98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

الخواص ولایات والطلاسم للمحبه

قطع شبکه های مخابراتی در سرپل ، جوزجان از چندین روز به این سو

باشنده گان ولایت های سرپل ؛ جوزجان از بهر قطع بودن شبکه های مخابراتی در این ولايات نگران هستند. این باشنده گان می گویند که شبکه های مخابراتی در سرپل و جوزجان از اول میزان سال روان تا به حال فعالیت شان را به طوری 24 ساعته قطع کرده. آنچه که مسولان این شبکه ها می گویند: علت قطع بودن شبکه های مخابراتی، تادید ناامنی ها و هشدار طالبان عنوان می ند.اما عبدالقادر آشنا والی ولایت سرپل از بهر فعال سازی این شبکه به طور 24 در آینده های نزیک خبر می دهد.در س . . .

انتخابات ششم میزان جنجال بر انگیزه شدن ،

نشست مطبوعاتی در کابل برگزار شدنعبدالله عبدالله نامذاد انتخاباتی گفتن آرای این تیم بلند است ، حکومت آینده را این تیم تشکیل خواهد داد همچنین آقا عبدالله انتخابات این سال قدم در راستای مردم سالاری و کسب رای دانسته ، گفتن مشکلاتی و وجود داشته  انتخابات به دوری دوم نمی رود و تاکید کردن دو روز گذشته هم چون برسی داشتم آرای بلند را کسب کردم ،ریاست اجرایی افغانستان متعی شده که شماری از کارمندان دولت در روند انتخابات دخالت کرده ، برخورد قانونی صور . . .

عبدالله: ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺩﻭم ﻧﻤﯽ ﺭﻭﺩ.

ﺩﺭ ﯾﮏ ﻧﺸﺴﺖ ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﺎﺑﻞ ﺑﺮ ﮔﺬاﺭ ﺷﺪﻩ ﺑﻮد داکتر عبدالله عبدالله گفت: آرای ﻣﺎ ﺑﻠﻨﺪ ﺍﺳﺖ ﻭ انتخابات به دور دوم نمی‌رود، وی همچنان مدعی شده است که شماری از کارمندان دولت در روند انتخابات دخالت کرده که برخورد قانونی با آنان صورت خواهد گرفت. ﺭﯾﺎﺳﺖ اجرایی کشور ﺍنتخابات ﺍﻣﺴﺎﻝ ﺭﺍ ﻗﺪمی ﺩﺭ ﺭﺍﺳﺘﺎﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺳﺎﻻﺭﯼ ﻭ ﺛﺒﺖ ﺭﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺍﻧﺴﺘﻪ و ﺍﻓﺰﻭﺩ ﮐﻪ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺭﻭﻧﺪ ﺑﺮﮔﺬﺍﺭﯼ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺎت ری . . .

داکتر عبدالله عبدالله : رای ما بلند است و انتخابات به دور دوم نمی‌رود

آقای عبدالله تاکید کرده که در دو روز گذشته مشغول برسی نتایج بوده و به این نتیجه رسیده که تیم او رای رای بلند را کسب کرده است.مولانا محمد عبدالله یکی از اعضای کمسیون انتخابات افغانستان می‌گوید که :هدایات کتبی به ولايات ها ارسال شاه تا تخلف، تقلب، و تختی های انتخاباتی را مستند سازی کرده و با رهبری کمسیون شریک سازند. از سوی کمسیون رسیده‌گی به شکایات انتخابات افغانستان گفته که تا اکنون ۲۵۶۹ شکایت به این کمسیون رسیده است و بیشتر شکایت‌ها شامل . . .

افغانستان

داکتر عبدالله عبدالله در یک نشست مطبوعاتی گفت؛ آرای ما بلند است و انتخابات به دور دو نخواهد رفت.دکتر عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری در یک نشست مطبوعاتی مدعی شده "که رای تیم او بلند است و انتخابات به دور دوم نخواهد رفت، او افزود که حکومت آینده را تشکیل میدهیم."آقای عبدالله در این نشست تاکید کرد که در دو روز گذشته مشغول بررسی نتایج انتخابات بوده و به این نتیجه رسیده که آرای تیم او بلند است، و حکومت آینده افغانستان را تیم او تشکیل . . .

عبدالله: آرای ما بلند است انتخابات به دور دو نخواهد رفت

ریاست اجراییه افغانستان اتتخابات امسال را قدم در راستای مردم سالاری و ثبت رای مردم دانسته، وی افزود که مشکلات نیز در روند بر گذاری انتخابان وجود داشت که نباید وجود میداشت در همین حال داکتر عبدلله ادعا کردند ، که شماری از کارمندان دولتی در روند انتخابات دخالت کردن که بر خورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.آقای عبدلله در یک نشست مطبوعاتی که در کابل بر گذر شده بور تاکید کرد‌. ( رای ما بلند است و نتایج رسمی را کمیسون انتخابات اعلان می کند ) ول یآ . . .

عبولله : انتخابات به دور دو نمی رود ما با آرای بلند آمدیم

ریاست اجراییه افغانستان اتتخابات امسال را قدم در راستای مردم سالاری و ثبت رای مردم دانسته، وی افزود که مشکلات نیز در روند بر گذاری انتخابان وجود داشت که نباید وجود میداشت در همین حال داکتر عبدلله ادعا کردند ، که شماری از کارمندان دولتی در روند انتخابات دخالت کردن که بر خورد قاتونی با آنها صورت خواهد گرفت.آقای عبدلله در یک نشست مطبوعاتی که در کابل بر گذر شده بور تاکید کرد‌. ( رای ما بلند است و نتایج رسمی را کمیسون انتخابات اعلان می کند ) ول یآ . . .

برگزاری نشست مطبوعاتی در کابل در رابطه به انتخابات افغانستان

عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده است که رأی تیم او بالا است و حکومت آینده افغانستان را تشکیل خواهد داد انتخابات به دور دوم نخواهد رفت.آقای عبدلله تأکید کرده است که در دو روز گذشته مشغول بررسی نتایج انتخابات بوده و به این نتیجه رسیده است که تیم او رأی بالا را کسب کرده است.داکتر عبدلله مدعی شده است که که شماری از کارمندان دولت در روند انتخابات دخالت کرده اند که با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.با این حال مولانا محم . . .

تصمیم تیم ثبات و هم گرایی » به تظاهرات

تصمیم تیم ثبات و هم گرایی » به تظاهراتتظاهرات دسته‌ی انتخاباتی ثبات و هم گرایی » روز سه شنبه، پنجم قوس، از تصمیم خود برای راه اندازی فصل تازه ای از اعتراضات و تظاهرات در نقاط مختلف کشور خبر داد. این دسته‌ انتخاباتی گفته است که هدف این تظاهرات، جلو گیری از ورود دسته‌ی انتخاباتی دولت ساز » به ارگ از راه تقلب » است، نه روی کارآوردن مدل حکومت وحدت ملی » برای پنج سال آینده. این تظاهرات که مقدمات آن در بعضی از ولايات چیده شده است، تا روز ش . . .

سیستان در زمان پادشاهی صفویه

 سیستان در پادشاهی صفویهسیستان در اساطیر ایران و آئین زرتشت، اهمیت بسزایی دارد. در داستانهای قدیم ایرانی، سیستان و زابلستان از این جهت واجد شهرت و اهمیت است که موطن زال، پدر رستم، پهلوان نامدار ایران باستان می‌باشد. در یک متن پهلوی به نام شهرهای ایران، ساخت سیستان و بنای آتشکده کرکویه، به افراسیاب تورانی نسبت داده شده‌است.  مورخین قدیم یونان، سرزمین واقع در مسیر سفلای هیرمند را درانگیانا می‌خواندند که ضبط‌های دیگرش زرنگای و سرنگای می . . .

سر اشپختر آورده

 
برشی از یک ضرب المثل تاریخی
یکی از رویدادهای تاریخی که در زمان #فتحعلی شاه قاجار رخ داد, جنگهای مفتضحانه ی او با #روسیه ی تزاری بود که به قراردادهای ننگین #گلستان و #ترکمان_چای انجامید.:neutral_face:جالب است بدانید که همین مبارزات, زمینه ساز پیدایش ضرب المثلی درمیان ایرانیان شد که "سر #اشپختر آورده " نام دارد و کنایه از شتاب بسیار زیاد و غیر ضروری می باشد.:orange_book:بخشی از ضرب المثل به این شرح است :در زمان نزاع فتحعلی شاه قاجار و سلطان روس, اشپختر,سردا . . .

معنی و نکات درسِِ قاضی بست.فارسی یازدهم.

 درس قاضی بست .فارسی یازدهمشرح و توضیح لغات وعبارت های درس قاضی بست- شبگیر : صبح زود ، سحرگاه    /     برنشستن: سوار بر اسب شدن/ كران : حاشیه ، کنار،ساحل- یوزان: جمع یوز ، یوز پلنگ ها /   حشم: چاكران،نوکران ،‌خدمتكاران ، اطرافیان- ندیمان: همنشینان ، همدمان و مونسان  افراد بزرگ /   مطربان:  خوانندگان و نوازندگان/ چاشتگاه: هنگام خوردن صبحانه  /   شراع :در اینجا به معنی سایه بان » می باشد و معنی  بادبان كشتی هم می دهد.- منظورازنان» خوردنی . . .

پاسخ به دوستان عزیز - کتاب علمی – تحقیقاتی آیا کوروش پیامبر بود ؟ » بر اساس مستندات تاریخی

 پاسخ به دوستان عزیزبه نام حق تعالا که اسم و علامتش بخشندگی است و مهربانی برادران گرامی و دوستان عزیز ،کتاب علمی – تحقیقاتی آیا کوروش پیامبر بود ؟ » بر اساس مستندات تاریخی و بررسی نظرات ده ها مورخ و صاحبنظر و باستان شناس از 2500 سال پیش تا کنون تهیه گردیده و در حال تدوین و ویرایش می باشد . از فارغ التحصیلان فرهیخته و اندیشمند دانشکده نفت آبادان با سوابقی بسیار درخشان در راه پیروزی انقلاب کبیر اسلامی مردم ایران و زحمات بسیار درمورد رشد و پیش . . .

کرمان

کرمان (نام منطقه‌ای در پارسی باستان: کارمانیا[۷] کارمانا) یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران در جنوب شرقی این کشور واقع است. جمعیت این شهر طبق سرشماری بر اساس آمار سال ۹۵ معادل ۷۳۸٬۷۲۴ نفر بوده‌است. جمعیت شناور ثابت شهر کرمان در روز به بیش از یک میلیون نفر می‌رسد. کرمان یکی از پنج شهر تاریخی ایران است.[۸] وسعت شهر کرمان حدود ۲۴۰ کیلومتر مربع است و به دلیل وسعت شهری و جمعیت، این شهر جزو کلان‌شهرهای ایران طبقه . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)