98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

بهترین مادران در دنیای حیوانات

۲۰ مواد رژیم غذای پس از زایمان

گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از  نیمروز : مواد مغذی برای مادران پس از زایمان چه چیزهایی هستند؟ بهترين رژیم غذایی پس از زایمان چیست؟ مواد غذایی مضر برای مادران پس از زایمان.
ادامه مطلب . . .

شروع به کار وبلاگ دنياي گوناگون

وبلاگ دنياي گوناگون قصد بررسی بهترين مطالب مربوط به سلامت روان در حوزه های مختلف را دارد.این وبلاگ بهترين مطالب از بهترين منابع را برای شما گردآوری خواهد کرد پس همراه من باشید. . . .

در اینجا چند مادر ایالات متحده از شیر مادر تغذیه می کنند

درصد ایالات متحده براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، مادرانی که نوزادان خود را تغذیه می کنند همچنان رو به افزایش است ، اما بسیاری از شیردهی ها قبل از شیرخوارگی آنها 6 ماهه است.
در سال 2013 ، 81.1 درصد از ایالات متحده. مادران گفتند که شروع به شیر دادن به نوزاد خود کردند. طبق CDC ، از 75 درصد در سال 2008 و 70 درصد در سال 2000 افزایش یافته است.
نرخ تغذیه با شیر مادر در یوتا بالاترین میزان بود ، جایی که 94.4 درصد از مادران گفتند که نوزادان خود را . . .

طرز برخورد مناسب مادر با پسر

از آنجایی که معمولاً پسران در مقایسه با دختران سرسختی بیشتری را به خرج می دهند، طرز برخورد مناسب مادر با پسر بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. به طور معمول، برقراری تعامل عاطفی با پسران برای مادران اندکی سخت و دشوار می باشد. بدون تردید، مادر خوب بودن از خواسته های قلبی همه مادران به شمار می رود.به طور کلی، مادران در تربیت فرزندان خود نقش بسیار بارز و برجسته ای را ایفا می نمایند. به عبارت بهتر، میتوان پدر را به مثابه مغز و مادر را به مانند . . .

تابعيت فرزندان مادران ايراني

با استناد به سایت مشاوره حقوقی دینا ، مادران ایرانی که با مردان خارجی ازدواج می کردند ، در گرفتن تابعیت ایرانی برای فرزندان خود دچار مشکلات فراوانی بودند . نداشتن تابعیت ایرانی و به تبع آن شناسنامه ، در تحصیل و برخورداری از حقوق شهروندی آنان مشکل ایجاد می کرده است . تابعیت فرزندان مادر ایرانی ، با فراز و نشیب هایی روبرو بوده است که در نهایت در سال 98 قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان ن ایرانی تصویب شد که بسیاری از مشکلات را حل کرد . برای ا . . .

کلاس جمع خواني ان

اجرای برنامه خاله بهار( کتابدار ذات عجم): در ادامه ی برنامه های هفته کتاب به مناسبت میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق (ع) کلاس جمع خوانی همراه با مادران برگزار شد درین برنامه بعد از انتخاب کتاب هایی با موضوعیت امام صادق و پیامبر (ص) توسط هر کدام از اعضا رای گیری انجام شد و با حضور مادران و همکاری آنها کتابهای منتخب جمع خوانی شدکتابهای منتخب:پیامبر و قصه‌هایش                                      کودکی آخرین پیامبرزندگانی امام ششم امام جعفرصادق )علی . . .

عمر عجیب کندترین دار زمین

به گزارش ایسنا، بدن تنبل ها که بوسیله آهسته و کُند وجود داشتن شهرت دارند، با کرک های بلند و زبر پوشیده شده است و شیارها و برش هایی دارد که آن را بوسیله محلی مطبوع بخاطر زندگی اتی شبیه سوسک ها، بیدها، سوسری ها و قارچ ها تبدیل کرده است. نامه جانوران بدن این حيوانات غم این طور میزبان نوع خاصی از خزه ها است که روی بلدرچین هایشان رشد یافته و ظاهری سبز رنگ جزیی به بدن تنبل می دهد که به استتار این جانور در میان شجر ها معاون می کند. تنبل ها مدت زمان . . .

تابعیت فرزندان مادران ایرانی

با استناد به سایت مشاوره حقوقی دینا ، مادران ایرانی که با مردان خارجی ازدواج می کردند ، در گرفتن تابعیت ایرانی برای فرزندان خود دچار مشکلات فراوانی بودند . نداشتن تابعیت ایرانی و به تبع آن شناسنامه ، در تحصیل و برخورداری از حقوق شهروندی آنان مشکل ایجاد می کرده است . تابعیت فرزندان مادر ایرانی ، با فراز و نشیب هایی روبرو بوده است که در نهایت در سال 98 قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان ن ایرانی تصویب شد که بسیاری از مشکلات را حل کرد . برای ا . . .

ماه زيباي زمين

احتمالا الان خوابی داشتم سریال برادر جان رو میدیدم مخصوصا اخرش ساعت ٢:١٥ و كم كم باید حاضرشم برانماز عید فطر مصلابرادیدار آقا امسالم هم تمومشداما متفاوت ترین سال عمرم كه كلیدی كه گم كرده بودم را پیدا كردم بد قفلی بود من.   كنارتم تا هر وقت بخواهی . من هم عاشق سفرم و تمنای آخرت، اولش ترسناكه .خاك.عزا.مشكیتمنا و عاشق برا دیدارها در آخرت .دنياي قشنگیست فقط حیف كه مقطعیست .به نتیجه من شما هم رسیدیددنياي قشنگتر اونور است نه دروغ نه حسادت نه تنها . . .

توصیه هایی برای مادران باردار مبتلا به دیسک کمر

 در حین بارداری بخصوص در ماه های آخر آن وزن افزایش پیدا می کند. این افزایش وزن همراه با توزیع نامتعادل وزن ( اضافه وزن بیشتر در قسمت جلویی تنه و شکم است) موجب می شود فشار بیشتری به ستون مهره وارد شود و ممکن است باعث کمر درد در بارداری شود.توصیه ما به مادران بارداری که دچار دیسک کمر هستند این است که  فرد قبل از اقدام به بارداری ابتدا با انجام نرمش های کمر، عضلات اطراف ستون مهره خود را تقویت کند. تقویت این عضلات موجب می شود فشار کمتری به دیسک وارد . . .

چرا این همه به ازدواج سفارش شده است؟؟؟

پیشگفتار
هر پسر و دختری که پا به دوران جوانی می گذارد، بزرگترین آرزویش ازدواج و ایجاد کانون گرم و پر مهر خانواده است، تا یار و مونس و محرم راز پیدا کند و از نعمت زندگی مشترک شویی، استقلال و آزادی بیشتری بهره مند گردد. پسران و دختران جوان سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می کنند. چنین میلی بطور طبیعی و فطری در انسانها وجود دارد و نمی توان از آن صرف نظر کرد. آری بزرگترین پناهگاه مطمئن برای جوانان، کانون گرم خانوادگی است که می توانند اضط . . .

بهترین مشاور کودک

چرا مشاوره کودک لازم است؟
تجربه های بالینی و آموخته های متعدد،این باور را در من انگیخته است که کودک بدون مساله وجود ندارد.بنابراین یک خانواده خوب باید بتواند به نحوی شایسته مسائل فرزندان خود را حل کند و در مواقع وم بتواند از بهترين مشاوره کودک کمک بگیرد.
امروزه نوع تربیت و مدت زمانی که پدران و مادران صرف رسیدگی به مسائل و مشکلات کودکان خود میکنند،اشکارا نسبت به 40 سال قبل فرق کرده است.این روزها کمتر با بچه هایی برخورد میکنیم که به امان خد . . .

برای تازه مادران کارمند.

          د‌‌ر عصر اطلاعات، ارتباطات، سرعت، اینترنت و مشغله‌های فراوان، ماد‌‌ر خوب بود‌‌ن واقعا هنر است. ماد‌‌ران امروزی د‌‌غد‌‌غه‌های زیاد‌‌ی د‌‌ارند‌‌ که یکی از مهم‌ترین‌هایش رشد صحیح و بعد تربیت د‌‌رست  فرزند‌‌انشان است.سطح د‌‌انش آنها هم به د‌‌لیل حضور بیشتر د‌‌ر جامعه و د‌‌سترسی به اینترنت و اطلاعات روز د‌‌ر حوزه‌های مختلف پزشکی، مهارت‌های زند‌‌گی و هنری بیشتر شد‌‌ه است، به عبارتی ماد‌‌ران این د‌‌وره س . . .

ازد. واج" مهم برای والدین و فرزندان دم بخت!

هر پسر و دختری که پا به دوران جوانی می گذارد، بزرگترین آرزویش ازدواج و ایجاد کانون گرم و پر مهر خانواده است، تا یار و مونس و محرم راز پیدا کند و از نعمت زندگی مشترک شویی، استقلال و آزادی بیشتری بهره مند گردد. پسران و دختران جوان سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می کنند. چنین میلی بطور طبیعی و فطری در انسانها وجود دارد و نمی توان از آن صرف نظر کرد. آری بزرگترین پناهگاه مطمئن برای جوانان، کانون گرم خانوادگی است که می توانند اضطرابهای در . . .

ازد. واج" مهم برای والدین و فرزندان دم بخت!

هر پسر و دختری که پا به دوران جوانی می گذارد، بزرگترین آرزویش ازدواج و ایجاد کانون گرم و پر مهر خانواده است، تا یار و مونس و محرم راز پیدا کند و از نعمت زندگی مشترک شویی، استقلال و آزادی بیشتری بهره مند گردد. پسران و دختران جوان سعادت خود را در سایه زندگی مشترک جستجو می کنند. چنین میلی بطور طبیعی و فطری در انسانها وجود دارد و نمی توان از آن صرف نظر کرد. آری بزرگترین پناهگاه مطمئن برای جوانان، کانون گرم خانوادگی است که می توانند اضطرابهای در . . .

اول آبان ۹۸

۱۳۹۸/۸/۱در تاریخ جمهوری اسلامی ایران روز مهمی است و مادران و پدران این نسل آن را به خاطر خواهند سپرد. روزی که شبکه #پویا_بدون_تبلیغات محقق شد.
به امید تحقق این اتفاق در همه‌ی شبکه‌های صدا و سیما.
#امر_به_معروف
#نهی_از_منکر . . .

س

نذر چشمان تو. 
که دست من را از خار و خشم و ابریشم گرفت
به سرزمین مادران مقدس آورد
تا به شمس و ضحی
روسفیدم کند. 
تا لذت اشک را بر من حلال سازد. 
تا گوشه‌ی حرم را حتی به اندکی بگشاید. 
تا میان بحبوحه‌‌ روزها و ساعت‌ها به تو بگویم. 
که از سرزمین دور. 
که از سرزمین این همه دور. 
به آغوش تو بازگشته ام.  . . .

زندگی نامه شهید ابراهیم هادی

زندگی نامه شهید ابراهیم هادی

مادران بسیاری در این مرز و بوم جوانان رشیدشان را تقدیم اسلام کرده اند اما سهم مادران شهدای گمنام پس از جنگ از فرزندانشان کمتر از دیگرمادران بود. 

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در قطعه۲۶ گار شهدای بهشت زهرا(س) یادبودی است که خیلی‌ها با دیدن عکس صاحب آن و عنوان شهید گمنام» که روی سنگ مزار نوشته شده، می‌روند و زائر شهید مفقودالاثر ابراهیم هادی» می‌شوند؛ شهیدی که برای . . .

چگونه کودکی شاد تربیت کنیم

اگر مادران کودک درون‌شان شیطنت کند، زندگی در خانه جریان می‌یابد، اگر خنده، اگر شادی، اگر شوخی، اگر بازی کنند همه اهل خانه را به زندگی نوید می‌دهند. انتقال شادی از پدران و مادران به کودکان میسر است. کودکان همین چند سال را برای شادی و بازی وقت دارند، کودک شاد امروز، انسان موفق و خوشبخت فرداست.بازی کردن به کودکان، کشف دنیا، قوانین طبیعت، تفکر در پیرامون زندگی را می‌آموزد آنها توانایی‌های خود را در بازی‌ها می‌سنجند که هیچ علمی آن را به کود . . .

مادر حقيقي و مجازي

مادر در لغت یعنی اصل و ریشه هر چیزی را می گویند که از آن خارج می شود. و دارای احکام ویژه و حرمت خاصی دارد . مادر مسئول به فعلیت در آوردن حمل و محصول نهایی اش است .در این دوران که بچه در شکم مادر است، وقتی که مقداری از آن استعداد های بالقوه او به فعلیت رسید و سنگین شد به دنبالمحیط بزگ تر می گردد و محیط شکم مادر را مناسب برای تکامل خودنمی بیند و از آن خارج و به زمین قدم می نهد . این قانون در همه هستی جاری است؛ یعنی نه تنها در میان انسان و حیو . . .

کیک های آلوده به قرص | قرص های روانگردان درون کیک ها

کیک های آلوده به قرص در تغذیه و خوراکی های بچه ها و دانش آموزان جنجالی شده و واکنش های مردم را در فضای مجازی به همراه داشته و اعث نگرانی وادین و پدر و مادران شده استمطالب جذاب . . .

بیداری اسلامی ن

به نام خدای شنهای طبس


مطلبی دیگر در مورد نقش ن در تحولات اجتماعی است؛ در انقلابها، در همین
حرکت بیداری عظیم اسلامی. من به شما عرض کنم، اگر ن در حرکت اجتماعی یک
ملتی حضور نداشته باشند، آن حرکت به جائی نخواهد رسید، موفق نخواهد شد.(1)
اگر ن در یک حرکت حضور پیدا بکنند، یک حضور جدی و آگاهانه و از روی
بصیرت، آن حرکت به طور مضاعف پیشرفت خواهد کرد. در این حرکت عظیمِ بیداری
اسلامی، نقش ن، یک نقش بی بدیل است و باید ادامه پیدا کند. ن هست . . .

کتاب مادران سرزمين اريايي اشعارکلاسيکسپيدو دلنوشته با موضوعيت

در اسمانِ بخشندگیبعداز خدامیدرخشیدهرروزی کهمیگذشت؛یک هاله راتقدیم قدم هایمیک هاله را تقدیم حرف هایمیک هاله را تقدیم درد هایممیکرد و امادوهاله از قدم هایش ناتوانترسه هاله ازذهنش به سمت فراموشیو تمام هاله های درد را به درد های خودش می افزوداگر من اکنون راه شیری اماز بخشندگیِ خورشیدم بوده؛مادر است دیگر"درسپیدو بهشت هموصفش نمی گنجدرقیه یاوری زادهکتاب مادران سرزمین آریایی . . .

پروتز سینه چه تاثیری بر بارداری و شیردهی مادران خواهد گذاشت

برخی خانم ها تمایل دارند سینه های بزرگتر و خوش فرم تری داشته باشند. بنابراین از پروتز سینه استفاده می کنند. بعد از زایمان و با بالا رفتن سن، فرم اصلی سینه بانوان تغییر می یابد و در اکثر خانم ها، سینه ها آویزان شده و شکل اصلی خود را از دست می دهد که برای برگرداندن فرم سینه و خوش فرم شدن آن بهترين روش استفاده از پروتز می باشد. خوب است بدانید پروتز انواع متفاوتی دارد و پزشک جراح بر اساس موقعیت جسمی شما و شرایط خاص شما نوع پروتز را تعیین می نماید.
پر . . .

هرا: اولین الهه

شهبانوی خدایان #اولمپ و خدابانوی ن و مادران و حامی رابطه شویی و وضع حمل!#هرا در اساطیر #یونان والاتبار ترین الهه اولین و رسمی ترین همسر #زئوس خدای خدایان است.
توره اساطیر باستان . . .

خواص گیاه دارویی زیره سیاه در طب سنتی

در این مقاله میخواهم خواص گیاه دارویی زیره سیاه را برای شما بیان کنم.
نام: زیره سیاهنام انگلیسی: Carawayنام علمی: Carum carviگیاه دارویی زیره سیاه از زمان های باستان برای آرام کردن دستگاه گوارش و از بین بردن گازهای آن استفاده می شده است. دانه های گیاه در غذای باقیمانده از ۵۰۰۰ سال پیش کشف شده است. پزشکان یونان باستان، از دانه های این گیاه برای رفع سوء هاضمه، از بین بردن گازهای معده و روده و کولیک نوزادان تجویز می کردند. همچنین از دانه های زیره برای درم . . .

تاثير تنهايي بر سلامت روان

بررسی موضوع تنهایی و نقش آن بر سلامت روان، موضوعی است که درباره‌اش با دکتر فربد فدایی، مدیر گروه روان‌پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی، گفتگو کرده‌ایم.اگر موافق باشید بحث را با این سوال شروع کنیم که علاقه‌مندی به زندگی جمعی و گریز از تنهایی مختص انسان است یا در دنياي حيوانات هم دیده می‌شود؟ . . .

چگونه عروسک روسی بسازیم؟

آیا شما می‌دانید اولین عروسک ساخته بشر به چه شکلی بوده است؟ از چه زمانی تا کنون بشر ارتباطی جدایی‌ناپذیر با عروسک برقرار کرده است؟ در واقع عروسک از دیرباز در زندگی انسان‌ها جایگاهی ویژه و انکارناپذیری داشته است؛ و در این میان عروسک روسی با ظاهری بامزه و فانتزی ساخته شده از پارچه لطیف و موهای مصنوعی، در انواع مختلف مدل و شکل‌های متنوع همه گروه‌های سنی را به خود جذب کرده است. عروسک روسی،برای اولین بار توسط یک طراح نروژی به‌نام Tone Finnanger . . .

تغذیه

از کنسروهای خانگی استفاده می‌کنید ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه با هم زدن مکرر بجوشانید تا سم و باکتری موجود از بین بروند. از کمپوت‌هایی که ظاهر سالمی ندارند و باد کرده‌اند استفاده نکنید، اما در صورت سالم بودن آنها، اگر به مدت ۲۰ دقیقه جوشانده شوند، می‌توانید از آنها استفاده کنید. مادران به شیرخواران کمتر از یک سال خود عسل ندهند زیرا موجب ایجاد  سم در آنها می‌شود.  . . .

قوانين حيوانات

قانون گاو:سرت رو بنداز زیر و کار خودت رو بکن تا بقیه تو کارت فضولی نکنن.قانون سگ:تکه تکه کار را تحویل بده، این طوری هم طرف راضی میشه و هم خودت به خواسته ات می رسی.قوانین خر:1. همیشه کوتاهترین راه بهترين راه نیست. 2. در انتخا بین چند چیز، خیلی تعلل نکن.3. گاهی لازم است به طرفت امتیاز بدی تا کار خودت راه بیفته.  . . .

توصیه به مادران

هیچ نوزادی هنگام تولد باکتری پوسیدگی دندان را همراه ندارد و در اکثر مواقع از مادر میگیرد به همین دلیل توصیه می شود غذای نوزاد خود را نچشید و آن را فوت نکنید تا دندان کودک شما دیرتر مورد پوسیدگی قرار گیرد . . .

ملت میانمار

بر ملت میانمار ، در دست و رنج بسیارقتل و و ظلم ، هر روز گشته تکراربرخیز ای مسلمان ، دفاع ز دین و ایمانتا کی به خون به غلتیم ، تا کی به کفر و عصیاننترس ز دشمن خود ، ز مرگ و مردن خودآتش نزن به دستت ، به باغ و گلشن خودصدای کودکان را ، هر ناله و فغان رابشنو ز گوش قلبت ، فغان مادران راکشتی ما شکسته ، به بحر غم نشستهزنجیر وحدت ما ، دردا ز غم گسستهدنیا درون آغوش ، خدا شده فراموشفانوس گرم ایمان ، بگشته سرد و خاموشخواننده سرود: اسماعیل حسین بر . . .

خدایان غسیر

راه ها دراز وعسیرشب دشوار خطیرونگاه مادران منتظردر کوچه های اعقتادصبوران درتکاپوستبی هیچ مفهومی پرستش را(پرستش به مستی؟)کفاره ی کدام گناه نکرده اتبه سنین گل وغنچهسوار برمرکب اندخُدایان عسیرشهردوان دوان خواهی تاختروزگار کور دستان رابی هیچ فلسی،دوزخ اندود . . .

قوانین تربیت کودک فرهنگ ژاپن

قوانین تربیت کودک فرهنگ ژاپنبه گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت بدونیم، آن ها قانونمند و مودب هستند و رفتار دوستانه و محبت آمیزی دارند به علاوه اجازه نمی دهند احساسات شان بر آن ها غلبه کند به همین دلیل است که به ندرت در فروشگاه ها و سوپرمارکت های ژاپن کودکی را در حال گریه کردن می بینید. پدر و مادرهای ژاپنی اصول خاصی در خصوص تربیت کردن فرزندان شان دارند که بد نیست ما هم از آن ها الهام بگیریم.در ژاپن روابط مادر و فرزندی بسیار نزدیک استدر ژاپن روا . . .

10 راهنمايي براي عکاسي مادر و کودک

عکاسی مادر و کودک می تواند کار دلهر آوری باشد. اما با کمی برنامه ریزی، توجه به روانشناسی خانواده و توجه به اینکه آیا زوایای جالب انتخاب می کنید یا نه، می توانید پرتره های عالی خلق کنید که تا سال ها به یادگار بمانند.ن معمولاً نسبت به خودشان در حوزه عکاسی بسیار سخت گیرند (از عکس هایشان راضی نیستند). بنابراین ارزش آن را دارد تا با انجام عکاسی مادر و کودک به نحو احسن، آن ها را شاد کنید. با کمک به مادران برای اینکه پیش از عکاسی آرامش داشته باشند و . . .

هفته کتاب

            حضور کودکان پیش دبستانی در کتابخانه به مناسبت هفته کتاب و انجام فعالیتهای متنوع فرهنگی(قصه خوانی مادران برای کودکان- نقاش و کاردستی با موضوع کتاب) در تاریخ 98/8/21 برگزار گردید. . . .

دغدغه نگهداری از بچه ها برای خانواده های امروزی

نگهداری از بچه ها برای خانواده های امروزی که شاغل هستند یکی از مهم ترین دغدغه هاست. این که مادران باید کار کنند و نمی توانند خود در خانه بمانندو از کودکشان نگهداری کنند کار را کمی سخت کرده است. انتخاب یک فرد مورد اعتماد و یا یک جای خوب که در این زمان کودک آنجا بماند خیلی مهم است.دنا بلاگ . . .

نقش سگ در زندگی انسان

 
نقش سگ در زندگی انسان به عنوان نیروی کار برای انسان، تأمین منابع غذایی، وجود روابط میان انسان ‌ها و حيوانات از نظر عاطفی و فواید نگهداری حيوانات خانگی همواره وجود داشته است.
 
نقش حيوانات در زندگی انسان برای کار :
 
روابط میان انسان ها و حيوانات شامل تنوع وسیعی از کارهای انجام شده توسط حيوانات برای زندگی انسان می‌شود.
استفاده از حيوانات در حمل و نقل , کمک در شکار , کمک به نابینایان و معلولین از جمله فواید حيوانات اهلی و فواید نگهداری حیوا . . .

حیوانات چیست

تا به امروز حدود یک میلیون گونه از حيوانات شناسایی شده اند این حيوانات از ببر شکارچی تا کرم زیر خاک می باشند. گونه هایی که از حیات که بسیاری از مردم اصلا انها را حیوان در نظر نمی گیرند . هر یک از این حيوانات از میلیون ها یا حتی میلیارد ها سلول تشکیل شده اند که هر کدام در بدن کار خاصی می کنند حيوانات در این کر ه خاکی با گیاهان و حتی قارچ ها و ارگانیزم های دارای سلول زیاد جدا می کنند.  . . .

ورزش دوران بارداری

بهترين ورزش های دوران بارداری
 
برای جلوگیری از کمردرد در بارداری ورزش کنید
 
  ورزش کردن نه تنها برای مادران باردار مناسب است، بلکه برای جنین نیز مفید خواهد بود. همچنین ورزش کردن به طرز صحیح، ناراحتی های شایع دوران بارداری مانند بی خوابی و درد پشت و کمر را تسکین می دهد. ولی به دلیل اینکه دوران بارداری، دوران حساسی است باید تحت نظر پزشک خود هر ورزشی را شروع کنید.
ادامه مطلب . . .

معرفی کتاب 'قلعه‌ی حیوانات'

اگر به فهرست‌هایی که با معیار‌های مختلف، صد کتاب برتر قرن بیستم را معرفی کرده‌اند، نگاهی بیندازیم، بدون شک عنوان قلعه‌ی حيوانات» اثر جورج اورول» را خواهیم دید. این کتاب کوتاه در سال ۱۹۴۵ منتشر شده است و تاکنون توانسته به یکی از تاثیرگذارترین و محبوب‌ترین داستان‌ها در میان مردم دنیا تبدیل شود.
قلعه حيوانات دربارهٔ گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند تا خود ادارهٔ . . .

. مرد و زن

وقتی که بچه بودم، صلابت و شخصیت اکثر مردهای دور و برم را بسیار دوست میداشتم. در عین سختیهای مربوط به دوران خودشان، همیشه قامتی استوار و سینه‌هایی ستبر داشتند. صدایشان محکم و لحن شان آمرانه بود، اما به موقع، کلماتشان سرشار از محبت میشد. دستهای زبرشان هنگام کشیده زدن مانند پتک و هنگام دست به سر کشیدن، لطافتی وصف ناپذیر داشت.همیشه کت تک میپوشیدند و اگر هوا گرم میشد آنرا تا کرده روی ساعد دست میانداختند. بوی توتون سوخته که از چوب سیگار توی جی . . .

هر که در او نيست از اين عشق رنگ

داشتم دیوانِ شمسِ مولوی را ورق میزدم که رسیدم به این شعر، بیتِ اولش نظرم را جلب کرد.هرکه در او نیست از این عشق رنگنزد خـدا نیسـت بجـز چـوب و سـنگداشتم به معنای این بیت فکر میکردم. شاعر می‌گوید تنها چوب و سنگ (جمادات) هستند که عشق را درک نمی‌کنند و تمام موجوداتِ زنده معنای عشق را می‌دانند. حتما بارها دیدید که حيوانات چه عشقی به فرزندانشان می‌ورزند. در مستندی دیدم نوعی از عقاب‌ها وقتی جفتی برای خود انتخاب می‌کنند تا آخر عمر با هم ز . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)