98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

من حلال ایلمرم سن کیمی بی وفانی آی الله لعنت اولا بله رسمی دونیانی

لعنت به من

لعنت به من که نمیتونم‌ فراموشت کنم
لعنت به من که توی شب تولدت، آدم نیستم
لعنت به من که هنوز رفتنتو باور نکردم
لعنت به من که دلم گیر کرده
لعنت به من که عذاب میکشم
لعنت به من که هنوز با خاطراتمون زندگی میکنم
لعنت به من
لعنت . . .

#19

الهام بهم گف .الله آدامن هآواسن بوجور ساخلار و بوجو حواسه اداما اولاراعـــــجـــــــــبالله سنه تانیمیانا لعنت .خدا .،قربونت برم .!!!واقعا سنه تانیمیانا لعنت .الله باشیان دولانیم اله حل اولسون منیم بو موشکولوم نجور که مصلحت ده .من زندگیی که قراره درست میکنم. همه چیمو از اول شروع میکنم. . . .

ماه من .

لعنت به دلتنگی . لعنت به وقتایی که آدم نمی دونه چه مرگشه. لعنت به اون وقتایی که کسی رو هم پیدا نمی کنی حرفهات رو بهش بگی .
لعنت به خاطراتی که گریبانت رو میگیره. لعنت به اون همه حس خوب که باعث شده هنوز دلتنگ بشم.
سراغت را از چه کسی بگیرم؟ از ابرها؟ از ستاره ها؟ از ماه؟ . . .

116

کلمات خیلی بي رحمنبه ساده ترین شکل ممکن کنار هم قرار میگیرن ولی به بدترین شکل میتونن قلبتو به درد بيارنتیکه تیکه اش کننو بدتر از همه اینکه تا ابد ثبت شده بموننلعنت به تکنولوژی که کار کلماتو اینقدر راحت کردو همینطور مرسی از تکنولوژی که لااقل این امکانو بهمون داد که بتونیم پاکشون کنیم کاش قلب و ذهنمون هم این قابلیتو داشتیا کاش میشد امید داشت این قابلیت تو آپدیت نسل های بعدی به سیستم بدنی انسان اضافه میشه کاش کلمات اینقدر خشن نبودناصن کاش نب . . .

برنامه ریزی صحیح در زندگی ( نظم المعیشة)

بسم الله الرحمن الرحیم
 
مومن باید شبانه روز خود را به سه قسم تقسیم کند:
زمانی برای نیایش و عبادت پروردگار،
زمانی برای تأمین هزینه زندگی،
زمانی برای واداشتن نفس به لذت هایی که حلال و مایه زیبایی است.
خردمند را نشاید جز آن که در پی سه چیز حرکت کند:
کسب حلال برای تامین زندگی،
یا گام نهادن در راه آخرت،
یا به دست آوردن لذت های حلال.
نهج البلاغه، حکمت 390، ترجمه استاد محمد دشتی . . .

وقتی پیامبر عمر و ابابکر را لعنت کرد چرا من لعن نکنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
طبق نقل علمای عمری ،پیامبر فرمودند خدا لعنت کن کسی را که در جیش اسامه نرود
عمر و ابابکر با وقاحت تمام برای اثبات کفر خود و ملعون بودن خود نرفتند
وقتی عمری ها به این موضوع گواهی میدهند چگونه من نمیتوانم عمر و ابابکر را لعنت کنم؟ . . .

خدا لعنت کند کسانی را که .

 خدا لعنت کند کسانی را که با عملکردشان باعث شدند مردم نسبت به انقلاب بدبين شوند ، خدا لعنت کند کسانی را که به جای خدمت به مردم بر آنها حکومت می کنند ، خدا لعنت کند کسانی را که پست های مهم و کلیدی را بدون داشتن دانش لازم اشغال نمودند ، خدا لعنت کند کسانی را که باعث ترویج فساد در جامعه شدند ، . . .

حقارت

یکم پیش داشتم  وبلاگ(20s1) رو میخوندم درمورد یکی از دوستاش نوشته بود به اسم رضا که طرف چند تا دوس دختر داره و وقتی یکی از دخترا بهش زنگ زده بعد نیم ساعت حرف زدن قطع میکنن بعد دختره زنگ میزنه میگه یادم رفت یه چیزی بگم دوستت دارمبعدش پسره با دوستاش میزنن زیر خنده من میدونم چقد احساس پشت اون حرف بود وقتی فکر میکنم هر وقت منم به میم ابراز علاقه میکردم بعدش با دوستاش میخندید حس حقارت بدی بهم دست میده یه جورایی از سادگی خودم حالم بهم میخوره لعنت به . . .

لعنت به من لعنت بهش.

لعنت به من.دارم مادر میشم ی نی نی کوچولو داره تو دلم جوونه میزنه ولی نمیدونم چرا فکرم این روزا پر میکشه به قدیما به خاطراتم با اون لعنتی. خدا لعنتش کنه. چرا این روزا آرامش دارم چرا همش چهره اون جلو  چشمامه. . . .

متن آهنگ تقصير توعه از مهرزاد اميرخاني

اصن مگه میشه دوست نداشت حالا هی پیشم نباشتو که همونی که یواش یواش منو کشته خنده هاشبگو تو چجوری تنهایی میری لب دریاییکه من و تورو با هم دیده اصن برا چی تو اونجاییلعنت به هرچه شوق رهایی به هر چه دردلعنت به دوش های بدون تو آب سردلعنت به تو به همین حس دوره گردلعنت به هرچه که مرا از تو دور کرددانلود آهنگ جدید مهرزاد امیرخانی . . .

بنزین 3 هزار تومنی

دلم میخواد منفی ننویسم، دلم میخواد مثبت بنویسم اما واقعاً نمیشه. لعنت به این مملکت، لعنت به این خاورمیانه، لعنت به این نفت، لعنت به این جهان سوم، لعنت به این بي ثباتی، لعنت به این سورپرایزهای ناگهانی و یه شبه. ما یه ماهه فقط وام رو گرفتیم و حتی قبل اومدن پول همه برنامه ریزیها رو کرده بودیم برای سرمایه گذاری و دو هفته هم بود همسری توی راه شمال برای پیدا کردن خونه درگیر بود و به آدمهای زیادی رو انداختیم و سپردیم و آخرش یه دفعه ای برداشتن بنزین ر . . .

ماتم

سلام
خوب نیستم، تو خونه حالم خوش نیست
جو خونه را دوست ندارم، گویی که زندان است
پر از انرژی های منفی که حال را بد میکند
من خیلی سختی کشیدم تا همینجا آمدم
و الان هم.
نه میزی، نه روشنایی درستی،عین کاروانسرا،نه آرامش،نه یه قالی نرم که بشود روی آن دراز کشید، نه یه گوشی درست و حسابي،نه کانون گرم خانواده، نه جایی برای مطالعه
پولی فراهم میکنم و از این مملکت لعنتی که نکبت از در و دیوارش میبارد میروم، اگر هم نشد به جهنم میروم که بهتر از این وضع هست
عم . . .

ما مردم بدبخت

حاکمیت ترسو همیشه پشت سانسور و خفقان مخفی می‌شه. الان ۲۴ ساعته نت قطع شده و ما نهایتا تحت شبکه‌ی اینترانت به سایت‌های داخلی راه داریم. چرا؟ چون بنزین رو گرون کردن، چون بار معیشتی خانواده رو بالا بردند، چون بنزین سه برابر یعنی باقی چیزها شش برابر. چون کم‌بود بودجه رو قرار هست از جیب ما مردم بگیرن، چون عرضه‌ی اداره ی یک نونوایی رو هم ندارند، چون آقازاده‌هاشون تو کشورهای خارجی و بالای شهر تهران با ماشین‌های آنچنانی ویراژ میدن و ما ملت باید . . .

87 | احتیاج دارم .

اگه یه روز من خودمو از همینجا پرت کردم پایین ، نه به خاطر بنزین بوده و نه به خاطر گرونی ؛ فقط و فقط به خاطر این social anxiety  لامصب بوده.لعنت به social ، لعنت به anxiety، لعنت به جفتشون کنار هم . . . .

احترام به پدر و مادر

امام رضا علیه السلام می فرمایند :سألَ رجلٌ رسولَ اللهِ - صلّی الله علیه و آله - : ما حقُّ الوالِدِ علی ولدهِ؟ قال: لا یسمیّهِ باسْمِهِ، و لا یمشی بين یدیهِ و لا یجلسُ قبلَهُ و لا یستَسِبُّ له.مردی از پیامبر خدا - صلّی الله علیه و آله - سؤال كرد: حقّ پدر بر فرزند چیست؟ حضرت فرمود: او را با نام صدا نكند، در راه رفتن از او جلو نیفتد، قبل از او ننشیند و كاری انجام ندهد كه مردم پدرش را لعنت كرده و دشنام دهند. بحارالانوار، جلد 74، صفحه 45 . . .

بسم الله الرحمن الرحیم

دوری یعنی از پشت کلمه هایش که تند و تند تایپ میکند اشک بریزد و نتوانی تاب بياوری.دوری یعنی باران بياید و حتی زور خندیدن نداشته باشی و قراری نباشد دل را. دوری یعنی نتوانی هر سال،  روز تولدت کنار خواهر دوقلویت باشی.دوری درد دارد بيشتر از دردی که آدمهای غریبه به جانت میریزند بد تر از دردِ این لعنتی دوری خستگی دارد. تحمل کردنش توان میخواهد طاقتی نمانده برایملعنت به این راه دورلعنت . . .

لعنت بهش لعنت به عشق

میخواستم داستانمو بنویسم اینکه دلمو شکست اینکه رفت اینکه چقد سختی کشیدم تا فراموشس کنم اینکه بعد چند سال اومد گف عاشقمه گف پشیمونه گف بهش اعتماد کنم اومد هواسمو دلمو گرفت اولش خوب رفتار کرد دلمو نرم کرد بعد کهفهمید محتاجشم بلندم کرد محکم کبوندم زمین اگ کسی جز خودم این وبلاگو میخونه بدونه عشق اشغال ترین چیزیه که میتونه قسمت یه ادم بدشانس بدبخت باشه هیچکس ترو واقعا دوس نداره تا ازت خسته شدن سرد میشن کم رنگ میشن میرن میمیرن لعنت به هر چی عشقه . . .

حلال و حرام

آگاه باش که در حلالِ اموال حساب است و در حرامش عقاب و در شبهاتش عتاب، پس دنیا را پیش چشمت برابر مرداری قرار بده که به وقت ناچاری و ناگزیری از آن برگیرند. تو هم به کمترینِ کفایتت از دنیا برگیر، که اگر حلال بود، زهد ورزیده ای و اگر حرام بود تو را عتاب و عقابي نیست.»
 
+ حاء. سین. نون - سید علی شجاعی . . .

چرا شبکه اموی کلمه از زیارت عاشورا را میترسد

بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
جواب ساده است
چون در زیارت عاشورا ما قاتل عمار و حکم بن عاص و فرزندانش را همانطور ک پیامبر لعنشان کرد لعنت میکنیم
ولی چون شبکه کلمه از نسل امیه هستند مانند عثمان ایمان و اعتقادی به پیامبر ندارند از لعن افرادی که پیامبر لعنت کردند ناراحت میشوند
جیره خواران شبکه کلمه
مانند اهل سقیفه
معتقدند که پیامبر هزیان می‌گفته و احادیث را باید سوزاند
  . . .

لعنت بهت

خیلی دوستدارم یه بار دیگه  برگردم به عقببه ۱۳ آبانی که برگشتم و تو گفتی مال من باشچی شد بعد تولدم.دلت چرا زده شد.چرا وقتی برام پست گذاشتی گفتی خانو.عشقمه الان شدم غریبهلعنت به اون روز . . .

سازمان خراب شده ی بیمار

امروز هزار بار س.ن.پزشکی رو گرفتم. از اون دو سه نفر، کسی مسئولیت پولمو نمی پذیره! از بين رفت اون همه پولم. یعنی باور کنم؟! لعنت به آدمای بي مسئولیت که به پست و مقام می رسن. لعنت! . . .

تفاوت اسلام عمر با اسلام علی

بسم الله الرحمن الرحیم
​​​​​​در اسلام علوی ماه محرم الحرام از ماه‌هایی است که در آن جنگ حرام و ممنوع بود و همگان جنگ را تعطیل میکردند
در اسلام عمری 
انانکه اعتقاد به سیره عمر داشتند نه سنت رسول الله،در ماه محرم الحرام جنگ تا برابری را با اهل بيت پیامبر صل الله علیه وآله وسلم آغاز کردند و خون خاندان پیامبر را حلال شمردند و دختران پیامب ر را اسارت گرفتند . . .

حسّی شبيه غم بدنت را گرفته بوداز خانه ای که بوی تنت را گرفته بود می خواستی که جیغ شوی: خسته ام عزیز!یک دست خسته تر دهنت را گرفته بود !! می خواستی فرار. که مثل دو چشم خیسچیزی مقابل ترنت را گرفته بود می خواستی بمیری و از دست دست هاش.با گریه گوشه ی کفنت را گرفته بود   لعنت به روزگار که از خاطرات منحتی خیال داشتنت را گرفته بود لعنت به روزگار که ما را دو نیم کردچیزی شبيه تو » که منت را گرفته بود که اوّلا گرفته دلم » ثانیاً. شبي ↓تیره تمام ثانیا . . .

لعنت

نتونستم که دوباره ننویسم.تموم وجودم پر از غمه، به معنی واقعی کلمه دارم میترکم.
هی اسکرول کردن و خوندن خبرا، هی دیدن فیلما، هی اشک و آه کشیدن، هی لعنت فرستادن بهشون. و این چرخه باز تکرار میشه.
یه مامان ۳۴ ساله که سه تا بچه کوچیکم داره، که فقط رهگذر بود و داشت به یکی‌ که تیر خورده بود کمک میکرد، کشتنش! خیلی راحت.یه تیر روونه گردنش کردن. انگار نه انگار که جونش انداره سر سوزن ارزشی داشته باشه.
جوونی که تو دو قدمیش بهش شلیک میشه، سلاحیم نداره، می . . .

ضرب و شتم زن برای عقد حلال و صیغه حرام

بسم الله الرحمن الرحیم
طبق نظر اسلام عمری
ضرب و شتم زن برای عقد کردن او بلامانع است ولی صیغه موقت حرام است چرا؟چون عمر بن الخطااب خلیفه دوم زنی را آنقدر کتک زد تا او را راضی به ازدواج کرد.
واین عمل عمر از نظر اسلام عمری جایز و حلال وعقد صحیح است و بي احترامی به زن و شرک نیست
ولی صیغه کردن زن بي احترامی به او و شریک قائل شدن برای خداست
اللهم عجل لولیک فرج . . .

دو نوع رزق وجود دارد

دو گونه رزق حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام  می‌فرماید: یَا بُنَیَّ الرِّزْقُ رِزْقَانِ رِزْقٌ تَطْلُبُهُ وَ رِزْقٌ یَطْلُبُكَ فَإِنْ لَمْ تَأْتِهِ أَتَاكَ؛ رزق، بر دو نوع است؛ رزقی كه تو آن را طلب می‌كنی و رزقی كه او تو را طلب می كند كه اگر تو به سراغ او نروی، او خودش به سراغت خواهد آمد.» آن رزقی که دنبال شما می آيد، حلال و طیب و طاهر است، اما آن رزقی که شما دنبال آن مى‌روید، مواظب باشید حلال باشد. چون ممکن است راه برای تحصیلش حرام . . .

طلب حاجت از شخص

 جهت طلب حاجت از شخصاز عجایب حروف مقطعه  کهیعص  که در سوره شریفه مریم  ذکر شده  جهت جلب و زبانبدی و قضای حاجت حلال هستش که در اینجا به یک مورد بسیار زیبای و جالبش اشاره میکنم  باشد تا ثواب این عمل در این دنیا در آخرت نصیب همه ما بگرددعزیزانم زنهار که در موارد غیر شرعی و غیر حلال از کلام الله استفاده نکنین که مورد غضب و عصبانیت خدا و موکلین رحمانی قرار میگیرین و چه بسا برگشتی به خود داشته باشد  . . .

حق سوزلر - رضا کاظمی اردبیلی

شعر : رضا کاظمی اردبيلی محاوره ای 
 
موضوع : حَق سوزلر 
 
گورسَن بير  گون گَلَجَک بيزدَه   کَدَرلَردَن   کِچَکقالمیا  هِچ  اورکدَه  غَم کِف شَربَتین بيزدَه ایچَک
 
گورَسَن بير  گون  گَلَجَک حَق فیسادین کوکین یولاحَق  یِتیشَه  حَق  دارلارادونیا    عَدالت دَن   اولا 
 
گورَسَن  بير  گون گَلَجَک دوز  یالانین  یئرین  توتا زامان چونوب یاخشیلیق لاراَفعی  کيمين  پیسی اوتا 
 
گورَسَن  بير  گون گَلَجَک زاماندا  بير  اوزلوگ اولا یالان    . . .

محیط ِ انسان ساز

لعنت به برخی محیط های جغرافیایی که در آن به دنیا می آيیم، قد می کشیم ونهایتا تشکیل زندگی می دهیم. و این دور همچنان برای فرزند یا فرزندانمان ادامه دار است. لعنت به محیطمان که سازنده سرنوشتمان می تواند باشدلعنت به فرهنگی که جایش را بجای اندیشه و تفکروتعقل، به جغرافیا می دهد.مگر گناه این کودکان چیست!؟    . . .

1120

لعنت به همه بالادستیا و ریس روسای رشوه خوار و رانت خوارلعنتیا بسه دیگه چقدر میخواید جولون بدین! لعنت بهتون که آيینده همه رو سوزوندین؛ آشغالای  ×امام حسین در دو عالم روسیاحتون کنه لاشخورای عوضی . . .

رزاقیه الله

المطلب الذی ارید ان اکتب فی موضوع عمومی وهو رزاقیه الله  » یعنی اثبات رزاقیه الله، ان کنتم تش فی رزاقیته فاعلموا انه یرزقکم و یرزق الحیوانات وغیرهم من الابل الی البق والنمل  یعنی من اکبرهم الی اصغرهم و یرزق الانسان کما یرزق ذووالحیات. الرزاقیه صفه من صفات الله ان کنتم ترتزقون فی هذه الدنیا انه یرزقکم و لاغیر. انه یرزق الاسد والحوت  ونری فی روایات کثیره عن رسول الله (ص) قال ان نفسا لن تموت حتی تستکمل رزقها یعنی بعد استکمال الرزق تموت . . .

دانلود آهنگ جدید رضا بهرام لعنت به شبهای بعد از تو

آهنگ رضا بهرام لعنت به شبهای بعد از تو
دانلود آهنگ جدید از خواننده پرطرفدار رضا بهرام بنام لعنت به شبهای بعد از تو به دردی که ماند از تو به دادم نمیرسی با متن کیفیت اصلی Mp3 320 تکست و پخش آنلاین 128 در موزیک مدیا
Download New Music | Reza Bahram ♩ Shabhaye Bad Az To | Text And Direct link excellent quality 320 In Musicmedia
دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم ؛ موزیکس پوزیکس . . .

خدابراهزارمین بار لعنتت کنه

نمیتونم ببخشمو نمیتونم فراموش کنمگاهی خیلی اتفاقی توی ذهنم مرور میشههمه حرفا و حرکاتهمه چی مرور میشهو من لعنت میفرستم واسه اشواسه تموم گذشتهواسه تموم حالواسه تموم فکرا و بهم ریختگیابعضیارو میتونی ببخشی حتی اگه بدترین ادم روی کره زمین باشن بخاطر یه حرکت خوبش یا بخاطر یه چیزی که ازش تو ذهنت مونده اما بعضیا اینقدر منفورن و بيخودی نمیتونی ببخشیو از ذهنت پاک نمیشنلعنت به اینجور ادمالعنتخدا میبينه و من شک ندارم جواب میدهشک ندارم تلافی میکنهو . . .

حال ما

حال ما خوب نیست
حال خوزستان خوب نیست
مادر وطن حال فرزندت خوب نیست 
ما را دریاب
لعنت به نفت 
لعنت به نفت 
لعنت به نفت
امروز باشنیدن موزیک ویدیو اهل النخل مهدی یراحی کمی حال خوزستان بهتر شد 
صدای درد مردم وطنم با این موزیک ویدیو که ساعت ۶ امروز تو کانالش قرار گرفت به گوش همه میرسه 
همونطور که صدای خرد شدن استخوانهای سرزمینم  زیر چرخ دنده بي توجهی ها مدام تو گوش ماست
اهل نخلستانیم زاده ی سخاوت و بخشندگی 
همسایه افتابيم و کمال همنشینی مارا بخشن . . .

شهر دیوونه

یا همیشه دیر بودمیا ازم خسته شدن زودمن به هر کسی رسیدملحظه یِ خدافظی بودقلبم اصلاً از گذشتهخاطرِ خوشی ندارهبکش این خاطره رو کهقصد خودکشی ندارههمیشه اشتباه ، شده جمله هامجوابم اون نبوده که شِنُفتماز بس به هرکسیگفتم عاشق نبودبه اون که عاشقش شدم چیزی نگفتماین شهرِ دیوونهبه من یاد دادآدم که تنها باشه راحت ترهلعنت به تنهایی و دیوونگیشلعنت به راحتی که سخت میگذرههنوزم هر جا که میرمکوچه هاش برام شکلِ بن بستهیه وقتا میگم شایدیکی دلِ این شهرو یه . . .

29 مهر به تاریخ شکستن دلم

از 7صبح تا 7 شب سر کار بودم . حدود 7:30 بود گفتم بذار برم یه سر بهش بزنم انقدر نگه حتما  بهم سر بزن . بااین که می دونستم سرش شلوغه با اینکه می دونستم خودم کوبيده ام .اما رفتم لعنت به من لعنت به من رفتم چی شد ؟؟؟ اگر از کسی دور باشی و دلتنگش بشی بهتر از اینه که پیشش باشی تصوراتتو خراب کنه   . . .

آنا

 گینه ده غصه گلیب دور توتا منزل بورادا                                        اولماز آلله آنانی بيرده تازاشدان یارادا؟دولانا بير کپنک تک باشیما کولگه سالا                                        قویمایا ذره قدر غم کدر اولسون آرادایایا دونیایه گینه شوقیله عشقین نفسین                                        شاد اولا یئر یوزونه خان چوبانیلان سارا داتوتا گول دسته سینی ره به ره الوان الینه                                        گوله هم قیرمیزی گول هم ساری هم ده قاراداق . . .

لعن و نفرین

معنا: دعا اگر بر علیهِ کسی باشد، اصطلاحاً نفرین (لعن) نامیده میشود. لعن و نفرین اگر بجا نباشد، اثر نمیگذارد و ممکن است تبعاتش، دامنگیرِ خود ما شود. به انواع نفرین و لعنت توجه کنید: 
1. نفرین حرام: لعنت مؤمن و کسى که مستحق لعنت نیست حرام است. مثلا الآن کسی زبانم لال مقام معظمِ رهبری را لعنت کند.
2. نفرین مکروه: نفرین به حیوانات. مثلا بگوییم خدا لعنت کند این اسب را که تند نمی‌دود! یا پشه را نفرین کنیم!!
3. نفرین جایز: لعنت به کافرین، ظالمین، و کسانى که . . .

سید عقیل هاشمی؟

بسم الله الرحمن الرحیم
یا ابوالفضل ادرکنی
عقیل هاشمی ، چرا جرات نداری برای سید بودن خود سوگند یادکنی؟
طبق اسناد اهل سنت،دشمن علی بن ابطالب نمی‌تواند حلال زاده باشد و یک حرامزاده سید نیست. . . .

دردِ دل

پشت ماشینه نوشته بود :تو همدردی یا تو هم . "دردی" ؟؟؟؟ مچکریم   ﺩﺭﮔﯿﺮ ﺗﻮ ﺑﻮﺩﻡ ﮐﻪ ﻧﻤﺎﺯﻡ ﺑﻪ ﻗﻀﺎ ﺭﻓﺖ!ﺩﺭﻣﻦ ﻏﺰﻟﯽ ﺩﺭﺩ ﮐﺸﯿﺪ ﻭ ﺳﺮ ﺯﺍ ﺭﻓﺖ!!ﺳﺠﺎﺩﻩ ﮔﺸﻮﺩﻡ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺍﻧﻢ ﻏﺰﻟﻢ ﺭﺍﺳﻤﺘﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﯾﯽ، ﻋﻘﺮﺑﻪ ﯼ ﻗﺒﻠﻪ ﻧﻤﺎ ﺭﻓﺖﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﻏﺰﻝ ﻧﺎﻡ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺩﺍﺩ ﺯﺩﻡ، ﺩﺍﺩﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺁﻥ ﺳﺮ ﺍﯾﻦ ﮐﻮﭼﻪ ﺻﺪﺍ ﺭﻓﺖ!ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺯﺩﻡ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﯾﮑﯽ ﭘﺸﺖ ﺳﺮﻡ ﮔﻔﺖﺍﯾﻦ ﻭﻗﺖ ﺷﺐ ﺍﯾﻦ ﺷﺎﻋﺮ ﺩﯾﻮﺍﻧﻪ ﮐ . . .

پاییز !

   بولود کيمين ؛ یازدا یاغیش دان دولامپروانه تک ؛ سن اوچاسان من سولامبهار اولا ؛ سن اولاسان ، گل اولا.پاییز اولا ؛ تک لیق اولا ؛ من اولام.  + سلام  + به کاربرد نقطه ویرگول دقت کنید. نقطه ویرگول را وقتی میگذارند که جملات معنی کاملی دارند ولی از لحاظ انسجام معنا بهم پیوسته اند. + کلمه " پاییز " را با لهجه ترکی بخوانید . پایز + اگر عکسی قشنگ گورستمسه ذخیره ایلین . چون رزولوشون قالب موبایلی وبلاگ شاید با رزولوشن عکس توتمیا ! البته کامپیوترده دو . . .

حرام و حلال

الإمام الرّضا ع»: إنّ اللَّه- تبارک و تعالى- لم یبح أکلا و لا شربا، إلّا ما فیه المنفعة و الصّلاح، و لم یحرّم إلّا ما فیه الضّرر و التّلف و الفساد، فکلّ نافع مقوّ للجسم، فیه قوّة للبدن، فهو حلال … 2»
امام رضا ع»: خداوند تبارک و تعالی هیچ خوردنى و آشامیدنى را مباح قرار نداده است مگر اینکه منفعت و صلاحى در آن باشد، و هیچ چیز را حرام نفرموده است مگر اینکه در آن زیان و تلف و فسادى باشد، پس هر چیز سودمندى که به تن قوّت دهد، و بر نیروى بدن بيفزاید، . . .

متنی در مناقب امام علی علیه السلام

الحمد الله الذی جعلنا من المتمسکین به ولایت سلطان اولیا سخن گذار منبر سلونی سرور مطلبي ابن عم نبي در هل عطا مهر برج انما شهسوار لا فتی پیشوای انبيا عروه الوثقی کلمه الحسنی سید الاوصیا عماد الاصفیا رکن الاولیا آيت الله العظمی خیر المومنین امام المتقین اول العابدین ازهد ااهدین زین الموحدین حبل الله متین لنگر آسمان و زمین وجه الله عین الله نور الله سر الله اذن الله باب الله روح الله سیف الله عبد الله اسدالله الغالب آقا جانم علی ابن ابي طال . . .

دیه شکستگی و دررفتگی استخوان

جواد : سلام ! استخوان Medial epicondyle آرنج هم درفتگی و هم‌ شکستگی چند درصد دیه دارد ؟ بابت شکستگی اش دو درصد دیه تعلق می گیرد و بابت در رفتگی اش نیز همان 2 درصد .   مشاوره رایگان و تلفنی : برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس سایت بيمه جو کلیک کنید . سوالتان را از طریق ایمیل و یا کامنت نپرسید ! پاسخ داده نمی شود . . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)