98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

شکیلا من هم ای یاران

داستان انیمه ای شکیلا 1

سلام دوستان اين داستان زیبا و عاشقانه رو دوست عزیزم شکيلا نوشته که من همراه با عکس هاي انیمه اي در بین متن ها گذاشتم.
شکيلا مدیر اينستاگرام instagram.com/animelove.ir  هست و میتونید همه پستاشو در اينستاگرام انیمه عاشقانه ببینید.

دیلینگ‌ دیلینگگ دیلینگ دلینگگگهايششش با چشماي خوابالو دنبال گوشیی لعنتی میگشتم تا زنگ هشدارو خاموشش کنمم،یاااا په کجاسستتتاخرششم‌مجبورم کرد سرمو از زیر لحاف گرم‌و نرمم‌بیارمم بیروننن
ادامه مطلب . . .

یاران امام عصر چه کسانی هستند ؟

                        بسم رب الشهدا و الصدیقین  ياران اصلی یا همان فرماندهان و ان امام ۳۱۳ نفر هستند .که از میان افراد صالح انتخاب میگردند .ولی به علاوه اين ها امام بیشمار یار دیگر هم دارد که به یاری امام میشتابند .و ممکن است ما هم جزوی از ياران امام باشیم . براي اينکه امام را خوشنود کنیم از گناه بايد دوری کنیم . اللهم عجل لویک فرج   . . .

یاران ری الگوی گردشگری جوانان دیروز

ياران ری الگوی گردشگری جوانان دیروزهمدیگر را به اسم کوچک صدا می زدند، چقدر بی دغدغه به نظر می آمدند، حال خوشی داشتند انگار نه انگار که عمری بر آنها گذشته باشد. هرچند که درچین پیشانی تک تک آنها رد پاهاي فراز و فرود زندگی دیده می شد، اما امروز در هتل خورشید قم احساس دیگری داشتند، نمی دانم از برکت زیارت بانوی کرامتها بود یا دور شدن از آب و هواي آلوده تهران آنها را اينگونه بوجد آورده بود و یا خاصیت  اين دورهمی ياران دیرینه. . . .

دوستی کی آخر آمد .

یاری اندر کس نمی‌بینیم ياران را چه شددوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شدآب حیوان تیره گون شد خضر فرخ پی کجاستخون چکید از شاخ گل باد بهاران را چه شدکس نمی‌گوید که یاری داشت حق دوستیحق شناسان را چه حال افتاد ياران را چه شدلعلی از کان مروت برنیامد سال‌هاستتابش خورشید و سعی باد و باران را چه شدشهر ياران بود و خاک مهربانان اين دیارمهربانی کی سر آمد شهرياران را چه شدگوی توفیق و کرامت در میان افکنده‌اندکس به میدان در نمی‌آید سواران را چه شدصدهز . . .

دانلود آهنگ من هم ای یاران تنها ماندم آتشی بودم در جا ماندم

دانلود آهنگ من هم اي ياران تنها ماندم  آتشی بودم در جا ماندم
دانلود آهنگ جدید من هم اي ياران تنها ماندم
براي دانلود آهنگ به ادامه ی مطلب مراجعه کنید
 حس لاو|دانلود آهنگ جدید,دانلود فیلم . . .

اوصاف یاران حضرت مهدی (عج)

اوصاف ياران حضرت مهدی (عج) آیا ياران اصلى امام زمان(عج) عصاره تاریخ‏ اند و از میان اين همه انسان‏هاى صالح و اولیاى الهى انتخاب آنان چگونه صورت مى‏ گیرد، یعنى آنها داراى چه ویژگى‏ هاى مى‏ باشند كه به اين مقام برگزیده شده‌‏اند؟!انقلابى بزرگ و جهانى، نیازمند رهبران و مدیرانى لايق، كاركشته، وارسته و پرتوان است كه هم پیروزى‏‌اش تأمین گردد و هم اهداف و برنامه‏‌هاى فراگیر آن تحقق یابد. بستر زمان و تاریخ، دروازه ورودى انسان‏ها به دانشگاه مه . . .

13 ; تو در میان گلها چون گل میان خاری

عزیزم مائده سلام ؛ اين هم آزمون 17آبان و اين دوهفته هم گذشت.
امروز سايت کانون بازیش گرفته بود و پاسخ تشریحی را دقايقی پیش توانستم دانلود کنم ، میخواستم بروم و مهسا را ببینم اما به بهانه تحلیل نرفتم و تحلیل هم که نشد انجام دهم ، بهرحال.چهارشنبه میروم و شايد به خاطر اينکه اينقدر خوب است در آغوش بکشمش.
صبح مریم مریض بود و نیامد و راستش را بخواهید یکمی خوشحال شدمدلم تنهايی میخواست! پدرش آمد دنبالم و باهم تا حوزه شکيلا گوش دادیم:))
آخر آزمون مهسا . . .

داروگ کی می رسد باران.

خشک آمد کشتگاه مندر جوارِ کِشتِ همسايه.گرچه می‌گویند: می‌گریند روی ساحل نزدیکسوگواران در میان سوگواران»قاصد روزانِ ابری، داروگ!* کی می‌رسد باران؟بر بساطی که بساطی نیستدر درونِ کومه‌ی تاریک من که ذرّه‌اي با آن نشاطی نیست-چون دلِ ياران  که در هجرانِ ياران-قاصد روزانِ ابری، داروگ! کی می‌رسد باران؟*قورباغه‌ی درختی. گویند چون داروگ بخواند، نشان روز بارانی است.#نیما_یوشیج . . .

یاران و شاگردان

ياران و شاگردانبه‌دلیلِ سخت‌گیری‌هاي دورانِ بنی‌امیه، زین‌العابدین انزوا اختیار کرد و از فعالیت‌هاي ی دوری گزید به‌همین دلیل يارانِ زیادی به‌سوی خود جذب نکرد.[۷۳] در ابتدا تعداد اصحابِ او به زحمت از تعداد انگشتان یک دست فراتر می رفت. او در اين دورانِ سخت به تربیت شاگردانی می‌پردازد که از آن جمله می‌توان از سعید بن جُبَیر، سعید بن مُسَیِّب، محمد بن جُبَیر بن مُطعِم، یحیی بن ام‌الطول و ابوخالد کابلی نام برد.[۷۴] شهیدی از جابر بن . . .

محمود خوئی همراه با کادر تیم یاران جوان

محمود خوئی همراه با کادر تیم ياران جوان اقايان سعید رئیسی  میلاد ايرانی دوست و امیرعلی واعظی  با تیم لیگ دسته دومی سیاه جامگان تهران عقد قرارداد  نمود لیگ 2 بزرگسالان از آبانماه 98 آغاز شده است .
  . . .

غزل

دائما' خوش نیست احوال ما از ما چه می پرسی؟گشته آشفته هر شب خواب ما از ما چه می پرسی؟بهر اين گردون دون پرور هراسان و ملولیارض خاکی را مخواه از سما از ما چه می پرسی؟جستجویی کن بجو تا بیابی راه کعبه رادر صفا گم گشت قبله نما از ما چه می پرسی؟پیش ياران از چه نالیم و با که گویم چون شده است؟یار ما دیوی است انسان نما از ما چه می پرسی؟مرده ها می بلعد و زنده است بر لاشه چرخیدنبر سعادت پیشگی از هما از ما چه می پرسی؟زاهدان اندر خرابات و صوفیان در میکدهاز هزا . . .

جان و دلم فدای یاران مصطفی باد

جانُ دلم فداي ياران مصطفی بادآن عاشقان پاکُ راستینُ با خدا بادبودند عاشق رب دلباختگان احمدقربان خاک پاي اصحاب جان ما بادداده بشارت از جنت به دست يارانچهار کلیدُ قلعه زبیرُ عبدالرحمانسعدُ سعیدُ دیگر باشد ابو عبیده راضی زِ کل صحابه باشد خداي مناندر هر نبردُ جنگی بودند شجاع میدانخشنود بود خداوند از فاتحان ايراندر خُلق و در قداست بودند نمونه اصحابجهان بشد منور از نور جانّصارانگر کفر عالم امروز بر ما قالب گشته امروززیرا که ما نداریم مثل صحا . . .

شادی از دیدگاه قرآن و معصومان

قرآن ، اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی هاي دنیا مخالف نیست ، بلکه آن شادیهايی را  خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین داراي قبح اخلاقی و مذهبی نباشد وتضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد . گشت و گذار در طبیعت و مشاهده ی نعمت هاي زیبايخداوند موجب شادی و آرامش درونی می شود . پیامبر(ص) و ائمه معصومین (ع) همواره شادمانبودند و بسیار بر اين امر تأکید می ورزیدند و اجازه می دادند ياران با آن ها مزاح کنند و همیشه تبسمداشتند و شادی یار . . .

۲۲%

اين جا کسی است پنهان دامان من گرفتهخود را سپس کشیده پیشان من گرفتهاين جا کسی است پنهان چون جان و خوشتر از جانباغی به من نموده ايوان من گرفتهدر چشم من نیايد خوبان جمله عالمبنگر خیال خوبش مژگان من گرفتهاين جا کسی است پنهان دامان من گرفتهخود را سپس کشیده پیشان من گرفتهاينجا کسیست پنهان همچون خیال دردهاما غروب رویش ارکان من گرفتهتو تاج ما و آنگه سرهاي ما شکستهتو یارو آنگه ياران من گرفتهياران دل شکسته در صدر دل نشستهمستان و می پرستان میدان من گ . . .

غزل مشترک نیایش( دعای عهد)

 
باسمه تعالینیايشدعاي عهدغزل۵هر که خواهد برگزیند یار خود را در جهانچون امام و حجت حق در دو عالم همزمانابتدا بايد کند پیمان و عهد خود جدیدتا شود تجدید عهدش، در اطاعت بی امانگفت صادق اين دعا را، بهر ياران اماممی کنی اظهار آنرا با عمل،هم با زبانعهد ما بر جا بود، حتی پس از ترک دیارگر نباشم در ظهور حضرت صاحب زمانبعد دستور قیام حضرت رب عظیمباز می گردم به دنیا، بار دیگر جان فشانمردمان بر مصطفی و آل او گویند درودتا شود دین خدا بر پا و گردد حق عیانگ . . .

ما زِ یاران چشمِ یاری داشتیم - حافظ

ما زِ ياران چشمِ یاری داشتیم
خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم
تا درختِ دوستی کِی بَر دهد
حالیا، رفتیم و، تخمی کاشتیم
گفت‌وگو آیینِ درویشی نبود
ورنه با تو ماجراها داشتیم
شیوه‌یِ چشم‌ات فریبِ جنگ داشت
ما غلط کردیم و، صُلح انگاشتیم
گُلبُنِ حُسن‌ات نه خود شد دل‌فروز
ما دَمِ همّت بر او بگماشتیم
نکته‌ها رفت و، شکايت کس نکرد
جانبِ حُرمت فرو نگذاشتیم
گفت: خود دادی به ما دل، حافظا
ما مُحَصِّل بر کسی نگماشتیم.
#حافظ_به_سعی_سايه
غزلِ ۳۵۹ از تص . . .

گنجینه امان

بااشک دیده شوید اين کربلا جهان را/پاکیزه میکند او حتی رخ نهان را/کارحسین وزینب درعرش دلربايی/بخشیده سوی شیعه گنجینه امان را/درگلشن محبت ياران او ولايی/اين زمزم ولايت نوراست آسمان را/هرگریه اي برايش تیری است سوی دشمن/آماده کرده دائم هریاراو کمان را/سخت است بهرشیعه از نینوا شنیدن/وقت وداع ياران ازحجت عیان را/سرهابریده گشته برنیزه ها بلنداست/آنجا شهید عاشق تقدیم کرده جان را/زینب درآن بلندی با مرگ دست وپازد/دیده است شمر کافر بالشکربدان را/اين . . .

ماه محرم رسید - فرود آیید یاران! وعده گاه داور است اینجا

فرود آیید ياران! وعده گاه داور است اينجابهارستان سرخ لاله هاي پرپر است اينجا  چه غم؟ گر از منا و وادی مشعر سفر کردیخدا داند که بهتر از منا و مشعر است اينجا زیارتگاه کل انبیاء تا دامن ممزار قتلگاه عاشقان بی سر است اينجا زیارتگاه کل انبیاء تا دامن م مزار قتلگاه عاشقان بی سر است اينجا فرود آیید اي ياران در اين صحرا که می بینمز بانگ العطش غوغاي روز م است اينجا فرات از چار جانب موج زن اما خدا داندجواب العطش شمشیر و تیر و خنجر است اينجا . . .

ایرانیان و قائم

در روايتی می خوانیم، هنگامی که از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلّم در مورد آیه ی 54 سوره مائده سؤال کردند، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم دست خود را بر شانه ی سلمان فارسی نهاد و فرمود: منظور از اين ياران، هموطنان اين شخص هستند».سپس فرمود:لَوْ کانَ الدَّینُ مُعَلَّقاً بِالثُّرَ یّا لِتَناوَلَهُ وِجالٌ مِنْ اَبْناء الْفارْسِ: اگر دین به ستاره ی ثریا بسته باشد و در آسمانها قرار گیرد، مردانی از فارس آن را در اختیار خواهند گرفت (نورا . . .

متن آهنگ محمد نوری مرغ سپیده

همره خلوت شب آمده اي باز
در دیده دارم شعر باران
ابر بهاران یاد ياران
یاد رخسار تو خورشید دلم شد
مهمان چشمم رویاي تو
در باغ جانم آواي تو
از نگاه تو صبا مژده ها دهد
بر زلال آب چمن بوسه ها زند
مرغ سپیده خوش می سرايد
نرم و سبک بال پر بگشايد
مثل نسیمی بر موج آ
مثل پریدن پرواز خواب
همه جا رنگ سحر چهره نموده
آبی و دریا در جان هم
ابر و سپیده پنهان هم
به تماشاي تو گل سینه گشوده
در دفتر عشق طرحی دارم
رنگ زمان را شرحی دارم
همره خلوت شب آمده اي باز
در دیده دار . . .

راه های ایجاد شادی در مدارس

راه هاي ايجاد شادی در مدارسشادی در مدارس : نشاط وسروربخشی ازسرشت انسان است.بدین جهت قوانین اسلام به پیروان خودنشاط وشادمانی می‏بخشد.پیامبر خاتم ‏نیزهمیشه شادمان بودو بر اين امر تاکید می‏ورزید.افزون ‏براين، بعضی از روايات نشان می‏دهد معصومان(ع) درکجا و در پی چه مسايلی شاد می‏شدند و براي شاد بودن چه برنامه‏هايی‏ ارائه می‏کردند.پیامبر اکرم(ص) با يارانش مزاح میکرد،اجازه میداد ياران با وی مزاح کنند وگاه به شوخی ياران بايکدیگر، گوش می‏سپ . . .

شادی از دیدگاه قرآن و معصومان

قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی هاي دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هايی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین داراي قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد. گشت و گذار در طبیعت، مشاهده نعمت هاي زیباي خداوند موجب شادی و آرامش درونی می شود پیامبر و ائمه معصومین شادمان بودند و بر اين امر تأکید می ورزیدند و اجازه می دادند که ياران با آن ها مزاح کنند و همیشه تبسم داشتند و شادی ياران را بر هم نمی زدند مگ . . .

گفتي ملول گشتم از عشق چند گويي از مولانا

گفتی مرا که چونی در روی ما نظر کنگفتی خوشی تو بی ما زین طعنه‌ ها گذر کنگفتی مرا به خنده خوش باد روزگارتکس بی‌تو خوش نباشد، رو قصه دگر کنگفتی ملول گشتم از عشق چند گوییآن کس که نیست عاشق گو قصه مختصر کندر آتشم، در آبم، چون محرمی‌ نیابمکنجی روم که یا رب، اين تیغ را سپر کنگستاخمان تو کردی، گفتی تو روز اولحاجت بخواه از ما وز درد ما خبر کنگفتی شدم پریشان، از مفلسی يارانبگشا دو لب جهان را پردر و پرگهر کنگفتی کمر به خدمت، بربند تو به حرمتبگشا دو . . .

ساقي بده مِي ، همراه بلبل . بانگ ازدل پُرکنم .

ساقی بده مِی ، همراه بلبل . بانگ ازدل پُرکنم .شايد نهفتت ، غم زیرپا و .گل بوبگیرد و .گل کند .ساقی بده مَی ، ازآن صبوح و .آواز روحم .گل کند .زین انجمن ها ، اسب سخن را .زین کند .در دشت پُرخون ، به یاد ياران .اين جام را پُرکنم .اين زخم دیرین ، درقابی ازخون .سرلوحه ی .خود کنم .ساقی بیارا ، دراين گلستان .رنگ سحر را .گلبوکنم .هستم هنوزآن ، عاشق که تا مِی . پرستان را . رو کنم .درپاي خم ، عمریست نشستم . ساقی بیا .جامِ صبوح را روکنم .غرآ . . .

وای از آذر

آذر زیبا سلامدور دور تو خیابوناي اصف تا خوده ۴ صبو کله پاچه يارانپاگشا خاله و سی سه پل و پارک ساحلی ساعت ۱۲ شبامنیت آغوشتهر باری ک ببینمت بگم خدايا شکرت ک مال من شدمغازه بزنیم؟ . . .

خشک آمد کشتگاه من *

 
 
" بر بساطی که بساطی نیست
در درون کومه ی تاریک من  که ذره اي با آن نشاطی نیست
و جدار دنده هاي نی به دیوار اتاقم  دارد از خشکیش می ترکد
-چون دل ياران که در هجران ياران-
قاصد روزان ابری ، داروگ ! کی می رسد باران؟. "
*نیما یوشیج
 
پ.ن: وقتی نمی دانی چه بگویی؟! چگونه بگویی؟!.  . . .

شادی از ذیدگاه های مختلف

شادی از دیده گاه قرآن وائمه معصومین پیامبر و ائمه معصومین شادمان بودند و بر اين امر تأکید می ورزیدند و اجازه می دادند که ياران با آن ها مزاح کنند و همیشه تبسم داشتند و شادی ياران را بر هم نمی زدند مگر وقتی که سخن یا عملی خارج از محدوده ی شرع از آن ها مشاهده می کردند.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ايمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه هاي عارفانه، حل مسئله، پرهیز از گناه، رضايت و تحم . . .

دانلود رایگان کتاب صوتی ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین

دانلود رايگان کتاب صوتی ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین    
دانلود کتاب صوتی ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین
مشخصات کتاب: فرمت فايل ها: mp3 تعداد فايل ها: 51 کیفیت فايل ها: عالی حجم کل فايل ها: 365 مگابايت مدت زمان پخش: 25 ساعت و 29 دقیقه نویسنده: جی آر آر تالکین مترجم: رضا علیزاده زبان ترجمه: فارسی گوینده: سپیده جلالی انتشارات: روزنه موضوع: تخیلی - حماسی اين مجموعه داستان ادامهٔ اثر .
دریافت فايل
اگر امکان دارد آن را به فارسی ايمیل کنید نتايج وب دا . . .

شادی در سیره معصومان علیهم السلام

نشاط و سرور بخشی از سرشت انسان است. بدین جهت قوانین روح بخش اسلام به پیروان خود نشاط و شادمانی می بخشد. پیامبر خاتم نیز همیشه شادمان بود و بر اين امر تاکید می ورزید. افزون براين، بعضی از روايات نشان می دهد معصومان(علیهم السلام)درکجا ودر پی چه مسايلی شاد می شدند و براي شاد و بودن چه برنامه هايی ارائه می کردند.پیامبر اکرم(ص)با يارانش مزاح می کرد، اجازه می داد ياران باوی مزاح کنند و گاه به شوخی ياران با یکدیگر، گوش می سپرد وتبسم می فرمود. او هرگز ش . . .

چقدر قشنگ

دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را             دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا
کشتی شکستگانیم اي باد شرطه برخیز           باشد که بازبینم دیدار آشنا را
ده روز مهر گردون افسانه است و افسون          نیکی به جاي ياران فرصت شمار یارا . . .

گفتم: اين باغ ار گل سرخ بهاران بايدش؟

 گفتم: اين باغ ار گل سرخ بهاران بايدش؟گفت: صبرى تا كران روزگاران بايدشتازیانه رعد و نیزه آذرخشان نیز هست، گر نسیم و بوسه هاى نرم باران بايدشگفتم: آن قربانیان یار، آن گل هاى سرخ؟ گفت: آرىناگهانش گریه آرامش ربود؛ وز پى خاموشى توفانیشگفت:اگر در سوگشانابر شب خواهد گریست، هفت دریاى جهان یك قطره باران بايدشگفتمش: خالى است شهر ازعاشقان وینجا نماندمرد راهى تا هواى كوى ياران بايدشگفت: چون روح بهاران آید از اقصاى شهرمردها جوشد ز خاك، آنسان كه ا . . .

نشاط و شادی در سیره معصومان(علیه‌السلام)

نشاط و سرور بخشی از سرشت انسان است. بدین جهت قوانین روح‏بخش اسلام به پیروان خود نشاط و شادمانی می‏بخشد. پیامبر خاتم ‏نیز همیشه شادمان بود و بر اين امر تاکید می‏ورزید. افزون ‏براين، بعضی از روايات نشان می‏دهد معصومان(علیهم السلام) در کجا و در پی چه مسايلی شاد می‏شدند و براي شاد بودن چه برنامه‏هايی‏ ارائه می‏کردند.پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) با يارانش مزاح می‏کرد، اجازه می‏داد ياران با وی مزاح کنند و گاه به شوخی ياران با یکدیگر . . .

شب يلدا .

یلداشبی که خاطره ها با تو جانفزاست                            اي  کاش  در  محاق  شود  صبح زود  من .""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""شب یلداست شب خاطره هاخاطراتی همه شیرین و عزیزخاطراتی همه از عطر صمیمیت و شادی لبریزفرصتی سبز و بهارآیین تا بار دگرپیش هم بنشینیمنفس سرد زمستان را با زمزمه ها-نقل یک خاطره از دفتر پیشین ترهاخواندن یک غزل از حافظ شیراز-که دلهامان راگرمت . . .

نشاط و شادی در سیره معصومان(علیه‌السلام)

نشاط و سرور بخشی از سرشت انسان است. بدین جهت قوانین روح‏بخش اسلام به پیروان خود نشاط و شادمانی می‏بخشد. پیامبرخاتم ‏نیزهمیشه شادمان بود و براين امرتاکید می‏ ورزید. افزون ‏براين، بعضی ازروايات نشان می‏دهد معصومان(علیهم السلام) در کجا و در پی چه مسايلی شاد می‏شدند و براي شاد بودن چه برنامه‏هايی ارائه می‏کردند. پیامبراکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) با يارانش مزاح می‏کرد ، اجازه می‏داد ياران با وی مزاح کنند و گاه به شوخی ياران با یکدیگر ، . . .

چند بیت شعر از حافظ

ما ز ياران چشم یاری داشتیم                        خود غلط بود آنچه می پنداشتیمتا درخت دوستی کی بر دهد                       حالیا رفتیم و تخمی کاشتیمگفت و گو آیین درویشی نبود                        ورنه با تو ماجراها داشتیمشیوه چشمت  فریب جنگ داشت                       ما خطا کردیم و صلح انگاشتیم                                         حافظ . . .

ا ز نصرت رحمانی

اين روز هااينگونه ام:فرهاد واره اي که تیشه خود را گم کرده استآغاز انهدام چنین استاينگونه بود آغاز انقراض سلسله مردانيارانوقتی صداي حادثه خوابیدبر سنگ گور من بنویسید:یک جنگجو که نجنگیداما .، شکست خورد  . . .

عمرتون هزاران شب یلدا برا شما صد شب کمه !!!

چنین با شور و نغمه – شعر و دستان
 
خرامان می رســــــد از ره زمستان
 
شمردم مــــن ز چلّــــــــه تا به نـــوروز
 
نمانده هیچ؛ جز هشتاد و نه روز !
 
کنـــــون معکــــــــــوس بشمارید ياران
 
که در راه است فصــــــــل نوبهاران . . .
 
یلداتون مبااااااااااااااااااااااااااااااااااااارک عزیزان دلم بوووووووووووووس بوووووووووووووس بوووووووووووووس
 
 
 
 
 
 
  . . .

اهل سنت

تقدیم به اهل سنت(محبّان راستین اهل بیت).!!!هم علی مال من است وهم عمرداغ عشق هردو دارم در جگرهردويارانِ پیامبر بوده اندآن دو باهم چون برادر بوده اندبینشان کینه نبود از یکدگربلکه داماد علی بوده است عمراي که آنان را عَدُوّ دانی زِکیناين بدان خارج شدی از راه دیننیست درتاریخِ اسلامِ عزیزکآن دو باهم کرده باشند یک ستیزآنکه گوید آن دوباهم دشمن اند خود بداند تابع اهریمن انداين بدان در نزد ما،اي بی خبر!نور عین،هردو،علی است و عمرعشق فاروقی و حُبّ . . .

نشاط و شادی در سیره معصومان(علیه‌السلام)

نشاط و سرور بخشی از سرشت انسان است. بدین جهت قوانین روح‏بخش اسلام به پیروان خود نشاط و شادمانی می‏بخشد. پیامبر خاتم ‏نیز همیشه شادمان بود و بر اين امر تاکید می‏ورزید. افزون ‏براين، بعضی از روايات نشان می‏دهد معصومان(علیهم السلام) در کجا و در پی چه مسايلی شاد می‏شدند و براي شاد بودن چه برنامه‏هايی‏ ارائه می‏کردند.پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) با يارانش مزاح می‏کرد، اجازه می‏داد ياران با وی مزاح کنند و گاه به شوخی ياران با یکدیگر . . .

عید قربان

عید قربان است‌اي ياران گل افشانی کنید
                                       در مناي دل وقوف از حج کنید
              تا نیفتاده است جان در پنجه گُرگِ هوا
گوسفند نفس را گیرید و قربانی کنید
ادامه مطلب . . .

شادی از دیدگاه قرآن و معصومان

قرآن ، اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی هاي دنیا مخالف نیست ، بلکه آن شادیهايی را  خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین داراي قبح اخلاقی و مذهبی نباشد وتضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد . گشت و گذار در طبیعت و مشاهده ی نعمت هاي زیبايخداوند موجب شادی و آرامش درونی می شود . پیامبر(ص) و ائمه معصومین (ع) همواره شادمانبودند و بسیار بر اين امر تأکید می ورزیدند و اجازه می دادند ياران با آن ها مزاح کنند و همیشه تبسمداشتند و شادی یار . . .

شادی از دیدگاه قرآن و معصومان (ع)

قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی هاي دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هايی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین داراي قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد. گشت و گذار در طبیعت، مشاهده نعمت هاي زیباي خداوند موجب شادی و آرامش درونی می شود .پیامبر و ائمه معصومین شادمان بودند و بر اين امر تأکید می ورزیدند و اجازه می دادند که ياران با آن ها مزاح کنند و همیشه تبسم داشتند و شادی ياران را بر هم نمی زدند مگ . . .

سکوت در هیاهو

روزهايی که تو جمعیت سکوت میکنم یا به حداقل میزان ممکن حرف میزنم، شبش که برمیگردم به طرز ملموسی اعصاب و روح و روانم آرومه و یه آرامش قشنگو تجربه میکنم.
و بلعکسشم به شدددتتتت صادقه البته . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)