط بودحالا که رماندی و رمیدیم، رمیدیم
•#وحشی_بافقی . . .

آقا قسم به جان شما خوب می‌شومباور کن آخرش به خدا خوب می‌شومحتی اگر گناه خلایق کشم به دوشبا یک نگاه لطف شما خوب می‌شوماین روزها ز دست دل خویش شاکیمقدری تحملم بنما خوب می‌شوممن ننگ و عار حضرتتان تا به کِی شومکِی از دعای اهل بکا خوب می‌شومجمعی کبوتر حرم فاطمی شدندمن هم شبیه آن شهدا خوب می‌شومگر چه دلم ز دوری تان پر جراحت استدر چشمه سار ذکر و دعا خوب می‌شوممن بدترین غلام حقیر ولایتمای بهترین امام، بیا، خوب می‌شومبا این همه بدی به ظهور شما ق . . .

حال بی تو بودنم راِِِِ.

میدانمکه نمی دانیحال بی تو بودن ام رازمانی که از من دوری. حتاکبوتر خیال ات هماین اطراف نمی پردکه بفهمیچگونه بی توزنده امپس بدانیادتجان بخش روح و احساس منستکه هنوز نفس می کشمتراای بهانه بهانه هایم . . .

بی نهایت طلبی

انسانها بی نهایت طلبن☺️ 
همیشه میخوان بهترین چیزو داشته باشن. 
حالا شاید نگهداری از اون سخت باشه
ولی این باعث نمیشه از اون دست بردارن 
چون بهترینو میخوان 
انتخاب باشماست که چیو انتخاب کنید 
بهترینو یا دم دستی ترینو
به قول شاعر که میگه:
آسمان فرصت پرواز بلند است ولی 
قصه این است چه اندازه کبوتر باشی
#چادر_حجاب_برتر
#تولیدی
دانشگاه حجاب
eitaa.com/joinchat/1938161666Cd17b99a872 . . .

کبوتر و معنای وجود

در فیلم "کبوتری در حال تامل درباره هستی روی شاخه درختی نشست"، سکانسی ابزورد و با طنزی سیاه هست. فروشنده وسایل سرگرم کننده و شادی آور برای دیگران، که خودش افسرده است و کسی محصولاتش را دوست ندارد، خواب می بیند گروهی استعمارگر برده های سیاه پوست را وارد محفظه دوار  فی بزرگ و عجیبی می کنند که حول یک محورش اندکی در هوا معلق است و بلندگوهایی از آن سربرآورده اند. بعد از ورود همه زیر محفظه را آتش می زنند که با حرکت افراد داخل آن شروع به چرخش می کند و . . .

دل اگر بي غم بود.

خار خندید و به گل گفت سلامو جوابی نشنیدخار رنجید ولی هیچ نگفتساعتی چند گذشتگل چه زیبا شده بوددست بی رحمی نزدیک امدگل سراسیمه ز وحشتافسردلیک ان خار در ان دست خزیدو گل از مرگ رهیدصبح فردا که رسیدخار با شبنمی از خواب پریدگل صمیمانه به او گفت سلامگل اگر خار نداشتدل اگر بی غم بوداگر از بهر کبوتر قفسی تنگ نبودزندگی عشق اسارت قهر و اشتیهمه بی معنا بود . . .

به یاد برادرعزیزم.

دلم تنگ است و میدانم تو دیگر برنمیگردی بمانم هرچه خیره پشتِ این در، برنمیگردی دوباره دانه می پاشم حیاطِ خیسِ باران را اگرچه خوب میدانم کبوتر برنمیگردی غریبی میکنم با قابِ عکست نا اُمیدانه خودم هم کرده ام انگار باور برنمیگردی به یاد برادر عزیزم   که  ده ماه پیش بر اثر بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت ، امروز تولدشه  . . .

مگر کبوترِ آواره جا نمیخواهد؟!

 مثلا
همین روزا
یهویی
طلبیده بشیم مشهد
مشهد که نه.
فقط حَرَم . . .فقط حَرَم. . . فقط حَرَم . . .
یعنی میشه؟!.
حرمِ امنِ تو کافیست هراسان شده را.
 به سرم غیر هوای تو تمنایی نیست
بطلب تا که فقط سیر نگاهت بکنم.
{السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)} . . .

از همه رنجیده‌ام

رک بگویم. از همه رنجیده‌ام از غریب و آشنا ترسیده‌ام
با مَرام و مَعرفت بیگانه‌اند من به هَر سازی که شُد رقصیده‌ام
در زمستانِ سکوتم بارها با نگاهِ سردِتان لرزیده‌ام.
رد پای مهربانی نیست. نیست.من تمام کوچه‌ها را دیده‌ام 
سال‌ها از بس که خوشبین بوده‌ام هر کلاغی را کبوتر دیده‌ام 
وزنِ احساس شما را بارها با ترازوی خودم سنجیده‌ام.
بی‌خیالِ سردیِ آغوش‌ها .من به آغوش خودم چسبیده‌ام 
من شما را بارها و بارها .لا به لای هر دُعا بخشیده . . .

سربازی را دیدم

 
سربازی را دیدم .
شاخه گلی در دست قوانین را زیر پا می گذارد !
می خندد
آواز می خواند
اسلحه،ناموسش نیست
بی پروا می زند فریاد عشق
کاش او فرمانده ما بود .
 
عارف علی پور
(( کبوتر سیاه ))
insta :@kaboota . . .

رواق منظر چشم من

باور کنم؟
که این تویی؟
که این کبوتر راه بازگشت را بلد بود و بر نمی گشت؟
کم کم باور کرده بودم که از تو برای من نامی مانده؛
و در جایی، برای زنی، مادری، آرزومندی،
یا برای شهری. شهید گمنامی!
باور نمی کنم
تو باور می کنی؟
که این منم، این چنین آرام؟
منتظری که ساعتی از نبودنت را تاب نمی آورد.
زبانم گلایه دارد اما تو باز آرام چشم هایم را گوش کن
رواق منظر چشم من آشیانه توست،
کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست . . .

دفتر جامانده

عاقبت آواره از چشم غزالت می شوموامدار سرسر و رقص شلالت می شومگرچه میدانم که در یادت نماند باز همبارها سرگشته از قول محالت می شوممثل آدم در پی یک دانه گندم می روممثل حوا دلفریب سیب کالت می شومچون کبوتر اوج میگیرم که دریابم توراجرعه نوش چشمه ناب زلالت می شومباقی عمری که شاید مانده باشد نازنینهمنشین و پا به پای هر مجالت می شومدیدگانم را که زیر پای تو جا مانده اندروشنایی ده که یکروزی وبالت می شومهمچو معصومی بیمن دفتر جا مانده ایشاعر گلواژه های . . .

مقدمه

 
این سایت را صرفا برای افزوده شدن اطلاعات برخی از دوستانی است که به این رشته علاقه مند بوده و نیاز به مطالب در این باره دارند. علم کبوترداری نسبتا وسیع می باشد لذا آن را ساده نبینید. امیدواریم با پرداختن قدم به قدم نکات در این سایت نسبت به علاقه شما به کبوتر و لذت بردن از این ورزش  سهیم باشیم. . . .

ارسال نشده بود.

از نوشتن نوشته بودی. آنقدر فکرم درگیر دستان در حال نوشتنت بود که اتوبوس را اشتباه سوار شدم. حالا به دستان تمام نویسندگانی که دوستشان دارم فکر می‌کنم. وسط خیابان. سردرگم و گیج. هوا طوفانی است. موجها به صخره می‌کوبند. بگذار کودکانت از تو جدا شوند و مستقل از تو به حیاتشان ادامه دهند. نگران نباش. نمی‌دانی و این قاعده‌ی بازی ست. کلمات در تو جان خواهند گرفت.  به تماشا سوگندو به آغاز کلامو به پرواز کبوتر از ذهنواژه ای در قفس است نفسم عمیق نمی‌شود. . . .

جور دیگر باید دید.

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دیدهر کجا هستم باشم، آسمان مال من استپنجره، فکر، هوا، عشق،زمین مال من استچه اهمیت دارد گاه اگر می رویند،قارچ های غربت؟من نمی دانم که چرا می گویند اسب حیوان نجیبی است، کبوتر زیباستو چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیستگل شبدر چه کم از لاله ی قرمز دارد؟چشم ها را باید شست،جور دیگر باید دیدواژه ها را باید شست،واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشدچتر ها را باید بست،زیر باران باید رفتفکر را، خاطره را،زیر باران بای . . .

شعر بی قراری از کتاب وشاید عشق 1

گپ زدن های شبانه
بی قراری بی قراری
دل ندارد آشیانه
رهگذر هر شب بگذرد از کوچه ما
بی قراری بی قراری می شود
مهمان آتش روشن , در این شب
گپ زدن های شبانه
با سکوت و با سکوت
شیون زن در حیاط خانه دوست
بهر دل دادن ،ربودن از برای دیگری
چشم گریان است امشب
می رود بر روی دیوار زمانه
غم
 
باشد از دریای امشب می روم سوی آشیانه
چون کبوتر راه خانه
گم شده در میان هیاهوی دلهای بی بهانه
آری
بی بهانه می روم ابتدای کوچه بی کسی
بی قراری می شود همراه هرروز و ش . . .

خیابان انقلاب

نمیدانم چه شد و کجا با او اشنا شدم به گمانم فیسبوک بود. چهار سال پیش.ماندانادختری که تازه داشت دل بستگی را تجربه میکرد و احساساتش کامل شکل نگرفته بود.دانشجوی دانشگاه شریف از سر ماطالعه پست هایم تصور میکرد که من گزینه مناسبی برای برقراری یک رابطه هستم.با همه نبوغش نمیدانست که باید احساساتش را کنترل کند.دیدارپس از اینکه کاملا اتفاقی در یکی از روزهای پاییز که همراه دوستش از کافه فرانسه باز میگشت همدیگر را در خیابان دیدیم. پس از خدا حافظی از پیا . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)