98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

دهستان بوئینگ

جام فوتسال دهستان کمبل سلیمان

مسابقات لیگ فوتسال دهستان کمبل با حضور سر ۹ تیم در منزل شخصی سلیمان باهویی قرعه کشی شد
گروه ۱
امید وشنام .اتحاد وشنام . کمبل بالاد . کمبل سلیمان
گروه ۲
امید دمبدف . پرومی . جوانان کمبل محمد عظیم .مکران گورانکش .  پلانی
روابط عمومی دهستان کمبل 
@kambelfootball . . .

شهر تخت

بسم تعالی 
جمعیت شهر تخت۳۰۸۲ نفر
این شهر در دهستان تخت واقع شده است این شهر مرکز این دهستان است و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ جمعیت آن۳۰۸۲(۸۹۴)خانوار بوده است . . .

قهرمانی تیم فوتسال جوانان کمبل کریم بخش در اولین دوره جام خوشه چین

تیم فوتسال جوانان کمبل کریم بخش توانست با ۲ گل تیم کمبل سلیمان را شکست بده و قهرمان اولین تور نمنت جام خوشه جین دهستان کمبل بشه 
این مسابقات در روستای کمبل سلیمان برگزار شد 
رضامیهن دوست بهترین بازیکن
داود آزادیان بهترین گن این مسابقات شدن
 
روابط عمومی فوتبال دهستان کمبل . . .

جلسه بررسی مشکلات راه دهستان درزاب

با سلام.جلسه بررسی مشکلات و مسائل مربوط به راه با حضور مهندس پورعلی و تعدادی از دهیاران در دفتر دکتر شیران با مدیریت مهندس بادیانی روز پنجشنبه مورخه17/5/1398 ساعت 8صبح برگزار گردید که مشکلات مربوطه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید مسائل مربوط به راه دهستان  احصا و پیگیری گردد. در این جلسه موارد ذیل مطرح گردید:وضعیت روشنایی جاده اصلی دهستان در نقاط حادثه خیز(پل آغاز خانه- پیچ سعد آباد وکلوخی –پل نقاب- و.)نقاط حادثه خیز بررسی  و رفع خطر گردد.برر . . .

نتایج بازیهای تیم فوتبال کمبل چابهار در بازی های استانی منطقه ۵ جنوب

تیم فوتبال کمبل چابهار با مربی گری آقای سلیمان باهویی توانست با قهرمانی در لیگ برتر شهرستان چابهار جواز حضور در بازی های استانی را کسب کنه دهستان کمبل با این نتایجی ک در منطقه ۵ جنوب استان کسب نمود نماینده شایسته نشان داد نماینده ای برای شهرستان هست
 
 
روابط عمومی فوتبال دهستان کمبل . . .

شهرستان سرچهان

در تاریخ 10 مهرماه 1398 هجری شمسی  بخش سرچهان با جمعیتی بالغ بر 23 هزارنفر  و با توجه به موقعیت استراتزیکی منطقه ای و  بر اساس مصوبه هیئت دولت  به شهرستان ارتقا یافت .در پی این مصوبه و جهش تاریخی منطقه  سرچهان  شهر کره ای به عنوان مرکز شهرستان، روستای باغ صفا نیز به عنوان مرکز بخش باغ صفا و روستای دوست آباد به عنوان مرکز دهستان ارژنگ انتخاب شدند تا شهرستان نوپای سرچهان با دو بخش مرکزی و باغ صفا، سه دهستان  سرچهان توجردی و ارژنگ و دو شهر کره ای و ح . . .

سرخه صالح داوود

صالح داود، روستایی از توابع بخش فتح‌المبین شهرستان شوش در استان خوزستان ایران است.  دهستان سرخه نام دهستانی در بخش فتح‌المبین شهرستان شوش، استان خوزستان در ایران است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۲۸۶ نفر (۱۲۶۱ خانوار) بوده‌است.[۱]  . . .

حسود عزیز

*سلامتی بزرگترین نعمت خداست*
حَسوِدِ عزیز ان شاالله سلامتی کامل و عاجل خداوند منان نصیب بفرمایید
و ما نیز قلبهایمان با صانحه ای که پیش اومد اندوهگین شد 
واین بار دستهیامان را بخاطر تو ب سمت خدا بالا میبریم 
التماس دعا برای دوست و هم بازی مهربانم 
روابط عمومی فوتبال دهستان کمبل
  https://t.me/kambelFootball . . .

نمایی از شهر زیبای میبد

علیرغم آسیب‌های فراوانی که به بافت سنتی این شهر وارد شده، هنوز بسیاری از پدیده‌ها و عناصر شهری قدیم مانند راه‌های باستانی، بناها و تشکیلات وابسته به آن، کهندژ، شارستان، بیرونه و آثار گسترش شهری و بازمانده بناهای کهن را می‌توان در آن تشخیص داد. این شهرستان شامل بخش مرکزی با شهر میبد و دو دهستان بفروئیه و شهدا می‌باشد. . . .

امامزاده سید احمد(ع) - چاهستان

آستان امامزاده سیداحمد (علیه السلام) در بخش تخت شهرستان
بندرعباس، 60 کیلومتری شهر بندرعباس، دهستان تخت، روستای چاهستان واقع شده
است. بنای ساختمان بقعه شامل یک شبستان به مساحت تقریبی 200 متر مربع،
گنبد تک پوش، ایوان و رواق دورتا دور است.
به اعتقاد اهالی این امامزاده منسوب به امام موسی بن جعفر
(علیه السلام) می باشد که مورد تکریم و احترام اهالی منطقه و روستاهای
اطراف بوده و زائرین بسیاری از امارات متحده عربی جهت زیارت به این
امامزاد . . .

از بکه شهریار بیشتر بدانید

بکه روستایی در دهستان جوقین بخش مرکزی شهرستان شهریار استان تهران  ایران است. در سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۲۳۶۷ در ۵۸۱ خانوار است.دارای یک بلوار اصلی بنام امام رسول اکرم (ص) که در چپ و راست ان کوچه باغ ویلاییهای قرار دارند که به نام سیارات اسمان نامگذاری گردیده( عطارد ناهید افتاب و غیره ) و یک خیابان معروف بنام گلبرگ دارد که منتهی به اتوبان امام حسین میگرد که کوچه های حاشیه ان نیز بنام گلبرگ 1 و 2 و به با لا نام گذاری گردیده و همچنین بکه دارا . . .

احد عظیم زاده سلطان فرش

احد عظیم زاده سلطان فرشاو شخصی است که در اکثر دوره ها و مقالاتی که می نویسم و نیاز به مثالی درباره باور داشتن به خود نیاز است او را مثالمی زنم. احد عظیم زاده شخصی بی نظیر در تلاش برای رسیدن به اهداف است و بهترین الگو برای الگو برداری. او در روزدهم آذر ماه در سال ۱۳۳۶ در دهستان اسفنجان در شهرستان اسكو متولد شد. وی هفت سال بیشتر نداشت كه پدرش را ازدست داد و یتیم شد.تهیه کننده:فرزانه شادماننام مدرس:دکترفرزانه اشکانیبرای ادامه مطلب روی لینک زیرکلی . . .

برنامه بازیهای کمبل در جام ندکان نوروز97-98

بازیهای تیم منتخب کمبل در جام فوتبال ندکان۹۷-۹۸
بازی شماره 1⃣
پایگاه وعثمان بازار   -   منتخب کمبل
یکشنبه1397/12/12
15:00

بازی شماره 2⃣
منتخب کمبل   -    دهیاری سرگان
سه شنبه1397/12/21
15:00

بازی شماره 3⃣
منتخب کمبل   -     اتحاد تلنگ
چهارشنبه1398/1/7
16:00

بازی شماره 4⃣
ساحل پتی   -     منتخب کمبل
جمعه 1398/1/16
16:00
✍روابط عمومی دهستان کمبل
https://t.me/kambelFootball . . .

معرفی روستای فارفان

درباره روستای فارفانروستای فارفان دهی است از دهستان رودشت بخش بن رود شهرستان اصفهان که در 30 هزارگزی جنوب کوهپایه و 30 هزارگزی جنوب راه شوسه اصفهان به یزدواقع است . جلگه ای معتدل ودارای 300 تن سکنه است . آب آنجا از رودخانهتامین میشود. محصول عمده آن غلات ، پنبه و شغل اهالی زراعت ،صنعت دستی ن کرباس بافی و پنبه ریسی است . راه مالرو دارد.(از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 10). فارفاآن نیز آمده است . روستای فارفان مرکز دهستان رودشت شرقی بوده وفاصله آن تا مرک . . .

کردامیر کجاست?

ارباب و بومی بزرگ کردامیر به نام حجازی میباشد که تمام پلاک ثبتی این روستا بنام حجازی میباشدروستای کردامیر از شمال و شرق منتهی به کردزار میشود و از جنوب به شفیع اباد و از غرب به کرد امیر متصل میباشد و از دیگر اقوام بومی این روستا به خرقانی و بهارلو و افشار نیز میتوان اشاره کرد و بلوار اصلی به نام شهید مداحی میباشد و این روستا بدلیل داشتن باغات بکر و اباد با اب مناسب مورد توجه سرمایه گذاران و کسانی که بدنبال ییلاقات برای گذراندن اوغات فراغت می . . .

جشن عید غدیر خم -عید امامت و ولایت

جشن عید غدیر خم  *عید امامت و ولایت* در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام دهستان برنطین برگزار شد.
این جشن با سخنرانی حجت الاسلام  خوشکار ، با مداحی مداحان اهل بیت ، برگزاری مسابقات و اجرای زیبای گروه سرود ابن اهرا ،  قرعه کشی بین شرکت کنندگان و اهدای جوایز به اسامی متبرک به نام *علی* برگزار شد.
 
 
 
تصاویر بیشتر در ادامه مطلب

ادامه مطلب . . .

برگزای جشن میلاد پیامبر اکرم و امام جعفر صادق

جشن *هفته وحدت* میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و امام جعفر صادق (علیه السلام)  در مسجد امام حسن مجتبی (علیه السلام) دهستان برنطین برگزار شد.
این جشن با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رنجبری، و با مداحی آقای فدائیان ، برگزاری مسابقات و اجرای زیبای گروه سرود
ابن اهرا و گروه سرود نوجوانان ،  قرعه کشی بین شرکت کنندگان و اهدای جوایز
به اسامی متبرک به نام *محمد* برگزار شد.

ادامه مطلب . . .

قهوه ساز سایفون بوئینگ تکنیکا 3 فنجان

دم‌كردن قهوه‌ی سایفون بسیار هیجان‌انگیز است. محصول قهوه‌ی سایفون می‌تواند را میتوان در رده قهوه های باكیفیت رده بندی نمود چون كنترل همه چیز برعهده‌ی فرد استفاده‌كننده است كه می‌تواند با آموزش و آزمون و خطا دقیقا همان قهوه‌ای را دم كند كه می‌پسندد.می‌توانید قهوه‌ی خوش‌مزه‌ای بخورید و با هیجان دم كردن قهوه با این دستگاه خود و مهمان‌هایتان را سرگرم كنید
توضیحات
قهوه ساز سایفون بوئينگ تكنیكا – 3 فنجان ( وك . . .

جشن میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (علیه السلام)

جشن  *میلاد با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام* در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام دهستان برنطین برگزار شد.
این جشن با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بازآمد ، مداحی مداحان اهل بیت ، برگزاری مسابقات و اجرای زیبای گروه سرود
ابن اهرا و گروه سرود نوجوانان ،  قرعه کشی بین شرکت کنندگان و اهدای جوایز
به اسامی متبرک به نام *حسن،مجتبی* برگزار شد.


ادامه تصاویر در ادامه مطلب
ادامه مطلب . . .

استان همدان

استان همدان یکی از استان‌های ایران است. مرکز این استان، شهر باستانی همدان است که هرودوت تاریخ بنای آن را در سدهٔ هشتم پیش از میلاد در دوران مادها به‌دست دیاکو ذکر کرده‌است. مادها این شهر را هگمتانه نامیدند و همدان صورت جدید هگمتانه است.استان همدان از لحاظ جمعیت، چهاردهمین و از لحاظ مساحت، بیست و سومین استان کشور محسوب می‌گردد. جمعیت آن بر پایهٔ سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱٬۷۵۸٬۲۶۸ نفر بوده‌است.بزرگ‌ترین شهرهای این استان عبارتند . . .

رقابت ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما در نمایشگاه هوایی ۲۰۱۹ دبی

بیش از ۱۳۰۰ شرکت‌ و ۹۰ هزار بازدیدکننده برای رونمایی از فناوری‌های تازه‌، و بستن قراردادهای میلیاردی راهی نمایشگاه هوایی ۲۰۱۹ دبی شدند/یورونیوز
پنج شنبه ، ۲۸ آذر ۹۸@IrNews_24
[عکس 1000×563]
مشاهده مطلب در کانال . . .

شبخوسکله

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​لغت‌نامه دهخداشبخوسکله . [ ش َ ک َل َ / ل ِ ] (اِخ ) دهی از دهستان پلرود بخش رودسر شهرستان لاهیجان . 145 تن سکنه دارد. آب آن از پلرود و محصول آن بر . . .

جاذبه های گردشگری جهان

در دیگر سفرنامه گردشگری و توریسی وبسایت تورهای مسافرتی سورتمه به سراغ کشورهای متنوعی خواهیم رفت و برایتان از جاذبه های گردشگری و تفریحی آن برایتان خواهیم گفت.شهرهای مهم سریلانکا شامل دهیوالا، مانت لاوینیا، نگومبو، موراتوا و کوته می شود. کشور سریلانکا به ۹ استان، ۲۵ شهرستان، ۲۵۶ بخش، و ۱۴۰۰۸ دهستان تقسیم شده‌ است.کشاورزی یک بخش مهم در اقتصاد سریلانکاست.صنایع مهم و عمده آن شامل صنایع غذایی، نساجی، شیمیایی لاستیک سازی و تولید کائوچو می با . . .

گفتگو با همسر تنها بازمانده بوئینگ 707 ارتش

گفتگو با همسر تنها بازمانده بوئينگ 707 ارتش: همسرم هنوز شوکه است
او به شدت از ناحیه سر و دست آسیب دیده است اما خدارو شکر رو به بهبودی است بیشترین مشکلی که دارد شوک شدید روحی است که از شنیدن خبر شهادت همکارانش به او وارد شده است.
پیام این بود: فرود اضطراری»، بعضی از پیام‌ها لرزه بر اندام هرکسی می‌اندازد، چه افراد معمولی و چه شخصی که سالهاست زندگی و جانش با آسمان و زمین پیوند خورده است. به گزارش عصر ایران، رومه ایران نوشت: وقتی پیام از سوی خل . . .

معرفی روستای ممرآباد

ممرآباد، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان کاشمر در استان خراسان رضوی.
این روستا در دهستان پایین ولایت قرار دارد و بر اساس سرشماری سال 1395 جمعیت آن (354 خانوار) 1134 نفر با 570 مرد و 564 زن است.روستای ممرآبادی در4کلیومتری جنوب غربی شهرکاشمر واقع است واز طرف غرب به روستای عشرت آباد ، ازسمت جنوب به به روستای شوکتیه واز سمت شرق به روستای مغان واز سمت شمال به روستای هندآباد منتهی می شود ودر ناحیه آب وهوای گرم وخشک در حاشیه کویر واقع است .محصولات کشا . . .

شهید حسین اربابی

فرزند : محمدعلی    ولادت :1345   شهادت :1363
مسئولیت: پیاده – رزمی
شهید حسین اربابی از جوانان انقلابی دهستان کرقند در ابتدای انقلاب نقش فعالی برای نشر و گسترش انقلاب در منطقه داشت ایشان دارای حافظه ای قوی بود    بگونه ای که حدود نیمی از قرآن را در حالی که هیچگونه تحصیلاتی نداشت از حفظ بود و در اوایل انقلاب اخبار را از طریق رادیو گوش می کرد و روز بعد عین آن اخبار را بدون کم و کاست برای مردم قرائت  می کرد . ایشان نسبت به برپایی نماز بسیار حساس بود و . . .

کردستان سرزمین سفرهای مکرر

موقعیت جغرافیایی:استان کردستان یکی از استان‌های ایران به مرکزیتشهر سنندج است که در غرب کشور واقع شده‌است. مساحت این استان ۲۸٬۲۰۰ کیلومتر مربع معادل ۱/۷٪ مساحت کل کشور ایران است. این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته‌است، از شمال به استان‌های آذربایجان غربی و زنجان، از شرق به همدان و زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به اقلیم کوردستان و کشور عراق محدود است. استان کردستان با کشور عراق ۲۰۰ کی . . .

آخرین پیام شاهنشاه آریامهر به ملت ایران

در این هنگام كه دور از خاک وطنم در چنگال این بیماری جانكاه آخرین روزهای زندگی خود را سپری می‌کنم به عنوان پادشاه ایران زمین این پیام را به ملتم كه در شوم‌ترین دوران تاریخی وطنش روزگار تیره‌ای را می‌گذراند، می‌فرستم. همانند هر مسلمان معتقدی كه در آستانه مرگ از وجدان پاک و صفای كامل روح برخوردار است، خداوند بزرگ را به شهادت می‌طلبم، از آن وقت كه صرفا به خاطر جلوگیری از خونریزی هموطنانم ناچار خاک ایران را ترک كردم، آنی از فكر سیه‌روزی تدر . . .

هودو Hoodoo، سازه ای جنی

هودو Hoodoo، سازه ای جنی هودو (Hoodoo) در علم جغرافیا به ستون‌هایی از رسوبات آبرفتی که در زیر تخته سنگی قرار گرفته‌اند و اطراف آن بر اثر فرسایش از بین رفته است، گفته می‌شود. هودوها در واقع کوه‌سرها یا مناره‌های سنگی نازک و بلندی هستند که زیر یک حوضچه‌ی خشک و بایر یا از زمین سنگلاخ و بدبوم بیرون آمده‌اند. هودوها اصولا از ۱.۵ تا ۴۵ متر ارتفاع دارند و معمولا سنگ‌های نرمی هستند که بر روی آن‌ها سنگ سخت‌تر و کمتر فرسوده قرار گرفته است.پدیده‌ زمین‌ش . . .

پیشرفت‌های فناوری و جنگاوری

پیشرفت‌های فناوری و جنگاوری بمب‌افکن راهبردی بوئينگ بی-۲۹ در خط تولید بوئينگ واقع در ویچیتا، کانزاس، ۱۹۴۴هواگردهایی از جمله جنگنده‌ها، بمب‌افکنها و هواپیماهای پشتیبانی هوایی نزدیک در دوران جنگ برای شناسایی به‌کار گرفته شدند و نقش هر کدام هم به‌طور قابل‌توجهی نسبت به قبل پیشرفت کرده‌بود. نوآوری‌هایی مثل حمل‌ونقل هوایی (برای جابه‌جایی سریع و ضروری تدارکات، تجهیزات و نفرات محدود)[۳۹۸] و بمباران راهبردی (بمباران مراکز صنعت . . .

قطب گردشگری ایران کجاست؟

ماسه‌ای بودن ساحل زیبای بندر کیاشهر باعث شده که این ساحل از بهترین مکانها برای شنا به‌شمار رود و هرساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب نماید. در سمت غرب رودخانه سفید رود شاهد مناظر بدیع از تعامل حیوان و طبیعت هستیم حیواناتی مانند گاومیش، اسب و گاو به شکل طبیعی در این مناطق طبیعت گذرانی می‌کنند. پرداخت موفقیت آمیزاطلاعات پرداخت با موفقیت ثبت شد.بستنآبشار رنگو در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان واقع شده و از مسیر پارک جنگلی و ر . . .

فضانورد ناسا رکورد طولانی ترین حضور بی وقفه یک عیال در هوا را شکست

فضانورد کنونی ناسا تو ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) بوسیله رطوبت رکورد طولانی ترین مأموریت فضایی انجام شده به دست یک زن را ضعف و این عنوان را که پیش پر حرارت به پگی ویتسون، دیگر فضانورد ناسا تعلق داشت، از آن خود کرد. کریستینا کوک ۴۰ ساله، مهندس تصعید اکسپدیشن ۶۱ روز یکشنبه ۲۸ دسامبر (۸ دی) درون روزگار ۰:۱۶ نصف شب بوسیله وقت گرینویچ (۳:۴۶ صبح به ثانیه ایران) مظفر شد رکورد ۲۸۹ روز و یک دقیقه ی ویتسون را بشکند.کوک در مجموعه ای از مصاحبه های مطبوعات . . .

چرا فیلسوفای مسلمان آتئیست هارو قانع نمیکنند

ببخشید سوالی دارم، ما فیلسوفایی داشته و داریم که در علوم عقلی بشدت قوی هستند و بعضی از آنها که عارف هم هستند اهل باطن اند، مانند علامه حسن زاده آملی.
 
 
سوالی که بنده دارم این است که چرا پس هنوز برای بعضی ها شبهات فلسفی وجود دارد؟
مثلا ریچارد داوکینر با برهان بوئينگ 747 غایی دست به اثبات وجود عدم حق تعالی میزند و بعد ادعا میکند که الهی دانان بیایند این برهان منو رد کنند، اما هنوز خلا ها و چاله هایی در فلسفه است که پاسخ داده نشده.
پس چرا ف . . .

هواپیمای فضایی

هواپیمای فضایی یک وسیله نقلیه هوایی است که می‌تواند مانند یک هواپیما در جو زمین پرواز کند و مانند یک فضاپیما در خلاء فضا مانور دهد.[۱] برای انجام این کار، هواپیماهای فضایی باید ویژگی‌های هواپیما و فضاپیما را در خود جای دهد. هواپیماهای فضایی مداری بیشتر شبیه فضاپیماها هستند، هواپیماهای فضایی زیر مداری بیشتر شبیه هواپیما هستند. تمام هواپیماهای فضایی تا به امروز دارای موشک بوده‌اند اما بعنوان هواپیمای بدون سرنشین به زمین نشستن . . .

درس های آموخته - گنجینه ای برای بهبود مستمر

درس های آموخته یا آموزه های یک برنامه / پروژه / اقدام اجتماع محور بخش لاینفک چرخه بهبود مستمر هستند. نخست چرا گفته ام: برنامه یا پروژه یا اقدام. این را از این جهت گفته ام که فرقی نمی کند که شما به عنوان تسهیلگر - وقتی که در یک فرآیند داشته محور درگیر هستید - خواه در یک برنامه اجتماع محور (مانند برنامه توسعه ناحیه محور دهستان.) باشید یا در یک پروژه - مانند پروژه مدیریت چندمنظوره جنگل های هیرکانی یا در جریان یک اقدام محله محور یا در یک روستا باشید. . . .

نگاهی به روستای مغان و اردوی ۴۰۰ سال پیش شاه عباس صفوی در این روستا

روستای مغان از توابع بخش مرکزی شهرستان کاشمر در استان خراسان رضوی است این این روستا در دهستان پایین ولایت قرار دارد و بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت آن ۲۵۱۶ نفر (۷۸۸ خانوار) با ۱۲۸۴ مرد و ۱۲۳۲ زن است. روستای مغان ۲ کلیومتر با شهر کاشمر فاصله دارد و در سمت غرب شهر واقع است واز طرف جنوب غربی به روستای ممرآباد و از طرف شمال به جاده کاشمر-بردسکن منتهی می شود و در ناحیه آب وهوای گرم وخشک در حاشیه کویر واقع است.
واژه کاوی
واژه مغان در لغت نامه دهخدا ا . . .

هواپیمای مرموز» ارتش آمریکا پس از دو سال از مدار زمین بازگشت

نیروی هوایی ایالات متحده خبر می‌دهد که هواپیمای فضایی محرمانه پنتاگون روز یکشنبه پس از دو سال پرواز در مدار کره زمین در ایالت فلوریدا به زمین نشسته است.این هواپیمای مدارگرد بی‌سرنشین که فضاگرد ایکس-۳۷بی» نام دارد ازجمله برای آزمودن مجموعه‌ای از فناوری‌های نظامی به بیرون از جو زمین رفته بود.ایکس-۳۷بی که حدوداً به اندازه یک اتوبوس و ساخته شرکت بوئينگ است در سال ۲۰۱۷ بر روی یک موشک فال اسپیس‌ایکس به فضا رفت. این هواپیما با انرژی خورشی . . .

یاشار تبریزلی

نعمان ابن مقرن» یکی از ان و فرماندهان و بزرگترین تبهکاران عرب در دست درازی اعراب به ایران بود ، که در جنگ نهاوند در سال ۲۱ هجری یا ۶۴۱ میلادی پس از سه روز نبرد سنگین در پشت دروازه‌های نهاوند  به دست سربازان جان برکف ایرانی به فرماندهی پیروزان به درک واصل شد . جسد متعفن و کثیف او در ۵ کیلومتری اپاختر باختری شهر مدفون شده و امروزه در نزد بومیان نهاوند ، گور این تبهکار  مقبره بابا پیره (در گویش محلّی: بُوَه پیره) نامیده می شود. مردم بومی با . . .

5 دلیل برای استفاده از استخرهای فایبرگلاس

5دلیل برای استفاده از استخرهای فایبرگلاس  1. فایبرگلاس سخت و مقاوم در برابر نوسانات بیش از حد دما میباشد. آیا می دانستید که در ساخت هواپیمای بوئينگ 777 در بخش های کلیدی سازه نظیر دماغه، باله ها و اتصال موتور به بدنه از فایبرگلاس استفاده شده است؟ و دیگر این که در ارتفاع 30000 هزار پایی دمای هوا سردتر از سردترین زمستان هاست؟ کامپوزیت ها علاوه بر استحکام و وزن کم(نسبت به فات)، مقاومت بالایی نسبت به خستگی، زنگ زدگی و ضربه دارند. 2. فایبرگلاس قوی و پ . . .

روستاهای شگفت‌انگیز آذربایجان‌شرقی/ از بام‌های ماسوله آذربایجان تا کله‌قندی‌های کندوان

استان آذربایجان شرقی به دلیل هم مرز بودن با کشورهای اروپایی، تاسیس و انقراض سلسله‌ها و حکومت‌های مختلف و پایتخت قرار گرفتن تبریز در سلسله‌های سلجوقیان، ایلخانیان، جلایریان، ترکمانان و صفویه و ولیعهدنشینی در دوره قاجار، جاذبه های تاریخی، معماری، بومگردی و طبیعی بسیار زیبایی دارد. به گزارش خبرانلاین از تبریز، سرزمین آذربایجان با دارا بودن پتانسیلهای بی نظیر گردشگری و طبیعی در منطقه ای کوهستانی، همواره چون نگینی در دل زیباییهای طبیعت . . .

بالگرد شناسایی مسلح RAH-66 کمانچی

بالگرد شناسایی مسلح RAH-66 کمانچی
 

 
در  اوائل دهه 1980 ارتش امریکا دارای تعداد زیادی بالگرد قدیمی بود. بالگردهای  که ویتنام به یادگار مانده بود. بالگردهای کبرا، هیویی، او اچ 6 و او اچ 58. در مرحله نسخه ارتش امریکا برنامه ای با نام LHX را اعلام کرد که شامل یک بالگرد چند منظوره برای جایگرین تمامی بالگردهای بود که در بالا به ان اشاره شده بود. با وجود این ، برنامه LHX  در سال 1988 تغییر ماهیت دادواقعیت این بود که در ان زمان ارتش آمریکا در حال دریافت بالگرد . . .

چگونه کارنامه کنکور را بخوانیم ؟

اطلاعات مندرج در کارنامه ی اولیه چه معنایی دارد؟
بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور ممکن است با بعضی اطلاعات و عبارات
کارنامه آشنایی کامل نداشته باشید از این رو در این مطلب سعی شده شما را با
مهم ترین اطلاعات کارنامه اولیه و معنای آن اشنا کنیم.
شماروه پرونده :
بر روی کارت اعتباری که موقع ثبت نام تهیه کردید درج شده است.
سهمیه نهایی :
برخی از داوطلبان هنگام پرینت کارت ورود به جلسه ، سهمیه مناطق را به
سهمیه ایثارگری تغییر داده اند و با چک کرد . . .

Speechless

وَالضُّحَى ۱
سوگند به روشنایى روز (۱)
وَاللَّیْلِ إِذَا سَجَى ۲
سوگند به شب چون آرام گیرد (۲)
مَا وَدَّعَکَ رَبُّکَ وَمَا قَلَى ۳
[که] پروردگارت تو را وانگذاشته و دشمن نداشته است (۳)
وَلَلْآخِرَةُ خَیْرٌ لَکَ مِنَ الْأُولَى ۴
و قطعا آخرت براى تو از دنیا نیکوتر خواهد بود (۴)
وَلَسَوْفَ یُعْطِیکَ رَبُّکَ فَتَرْضَى ۵
و بزودى پروردگارت تو را عطا خواهد داد تا خرسند گردى (۵)
أَلَمْ یَجِدْکَ یَتِیمًا فَآوَى ۶
مگر نه تو را یتیم یافت پس پناه داد (۶)
. . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)