98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

معنی کلمه targol

زیباترین کلمه: عشقپر احساس ترین کلمه: محبتپر معنا تریت کلمه: نگاهعالی ترین کلمه: دوستیتلخ تریت کلمه: جداییدردناکترین کلمه: خیانتبدترین کلمه: تمسخر.و آشنا ترین کلمه: تو  . . .

محکم ترین کلمه " پشتکار " است

سست ترین کلمه " شانس" استبه امید آن نباش
محکم ترین کلمه " پشتکار " استآن را داشته باش
سالم ترین کلمه " سلامتی " استبه آن اهمیت بده
شایع ترین کلمه " شهرت " استدنبالش نرو
ضروری ترین کلمه " تفاهم " استآن را ایجاد کن
دوستانه ترین کلمه " رفاقت " استاز آن سوء استفاده نکن
اصلی ترین کلمه " اطمینان " استبه آن اعتماد کن
ضعیف ترین کلمه " حسرت " استآن را نخور
  . . .

مچ گیری

تو کلاس زبان تخصصی خیلی پیش میاد که معني یک کلمه رو میگم و یکی از دانشجوها میگه: این معني رو هم میتونیم بنویسیم؟
این لغت دیگه شامل چند طبقه میشه:
1. مترادف هستش و من تعجب میکنم که اصلا چرا باید ی دانشجوی ارشد سوال کنه؛ خوب معلومه که میشه
2. یکی دیگه از معانی اون کلمه هست که توی اون متن جا نمی افته (مثلا یادمه یک ترم سر کلمه mean خود من هم گیر افتاده بودم؛ چون هیچوقت متن رو قبل کلاس نمی بینم و تقریبا هر ترم متن رو عوض میکنم. تهش ساده ترین معني ممکن بود: . . .

Communication with words

توی ذهن گم شدن، از ویژگی هایش بود.
فهم کردن بدون کلمه!
و قطعا که تنهاست اوکه در ذهن زندگی می کند. گرچه، وسیع می شود و می فهمد، و با کلمات، با خودش بیان می کند.
 
تو فهمیدنِ بی کلمه را بلدی؟
 
اما حالا می خواهد تلاش کند، زبان را از بر کند.
وی، 14 سال پیش  تصمیم گرفت کلمه ها را فراموش کند. و فراموش کرد. که از قید کلمه و ساختار فرار کرده باشد. 
حالا اما، باز باید حافظ و ابتهاج خواند. سعدی و فردوسی و حتی مولانا.
باید کلمه را فهمید. . . .

اسم ميوه ها

سلام. توی این پست قراره راجب اسم میوه های مختلف صحبت کنم. مسلما میوه چیزیه که در طول روز خیلی استفاده می کنیم و اینکه اسمشون رو بدونیم خیلی میتونه مهم و کاربردی باشه. توی لیست زیر تا جایی که میشد اسم اکثر میوه ها رو آوردم و البته شاید بعضی ها رو هم از قلم انداخته باشم. به اسم های زیر توجه کنید:کلمه: سیب. انگلیسی: apple. تلفظ: اَپِلکلمه: پرتقال. انگلیسی: orange. تلفظ: اُرِنجکلمه: خیار. انگلیسی: cucumber. تلفظ: کیوکامبِرکلمه: موز. انگلیسی: banana. تلفظ: بِناناکلمه: . . .

اسم خوراکي ها

سلام. توی یکی از پستای قبل راجب اسم میوه ها صحبت کردم. حالا توی این پست قراره راجب اسم یکسری سبزیجات و خوارکی های مربوط به آشپزی صحبت کنم. مسلما اینجور چیزا رو در طول روز خیلی استفاده می کنیم و دونستن اسمشون خیلی مهمه. توی لیست زیر تا حد ممکن چیزایی که یادم بود رو آوردم. به اسم های زیر توجه کنید:کلمه: تخم مرغ. انگلیسی: egg. تلفظ: اِگکلمه: پیاز. انگلیسی: onion. تلفظ: آنیِنکلمه: سیب زمینی. انگلیسی: potato. تلفظ: پِتِیتُکلمه: گوجه. انگلیسی: tomato. تلفظ: تِمِیتُکل . . .

Je ne conduit pas

کلمۀ conductus در زبان لاتین به معني هدایت کردن»ه و به این صورت وارد این زبانها شده:
 انگلیسی: conduct فرانسوی: conduit /te ایتالیایی: condotto/a اسپانیایی: conducto/a پرتغالی:  conduto/a رومانیایی: conductă
*کلمۀ conduit که در زبان انگلیسی به معني لوله، کانال، مجرای آب به کار می‌ره، از همین کلمه گرفته شده؛ این کلمه، در زبان فرانسوی بیشتر به معني رانندگی» به کار می‌ره (از فعل conduire).
*کلمۀ conduct به معني رهبری گروه ارکستر هم هست.   . . .

کلمه 609

شریعت در لغت به معني《مورد الشاربه》است یعنی《جای آب به در آمدن》دین الهی را به همین لحاظ شریعت گویند که جای به آب در آمدن انسانها است تا آب حیات را بنوشند و حیات ابدی خود را بدست آورند.هزار و یک کلمه، علامه حسن زاده آملی،  ج6، ص 317.  . . .

صبح در ساعت

من کلمه‌ها را گم کردم!»می‌شنیدی صدای مردی را که با کلمات از فقدان کلمات می‌گفت؟!هنوز آیا کلمه‌یی در جهان هست؟! و صدا می‌گفت که نیست!»و کلمه، نیستی را انکار می‌کرد. انکارها، انگار می‌شد و جهان در نقش بود.جهان، مجسم می‌شد و آدم، هنوز واقف نبود. . . .

چقدر بده

چقدر بده وقتی یه کلمه میشنویی تا تهش را میریچقدر بده حتی میفهمی منظور از اون کلمه چیه و باید دنبال چی کجا بری چقدر بده شاید بهتر بگم سخته ولی هرچی میگه میفهممم وقتی یه کلمه میکه میدانم کجا باید دنبالش برم توی چه کتابی چه آهنگی چه خاطره ای چرا واقعاچرا ؟؟ . . .

معنی mystery به فارسی چی میشه؟؟ | آنالیز کامل کلمه mystery با مثال های کاربردی

کلمه mystery یکی از لغت های لاکچری 4000 هستش که باید یادش بگیریم
مثل همیشه به آنالیز کامل کلمه mystery پرداخته ایم با ادامه مطلب با من همراه باشید
به ادامه مطلب برید
ادامه مطلب . . .

جای خالی

آدم در روز کلی کلمه می‌شنود. بعضی کلمه‌ها آبادت می‌کنند و بعضی خراب. بعضی کلمه‌ها جنسیت دارند، بعضی‌ها هم شخصیت دارند. مونث‌اند و لطیف یا مذکر و خشن. کلمه‌ها وزن و مزه هم دارند. وزن بعضی‌هایشان زیاد است و مزه‌ی بعضی‌هایشان تلخ. بعضی‌هایشان قلع و قمع می‌کنند، بعضی‌هایشان نوازشت. شنیدن جمله‌ی جای طرف خالی! » ، همیشه غمگینم می‌کند. یادآوری می‌کند یکی باید باشد و نیست. حس می‌کنم جای های خالی‌ دلم زیاد شده.نفسم را بیرون می‌دهم و می‌گ . . .

معلمی چیست

                                               
معلمی چیست و معلم کیست؟ آیا به راستی می‌توان برای هرکسی از کلمه معلم استفاده کرد. شاید با یک جستجوی ساده در فرهنگ لغت‌های مختلف به معني این کلمه برسیم هر شخصی که به نوعی آموزش دهنده علمی یا مهارتی به شخص دیگری باشد واژه معلم به او اطلاق می‌شود اما در آموزه‌های اسلامی و جامعه ما فراتر از این سخنان است.
ادامه مطلب . . .

معلمی چیست

                                               
معلمی چیست و معلم کیست؟ آیا به راستی می‌توان برای هرکسی از کلمه معلم استفاده کرد. شاید با یک جستجوی ساده در فرهنگ لغت‌های مختلف به معني این کلمه برسیم هر شخصی که به نوعی آموزش دهنده علمی یا مهارتی به شخص دیگری باشد واژه معلم به او اطلاق می‌شود اما در آموزه‌های اسلامی و جامعه ما فراتر از این سخنان است.
ادامه مطلب . . .

معنی عشق

به تو حق میدم معني عشق نفهمی،چونکه زود ازدواج کردی و اصلا فرصتی نداشتی که عشق رو بشناسی،دید تو مثل همون قدیمیا هست که زود ازدواج کرد و زود هم صاحب بچه شد،من معني عشق میفهمم و درکش دارم،چونکه قبلا چندین سال پیش با این عشق سرکله میزدم،من تمام وجودم عشقم بود،اما تو فقط شعار دادنت درباره عشق عالیه اما عمل کردن برای عشق نمیتونی داشته باشی،عشق کلمه مقدسیه،اما امثال تو و خوده تو با این کلمه مقدس فقط بازی کردین،میدونی امیر چرا رفت چونکه فهمید عشق . . .

مخالفت بنیاد شهید برای استفاده کلمه ی شهید برای شهیده نجمه هارونی

برای تهیه ی سنگ قبر شهیده نجمه هارونی به بنیاد شهید رفتم گفتند حتی حق استفاده کلمه عروج شهادت گونه را نیز ندارید . این چه بنیاد شهیدیس که کلمه شهید را محصور کرده و هرکه را خود تشخیص دهد و هرکه آقازاده تر باشد میشود لفظ شهید برایش به کار برد ولی اگر کسی مثل این بانوی مجهاد فرهنگی رجل ی در فامیل نداشته باشد از کلمه شهید هم آن را محروم میکنند وا عجبا . . . .

برگشت ناپذیری

در حال گوش دادن به : Sigaraye Nakeshide - Shayeaبرگشت ناپذیری ! چند ماهیه که این کلمه موریانه وار افتاده تو ذهنم . من عادت دارم به بعضی اتفاق ها خیلی عمیق توجه میکنم ، پروبال میدم  و اثراتشون خیلی bold تر از حد طبیعی تو یادم میمونه .مثلا این کلمه برای من وحشت آور تر از چیزیه که هست. حس کردن این کلمه اینطوریه :اتفاقی میوفته ، تغییری بوجود میاد ، فرصتی از دست میره ،عمری میگذره و . نتیجه ش شُکّه کننده میشه و  دیگه کاری از دستت برنمیاد ، هیچ چیزیو نمیتونی تغییر بد . . .

خطای تفکر قالبی (stereotype)

تفکر قالبی (stereotype) به یک نظر از پیش تشکیل‌شده در ذهن جمعی گروه‌هایی از جامعه اشاره دارد، که مانع قضاوت و شناخت منطقی افراد نسبت به دیگران شده و ویژگی‌های خاصی را به تمام اعضای یک گروه دیگر یا مجموعه‌ای متفاوت نسبت می‌دهد. این امر سبب می‌گردد افراد برپایهٔ اطلاعاتی ناچیز و تصورهای کلیشه‌ای خود که غالباً برگرفته از جامعه یا رسانه‌ها است، بدون آنکه شناخت کافی از دیگران داشته‌باشند، نسبت به آن‌ها قضاوت کنند. این لغت اگر در معني منفی آن به . . .

استراتژی اینستاگرامتان را مانند یک شطرنج‌باز حرفه‌ای بچینید!

مطمئنم برایتان جالب است بدانید معني کلمه استراتژی چیست. استراتژی از کلمه یونانی استراتگوس (Strategos) گرفته شده و به معني فرماندهی لشکر است! یعنی شما برای پیروز شدن در یک رقابت باید استراتژی داشته باشید و لشکر خود را مدیریت کنید. در قدیم فرماندهان لشکر مانند جان اسنو یک تنه تمام سربازان را به صف می‌کردند تا در نبرد با دشمن پیروز شوند. اما تصور نکنید که الان دیگر از جنگ خبری نیست، جنگ امروز جنگ اینستاگرام است! بپاخیزید و نیروهای خود را به صف ک . . .

تفاوت دو کلمه forest و jungle

هر دو کلمه ی forest و jungle به معني جنگل بوده و معنای یکسان دارند ولی این دو کلمه کاربرد یکسان ندارند و متفاوت می باشند در اینجا می خواهیم به تفاوت دو کلمه ی forest و jungle به زبان انگلیسی می پردازیمjungle: Noun: an area of land overgrown with dense forest and tangled  vegetation typically in the tropics forest:Noun: a large area Covered chiefly with trees and undergrowrhدر حقیقت jungle نوعی از forest بشمار می اید تشابه این دو در این است که هر دو از درختان و گیاهان پوشیده شده اند اما forest به مناطق کم تراکم و بسیار وسیع پوشیده از گیاهان و . . .

قوی باش

وای عزیزم سلام.نمیدونی چقدر خوشحالم که بعد از دو ماه اومدی وبلاگ.من به معنای کلمه دلواپس بودم اما نمی گفتم .عزیزدلم قوی باش تو رو جون هر دوتامون.نگار مهربونمو از تو میخوام.باید زودتر خوب بشی.تو مال منی،،من دلتنگ یه کلمه حرف زدنم باهات.روزای خوبمونو تکرار کن  . . .

از روی متن زیر ۵ بار بخوان .حالا دوباره بخوان و صدایت را ضبط کن. به صدایت گوش کن و ببین چطور خواندی.دوباره بخوان و ضبط کن. در آخر هر دو بار خواندنت را مقایسه کن .چطوری بهتر شد؟؟؟؟باد بود.دود بود. دود بَد بو بود.با بابا بودَم.آب مَسموم بود.او با اَسب بود.با او بودَم.او با اَدَب بادام داد.املا از متن بالا بنویس.۵ کلمه بنویس سَ داشته باشد.۵ کلمه بنویس بَ داشته باشد۵ کلمه بنویس  با داشته باشد.حالا ۵ تا از کلمه هایی که نوشتی را انتخاب کن و با آن ها جمله . . .

پس این کلمه ها به چه دردی میخورن؟!

کلمات میتونن بفهمونن درد چیه؟!میتونن معني کلافگی رو بفهمونن؟!میتونن خستگی رو،اون طور که هست توصیف کنن؟!میتونن حالیت کنن غم یعنی چی؟!میتونن بگن وقتی ذوق زده ای،حالت چجوریه؟!میتونن معني دوست داشتن رو برسونن؟!میتونن بگن دلتنگی چجوریاست؟!میتونن؟!میتونن؟!معلومه که نه!قطعا نمیتونن! . . .

ریشه یابی

در اغلب کلمات عربی معمولا سه حرف اصلی و جود دارد که این حروف در کلمات مختلف به یک شکل تکرار میشوند . به این حروف ریشه یا حروف اصلی کلمه گفته می شود.  به حرف اول ریشه هر فعل فاء الفعل و به حرف دوم  عین الفعل و به حرف سوم لام الفعل گفته می شود.       مانند ریشه نصر در کلمه : نـــا صـــــــر :فاء الفعلعین الفعللام الفعلنَــــصَــرَمثلا در کلمات (  عالِم -  معلوم -  تعلیم -  معلم -  علوم )  سه حرف اصلی  علم  به یک شکل تکرار  شده است که به این حروف ، ح . . .

چرا شبکه اموی کلمه از زیارت عاشورا را میترسد

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
جواب ساده است
چون در زیارت عاشورا ما قاتل عمار و حکم بن عاص و فرزندانش را همانطور ک پیامبر لعنشان کرد لعنت میکنیم
ولی چون شبکه کلمه از نسل امیه هستند مانند عثمان ایمان و اعتقادی به پیامبر ندارند از لعن افرادی که پیامبر لعنت کردند ناراحت میشوند
جیره خواران شبکه کلمه
مانند اهل سقیفه
معتقدند که پیامبر هزیان می‌گفته و احادیث را باید سوزاند
  . . .

و کلمه .

آن وقت ها را یادت هست که من هر چه بلد بودم از شعر و قصه برایت میخواندم و منتظر میشدم که تو را در جهان خیالم ببرم و تو بعد از مدتی که پهلو به پهلوی زمان و صبر خدا میزد فقط می گفتی : صدات.انکار نمیکنم که ذوق همین تک کلمه تا جهان و زمان بعدی با من بود اما خب خیلی دلم می خواست شریک جهان و خیال و حرفهایی که آن وقتها خیلی مهم بود برایم بشوی.حالا من شدم مثل آن روز تو ، تو هر چه سخت تر و بهتر و فلسفی تر می نویسی من پرت تر و تر ترم و فقط می خواهم بگویم : کلمه هات. . . .

1 - اتحاد با وحدت کلمه

- سوال مملی !!- بپرس رییس ؟؟- کدام کلمه ؟- لا اله الا الله .- چی هست ؟- حصن امن ولایت .- توضیح ؟؟- قولوا لا اله الا الله تفلحوا .- یعنی ؟؟بگویید : از درون» : لا اله ، و بعد ، الا الله . = لا اله گفت و الا الله گفت . لا اله رو من گفتم ( قرارم با امام عج ) و الا الله رو تو ( این ره که تو میروی به هیچستان است ، کاش به ترکستان بود ) .    . . .

29

برایش چند خط تایپ کردم که این روزها ذهنم حسابی خسته است. کتاب نمی‌خوانم یا اگر بخوانم لذت نمی‌برم. دلم یک کتاب می‌خواهد با یک شخصیت زن معرکه که با آن کیف کنم. مثل جای خالی سلوچ، مثل سووشون. برایم نوشت: یکلیا و تنهایی او را بخوان. قربان ذهن خسته رفیق.»
این آدم‌ها که کلمهکلمه‌شان به‌ات حس امنیت می‌دهد. . . .

why i should feel this way, i feel you outside

حرف زدن چیز عجیبیه، یه وقتایی بیشتر از هر چیزی بهش نیاز پیدا میکنم، بیشتر از رابطه های آب دار، بیشتر از غذا، بیشتر از سلام ها و خوبی ها، بیشتر از تحسین ها و کلَپ کلَپ ها. و هر چقدر که کلمه برام با ارزش تر میشه، فرصت حرف زدن برام محدود تر میشه، مکالمه داشتن برام سخت تر میشه و وسواسم تو خرج کردنش بیشتر میشه. دلم برای کلمه رد و بدل کردن و بازی با مغز وقتی تلاش میکنه کانکت شه، به دیگری، به حسِ متقابل،تا ازش کلمه تولید کنه و بوووممم، پاسش بده مغز . . .

بدیهیات اینجابم

دلم نمیخواد موسیقی گوش کنمم و عشق بی معني ترین کلمه تو ادبیات واژگان منه. من طوفان زده تا ساحل امنت نرسمسخت باشد که به تو در دل طوفان برسمM-kh# #بداهه_قدیمیم_مال_سالای_دور . . .

گفتگوی بدون کلمه.

هیچوقتِ هیچوقت نمیدونستم که یه روزی میرسه که من بشم لالترین، که نتونم منظورم رو به طرف مقابلم برسونم که توانایی استدلال و اقناع دیگران رو از دست بدم. نتونم دو کلمه درست و درمون با کسی صحبت کنم.
ولی الان من لال لالم، تا بخوام دو کلمه صحبت کنم گریه‌ام میگیره. نمیتونم موضوعی رو که برام بدیهی‌ترین موضوع ممکنه براش توضیح بدم. اصلا حوصله بحث کردن ندارم و نمیتونم حرفم رو در منطقی‌ترین حالت ممکن بفهمونم. 
چرا ما نمیتونیم با هم قشنگ و آروم صحبت کنیم . . .

خدایابحق کارکنان شبکه کلمه دعای عمر را مستجاب و اورا به مدفوع تبدیل کن

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
خدایا طبق. نقل ابوالفرج ابن جوزی عمربن الخطاب،آرزو داشت به مدفوع تبدیل شود.
خدایا بحق زحمات کارکنان شبکه کلمه به آبروی استاد خدمتی که عمر را پیامبر میداند،دعای عمر را مستجاب و همه دوستانش در شبکه کلمه را به مدفوع تبدیل کن. . . .

وزن کلمات در عربی

حروف اصلی (= ریشه)بیشتر کلمات عربی  3 حرف اصلی » دارند .به این  3 حرف اصلی   ریشه ‌ کلمه گفته می شود .مثلاً :ریشه ی    عالِم   ،     علم » استریشه ی  مَنصور   ،   نصر »ریشه ی  مدرسة  ،    درس »ریشه ی   رَحیم   ،    رحم » اگر ریشه ی یک کلمه را نمی دانید با کمک کلمات هم خانواده آن می توانید ریشه ی کلمه را به دست آورید .در حقیقت ریشه یا حروف اصلیِ یک کلمه ،  3 حرف مشترک » است که در کلمات هم خانواده ، به ترتیب » تکرار می شوند .مثلا:نا . . .

دوست داشتن.

گاهی از خودمان می‌پرسیم.دوست داشتن به چه دردمان می‌خورد؟»راستش به راحتی می‌شود.به این سوال جواب داد: هیچ!و راستش در واقعیت هم دوست داشتن چندان به درد کسی نمی‌خورد.فقط بعضی شب‌ها هست.که آدم حس می‌کند.هیچ چیز برایش باقی نمانده است.نه توان تلاشی.نه طاقت صبری.و نه حوصله و امیدی.در منتهی‌الیه چنین بن‌بستی.چند قدم مانده به وضعیتی.که نام استیصال محض» به آن برازنده است.دو کلمه از پوست سیاه و بی‌جان شب. بیرون می‌افتد.- دوستت دا . . .

خان تانگری و یک اشتباه رایج

تانگری کلمه ای عام و به معني خداست. در شاخه های مختلف ترکی خوانش های مختلفی هم دارد. (اویغور: تِنگری، ازبک: تانگری، قزاق: تانگری، آذربایجان و ترکیه: تانری، همین زنجان ما: تاری) پیشوندِ شاه (بیشتر در فارسی) و خان (در ترکی) باعث بزرگی و در صدر قرار گرفتن اسم بعد از خود می شود. مثل شاه‌باغ به معني بزرگترین باغ، شاه‌راه به معني بزرگترین راه، خان سالار به معني بزرگترین سالار و رهبر و از همین قسم هستند: شاهرگ، شاهکار، خانسرا، خان چوبان و . بنابراین ا . . .

هشتگ و کاربرد آن

حتما در فضای مجازی و در محیط برنامه هایی مانند اینستاگرام و توئیتر، از کلمات هشتگ دار (#) استفاده کردید. شاید برایتان جای سوال باشد که نقش این هشتگ و کاربرد آن چیست؟
ساده ترین کاربرد برای هشتگ، طبقه بندی یا همان category مطالب هست که مطالب را برای کاربران بر اساس ان کلمه هشتگ دار طبقه بندی می کند و به مانند یک کلمه کلیدی هست که در جستجوگرها،بر اساس آن مطالب را جستجو می کند.
ارزش استفاده از این روش به دلایل زیر برای جستجو در محیط این نرم افزارها نس . . .

درباره‌ی کلمه

کلمه باید یک وجهِ تکثیرکننده داشته‌باشد، یعنی آینه باشد، چیزها را از رهگذرِ خود بشکند، و چندگانه کند.
پس کلمه باید که شکننده باشد و شفاف. ملموس باشد و ناملموس.
اما آیا تمامِ کلمات چنین وجهی ندارند؟ حتی بی‌ریخت‌ترینشان؟
در واقع، چندگانگی را ما به کلمات می‌بخشیم. با نسبتی که بینِ خودمان و آنها برقرار می‌کنیم.
منظورم این نیست که معنایی غیر از خودِ کلمات به آنها ببخشیم. اتفاقاً باید تمامِ معانیِ حاشیه‌ای را از کلمه بزداییم. مثلاً "میز" باید . . .

پسرم تولدت مبارک

پسرم این کلمه باشکوهترین کلمه دنیاست دخترم زیباترین کلمه ای که در زندگی شنیده و دیده ام نه برای حس قدرتش بلکه برای بودنشنه برای وابستگیش بلکه برای همبستگی و عزیز بودنش نه برای داشتن جانم بلکه برایم جان جانانندای عزیز جانم جان جان جانانم  با آمدن و بودنت زندگی هم؛ جان گرفت  پسرمروز تولدت بهترین روزم هست و بهترین روز تمام دنیاستتولدت مبارک                            م.ن.  (مادرت نغمه ) . . .

Camponotus vicinus

کلمۀ vicinus در زبان لاتین  به معني مجاور، نزدیک» [از ترکیب vīcus (شهر، خیابان، میدان) +‎ -īnus (وابسته به) 
 ایتالیایی: vicino اسپانیایی: vecino فرانسوی: voisin اتریشی : vecín پرتغالی: vizinho
+کلمۀ "vicinity" به معني مجاورت و همسایگی» در زبان انگلیسی، از همین کلمه گرفته شده.  . . .

معنی supervision | آنالیز کامل لغت supervision در انگلیسی

کلمه supervision رو تا حالا شنیدید؟؟؟
این لغت از دو قسمت یعنی super و vision تشکیل شده ولی اشتباه نکنید خودش یه کلمه است یعنی supervision
تو ادامه این مقاله به آنالیز کامل این لغت پرداختیم
روی ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب . . .

اول!

دیدی من اول اومدم بنویسم؟ دیدی؟پس من بیشتر!خب؟خانومههه حنانه خانوووم ! من قلبم ضعیفه ! نگو خواهشا. دق میکنمااامن محتاج لحظه لحظه و کلمه به کلمه ی حرفایی که میزنیم هستم.محتاج تک تک حسین حسینایی که با هم میگیم.خب میبینی قلمم چقد چرت میگه؟ بیشتر از این نمینویسم که شرمنده نشم❤️❤️❤️بیچاره ی دچار تورا چاره جز تو نیست.  . . .

مسئولین۳

خب الان مشکلتون چیه؟ای بابا بساطی شده ها
الان من اومدم کلمه انتزاعی رو سرچ کنم تو اینترنت معني دقیقشو بدونم بعد نشد ینی نمیشه حتی گوگل کرد
خب ارواح گرامی وبلاگ من انتزاعی ینی چیبی سوادم خودتونین گفته باشم . . .

یعنی تمومِ زندگیت تو آتیشه، عشق

حال عجیبی دارم. فکر کن هی بخوای بنویسی و بنویسی و هی نشه. هی نتونی. هی زور بزنی که یه کلمه ازت در بیاد روی این صفحه ی سفیدِ لعنتی و هی در نیاد. پر از دردم و چیزی جز نوشتن نمیتونه تسکینم بده. ولی نمیشه. یه کلمه هم در نمیاد. اصلا باید از کجا شروع کرد؟ 
 
+ [ ] . . .

ريشه يابي کلمه پرکاربرد ok

برای ریشه یابی کلمه ok نظریات مختلفی وجود دارد واینجا ما به دوتا از اون نظریه ها اشاره میکنیم .نظریه اول سال ها پیش درکشور انگلیس بعد از هرجنگ تعداد کشته هارا روی پرچم سفید رنگی مینوشتند ، مثلا 8K  و حرف k در کنار تعداد کشته هاهم حرف اول کلمه kill یعنی (کشته ، کشتن ) میباشد.اما در یک جنگی کشور انگلیس هیچ کشته ای نداشته و روی آن پرچم سفید نوشته شده است 0k و چون صفر در انگلیسی اُو تلفظ میشود و از آن روز به بعد مردم برای اینکه بیان کنند هیچ مشکلی وجو . . .

درد اگاهی

چقدر دردناکه این روزا برامچقدر حالم خوبه و نیست همزمان. درداگاهی بدجور به همم می ریزه.کاش می شد تی ای رو هم می رفتم.کاشکی.ذهن عزیز مدت هاست که روشن است و تلاش برای خاموش کردنش مقاوم ترش می کنه.فقط میخوام برم پیاده روی اربعین.که کمی رها بشم از این قصه ها و غصه ها، در پناه حضرت امام حسین عزیز تر از جان.  . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)