98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

سازمو بردارم برم پای چشمه

چشمه های ایران

چشمه آب گرم ابارق۱در یک کیلومتری ابارق از توابع شهرستان بم قراردارد و از آن برای استحمام استفاده می شود. آب چشمه از سنگ های آتشفشانی خارج می شود و از نوع گسلی و گرم است. گسل معروف سروستان در نزدیکی این چشمه قرار دارد.  . . .

چشمه چیست؟

چشمه که در زبان پهلوی چَشمَگ یا چِشمَک می‌گفتند جایی است که آب از زیر آن بیرون زند و روان شود.چشمه محل تلاقی سفره های زیرزمینی آب با سطح زمین است. بسته به ثبات منبع آب، یک چشمه می‌تواند موقتی، دائمی یا خودجوش  باشد. در محل ظهور چشمه، گاه حوضچه‌ها یا نهرهایی پدید می‌آیند.از انواع چشمه‌ها می‌توان از چشمه اب گرمو چشمه اب معدنی نام برد.در برخی زمین‌های ماسه‌ای و مسطح مانند زمین‌های کشور هلند آب‌های زیرزمینی از نقاطی نزدیک به هم به روی زم . . .

آرزوی کرببلا

باز آمده ام جام بلا بردارم می از خم ایثار و وفا بردارمبیخود منشین ملتمسانه به برم دست از گل فاطمه چرا بردارم گر عشق گل فاطمه را بگذارم گو در عوضش عشق که را بردارماین دل شده دیوانه محال استکه دست از آرزوی کرببلا بردارم . . .

چشمه لادر یکی از جاذبه های دیدنی خمینی شهر اصفهان

چشمه لادر خمینی شهر
چشمه لادر خمینی شهر یکی از آثار دیدنیِ طبیعی استان اصفهان است. این آبشار در غرب خمینی شهر قرار گرفته و بسیاری از گردشگران طبیعت دوستان را به این منطقه جذب میکند.
ادامه مطلب . . .

برنامه های امروزمان!

امروز کلی کار دارم، دوتا میانترم هفته ی بعدمو باید بخونم، لباس بشورم، غذا درست کنم، اتاق رو مرتب کنم و جارو بکشم، سازمو تمرین کنم، با مامان اینا و خاله مهناز و محدثه تلفنی صحبت کنم، نصف کاری که باید برا تولید محتوا انجام بدم رو تموم کنم، رو ارائه ی دو هفته بعدم کار کنم، برم حموم و درنهایت بخوابم. . . .

تور نور چشمه تا غار آبی دیورش | 19 مهر

تور یکروزه نور چشمه تا غار آبی دیورشتاریخ اجرا 19 مهر ماهوسیله نقلیه توریستیبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:طبیعت روستای نور چشمه - چشمه نور چشمه - طبیعت گردی تا غار آبی دیورش - پیمایش غار آبی دیورشبرای اطلاعات بیشتر و رزرو تماس بگیرین :021-8848285009391117972
https://www.mahbantour.com/destination/noor-cheshm-e-to-divrash-cave . . .

تشنه .

تو هم ای تشنه لببا یک تن رنجوربه دنبال سرابی پوچاز این منزل به آن منزلچه سرگردانی و مهجورتو را یک جرعه آب، از چشمه ای گمنام، سیرابی نمی بخشدتو آب از چشمه زمزم چو نوشیدی دگر این چشمه های آبو یاتالاب ، یا مرداب، سیرابت نمی سازندلبانت آشنا با لذت آبی استکه با یک جرعه سیرابت کند اکنونبرو ای تشنه کام خسته پا، تا ترک عادت کنو یا از تشنگی هر آب را نوش و قناعت کن!  . . .

منطقه بَمو

 منطقه بَمو: منطقه بمو در برابر كوه بمو، در 19 كیلومتری شیراز و درست مقابل تنگه الله اكبر، در جاده  شیراز- آباده واقع است. منطقه بمو دارای گونه های نادر جانوران به ویژه آهو و گونه های مختلف گیاهی است. این منطقه حفاظت شده چشم انداز زیبایی دارد. در این پارك چشمه بیدی، چشمه صادقی، چشمه فیلی، چشمه گردو و چشمه چنار با آب صاف و گوارا در دره های زیبا جریان دارند. دو قنات ركن آباد و آب زنگی در همین منطقه قرار دارند. . . .

چشمه آبگرم مرتضی علی

چشمه آبگرم مرتضی علی، از جاذبه‌های گردشگری طبیعی در شهرستان کویری طبس که زمانی جز استان یزد بود است. این چشمه در مسیر گردشگری روستای خرو و در فاصله ‪ 27 کیلومتری شهر طبس واقع شده‌ است. برای رسیدن به این چشمه باید حدود 5 کیلومتر پس از شهر طبس را به صورت پیاده که عمدتاً از داخل آب می‌باشد طی کرد. در این منطقه چشمه‌های متعدد آبگرم و آب سرد وجود دارند که بزرگ‌ترین آن‌ها را که از درون حفره‌ای به بیرون تراوش می‌کند را حمام مرتضی علی می‌گویند. آب . . .

یا امام رضا (ع)

باخیشلاریندی چ چشمه یه سوسوز مارالیاو دور کی اویله گلیر اوستونه مه لر آهو  نگاه توست که آهوی تشنه را به سمت چشمه می کشاندو برای همین است که آنگونه آهویی نالان به سوی تو می آید  . . .

آبگرم شکر دره سراب | آذربایجان شرقی

در نزدیکی دهکده ای به همین نام درجنوب شرقی شهر سراب ودامنه رشته کوه های بزقوش قزار دارد دبی آب چشمه مذکور بیش از 5 لیتر برثانیه بوده و درجه حرارت آب آن بین 45 تا 75 درجه سانتی گراد در نوسان می باشد . خاستگاه این چشمه جوی و بروندوم آتشفشانی بوده و جزو دسته آبهای سولفات سدیک قرار دارد . مظهر چشمه آتشفشانی بوده و مواد ویژه آن ناچیز می باشد . برای استفاده از آب این چشمه استخری تاسیس گردیده است.
ایرانگردی و ایرانشناسی،دوچرخه سواری،طبیعت گردی،مطالب خو . . .

باداب سورت

به نام خداباداب سورت نام چشمه‌ای پلکانی واقع در روستای ارست (اروست) بخش چهاردانگه‌ شهرستان ساری در استان مازندران است. چشمه باداب سورت ساری در سال ۱۳۸۷ بعد از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی کشورمان ثبت شد. چشمه‌ی بی‌نظیر باداب سورت که پس از پاموک‌کاله ترکیه، دومین چشمه‌ی آب شور جهان به شمار می‌رود، در ارتفاع ۱۸۴۱ متری از سطح دریا قرار دارد. اگرچه این روزها چشمه باداب سورت وضعیت مناسبی ندارد و متأسفانه به . . .

باداب سورت مازندران

باداب سورت نام یک چشمه است که در جنوب شهرستان ساری و دراستان مازندران قرار گرفته است. این چشمه از سکن جنوب به دره های پايین دست و از شمال به تپه های پوشیده شده از درختان سوزنس و ارتفاعات میرسد و سمت شرق در کنار ارتفاعات پشویده شده از درختچه و بوته ایست و از سمت غرب نیز به روستای اورست میرسد.
چشمه باداب سورت که در حقیقت به معنی چشمه آب گاز دار است در سال 1387 به عنوان دومین و زیباترن اثر ملی ثبت شد. همچنین در سال 1387 چشمه سورت وکوه دماوند و سروابرکوه . . .

غم فراق

چشمه چشمه ز چشمه ی چشمم، چشمه و چشمه سار می ریزد اشك از چشمه سار چشمانم مثل ابر بهار می ریزدخون دل از دو چشم من جاری، دامن از اشك چشم چون دریا این همه اشك چشم و خونابه در فراق نگار می ریزدسوختم مثل شمع و آب شدم،ای عجب پس چرا كباب شدم مثل اشك كباب از چشمم، اشك بی اختیار می ریزدباغ و گار بی رخش گلخن، زندگی هم بدون او مردن باغبانا ببین كه از چشمم، اشك بر جویبار می ریزدهمه ی هستی ام به قربانش، همه عالم فدای چشمانش ذوالفقارعلی(ع) به دستانش، عشق از . . .

پاورپوینت پل هفت چشمه اردبیل

این پاورپوینت در  14 اسلاید  به شکل زیبا و منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از تاریخچه شاهکار مهندسی،شهرت جهانی،آدرس پل هفت چشمه،اهمیت تاریخی و ی و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد پل تاریخی هفت چشمه اردبیل در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کنید . . .

پروژه چشمه تعاونی مسکن قدر

مشخصات پروژه چشمه
پروژه چشمه که در قالب 2 برج 16 و 20 طبقه در زمینی به مساحت 15000 مترمربع قرار گرفته توسط تعاونی مسکن قدر و با 355 نفر عضو واجد شرایط، در منطقه 22 شهرداری تهران در حال اجرا می باشد. این پروژه در غرب بزرگراه آزادگان واقع شده است. این تعاونی که از سال 61 با 200 عضو در حال فعالیت است، پیش از این با نام های لانه کو و خاتم در بخش مسکن فعالیت داشته و با شماره ثبت 44444 از جمله فعالترین تعاونی های مسکن می باشد. واحد های پروژه چشمه دارای متراژ 120 . . .

تور ارفع ده تا چشمه پر او | 19 مهر

تور یکروزه ارفع ده تا چشمه پر اوتاریخ اجرا 19 مهر ماهوسیله نقلیه توریستیبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:گشت در ارفع ده - پیمایش جنگل ارفع ده تا چشمه پر او - گشت و عکاسی از دریاچه پر اوبرای اطلاعات بیشتر و رزرو تماس بگیرین :021-8848285009391117972
 
https://www.mahbantour.com/destination/arfa-deh-village . . .

پروژه چشمه تعاونی مسکن قدر

معرفی پروژه چشمه-منطقه 22
پروژه چشمه توسط تعاونی مسکن قدر در منطقه 22 شهرداری تهران در حال اجرا می باشد. این تعاونی پیش از این با نام های لانه کو و خاتم در بخش مسکن فعالیت داشته و با شماره ثبت 44444 از جمله فعالترین تعاونی های مسکن می باشد که از سال 61 با 200 عضو در حال فعالیت است. 
تعداد اعضا تعاونی برای پروژه چشمه 355 نفر می باشد.
مشخصات پروژه چشمه
این پروژه در قالب 2 برج 16 و 20 طبقه در زمینی به مساحت 15000 مترمربع حال اجرا می باشد. واحد های این مجموعه دار . . .

در چشم زیبایت هزاران چشمه پیداست

در چشم زیبایت هزاران چشمه پیداستدر هر نگاهت آسمانی در افقهاسترنگ رخت مانند رنگ آسمان استدر هر نگاه نافذت موجی ز دریاستمی کوشم از برق نگاهت دور باشمزان رو که چشمان من و تو غرق رویاستافتاده هر شبنم به رخسارت در این باغاز گرمی عشق دل خونین لیلاستجامی بده بر دست لرزانم بنوشمشاید فرو شوید غم جانی که تنهاست1398.09.03 14: "یسار" . . .

کویر دل

رفتی و بی تو دلم پر درده پايیز قلبم ساکت و سردهدل که میگفتم محرمه با من کاشکی می دیدی با تو چه کردهای که به شبهام صبح سپیدی بی تو کویری بی شاممای که به رنجام رنگ امیدی بی تو اسیری در دادممبا تو به هر غم سنگ صبورم بی تو شکسته تاج غرورمبا تو یه چشمه، چشمه ای روشنبی تو یه جادم که سوت و کورمای که به شبهام صبح سفیدی بی تو کویری بی شاممای که به رنجام رنگ امیدی بی تو اسیری در داممچشمه ی اشکم بی تو سرابه خونه ی قلبم بی تو خرابشادیا بی تو مثل حبابه سایه ی آ . . .

تشکیل چشمه ها

معمولا چشمه‌ها وقتی تشکیل می‌شوند که رسوبات نفوذپذیر مانند قلوه سنگ ، شن و ماسه ، ماسه سنگ ، کنگلومرا و غیره روی رسوبات غیر قابل نفوذ قرار گرفته باشد و همچنین آبهای زیرزمینی از محلهایی که دارای مقاومت کمتری بوده مانند درز ، شکاف و یا گسل‌ها خارج می‌شوند. و البته نوع گسل و وضع زمین شناسی در تعیین این مسیر اهمیت خیلی زیادی دارد.  . . .

سنگ آب های ندوشن

 اینسنگ آب‌ها چشمه هایی هستند که به دلیل داشتن املاح مختلف به مرور زمان به صورت پلکانی شده‌اند.این دره  در پانزده کیلومتری شمال شرقی ندوشن  یکی از سنگ آب‌های زیبای جهانی در حوزه آثار طبیعی کشور است که در آبان ماه سال 94 با شماره ‎270 در رده میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید.در این چشمه‌ها املاح نمکی، گوگردی و آب آهن دار وجود دارد که مجموع آنها با هم باعث ایجاد مکان نهایی برای تجمع آب شده است موجب شده تااملاح موجود در آب به سنگ آب تبدیل شود.این . . .

آسیاب آبی مال خلیفه

این آسیاب آبی تا چند سال پیش و قبل از احداث پارک چشمه برم در محل خروجی اب چشمه برم  به صورت یک بنای سنگی و در زمان قاجاریه احداث شده بود و تا قبل از پیدایش اسیابهای امروزی  به عنوان تنها اسیاب فلارد بود که به صورت کسترده توسط اهالی  جهت ارد کردن گندم مورد استفاده قرار می گرفت اما متاسفانه بدون در نظر گرفتن جنبه های تاریخی این اثر تخریب شد که بقایای سنگ این اسیاب در نهرهای برم قابل مشاهده می باشد. . . .

معنا روان درس دوم فارسی هفتم چشمه معرفت

فرمت PDF + لینک دانلود مستقیم قرار گرفت نام درس : فارسی | موضوع : جزوه آموزشی | منبع : نمره برتر منتشر شده در بهشت هفتمی ها | پايه هفتم درس دوم فارسی هفتم چشمه معرفت : امروز هم برای شما دانش آموزان عزیز یکی دیگر از بهترین مطالب آموزشی پايه هفتم را آماده کرده ایم . در این مطلب نیز قصد داریم تا برای شما معنی نصر ها و کلمات درس دوم فارسی هفتم را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید. . . .

تاریخ ابهر _ (ابهر از لابلای کتاب های قدیمی)

ذکریا قزوینی می نویسد: گردش شهر باغستانی بسیار زیبا که به وسیله بهاء الدین حیدر از نسل اتابک شیرگیر سلجوقی در قرن ششم بنا شده است چون این حصار پناهگاه سرکشان بود به وسیله حاکم ویران شد و مدت ها متروکه ماند در آنجا چشمه ایست که هر که تیر در بدنش مانده باشد و از آب آن چشمه بیاشامد تیر جدا شده بیرون آید.مردم ابهر خوشرو و زیبا هستند و به فضل و ادب مشهورند و وحدت کلمه و اتحاد آنان موجب شده که هیچ حاکم ستمگری نتوانسته است خلافی مرتکب شود. . . .

برنامه صعود به قله سکوزان بروجرد تیر 98

 
                  
گزارش برنامه:
سه کوزان (sekuzan) نام قله و کوهی از سلسه کوههای زاگرس در شهرستان بروجرد است. این کوه در شمال غربی شهر بروجرد قرار گرفته است و ۳۴۴۰ متر ارتفاع دارد سه کوزان به همراه کوههای مجاور به پهنه زاگرس مرتفع تعلق دارند سه کوزان کوهی کشیده و مخروطی شکل است و علت نام گذاری آن به این دلیل است که دارای سه کوهان یا قوز است. این کوه دارای چشمه های متعددی است که چشمه توتیا از بقیه مشهورتر است همچنین چشمه پر آب دیگری در مسیر قله . . .

هزيان

كلمات.كلمات الكن و ناتوان.كاش میشد برات برقصم به جای اینكه چرت و پرت سر هم كنم.حقیقت اینه كه من نه شاعرم نه نویسنده و نه هیچ كوفتی از این ادبیات حالیم میشه. من بلدم خوب فكربلدم حرف هامو چطور نگه دارم پیش خودم.بلدم یه قبر واسه خودم بكنم و توش دراز بكشم چشمامو ببندم و فقط فكر كنم.میخوام شب چندتا وسیله ضروری بذارم توی كوله ام و فقط بدوم.كجا؟نمیدونم.هرجا.هرجایی كه بدونم اینجا دیگه تهشه.اینجا دیگه تهشه.اگه یه قدم دیگه بردارم از اونور . . .

پروژه برج عقیق شهرک چشمه منطقه 22

معرفی برج عقیق
برج عقیق در شهرک چشمه می باشد که جزو قدیمی ترین شهرک های غرب تهران بوده و بافت فرهنگی آن بسیار قوی می باشد و این برج در مجاورت این شهرک ساخته شده که دسترسی محلی عالی و دسترسی به شاهراه همت وحکیم و آزادگان را دارا می باشد.
منطقه 22 تهران، شهرک گلستان، شهرک چشمه، بلوار چشمه جنوبی، برج عقیق
مشخصات برج عقیق شهرک چشمه دهکده المپیک
پروژه برج عقیق چشمه در قالب یک برج ۲۰ طبقه (۳ طبقه منفی+ ۱طبقه لابی و ۱۶ طبقه مسی) متعلق به تعاونی مسکن . . .

نگفتمت مرو.

_______________________________________________________________
نگفتمت مرو آن جا که آشنات منم
در این سراب فنا چشمه حیات منم
وگر به خشم روی صد هزار سال ز من
به عاقبت به من آیی که منتهات منم
نگفتمت که به نقش جهان مشو راضی
که نقش بند سراپرده رضات منم
نگفتمت که منم بحر و تو یکی ماهی
مرو به خشک که دریای باصفات منم
نگفتمت که چو مرغان به سوی دام مرو
بیا که قدرت پرواز و پرّ و پات منم
نگفتمت که تو را ره زنند و سرد کنند
که آتش و تبش و گرمی هوات منم
نگفتمت که صفت‌های زشت در تو نهند
که گم . . .

دانش کم چیز خطرناکی است.

دانش مختصر چیز خطرناکی استباید که از چشمه  پايرین که همان چشمه حکمت است ،یا هیچ ننوشی یا خود را سیراب کنیدر این چشمه ، جرعه های کوچک و رقیق ، آدمی را مست و بی خبر می کنداما نوشیدن ساغرهای پربار شخص را باز به هوشیاری باز می گرداند.A Little Learning is a Dangerous ThingA little learning is a dangerous thing;Drink deep, or taste not the Pierian spring:There shallow draughts intoxicate the brain,And drinking largely sobers us again.Alexander Popeاثر الکساندر پوپترجمه حسین الهی قمشه ایبرگرفته از کتاب در قلمرو زرین
 
ادامه مطلب . . .

لعنت به مبایل

می دونی دلم چی می خواد؟
چیزی که دلم رو خنک کنه
.
دلم می خواد
اینستاگرام رو پاک کنم
تلگرام رو پاک کنم
 
گوشیم رو بردارم و زیر پام له کنم
 
بعدش بنشینم و نفس راحتی بکشم
بگم سلام زندگی . . .

هفتمین شیفت سومین روز

احساس عذاب وجدان دارم بابت درس نخوندن ولی انقد خسته م که حس میکنم اگه کتابو بردارم بذارم روبه روم مغزم منفجر میشه میپاشه روش . . .

گريتينگ

گریتینگ فی یا گریتینگ فولادی یکی از پرطرفدارترین گریتینگ ها می باشد. این نوع گریتینگ که به صورت دست ساز یا غیر دست ساز تولید می شود و به دلیل هزینه پايین تولیدی که به نسبت گریتینگ های دیگر دارد، انتخاب محبوب تری برای صنایع مختلف به حساب می آید.گریتینگ فی از نظر ساختار به موارد زیر تقسیم می شود:• گریتینگ تسمه در تسمه• گریتینگ تسمه در میلگرد• گریتینگ تسمه در نیم تسمهاین سه نوع گریتینگ مقاومت متفاوتی با یک دیگر دارند و میزان تحمل و . . .

شیمی

مثلا اون دختره ی کلاس شیمی ، میشه دلیل اینکه هر ترم جور نمیشد شیمی رو بردارم که این ترم شد بزار اینطوری فک کنم خفه شو. . . .

خشکبار چشمه ساران

خشکبار چشمه ساران با بیش از یک قرن فعالیت در شهرستان خوانسار، عرضه کننده انواع خشکبار و محصولات خوراکی می باشد.این محصولات شامل ادویجات، سبزیجات خشک، حبوبات ، میوه های خشک، آجیل، عسل و.است.بیش از شصت درصد محصولات ما در سطح شهرستان تولید می شود.اگر قصد سفر دارید حتما به این شهرستان سری بزنید و از آب و هوای بی نظیر آن لذت ببرید.ما نیز می کوشیم تا شما بهترین رهاورد این ناحیه را سوغات ببربد.اولین خرید شما آخرین خرید شما نیست ،کیفیت را با ما تجرب . . .

انواع توری فی

توری فی که از مفتول سیاه و یا مفتول گالوانیزه تولید می شوند دارای انواع مختلف و کاربردهای گوناگونی می باشد . این توری ها دارای ضخامت مفتول و شکل چشمه متفاوتی می باشد که شکل چشمه ها بسته به نوع توری شش ضلعی و یا لوزی شکل می باشد . از انواع این توری ها می توان به توری پرسی ، توری حصاری ، توری مرغی ، توری جوشی یا توری مش و . اشاره کرد .  . . .

لطفا ربات نباشیم

دیشب یه فرصت مناسب پیدا کردیم کمی با هم حرف بزنیم حرف رسید به ذوق افراد!
ما فهمیدیم زوج با ذوق و خوش سفری هستیم.
دکتر ف با خونواده می رن تایلند .وقتی همسر ازش می پرسه چطور بود؟میگه "بعد از دو روز دلم میخواست برگردم خونه!
حالا اگه ما بودیم تمام وجودمون می شد چشم و گوش تا همون بخش کوچکی از جاذبه های فرهنگی و طبیعی و تاریخی و‌‌‌‌.در دل و جان و یادمان ضبط کنیم.اگه وقت می شد صدرصد پرنده نگری خاص اون منطقه رو انجام می دادیم و رکوردای جدید می زدیم و پ . . .

بخش چهارم علوم پایه پنجم " نور و رنگ

نور چیست؟ یکی از شکل های انرژی است. چشمه ی نور چیست؟ چشمه ی نور جسمی است که ازخود نور تولید می کند.انواع چشمه های نور:طبیعی: درطبیعت وجود دارد و به وسیله ی انسان به وجود نیامده است. مانند: خورشید، ستارگان و کرم شب تابمصنوعی: به وسیله ی انسان ساخته شده است. مانند شمع، چراغ های روغنی و نفتی قدیمی، چراغ های برق امروزی.نکته: برای آنکه جسمی دیده شود باید نور به آن بتابد و نوری که ازسطح جسم بازتابش پیدا می کند به چشم ما برسد.نکته: نوری که از خورشید به زم . . .

شعری از حضرت مولانا در خور و باب

دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر داردبه زیر آن درختی رو که او گلهای تر دارددر این بازار عطاران مرو هرسو چوبی کارانبه دکان کسی بنشین که در دکان شکر داردترازو گر نداری پس ترا زو رهزند هر کسیکی قلبی بیاراید تو پنداری که زر داردتورا بر در نشاند او به طراری که می آیدتومنشین منتظر بر در که آن خانه دو در داردبه هردیگی که می جوشد میاور کاسه و منشینکه هردیگی که می جوشد درون چیزدگر داردنه هرکلکی شکر دارد نه هر زیری زبر داردنه هر چشمی نظر دارد نه هر بح . . .

_از

  خورشید های آوازه خوان چشم هات راچه چشمه کنم من؟چه کنم تو؟ از هندسه به افق     شکسته آسمان،انگشتانتمن چه کنمبا نقطه هایی که از خطوط موازی می ریزند؟چه کنم تو؟ با نقش مانده بر قلبماز رقص شکسته خطِ نفسِ من های اولیهچه کنم         که به طنین خنده ات شکار شده اند(لبخندت را چه کنم من؟)    شبی بی تو نخفته امکه شسته ام غبار خیالت را ز آینه های ماهتابتو بگو  چگونه بی تو مردن را؟تو بگوچگونه بویی جز بوی تورا من که درد هایم همه از زایش اند   بهاری _ام_ک . . .

نذری حافظ

نذر کردم گر از این غم به در ایم روزی                      تا در میکده شادان و غزل خوان بروم                                     به هوا داری او رقص کنان ذره صفت                                                        تا لب چشمه خورشید درخشان بروم . . .

جاذبه هاي طبيعي و گردشگري رامسر

 رامسر یکی از شهرهایی است که برای درک زیبایی و جذابیت آن باید ساعت ها وقت صرف بازدید از آن کنید. شهر رامسر با لقب عروس شهرهای ایران شناخته می شود و به دلیل ماهیت اقتصادی و اجتماعی چشمگیر خود، یک شهر جذاب و مقصدی برای گردشگری است. این شهر در جنوب دریای خزر و شمال رشته کوه البرز واقع شده و در شرق استان گیلان و غرب شهرستان تنکابن قرار دارد. رامسر در غربی ترین قسمت استان مازندران واقع شده اما در گذشته بخشی از استان گیلان بود و به همین دلیل امروزه . . .

چه کسي بودصدا زد: سهراب؟

کفش هایم کوچه کسی بود صدازد:سهراب؟آشنا بود صدا مثل هوا با تن برگمادرم در خواب استو منوچهروپروانه،و شاید همه مردم شهر.باید امشب برومباید امشب چمدانی راکه به اندازه پیراهن تنهایی من جا دارد،بردارم)شعر از شاعر جوان معاصر مرحوم سهراب سپهری) . . .

چگونه می‌توان؟

چگونه می‌توان؟ابر بود و باران نداشتآتش بود و شراره نداشتدرخت بود و سایه نداشتنور بود و روشنایی نداشتطوفان بود و آذرخش نداشتدریا بود و پیاپی موج نداشتای عشق به من بگو:چگونه می‌توان انسان بود و آرزو نداشت؟»  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)