98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

با من میرقصی، وای چه رقصی، تو کی هستی

رقص کردی (کوردی)

امروز مراسم عروسی بودیم،یه مراسم عروسی توی روستا با یه چشم انداز عالی،خلاصه خیلی خوش گذشت :)نمیدونم چقدر در مورد مراسم عروسی کوردها میدونین،مختصرا یه توضیحاتی بدم بد نیست.مراسمی که به نظر من و خیلی ها بهترین مراسم رقص دنیاست!رقصی گروهی با نظم و هماهنگی و حرکات موزون، با لباس های شاد و زیبا و رنگهای فوق العاده ، رقصی که زن و مرد کنار هم و شانه به شانه هم هستن.رقصی که نماد اتحاد،برابری ،پایداری و مقاومت است.نماد غیرت و دلاوری ست، نماد شکرگزاری . . .

مراقبه از نوع سماع!

کلافگی، سردرگمی، شلوغی و بی‌نظمیِ درونی.
به دنبال راهی برای فرار، سکوتی از اختیار.
 
چشم‌آذر می‌نواخت و من می‌شنیدم
او می‌نواخت و من می‌خندیدم :)
می‌نواخت و می‌رقصیدم
 
یک دست جام باده و یک دست زلف یار
رقصی چنین میانه‌ی میدانم آرزوست.
نه!
گوشی نواي آذر و گوشی سکوت عشق
رقصی چنین جدای رقیبانم آرزوست
 
رقصی آزاد از چهارچوب و قاعده
رقصی بدون مرز، از جنس لوده
 
آروم شدم؟
نسبتا
منظم شد ذهنم؟
نه زیاد!
 
------------------------
پ.ن.1: ناصر چشم‌آذر، ب . . .

رقصی چنین میانه میدانم آرزوست

بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوسترقصی چنین میانه میدانم آرزوست

31 خرداد سالروز شهادت شهید چمران
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
دانلود کتاب رقصی چنین میانه میدانم آرزوست
ادامه مطلب . . .

وقتي دلت گرفته باشه شعري عاشقانه

تو دریای آرام من هستي، تو بهترین احساس را در من به وجود می آوریتو رویای من هستي، قلبی که الهام بخش من استتو شعله ایمان به عشق را در من روشن می کنیهر زمان که نفس می کشم، زندگی زیبایی دوباره پیدا می کندتو چشم هایی هستي که باعث می شوی من ببینم، تو هدف منی، ملکه راز های منیتو یکي هستي، یک روز ممکنه مرا به زانو درآوری، تو همه چیز من در این دنیاییچیزی که می خوام بهت بگم اینه که من عاشق وقار تو هستم، تو روح منیوقتی دلت گرفته باشهتمام آرامش یک ساحل را ه . . .

صدای جیلینگ جیلینگ میاد

یه وقتایی پیش میاد که قید رویاهاتو میزنی همه چی تقریبا برات خنثی میشه و به هیچی حسی نداری
اما همین که هندزفریو میزاری توی گوشات و چشماتو میبندی پرواز میکنی و میبینی وسط رویاهات داری میرقصی  . . .

عشق در وجودم هميشه زنده است

وقتی تو باشیزندگی برایم زیباست ؛ عاشقی برایم با معناستوقتی تو باشیقلبم بی آرزوست ، ای تنها آرزوی من در لحظه های تنهاییوقتی تو عزیز دلم باشیهمدمم باشیسر پناهم باشیطلوع آفتاب برایم آغاز یک روز پر خاطره دیگر با تو استتو هستي ، برای من هستي ، تا آخرش همه هستي ام هستيحالا من هستم و یک عشق پاک در قلبم !وقتی تو باشیعشق در وجودم همیشه زنده استبی تو در سرزمین بی درخت و سایه ام ، بی تو زمان نمی گذرد ثانیه ها سال می شوند و سالها همه سال کبیسه اند. بی تو ب . . .

هستی

هستي رو تنهایی داره له میکنه. هستي شبا گریه میکنه تا خوابش ببره و فرداش با هراس اینکه بازم یه روز دیگه از خواب بیدار میشه. پشت هستي خالی ِ خالی ‍ه و دنیاش انقدر بخیل و بی رحم که نمیگه یه روز دست از سر این دختر بردارم. چرا یه روز خوب نیست؟ چرا آدم نمیتونه با بیخیالی لم بده یه جا و هیچی قلبشو فشار نده. هستي عمیقا بیچاره و تنهاست، روزا وحشین و هستي بی سپر. . . .

غزلي درخشان از بهرام باعزت

همیشه   دست  شكسته  وبال گردن نیستگناه   رونق  بتخانه   بر   بَرَهمَن  نیستتو   مثل   آینه   از تیرگی   بری  هستيعجب   كه  آینه ماننده ی  تو لیكن نیستبه   جز  نگاه   تو  میخانه ای   نمی بینماگركه هست شرابی در او دل افكن نیستبه كوی  و برزن هستي  گذشتم  و   دیدمیقین كه هستي ِ  بی تو بقدرِ ارزن  نیستدلم     به   دامن  چشم سیاه    تو  دستشكه عمق بحرنگاهت به عقل روشن نیستزچاك سینه چگویم كه تا به لحظه ی به آنچه كار رفوی دل است سوزن نیستمن . . .

مستي ما مستي از هر جـام نیست 

مستی ما مستی از هر جـام نیست مست گشتن کار هر بـد نـام نیست ما ز جـام دوست، مستی می کنیمخویش را فـارغ ز هستي می کنیممی، پلیـــدی را ز سر بیـرون کندعشق را در جـام دل، افزون کندچون که ما مستیم و از هستي تهیکي شود هستي، به مستی منتهی؟مست، یعنی: عاشقی بی قید و بندفـــارغ از بود و نبود و چون و چند؟چون و چند از ابلهـــی آید میـــاندر طریق عاشقی کي می‌تـــوان؟مست بود و فکـــر هستي داشتنکـــوه غـــم را از میان ، برداشتنکــی بُــوَد کـــار حساب و هند . . .

هستی و نیستی.

 برای ساختن چرخ محور ها را به هم وصل می كنیمولی این فضای تهی میان چرخ استكه باعث چرخش آن می شود.از گل كوزه ای می سازیم،این خالی درون كوزه استكه آب را در خود جای می دهد.از چوب خانه ای بنا می كنیم،این فضای خالی درون خانه استكه برای زندگی سودمند است.مشغول هستي ایمدر حالی كه این نیستی است كه به كار ما می آید. #تائو ت چینگ . . .

کتاب .

کتــــاب ای همــــدم تنهـایــــی مابه دنیــــــا بـــاعــــث دانـایـــی ماگل لبخنـــــــد پنهـان اســـت در توهـــــزاران پنــد پنهـان اسـت در توتــو از بستــــان دانش ها نسیمیریاضی دان و شـــاعـــر یا حکيمیحکایــت می کنی از دیـــن و تاریخهم از خورشید و هم از ماه و مریختــــو از پیشینیـــان داری اثــــرهــاز هـــر بــرگ تـــو می چینم ثمرهاز مطلب هـــای خــوبــت استفادهکند هـــر شخص بــا روی گشادهبه ما دادی تـو درس خــوب بودنمفیــد . . .

پیش از پایان سال

پیش از پایان سالمهمترین زنِ تاریخم بودی و اکنون تو مهمترین زنْبعد از تولد این سال هستي،تو زنی هستي که او را با ساعت‌ها و روزها نمی‌شمارم.تو زنی هستي ساخته شده از میوه‌ی شعر و از طلای رؤیاهاتو زنی هستي که میلیون‌ها سال پیش،در تنم سکنی گزیده بود . . .نزار قبانی . . .

‎هر شب ميبوسم تا کنار بگذارمت

چند سال دیگر ‎دلت میلرزد‎برای منی که دیگر تو را در گوشه ترین جای قلبم‎هر شب میبوسم تا کنار بگذارمت‎دلت تنگ میشود‎برای منی که حرفهایت را از لبهایت نه ‎از چشمهایت می خواندم‎دلت تنگ میشود‎برای لعنتی ترین دختری که‎دیوانه وار قلمش را به رقص موهای تو وا میداشت‎به خداوندی خدا سوگند‎دلت برای همه ی دیوانه بازی هایم تنگ میشود‎برای صدایم‎برای آغوشم‎برای نگاهم‎حتی برای گریه هایم‎قسم‎قسم به همه ی سیب هایی که در خیالم برا . . .

رقصی چنین میانه میدانم آرزوست به قلم شهید چمران

قلم شهید چمران به حقیقت عالم وصل است.
احساس می‌کنی میفهمی که نگاشته‌های یک عارف را می خوانی که طعم حرفهایش را چشیده است.
مخصوصا که بعضی از نوشته ها موقعیت‌های خاص داشته است و این را میتوان از توضیحات کوتاه ابتدا متن‌ها فهمید که توسط گردآورنده یعنی مهدی چمران آورده شده است.این توضیح‌ها راهگشا است برای درک متن.
وقتی شهید چمران را مینگرم با خود میگویم اینها افسانه نیست، بوده اند، در همین خاک و در همین زمین زیسته‌اند. و چقدر آدمی دلش می خواهد . . .

من چ کسی هستم؟

من چ کسی هستم؟ این سوالی است که هر روز می پرسم.
مادرم می گوید : تو زیباترین گلی هستي که در باغچه ی زندگی ام دارم.
پدرم میگوید : تو حاصل پینه های دستان کسی هستي که عمرش را ذره ذره به پایش ریخت تا کسی شوی که هستي.
پدر بزرگم میگوید : تو لذت بخش ترین حسی هستي که هر پیرمرد می تواند حس کند.
برادرم می گوید : تو بهترین الگویی هستي که هر نوجوانی می تواند داشته باشد.خواهرم می گوید : تو حامی ترین حامی ای هستي که هر دختر آرزویش را دارد.
همسرم می گوید : تو محکم ت . . .

هر چی که هستی بهترینش باش

در لایتناهای حیات آنجا که من ساکنم هر چند زندگی همواره دگرگون می گردد همه چیز عالی و کامل و تمام عیار است   نه آغازی هست نه پایانی آنچه هست تنها چرخش جوهر و تجربه هاست .زندگی هرگز مانده و کهنه و ایستا نیست ، زیرا هر لحظه همواره سرشار از طراوت و تازگی است . من با قدرتی که مرا آفرید یگانه ام و این قدرت این اختیار را به من داده است که شرایط خود را بیافرینم.  هر انچه هستي بهترینش باش  اگر نمی توانی بلوطی بر فراز تپه ای باشی بوته ای در دامنه ی کوهی ب . . .

گداي تو

 دوباره آمده شبی به درگهت گدای توهمه امید من شده به زیر خاک پای تو قسم به ساحت دلی شکسته و خزان شده که هستي دلم شده به نام و از برای تو صدای گریه های من گرفته شهر بی کسی تمام حرف حرف من شده غم رهای تو من عاشقم به کوی تو تمام هستي ام تویی چه گردد ار نگه کنی به مست بی ریای تو تو صاحب دل منی تمام هستي دلم ببین ندای پاک دل که گوید از وفای تو به زیر ساقه گلی خوش آب و رنگ و مهربان  چو شبنمی سرودم از حضور آشنای تو تو باورم نمی کنی قسم به بغ . . .

رقصی چنین میانه میدانم آرزوست (اربعین)

امروز اربعین شهدای کربلاست، آن آزادگانی که در برابر دهر و ابرقدرت‌های آن روز تسلیم نشدند، آزادانه زندگی کردند، و آزاد و پرافتخار به لقای پروردگار خود نایل آمدند.در آن روزگار سلطه‌گران جبّار می‌خواستند همه‌ی نفس‌ها را در سینه خفه‌کنند، همه‌ی آدم‌ها را به زیر سلطه‌ی خود به اسارت بکشند، و با پول و تهدید به‌قتل و شکنجه، همه را وادار به سکوت و اطاعت‌کنند، آن‌جا حسین بن علی علیهما السلام وارث والای ولایت و نبوت، فرزند برومند علی و فاطمه . . .

رقصی چنین میانه میدانم آرزوست (اربعین)

امروز اربعین شهدای کربلاست، آن آزادگانی که در برابر دهر و ابرقدرت‌های آن روز تسلیم نشدند، آزادانه زندگی کردند، و آزاد و پرافتخار به لقای پروردگار خود نایل آمدند.در آن روزگار سلطه‌گران جبّار می‌خواستند همه‌ی نفس‌ها را در سینه خفه‌کنند، همه‌ی آدم‌ها را به زیر سلطه‌ی خود به اسارت بکشند، و با پول و تهدید به‌قتل و شکنجه، همه را وادار به سکوت و اطاعت‌کنند، آن‌جا حسین بن علی علیهما السلام وارث والای ولایت و نبوت، فرزند برومند علی و فاطمه . . .

در قاب پنجره ایستاده ای ، مهری کیانوش راد، اهواز

در قاب پنجره ایستاده ای
 
در قاب پنجره ایستاده ای
با سبزینه ی حیات 
با وزش باد می رقصی
گویی سماع همیشگیت
در خلوت فضای رهایی
نبض حیات است که می جوشد
از قاب پنجره 
با تو  سخن می گویم
ای تک درخت سبز حیاتم.
 
اشتراک با ذکر ماخذ ، کتاب پله های تنهایی ، ص87 . . .

تو یه فرشته رو زمینی❤

 
تو کسی هستي که اگر محل کارت غیبت و دورویی بود از اونجا بیرون می اومدی و حاضر بودی بیکار بشی اما همچین جایی نباشی تو کسی هستي که من من نمیکردی و متواضع بودی در مقابل کسانی که تو کسی هستي که همیشه میگفتی خدا برکتشو میده تو کسی هستي که توانایی ها و استعداد هاتو با دیگران شریک میشدی و بدون منت ب بقیه یاد میدادی تو کسی هستي که دیگران برات مهم تر از خودت بودن تو کسی هستي که پاک و خالصانه خدمت کردی تو محیطی که بود. تو کسی هستي که هیچوقت غیبت ن . . .

خوش باشی هر جا که هستی

خوش باشی هر جا که هستيتووی این گردش تقویمما یه جاهایی حریفِجبرِ زندگی نمیشیمدورِ هم میگشتیم اماتوو جهانای موازینرسیدن منطقی بودتهِ این دیوونه بازیخوش باشی هر جا که هستيیادتم هر جا که هستممن به روم هم نمیارمکه چقد بی تو شکستمجنگل از بیرون قشنگهاز توو که چند تا درختهاینکه محکم باشی امااز درون بخشکي سخته . . .

محمد باقر (افغانستان)

   کمان ابرو ! ( زلال عروضی قافیه دار پیوسته )  خمار هستمشب و روز بیقرار هستمتوگفتی بر سپید اسبی سوار هستمنشانـــــی دادی و گفتــی در آن خـطّ ِ قطار هستــــمتمام ِ زنـدگـی را مـن در آنـجـا منتـظر مانـدم کــه می آیــیهنوز هم مثل مجنون زخمی ِ هر سنگ و خار هستمبه جرم عشق بس تقصیرکار هستمو مست انتظار هستمخمار هستم*کمان ابرونشینم پیش تو مه روزنم من حرف دل را با تو رو در روموافق هستي که باشم تمام زندگی با تو ؟ز بسکه خوشنما هستي تمام شهر از حُسن ِ ت . . .

سفره هفت سين نماد زايش هستي

سفره  هفت سین نماد زایش هستي   سنت ها و آیین ها در حفظ وحدت ملی نقش دارندتردیدی نیست یکي از عواملی که نوروز را از دیگر جشن های ایران باستان جدا کرد و باعث ماندگاری آن تا امروز شد، فلسفه وجودی آن یعنی زایش و نو شدن است که در طبیعت دیده می شود. جشن ها و آیین های ایرانی را می توان به ۳ گروه تقسیم کرد؛ جشن ها و مناسبت های دینی و مذهبی، جشن های ملی و جشن های باستانی. نوروز از جشن های باستانی ایران است که چون مبنای آن تازگی بخشیدن به طبیعت و روح . . .

محمد باقر (افغانستان)

   کمان ابرو ! ( زلال عروضی قافیه دار پیوسته )  خمار هستمشب و روز بیقرار هستمتوگفتی بر سپید اسبی سوار هستمنشانـــــی دادی و گفتــی در آن خـطّ ِ قطار هستــــمتمام ِ زنـدگـی را مـن در آنـجـا منتـظر مانـدم کــه می آیــیهنوز هم مثل مجنون زخمی ِ هر سنگ و خار هستمبه جرم عشق بس تقصیرکار هستمو مست انتظار هستمخمار هستم*کمان ابرونشینم پیش تو مه روزنم من حرف دل را با تو رو در روموافق هستي که باشم تمام زندگی با تو ؟ز بسکه خوشنما هستي تمام شهر از حُسن ِ ت . . .

مادر بودن

مادربزرگ گفت: مادر بودن خیلی سخت است، وقتی سه چهارتا_یا بیشتر_ بچه داری، انگار داری توی یک ماهی‌تابه‌ی داغ می‌رقصي، نمی‌توانی به هیچ‌چیزی فکر کنی. و وقتی یکي دوتا بچه داری کار از این هم سخت‌تر است، چون نمی‌دانی اتاق‌های خالی‌ات را چه‌طور پُر کنی.»
با کفش‌های دیگران راه برو/ شارون کریچ/ مترجم کيوان عبیدی آشتیانی  . . .

تو

 رد پای تو هنوز هم بر روی  سنگفرش های خیابان پیداستهمان خیابانی که  تو همیشه آزادانه و خوشحال در آن قدم میزدیهمان آزادی ایی، که تو همیشه برای بدست آوردنش می جنگیدیهمان جنگی، که از تو مردی قوی ساخت که امروز شده اییهمان مردی، که شکست را به پیروزی بزرگی تبدیل کردتو آن شعر زیبایی هستي برای من که هرشب در زهنم می خوانمتو آن درخت بزرگ و سبزی هستي که ریشه هایت باز هم می رویندتو آن جوانه ایی زیبا هستي که با طلوع خورشید باز می شویتو صبحی هستي برای من ک . . .

تخریب هستی و تخریب وجود

 در آموزش محیط زیست اسلامی هدف آن است که من» وجود را که وجودش به موجود است و این من» بدون هستي معنا ندارد و هستي را که بدون وجود من» اثبات نمی گردد باهم آشنا سازیم و به همه من» ها بفهمانیم که گر هستي را که معنا بخش تو است تخریب کنی در واقع من» وجودت را تباه ساخته ای . . . .

خط سوم

دیریست که حس شیدائی در من فرو خفته است و واي بر من که چنین است روزگار من . آن پیش ها که حالم چنین می شد،  به زحمت احوال خود بر صراط می کردم تا آنچه نویسم خط سوم نباشد که نه خود توانم خواندن و نه غیر خویش . و آنسان از این مراقبت، بر خویش جفا نمودم که دیگر هیچ نتوانم نوشتن، که خود خوانم یا غیر خود. و اکنون خواهم که بر این عهد باشم که حالی این چنین اگر حاصل آید عنان سخن بر این حال کشانم و جز حال چیز نگویم و بر خط خویش باشم تا خداوند سبحان که صاحب کلمه اس . . .

سوختن در هرصفت منظور عشق افتاده‌است مشرب پروانه ز آتش نداند نور را .

بسم الله 
حب » سیلان ازلی و ابدی هستي است؛ مدام، شعله ور، پیش رونده. حتی اگر ندانی اش، حتی اگر فهمش نکنی حتی اگر خسته اش باشی و نخواهی اش لاجرم دچارش هستي، دچار شعله های سوزان و رنج های استخوان سوزش. اگر لحظه ایی و جایی به خاموشی میل می کند، آن دیگر گر می گیرد و داغ می شود در هیئت های مختلف و صورتهایی دگرگون.عشق تنها عنصر هستي است که خاکسترش هم سوزان است ، متاسفانه !
  . . .

سید امین سروش (افغانستان)

   چرا  افسرده  هستي؟!     چرا افـسرده هستي؟دو چشمانت کمی افشرده هستي؟بمیرم! چشم نازت را چرا مرطوب می باشد؟نمی دانی ز مـا دل بُــرده هستي؟بلے! دل بـُرده هستي!★بــخند آلاله ی منالا اے عشق چندین ساله ی منفقط لبخند میزیبد به لب های قشنگ توبه چـشمانِ برایت واله ی  من بــخند آلاله ی  من★بهار است و گل افشانبه روے شانه ی خود سنبل افشانچه خوش عطرِ تن و زلفت سفر با بادها کردبـه دســت بادها ڪم کاکل افشانز لب بر من مُل افشان★زلال اســت و زلال اس . . .

فصل عشق ما

فصل عشق ما رسیدهرو نمایان کردی و یک شهر دستش را بریدهکفرم و دینم تو هستيهرچه می‌بینم تو هستيبیستون‌ها می‌کنم منچون که شیرینم تو هستيدر پی چشمت شهر به شهر خانه به خانهشدم روانه#گل_عشقم را چیدی دانه به دانهچه عاشقانه
ادامه مطلب . . .

عروسک های خیمه شب بازی

میخوام یه داستان کوتاه و کوچیک بنویسم،داستان این روزامون؛این روزاتون،داستان اسارت،زندان،درد،سردرگمی،داستان عروسکو خیمه و شبای پر از دست سیاه!صدای سوت و تشویق نخراشیده خیل سیاه و سفید کوچک ها و بزرگ ها،چنان شلاق نامرعی مخمل سرخ فام صفحه را پاره کرد.عروسک های خیمه شب بازی،داستان غم بار خود را با رقصی تلخ شروع کردند . . .

اگه سمپ پلیر هستی بخون اگه نیستی بازم بخون

به نام خدا 
سلام دوست عزیز سمپ پلیر هستي؟
چه خوب ما یه سرور دارم عالی هست با ادیت های خفن با کلی شغل عالی 
میخواهی بیای بس یه کاری کن تو کانال تلگرام زیر عضو شو و اگه اندروید هستي لینک رو
نصب کن تازه آموزش هم میدم 
 
تلگرم: @IRAN_RPGI
پس بدو عضو شو پارتی های خفن در راه هست  . . .

آخرش .

 
آخرش به یک جائی میرسی میفهمی که تنها آدم مورد اعتماد زندگی خودت هستي .خودت تنها کسی هستي که زیر پایت را خالی نخواهد کرد .خودت تنها کسی هستي که خودت را دوست دارد .تنها کسی که حرفت پیش او میماند خودت هستي .گاه سخت این را میفهمی ، گاه در هاله ای از رنج و سوءتفاهمات .اعتماد سخت بدست می آید و راحت از دست میرود . . . .

نفس اقایی تولدت مبارک

روزی پر از شادی و سالی پر از لذتو خوشبختی برات آرزو می کنم♥️ تولدت مبارک مهربونم! ♥️******شاید برای جهان تو تنها یک نفر باشیاما برای من یک دنیا هستيتولدت مبارک عزیزم!******زندگی ام تو هستي، قلبم تو هستي، عشقم توهستي،تولدت مبارک هانیه من******دیدن خوشحالی تو در روز تولدت همه چیزیاست که آرزویش را دارمامیدوارم به هر چیزی که آرزو می کنی برسیتولدت مبارک عشقم***** . . .

سی دی شاد رقصی 98

هرات، آذربایگان، بلخ یا سیستان، نمیدانمجایی توان ایستادنم دادی برای جنگ خودمناگه دیدم از میانه کارزار مغول و تازی و ماد و پارس و تارتار راه میروم تا رد شوم، از هر طرف نیزه میبارد و خون میچکد از تنممارکتر های هر طرف کارزار دعوتنامه و تهدیدنامه بلند بالا میفرستند برای اضافه شدن به لشگریبه راهم ادامه میدهم و تیرها از پشت می باردمیوه بهاری داریم؟ اسمی به یادم نمی آیدخوبی اش اینست که در این سوز سرما، تنهای چیز غیر خاکستری، قلبم است که تو رنگش ک . . .

هستی زیبا

خدا وندا چه هستي قشنگیکه پر داده دلم را از دورنگیبه عشقت لحظه ها یم شد چه شیرینکه دانستم رفیق روز تنگیبه گلبانگ و ندای مرغ شب خوان چه ترسان بودم از این روزگارانکمال عاشقی دیدم من, آنوقتکه بخشیدی مرا, در روز عصیانپری . . .

._142_.

یه قدم بیا جلو
ما شنیدیم تو آدم خوبی هستي
کسی نمی‌تونه تو رو بخره
اما رعد و برقی که به خونه‌ها می‌زنه رو هم
کسی نمی‌تونه بخره
سر حرفی که زدی می‌مونی؛ چه حرفی زدی؟
روراستی و عقیده‌ت رو رک و پوست‌کنده می‌گی؛ کدوم عقیده؟
شجاع هستي؛ در مقابل کي؟
عاقلی؛ واسه کيا؟
منافع شخصی‌ت رو در نظر نمی‌گیری
پس منافع کي رو در نظر می‌گیری؟
دوست خوبی هستي
واسه آدمای خوب هم دوست خوبی هستي؟
 
حالا به ما گوش کن:
می‌دونیم تو دشمن مایی
به خاطر همینه که الان می‌ذ . . .

دانلود رایگان فیلم هستی با لینک مستقیم

دانلود فیلم هستي،
دانلود رایگان فیلم هستي با کيفیت 1080p،
دانلود فیلم هستي با لینک مستقیم
دانلود فیلم ایرانی هستي با کيفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1398
کارگردان : روح الله
بازیگران: ستایش ، سعید برجعلی، محمد رسول صفری، مینا مقدم، زهرا فراهانی، فاطمه رمضانی مقدم، راوش، زهرا حاجیلو و سمیه پارسایی، پریسا گلدوست و کيانوش گرامی
خلاصه داستان : این فیلم به روايت زندگی دختری از طبقه مرفه می‌پردا . . .

دانلود رایگان فیلم هستی با کیفیت 1080p

دانلود فیلم هستي،
دانلود رایگان فیلم هستي با کيفیت 1080p،
دانلود فیلم هستي با لینک مستقیم
دانلود فیلم ایرانی هستي با کيفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1398
کارگردان : روح الله
بازیگران: ستایش ، سعید برجعلی، محمد رسول صفری، مینا مقدم، زهرا فراهانی، فاطمه رمضانی مقدم، راوش، زهرا حاجیلو و سمیه پارسایی، پریسا گلدوست و کيانوش گرامی
خلاصه داستان : این فیلم به روايت زندگی دختری از طبقه مرفه می‌پردا . . .

#طريقت_مراقبه

هنر تنها زندگی كردن فقط به این معنی است كه؛تو به هیچكس وابسته نباشی،از مردم لذت می‌بری،عاشق مردم هستي،همه‌چیز را با مردم تقسیم می‌كنی،ولی قادر هستي به تنهایی زندگی كنی و با این وجود مسرور باشی  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)