98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

تقارن محوری

تقارن

به ازای هر تقارن یک کمیت پایسته وجود دارد!
 
قطعا هنوز نفهمیدم یعنی چی. کلی تقارن خوندم از دیروز. الان خسته شدم، وگرنه قضیه نویتر میخوندم. حالا بعدا میخونم، شاید بعد ازینکه استراحت کردم.
 
+مچم درد گرفته. 
++قرار بود دیشب یه چیزی رو بخونم و چک کنم هنوز نکردم.
+++سه ربع پیش چایی دم کردم ولی درگیر کارم شدم نخوردم!
++++منتظرم 10 روز دیگه که خیلی چیزا رو شد با حالتی پیروزمندانه به همه بگم من میدونستم :)))  . . .

حل تمرین ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب

حل تمرین ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب
ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب در یک فایل ورد در ۴۱ صفحه تهیه شده است  که امروز ما در سایت دانشکده ها در این پست برای کاربران عزیز و دوست داشتنی قرار خواهیم داد .که این نمونه فایل مناسب برای دانش آموزان دبیران و اولیای گرامی ، ما بطور نمونه قسمتی از متن فصل چهارم ریاضی ۵ را در قسمت زیر برای کاربران قرار خواهیم داد.  این گام به گام ریاضی پنجم با جواب می توانید پاسخ تمامی فعالیت ها ی درسی را درون این کتاب دریا . . .

حل تمرین ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب

حل تمرین ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب
ریاضی پنجم فصل چهارم با جواب در یک فایل ورد در ۴۱ صفحه تهیه شده است  که امروز ما در سایت دانشکده ها در این پست برای کاربران عزیز و دوست داشتنی قرار خواهیم داد .که این نمونه فایل مناسب برای دانش آموزان دبیران و اولیای گرامی ، ما بطور نمونه قسمتی از متن فصل چهارم ریاضی ۵ را در قسمت زیر برای کاربران قرار خواهیم داد.  این گام به گام ریاضی پنجم با جواب می توانید پاسخ تمامی فعالیت ها ی درسی را درون ا . . .

جزوه ریاضی هشتم فصل دوم

درس دوم عدد های صحیح و گویااعداد گویا : هر عددی که به کسر تبدیل شود عدد گویا نام دارد. (صورت و مخرج عدد صحیح و مخرج مخالف صفر باشد)جمع و تفریق اعداد گویا (اعداد کسری) :ابتدا اعداد را مختصر کرده سپس مخرج مشترک می گیریم. که بهترین مخرج همان (ک.م.م) مخرج ها می باشد.ضرب اعداد گویا : ابتدا در ضرب اعداد را ساده کرده سپس صورت در صورت و مخرج در مخرج ضرب می کنیم.تقسیم اعداد گویا : تقسیم به ضرب تبدیل می شود یعنی کسر اولی را در مع کسر دوم ضرب کرده و حاصل را به . . .

تقارن در سخنراني ؛ عامل تعادل و وضوح گفتار هنگام سخن گفتن

تا به حال شده است وسط سخنرانی و دقیقا زمانی که انتظار دارید همه از گفته‌های شما هیجان‌زده شوند و شما را سوال‌پیچ کنند آرزو کنید ای کاش راهی وجود داشت که مخاطبانتان بهتر منظور شما را درک می‌کردند؟ شما هم برای منظور و مقصود خود دچار مشکل می‌شوید؟ شما هم تا کنون به ناتوانی خود برای فهماندن برخی از مطالب به مخاطبان اعتراف کرده‌اید؟ خبر خوب این که این مشکل هم همانند بسیاری از افت و خیرهای چالش‌برانگیز سخنرانی بدون راه حل نمانده ا . . .

88/8/8

88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است. . . .

حل تمرین ریاضی پنجم ، فصل اول تا هفتم

حل تمرین ریاضی پنجم
جواب ریاضی پنجم فصل اول فصل دوم فصل سوم فصل چهارم فصل پنجم فصل ششم و فصل هفتم و حل المسائل ریاضی پنجم درقالب ورد بصورت فصل به فصل و جداگانه تهیه و تنظیم شده است مطابقت با کتب درسی سال جدید با جواب حل تمرین ریاضی پنجم و پاسخ به فعالیت ها و کار در کلاس ها بطور کامل.
حل تمرین ریاضی پنجم فصل اول دوم سوم چهارم پنجم ششم هفتم
دانشکده ها : ما در قسمت زیر تعریف تمام فصل ها را برای کاربران خواهیم گفت که شامل چه فصل هایی و جواب چه صفحاتی . . .

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و تقارن ان با هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص) نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور اعضای نوجوان کتابخانه در مورخه26 ابان 98 در سالن مطالعه با معرفی کتابهایی در زمینه حضرت محمد (ص) برگزار شد. . . .

نشست کتابخوان مدرسه ای

با توجه به تقارن روز بزرگداشت شعرای بنام ایرانی در اردیبهشت ماه 1398 نشست کتابخوان مدرسه ای در مدرسه انصار با حضور کتابداران و همکاری مسئولین محترم مدرسه صورت گرفت که در این نشست کتاب هایی از شاعران مختلف ایرانی معرفی گردید.  . . .

عضويت رايگان 25 آبان

بمناسبت بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران و تقارن آن با ماه پر بركت ربیع الاول ، بدین مناسبت ، روز 25 آبان ماه عضویت افراد در كلیه كتابخانه‌های عمومی استان رایگان می باشد. . . .

تقارن در سخنراني ؛ عامل تعادل و وضوح گفتار هنگام سخن گفتن

تا به حال شده است وسط سخنرانی و دقیقا زمانی که انتظار دارید همه از گفته‌های شما هیجان‌زده شوند و شما را سوال‌پیچ کنند آرزو کنید ای کاش راهی وجود داشت که مخاطبانتان بهتر منظور شما را درک می‌کردند؟ شما هم برای منظور و مقصود خود دچار مشکل می‌شوید؟ شما هم تا کنون به ناتوانی خود برای فهماندن برخی از مطالب به مخاطبان اعتراف کرده‌اید؟ خبر خوب این که این مشکل هم همانند بسیاری از افت و خیرهای چالش‌برانگیز سخنرانی بدون راه حل نمانده ا . . .

تخفیف های گسترده بیمه ایران برای انواع بیمه نامه ها

به مناسبت فرارسیدن ۱۵ آبان، آغاز هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس شرکت سهامی بیمه ایران و ‏تقارن مبارک آن با اعیاد پر ‏برکت خجسته میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر ‏صادق (ع) و سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، ‏صدور و عرضه بیمه نامه های مختلف بیمه ایران با ۱۰ تا ۲۰ ‏درصد تخفیف صورت می گیرد.‏ . . .

سوره مبارکه فجر

خدمت دوستان عارضم که در جمعی کارکنان شرکت، به ترتیب روزانه یک صفحه از قرآن به همراه ترجمه تلاوت میشود. روز شنبه گذشته که اربعین (ع) بود و شرکت تعطیل .فردای اربعین یعنی روز یکشنبه که الحمدلله جمع زیادی از کارکنان شرکت از زیارت امام حسین برگشته بودند صفحه ای که نوبت قرائت بود صفحه 593 یعنی سوره مبارکه فجر بود که تلاوت شد . البته در تفاسیر قرآن کریم این سوره را سوره امام حسین (ع) نام برده اند و ما این تقارن زیبا را در خاطر سپردیم. . . .

تو و جهان و همه مردمش عوض شده اید

رسیده آخر اسفند و رو به پایانم
قسم نده! که به جان تو هم نمی مانم
تو و جهان و همه مردمش عوض شده اید
و من هنوز همان شاعر پریشانم
چگونه با تو بمانم؟ بهار نزدیک است
تو بوته ی گل سرخی و من زمستانم
تو پیش من سخن از روز جشن می گویی
من از تقارن عید و عزا گریزانم
شبی که ماه به بالای شهرمان برسد
من آسمانی ام و تو. تو را نمی دانم
#محمدرضا_طاهری
پ. ن: یه وقتایی انگار دیگه زیادی فقط میگذره، یعنی فقط میگذره ها
نه که تند بگذره
بلکه خیلی بی خود میگذره ‍♂️
همین . . .

Equilibrium

لیستی از سرگرم‌کننده‌ترین‌های 2019 تهیه کنیم و نامی از آثار اینفینیتی‌گیمز (InfinityGames) نبریم؟ این استودیو حالا به استاد ساخت پازل‌های اتمسفریک تبدیل شده، عناوینی که همزمان مخاطب را به چالش کشیده و یک تجربه آرامش‌بخش را به او هدیه می‌دهند. Equilibrium اثری از همین جنس است.در هر مرحله از Equilibrium چندین قطعه نئونی خاموش و روشن وجود دارد. در این میان بازیکن وظیفه دارد تا با کشیدن خطوط تقارن، نور آن‌هایی که روشن هستند را به خاموش‌ها منتقل کنند. بازی در . . .

شاخه نرمتنان

تحقیق در مورد شاخه نرمتنان اعضای شاخه نرمتنان بدن نرم و بدون تقسیمی دارند. معمولاً سر آنها در قسمت جلو است  و یك پای شكمی و تودة‌ احشایی پشتی نیز در بدن آنها وجود دارد. بدنشان كم و بیش از یك روپوش (Mantle) نازك احاطه شده است  اغلب در یك صدف آهكی خارجی محفوظ اند. این شاخه از پنج رده تشكیل میگردد كه از لحاظ ظاهر، طرز زندگی و رشد با یكدیگر اختلاف دارند. 1- رده دو عصبیها مانند كیتونها 2- رده ناوپایان مانند دنتالیوم 3- رده شكمپایان مانند حونها . . .

توضیح کنترل فاز و وظایف کنترل فاز

کنترل فاز چیست ؟
همه ما می دانیم که در برق صنعتی از وسایل ها و تجهیزاتی برای حفاظت مصرف کننده در مدار و تابلو برق استفاده می شود و کنترل فاز هم یکی از این تجهیزات حفاظتی است که به صورت الکترونیکی عمل حفاظت الکترو موتور را به عهده می گیرد.
به بیان ساده تر کنترل فاز حفاظت کننده ی موتور در برابر اختلالات ولتاژ است و کنترل بار حفاظت کننده در برابر اختلالات جریان است
وظایف کنترل فاز:
در صورت بروز هر یک از موارد زیر کنترل فاز مدار فرمان را قطع می کند: . . .

گل کاغذی برای تولد

سلام
به دوست دارن گل و حقیقت 
گل کاغذی یکی از بهترین گلها مصنوعی برای جشن تولد میباشد
گلی که با طبیعت کودکان و تولد و نو شدن تقارن دارد
یکی از گلهای کاغذی را ببینید که هوش از سر میبرد
 
 
گل کاغذی یکی از زیباترین گلهای دنیاس که هنوز بهتر ز ان به نظرم دیده نمیشه
 
هر گلی زیبای خودش رو داره ولی گل کاغذی یه چیزی دیگه
 
 
برای سفارش و دیدن نمونه های بیشتر در کانال تلگرامی جوین نمایید
T.me/goleka
 
 
 
یا با شماره ۰۹۰۵۲۱۷۱۳۰۰ در همه شبکه های اجتماعی میتوا . . .

جزوه پارس فن ساز شماره ۱

با سلام و عرض ادب خدمت دنبال کنندگان وب سابت و صفحه اینستاگرام گروه صنعتی پارس فن ساز ،به استحضار
 
عزیزان میرساند در راستای آشنایی بیشتر آن دسته از عزیزانی که کمتر با مبحث فن و هواکش آگاهی دارند بر آن
 
شدیم تا از امروز در قالب مطالب مختصر و کوتاه مباحث فنی این رشته مهم و تاثیر گزار در صنعت را با زبانی
 
ساده توضیح و منتشر نمائیمامید است گامی هر چند کوچک در جهت آگاهی عزیزان و دنبال کنندگان گرامی
 
برداشته باشیم.با احترام مجدد.
 
گروه صنعت . . .

مانندکوثر

عشق ولایت میبرد دل راحریم کبریا/باشدولایت محوري هردم پیام نینوا/ازنسل پیغمبربودمانندکوثر رهبری/وارث برای مرتضی هم آیت خوب خدا/سیدعلی شدمقتدا ازبهر شیعه درجهان/آرامش ایرانیان تدبیر ایشان هرکجا/ازگوهراخلاص او گردیده میهن سرفراز/بهرنبرد دشمنان فرمانده کل قوا/الگوی کل مسلمین آن نائب صاحب زمان/گنج بصیرت ازدلش برمومنین گرددعطا/اینک بسیجیهای او اندررکابش دائما/توفیق داردهرکسی درقلب اوباشدولا/عشق نکوی رهبری ابتر کند هردشمنی/شورخمینی میدهد . . .

80 - طرح درس ریاضی هفتم بر اساس برنامه سند ملی درس معرفی اعداد صحیح

معرفی طرح درس :
  طرح درس ریاضی هفتم بر اساس برنامه سند ملی درس معرفی اعداد صحیح
 
 نام کتاب درسی: ریاضی     پایه تحصیلی: هفتم                   موضوع درس:   معرفی اعداد صحیح
اهداف :
1ـ با استفاده از قراردادهای ساده اعداد علامت‌دار را بررسی کند.
2ـ با یک مثال ساده مفهوم قرینه و تقارن را بررسی کند.
3ـ با ایجاد قراردادی، محوري کشیده و برای آن جهت مثبت و منفی و مبدأ تعریف کند.
4ـ حرکت در جه . . .

شادی و نشاط در قرآن

هدف: شادی، ‌نشاط و تفریح از جمله نیازهای روحی ‌و ‌فطری انسان دانسته شده است که در بسیاری از جنبه‌های حیاتی وی نقش مؤثّری ایفا می‌کند. دین ‌اسلام به شادی و نشاط که نیازی فطری و مورد قبول دانشمندان و نیز امامان معصوم(ع) است، نگاه ویژه دارد. این مقاله با هدف تبیین ضرورت و اهمیت شادی و نشاط در زندگی فردی و اجتماعی، به بررسی معنا و مفهوم شادی در قرآن پرداخته، مهم‌ترین مصادیق شادی و نشاط مذموم و ممدوحِ قرآن و روایات را ارائه کرده است؛ روش: کتاب . . .

برگزاری نشست کتابخوان و معرفی کتاب به مناسبت تقارن هفته کتاب و روز آتشنشان

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان، ضمن مقارن شدن هفته كودك و روز آتشنشانی و ایمنی مینو  رمضانیان كتابدار كتابخانه آقا نجفی قوچان از طریق هماهنگی قبلی با اداره محترم بهزیستی شهرستان و مهدكودك ستارگان ، در محل مهدكودك حاضر و به معرفی كتابهایی در مورد آتش و ایمنی پرداخت .در این نشست و طبق هماهنگی قبلی بعمل آمده با مربیان محترم مهدكودك ، ماكت هایی در مورد آتش و آتشنشان ساخته شده بود .توضیحاتی در مورد آتش و آتشنشانی و . . .

مبانی هنر های تجسمی

 هنرهای تجسمی به آن دسته از هنرهایی گفته میشود که قابلیت شکل پذیری و تجسم دارند و مستقیما با خس بینایی قابل درک اند. مبانی هنرهای تجسمی را می توان به قاعد درک زبان بصری و ایجاد اثر در هنرهای تجسمی تعبیر نمود. همه ی عناصر هنر تجسمی از عناصر بصری معینی شکل گرفته اند.
کیفیات بصری عبارتند از روابطی که در روند سازمان دادن و نظم بخشیدن به عناصر بصری مطرح می شوند. نوع استفاده از عناصر بصری در اثر تجسمی کیفیت حسی خاص و عمومی ایجاد می کند. تضاد و کنتراس . . .

مقایسه رولبرینگ مخروطی و رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ ها بر حسب نوع باری که تعلیق می کنند دارای دسته بندی های مختلفی هستند. برخی اوقات رولبرینگ ها علاوه بر نوع بار بر حسب نوع ساچمه نیز دسته بندی می شوند. یکی از مقاوم ترین و کاربردی ترین نوع رولبرینگ، رولبرینگ مخروطی می باشد که از ساچمه هایی خاص به شکل نیمه مخروطی و بر روی کیج های یک، با رینگ خارجی یک طراحی شده است. هر چند نوع تعلیق بار در رولبرینگ مخروطی اغلب از نوع شعاعی است اما قابلیت هایی نیز در تعلیق بار های محوري در یک جهت دارد . . .

تحلیل روشهای کاهش ضریب تمرکز تنش با تغییرات شکل هندسی به روش المان محدود توسط نرم افزار CATIA 178

تحلیل روشهای کاهش ضریب تمرکز تنش با تغییرات شکل هندسی به روش المان محدود توسط نرم افزار CATIA 178 در15ژانویه1919، در خیابان تجاری بوستون واقعه ای وحشتناک رخ داد مخزن بزرگی با27 متر قطر و حدود 15 متر ارتفاع، ناگهان شکست و بیش از 57 میلیون لیتر شیره قند در خیابان ریخت
دسته بندی
علوم پایه

فرمت فایل
doc

حجم فایل
7003 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
170

 فهرست
عنوان                                                                             صفحه
مقدمه : . . .

سوغات دو همسفر، ناصرالدین شاه و امپراطور ژاپن برای کشورشان چه بود؟

تقارن جالبی است؛ ناصرالدین شاهِ ما و امپراتور مِی‌جیِ ژاپن در یک زمان به اروپا رفتند؛ اروپایِ پیشرفته و صنعتی. قرار بود این سفر، نگرشی تازه برای زمامداران دو کشور به‌وجود بیاورد.  مِی‌جی از سفر که بازگشت، سه هیات با سه ماموریت ویژه به اروپا فرستاد. یک گروه مسئول بررسی و کنکاش در نظام آموزش و پرورش چند کشور مثل بلژیک، هلند، آلمان، فرانسه شد. گروه دوم مسئول بررسی قانون اساسی این کشورها و نحوۀ اجرایی شدن آن شد و گروه سوم هم ماموریت یافت تا صن . . .

کاربردهای آنالیز رامان

طیف‌ سنجی رامان یکی از انواع خدمات آنالیز و شناسایی مواد شیمیایی در حوزه طیف سنجی است که مهمترین استفاده آن شناسایی ساختارهای مولکولی می باشد. با استفاده از این روش تعیین فرکانس‌های چرخشی و ارتعاشی مولکول، ارزیابی هندسی و حتی تقارن مولکول‌ها امکان پذیر است. در برخی موارد که امکان تعیین ساختار مولکولی وجود ندارد، می‌توان با تکیه بر فرکانس‌های ثبت شده‌، قرار گرفتن اتم‌ها در یک مولکول را بررسی کرد. اطلاعاتی که توسط طیف سنجی مادون قرمز و . . .

مناجات به زبان ریاضی

 مناجات به زبان ریاضیخدایا! شکر که تو را حدی برایت متصور نیست. سپاس تو را که بی نهایت مهربانی و بی شمار پاک خدایا! حمد و سپاس از آن توست که محیطی بر تمام عالم و تو تکیه گاهی بر تمام موجودات. خداوندا! بنده ای هستم سراپا تقصیر که وجودم بر محور حیات در محاصره پیکانهای شیاطین است.خدایا! دستم را بگیر که من کسری از توأم و وجودم از آن توست و همه مرا به نام تو می شناسند که من مشتقی از حد بی انتهای توام.پروردگارا! ببخشای مرا آن لحظه که من بر عمودی غیر از تو . . .

عمل لابیاپلاستی برای چه کسانی قابل انجام و مفید است ؟

 
 
چه کسی کاندید انجام عمل لابیاپلاستی است؟
حتی اگر یکی از مشکلات زیر ذهن شما را پریشان کرده است عمل لابیاپلاستی یکی از راههای موثری ست که پزشکان متخصص به شما توصیه میکنند تا بتوانید دغدغه ی مشکل خود را برطرف نمایید :
• خانم هایی که با عدم تقارن ، بزرگ بودن و تیرگی در لابیاها مواجه هستند.
• خانم هایی که لب های واژن بزرگ و پر از چین و چروک ، زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی شان را از بین برده است
• خانم هایی که که دچار شل شدگی و افتادگی ناحیه تناسلی . . .

آموزش طراحی لباس و کشیدن مانکن

آموزش طراحی لباسطراحی لباس امروزه به یکی از مشاغل پرطرفدار تبدیل شده است. ورود بی رویه پوشاک از خارج از کشور باعث شده تا نیاز به این حرفه بیشتر از گذشته احساس شود و بتوان پوشاک مورد نیاز مردم  را در داخل کشور تامین کرد.اما برای طراحی لباس و برای طراح لباس شدن نیاز به فاکتورهایی است که باید برای ورود به این حرفه آنها را شناخت. یعنی شما برای تبدیل شدن به یک طراح لباس، باید دوره آموزش طراحی لباس ببینید. زیرا هرچه اطلاعات بهتری در این زمینه کس . . .

چند راهکار

بعد از خانواده محیط آموزشی بخشی مهمی از زندگی دانش آموزان را تشکیل می دهد و در فرآیند جامعه پذیری و سرنوشت آنان تاثیر دارد . از جمله عوامل مهمی که در محیط های آموزشی باید به آن ها توجه شود ، شاداب سازی محیط های آموزشی است ، اگر آموزش در محیطی شاداب ارائه شود تلاش معلمان و دست اندرکاران محیط های آموزشی به هدر نمی رود ،؛ زیرا یادگیری در محیط های شاد ، خیلی بهتر و جذاب تر از محیط های خشک و سرد و بی  روح صورت می گیرد . توصیه های زیر می توانند در این . . .

گراميداشت هفته ملي کودک

با آغاز هفته ملی کودک ضمن اهتمام به شعار هفته‌ی ملی کودک در سال جاری و با توجه به تقارن زمانی ایام ماه صفر با هدف ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان،توجه به هویت ملی و بهره‎گیری از آموزه‎های دین مبین اسلام در رابطه با حقوق کودک و ایجاد فضایی با نشاط با مشارکت کودکان،مرکز شماره 2 سقز میزبان کودکان و نوجوانان شهرستان سقز شد.فضا سازی مناسب با ایام محرم و همچنین هفته ملی کودک،دعوت از مهدها،پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی سطح شهر،برگ . . .

مقاله برگزیده آقا بزرگ تهرانی

مقاله برگزیده آقا بزرگ تهرانیآقابُزُرْگِ تِهْرانی، محمدمحسن بن علی بن محمدرضا‌ بن‌ ‌محسن بن علی‌اکبر (۱۱ ربیع‌الاول ۱۲۹۳-۱۳ ذی‌الحجه ۱۳۸۹ق/۷ آوریل ۱۸۷۶-۲۰ فوریه ۱۹۷۰م)، فقیه و کتاب‌شناس شیعی امامی می‌باشد. ولادتسال ۱۲۹۳ قمری، ماه ربیع الاول و شب پنج شنبه بود. درست یازده روز از ماه میلاد و ربیع الموعود می‌گذشت و تنها یک هفته به سال گشت میلاد بزرگترین مولود آفرینش حضرت محمد مصطفی ـ صلّی الله علیه و آله ـ مانده بود که از لطف  . . .

آیا با انجام کامپوزیت ونیر دندان ها برجسته میشود؟

روش انجام کامپوزیت ونیر
روکشهای کامپوزیت دارای  تعدادی مزایا نسبت به لمینت هستند که مهمترین آنها قیمت کامپوزیت دندان است. به طور متوسط ، روکش لمینت دو برابر قیمت کامپوزیت ها گران است ، با توجه به اینکه بیشتر درمان های دندانپزشکی زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند ، برای بعضی از افراد بسیار مهم است که روش درمانی کم هزینه تری را برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند. هزینه روکش ها براساس چندین عامل متفاوت تعیین می شود، اما هزینه کامپوزیت دندان در ت . . .

آوین عزیزم تولدت هزاران بار مبارک

سلام، این هفته طبق معمول این چند هفته به درس و مشق و کلاسهای بچه ها و دیگر کارهای معمول  گذشت. روز شنبه رایین جونم به اتفاق بابایی رفت کلاس زبان و قرار شد من برم سراغش. حوالی ساعت 6:30 بعد از  ظهر آوین طلا رو به کلاس تکواندو رسوندم. زن عمو فرشته تماس گرفت که به اتفاق نازنین زهرا، قصد اومدن به خونه ما رو دارند. به اصرار من قرار شد برای شام بیایند. بعد از آوردن رایین جونم از کلاس، مشغول درست کردن شام شدم.  عمو محسن اینها حوالی ساعت 9 شب اومدند و تا آ . . .

83 - طرح درس ریاضی هفتم بر اساس برنامه سند ملی درس درک اعداد صحیح

معرفی طرح درس :
  طرح درس ریاضی هفتم بر اساس برنامه سند ملی درس درک اعداد صحیح
 
 نام کتاب درسی: ریاضی     پایه تحصیلی: هفتم                   موضوع درس:   درک اعداد صحیح
اهداف :
 
درباره‌ی عدد صحیح مثبت که همان عدد طبیعی است تدبر کند.
در مورد کاربرد جمع اعداد صحیح در زندگی روزمره تفکر کند.
ارتباط بین اعداد حسابی و اعداد صحیح را کشف کند.
با یک مثال جمع اعداد صحیح را تحلیل کند.
نسبت . . .

84 - طرح درس ریاضی هفتم بر اساس برنامه سند ملی درس عدد صحیح (فصل 2)

معرفی طرح درس :
  طرح درس ریاضی هفتم بر اساس برنامه سند ملی درس معرفی عدد صحیح (فصل 2)
 
 نام کتاب درسی: ریاضی     پایه تحصیلی: هفتم                   موضوع درس:  عدد صحیح (فصل 2)
اهداف :
 
درباره‌ی عدد صحیح مثبت که همان عدد طبیعی است تدبر کند.
در مورد کاربرد جمع اعداد صحیح در زندگی روزمره تفکر کند.
ارتباط بین اعداد حسابی و اعداد صحیح را کشف کند.
با یک مثال جمع اعداد صحیح را تحلیل کند.
. . .

ژن ها و پیچیدگی حیات

زیست شناس نامی، سر فرانسیس کریک، سالها قبل در انتقاد از مبانی زیست شناسی فرگشتی از عبارت "انگاره محوري متعصبانه در زیست شناسی" استفاده کرد که هرچند منتقدان زیادی داشت، اما عبارتی جاودانه شد و پس از گذشت چند دهه، هنوز مورد مناقشه است. اما مفهوم عبارت فوق چیست؟ . . .

اصول و ت های اجرایی فراخوان پرسش مهر ۹۸

اثربخشی۱ ـ اثربخشی: انجام‌دادن درست و مطابق با هدف کارها و توالی گام‌های اساسی با عنایت ویژه بر محتوا،      تأثیرگذاری، اثر بخشی و ماندگاری آن‌ها تمرکز زدایی‌: ۲ـ  تمرکز زدایی‌: اجتناب از تمرکزگرایی‌، و و اگذاری مسئولیت‌های اجرایی به دانش‌آموزان و معلمان جذابیت جذابیت‌: ۳ـ‌ جذابیت‌: خلاقیت، سهل‌گیری در انجام امور و پرهیز از ایجاد تکلف و مشقت برای مخاطبان مخاطب شناسی ۴ـ  مخاطب‌شناسی: توجه به نیازها، علائق، خواسته‌ها و ویژگ . . .

شادی و غم در تعالیم اسلامی

انسان موجودی است که رفتار خود را در زندگی بر اساس انگیزش و هیجان و عاطفه شکل می دهد، با انگیزه و انگیزش به عمل وادار می شود و عمل را جهت می دهد و تا رسیدن به هدف ایستادگی و مقاومت می کند. به دیگر سخن: آدمی با انگیزش و انگیزه قدرت پیدا می کند تا اعمال و رفتارش را جهت دهد و تا رسیدن به هدف با مقاومت و ایستادگی تلاش خود را ادامه می دهد و این انگیزه برخی اکتسابی و آموختنی اند و برخی غیر اکتسابی و نا آموختنی، کشش انسان به غذا و آب غیر اکتسابی و کشش انسا . . .

صبر و سبک زندگی قرآنی

در سبک زندگی قرآنی صبر» جایگاه محوري دارد.
می توان اقسام صبر را بر شمرد:
1- صبر در برابر جاهلان : صبر حضرت نوح در حدود 950 سال
2- صبر در برابر مشکلات: صبر حضرت ایوب 
3- صبر در برابر گناه : حضرت یوسف 
در سوره عصر می خوانیم:
و العصر .ان الانسان لفی خسر 
الا الذین امنوا و تواصو بالصبر و تواصو بالحق
  . . .

معنای استکبار در لغت

 
استکبار از ریشه کبر به معنای بزرگی (فراهیدى، العین، ج 5، ص 361) است، این واژه مفهومی نسبی دارد که در مقایسه با چیز دیگر، بزرگی یا کوچکی درک می‌شود؛ (راغب اصفهانی، مفردات، ص 696) از این رو استکبار در باب استفعال به معنای تعظم» و بزرگ دانستن (جوهری، الصحاح، ج 2، ص 802) خواهد بود که به امتناع عناد آمیز از قبول حق و بزرگ دانستن خود می‌انجامد (ابن منظور، لسان العرب، ج 5، ص 126؛ طریحی، مجمع البحرین، ج 3، ص 466) البته حرف سین و تا (هیئت باب استفعال) در این‏گون . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)