98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

پرنده سحرخیزgo

پرنده

حافظه،برای عتیقه کردنِ عشق نیست، برای زنده نگه داشتنِ عشق است.اگر پرنده را به قفس بیندازی، مثل این است که پرنده را قاب گرفته باشی.و پرنده‌ی قاب گرفته، فقط تصوّرِ باطلی از پرنده است. عشق، در قابِ یادها، پرنده‌یی‌ست در قفس.مِنّتِ آب و دانه بر سرِ او مگذار و امنیت و رفاه را به رُخِ او نکش. عشق، طالبِ حضور است و پرواز، نه امنیت و قاب !  # نادر ابراهیمیکتاب ( یک عاشقانه آرام) . . .

چقدر تو را دوست دارم

با تیر و کمان کودکی امدر کوچه باغ های قدیمیدر انبوه درختان باران خوردهسینه ی گنجشکی را نشانه گرفته بودمکه عاشق تو شدمگنجشک به شانه ام نشستو منشکارچی ماهری شدماز آن پسهرگز به شکار پرنده ای نرفتمهر وقت دلتنگم آواز می خوانمپرنده می آیدپرنده می نشیندپرنده را می بویمپرنده را می بوسمپرنده را رها می کنمو چون شکار دیگری می شودکودکی ام را می بینمدر انبوه درختان باران خوردهبا بوی کاهگلو آواز پرندهبه خود می پیچد و گریه می کندهای آوازچقدر ت . . .

چقدر تو را دوست دارم .

با تیر و کمان کودکی امدر کوچه باغ های قدیمی در انبوه درختان باران خوردهسینه گنچشکی را نشانه گرفته بودم          که .عاشق تو شدم ( . . . . . )گنجشک به شانه ام نشستو من .شکارچی ماهری شدماز آن پس .هرگز به شکار پرنده ای نرفتمهر وقت دلتنگم                  آواز می خوانمپرنده می آید                    پرنده می نشیندپرنده را می بویم               پرنده را می بوسمپرنده را رها می کنم          و چون شکار دیگری می شود.در انبوه درختان باران خورده          کودکی ام ر . . .

گاهی پرنده باشیم

میخوام گاهی پرنده باشم.در وادی بیکران آسمان آبی،فارغ از نگاه های انسان گونه به انسان ها نگاه کنم. بگذارم خارج از قاب انسانی نگاهم، خودشان باشند. انسان ها در برابر یک پرنده بیشتر خودشان هستند. صادقانه تر خوب یا بد هستند. شاید حتی در مقابل پرنده ای که زبانشان را نمی فهمد، درد و دلی صادقانه سر بدهند.  . . .

پرنده

ماموریت پرنده تو این روز بارونی این بود که بیاد بشینه پشت پنجره و از دست من غذا بخوره.همکارم گفت ممکنه اومد نیومد داشته باشه، مدیرم گفت لابد مریضه که از روز زمین غذا نخورده و از دست تو غذا میخوره، ولی من فکر کردم نون دادن به پرنده خیسی که از بارون پناه آورده پشت پنجره اتاقت و فقط از دست تو غذا میخوره کار قشنگیه، و به هیچ چیز دیگه ای فکر نکردم.ماموریت پرنده، عجیب ساختن این روز شگفت انگیز برای من بود. اولین باری که پرنده ای از زیر بارون پرواز کن . . .

پرنده گی

 هر آدمی شاید در عمرش فقط یک بار می تواند کسی را به تمامی دوست بدارد. تمامش را، حتا تیرگی های روحش را بپرستد. خدا بسازد از آدمی که می داند آسمانی نیست. نگاهش کند و دلش ضعف برود و بی آن که داشتن یا نداشتن آغوشش چندان مهم باشد، از حال خوب او به آرامش برسد. محو شود، پنهان شود، گم شود در زوایای تن او حتی اگر به نگاهی از دور قناعت کند. دل خوش کند حتا به بوسه های ناممکن قبل از خواب، به عکسی روی گوشی موبایلی. هر کسی شاید فقط یک بار، با یک آدم، پرنده می شود. . . .

فروش بلدرچین

خدمتی دیگر از طیور پروران میهن ، فروش بلدرچین است. بلدرچین پرنده کوچکی که به دلیل خصلت هایی که دارند بسیار مورد توجه پرورش دهندگان پرنده قرار گرفته است. بلدرچین به سرعت رشد کرده و به بلوغ می رسد. این پرنده تولید تخم بالایی داشته و می توان در فضای کمی تعداد زیادی از آن ها را نگهداری کرد. این پرنده نسبت به بیماری های طیور حساسیت کم تری دارد. تخم و گوشت این پرنده و قیمت بالای فروش بلدرچین و برگشت سریع سرمایه باعث شده تا محبوبیت خاصی در بین پرورش د . . .

مواردی که موقع خرید طوطی برزیلی باید رعایت شود

یک پرنده سالم باید کاملاً هوشیار باشد و در برابر محرک ها به خوبی واکنش نشان دهد. پرنده باید سرحال بوده و پرهای درخشان و تمیز ویک دست داشته باشد.از خریدن پرنده ای با پرهای پف کرده و یا چشم های بسته یا نیمه باز جلوگیری کنید.پرهای اطراف مخرج پرنده حتماً باید تمیز باشد.چشم هایش باید براق و شفاف باشد و هیچ گونه ترشحی نداشته باشد. پوست بینی شفاف و ترشح نداشته باشد.پرنده از ناخن های سالمی برخوردار باشد.استخوان سینه جناق بیرون نزده باشد.  . . .

۱۰ کشف‌ عجیب در جهان

در جهان هستی شگفتی‌های بسیاری وجود دارد که بسیاری از آن‌ها مرموز و حل نشده باقی مانده‌اند. عمر اکثر ما هم ممکن است به کشف علل اصلی این راز‌ها قد ندهد.
در زیر ۱۰ نمونه از کشف‌های عجیب دنیا که هیچ توضیحی برای آن‌ها وجود ندارد را برایتان معرفی کرده‌ایم.
۱- پرندگان Moa
 
موآ پرنده‌هایی بودند که توان پرواز نداشتند و بومی نیوزیلند بشمار می‌رفتند. این پرنده‌ها در حوالی سال ۱۵۰۰ میلادی به طور کامل منقرض شدند. افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید این . . .

آزاده ای

تو عابد میعادگاههای بزرگی.‌‌که شاعری میکند در این فصل سرماتو پاییزی ترین کوچ یک پرنده ایکه پر میکشد تا نا کجا تو را باید در برگریزان پاییزدر کوچه باغهای در انتظار باران جست تو آزاده ای تو یک پرنده در آسمان بیکران این روزها . . .

آهنگ سينا درخشنده به نام پرنده

این موزیک خیلی زیبا در وصف خدا خوانده شده حتما گوش کنیدیکی از اون اهنگ هایی هست که خودم چند ماهی هست که منتظرش هستم انتشار پیدا کنه و خدا رو شکر امروز توسط خود سینا نشر داده شد آهنگ سار خود خواننده بوده و تنظیم علی ولی پور در اخرم که میکس و مسترینگ را به بهترین شکل ممکن ایمان احمدزاده گرامی به ثمر رسانده که واقعا جای تغدیر و تشکر داره برای انجام این پروژه آهنگ جدید و متفاوت پرنده از سینا درخشنده به صورت مستقیم و با پخش انلاین در ای وان مو . . .

پرنده سفید

دلم تنگه برات ای پرنده سفید شب و روز پرسه زد دلم اما هیچ کجا نشانی از تو ندیدخسته و دلتنگ بی طاقت و دلمرده با شادی غریبم و به یادتم پرنده سفید جای خالی تو همیشه آزارم میدهد اما هنوز هم جایت را خالی نگهداشته ام چون تا هستم اینجا فقط جای توست محل فرود تو بعد از پروازی طولانی نوازشت میکنم هر وقت خواستی هر وقت آمدی پذیرایت هستم اما خیلی وقته نیستی شاید جای دیگری را پیدا کرده ای بهتر از دل من و زیباتر از چشمانم اما نمیخواهم به این فکر کن . . .

اهلی

دلم تنگ است . حالم خوب نیست . کم آورده ام .سرما خورده ام . جسمی و روحی داغون هستم . کاش بیایی و آرامم کنی . کاش بیایی و دلداریم بدهی . چقدر نشانه می فرستی ؟؟؟ حواسم هست . فکر نکن که نمی فهمم . گزارش چشمهایت . عکسها . پرنده ی حرم رضوی . تسبیح گلی .شعرهای حافظ و حضورت که چقدر نزدیک است . تاکید جمله ی " آدمها بی دلیل سر راه هم نمیان " . لب تاب قدیمی . عکسهای قدیمی . نوشته های قدیمی .
چرا اینقدر از نور گفتی؟ چرا اینقدر از پرنده گفتی ؟ نخستین پر . . .

قفس

دل تنگ که باشی.دلت مثل قفسیه که پرنده ای زندانی داره.پرنده ی تنها که دوس نداره تنها بمونهدوس داره آزاد و رها باشه.یه همصحبت یه دوست یه عشقکاش هیچکس دلش تنها نباشه تو قفس . . .

رهای تو

پرنده‌ای بودم، رهای آسمانِ آزادیگریزان از تعفّن قفس‌هاپرنده‌ای سرکش. که فرار آهوان را به ارث برده است.چه شد که ترنّم تقدّست مرا اسیر خود کرد.نوازش عشقت ریشه در من دواند.آن پرنده‌ی فرّار، فرار را از یاد برددربند بودن را برگزید. اقامتگاه قلبت را فریاد زد.دیگر گریزی نیستقفس دلت چشم‌اندازی داشت به آسمانی وسیع‌تر.در اعماق وجودت، چه جادویی به پا شده است که تمام معانی را برایم بی‌معنی کرد؟!قفست تفسیر رهایی بود.اکنون می‌فهمم پروا . . .

نکاتي درباره پرورش بلدرچين

نکاتی درباره پرورش بلدرچین اگر به دنبال پرورش بلدرچین میباشید بهتر است چند نکته درباره آن بدانید بلدرچین پرنده ای است کوچک و همه چیز خوار این پرنده بی دردسر تخم ایی سرشار از اهن و گوشتی پر از پروتئین دارد برای نگهداری این پرنده فقط کافی است فضای کوچکی یا ابخوری و دانخوری برای ان ایجاد کنید. گوشت و تخم بلدرچین ارزش های درمانی نیز دارد و به همین سبب است که امروزه پزشکان به شدت توصیه میکنند که به تمامی نوزادان بالای 6 ماه روزی یک عدد تخم بل . . .

همای رحمت علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را كه به ما سوا فكندی همه سایه ی هما را علی : شبه جمله ، منادا هما : نماد سعادت ، مرغ سعادت ، پرنده ای از راسته ی شکاریان که در قدیم آن موجب سعادت می دانستند . همای رحمت : اضافه تشبیهی ، رحمت و بخشش خدا را به این پرنده تشبیه شده ، استعاره از حضرت علی (ع) تو چه آیتی خدا را آیت : نشانه را : برای ، نشانه ی متممی که : زیرا که ، که تعلیل ، علّت را بیان می کند ماسوا : ما سوی الله : همه چیز به غیر از خدا ، همه ی مخلوقات ، کائ . . .

طول عمر طوطی برزیلی

طول عمر طوطی برزیلی حدود ۱۵ تا ۲۰ سال و برخی نیز معتقدند که این پرنده می‌تواند تا ۳۰ سال زندگی کند. دشواری تعیین سن پرنده سبب شده ‌است که طول عمر پرندگان وارداتی از خارج را نتوان تعیین کرد.  . . .

بازی پرندگان

هر پرنده تخم مخصوصی می دهد که می تواند در بازار به فروش برسد و پول واقعی بدست آورد. هر نوع پرنده مقدار تخم متفاوتی دارد. هرچه پرنده گران تر باشد تخم های آن بیشتر می شود. شما می توانید بارها و بارها از آنها خریداری کنید ، پرندگان ما نمی میرند و همیشه تخم می گذارند!
بازی کاملا ایگان
عضویت . . .

آهنگ سینا درخشنده به نام پرنده

آهنگ سینا درخشنده به نام پرنده
دانلود اهنگ جدید سینا درخشنده به نام پرنده از رسانه شیزوان موزیک 
با لینک مستقیم و به صورت رایگان
 
متن ترانه سینا درخشنده به نام پرنده
وای از دست آدما چه بی رحمنبگو چرا شکسته بی تو قایقمچرا نمیکنی نگامزخمیه بال و پرماز توام خسته ترم غریبمخدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه بیا یه کاری بکن قایق من بی مقصدهتو بگو کجا برم دردمو به کی بگم نمیدونمخدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه بیا یه کاری بکن قایق من بی مقصد . . .

پرنده‌های اندوه

انسان نمی‌تواند از پرواز پرنده‌های اندوه در بالای سرش جلوگیری کند، اما می‌تواند جلو آنها را بگیرد تا در موهایش آشیانه نکنند.
 
با کفش‌های دیگران راه برو/ شارون کریچ/ مترجم کیوان عبیدی آشتیانی  . . .

یاکریم

کوچ پرنده ها را دوست ندارم .میدانمپرنده ای ک کوچ کند ؛دل کندن را بلد است .من یاکریم های پنج دری خانه ی مادربزرگ رابه تمام پرستوهای مهاجرترجیح میدهم .یا این گنجشک های کوچککه تمام زمستان را میلرزند ؛امامیمانندعاشقانه . : )❤️ . . .

چگونه یک قفس بلدرچین بسازیم ؟

چگونه یک قفس بلدرچین بسازیم ؟
اگر به نگهداری بلدرچین علاقه مند هستید , باید محیطی مناسب برای پرنده تان فراهم کنید .
بلدرچین ها در محیطی که احساس امنیت , راحتی ( در واقع خانه شان ) , بهتر بزرگ شده و سالم تر خواهند بود .
از آن جایی که بلدرچین ها پرنده هایی اجتماعی هستند , به خانه ای نیاز دارند که به اندازه کافی بزرگ بوده و بتواند چند پرنده را در خود جای دهد .

ادامه مطلب . . .

دانلود آهنگ سینا درخشنده به نام پرنده

دانلود آهنگ جدید سینا درخشنده به نام پرنده
موزیک: سینا درخشنده, تنظیم: علی ولی پور
Download New Music Sina Derakhshande – Parandeh
در این مکان هوادار سینا درخشنده پرنده را بارگیری نمایید و لذت کافی را ببرید.

ادامه مطلب . . .

متن آهنگ سينا درخشنده پرنده

متن آهنگوای از دست آدما چه بی رحمن بگو چراشکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگامزخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبمخدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنهبیا یه کاری بکن قایق من بی مقصدهبی مرامن آدما دور میشن ازت چرارز موزیک . . .

آهنگ جدید سینا درخشنده به نام پرنده

دانلود آهنگ سینا درخشنده پرنده
دانلود آهنگ جدید سینا درخشنده به نام پرنده
موزیک: سینا درخشنده, تنظیم: علی ولی پور
موزیک جدید و شنیدنی خواننده سینا درخشنده بنام پرنده همینک با دو کیفیت 320 و 128 از جاز موزیک
Exclusive Song: Sina Derakhshande | Parandeh With Text And Direct Links In JazMusic

متن آهنگ پرنده سینا درخشنده
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا شکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگامزخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم .خدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه بیا یه کاری بکن قایق من ب . . .

پرورش و نگهداری مرغ عشق

پرنده ای به نام مرغ عشق مرغ عشق پرندهای کوچک، رنگین و زیبا از خانواده طوطی های کوچک است. این پرنده در طبیعت به کمک منقار قوی و شکل خاص انگشتان پای خود ( دو انگشت رو به جلو و دو انگشت رو به عقب ) به راحتی از شاخه ها بالا می رود. مرغ عشق پرندهای اجتماعی است و در اسارت نیز بهتر است به صورت جفت نگهداری شود. فصل تولید مثل طبیعی مرغ عشق در جنوب استرالیا تابستان می باشد. این پرنده در هر حفره مناسب و در دسترس تخم گذاری کرده و معمولاً برای آشیانه مواد خاصی ر . . .

چاپ شعر پرنده‌ی بهشت در نهمین شماره‌ی ماهنامه‌ی عصر جمعه اکتبر۲۰۱۹

بازنشر صفحاتی از ماهنامه‌ی عصر جمعه شماره‌ی نهم /اکتبر ۲۰۱۹ /شعر پرنده‌ی بهشت از #علی_رضا_پنجه_ای تصاویر را در نشانی زیر  در  تلگرام شاعر پی‌گیرید.https://t.me/davat1394/10451?single . . .

معرفی کتاب هدهدسفید جلد4

 
 
 
هرکتاب یک پرنده است 
یک پرنده بدون بال 
قصه های تازه اش تورا
میبرد به قصری ازخیال
واژه های او زلال چون
قلب مهربان ساده اش 
درشبی که بی ستاره است                 هرکه باکتاب دوست شد
چون چراغ درکنارتوست                      جان او همیشه روشن است
هرگزاو نمی رود به خواب                   مثل یک درخت دربهار
هرزمان دراختیار توست                     لحظه لحظه درشکفتن است
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  . . .

طالع بینی ژاپنی

طالع بینی ژاپنی
 
  
طالع بینی ژاپنی
روزی پرنده ای آبی رنگ ناگهان از پنجره وارد اتاق شما میشود و در آنجا به دام می افتد. چیزی در این پرنده شما را به خود جذب میکند و تصمیم میگیرید آن را نگه دارید. اما روز بعد در عین شگفتی متوجه میشید رنگ پرنده از آبی به زرد تغییر کرده است. این پرنده استثنایی دوباره تغییر رنگ می دهد و در صبح روز سوم به رنگ قرمز روشن در می اید و در روز چهارم سیاه رنگ است.روز پنجم است. وقتی از خواب برمی خیزید این پرنده چه رنگی است؟
ادا . . .

معادلات عقیم 6

معادلات عقیم 6در آن جا به دو المان رسیدند و این دو المان در جلسه سوم واشنگتن و همین طور در اسرائیل توسط آقای فرانسیس فوکویاما تئوریزه شد فرانسیس فوکویاما در این کنفرانس در مورد شیعه این چنین می گوید :
شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست پرنده ای است که دو بال دارد یکی بال سبز و یک بال سرخ .
بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد ، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست ناپذیر ا . . .

ما را به سخت جانی خود این گمان نبود.

ما ملتی هستیم درد آشنا؛ اما نه به درد، تن سپرده و خو کرده.حکایت، همان حکایت قدیمی پرنده است و قفس؛ پرنده‌ی بسیار آشنا با قفس؛ اما نه معتاد به قفس، و نه شوکت باغ از یاد برده، و نه تن به دیواره‌ی قفس کوبیدن را دمی فرونهاده؛ گرچه در لحظه‌هایی چنین می‌نماید که خستگی، به نشستن و آب از آبدان قفس نوشیدن و ارزن از دانه‌دان قفس برچیدن را برجنگیدن به خاطر آزادی ترجیح داده است؛ اما ما ملتی هستیم با هشیاری‌های تاریخی شگفت انگیز، و به همین سبب، آن دانه . . .

داغ و سهمگین

در من یک غصه است که نمی‌میردجان نمی‌دهددر احتضار نیستهر روز تیره و خفقان‌آور روی سینه‌ام نشستهاو پرنده‌ی غمگینی‌ست که روی سینه‌اش داغ آواز داردداغ یک نشانه استاو هرگز نمی‌میرد هم یک نشانه استاو به سهمگینی طوفان قدرت دارد انقلاب او سیلابی‌ست که استخوان‌های جذامی، به نام قفس را می‌شکندبالاخره هر صبح نوازشش می‌کنم و می‌گویم دوستت دارم ای پرنده‌ی آزادی   . . .

شرحی از حال من

باورمی خواست به کبوتری که باور کرده بود نمی تواند پرواز کند پرواز بیاموزد. پرنده را به آسمان انداخت پرنده مانند سنگ بر زمین خورد و تا ابد فکر پرواز را از سر به در کرد.آرامشسنگ بر دامنه کوه در کنار دره آرام بود  دیگر قله را فراموش کرده بود رهگذری سنگ را تکان داد تا مگر بار دیگر آن را بالا ببرد سنگ به سوی دره فرو غلطید و دوباره سقوط . .بهمن 96 . . .

دانلود پرندگان ماهیگیر 2 +‌ مود 1.0.6

پرندگان ماهیگیر 2 تو دوران ما قبل تاریخ، اتفاق میفته. با پرنده هایی که الآن منقرض شدن، باید پرواز کنید و ماهی بگیرید و از انقراضشون جلوگیری کنید. همین که تو بازی پیش میرید، پرنده های بیشتری از انقراض برمیگردن و قابل بازی میشن. فقط سعی کنید از تمساح دوری کنید
اپک مینی . . .

ایا پرورش بلدرچین واقعا توجیه اقتصادی دارد؟

سلام خدمت شما دوستان عزیز
یکی از مهم ترین سوالاتی که هر کسی قبل از شروع پرورش بلدرچین از خود خواهد پرسید، توجیه اقتصادی ان است. قطعا شروع هر کسب و کاری ریسک خواهد داشت و در هر حالت کلی می توان گفت که معایب و مزایای خود را دارد. 
کار پرورش بلدرچین نیز از جمله کارهایی است که سود بالایی برای شما خواهد داشت، به شرطی که از پرنده ها مراقبت کنید تا دچار بیماری نشوند و واکسن های لازم را در مواقع ضروری به آنها تزریق کنید. 
 
مشکلات سر راه پرورش بلدرچین
ا . . .

درخت

توی تنهایی یک دشت بزرگکه مثل غربت شب بی انتهاستیه درخت تن سیاه سربلندآخرین درخت سبز سرپاسترو تنش زخمه ولی زخم تبرنه یه قلب تیر خورده نه یه اسمشاخه هاش پر از پر پرنده هاستکندوی پاک دخیل و طلسمچه پرنده ها که تو جاده کوچمهمون سفره ی سبز اون شدنچه مسافرا که زیر چتر اون به تن خستگیشون تبر زدنتا یه روز تو اومدی بی خستگیبا یه خورجین قدیمیه قشنگبا تو نه سبزه نه آینه بود نه آبیه تبر بود با تو با اهرم سنگابی درختاون درخت سربلند پرغرور که سرش داره به خو . . .

جا نزن ! جسور باش .

جا نزن !جسور باش .این قانونِ ارتفاع است ؛هرچه بیشتر اوج می گیری ؛ باد و باران ، بی رحم تر می شود ،و نفس کشیدنت سخت تر !تو اما محکم باش !نه به زمزمه یِ پرنده هایِ پایین دست ، توجهی کن ،نه هیاهویِ لاشخورهایِ حسود !عقاب باش !ارتفاعاتِ بالا ، جایِ پرنده هایِ ضعیف نیست !#نرگس_صرافیان_طوفان . . .

دانلود آهنگ سینا درخشنده به نام پرنده

سینا درخشنده پرنده
Download New Music Sina Derakhshande – Parandeh
دانلود آهنگ پرنده به همراه متن آهنگ از
رسانه ویک موزیک
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
لطفا این آهنگ رو لایک کنید و از بخش دیدگاه ها، نظر خود را درباره آن به اشتراک بگذارید. امیدوارم از این آهنگ
لذت برده باشید جهت حمایت از ما ویک موزیک  را به دوستان خود معرفی نمایید.

دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب . . .

دانلود آهنگ سینا درخشنده به نام پرنده

سینا درخشنده پرنده
Download New Music Sina Derakhshande – Parandeh
دانلود آهنگ پرنده به همراه متن آهنگ از
رسانه ویک موزیک
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
لطفا این آهنگ رو لایک کنید و از بخش دیدگاه ها، نظر خود را درباره آن به اشتراک بگذارید. امیدوارم از این آهنگ
لذت برده باشید جهت حمایت از ما ویک موزیک  را به دوستان خود معرفی نمایید.

دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب . . .

درباره کبک بیشتر بدانیم

 
کبک ها از جمله پرنده های کوتاه و قلنبه هستند که گاهاً با دیگر نژاد های اشتباه گرفته می شوند .
کبک های زرشکی بیشتر در دشت ها زندگی می کنند و در قسمت های از زمین که پوشیده از چمن است بیشتر دیده می شود . 
این در حالی است که کبک های پا قرمز بر روی درخت ها ساکن هستند . البته پرنده نام برده بر روی زمین نیز به صورت تکی یا بیشتر اوقات به صورت جفت یا گروهی دیده می شود .
کبک ها بیشتر می دوند به طوری که سر قلنبه آنها به سمت جلو حرکت می دهند . هنگام هیجان آنها ش . . .

تشخيص جنسيت بلدرچين ها

در چند هفته اول پرورش بلدرچین میتوان جنیست این پرنده را تشخیص داد بلدرچین ها موجودات فوق العاه مفید و ارزشمندی هستند  انها همه چیز خوارند و سر شار از اهن میباشند کگوشت بلدرچین و تخم ان برای کسانی که فقز اهن داشته و یا دارای پوکی استخوان هستن دبسیار سودمند است و شما میتواندی با کمک تغزذیه این پرنده از بسیاری از بیماری ها به دور باشید و کودک خود را از فقز اهن نجات دهید  . . .

مراحل آماده کردن سهره

اماده کردن سهره:1-برای حریص و پرو شدن سهره تان بهتراست وقتی پرنده صاف کرد آنرا به گشت ببرید. ولی اگر فرصت گشت بردن ندارید حتما هفته ای یک یا دوبار سهره را در فضای باز قرار دهید تاپرنده افتاب بگیرد.2-ابتنی به صورت وان نه لیوانی را هر چند روز یکبارمرتبط با فصل  به پرنده تان دهید.3-در فصل زمستان باید سهره سرمای زمستان را بچشد تا با گرم شدن هوا رو به مست شدن برود.پس بهتر است پرنده را درمکان سرد مثلا بالکن به دور ازباد یا اتاق افتابگیر بدون بخاری نگه د . . .

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)