98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

شعر ترکی صلوات برای 14 معصوم

جلسه 1074

در منزل جناب آقای علی شکرایی ؛ هزار و هفتاد و چهارمین جلسه ختم صلوات متوسّلین به چهارده معصوم مسجد أمیرالمؤمنین علیه السلام ؛ با حضور انبوه دلدادگان و عاشقان رسول الله (ص) و خاندان معصوم شان (ع) ؛ برگزار گردید . این مراسم ملکوتی ؛ پنجم آذر یکهزار و سیصد و نود و هشت ؛ با ویژه برنامه ختم صلوات و فرستادن هزاران صلوات عطرآگین ؛ شروع گردید . سپس ؛ آقایان صنیعی ؛ طاهردباغ و اعتصامی با نواهای گرمشان ؛ دعای مقدّس توسّل را قرائت فرمودند . صلوات گویان در . . .

صلوات نامه(صل علی محمد صلوات بر محمد)

صلوات نامه
صدر و صفا محمدمحمود نام احمددریای جود سرمدصل علی محمدصلوات بر محمدآدم که در جهان شدجفتش حوا روان شداین داستان عیان شدصل علی محمدصلوات بر محمدصلوات را خدا گفتدرشأن مصطفی گفتجبریل و مرتضی گفتصل علی محمدصلوات بر محمدآدم که باب ما بودسرخیل انبیا بودوردش همین دعا بودصل علی محمدصلوات بر محمدصلوات گر بگوییگر تو ز خیل اویییابی هرآنچه جوییصل علی محمدصلوات بر محمدما مصطفی ندیدیمنام خوشش شنیدیمدینش به دل گزیدیمصل علی محمدصلوات بر محم . . .

فضیلت صلوات

پیام های صلوات"1- هرگاه خواستید دیگران را به کار خیری دعوت کنید، اوّل خود و دست اندرکاران شروع کنید. (خداوند براي فرمان صلوات به مردم، اوّل از صلوات خود و فرشتگان نام می برد.) إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکتَهُ یصَلُّونَ» . . .

از امت احمد(ص)

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
از امت احمد(ص) به محــمد(ص) صلوات        
 با نام خدا هــــــــــــــــزار ها قد ، صلوات
از عـــــــــــــرش و ز خاک و افلاک وجود     
    بر آل نبی هماره بــــــــــــی حد صلوات
بر مـــــــــــــــــــرتبه ی وجود آن نور بلند      
   از هر ذره که باید و به ســــــرمد صلوات
بر قدر تمام کائنات و بر هر چه که هست     
 بر قامت آن نگار و آنچه زیبـــــــــــدصلوات
تا نام محمد (ص) آمــد و نام رسول(ص)       . . .

ختم صلوات برای سلامتی امام زمان عج

دوستانی امروز ب ختم صلوات هم براي سلامتی و ظهور امام زمان عج برمیداریم هر کسی دوس داشت بیاد توی این ختم صلوات شرکت کنه تعداد صلواتهایی که میفرستید را بگید.  از همگی التماس دعاسلامتی امام زمان عج صلواتاللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم   . . .

جلسه 1073

هزار و هفتاد و سومین جلسه ختم صلوات متوسّلین به چهارده معصوم مسجد أمیرالمؤمنین علیه السلام ؛ به میزبانی جناب آقای علی اسدی برگزار گردید .  این مراسم معنوی هفتگی ؛ سه شنبه بیست و هشتم آبان یکهزار و سیصد و نود و هشت ؛ از ساعت بیست و سی دقیقه با حضور پرشور صلوات گویان در مسجد أمیرالمؤمنین (ع) ؛ آغاز گردید . اهل جلسه ؛ در شب بیست و دوم ماه ربیع الأوّل با ختم هزاران صلوات نورانی ؛ و قرائت دعای پرفیض توسّل ؛ دقایقی را همراه با معنویت و فضیلت ؛ سپری فرم . . .

جلسه 1071

در شب هشتم ماه ربیع الأوّل ؛ هزار و هفتاد و یکمین جلسه ختم صلوات متوسّلین به چهارده معصوم مسجد أمیرالمؤمنین (ع) ؛ با حضور گسترده و فعّالِ محبّانِ خاندان عصمت و طهارت (ع) ؛ برگزار گردید . این مراسم معنوی هفتگی ؛ در شب شهادت امام حسن عسکری (ع) ؛ در منزل جناب آقای حاج حسین صالحی زاده ؛ با ختم چهارده هزار صلوات نورانی آغاز شد . سپس ؛ قاریان دعاء ؛ توسّل خواندند و در سالروز طلیعه آغاز امامت امام مهدی (عج) براي آن ذخیره الهی ؛ سلامتی و فرج طلبیدند . سه شن . . .

متن کامل زیارت غدیریه + ترجمه مقابل

بسم الله الرحمن الرحیم
دو میراث گرانبها در زمینه امام شناسی از امام هادی علیه السلام به دست ما رسیده است که لازم است قدر آن بیش از پیش بدانیم.اولین آنها، زیارت گوهربار جامعه کبیره» که براي زیارت کردن تمامی امامان معصوم علیه السلام از ایشان صادر شده تا ذرهای از فضائل اهل بیت عصمت و طهارت –علیهم افضلُ صلوات المصلّین- به وسیله آن دانسته شود.دومین آنها زیارت غدیریه» است که ایشان در روز عیدُ اللهِ الاَکبرُ»(: بزرگ ترین عید خدا) یعنی در روز . . .

وقت صلوات

به به! چه دمی! چه لحظه‌هایی! چه شبی!افتاده به قلب عاشقان تاب و تبیاز سمت حجاز نور خورشید دمیدوقت صلوات است به سیمای نبی✍ زهرا آراسته‌نیااللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم@arastehnia . . .

برترین ذکر چیست؟

آیت الله بهجت فرمودند:گشتیم و گشتیم و بالاخره ذکری بالاتر از ذکر »»»صلوات پیدا نکردیم
دستور ایشان به سالکان راه الهی و معنویت این بود که در برنامه عملی روزانه کمتر از ۴۰۰ صلوات نفرستند
زیرا افرادی هست که بالاتر از ۱۰۰۰بار بلکه ۳۰۰۰بار و گاها بدون شمارش صلوات میفرستند
کاش ما لا اقل روزی صد صلوات به نیت سلامتی و ظهور امام زمان میفرستادیم
لیکن ما دنبال راحتی های دگریم
حالا که دانستیم برترین ذکر چیست آیا وقت توبه فرانرسیده!؟
آیا وقت صلواتی . . .

ذکر و عجل فرجهم» بعد از صلوات

سوال: چرا شیعیان بعد از فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد، ذكر وعجل فرجهم» را هم می‌گویند؟  پاسخ اجمالی:ذکر و عجل فرجهم» بعد از صلوات بر محمد و آل محمد، در روایات اسلامی آمده است بنابراين دستور دینی است و علما نیز با استناد به همین روایات گفتن آن را بعد از صلوات مستحب می‌دانند. پاسخ تفصیلی: . . .

جلسه 1068

جلسه ختم صلوات متوسّلین به چهارده معصوم مسجد أمیرالمؤمنین (ع) ؛ در شبِ هفدهم ماه صفر به میزبانی جناب آقای کربلایی علیرضا مشرفی در منزلشان برگزار گردید . هزار و شصت و هشتمین نشست هفتگی اهل معرفت ؛ با عطرافشانی صلوات بر لبها و دلها آغاز گردید و سپس آقایان صنیعی ؛ اسدی و خوشحالپور دعای مقدّس توسّل را قرائت فرمودند . یاد و خاطره شهداء و اموات ؛ بویژه درگذشتگان متعلّق به خانواده میزبان محترم ؛ با نثار فاتحه و صلوات ؛ گرامی داشته شد . به زوّارِ سعاد . . .

شاذ باش عیذ غذیر

شاذ باش عیذ غذیر   بر عید غدیر عید اکبر صلواتبر چهره ی نورانی حیدر صلواتبر فاطمه این عید هزاران تبریکبر یک یک اهل بیت کوثر صلواتعید سعید غدیر خم مبارک باد( من کنت مولا فهذا علی مولا )حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگانبا عرشیان و فرشیان است را ،به شما و همه ی شیعیانتبریک و تهنیت میگویم . . .

برگزاری کلاس آموزش قرآن و آشنایی با زندگی 14 معصوم

کلاس تاریخ اسلام با موضوع آشنایی با تاریخ اسلام در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات، به همت مسئول کتابخانه، مریم ملکوتی  وکتابداران کتابخانه شهید باهنر شمیرانات، کلاس تاریخ اسلام، روز شنبه، مورخ 9 آذر ماه 1398 ساعت 15 به مربیگری عذرا مرزوقی، کارشناس علوم حوزوی و با حضور جمعی از اعضا کتابخانه در محل کتابخانه برگزار شد.در این جلسه، عذرا مرزوقی مربی تاریخ اسلام هدف از برگزا . . .

احادیثی در مورد صلوات

حضرت باقر و یا حضرت صادق (علیهما السلام) میفرمایند:
سنگین ترین عملی که در روز قیامت در ترازوی اعمال ثبت میشود صلوات است.
 
امام هادی(علیه السلام) میفرمایند: ادامه مطلب
  . . .

صلوات بر محمد و آل محمد

از عارفی پرسیدند :چرا اینقدر ذکر صلوات در منابع دینى ما تأکید شده! و براى آمرزش گناهان، وسعت روزى ، صحت و سلامتى، گشایش در کارها و. صلوات تجویز کرده اند، سِرّ و راز این ذکر چیست؟
فرمود: اگر به قرآن نگاه کنید فقط یکجا در قرآن هست که خداوند انسان را هم شأن و هم درجه ى خودش میکند یعنى از انسان میخواهد که بیاید کنار او و با هم در یک کارى مشارکت کنند 
و آن آیه اینست : "انّ الله و ملائکته یصلّون علی النبی یا ایها الذین آمنوا صلّوا علیه و سلموا تسلیما" . . .

آموزش تصویری معصوم شناسی

اهداف این طرح شامل ترویج فرهنگ (سبک زندگی اسلامی-ایرانی) بر اساس زندگی نامه حضرت محمد (ص)»، آشنایی همه جانبه نو آموزان با زندگی نامه چهارده معصوم(ع)»، شناخت سیره عملی و اخلاقی پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) و به کارگیری آن در زندگی» . . .

صلوات برای ظهور آقا فراموش نشه

از شیطان پرسیدند:گمراه کردن شیعیان چه سودی دارد؟
گفت:امام اینها که بیاید روزگار من سیاه خواهد شد
اینها که گناه میکنند امامشان دیرتر میاید.
تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) صلوات . . .

صلوات بر حضرت رحمةللعالمین ص

شعر صلوات بر پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و ذریته ************ 
 
شد جهان یاران سراسر مست از بوی محمد - ص
 
آب حیوان شد خجل از لعل نیکوی محمد -ص
 
 
 
ماه و خورشید و کواکب منفعل گردیده یکسر
 
چون که شد از پرده بیرون ماه ابروی محمد - ص
 
 
 
ادامه مطلب . . .

جلسه 1069

هزار و شصت و نهمین جلسه ختم صلوات متوسّلین به چهارده معصوم مسجد أمیرالمؤمنین (ع) ؛ در شب بیست و چهارم ماه صفر ؛ با حضور پرشور دوستداران خاندان عصمت و طهارت (ع) برگزار گردید .این مراسم معنویِ باشِکوه ؛ از ساعت بیست و سی دقیقه ی آخرین روز مهر یکهزار و سیصد و نود و هشت ؛ در منزل جناب آقای حاج علیمحمد چرسنج از دلسوزان و سخاوتمندان اهل معرفت و معنویت ؛ با ختم هزاران صلوات پربرکت آغاز شد . سپس ؛ آقایان اسدی و خوشحالپور دعای پرفیض توسّل را قرائت فرمودن . . .

صدقه

موقع صدقه دادن زرنگ باشید!
✅آیت الله مجتبی تهرانی:
❄️اگر می‌خواهی صدقه بدهی،همین طوری صدقه نده؛ زرنگ باش، حواست جمع باشد.
صدقه را از طـرف امـام رضـــا بــرای سـلامتی امام زمـان بـده!
این جوریبراي دو معصوم است؛دو معصومی که خدا آنها را دوست دارد،ممکن نیست خداوند این صدقه تو را رد کندتوهم اینجا حق واسطه‌گری‌ات را می‌گیری.
تو واسطه‌ای و همین حق واسطه‌گری‌ است که اجازه می‌دهد تو به مراحل خاص برسی.
❤️امام صادق (علیه السلام) :
✳️صدقه دادن . . .

دستگاه کباب ترکي ايستاده

دستگاه کباب ترکي ایستاده، مخصوص پخت کباب ترکي اس که اصل این کباب از ترکيه میاید و براي استفاده کافی است گوشت ها و مرغ ها را در میله میانی دستگاه قرار دهیم و با شعله ملایم اجازه دهیم تا پخته شوند.معمولا از این دستگاه در جلوی فست فودها استفاده می شود و هنگام استفاده گوشت های پخته شده بریده می شوند و به صورت ساندویچی و یا پرسی به مشتری ها ارائه می شود.مشخصات فنی دستگاه کباب ترکي ایستاده1- توان طبخ 120 کیلوگرم براي هر سیخ است2- دارای دو عدد سیخ اسیل و . . .

حمید اقبالی : معصوم ترین مستبد قرن،نگاهت

معصوم ترین مستبدِ قرن نگاهتتسخیر توام، تحت فرامین ت یک شهر مسلمان شده از یُمنِ دو چشمتتسلیم تو و ارتش چشمان سیاهت ! مظلومم و مایل به جنایاتِ تو، ظالمشوقِ منِ دیوانه شده توشه ی راهت حکمی بده سر خم کنم و شعر بگویماز شیوه ی غارتگریِ صورت ماهت ! حمید اقبالی . . .

جلسه 1070

در شب اول ماه ربیع الأوّل ؛ هزار و هفتادمین جلسه ختم صلوات متوسّلین به چهارده معصوم مسجد أمیرالمؤمنین (ع) ؛ با حضور پرشور ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) ؛ برگزار گردید . این مراسم معنوی به میزبانی جناب آقای حاج ابوالقاسم لب آبیان در اداره جهاد کشاورزی شهرستان دزفول ؛ سه شنبه هفتم آبان یکهزار و سیصد و نود و هشت از ساعت بیست و سی دقیقه با ختم هزاران صلوات نورانی شروع گردید . سپس آقایان حاج علی صنیعی و حاج یوسف خوشحالپور دعای شریف توسّل را . . .

پشت سر .

سلامدرمتون دینی در احوالات حضرت موسی علیه السلام آمده است هنگام مناجات در کوه طور وقتی سیم اتصال به معنای حقیقی کلمه وصل شد از پروردگار خویش سؤال کرد خدایا نمره بندگی من نزد شما چند است خطاب آمد بیست، موسای کلیم سؤال کرد ای معبود من آیا در این شهری که من زندگی می کنم کسی هست که پشت سر من سخن بگوید خطاب شد یک نفر حضرت موسی(ع)  ناراحت شد؛ خطاب شد یا موسی (ع) ناراحت نباش میلیون ها نفر پشت سر من خدا سخن می گویند یکی به عدالتم دیگری به مقدراتم سومی می . . .

امشب، اتفاقی و صحبت و من نگفتم نتونستم

حسم این بود حست خوبه نخواستم خرابش کنمببخشید نتونستم بهت بگم شاید شاید ببینمت بهت بگم نقشه اون چشمای معصوم لحظه لحظه روبه رومهنیومد روی زبونم که بگم بی تو چی هستمکه بگم دیوونتم من زندگیمو به تو بستمشاید اون جوری که باید قدرتو من ندونستمحرفایی بود توی قلبم من نگفتم نتونستمتو رو دیدم مثل آیینه توی تنهایی شکستیمن کلامی نمیگفتم که برام زندگی هستینمیدونستی که چون گل توی قلب من شکفتیچشم تو پر از گلایه اما هرگز نمیگفتیمن به تو هرگز نگفتم باتو ب . . .

تقویم چهل و یکم

ساعت برگزاری جلسات ختم صلوات متوسّلین به  چهارده معصوم مسجد امیرالمومنین (ع)    :     هشت  و نیم شب198/9/5آقای علی شکراییخیابان عارف بین خ هجرت و خ حضرت رسول  298/9/12حاج عبدالرضا چاقوسازخ شهید سبحانی بین خ مطهّری و خ 12 فروردین398/9/19دکتر حاج محمود توحیدیخیابان شیخ بهایی نبش خیابان حافظ498/9/26حاج رمضان بهرامپوربلوار پیام آوران بین فلکه حضرت رقیه و ملاصدرا598/10/3آقای محمد امیدیخ مدرّس بین خ فردوسی و خ بوعلی کوچه شهید شایق698/10/10حاج یوسف خوشحالپورخیابان . . .

کم گذاشته ای؟

.در واقع حضور مسلم می توانست فرصتی باشد براي مردم کوفه تا ننگ گذشته را از دامان خود بزدایند و براي همیشه در طول تاریخ خود را سرافراز کنند اما مردم کوفه در این امتحان هم موفق نشدند.حضور نایب امام فرصتی است براي مردم هر عصر تا لیاقت خود را براي حضور امام معصوم(ع) ثابت کنند.آری اگر امام معصوم در آمدنش تاخیر می کند، یعنی مردم براي نایب الامام کم گذاشته اند. . . .

ختم صلوات برای شفا و سلامتی پدرم

سلام 
حال پدرم اصلا خوب نیست و ما دیگه دست به دامن خدا و ائمه هستیم 
۱۴ میلیون صلوات نذر کردیم که یکی از اقوام مون از نذر نتیجه گرفته و ما هم این نذر و کردیم 
حالا هر کسی که دوست داذه توی این نذر به ما کمک کنه تعدادش رو کامت کنه که من بنویسم ، ان شاء الله خدا ازتون راضی باشه و خیر و برکت به زندگی تون بده 
دوستان شاید نتونم ریپلای کنم چون حال و روز خوبی ندارم از امروز بعد ملاقات  . . .

معارف مهدویت

ویژگی منتظران: یاد امام است،
 
امامت را یاد کن! می خواهی دعا بخوانی، اول امامت!! چرا بعضی ها فکر می کنند که دعای فرج باید براي آخر مجالس باشد، دعای فرج براي همه ی مجالس است! هم دعای "ﻋَﻈُﻢَ اﻟْﺒَﻼء"هم دعای "اَﻟﻠّﻬُﻢَّ ُﻦْ ﻟِﻮَﻟَِ" هر دو را بخوانید .
 
صدقه می دهی یاد امام کن! خدایا این صدقه را به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج) می دهم.اگر می خواهی صدقه ات قبول بشود یک کار دیگر هم بکن! صدقه را از طرف معصوم بده.
 
به قول آیت الله مجتبی ته . . .

هر که دارد هوس کرببلا بسم الله!

 
 
 
این روزها همه جا بوی زیارت گرفته است. بوی حسین (ع) و بوی کربلا و اهل بیت (ع) گرفته است!
 
از سر هر کوچه که می گذری، پسران دختران سینی به دست را می بینی که کاسه های آش نذری پخش می کنند.
 
این آش نذری، آش پشت پای یک مسافر کربلاست!
 
 
زیارت قبول و سفر به سلامت ان شاءالله زائر مزار حسین (ع)!
 
التماس دعا داریم وقتی در بین الحرمین به مرقد عباس ابن علی (ع) نزدیک می شوی!
 
 
آری! دل ها این روزها حال و هوای اربعین گرفته.
 
در دل ما هم اربعینی برپاست به یاد شه . . .

ولی فقیه

هدف اصلی از بنا شدن ولی فقیه پیاده سازی حکومت اسلامی است. در این نوع حکومت است که امکان بندگی خداوند و هدف خلقت انسان تحقق پیدا خواهد کرد.
از وظایف ولی فقیه آن نیست که تمامی موضوعات و مشکلات جامعه را در سخنرانی‌های خود عنوان نماید.
نظیر داستان حضرت مسلم ع در کوفه که حضرت مسلم نمی‌توانست تمامی موازین جامعه اسلامی را(به درخواست خود کوفیان) در کوفه به اجرا درآورد و نیاز به حضور امام حسین ع بود تا ایشان مصادیق حکومت اسلامی را در جامعه کوفه پیاده . . .

یک شب مرا صدا کن

بیا. هر شب بیا. در خلوت هر مه‌تاب تنهایم. در سایه‌ی هر شب، چشم به راهت گشوده ام. در پس هر ستاره پنهانم. در پس پرده‌ی هر ابر در کمینم. بر سر راه کهکشان ایستاده ام. بر ساحل هر افق منتظرم. بیا، خورشید که رفت، بیا. شب را تنها ممان. تاریکی را بی من ممان. من آن‌جا بر تو بیمناکم که با شب تنها نمانی. با دیو شب تنها نمانی. دیو شب بی رحم است، گرسنه است، وحشی است، خطرناک است، وحشتناک است. پرنده‌ی معصوم و کوچک من! آفتاب که رفت پرواز کن؛ از روی خاک برخیز؛ این خرا . . .

آغاز تاج گذاری امام زمان عج

سلام دوستان خوبم.امروز روز تاج گذاری امام زمان عج هست شروع امامت امام زمان عج این روز عزیز را ب همه اتون تبریک میگمان شاالله امروز بعدازظهر میخام ی نماز امام زمان عج بخونم هرکسی میتونه بیاد باهم بخونیم و براي سلامتی امام زمان عج و حاجت روایمون دعا کنیم. دوستانی ک میخان براشون دعا کنم بیان امروز اسمشونو بگن بعد نمازم ازطرفشون براشون صلوات میفرستم و توی نمازم دعاشون میکنم.   براي سلامتی امام زمان عج صلوات بفرستیناللهم صل علی محمد و آل محمد و . . .

پدرم اصلا حالش خوب نیست ( ختم صلوات )

سلام دوستان 
پدرم بیمارستان هست و امید ما فقط خداست 
هر کسی هر چقدر میتونه صلوات بفرسته اعلام کنه اینجا یا وبلاگ اصلیم که توی پیوندهام هم هست اعلام کنه 
خدا خیرتون بده ، ان شاء الله هیچ وقت غم سراغ تون نیاد 
التماس دعای شدید 
http://doshize.blog.ir . . .

سوره کهف

بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند شهید بمیرد و در قیامت حقتعالی او را با شهیدان محشور نماید در موقف با شهدا باشد هرکه این سوره را بخواند تا هشت روز از فتنه دجال ایمن باشد . اگرآیه آخر سوره را وقت خواب بخواند بالای سر او نوری تا مکه درخشان شود و ملائکه در میان آن نور بر وی صلوات فرستند تا از خواب برخیزد واگر درمکه این آیه را بخواند لمعات آن نور بر به بیت المعمور رسد ودر میان آن نور ملائکه بر وی صلوات فرستند تا بیدار شود . این آیه را ک . . .

اشعاری که هنگام برداشت محصولات گندم وجودرچوپانان خوانده می شد

درقدیم هنگام برداشت خرمن گندم وجو درچوپانان زمانی که محصول را میخواستندوزن کند بااستفاده از یک حلب بعنوان کیل شمارش میکردند و یک سهم رعیت در کیسه خودش ودوسهم ارباب یا مالک درکیسه او وهرچندسهم نیز یکی هم به دشتبان تقسیم میشد وبراي اینکه محصول بابرکت باشد اشعاری به تعداد حلبهای کیل شده توسط مُقَسِم خوانده میشد که همه آنها درمدح امامان بوده.اشعار بدین مضمون بودند. - بسم اله الرحمن الرحیم - یک به نام خدای بی همتا یک - دو خدا یک است ودو نیست دو- . . .

آموزش زبان ترکی استانبولی

زبان ترکي استانبولی که با نام‌های تورکیش
تورکجه (Turkish Türkçe) یا ترکي ترکيه (Türkiye Türkçesi) نیز شناخته
می‌شود، یکی از اعضای زبان ترکي بوده که خود زبان ترکي زیرشاخه‌ای از
زبان‌های آلتایی می‌باشد. زبان آلتایی یک خانواده‌ی زبان گسترده شاملِ
زبان‌های ترکي، مغولی، تونگورزی و قسمتی از زبان کره‌ای است که گستره‌ی از
سیبری تا آسیای شرقی کشیده شده است.
ادامه مطلب . . .

قبول عبادات در گرو شناخت امام است

قبول عبادات در گرو شناخت امام است
علامه محمد تقی مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
احادیث متواتره از رسول خدا و ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین وارد شده است که اگر کسی یک امام از ائمه معصومین صلوات الله علیهم) را نشناسد، هر چند عبادت بسیار کند، همه مردود است.
لوامع صاحبقرانی، تالیف علامه محمد تقی مجلسی، جلد ۱، صفحه ۱۸، چاپ موسسه مطبوعاتی اسماعیلیان . . .

ختم صلوات (لطفا مشارکت کنین)

خوب حقیقتش تا الان کلا همچین پستی نه در شبکات اجتماعی و نه در وبلاگ نگذاشتم ولی این مورد فرق داره.
اگر من رو خوب میشناسین احتمالا میدونین که از اولویت های اول زندگیم خانواده هست. یعنی حتی حاضرم تا آخر عمر عذاب بکشم ولی خانوادم خوشحال باشن. فرقی نمیکنه در چه شرایطی باشه هیچ چیز حتی مال و ثروت هم نمیتونه جای خالی خانواده رو برام پر کنه. کامنت های زیادی هم در این مورد به دوستان ارسال کردم. خانواده واقعی هیچوقت تو رو ترک نمیکنن. حتی اگر دفتر عمرشو . . .

قارچ

دیشب تا ۳ نیم اینا بیدار بودم همش عوووق زدمبرنج با قارچ بود قارچاشو جدا کردم گفتم نخورم بعد گفتم ن نذریه چیزی نمیشه با ماست خوردم خوابم برده بود ک حالم بد شد لامصب حساسیت دارم شدید اندازه ی عدسم باشه یا حتی ابش ی دوسال قبل بود فک کنم رفته بودم گار شهدا سوپ دادن منم نگا نکردم سوپ چیه یکمم خوردم یهو تو راه دیدم مزش قارچیه همزدم دیدم بله قارچه کلی دعا صلوات روش خوندم بعد گفتم ای شهیدی ک براي تو این سوپ نذر کردن خودت اثر قارچو از بین ببر من حالم . . .

نرفته غربتش از یاد یا رسول الله

نرفته غربتش از یاد، یا رسول اللهز داغ فاطمه فریاد، یا رسول اللهبه ضربه ای درِ آتش گرفته با مسماربه روی دخترت افتاد یارسول الله****چه شد که حُرمت این بیت، در مدینه شکست؟!درِ حریمِ الهی به خشم و کینه شکستچه شد وصیتِ بر دوستی به اهل کسا؟!سه روز بعد شما استخوان سینه شکست***پیام غربت او شد به عاشقان ابلاغکه پر کشید پرستو نیامده از باغشکست شاخه و افتاد سِرّ مُستَودعنشست فاطمه بر خاک، آه از این داغ***براي دفن، تنش دستِ خادمه ماندهبه گاهواره ی او خیره ف . . .

1-تندی خشم

هنگامی که خشمگین می شیم براي اینکه خودمونو آروم کنیم چی کار کنیم:
1-در مرحله اول صلوات بفرستید:
وقتی صلوات می فرستید درواقع نفس کشیدن خودتونو تنظیم می کنید و به مغز اجازه می دید کمی فکر کند همین طور به خودتان یادآوری می کنید که تنها با یاد خدا آرامش می یابید و صد البته که خود ذکر هم روی شما تاثیر خواهد گذاشت.
2-در مرحله دوم اگر ایستاده اید بنشینید و اگر نشسته اید برخیزید
3-اگر باز هم نمی توانید خشم خود را کنترل کنید صحنه را ترک کنید.
 
هر کس بر خوی . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)