98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

10 عادت که شما را ثروتمند میکند

ثروت چیست؟

کلمه ثروتمند مانند کلمه شاد است؛ این به معنای چیز متفاوت برای همه است ثروت چیست؟ تعریف ثروت شخصی است. معنای ثروتمند بودن کاملاً به شما بستگی دارد.
برای برخی افراد ، ثروت همیشه به معنای پول است ، اما همه ما نمی توانیم از این طریق ثروتمند باشیم. راه های بسیاری برای ثروتمند شدن وجود دارد زیرا تعاریف زیادی در مورد ثروت وجود دارد.آموزش کسب درآمد از اینترنت . . .

۳ روش برای داشتن ذهن و زندگی ثروتمند (قسمت اول)

محله اول : متعهد باشید
 
ثروتمند شدن از طرز فکر شما شروع میشود ، با این طرز فکر که واقعا میتوانید ثروتمند شوید.
Cardone در کتاب خود مینویسد "بزرگترین اشتباه این است که فکر کنید میلیونر شدن غیرممکن است .
اولین و مهمترین کار این است که اگر میخواهید یک میلیونر یا یک میلیاردر و شخصی دارای ذهنی ثروتمند شوید باید ان تصمیم را بارها و بارها تقویت کنید و به خود ایمان داشته باشید و اینده خود را غرق در ثروت ببینید .
 
برای مطالعه ۲ راه دیگر به ادامه مط . . .

لحضه ای برا اندیشیدن

پسر ملانصرالدین از او پرسید فقرچند روز طول می کشد ؟پدرش گفت چهل روز ‌.پسر گفت یعنی بعد ثروتمند می شوید ؟ملانصرالدین جواب داد نه پسرم عادت می کنیم.نویسنده :مانوشا رضاپور . . .

دوازده

کی اولین بار گفته عادت چیز بدیه؟به نظرم عادته که باعث استمرار یه چیزی می شه. عادت باعث تکرار و ثبات می شه. حتی اگر اون عادت ، عادت دوست داشتن باشه!به نظرم تو هر رابطه ای به مرور زمان عادت باهم بودن شکل می گیره اصلا همین عادت باعث می شه آدما حس کنن زندگی بدون اون فرد غیر ممکنه.این عادت باهم بودن اگر همراه با علاقه و اهمیت دادن به رابطه باشه یه رابطه ی خوب می سازه.   . . .

عادت

وقتی به غم ، غر، بی پولی،نرسیدن به رویاهات، خواب، تمسخر عادت کنی از اون روز هر  موفقیت، هر رشد و تغییری، هر رسیدن و لبخندی واست دروغ و مسخره اس.اگر هزار بار هم باخته باشم به شکست عادت نمیکنم.این بار انجامش میدم و باورهای کهنه رو دور می ریزم.من به موفقیت عادت می کنمهمین#ایمان_سرورپور  . . .

۳ روش برای داشتن ذهن و زندگی ثروتمند (قسمت دوم )

 
مرحله اول از بخش دوم : ارتباط داشت با افراد ثروتمند
 
این نکته بسیار ساده است ، قانون جذب میگوید اگر شما با ۴ فرد ثروتمند رفت امد داشته باشید به زودی نفر پنجم شما خواهید بود
این نکته در تمام جهات صدق ميکند ، برای مثال اگر با ۴ نفر که دارای ذهنی محدود هستند و زمان خود را تلف میکنند و هیچ تلاشی در جهت به حقیقت پیوستن ایده های خود نمیکنند وقت بگذرانید ، به زودی نفر پنجم شما خواهید بود
روزانه هزاران ایده در ذهن انسان ها شکل میگیرد اما فقط ۱ . . .

بشر به عادت عادت می‌کند،

بشر به عادت عادت می‌کند،و فراموشی ما تبدیل شده است به عادت؛و عبور کردن از کلمات،عبور سطحی از کلماتیک عادت شده است برای بشر. . . .

قانون 5 ثانیه

بسیاری از ما انسان ها به دنبال تغییر در زندگی خود هستیم و همیشه منتظر یک عامل بیرونی نشسته ایم تا به سراغ ما بیاید و ما را تغییر دهد و یا اینقدر به عادت هایمان چسبیده ایم که اجازه تغییر را نمیدهند در این مواقع چه باید بکنیم ؟قانون پنج ثانیه که توسط خانم مل رابینز به صورت کتاب نوشته شده است به ما کمک ميکند که در مقابل عادت های خود که قدرت اصلی خود را از ذهن میگیرد بایستیم و تنها و تنها 5 ثانیه هم فرصت خواهیم داشت به عنوان مثال اگر میخواهیم عادت د . . .

شکستن عادت های کهنه

شکستن عادت های کهنه
به نام خداوند ثروت و فراوانی   سلام دوستان  این کتاب برای کسانی که دوست دارن خودشونو تغییر بدن .هم خودشون هم زندگیشونو اگر تصمیم گرفتید که در زندگی به صورت صد در صد عملی تغییر کنید این کتاب خیلی میتونه بهتون کمک کنه دوستانم دوستان عزیز  این کتاب یک نقشه کامل و جامع برای ثروتمند شدن است که بر اساس تحقیق و کنکاش در ذهن زندگی ثروتمندان تهیه و تنظیم شده است شما با بهرگیری مطالب این کتاب در پایان قادر خواهید بود هر کسب . . .

این روزهای 36

عادت می‌کنیم» ما به خوشی‌، ناخوشی‌، سلامتی، بیماری، دارایی، نداری و هزار داشته و نداشتۀ دیگر عادت می‌کنیم. این عادت‌ها آرام آرام به روزمرگی‌هامان می‌خزند و پیش از آنکه باخبر شویم با ما یکی می‌شوند.همین که عادت‌ها به جان و جهانمان چسبیدند، کندنشان سخت می‌شود. باید جان بکنیم تا پوسته‌های خاکستری عادت را بشکافیم و چه کسی می‌تواند؟!بر این سخت زیستن که نه! بر این سخت مردن می‌گریم و نایی نیست که برخیزم و بشکافم آنچه را که می‌بینم و نمی . . .

گرسنگی

داستان عجیب میلیاردری که کنار پولهایش از گرسنگی مرد!
 رود روتشیلد، میلیاردر بریتانیایی در دهه 20 میلادی، بقدری ثروتمند بود که در برخی موارد به دولت بریتانیا وام داده بود.
او یک روز وارد گاوصندوق امن و غیر قابل نفوذ خود شد و درب گاو صندوق اشتباهاٌ از روی سهل انگاری خود به روی او بسته شد.
هر چه صدا کرد هیچ کس صدایش را نشنید، غیبت چند روزه او هم عادی بود، و در آخر در کنار طلا و پول های خود از گرسنگی جان سپرد، می گویند او با بریدن انگشت خود، با خون خ . . .

قانون 5 ثانیه

بسیاری از ما انسان ها به دنبال تغییر در زندگی خود هستیم و همیشه منتظر یک عامل بیرونی نشسته ایم تا به سراغ ما بیاید و ما را تغییر دهد و یا اینقدر به عادت هایمان چسبیده ایم که اجازه تغییر را نمیدهند در این مواقع چه باید بکنیم ؟قانون پنج ثانیه که توسط خانم مل رابینز به صورت کتاب نوشته شده است به ما کمک ميکند که در مقابل عادت های خود که قدرت اصلی خود را از ذهن میگیرد بایستیم و تنها و تنها 5 ثانیه هم فرصت خواهیم داشت به عنوان مثال اگر میخواهیم عاد . . .

عادت به بی‌حجابی

ریشه بی‌حجابی در درصد بالایی از کسانی که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند عادت است، عادت به بی‌حجابی، چراکه اقتضای بی‌توجهی خانواده و فرهنگ غالب در محل زندگی و رشد و نمو آن‌ها بی‌حجابی بوده است. حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام پیروی از عادت‌ها را دشمنی معرفی می‌کنند که مانع رسیدن به کمالات و درجات عالیه […]
نوشته عادت به بی‌حجابی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد. . . .

قانون 5 ثانیه

 
 
بسیاری از ما انسان ها به دنبال تغییر در زندگی خود هستیم و همیشه منتظر یک عامل بیرونی نشسته ایم تا به سراغ ما بیاید و ما را تغییر دهد و یا اینقدر به عادت هایمان چسبیده ایم که اجازه تغییر را نمیدهند در این مواقع چه باید بکنیم ؟قانون پنج ثانیه که توسط خانم مل رابینز به صورت کتاب نوشته شده است به ما کمک ميکند که در مقابل عادت های خود که قدرت اصلی خود را از ذهن میگیرد بایستیم و تنها و تنها 5 ثانیه هم فرصت خواهیم داشت به عنوان مثال اگر میخواهیم عا . . .

کتاب های ثروتمند شدن

خواندن کتاب به روش های مختلفی در موفقیت و ثروتمند شدن شما تاثیرگذار است پس آنرا جدی بگیرید و وقت ویژه ای را به خواندن کتاب اختصاص دهید.
در این مقاله به نقل از مجله موفقیت قصد داریم تا لیستی از بهترین و پروفروش ترین کتاب های حوزه موفقیت و پیشرفت شخصی را معرفی کنیم پس با آلامتو همراه شوید.
ادامه مطلب . . .

یک سال و ده ماه و دو روز

امروز درست
یک ساله و.
ده ماهه و.
دو روزه که.
تو ترکم.
دیگه عادت کردم به نبودنت. ندیدنت. نشنیدنت!
خبر نداشتن هر روز از خودت و حواشیِ دور و برت!
عادت کردم به نداشتنت.
عادت کردم به نبودِ نیکوتینِ صدات!
شاید حتی دارم دوباره عاشق میشم! . . .

دانلود آهنگ بنیامین بهادری عادت

دانلود آهنگ جدید بنیامین بهادری به نام عادت
راحت به خودت دادی من بد پیله رو عادت
وای چه کاری میکنه عشق آدم با دل آدم
من نمیتونم از تو بمونم حتی یه ساعت
موزیک جدید بنیامین بهادری به نام عادت را دانلود کرده و لذت ببرید
Download New Music Benyamin Bahadori Adat

ادامه مطلب . . .

عادت

عادت نکردم که وقتی از سرویس بهداشتی میام بیرون ناخودآگاه سمت راست میرم به خیال اتاق پارسالم
عادت نکردم که وقتی از بلوک میزنم بیرون به جای سمت راست سمت چپ میرم
عادت نکردم هنوز به اتاق ۴۲۳ . . .

متن آهنگ به من عادت کن از یاسین ترکی

متن آهنگ به من عادت کن از یاسین ترکی
منو باور کن تو که دلشو نداری بری عادت کن به من من که دیوونتم عشقتو ثابت کن به من یکم با من باش بذار خوب باشم با نگات با حرفات خوب من تو چشات آخه زندگی کردنو یادم داد به من عادت کن به تو عادت کردم میدونی بدون تو واقعا بدم این فاصله واسه تو سادس نه من . به من عادت کن به تو عادت کردم میدونی بدون تو واقعا بدم این فاصله واسه تو سادس نه من . من همیشه کنار توام نمیتونم بدم دل به جدایی میدونم میدونم. تو هم مث منی میگی ن . . .

فدای تو

بسم الله الرحمن الرحیم
قصدجانم کرده ای؟
جانم فدای قصدتو
.
.
بعضی وقتا هست که یه شخص ثروتمند خوشتیپ خوشگل سعی میکنه دل مارو بدست بیاره☺️حالا بماند ماها چیکار میکنیم دربرابر این اتفاق.اما اگه فرد مقابل امام زمان ارواحنافداه باشن که دل مارو خریداری کنند چه میکنیم؟!کسیکه به اندازه ایشون ثروتمند نیست،پس چرا دل ندیم به ایشان؟!که هم دنیارو میخریم هم اخرت و در اخر اونقدر پیش میریم که دنیا و اخرت و بهشتمون میشه خود خود خودشون و ما جز خودشون هیچی ن . . .

ثروتمندترین مردان ایرانی

8 نفر از ثروتمندترین مردان ایرانی  حسین ثابت بکتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. از عناوین او، کارآفرین ثروتمند ایرانی، دلال فرش، و صاحب گروه هتل‌های ثابت را گفته‌اند.ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (۵ هزار تخت) داشته و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته است.وی، غیر از این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش دارد و شرکت تجارت بین‌المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین‌های کیش (دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتا . . .

دل من عادت نداشت

روزگار اگه بخواد به کسی رحم کنه اون رو عاشق نمیکنه اگه عاشق شد باز هم چاره داره اگه عاشق شد و رفت و تموم شد باز هم زندگی میکنه اما اگه عاشق شد و عادت به عشق کرد و تنها شد دیگه هیچ‌وقت نمیتونه زندگی کنهدل من عادت به نبودنش را نداشت و هیچ‌وقت اروم نشد   . . .

عادت

عادت
ناجوان مردانه ترین بیماریست، زیرا هر بد اقبالی را به ما می قبولاند، هردردی را و هر مرگی را.
در اثر عادت، در کنار افراد نفرت انگیز زندگی می کنیم، به تحمل زنجیرها رضا می دهیم، بی عدالتی ها و رنجها را تحمل می کنیم.به درد، به تنهایی و به همه چیز تسلیم میشویم.
عادت، بی رحمترین زهر زندگیست. زیرا آهسته وارد می شود، در سکوت، کم کم رشد می کند و وقتی کشف می کنیم که چطور مسموم آن شده ایم، می بینیم که هر ذره بدن مان با آن عجین شده است، می بینیم که هر حرک . . .

عادتِ تلخ

نمیدونم از کجا باید شروع کنم! 
 
واژه ها ذهنم و پر کردن و درهم پرهم ریختن توی کاسه مغزم و نمیتونم چندتای ناقابلشو جدا کنم و بچینم کنار هم تا بتونم امروزم و توصیف کنم.
 
بخش اطفال برخلاف قشنگی درو دیوارش خیلی زشته، خیلی زشت
فرشته های کوچولویی که به گناه ناکرده گرفتار درد شدن. از امیر عباس کوچولو شش ماه که زیر یه حجم بی رحم از دستگاه بود تا یسنا هفت ساله که طعم زندگی و نچشیده پیوند قلب کرده و حالام مشکل جدید ریه هاش
 
دختری که بی پدر شد و زجه هاش . . .

چندگام برای ثروتمند شدن

چندگام برای ثروتمند شدن
راز ثروتمند شدن نخست در ذهنیت ما نهفته است و نوع تفکر و نگاهی که ما به خود، ثروت و ثروتمندان داریم. این بدان معناست که برای داشتن گران بها ترین چیز ها در زندگی، بیشتر باید روی خود کار کنیم تا این که به شانس و کمک دیگران و. تکیه داشته باشیم. 
در دنیای دیجیتال امروز، افراد بیش از پیش به این موضوع علاقه مند شده اند که چطور با استفاده از شیوه های نوآورانه از نظر مالی به موفقیت دست پیدا کنند و زندگی شان را به بهترین نحو تغی . . .

                  با 
                        نام 
                                خدا❤
گاهی جوری راه برای پیشرفت باز میشود که برمیگردی و به عقب نگاه میکنی و اصلا دلم نمی خواهد گذشته را رها کند پایش را به زمین میکنید و اشک میریزد  و می ترسد از روبه رو
          وقتی قدیم و عادت هایت رنگی اند و موقعیت های جدید 
و موقعیت پیش رو که آغوش برایت باز کرده و مهربانم لبخند میزند سیاه و سفید
          باید دست بکشی از عادت هایت و عادتپکمی به آنچه عادت نداری!
  . . .

انواع دیدگاه های سرمایه گذاری

سلام بر دوستان عزیزم امیدوارم آدینه خوبی داشته باشید، امروز در رابطه با ثروتمند شدن مطالبی را خدمت شما عزیزان عرض میکنم:اگر میخواهید ثروتمند شوید تنها دو راه وجود دارد:1- داشتن کسب وکار بزرگ2- سرمایه گذاریتوجه داشته باشید که چرا در مورد پس انداز کردن صحبت نکردیم؟ چون در شرایط تورمی پس انداز فقط ارزش پول را کاهش می دهد ولی اگر سرمایه گذاری کنید حداقل کاری که با این کار انجام می دهید این است که ارزش پولتان را حفظ می کنید. سرمایه گذاری در مسکن و . . .

سرافکنده

دوباره نیمه های شب و دلشوره های شبانه وآشفتگیهای بی حدومرزو دیوانه کننده،دوباره دلتنگی ونوشتن های منشنیدم که میگن سختی برای آدمها ازیه جایی به بعد میشه عادت ،مزخرفه؛باورنکنیدمگه میشه روزو شبت بانگرانی پربشه بعدبهش عادت کنی؟مگه میشه دلشوره هات دیوونت کنن وبهشون عادت کنی ؟نه نمیشه؛عادت نمیکنی فقط ازیه جایی به بعد به بغضت اجازه نمیدی بترکه ؛به چشات اجازه نمیدی بباره؛به خودت یادمیدی که حرمت داری به دلت یادمیدی که حریم داره؛پس عادت نمیکن . . .

بیل گیتس: مالیات ثروتمندان افزایش یابد

بیل گیتس در یک پست وبلاگی اشاره کرد افراد ثروتمند باید مالیات بیشتری بپردازند تا شکاف درآمدی میان افراد کمتر شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فوربس، بیل گیتس موسس مایکروسافت و دومین فرد ثروتمند جهان بار دیگر بر مالیات بر درآمد افراد ثروتمند تاکید کرد. گیتس این بار گفت او و میلیاردرهای دیگر باید مالیات بیشتری بپردازند تا سیستم ناعادلانه ای را ترمیم کنند که به عمیق تر شدن شکاف نابرابری درآمد افراد منجر می شود.
گیتس در سخنانش از سیستم مال . . .

#عادت نکنیم

نادر ابراهیمی می گوید :از کلمه "عادت" بدم می‌آمد!
(اما من می گوبم :از کلمه «عادت» بدم می آید!!!
چرا که من همچنان غرق در عادتم)نادر می گوید:عادت چشمم را آزار می‌داد و روح درمانده‌ام را و مرا به وحشت و اضطراب می‌انداخت. اصلا از این کلمه خجالت می‌کشیدم. انسان برای تسلیم‌شدن به تکرار، نیامده است.حتی مغلوب تکرار خوب‌ترین چیزها نباید شد، چرا که آن‌چه تکرار می‌شود، بدون تفکر تکرار می‌شود، ممکن نیست خوب باشد.چیزی نفرت انگیز . . .

زود قضاوت نکنیم

 این داستان را چند روز قبل از زبان خطیبی توانا شنیدم  و احتمالاً شما نیز شنیده باشید.    در شهر کوچکی ثروتمندی بود که هر کسی به او رجوعی داشت چواب رد می داد اتفاقاً در همان شهر قصابی بود که هیچ کس را از بخشش های خود محروم نمی کرد آن ثروتمند از دنیا رفت و تنها کسی که او را تشییع نمود و به خاک سپرد همسرش بود! فردای آن روز دیگر از بخشش قصاب خبری نبود علتش را پرسیدند ؟ گفت:تمام بخششی که روزانه داشتم ار آن مرد ثروتمند بود و توصیه نموده بود بی آنکه مرد . . .

عادت نکنیم

شنبه ،عادت آغاز است نه شروعی مُدلّل .عادت ،اراده را نابود می کند.عشق ،اوجِ خواستن است. خواستن اوجِ اقتدارِ اراده .عادت ،بازداشتِ کارکردِ اندیشه است .هرگز چیزی به اندازه ی عادت نفرت‌انگیز نبوده است .مارکس را اگر گهگاه محترم داشته‌ام ،بیزارم از اینکه گفته است ((روزی خواهد رسید که انسان، همه کارهایش را، به عادت خواهد کرد)). خودکارانه زیستن، پایانِ انسانی زیستن است .هرگز چیزی به اندازه ی عادت، نفرت‌انگیز نبوده است .نمازت را هم ،هر روز، با . . .

عادت

مشکل اینه که دیر عادت می‌کنممقابل تغییر هم همیشه موضع دارم!کم حوصلهگی و تنبلی هم چاشنی شدهتا شرایط اونجور که باید نباشه.دلتنگم؛شرایط سال‌های گذشته آنچنان که هم خوب نبودنمی دونم چرا دلم برای آن روزها تنگ شده. . . .

311: عادت

عادت خیلی مزخرفه، مثلا روزی سه بار ناخواسته گردنمو بین انگشتام‌ له می کنم و می گیرم، شب ها دستامو می برم سمت سرم کش مو رو باز کنم‌‌ یا دستم میره سمت شماره ات بهت زنگ بزنم، یهو یادم میاد، گردنبند و دادم مامان، موهامو از ته زدم و تو هم مُردی.
پ.ن: و نمی نویسم تا یادم بره . . .

نسل در حال انقراض

شما مردها عادت کرده اید البته ما هم عادت کرده ایمعادت کرده ایم که بیایید در زندگی هامان که فقط چند روز تنها نباشید، چند روز صدای نوتیف تلگرامتان را بشنوید و بعد بروید سراغ دختر دیگری که دایرکتتان را جواب داده، عشوه های قشنگ تری دارد و در جواب " من ازت خوشم اومده " میگوید مرسی و کلی برایتان دلبری ميکند.آقا ما عادت کرده ایم که تنهایی برویم بنشینیم توی گچ پژ و پیتزا بخوریم و اصلا هم بهمان برنمیخورد که صندلی رو به رویمان خالی ست!ما عادت کرده ایم . . .

روزمره نویس

خب، من الان هفت روزه پاکم :|گرچه عموما ترک عادت موجب مرض است، گاهی دچار مرض شدن بهتر از معتاد بودنه. علیرغم این که فکر می کردم به محض اتصال به اینترنت، کلی حرف برای گفتن دارم، اما ظاهرا تو این چند روز به سکوت عادت کردم.  . می نوش که بعد از من و تو ماه بسیاز سلخ به غره آید از غره به سلخ . . .

از هر دری سخنی(43)

آیا ترک عادت موجب مرض است؟نمی دانستم  بیماری ام چشمی است یا دلی!به طبیب گفتم:عادت کرده ام به زیبایی طاووس خیره شوم ولی شعور مورچه را نادیده بگیرم.عادت کرده ام آن که را فریاد می کشد حقیقت بدانم ولی آن که به جا سکوت کرده ناحق بخوانم!عادت کرده ام به جواب دادنِ  سلام و سلام نکردنِ بی منت.عادت کرده ام حرف دیگران را همراه با قسم باور کنم زیرا.عادت کرده ام قله ها را به تنهایی بالا بروم غافل از این که هر راه را راه بلد می داند.دردها یکی یکی سر وا می کرد . . .

فقط کاری را بکنید که می فهمید(وارن بافیت)

فقط کاری را بکنید که می فهمید(وارن بافیت)
فقط کاری را انجام دهید که می فهمید، اما در آن حرفه آن قدر مهارت پیدا کنید که هیچ کس نتواند با شما رقابت کند. و بعد تنها کاری که باید بکنید این است که آن کار را مرتب تکرار کنید.وارن بافیت ثروتمند ترین فرد روی زمین است، وی بیش از ۸۰ سال سن دارد و در طول دهه ی گذشته رتبه ی اول ثروتمند ترین مرد دنیا بین وی و بیل گیتس”، رئیس کمپانی مایکروسافت دست به دست شده است.وارن بافت صاحب یک شرکت سرمایه گذاری است که در ک . . .

عادت میکنیم

وصل شد ولی خب حال کسی خوب نشد که هیچ بدترهم شد.
در حد یکی دوتا ویدئو از این چند روز دیدم و وضعیتم اینه، حتی از اینکه بخوام عکسو فیلمارو باز کنم هم میترسم. 
همه چی باورنکردنیه ولی اینکه طبق معمول میگذرونیم و عادت میکنیم از اون هم باور نکردنی تره. دلم میخواد گم و گور شم یه مدت. . . .

انتهای قصه ی تلخ آدمها!

تمام راه برگشت ب این فکر میکردم ک تنهایی چقدر غصه بزرگیست!
تعریف میکرد ک بچه ها را عروس و داماد کرده و هرکدامشان حالا ۴۰,۵۰ سال سنشان است,خودش مانده توی خانه ای ک حتی بزور هم نمیتوان اسم خانه رویش گذاشت.پیرزن ۷۲ساله ای ک لابلای بازیافت ها توی یک اتاقک تاریک و حیاطی کوچک زندگی ميکند,تمام دلخوشی اش دوتا مرغ است.
وقتی پرسیدم مادرجان خب چرا نمیری پیش نوه ت زندگی کنی؟پاسخش یک گزاره دو کلمه ای بود:عادت کردم!
عادت عجیبیست,عادت ب زندگی بین بازیافتی ها . . .

سیزده

شنیدید که میگن پول، پول میاره؟ مگه کسی هم هست که نشنیده باشه؟!
حتماً این رو هم شنیدید که میگن شنیدن کِی بُوَد مانندِ دیدن»
ولی من این شنیده ها رو دیدم. دیدم که پول، پول میاره! دیدم که فقر به دنبال فقر میره و ثروت به دنبال ثروت! پسر فقیر عاشق دختر فقیر میشه و پسر ثروتمند، عاشق دختر ثروتمند؛ و اینجوریه که فقرا تا ابد فقیر میمونن و ثروتمندا روز به روز به ثروتشون اضافه میشه. هیچ دختر فقیری نمیتونه نداشته های خانه پدریشو تو خونه شوهرش بدست بیاره.
آ . . .

ارزشش رو داشت؟

از امروز فرجه ها شروع شد و برگشتم خونه.
تو اتوبوس یه لحظه به خودم اومدم و دیدم دستمو گذاشتم جلو دهنم و دارم جلو اشکایی که بی اجازه میریختن رو میگیرم.
دغدغه هام دیگه مهم نیستند،یا اینکه کمرنگ شدن واسم. شایدم یادم رفته؟!
نمیدونم؛ ولی اینو مطمئنم من اونی نیستم که میخواستم.
از سطحی شدن متنفرممم!!!
.
.
.
ما آدما به نبودن ها عادت میکنیم.راسته که زمان همه چیز رو حل میکنه.
با اینکه هنوز بعد دو سال مامان غر میزنه که چرا گذاشتی رفتی؟من چقدر بدشانسم که دختر . . .

خلوت

چقدر خالی ام.چقدر تهی ام.از کلمه می روم . و بار دیگر که بازگشتم امیدوارم که این نباشم. . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)