98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

pdfکتابمعجزه ارتباطی هزاره سوم

تاریخ ایران (49)

ایران در اواخره هزاره سوم ق.م.طی هزاره سوم و اوایل هزاره دوم ق.م. فلات ایران به چند منطقه فرهنگی متمایز از یكدیگر تقسیم شده بود. فرهنگ گرگان سراسر منطقه شرق دریای مازندران را در بر می گرفت. فرهنگ گیان چهارم- سوم و گودین چهارم، منطقه شرق لرستان را شامل می گردید. فرهنگ یانیك ، از شرق آذربایجان آغاز شده و تا قسمتهای مركزی ایران گسترش یافته بود. در جنوب ، جنوب شرقی و شرق ایران،سه فرهنگ مختلف با سفالهای منقوش ، فارس، كرمان و سیستان را زیر پوشش خود در . . .

همایش نسل هزاره سوم

نسل هزاره سوم یا دهه هشتادی ها، نسلی متفاوت با ویژگی های متفاوت هستند که شناخت آن ها و ویژگی هایشان، جزو ضروریات است.
به همین منظور، تیم مجری شو با همکاری موسسه خواجه نصیرالدین طوسی و بازی سرای اکسیر کهکشان، اقدام به برگزاری سلسله همایش های نسل هزاره سوم در سراسر کشور نموده است.
در این همایش ها، نوجوانان به همراه والدین، مربیان و یا مبلغین نوجوان شرکت کرده و هر دو گروه مخاطب (تربیت کننده و تربیت شونده) همزمان ولی در کارگاه هایی جداگانه آموزش . . .

نخستین عینک جهان

عینک استخوانی نخستین عینک (ابزاری برای اصلاح مشکلات اُپتیکی چشم) یافته شدهٔ ساخت بشر است و مربوط به هزاره‌های چهارم و سوم قبل از میلاد است.عینک استخوانی مربوط به هزاره چهارم و سوم قبل از میلاد که در کشفیات باستان‌شناسی یانیک تپه در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهر تبریز نزدیک تازه کَند و به فاصله ۳ کیلومتری شهر خسرو شاه در سال ۱۳۴۱ توسط دکتر علی اکبر سرفراز (باستان‌شناس) از روی جسد دختری به دست آمده است.      . . .

حذب وحدت: فرمانده علی پور جنایت کارنیست

    دو روز پیش یک عملیات در ولسوالی لعل سر جنگل مربوط به ولایت غور بخاطربازداشت فرمانده خیزش مردمی آغاز شد.    دولت افغانستان عملیات را بخاطر بازداشت فرمانده علی پور به اتهام گروگان گری وآزار ازیت مسافرین دورروز پیش اغاز کرد.اقای علی پور سه سال پیش بعد از کشته شده گانی هزاره ها توسط شورشیان مسلح مخالف دولت گروهی را به نام مقاومت مردمی در ولایت میدان وردک ازمیان هزاره ها تشکیل داده است . این فرمانده با حمایت بعضی از مردم توانسته است فرار نمای . . .

روایتی از تاریخ ابهر:

بر اساس بررسی های انجام شده نخستین جایگاه ست در ابهر قلعه تپه بوده که این منطقه را می توان جزو اولین زیستگاه های استان و منطقه به شمار آورد که قدمت آن به هزاره های پیش از میلاد می رسد . کشفیات موجود ثابت کرده است که قدمت " قلعه تپه" یا "تل دارا" به دوره کیانیان می رسدؤ همچنین ثابت شده کاخ داراب شاه " پادشاه کیانی در این منطقه قرار داشته و احتمالا در ان دوران این قلعه به عنوان پادگان سربازان استفاده می شده است".منطقه ابهر از نخستین زیستگاه های ا . . .

کمترین تو ۵۰ سال اخیر | نرخ زاد و ولد نیمسال ۹۸ اخبار شد

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، از سال ۱۳۸۰ تا سال ۹۴ اضافه موالید تو حال قیافه اعطا کردن بود اما پس از آن بوسیله جهت تهی شدن توان درونی جمعیت تعداد تولدها با شیب تقریبا تند شروع بوسیله کاهش کرد. سال ۹۷ میزان موالید نسبت به سال پیش از آن با کاهش بیش از هشت درصدی مواجه شد که در دو دهه اخیر بی سابقه بود. ضمن آنکه تو شش ماهه شروع ۹۸ نسبت بوسیله مدت مثل ۹۷ این تعداد با کاهش ۱۳ درصدی بیش از ۹۲ هزاره کاهش در تولد در پی داشت. پیاده شدن ما . . .

نشانه های خود کوچک پنداری

هر انسانی که توانایی مقابله با دیگران را نداشته باشد محکوم به شکست است. شکست موجب تحقیر می شود و حقارت ناشی از شکست را فقط کسانی باور می کنند که به دوباره برخاستن ایمان نداشته باشند. شخصی که حقارت خودرا پذیرفته است توانایی های بالقوه خودرا فراموش کرده و امید خودرا نسبت به آینده ای برابر با دیگران از دست میدهد. اینجاست که عقده حقارت شکل می گیرد. انسانی که حقارت خودرا باور کرده است جرئت ایستادگی در برابر کسانی را که مایه تحقیرش شده اند، از دست . . .

گزارش ساندی تایمز از سیل مهاجرت ایرانی ها به ترکیه

به گزارش همشهری آنلاین، بنا بر گزارش ارگان انگلیسی زبان ساندی تایمز، درون سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۰ هزار ایرانی بوسیله این کشور همسایه گریخته اند. بخش عمده ای از این قسمت قسمت کردن مهاجران تحصیل کرده و کارآفرینان بوده اند که ترکیه را مکانی مفت بخاطر سرمایه گذاری می دیدند. بسیاری از ایرانی های ثروتمند، از یکی از مقررات دولت ترکیه که می گوید با ۲۰۰ هزاره پوند سرمایه گذاری می توان شهروندی این ملک را به دست آورد، استفاده کرده اند و توانسته اند بسیار . . .

امشب ۲۰ میلیون نفر دیگر کمک حمایتی می گیرند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، با شروع سهمیه بندی و مصالحه بها بنزین، بخت طرح کنف از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از این طرح حدود ۳۰ هزاره میلیارد تومان برآورد شده که به مردم پیاده شدن می گردد. به خشکی امدن این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزاره تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزاره تومان واریز شود. پرداختی این طرح، در سه مرحله اس . . .

عکس روز | نیروگاه خورشیدی داخل میان دریاچه

این نیروگاه خورشیدی محتوی ۳۶ کلک حامل ۲۲۴۰ متر مربع سلول های خورشیدی است. هدف این است که این نیروگاه هر سال ۸۰۰ هزاره کیلووات صاعقه تولید یواش که اندازه مصرف حدود ۲۲۰ ساختمانی است.  Laurent Darbellay/EPA . . .

۴۴۲ میلیارد ریال تسهیلات شغل برقرار روستایی در ایلام پرداخت شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، شکراله شیرخانی پنج شنبه هفتمین آذر اظهار داشت: داخل جلسه بی قراری اندیشی اعضای اتاق تعاون و تعاونگران با وزیر تعاون، کار و شادکامی اجتماعی مقرر شد ۲۰ درصد سهم تسهیلات خوش نشین و عشایری به حصه تعاون تحدید داده شود که پیاده شدن این ماخذ ۲۱ درصد از طاس مسکوک پرداختی تسهیلات اشتغال معتمد روستایی در این استان بوسیله تعاونی ها صیقلی شده است. وی افزود: سه گانه هزار و ۳۹۷ تعاونی تو استان وجود دارد که از این ت . . .

محیط زیست چیست؟

محیط زیست به همه محیط هایی که در آن زندگی جریان دارد گفته می‌‌شود. مجموعه‌ای از عوامل فیزیکی خارجی و موجودات زنده که با هم در کنش هستند محیط زیست را تشکیل می‌دهند و بر رشد و نمو و رفتار موجودات تاثیر می‌گذارند.حفاظت از محیط زیست در قرن بیست و یکم به عنوان یکی از هشت هدف توسعه هزاره و یکی از سه پایه توسعه پایدار شناخته می‌شود. . . .

کپی برابر اصل» کیارستمی؛ فیلمی که دهه با آن شروع شد

کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی در میان فهرست ۱۰ فیلم برتر دهه دوم هزاره سوم جای گرفت و منتقد آسوشیتدپرس از آن به عنوان فیلمی یاد کرد که دهه با آن شروع شد.
ادامه مطلب . . .

فرسودگی ۳۵ درصد شبکه آب استان مرکزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، یوسف عرفانی نسب، به مناسبت سالروز پسند عادت تشکیل  شریک آبفا داخل جمع اصحاب رسانه افزود: فرسودگی شبکه آبرسانی موجب می شود تا ۲۲ درصد آب کیفی آشامیدنی از دسترس مشترکان خارج شود و بوسیله هدر برود. وی پیش روی کرد: سرریزی مخازن، برداشت غیرمجاز از کنتورهای مصرف، حوادث و اتفاقات احتمالی و عبرت دستگاه های حد گیری از دلایل هدر رفت آب در شبکه آبرسانی است. همچنین در سال جاری  ۱۵ هزاره و ۴۰۰ متر ساری توسعه در شب . . .

به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت تبسم

چهار سال پیش از امروز گلوی کودکی بریده شد و با مرگ او بزرگترین دادخواهی مدنی در افغانستان رقم خورد. هزاران زن و مرد برای دادخواهی شکریه تبسم در برابر بی تفاوتی حکومت در تامین امنیت، به جاده‌های کابل برآمدند و عدالت را فریاد کردند. هرچند که بیشتر مظاهره کننده‌گان هزاره بودند ولی این اولین و بزرگترین حرکت دادخواهانه در تاریخ افغانستان بود که مرزهای قومی را دریده بود. حرکتی که در آن پشتون، هزاره، اوزبیک و تاجیک در کنار هم ایستادند و برای تام . . .

سرنوشت

دلم گرفته از این روزها ، دلم تنگ استمیان ما و رسیدن هزار فرسنگ استمرا گشایش چندین دریچه کافی نیستهزار عرصه برای پریدنم تنگ استاسیر خاکم و پرواز سرنوشتم بودفرو پریدن و در خاک بودنم ننگ استچگونه سر کند اینجا ترانه خود را؟دلی که با تپش عشق او هماهنگ استهزار چشمه فریاد در دلم جوشیدچگونه راه بجوید که رو‌به‌رو سنگ استمرا به زاویه‌ی باغ عشق مهمان کندر این هزاره فقط عشق، پاک و بی‌رنگ است  . . .

لرستان ،کهن سرزمین قوم کاسیت

بسیاری از پژوهشگران و صاحب نظران نام آور عرصه های باستان شناسی و تاریخ نگاری کهن، بر وجود نشانه‌هایی متقن دال بر پیشینه و تقدم قطعی دوره مفرغ لرستان در جهان اتفاق نظر داشته و دارند.قدمت و تقدمی که زاگرس مرکزی در درای سده‌ها و هزاره‌ها، شاهد تجلی رشد و اعتبار و اهمیت آن با بهره‌مندی از دانش، هنر و پایندگی نیاکان قوم لر و مردم جبال و محال پیرامون این خطه شگفت بوده است . . .

طعم گس عشق

بهانه ای دوبارهاین حجم نبودنعزم رفتن را چاره ای دیگرونبودن را تقدیری ممکن پاییز این روح لطیفبر آمده ازاحساسخواب هزاره ها با هر شکلیجلوه ای دوباره می بازدسرخی واژه  در ریزش بی امان برگدر فصول ملتهب قلبهاخود حکایتی است حتی طعم گس عشقنبود دیگری را شیرین تر جلوه میدهد از یاد که میگذری فرسنگها دور از جنس خیالنسیم تو را به باد می خواندوبوی تنهایی کوچه ها را پر میکند . . .

تاریخ ایران (50)

شمال غرب ایرانفرهنگ یانیكدر اواسط نیمه اول هزاره سوم ق.م. مهاجمانی از آن سوی كوههای قفقاز و شرق آناتولی از راه آذربایجان شرقی وارد سرزمین ایران شدند و در بخش وسیعی از آن سكنی گزیدند قدیمترین آثار و بقایای این مردم در " یانیك تپه" از طریق سفال خاكستری داغداری شناسایی شده استكه رنگ آن از خاكستری تا سیاه متفاوت است. این سفالها دست سازند و لبه تقریبا" چهار گوش در مقطع ته نوك تیز و ظاهری شبیه به ظروف فی دارند و از ظروف سفالی ظریف با بدنه نازك به ر . . .

خدا به خیر کند کوفه! چکمه پوشیده

گاهی فکر می‌کنم شاید مسلم بود که باعث شد هزاره‌ای بگذرد و هنوز زمین در اغما به سر ببرد
و اهل آن بگویند طبیب دوار بطبه سخن از گذشته‌هاست و در عصر ما جایی ندارد
وقتی کسی که همه قلبت عاشق اوست در آخرین نجوایش بخواند
اگر خودم به تو گفتم بیا، نیا برگرد
 و گمان کنی که ذره‌ای از حس شرمش کوه‌ها را آب می‌کند
شاید حق داشته باشی که نخواهی مسلمی دیگر، چنین زخمی بردارد
 
پ ن:
قول می دهم که همه چیز عوض می‌شود
یک‌بار دیگر بیا و بگو فلیرحل معناو قسم به خدا . . .

زنده باش

هوا بد استچه ابرتیره ای گرفته سینه تو راکه با هزار سال بارش شبانه روز هم دل تو وا نمی شودتو از هزاره های دور آمدی
_______
جهان چو ابگینه شکسته ایستکه سرو راست هم در اوشکسته مینمایدچنان نشسته کوهدر کمین این غروب تنگ که راهبسته مینمایدتزمان بیکرانه را تو با شمار گام عمر ما مسنجبه پای او دمی است این درنگ درد و رنجبسان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزندرونده باشامید هیچ معجزی ز مرده نیست زنده باش
هوشنگ ابتهاج 
 
  . . .

عناصر مهارت ارتباط

روانشناسان برقراری ارتباط را اولین ضرورت یک زندگی اجتماعی می دانند و انسان را حیوانی اجتماعی می دانند . بنابراین شاید یکی از مهم ترین برتری های انسان بر سایر جانداران ، تنوع  و گستره وسیع ارتباطي است که می تواند ایجاد کند . به همین علت مهارت‌ ارتباطي بسیار مهم است در تعریف این که مولفه های مهارت‌ ارتباطي چیست باید گفت شامل 2 نوع است .به نقل از سایت مهارت های زندگی فیلیا ، ارتباط عبارت است از انتقال عقاید، تفکرات و احساسات از شخ . . .

تاریخ ایران (48)

تپه قبرستاندر حفریات تپه " قبرستان " در هشت كیلومتری شمال روستای سگزآباد در دشت قزوین، دو كارگاه ذوب مس همراه با چندین نوع قالب باز، چند نمونه كوره مس و مقدار زیادی سنگ اكسید مس به دست آمد. ساكنان تپه قبرستان در تمامی طول دوره دوم ( همزمان با لایه های چهارم و پنجم از دوران سوم سیلك ) در خانه های یك، دو و یا سه اتاقی می زیستند. در میان خانه ها چند كارگاه سفالگری و فكاری نیز شناسایی شد.اما بزرگترین اثر معماری ساختمانی وسیعی است با دیوارهای ضحیم . . .

چگونه می توان از تخفیفان بیش نم تخفیف گرفت؟

کمپین زیاد تخفیف تخفیفان نه فقط شما را با مکان های تفریحی متاخر و جذاب آشنا می کند، بلکه مقدار ها را بوسیله نحو باورنکردنی شکسته شده و تخفیف های فوق العاده ای را برای شما تهیه می دهد. شما درون ۷ و ۸ آذر می توانید به راحتی از ۷۰ تا ۹۸ درصد از تخفیفان تخفیف بگیرید.خرید بلیط تماشاخانه با ۶ هزار تومان!تورهای خارج از شهر فقط با ۹ هزاره تومان!گشت و گذار در باغ خار شناسی با ۴ هزار تومان!میخانه فقط با ۱۰ هزاره تومان!و کلی تقلیل دیگر!تنزل هایی بیش ازپیش  . . .

12 آذز روز جهانی معلولین گرامی باد

نامگذاری روز جهانی معلولینروز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۳ دسامبر برگزار می‌شود. هدف از نامگذاری روز جهانی معلولینهدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهیهایی بوده است که می‌بایست از مساله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های ی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. این وضع به همین منوال طی شد تا در سال ۱۹۹۹ شعاری . . .

حراج دردناک دارایی ایرانیان به مشت دولت

به گزارش همشهری آنلاین، صادق جنان صفت در  موجودی خبر رسانی " زمانه ۲۴" با تقریر این دید می نویسد: یک مقام وزارت اقتصاد می گوید  حدود ۱۵ هزاره ملک مازاد در سامانه ثبت شده که ۸ هزاره ملک قابل واگذاری، حدود ۵ هزار تا هم دفع است و حدود ۷ هزاره واحدهم متصرف و معارض دارد که توان واگذاری ندارد. به گفته وزیر اقتصاد ارزش این اموال مازاد که درسامانه ثبت شده ۱۷ هزار میلیارد تومان دارایی است که آماده فروش و واگذاری است. فرهاد دژپسنددر رسم رونمایی از ساما . . .

بیان مسأله

در آموزش و پرورش مدرن افزون بر مهارت های خواندن، حساب کردن و نوشتن نیازهای جدیدی در قالب کسب مهارت زیستن و حل مسئله وچگونگی رویارویی با چالش های هزاره سوم مطرح شده است پژوهش ها حاکی از آن است که فرایند تعلیم و تربیت فعال متخصص وجود شور و طرب، نیاز و جوشش، تلاش و پشتکار  و نشاط در همه ی ابعاد آن است چرا که هر گونه ارتباط و تعلیمی که بدون روح تحرک، پویایی و شادی و نشاط باشد به شکست منتهی می گردد. شادی یکی از نیازهای اساسی انسان و لازمه زندگی اوست. . . .

98.8.

دارمت یا ندارمت؟ سخت استبا دلی تکه پاره گریه کنمیا بمان یا برو. نمیخواهمبعد ازین نیمه کاره گریه کنمنگرانم برای بال و پرتزخم های تنم فدای سرتتو برو با خیال راحت تابا تنی پاره پاره گریه کنم"مرگ مارا جدا نخواهد کرد"نکند مرده ای. زبانم لانده شو من دلم نمیخواهدروی این سنگواره گریه کنمدوستم داری و نمی مانیدوستت دارم و نمیخواهیبروم یا بمانمت؟ نگذاربین این استخاره گریه کنمبا کسی که نمانده خوش بختمآن کسی را که رفته می خواهمچند قرن از تو بگذرد خ . . .

جیپ رانگلر ۲۰۱۷ سفارشی در حراجی RM Sotheby’s

حراجی RM Sotheby’s یک وسیله جیپ رانگلر کاملا ارتقایافته را برای فروش گذاشته که تغییرات عریض و عمده ای روی اکثر قسمت های آن اعمال شده است. درون آگهی سودا این جیپ رانگلر اشاره ای نشده که خودرو کار شرکتی تیونر است یا مالک آن خودش تغییرات را درون خودرو ابداع کرده. هرچه باشد، نتیجه ی فقره یکی از جذاب ترین و جالب ترین مدل های سفارشی رانگلر بوسیله شمار می آید که احتمالا با قیمتی درحدود ۴۰ تا ۵۰ هزاره دلار می نبوغ آن را خرید. مقاله های مرتبط:جیپ رانگلر م . . .

تاریخ و فرهنگ ابهر در یک نگاه

ابهر این دیار کهن و این شهر آرام و سرسبز در دامنه کوه ملا داغی و کوه هایی که از سمت شمال آن را احاطه نموده اند قرار گرفته و ابهررود جریان زندگی را در جریان های این شهر و نواحی اطراف جاری ساخته و منشا حیات انسان ها در طول تاریخ بوده،قلعه تپه نخستین زیستگاه انسان در ابهر و منطقه است،تاریخ بنای این شهر بدون شک به هزاره های قبل از میلاد می رسد. بعضی از مورخین بنای آن را به کیخسرو پور سیاوش و داراب کیانی و بعضی به شاپور ذوالاکتاف نسبت می دهند .سرزمین . . .

سمفونی ابریشم

با من بیا تا.همهمه ی گلوی گل سریری که عطر می پراکند به شب بو هاتا در کندن و آکندن تعبیری نو ردای نقره ناک شبنم برتن کنیمپیش رویم تا اولین رویای دیدار ماه .دستهایت را به من بده پابه پای من بیا آنجا که از آسمان شراب می بارداز زمین شعر می روید ی نفس تازه کن در هوای از تو گفتنم.شعر و شراب ازدهان تو می خواهد دلمتو که گلویت هزاره خوان عاشقانه هاستبخوان که به زلال دعا متبرک می شوم .دستهایت را می شناسم که روز از گرد کلاه شعبده بازان پرنده می پراک . . .

بررسی

در آموزش و پرورش مدرن افزون بر مهارت های خواندن، حساب کردن و نوشتن نیازهای جدیدی در قالب کسب مهارت زیستن و حل مسئله وچگونگی رویارویی با چالش های هزاره سوم مطرح شده است پژوهش ها حاکی از آن است که فرایند تعلیم و تربیت فعال متخصص وجود شور و طرب، نیاز و جوشش، تلاش و پشتکار  و نشاط در همه ی ابعاد آن است چرا که هر گونه ارتباط و تعلیمی که بدون روح تحرک، پویایی و شادی و نشاط باشد به شکست منتهی می گردد. شادی یکی از نیازهای اساسی انسان و لازمه زندگی اوست. . . .

فعالیت ۶۰ هزاره واحد صنفی داخل کرمانشاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رضا سلیم ساسانی در همایش پاسبان و اصناف کرمانشاه که درون حجره اصناف برگزار شد، اظهار کرد: در طول سال های اخیر، موسسه نظارت پیاده شدن اماکن پلیس استان غم افزایی بسیار خوبی با اصناف و بازاریان داشته و همواره زنهار های لازم را به ارتکاب آورده است.   وی بیان کرد: از سوی دیگر بازاریان کرمانشاه نیز متصل شرکت با ماموران پلیس را سرلوحه حکم خود فراغت داده و هرجایی که لازم بوده بخاطر افزودن امنیت پای امر آمده ا . . .

نامه ای به پسرانم.

من یک آموزگارم در یکی از پرجمعیت ترین مدارس پسرانه قسمت حاشیه ی شهر یکی از بزرگ ترین شهرهای ایران.حدود دو سال هست که شغلم.فکرم.زندگیم.شده معلمی.معلمی اول برای من فقط یک شغل بود.اما کم کم تبدیل شد به یک عشق .امروز بعد 9 ماه با پسرانم خداحافظی می کردم در یک لحظه ی باور نکردنی اکثر کلاس شروع به اشک ریختن کردن پارسال اصلا شاهد همچین صحنه ای نبودم خیلی دلم گرفت.محمد مهدی، زاهدی، حیدری، هنرمند، بهادر، مهدیار، غلامحسین، فروتن، نازی، امیرم . . .

آئودی RS6 کیمی راین درون حراجی آنلاین فروخته می شود

آئودی نمونه جدید RS6 آوانت را راهی بازار کرده و همین باعث می شود قیمت میزان های قبلی این خودرو هرروز کاهش علنی کند. بااین حال، کاهش قیمت محتوی خودروهایی نمی شود که مالکان مشهوری داشته باشند. برای مثال، آئودی RS6 آوانت که داخل تصاویر می بینید، داخل فنلاند قرار دارد و قبلا متعلق بوسیله یکی از رانندگان نامی فرمول یک، کیمی راین بود که در حال حاضر، راننده ی تیم آلفارومئو در مسابقات فرمول یک است. این خودرو در حراجی آنلاین به ارج ۱۳۸ هزاره و ۸۵۰ د . . .

بلیت ناوگان اتوبوسرانی کرج نیمه مقدار شد

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایرنا، مجید استاد کاظمی اظهارداشت: حدود ۸۵ دستگاه اتوبوس ارسی و ۲۵۰ وسیله اتوبوس تو بخش مخصوص فعال هستند که شهروندان کرجی می توانند امروز از خدمات این ناوگان به رخساره نیم قیمت استفاده کنند. این مسئول  با اشاره به اینکه حدود یک هزارو ۱۰۰ جایگاه اتوبوس درون نقاط متنوع کلانشهر کرج وجود دارد، پیش روی داشت: روزانه حدود ۲۰۰ هزار شهروند قایق  با  اتوبوس جهانگردی داخل شهری ادا می دهند. کلانشهر کرج با ۱۰ منطق . . .

تگذاری در آموزش و پرورش

مقدمه: در دنیای امروز که علم و فناوری با رشد و گسترش وسیع و جهان شمول به عنوان عامل مهم و اساسی در فرآیند رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع بشری به حساب می آید، نهادها و نظام های آموزشی و پرورشی در توسعه علم، فناوری و نوآوری نقش مهمی را به دست آوردهاند. مهمترین چالش تگذاری در آموزش و پرورش در است. بررسی عوامل مؤثر آموزش و پرورش کارا و اثربخش » هزاره سوم، ت تحول و تبدیل نظام آموزش فعلی به بر پیشرفت و توسعه جوامع پیشرفته نشان . . .

چهار شرط ثبت نام در طرح ملی مسکن | پرداخت قرضه ۱۰۰ میلیون تومانی بوسیله متقاضیان

به گزارش تسنیم، محمود محمودزاده با یادآوری ثبت اشتهار آزمایشی طرح ملی مسکن در استان کرمان، به شروع ثبت نام درون ۱۰ استان از نیمه آبان ماه اشاره کرد و مرحله عدالت پروسه ثبت نام از واجدان شرایط در تمام استان ها تا پایان سال عملیاتی می شود. وی فاقد مالکیت مسکن، تأهل، عدم استفاده از امکانات دولتی و سابقه ست را ۴ شرط ثبت نام در طرح ملی مسکن نشانی کرد و افزود: این طرح برای دهک های متوسط بوسیله پایین اجتماع باریک می شود و داخل قالب آن واحدهای با . . .

یک افسانه ی قدیمی

امپراتور شارلمانی در روزهای آخر زندگی، عاشق دختری آلمانی شد بارون های دربار از اینکه پادشاه آنچنان عاشق شده که تمام وظایفش را فراموش کرده و کارهای سلطنت را دست کم گرفته، بسیار نگران بودند  وقتی دختر جوان به ناگهان مرد درباریان نفسی از آسودگی کشیدند. اما این آسودگی زیاد طول نکشید چون عشق شارلمانی با مرگ دختر از بین نرفت. امپراطور جسد را مومیایی کرد و به اتاق خواب خود برد و دیگر از آن جدا نشد. اسقف تورپن که از این عشق مرگ  آور هراسان شده بود به . . .

2639

میگه همش كلافه ای و عصبی كسی هست كه باهاش در ارتباطي و نمیگی ؟؟ مشكلی ؟ چیزی ؟ میگم آره یه آدم ِ چرت و پرت و حرفاش شر و وره و رفتاراش پرت و پلا  چقدر گیج و غریبه و دور از من واقعا سوال و رفتارات و من شناسیت البته . . . .

شعر سرود کاشان .

از تپّه های سیلکتا کویر مرنجاباز ارگ با شکوه جلالیتا سلیمانیّه ی پر آباز قتلگاه امیرتا خانه ی سهرابشهر نمایه های درخشانکاشان***ای زادگاه محتشم و فیضوی خاستگاه کلیم و مسیحاای نقشبند وجود غیاث الدّینبا نقش شاهکار کمال الملکبر قالی محراب و ترنج فریباشهر چهل هزاره ی انسانکاشان***ای پایتخت شعر و ادبفقه و ریاضی و حکمتمردان و ن سخندانتبا حمیّت و همّتبسیارنقّاش و شاعر و فنّاناز تو برده نسبشهر شعر و ادب***ای در تو اردهال قداستوی در تو بدر هلالای . . .

دلم برات تنگ شده. احساس می‌کنم انگار مال من نیستی. داداش من نیستی. عکستو که میبینم که میخندی خوشحال میشم از اینکه هر روز داری تلاش میکنی. میجنگی و هر روز بالاتر از روز قبلتی. اما نگرانتم بلوط. خیلی نگرانتم. میترسم ازت دور بشم. میترسم تو ذهنت یه خواهر بدی باشم. میترسم منو یه خواهر بد بدونی. نگرانتم. از اینکه این هدفی که داری براش تلاش میکنی ارزش رسیدن بهش رو داره؟یا فقط درجا زدنه؟+خیلی دلم برات تنگ شده  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)